Sieeauen Als Occasions 50 Jaar geleden in Soest VAARDERHOOGT $ASS€€N Jubileum ds. Rinzema werd groot familiefeest ..ASCCN 11 y JOS WORTMANN ^kcUfix^cUie^ AutoVandermeer Amersfoort b m. Mte/* ctcu\ /Ü0f\[ atcasUrv^s DOE-HET-ZELVERS Bruidsmodeshow Sposa Bella werd succes Gehannes... Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray S De nieuwe damescollectie is binnen 1 Wilson Glenny Stylemaster - Schiesser 18 September 1931 voor September in de tuin... Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, hangers, ringen, horloges e.d. tot wel 50% onder de normale prijs. ^TSÏuwgÓÖdI Kijktu daarom zoNptv^enV,ggen regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. BESTELAUTO HUREIM? Nieuwe smalfilm-club 13 Soester Courant van woensdag 16 september 1981 13 JU ZOU OHTHOuDeH waak. uj6 MoevreM ZIJN CN 1>IJ Wie... MIJN HAAM IS P6GAAI FORDMAN, KAN I UK HI6E.SoMÏOoKHea«H^ Foto: Herman van Dam i DAMES- EN HERENKLEDING |f nèt even anders! TKI.. 1 .vt lil f I.A VYSTKAAT<i.» I»\AHN FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT TEL. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK Inwijding Emmakerk Woensdagavond werd de nieuwe Ned. Herv. Kerk aan de Nieuwer- hoekstraat ingewijd. Om 7 uur was het vriendelijk mooie bedehuis geheel gevuld. Onder de aanwezigen moet in 't bijzonder genoemd worden H. M. de Koningin Moeder met haar gevolg, bestaande in freule Van der Poll, Jhr. De Pesters en Jhr. De Jonge van Zwijnsbergen. Nadat Ds. Groeneveld de gemeente had laten zingen Ps. 138 l en 2, ging Z. Eerw. voor in gebed. Daarna besteeg de President Kerkvoogd, de heer Veenendaal den kansel, om allereerst te gedenken zijn voorganger wijlen den Heer Bliek. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de totstandkoming van deze kerk. In 1922 was een motie Foeken aangenomen, waarin de wenschelijkheid van de stichting van een tweede kerk in het westelijk deel van deze uitgestrekte gemeente werd uitgesproken. In 1925 werd met Evangelisatie arbeid aange vangen op Soestdijk en wat later bood een geacht ingezetene der gemeente een stuk grond aan voor den bouw eener kerk. Toen nu ruim 3 jaar geleden een 2e predikant werd beroepen werd beslag gelegd op de Rembrandtzaal, die einde 1930 werd aangekocht door de Apostolische gemeente en met een opzegtermijn van 6 maanden werd de Herv. gemeente de huur opgezegd. De bouw van een 2e kerk werd nu weer een brandende kwestie en men besloot daartoe over te gaan. Over de plaats vooral was men het niet eens. Maar de knoop is doorgehakt en wij bevinden ons thans in dit mooie gebouw. Namens kerkvoogden en notabelen draagt spreker de kerk aan de Ned. Herv. gemeente over. Daarop heet Ds. Groeneveld allereerst welkom in dit nieuwe bedehuis H.M. de Koningin Moeder, die met deze gemeente medeleeft. De kerke- raad, aldus spr., is zich dat wel bewust. Dank wordt gebracht aan H.M. voor de toestemming om deze kerk Emmakerk te mogen heeten. Dat ook die naam een aansporing voor de gemeente moge zijn om trouw te zijn aan de kerk. Met de bede, dat God H.M. nog moge sparen en dragen tot heil van deze gemeente en ons geheele volk, besluit Ds. Groeneveld. Nog worden toegesproken vertegenwoordigers van het Classikaal bestuur, den Ring Amersfoort en de Burgemeester. Dank wordt gebracht aan allen, die hebben medegeholpen tot het werk dat hier is verricht. Wij zullen blijven