Gemeente gaat grondbezit verkopen ff H< 109?° Burgemeester en verkeerscommissie lijnrecht tegenover elkaar Hinderwet Openbare commissievergadering SOESTER NATUURBAD v JACKS vrijetijdskleding Een harmonie van stijl, pasvorm, comfort en „perfecte afpassing". Alleenvertegenwoordiging voor Soest brilmode BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL. 12874 Zonde van uw goud Aaron Sassoon Nieuw brochure over huur en verhuur kamers Soester Courant van woensdag 9 september 1981 De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad zal donderdag 17 september om 19.30 uur worden gehouden in de aula van het Griftland- college aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit De bestemming van de agrarische gronden. Voorstel tot het uitnemen van gronden uit het grondbedrijf in verband met de beëindiging van de exploitatie van complex 32a „Overhees n-r\ Voorstel tot inbreng van gronden bij het grondbedrijf. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitbreiding kleed/clubaccommodatie sportpark Bosstraat-Oost. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van gas leidingen en C.A.I.-aansluitingen ten behoeve van het woonwagen- centrum aan de Koninginnelaan. Voorstel tot het beschikbaar stellen van leningen en bijdragen aan de Woningbouwvereniging Soest voor de bouw van 25 woningwetwoningen in het plan Albert Cuyplaan. Voorstel tot vaststelling van een formulier aangiftebiljet „zuiverings rechten Soesterberg". Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen nabij de Dalweg te Soest van de heren P. J., F. A. en M. C. van de Breemer. Voorstel tot verkoop van gronden in het bestemmingsplan Overhees n, le fase aan de Woningbouwvereniging Soest voor 53 woningwet woningen. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Van Burenlaan te Soest aan Soester Woonbouw B.V., gevestigd te Soest. Voorstel tot verkoop om niet van een perceeltje grond, gelegen aan de Lange Brinkweg te Soest aan de heer A. Meidam te Soest. Voorstel tot verkoop van het perceel Wilhelminalaan 24 te Soest aan de heer A. F. IJsselstein te Soest. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Staat der Ne derlanden, waarbij de gemeente aan de Staat der Nederlanden een za kelijk recht verleent voor het hebben en onderhouden van twee pers leidingen op de percelen kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummers 2903,3702,3541 en sectie D., nummers 3978 en 3979. Voorstel tot vaststelling wijziging van de Verordening, regelende het toekennen van een penning voor natuur-, landschaps- en stedelijk schoon der gemeente Soest. Voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1971. Voorstel tot wijziging van de vergoedingsregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van buitenzonwering ten behoeve van vijf lokalen van de Wethouder de Haanschool te Soesterberg. Voorstel inzake de jaarrekening 1980, het middellange termijnplan en de middellange termijnbegroting 1982-1987, alsmede rapport finan ciering Waterleidingbedrijf Midden-Nederland. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de Stich ting Christelijk Bejaardencentrum Groot Engendaal te sluiten geld leningen ten behoeve van de renovatie van Tiet verzorgingstehuis aan de Dalweg. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen voor 1978 tot goedkeuring van de rekening van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport en tot vaststelling van de rekening van de Stichting Zwembaden. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Schooldwarsweg. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van gedeelten van de Andriessestraat, de Dijkhuisstraat en het Sinnemaplein. