tr. Wisselende successen van BDC-heren in hun eigen toernooi Duo Maaskant-Oosterbaan wint S.L.S.-rally Red Stars baas in eigen huis alleen aarook Soester Gilde naar Muiderberg-symposium Eemvogels niet opgewassen tegen Altius Trainen en spelen voor een goede plaats in de le divisie Wisselvallig begin van De Duinkikkers Ledenwerfaktie korfbal vereniging 'De Eemvogels' H.S.V. ,,De Snoekbaars wint wederom Ronde van Naarden itie. ANBV i vergelijk, >rd in elke 54-15555 55-12643 -11555 den. ijlen Onderlinge competitie Dam Vereniging Soest IÉ' De 'Zwaluw* vloog vanaf St. Ghislain P.V. Soest vloog laatste wedstrijd vanaf Soignies li saSiilpS Auto's beschadigd Militair geeft valse naam op BDC handbal: 16 17 Soester Courant van woensdag 16 september 1981 17 fS ;te kombinaties •t gemaakt, dan mplete installatie, intie krijgt, atuurlijk van de ;anitair, kranen e.a. IEDRUF itoor: 6, Soest 32 60 garantie voor zekerheid itdek SPORT «••MNMMM6MM6NM666M6MMH6669M6M6M** Met uitzondering van een tweetai oe fenwedstrijden en een toernooi in Utrecht hoefden de landelijke teams deze keer niet in aktie te komen. Natuurlijk werd van die gelegenheid gebruik gemaakt om nog een laatste test voor de kompetitie te ondergaan. A.s. weekeinde vangt de kompetitie voor de landelijke teams aan. Voor al len betreft het een uitwedstrijd. Op zaterdag 26 september volgen de eers te thuiswedstrijden. Behalen de hoog ste standaardteams dan net zoveel suc ces ais andere ploegen dat deden, dan mogen zij zich nu vast in de handen wrijven. De „reserves" bij de heren, dames en jongens kadetten verloren elders weliswaar hun wedstrijden. In sporthal Beukendal leek het alsof Red Stars aan een grote schoonmaak bezig was. Twee tegenstanders, die verleden jaar nog kampioen waren, werden nu met ruim verschil geklopt. De jongens as piranten a kwamen met 101-17 aan een duidelijke revanche op Keizer Otto. Het meisjes kadettenteam van B.V. Hoevelaken ondervond hoe be langrijk het is om voor iedere afdeling een goede achterban te hebben. Red Stars zegevierde hier met 60-7. De jongens kadetten-A hadden vorig seizoen nog teveel moeite met het Hilversumse Dunckers. Dat was ook het jaar waarin Red Stars een stap op de plaats moest maken na twee ach tereenvolgende kampioenschappen. Nu stelden zij wederom hun kandida tuur voor de titel door Dunckers met 77-45 te verslaan. Tot slot het derde herenteam, dat bij na zelf kampioen was geworden. Na twee „play-off" wedstrijden eindigden zij toen als derde achter Keizer Otto en Flux. Dit jaar dus een nieuwe kans om kam pioen te worden. Door een zgn. herin deling werden de roodwitten evenwel teruggezet naar een lagere klasse, waardoor er dit jaar wel gepromo veerd moet worden. De openingswed strijd gaf in ieder geval geen proble men (83-36 tegen Bourgondië 3). Het enige Red Stars groepje dat niet de winstpunten in de wacht kon slepen waren de jongens aspiranten-B! Wel waren zij er dichtbij, maar in de laatste seconden zagen zij hoe BZ 72 het beslissende punt scoorde: 28-32. Halverwege leek Red Stars, gezien de score, uitgeblust. Wie echter het ver toonde spel had gezien, wist dat Red Stars nog lang niet wilde capituleren. Met een enorme portie durf en soms slim aanvallend spel bestookten zij de lange Zeistenaren, die in de tweede helft ver achter de roodhemden ble ven. Zo enthousiast als de rode sterre tjes waren, zoveel pech hadden zij ook in de laatste minuut. Niettemin zal dit team in het verdere verloop van de kompetitie nog van zich doen spreken. Programma Beukend al: Zaterdag 19 september 18.30 uur Red Stars JCl - Red Stars JC2 18.30 uur Red Stars