gedenken, aldus Ds. Groeneveld hem, die den grond voor dit schoone gebouw ons schonk. Dat de gemeente wel medeleeft is uitgekomen in de giften, die nu reeds zijn ontvangen. Een Bijbel voor den kansel, een doopvont, een Avondmaalstel enz. Nu wendt spr. zich tot den heer P. Beekman den architect. Wat is alles mooi geworden, de lijnen, de kleur, de vorm; 't stemt alles tot dankbaarheid, 't Is een feestdag voor de gemeente, maar niet minder voor U. Dit gebouw zal toch zeker door U met het grootste genoegen i worden aanschouwd, wijl het de liefde van uw hart heeft gehad. 1 De aannemer, de heer Hornsveld feliciteert Z. Eerw. met den afloop van 1 dit werk. Ook aan allen, die aan het gebouw werkzaam zijn geweest, i wordt hartelijk dank gebracht. Vervolgens voeren het woord Ds. I IJseling, voorzitter van het Classikaal bestuur en Ds. Pannebakker, 11 voorzitter van den Ring te Amersfoort en onze Burgemeester Mr. G: i Deketh namens het Gemeentebestuur. Allen feliciteeren de gemeente 1 met dit mooie bedehuis en vragen Gods zegen daarover. Na een 1 dankwoord van Ds. Groeneveld, zingt de gemeente Gezang 55. 1 Intusschen beklimt Ds. Van Schaick den kansel, die voorleest Psalm 84 i1 en als uitgangspunt voor zijn verdere predikatie neemt Genesis 28:17. I Na gewezen te hebben op den torenbouw van Babel, dat menschen- II werk was en vernietigd werd. komt Z.E. tot de geschiedenis van i Jacob, die in zijnen droom zag een ladder, die was gesteld op de aarde, welker opperste aan den hemel raakte. In een ernstige prediking wordt gewezen op hetgeen thans der gemeente i past: dankbaarheid, kleinheid voor God. Dat dit huis moge zijn een i Beth-El, dat is een Huis Gods. Na dankgebed wordt tenslotte nog 11 aangeheven Gezang 96: Halleluja! eeuwig en eere. 1 Hooger peil bebouwingsuitbreiding 1 In het gebouw „Religie en Kunst" zal hedenavond een vergadering iworden gehouden, waarin door den heer K. C. van Nes, ontwerper van i1 het uitbreidingsplan, de wenschelijkheid zal worden besproken, om te 11 komen tot een hooger peil van de bebouwingsuitbreiding in onze 1gemeente. Wegverbetering i De van Lenneplaan is thans met een teerproduct besproeid en afgewalst 11 met een slijtlaag. Een flinke verbetering. UIT DE ADVERTENTEËN: i1 „HET KLUWEN" Soesterbergschestraat 10, Soest. Uw adres voor alle soorten handwerken en wol. TE KOOP2 beste schrammen. Koninginnelaan 154, Soest. 11 DAMESHONDJES: Gladharige Duitsche dwerg pinchers, 8 weken oud. 1Vader: Dotjes Jaap; Moeder: Teddy. Dorresteinweg 18, Soest. Het is aan de plantengroei al goed te merken dat de zomer op zijn einde loopt. Toch kan ook deze periode nog erg mooi zijn. Vooral de herfstbloeiers in combinatie met prachtige herfsttinten zorgen voor lopig nog voor voldoende kleur. Onder de herfst bloeiers vinden we natuurlijk allerlei tinten herfst- asters in diverse hoogten. Verschillende Phlox soorten zullen nog vrolijk staan te bloeien, voorzo ver ze niet aangetast zijn door meeldauw, hetgeen deze nazomer nogal veel voorkomt. Een goed bemeste plant is er minder vatbaar voor. De Sedum spectabile ofwel hemelsleutel begint momenteel volop te bloeien, en de heesterachtige Hebe tobar- corensis „Autumn Glory" ofwel „Veronica" ge naamd komt momenteel in bloei. Voor een goede overwintering verlangt dit struikje (tot 50 cm.) een beschutte standplaats. In het voorjaar knippen we het plantje tot de