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zone-verordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting voor de opslag en de verwerking van oude metalen op/in het perceel Nijverheidsweg 4 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een inrichting tot vervaardiging van infra-rood stralers en onderdelen voor verwarmingsinstallaties op/in het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor anti- roestbehandeling van auto's annex autowasserette op/in het perceel Nijverheidsweg 11 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van een inrichting voor de fabricage van duplex kartonnages in/op het perceel Paral lelweg 15 te Soest. Voorstel tot het verlenen van ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van een timmerwerkplaats op/in het perceel Smitsweg 3 en 5 te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van de opslag en de verkoop van vuurwerk op/in het perceel Soesterbergsestraat 30 te Soest. Voorstel tot het verlenen van ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne-verordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een revisiebedrijf van electromo- tören op/in het perceel Sterrenbergweg 50 te Soesterberg. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door derden te verstrekken geldleningen en het verstrekken van leningen van over heidswege voor de aanschaf, verbetering dan wel aanpassen van woon wagens op grond van de Beschikking geldelijke steun woonwagens. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorbereidingsbesluit). Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een ladderwagen voor de brandweer. Voorstel tot het vaststellen van het werkplan Ruimtelijke Ordening 1981-1982. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de sportvereniging V.V.Z.'49 te sluiten geldlening ten behoeve van de financiering van de kosten van verbouwing van het clubgebouw. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: P. A. v.d. Hengel, Kerkpad Z.Z. 67 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf op het perceel Lange Brinkweg 97A te Soest kad. gem. Soest, sectie A.,;rs. 4383 en 4491 Fa. J. de Ridder B.V., Veldm. Montgomeryweg 51A te Soesterberg om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een aannemersbedrijf t.b.v. cultuurtechnische werken op het perceel Veld. Montgomeryweg 51A te Soesterberg kad. gem. Soest, sectie E., nrs. 3182,3137 ged. A. W. v.d. Breemer, Korte Brinkweg 61 te Soest om een vergunning tot uitbreiding van een veestal op het perceel Korte Brinkweg 61 te Soest, kad. gemSoest, sectie A.nr. 3197 Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 9 september 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten wisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 24 september a.s. om resp. 09.00, 09.30 en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. dinsdag 22 september -19.30 uur - commissiekamer gemeentewerken: commissie recreatie en bosbeheer De agenda vermeldt o.m. behandeling nota gemeentelijk kampeerterrein Soestduinen Met instemming van de commissies ruimtelijke ordening en financiën gaan burgemeester en wethouders percelen grond uit het grote bezit verkopen. Aan wie is voorlopig nog onduidelijk want er wordt zoals gebruikelijk bij onze raads leden nogal genuanceerd over gedacht. Het plan om de grond te verkopen aan de man waarvan de gemeente het indertijd kocht kan rekenen op verzet van de PvdA-raadsleden. Die voelen daar, min of meer gesteund door de werkgroep „Soester Eng", niet direct voor. Zij willen een greep houden op het agrarisch gebruik en aan de verkoop voor waarden verbinden met name, wat de Eng betreft, over de wijze van bemes ting. SOESTDIJK ENGI INDUSTRIE OUD SOEST KLAARWATER BOERENSTREE SMITSWEG KLEIN ENGENDAAL SOEST-ZUID Donderdag 17 september komt het verkoop-voorstel in de raad. Het zal dan niet verder gaan dan een principe-besluit en om de aanwijzing van de te ver kopen percelen. Eventueel toekomstige bestemmingen zullen er dan niet aan gegeven worden. Urenlang is vorige week over de ver koop van het