MCI - Dunckers MC2 19.45 uur Red Stars JB1 - Bourgon dië JB1 19.45 uur Red Stars JB2 - Eem' '78 JBi 21.00 uur Red Stars H2 - Anquilla H3 21.00 uur Red Stars D2 - Top Stars Dl Zondag 20 september 4.00 uur Red Stars JDl - Dunckers JDl 14.00 uur Red Stars MD1 - Quidam MD1 Jongens junioren Jumpers - Red Stars Op het laatste moment zijn de junio ren op twee plaatsen versterkt. Hoe het team zich in de tweede klasse rayon zal manifesteren is nog onvoor spelbaar. Meisjes junioren MSV - Red Stars De Landskampioen tegen de Beker kampioen van verleden jaar. De rood witten hoeven zich echter geen illusies te koesteren, want een overwinning zit er zeker niet in. Dames LUSV - Red Stars Volgens de begeleiding een belang rijke wedstrijd, misschien wel de be langrijkste wedstrijd van het seizoen. Als dat echt zo is, zullen de dames niet erg hoog eindigen want er volgen nog veel gererfbmmeerde tegenstan ders. Heren OSG - Red Stars Nooit is er vantevoren te zeggen wie er hier gaat winnen. Meestal is deze ontmoeting dan ook een eenpunts- wedstrijd. Haalt Red Stars de eerste punten met het nieuwe team, of is OSG nu juist sterker geworden dan vo rige ontmoetingen t.o. v. Red Stars? De uitslagen van de onderlinge wed strijden bij D.V.S. van 7 en 14 septem ber waren: Groep A: T. Spilker - W. Meijerink 0-2, R. Damen - H. Hulsman 1-1, M. v. Heiningen - J. den Os 0-2, E. Davelaar - Y. Luttik 1-1, E. Veerman - W. Meije rink 0-2, Y. Luttik - J. en Os 0-2. Groep B: Mevr. C. Vorderhake - J. Dassen 2-0, J. Stins - J. v. Dasselaar 0-2, W. v.d. Mey - Mevr. T. van Leeuwenkamp 0-2, W. v.d. Egdom - H. v.d. Heiden 0-2, J. Stins - Mevr. C. Vorderhake 0-2, E. Spiegel - J. Dassen 0-2, J. v. Dasselaar - T. v. Dasselaar 2-0, H. v.d. Heiden - Mej. T. v. Buuren 2-0. Voor de Neo-print beker tenslotte speelde T. v.d. Meer remise met A. v.d. Veer. Foto: Herman van Dam Spelmoment uit de handbalwedstrijd BDC tegen het Utrechtse Attila 2 Wedstrijden stonden op het program ma n.1. Atilla uit Utrecht en For- tuna uit Bergen op Zoom. Het eers te optreden tegen Attila was teleur stellend. De wedstrijd tegen For- tuna maakte alles weer goed. Het eerste optreden van de heren van BDC voor het publiek in hun eigen sporthal Beukendal liep dus niet geheel volgens plan. Dat het publiek toch genoten heeft is te danken aan het laatste optreden. Trainer Piet Diemei is nog niet gereed met het oefenprogramma. Volgende week wacht een zwaar trainings-weekend in Zeist. Dit alles om de ploeg In de juiste vorm te krijgen voor de eerste competitie wedstrijd. BDC-Attila Een gelijkopgaande strijd was het beeld van de eerste 15 minuten. Attila opende de score vanaf de rechterhoek. De gastheren deden van zich spreken via Cleem Diemens die de keeper het nakijken gaf vanaf de rechterhoek. Tegen werd er gescoord door een schot vanuit het midden. De tegenaanval werd succesvol af gerond door een strafworp van Henk Veenendaal, verkregen doordat Paul van de Dijssel aan de arm werd getrokken. Wederom was de score gelijk. Een aantrekkelijk spelbeeld van de thuisclub gedurende een deel van de eerste helft. Maar liefst 3 maal op rij scoorde Attila tegen. Oorzaakhet missen van kansen en het niet tijdig aanpakken van de tegen standers. Sjaak Smeeing brengt de achterstand terug naar 6-7. De gelijkmaker blijft echter achterwe ge. Een strafworp geeft Attila we derom een voorsprong van 2 punten. Ook het trekken aan de werparm wordt omgezet in een 7-meter worp en een achterstand van 3 doelpunten is het gevolg. De behaalde voorsprong kon door de thuisclub niet meer worden ingelopen in de eerste helft. Ondanks de scores