helft terug, waarna weer een fris bloeiend geheel terugkeert. De herfstsering ofwel Ceanothus met zijn frisroze of lichtblauwe pluimen (afhankelijk van de variëteit) begint ook nu zijn schoonheid te ontplooien. Een mooie herfstbloeier die helaas nog te weinig bekend is. Ook de hibiscus of Althaeastruik is als tuinplant nog lang niet algemeen terwijl zijn mooie bloemen in diverse kleuren zich toch ook in de nazomer en de vroege herfst ontvouwen. Al deze planten kunnen overigens tegenwoordig ook in deze tijd van het jaar ge plant worden (ook hoogzomer trouwens), omdat ze vrijwel allen in pot gekweekt zijn, waardoor het planten te allen tijde mogelijk is. Hierdoor bestaat de kans Om ook, momenteel, onze tuin met wat van die mooie herfstbloeiers op te sieren. Op een goed gesorteerd tuincentrum vindt U naast bovenge noemde planten een nog veel groter assortiment van die herfstkleurmakers. In sommige tuinen ontbreken de echte herfstkleuren, doordat er geen of te weinig rekening gehouden is met de aanplant van gewas sen, die een fraaie verkleuring van het blad te zien geven. De amelanchier is er bijvoorbeeld een die een prachtig geel-oranje-rode herfstkleur geeft. Euonumus alata of kardinaalsmuts geeft naast zijn oranje roze vruchtdoosje (op een kardinaalsmuts gelijkend) een vuurrode bladverkleuring te zien. Heel mooi. Vrijwel alle esdoorns laten als afscheid van de zomer ook hun bladeren in de prachtigste tinten veranderen. Een fraai voorbeeld is de Japan se esdoorn die zijn donkerrode bladerdek binnenkort wisselt voor een vuurrood tot oranje herfstkostuum. Het is verstandig om juist in september onze tuin de nodige aandacht en verzorging te geven. We moeten niet denken van „ach 't is toch zo afgelopen". Door regelmatig wat klein onderhoud te verrichten heb ben we nog tot half oktober plezier van onze tuin. We kunnen alvast weer gaan denken over eventuele veranderingen of omzettingen in de tuin omdat deze met enkele weken (na de bladval) weer volop kunnen plaatsvinden. Zo ds. J. Rinzema na 25 jaar Draktiik- ervaring nog niet doordrongen was van het feit dat een predikant in een glazen huisje leeft, dan is hem dit afgelopen zaterdag wel duidelijk ge worden. In „de Rank" achter de Wil- helminakerk waaraan hij verbonden is, maakten vele honderden Soestena- ren van de gelegenheid gebruik om hem en zijn vrouw geluk te wensen met zijn 25-jarig jubileum als predi kant van de gereformeerde kerken in Nederland. Evenals bij het destijds bekende spel „Dit is uw leven" trok een stoet van vrienden en bekenden van vroeger en nu uit vele delen van het land aan de jubilaris voorbij. De talrijke hartelijke begroetingen maakten duidelijk dat ds. Rinzema ook in vroegere gemeenten een geliefd voorganger was. Als inlei ding op de receptie heette de ceremo niemeester, de heer F. J. Meilink, de familie hartelijk welkom. Hij vertolk te de gevoelens van velen toen hij op merkte dat het woord welkom volgens Van Dale „gaarne zien" betekent. „Jullie predikanten kijken ook altijd alles na in boeken, dat heb ik nu ook maar eens gedaan. En wat dat wel kom betreft, wij zien jullie gaarne hier". De heer T. Middelkoop sprak als voor zitter van de Kerkeraad Algemene Zaken woorden van grote waardering voor „het fenomeen Rinzema", die hij vergeleek met een briljant. Hij heeft vele facetten en je kijkt er altijd weer anders tegenaan. Sprekend