overtollige grondbezit van de gemeente in commissieverga deringen gesproken. In „Ruimtelijke Ordening" werd de visie van het dage lijks bestuur op die verkoop op meer dere punten aangevallen. Over het in reserve houden voor woningbouw van de Boerenstreek werd verschillend ge dacht. Alleen de PvdA kon zich daar mee verenigen. De andere fracties voelden er eigenlijk niets voor. Zij drongen aan op een nota waarin in ieder geval de noodzaak van het in reserve houden moet worden aange toond. Tegen de verkoop van het grondbezit in Kortend heeft niemand bezwaar. Ook niet tegen het voorstel „de Blaak" aan de Ferdinand Huycklaan, waar jaarlijks ondermeer de Gilde-feesten gehouden worden, maar in bezit te houden. Het wordt een evenementen terrein voor grote manifestaties e.d. Wieksloot Problemen te over hadden de commis sieleden met de b. en w.-plannen ten aanzien van de Wieksloterplas. Men was het slechts eens met het college dat de provinciale plannen om er een regionaal ontspanningscentrum van te maken nu maar voorgoed ver geten moeten worden. Maar voorstellen om er grond te re serveren voor nog wat hockeyvelden en voor de aanleg van nog een tennis park werden afgewezen. Hoe mal dat ook klinkt, maar de vertegenwoordi gers van Progressief Soest en D'66 spraken in dat verband van bevoor deling van „elite sporten". Ook de CDA-er Bolhuis begreep niet waarom Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02156-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. hockeyers en tennissers méér zouden moeten krijgen dan beoefenaars van "andere sporten. Op de mededeling van (ambtenaar) Hullegie aan de hand van harde cij fers dat er in Soest nog negen a tien tennisbanen nodig zijn (iedere club werkt met lange wachtlijsten) had den de commissieleden overigens geen weerwoord. Totaal afgewezen werd ook het voor stel van burgemeester en wethouders om langs de gehele Dorresteinweg (tiissen Koningsweg en Wiekslóter- weg) „stadsrandaktiviteiten" toe te staan. Met de opvatting dat daar kwekerijen en tuinderijen onder verstaan zou moeten worden kon men zich nog enigszins verenigen, maar de toevoe ging van het college „e.d." vond geen genade. Gebruikmakend van het spreekrecht van de tribune hadden mevrouw E. Rademaker-Beuken namens de milieu vereniging „Soestdijk geen Stank- wijk" en de aan de Dorresteinweg wo nende heer Hilhorst al gewezen op het feit dat „e.d." ook kon inhouden klei ne industrieën, autosloperijen, doe- het-zelfzaken en daar voelde men niets voor. Ook de commissieleden wezen die ont wikkelingen totaal af. Een naar de mening van de vereniging illegaal gevestigde bad/zweminrich ting op de hoek van de Dorresteinweg en de Wieksloterweg was evenwel door het ambtelijk apparaat al op de getoon de kaart, opgenomen en min of meer zo gelegaliseerd. Wethouder Menne leek van het bestaan van de inrichting niets af te weten, laat staan dat hij kon zeggen dat er een vergunning voor afgegeven was. En zoals dat meer gebruikelijk is, zei hij de zaak te zul len laten uitzoeken. De Eng Met het behoud van de agrarische functie van de Eng was ieder het eens. Wel bleek het ambtelijke apparaat een formele toezegging van het college om grond op de hoek van de Molenweg en de Molenstraat te reserveren voor de te herbouwen korenmolen „De Windhond" over het hoofd gezien te hebben. Ook in dit geval gaf wethou der Menne te kennen de fout te zullen herstellen. Woningbouw, zelfs in de vorm van bun galows, rond het bejaardencentrum Molenschot en in de buurt van de Ko- lonieweg, werd echter door iedereen afgewezen. Het college spreekt in dat verband van „afbouw van de kale rand van de Eng". De PvdA-er Kingma was het duidelijkst in zijn afwijking. „De beste afbouw zal wel volbouwen zijn! werkplan 1982 voor de bossen De stukken welke op deze vergadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter <jer commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR Rond Molenschot wenst men slechts groen-beplanting en verder mag er dan wel iets gebouwd worden aan de Parklaan, maar niet aan de Kolonie- weg. Een stadsboerderij, zoals door de werkgroep „Soester Eng" wordt voor gesteld, wordt door het merendeel der commissie afgewezen. Een boer in overheidsdienst (lees: ambtenaar) ziet men niet zitten. Wel gaan de r.o.