van Henk Veenendaal. Paul van de Dijsel en Ralph Chritiani werd er een ruststand bereikt van 9-12. Dit in het voordeel van Attila. Verheugend was de start van BDC in de 2e helft. Een schot vanuit het mid den van Henk Veenendaalschudde Attila wakker. Daarna was de ploeg van trainer Piet Diemei niet meer te herkennen. De aanvallen liepen te dicht langs de verdediging van de gasten. Het gevolg was dat Attila de ballen ertussenuit kon vangen. De ploeg uit Utrecht kon gaan en staan waar ze wilde. De score van 10-12 werd in een kleine 15 minuten verhoogd tot 10-18. De eerste die tegen kon sco ren was Sjaak Smeeing. De macht om langszij te komen bezat BDC niet. Vanaf de cirkel (2 x en een break-out liet Attila weer van zich spreken. Een stand van 16-22 prijkte hierdoor op het scorebord. Paul van de Dijsel (2x) en Sjaak Smeeing waren het die voor het eind signaal nog van zich lieten spreken. Een tussenstand van 16-20 werd om gezet naar een officiële eindstand van 19-24. Een teleurstellende le wedstrijd van de heren uit Soest. BDC-Fortuna Fortuna was de 2e tegenstander van de thuisclub. Nog geladen van de ne derlaag werd er begonnen aan de wed strijd. De openings-treffer werd aan getekend door Ton Beenier. Vanaf de cirkel deed Ries Smeeing 2-0 aantekenen. Tot een stand van 4-4 kon Fortuna het geheel bijlopen, waarna de ploeg uit Soest zijn tegen stander geheel overliep. Maar liefst 6 x op rij werd er gescoord, tekenen we aan dat de keeper erbij was met een doelpunt. Via een verre worp over de keeper kon 1 punt bijgeteld worden, den. De reeks doelpunten kon groter zijn. Henk Veenendaal verzuimde 2x een strafworp om te zetten in een doel punt. BDC gingen de rust in met een stand van 9-4. De leden van de Soester vereniging van postduivenhouders De Zwaluw hebben het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu, afstand circa 218 km. Er waren 667 duiven in concours die om 9.30 uur in vrijheid werden gesteld bij een kal me zuidwesten wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 11.50.24 uur, snelheid 1557.53 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnen de duif 12.12.27 uur. Uitslag: J. v. d. Brakel Zoon 123 25 30 50 54 58 72 78 94. J. v. d. Belt 2 10 37 43 51 63 67 92 104 113 123. G. Zeypveld 3 46 73 76 81 89 96 133. A. de Bes 4 13 18 34 39 49 56 70 79 124. G. Rijksen 51114 21 24 28 33 38 40 53 83 100 114 117 119 127. Th. Wig man 6 7 12 17 42 115 131. J. van Dijk 8 29 47 87 93. E. v. d. Brakel 9 4160 64 68 69 74 80 86 88 118 121128 130. H. de Bree 15 19 20 26 32 35 45 55 57 66 77 105 110 120 125 126 129. Comb. H. Nap 16 31 36 44 48 90. Mevr. G. Brink-Zimmermann 22 27. R. Voskuilen 52 97 99108116. K. de Jong 59 75103132. H. den Dekker 61111. R. v. d. Mast 62. H. Smit 65. A. J. van Dorre- stein71. A. Boeklagen82. B. v. d. Deijs- sel 84. E. Meijers 85. A. van Ginkel 91 101. C. v. d. Veen 95. J. de Ruig 98. G. Visser 102. H. Eggink 106. A. van Riet 107112. J. v. d. Burg 109 122. De vereniging van postduivenhouders 'Soest' nam zaterdag deel aan een wed vlucht vanaf Soignies, over een afstand van 198 km. Er waren 108 duiven in concours, die om 10.15 uur werden ge lost bij Z.O. wind. De erste prijsduif arriveerde om 12.38.39 uur en haalde een snelheid van 1378.46 meter per mi nuut. De laatste prijsduif kwam om 12.52.10 uur aan. Uitslag: A. de Kruyf Sr. 1 6. R. Bokma 2 5 14 20. H. v. Essen 3 7 13 19. R. v. 't Net 41217. G. H. v. d. Broek 815. Comb. Vogel 9 11. C. Bokma 10 18 22. H. Huis man 16. R. v. Hornsveld 21. IIP®» Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan op weg naar de zege in de S.L.S.