over het ambt van een predikant meende hij dat een herbezinning op diens taak noodzakelijk was. Er zou meer tijd vrijgemaakt moeten worden voor pas torale bezinning. „Er is" aldus de heer Middelkoop „door u veel in beweging gezet". Ds. P. Kloek wenste zijn gerefor meerde collega namens de Hervormde Wijkgemeente en de Centrale Kerke raad van harte geluk en stelde te vreden vast dat er in de gunstige zin veel is veranderd in de verhoudingen tussen de beide kerken. Als „stem van gewoon maar een moe der" hield mevr. Minke Harry van Loon een bewogen toespraak waarin zij ook jeugdherinneringen ophaalde. Waarheen met milieuklachten Het komt voor dat ingezetenen van de gemeente sterk het vermoeden hebben dat er ergens iets illegaals gebeurt op milieugebied en waar de gemeente geen weet van heeft. Waar moet men dan met dit soort milieuklachten naar toe? Allereerst kan men dit melden bij de afdeling milieuzaken van de dienst gemeentewerken (tel. 02155-13241). Krijgt men hier geen gehoor dan kan men de klacht doorspelen naar de afdeling algemene zaken van de ge meentesecretarie (tel. 02155-16744). Doen de klachten zich in het weekend of 's avonds voor dan kan men de politie bellen, die op haar beurt de ambtenaar milieuzaken in kennis stelt van de klacht. Grote hoeveelheid patronen in beslag genomen Bij een 28-jarige inwoonster van Soest heeft de politie deze week 1100 patro nen van diverse kalibers en 16 pistool houders in beslag genomen. Zij ver klaarde de patronen voor een kennis opgeslagen te hebben. Zij was destijds de eerste bruid die door ds. Rinzema in het huwelijk werd bevestigd. Woorden van respect en waardering richtte zij ook tot de do mineese, mevr. Rinzema, „wier han den er naar staan om iemand op te vangen". Ds. Doeke Land, deelde al citerend uit het interview met de jubilaris in de Soester Courant, zijn toespraak als een ouderwetse preek in drieën en sprak als vriend, als collega en als prae- ses van de classis Amersfoort. Hij typeerde dr. Rinzema als iemand die het wist te presteren soms antwoor den te geven op vragen die nog gesteld moeten worden. Ds. H. J. Bavinck voelde zich een vreemde indringer op een gezellig fa miliefeest waarvan de receptie inder daad steeds meer kenmerken ging ver tonen. Hij ging in op de grote deskun digheid van dr. Rinzema in het werk van de sectie pastoraat Gemeente opbouw, vooral op het moeilijke ter rein van de ethiek. Jongerendag voor Beumapatienten Het Bestuur van de plaatselijke Ver eniging van Reumapatiënten Baarn Soest wil graag bekendheid geven aan een manifestatie die gehouden gaat worden voor reumapatiënten in de leeftijd van ongeveer 15 tot 35 jaar. 's Morgens zal Willem Neijman, televi siepresentator, gesprekken met jonge ren leiden over de problemen, die zij in hun leven met reuma tegenkwamen en nog dagelijks ervaren. 's Middags zullen er gastsprekers zijn, die voordrachten houden over onder werpen als het aanvragen van aanpas singen en voorzieningen, het wonen, studiemogelijkheden en werkgelegen heid en relatievorming. Er zal ruimschoots gelegenheid zijn met elkaar van gedachten te wisselen en tot slot zal o.a. de zangeres Thérèse Steinmetz optreden. Belangrijkste doelstelling van dez dag is het komen tot een aanzet, die zal leiden tot meer contacten onder jonge ren met een reumatische aandoening. De landelijke jongerendag wordt ge houden