-leden in op een uit nodiging van de werkgroep om eens onder haar (deskundige) leiding over de Eng te wandelen. Men zou dan zelf eens kunnen bekijken hoe de gronden „zinvol", zoals de PvdA-er Kingma zei, onder de boeren (mits zij kandi daat koper zijn) „verdeeld" kan worden. Merkwaardig in dit verband is overi gens wel dat de gemeente juist op deze r.o.-vergaderavond een bijeen komst met de plaatselijke agrariërs belegde om de grondverkoop-plannen duidelijk te maken. Mevrouw Rade maker van de milieuvereniging liet weten dat meerdere boeren haar had den gezegd dat te betreuren en na mens hen mocht zij zeggen dat stads randaktiviteiten langs de Dorrestein weg door hen afgewezen worden. Wethouder Menne besloot de lange vergadering waarin tè dikwijls in her halingen gevallen werd, met de gebrui kelijke mededeling dat hij alle op merkingen „mee zou nemen" voor de raadsvergadering van 17 september B.&.W. hardleers Volgens de CDA-er Bolhuis is het dagelijks bestuur van de gemeente hardleers. Door met een voorstel te komen grond aan te kopen nabij de Dalweg, zonder dat daarvoor een goed gekeurd bestemmingsplan voorhanden is, geeft het te kennen van het nabije verleden weinig geleerd te hebben. Bolhuis kreeg in de vergadering van de financiële commissie de steun van mevrouw Van Gelder van de PvdA en van Jan Visser van Progressief Soest. Visser wees in dit verband nog op een belofte uit de grondnota waarin werd toegezegd dat dergelijke voorstellen niet meer gedaan zouden worden. Me vrouw Van Gelder wees nog op een andere fout. De verkopers van het perceel grond mogen het terrein blij ven gebruiken totdat de gemeente het nodig heeft. Daarna hebben zij het eerste recht om elders een stuk grond te pachten. „Hoe doet u dat dan?", vroeg mevrouw Van Gelder. „Wordt een man wiens pachtcontract dan afloopt aan de kant gezet?". Ook mevrouw Allard (D'66) wees het voorstel af; het is wat al te voorbarig nu al grond te gaan verwerven. De WD—er Blaauw zag geen problemen al wilde hij wel weten of dit de start is van een aktief aankoopbeleid. Dat is het niet, zei burgemeester Scholten, maar gezien het feit dat de meerderheid van de raad zich een duidelijk voorstander getoond heeft van bebouwing van het Dalweg- gebied tussen Dalweg en Molenstraat, meende het college het voorstel voor de aankoop toch wel te kunnen doen. „Het gaat om een strookje grond, waarmee reeds in bezit van de gemeente zijnde grond, gecompleteerd wordt". In de raadsvergadering van 17 septem ber zal blijken of het voorstel voldoen de steun krijgt. Heb je een hekel aan de komende kou en regen? Bij de Mld-Pub hebben ze daar iets tegen. v.WeedestraatTF tel.12424 Soest Gestolen auto gevonden Op de Torenstraat trof de surveilleren de politie vorige week een personen auto aan die op 1 augustus in Amster dam gestolen bleek te zijn. Het voer tuig is teruggegeven aan de eigenaar. Gediplomeerd optometrist - Lid OV De burgemeester en de leden van de (raads)verkeerscommissie staan lijn recht tegenover elkaar ten aanzien van de aanpak van de Soester verkeerspro blematiek. In de vorige week gehouden vergadering van de commissie sprak de burgemeester van een „erg moei lijke situatie" en hij zei zich met de wethouders te zullen beraden wat er nu gedaan moet worden. Hij verzocht de fracties dat ook te doen om uit de impasse te komen. Voor de oplossing van de Soester verkeersproblemen schakelde het col lege met goedvinden van de raad