-rally Het rally-duo Paul Maaskant uit Soest en Rob Oosterbaan uit Culemborg heeft afgelopen zaterdag de S.L.S.-rit, welke dit keer in de provincies Overijssel en Drenthe gereden werd gewonnen. Het was een zeer nipte zege met slechts dertig se conden (op een totaal van 6926) op de nummer twee. Maaskant als bestuurder stelde op het circuit van Assen de eerste plaats veilig door pure snelheid. Dit keer kwam zijn oude ervaring als deelnemer aan merken-raccs hem goed van pas. De S.L.S.-rit, In vroeger tijden gereden van Scheveningen naar Luxemburg vlce versa, was de eerste van de vier na- jaarsritten welke meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Van de vier vóór de zomervakantie gereden ritten schre ven Maaskant en Oosterbaan er twee op hun naamin de twee anderen moesten zij opgeven. De najaarsritten zijn zij hoopvol begonnen. De SLS-rally is een rit over 500 kilometer, met startplaats Heliendoorn en fi nish in Beilen. De klassementsproeven gingen dit keer over een afstand van 185 kilometer in totaal. Daar komt het op snelheid aan op een afgesloten circuit. De eerste plaats van afgelopen zaterdag heeft hen op de achtste plaats gebracht van de strijd om de nationale titel. Daarvoor moeten nog drie rally's gereden worden, te weten a.s. zaterdag de Limburgia-rally; zaterdag 3 en zondag 4 oktober de Omloop van Vlaanderen en tenslotte 25 oktober de BAC-rally met als startplaats Breda. Op 10 oktober rijden Maaskant en Oosterbaan dan bovendien nog de AMAC-rally, welke echter niet meetelt voor het na tionaal kampioenschap. Vanaf de cirkel werd er daarna 2x gescoord door een op winst belust Fortuna. Wederom waren het Ton Beemer vanaf de opbouw, Sjaak Smeeing en Ralph Christiani beide vanaf de cirkel die een stand van 12-6 lieten aantekenen. Door de jacht naar het doel werd er vergeten om te verdedigen. Dankbaar werd er gebruik van gemaakt door Fortuna. Doelman Edwin Zoetelief die de gehele wedstrijd van zich deed spre ken moest 3 break-outs incasseren. Een lob vanaf de cirkel van Ton Bee mer en een tegendoelpunt vanaf de cirkel resulteerde in een stand van 13-10. Nog geen 8 minuten later was de voor sprong vergroot tot 6 doelpunten. De wedstrijd gaf een eenzijdig beeld. Een minder spelend Fortuna dat een superieur BDC trachtte bij te benen. Wat de thuisclub in de eerste wed strijd verzuimde te spelen, werd hier goedgemaakt. Via een tussenstand van 22-13, bleef de voorsprong gehandhaafd. Ook na 60 minuten handbal kon Fortuna de thuisclub niet benaderen. De eind stand werd 23-17 in het voordeel van de B.D.C. Twee aan de Valeriaanstraat ge parkeerde auto's werden beschadigd. Van de een werden zowel de rechter voor- als de rechter achterband lek gestoken en de andere wagen werd aan de rechter kant bekrast. In het eerste geval is de schade 230 gulden en de bekrassing betekent een schadepost van ruim 1300 gulden. De eigenaars deden er aangifte van bij de politie. Op de Amersfoortsestraat werd een 18-jarige bromfietser aangehouden omdat zijn voertuig nogal wat gebre ken vertoond. Hij gaf aanvankelijk een valse naam op. Later bleek het een militair uit Utrecht te zijn. Het verze keringsplaatje had hij gestolen. De marechaussee werd van het voorval in kennis gesteld. Het Gilde uit Soest, met zijn vendel- zwaaiers, bazuinblazers, trommelaren en gildebroeders in oude costuums heeft aan het Comité Oud-Muiderberg bericht, zaterdagmiddag 26 september een bezoek aan het dorp te willen brengen. Hiermede vat dit gilde de traditie op van het eerste symposium in 1978, toen het Sint-Joris-gilde uitNoordwijk in vol ornaat zich onverwacht aan de sympo siumdeelnemers