op zaterdag 19 september in het Topkring Ceniko-gebouw te Hoevela ken en wordt georganiseerd door de Ned. Bond van Reumapatiëntenver enigingen, Postbus 45, 7490 AA Delden, tel. 05407-1762. Allen die belangstelling hebben kunnen daar gratis toegangskaarten bestellen. Wanneer men uitgebreide informatie wil ontvangen, dan kan ook contact opgenomen worden met Marieke Ver- heij, tel. 02155-23257. Autobestuurder na aanrijding aangehouden Op de Koninginnelaan werd vorige week enige uren nadat hij een meisje had aangereden, de 23-jarige Soester W. T. S. door de politie aangehouden. Hij bekende direct. S. reed op de Molenstraat ter hoogte van de Molenweg een 7-jarig meisje aan, waarna hij doorreed. Het meisje werd overigens niet ernstig gewond. Zij liep een hoofdwond op, die door een huisarts werd verbonden. Vrachtwagencombinatie in beslag genomen Op de Amersfoortsestraat te Soester- berg werd een vrachtwagencombinatie aangehouden. De aanhanger bleek on- beremd. Het hele spul werd naar Soest gebracht. Heul baar, zoveul aster veurige week weer in de kraangt sting over Soest. Aallemoal zoake woar ik me teuge an mot be- moeie! Je ken op un end niet aalles deur mekoar gooie, dus je motter uutzeuke waattut mooiste is. Ajje 't gemeengte nieuws goed bekiekt, daan komp ut aalle moal op ut zellufde uut: Uut- stelle en op de laange boan schuve. Neem ut gevaal vaan 't kampeerterrein moar. Doar ken de road nog joare mee veuruut. En die luu zitte doa- ro aaltied nog op de schup- stoel. Vurt weze ofblieve? De gemeengte maag die kaam- peerders zo zaachies an wellus un poar luukse legstoele anbie- je as beloning veur 't kaalm aafwaachte. Mettut verkeersongderzoek is 't krek zo. De eejne notoa noa de aangdere. Ik schaat daat de kostenno- toa ut hoogst uutvaalt. Aal joare zitte ze der eige rot te telle an de auto's en noeng benne ze voortemee de tel nog kwiet ok. Daan kaajje wel un stel studente goan loate turve moar daat mojje heul niet doen jonges. Doar komp geejn baarst vaan terecht, of je mot ze aallemoal zö'n elektriek aapperoatje geve, waant op de schóle lere ze aal niet eejns meer gewoon rekene. Ik weet aallaang hoeveul ver keer d'r op Soest is: veuls te veül en doar kenne aalle kom- puters vaan t laand niks an veraangdere. De road ken ut beste us goan ongderzoeke woarom daazze nog an 't ong derzoeke benne! Affing, ongze gemeengte pils is weer zuver en doar hek daan ok un ekstroa glaas op geheve. Woater.bedoelt ik daan van ei- ges! Volgende keer wel groag effe vaan te vore ankondige, waant je het aalle kaans daaww nogus vaan die traammelaant kriege as ze ut vuul vaan Raandstaad in ut Daalweg roa- vien wille staampe. En un aangdere instaansie wil vaan die aafvaal un nieuwe Stom- pert an de Eikeloan oprichte. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge en anroaie: Verstopt die troep stiekum in de grongd die de gemeengte toch verpaatse wil. Moar de vrouw zee, toeng ze dit laas, daat die grongd daan misschient toch op Soest blieft leg ge en doar haa'k niet zo gauw an edaacht. De ge meengte in zoake waas nooit un sukses! HANNES VAN DE NENG. Het echtpaar Rinzema wordt gefeliciteerd door ds. en mevrouw J. C. Gilhuis -OudeNleradenW" somsiaien c Zonde van uw y(d envartrtaraagvdnu. \vs/ij kopen drt diamantair-juwelier Laanstraat 18, Baarn Tel. 02154-15937 Rembrandtlaan 13, Soest Tel. 02155-12136 VANAF f 40,PER