een externe adviseur in: het bureau „Ad viesgroep voor verkeer en vervoer b.v." te Utrecht (AGV). Dat bureau kwam na een halfjaar oriëntering met het voorstel een kentekenonderzoek. (KTO) te houden. Dat zou dan op een middag gebeuren tussen vier en zes uur en er zouden tachtig studenten/tel lers voor ingeschakeld worden. Gezien alle onderzoeken en tellingen die in de afgelopen jaren, ondermeer in verband met de aanleg van de Cen- trumweg, al gedaan waren, wees de commissie dat in de juli-vergadering af. Het standpunt was: laten we eerst maar eens de oude cijfers te voorschijn halen en ons dan bepalen tot het zoeken van oplossingen voor de hoofdwegen- struktuur. Aan AGV werd toen ge vraagd of men daarmee kon instem men. In de brief van 31 juli laat AGV weten dat dat eventueel wel kan: eerst de aandacht richten op denkbare oplossin gen voor de hoofdwegenstruktuur en vervolgens bepalen of aanvullend onder zoek noodzakelijk is en op welke wijze dat dan moet geschieden. De commissieleden waren in meerder heid daar tevreden mee, al wees de CDA-er Bolhuis op wat vaagheden in de brief van AGV, waaruit hij las dat AGV het kentekenonderzoek alsnog wil houden. Bolhuis had er ook bezwaar tegen dat het bureau bij de oplossing van de ver keersproblemen voorrang geeft aan de automobilist. „Wandelaar, fietser en openbaar vervoer komen in de AGV- gedachtengang nauwelijks voor", al dus Bolhuis. De burgemeester sprak dit laatste tegen. Door het autoverkeer in banen te leiden, kan de veiligheid van het langzame verkeer sterk verhoogd wor den, stelde hij. Hij hield de commissie verder voor dat de oplossingen gevonden moeten wor den binnen het bestaande stratenpa- troon. Van aanleg van nieuwe wegen zal geen sprake zijn. Maar de burgemeester bleef op het standpunt staan dat het KTO nodig zou zijn en hij verzette zich èr tegen dat de commissie dat nu bij voorbaat geheel wilde uitsluiten. Zonder KTO kan het AGV zijn werk niet goed doen. „Ik veronderstel", zei de burgemees ter", „dat het voor u allemaal wat te snel gaat, dat u het niet volgen kunt!" en hij drong aan op een gesprek met AGV om nogeens nader te bepalen welk onderzoek nodig is en welke technieken daarbij gebruikt kunnen worden. De commissieleden bleven echter op hun standpunt staan dat het AGV in eerste instantie niets anders te doen heeft dan oplossingen aan te dragen voor de hoofdwegenstruktuur. De heer J. Nuijten (PS) meende zelfs dat het Soester ambtelijk apparaat daar wel voor kan zorgen. Zover gin gen de andere commissieleden niet. Zij willen dat het AGV nu snel aan de gang gaat volgens zijn eigen voorstel uit de brief van 31 juli. De burgemeester was het daar niet mee eens en zei zich met het college nader te zullen beraden. Nieuwe verwijzingsborden De Soester Zakenkring heeft toestem ming gekregen om op vier plaatsen in de gemeente nieuwe verwijzingsbor den ten behoeve van de bedrijven te plaatsen. In verband met de wijziging van het wegtracé Beckeringhstraat moet daar het bord veranderd worden. Verder komen er verwijzingsborden in Soestduinen op de kruisingen Van Lyn- denlaan/Soesterbergsestraat, Van Lyndenlaan/Middenlaan en Van Lyn- denlaan/De Beaufortlaan. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Laanstraat 18 - Baarn In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt voor geïnteresseerden de nieuwe brochure gereed over „Huur en verhuur van kamers". Deze geheel vernieuwde uitgave geeft informatie voor huurders en verhuurders van kamers, onvrije etages en andere on zelfstandige woonruimten, onder meer over hun rechten en plichten. Telefoonboeken verbrand Zondagmorgen vroeg, om vier uur, werd ontdekt dat in een telefooncel aan de Di Lassostraat de telefoonboeken lagen te branden. Ook was er een steen door een ruit gegooid. De politie doofde de vlammen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5