presenteerde. Het Soester gilde wil te circa 15.00 uur een extra accentje geven aan de slui ting van de symposiumdagen. Zeker zullen de gildebroeders bij aanwe zigheid van burgerlijke en kerkelijke autoriteiten (Commissaris der Ko ningin in Groningen, symposium spreker en predikant Prof.Dr. O. J. de Jong, voorzitter Oud-Muiderberg Pa ter Drs. H. F. J. Duindam) de gelegen heid aangrijpen om met het overvende- Jen de eed van trouw aan kerk en staat te vernieuwen en te bevestigen. Zoals bij de onthulling eertijds van het gedenkteken voor Graaf Floris V zal het geheel een fascinerend schouw spel op het Brinkplantsoen opleveren! Afgelopen zaterdag speelde het eerste team van de Eemvogels haar derde kompetitiewedstrijd. Na een gewonnen en'een verloren wedstrijd begonnen de spelers vol goede moed aan hun vol gende match togen Altius 3. Binnen 20 minuten stonden de Eem vogels met 0-2 achter. Vier minuten la ter werd het zelfs 0-3, maar in dezelfde minuut benutte Jan van de Kuil zijn vrijstaande positie onder de korf en scoorde 1-3. Vlak voor rust maakte Altius nog 2 doelpunten en bracht de stand op 1-5. Na de thee gingen de Eemvogels er weer volop tegenaan. De hardwerken de aanval werd beioond met een straf worp, die Wim van Rheenen verzilder- de. Mede dankzij het goed storende middenvak met Leendert van der Berg, Agnes Lapré, Reinoud Toonen en Corrie van Herwaarden, konden de Eemvogels steeds weer een aanval op bouwen, wat uiteindelijk resulteerde in een doelpunt van Wim van Rheenen. Het voorseizoen voor de heren van BDC is begonnen. Piet Diemei, geassis teerd door Jan Koops en Dick Veen- man, moest dit jaar de ploeg binnen 2 maanden gereed hebben voor het zaalseizoen. Om dit te realiseren werd er 28 maal in 2 maanden tijd gespeeld of getraind. Niet meegeteld zijn de wedstrijden tijdens de toernooien en het trainings-weekend in Zeist. De ar beid en de kennis die opgedaan wer den tijdens deze trainingen en wed strijden zal hopelijk genoeg zijn, daar de ploeg uit Soest een lang en zwaar seizoen wacht. Of er weer een plaats weggelegd zal zijn in de bovenste re gionen, zal blijken na 18 wedstrijden in de op één na hoogste divisie. Op 29 augustus was de BDC-formatie voor het eerst te aanschouwen in Waal wijk. Daar werden 2 wedstrijden ge speeld tegen Aalsmeer en Tachos. Za terdag 5 september volgde een wed strijd in Eindhoven tegen/Pius X. In Soest werd op 6 september gespeeld tegen Trias. Tot en met 12 september kreeg trai ner Piet Diemei met hulptrainer Jan Koops de tijd om het geheel op de goede plaats te zetten. Op 13 september speelde BDC in Sport hal Beukendal te Soest het eigen thuis- toernooi. In het weekend van 19 september gaat de voltallige selectie naar Zeist voor een trainingsstage. Aalsmeer is de laatste ploeg waartegen een oefenwed strijd wordt gespeeld. Dit gaat gebeu ren op 24 september in de sporthal aldaar. De competitie vangt aan op 27 septem ber. De ploeg zal dan moeten tonen wat zij waard is in de le divisie te gen Enschede. Gedegradeerd zijn Sparta '75 en BHC en gepromoveerd naar de le divisie is AHC '31. Hiervoor teruggekomen zijn E&O uit de ere-divisie, Esca en UDI beiden uit de 2e divisie. Gissen naar een eindklassering van de heren van BDC blijft erg moeilijk. De vorig jaar behaalde 3e plaats in de competitie was ronduit verrassend. Dit seizoen zal zeker zo zwaar zijn, zoniet zwaarder, daar de eerder onbe kende ploeg uit Soest gezien de kwali teiten bekend is geworden in het gehele noorden van Nederland. Gezien de ca paciteit van de technische staf moet de ploeg toch kans zien om wederom te eindigen bij de eerste