DAG 20 Gezellige avonden bij Soester EHBO Dinsdag 22 september a.s. start er weer een nieuwe cursus bij de Soester EHBO-afdeling. Wie zich voor die les sen opgeeft kan in 20 gezellige avonden van 2 uur een zeer belangrijk di ploma behalen. Hoe belangrijk, moet een ieder zo langzamerhand toch wel weten. De medemens helpen in geval van nood is toch wel het minste dat we mogen leren. Het zal je kind maar wezen, dat zich verbrandt, snijdt, valt of gebeten worden door een hond. Met zo'n cursus eerste hulpverlening leert men de noodzakelijke handelingen bij verband aanbrengen, slagaders dicht drukken, mond-op-mond beademing enz. Wie inlichtingen wil hebben over de nieuwe EHBO-cursussen kan zich wen den tot het secretariaat, W. de Zwijger laan 44. tel. 18646 of 's avonds om 20.00 uur aan de EHBO-zaal, Parallelweg 7a, Soest, tel. 12911. Wacht niet tot anderen het doen, doe het zelf. En nu! De belangstelling voor deze unieke shows was zo groot, dat de grote zaal geheel was gevuld met 450 bezoekers uit de gehele regio. Op de show werden als primeur voor Nederland bruidsjaponnen voor het voorjaar 1982 getoond, welke door di verse buitenlandse ateliers speciaal voor deze show waren afgestaan. Nieuwe materialen zoals tule en taft (zoals gedragen door Lady Di) waren ruim op de show vertegenwoordigd. De prijzen van de getoonde bruidstoi letten varieerden van 390 tot 1890 gulden. Tot en met 20 september blijven alle geshowde japonnen bij Sposa-Bella in de Hilversumse Stationsstraat 42 aanwezig, zodat de aanstaande bruid het model van haar keuze daar nader kan beoordelen. In de pauze van de show werden de informatiestands van de deelnemers zeer druk bezocht, en werd aan de aanstaande bruid en haar familieleden alle informatie verstrekt over de ge toonde japonnen en kostuums, de trouwreportage, het bruidsboeket enz. Tot slot bedankte de jubilaris allen die zich ingezet hadden om van deze dag een feestdag te maken en vertrouwde zijn vrienden nog gauw even de belang rijkste les toe die hij geleerd had: een mens alleen stelt niets voor. Je zou eigenlijk altijd moeten zeggendat hebben wij samen gedaan. Een predi kant heeft ook zijn mensen nodig. „Want" zo sprak hij met een knikje naar een groepje huisartsen „wat is een huisarts zonder patiënten?" Waar op algemene hilariteit volgde omdat dokter Krijger - als enige huisarts met een praktijk - bijna schuil ging achter de brede ruggen van twee Soester huisartsen in ruste.-De jubileumvie ring werd besloten met een daveren de feestavond in „de Rank". De grote bruidsmodeshow welke op 2 september in theater Gooiland-Hilver- sum werd gehouden door „Sposa Bel la", bruidsmode werd in alle opzichten een groot succes. De manifestatie werd verzorgd door Sposa-Bella gespecialiseerd in bruids- en avondmode, Bloemsierkunst Ben Hooymans te Hilversurh, Fotostudio Vonk te Bussum en De Ster Heren mode, Hilversum. De vereniging Artishock organiseert woensdag 23 september in het Arti- shockgebouw aan de Steenhoffstraat een avond voor smalfilmers en aspi- rantsmalfilmers. Het is de bedoeling informatie te ge ven over de nieuw op te richten smal filmclub. Zelf films maken wordt het belang rijkste doel maar er zal ook ruimte zijn voor het behandelen van film technieken, montage, belichting e.d. De eerste bijeenkomst op 23 september begint om 20.00 uur.

Soester Courant | 1981 | | pagina 13