drie. Dat de wedstrijden interessant zullen zijn voor het publiek mogen we wel aannemen. Met in het achterhoofd nog herinneringen aan het vorig seizoen waar steeds vele toeschouwers uit Soest en omstreken te vinden waren in sporthal Beukendal. Ook dit jaar zal BDC de steun van het publiek weer nodig hebben. Het Soester korfbalteam kwam zelfs tot 4-5 terug door Tineke Zeeman, maar het was Altius dat de langste adem had en met de 4-6 winst naar huis kon gaan. Eemvogels 2 had tegen K.V.O. 4 uit Soesterberg meer geluk. In de eerste minuut al was het Henk Friebel die van grote afstand 1-0 scoorde. K.V.O. kon nog wel gelijk komen tot 1-1, totdat Ed win Touwslager van onder de paal 2-1 kón maken. Na de rust wist invaller Ad van de Hoed vanuit een doorloopbal te scoren. Binnen tien minuten maakte Toos 't Hart 4-1. De rest van de wedstrijd gaf geen doelpunten meer te zien, zodat de eindstand 4-1 bleef. Eemvogels 3 had het tegen O.V.V.O. 3 een stuk moeilijker, omdat ze met twee heren te weinig vertrokken. Door hard te werken wisten ze de schade te be perken. In de rust was het 5-0 voor O.V.V.O., maar daarna bracht de jonge René Verschuren de stand op 5-1. Bij 7-1 was het de nieuwe aanwinst Jolanda van Leeuwen die scoorde. Eindstand 7-2. Woensdagavond hebben de B-aspiran ten en het meisjesteam tegen respek- tievelijk Amersfoort BI en Biko Ml ge speeld. De BI was niet opgewassen te gen het sterke Amersfoort en verloor met 0-12. De meisjes daarentegen won nen met 2-1 door doelpunten van Frie bel en Kathja Rauch. Zaterdag moest de Bl naar Almére om tegen E.K.V.A. Bl te spelen en kwam met een kleine nederlaag, 3-0, terug. Het programma voor zaterdag 19 sep tember is: 12.00 uur Antilopen 3 - Eemvogels 2 12.00 uur Tovers Ml - Eemvogels Ml 14.00 uur Huizen 2 - Eemvogels 1 16.00 uur Eemvogels 3 - H.K.C. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester Kadobon. Het tweede herenteam en de meisjes- adspiranten speelden dit weekeinde hun eerste wedstrijd in de waterpolo- competitie. De heren wonnen in een uit-wedstrijd met 12-17 van het uit Bunschoten af komstige De Vaart. Een opmerkelijke uitslag, die vooral het gevolg is van het sterke verschil in kwaliteiten van de spelers. Zodra de reservespelers wer den ingezet viel het team in spel terug, waardoor de tegenstanders gemakke lijk tot scoren konden komen. Wisselen van spelers moest wel gebeuren om de spelers tijdens de viermaal vijf minu ten zuivere speeltijd durende wed strijd af en toe op krachten te laten komen. De meisjes-adspiranten die dit jaar voor het eerstin de competitie meespe len, verloren in Bilthoven met 18-0 van het veel sterkere Brandenbtirg, dat al jaren met adspirantenteams in de competitie uitkomt. Men had wel op een nederlaag gerekend, maar een dergelijke uitslag was toch wel een tegenvaller. Aanstaand weekeinde is het de eerste „Duinkikkeravond" in het Baarnse overdekte zwembad „de Trits". De volgende wedstrijden zullen dan worden gespeeld: 18.00 u. Duink. - Zeist M-adsp. 18.45 u. Duink. - Watervlo J-adsp. 19.30 u. Duink. - Wilskracht DI 20.15 u. Duink. - De Kwakel HIE De dames die uitkomen in de 2e klasse distrikt, verwachten dit jaar hoge ogen te gooien. Hebben ze vorig jaar de promotie naar de eerste klasse net gemist, dit jaar verwacht de trainer/ coach de heer Molenaar uit Baarn, minimaal een promotie-plaats in de wacht te slepen. De twee hoogst ge plaatste teams promoveren namelijk. Voor het eerste herenteam begint de competitie pas een week later, wan neer ze hun eerste wedstrijd in Leeuw arden tegen het plaatselijke L.Z.C. '29 spelen. De enige Soester korfbalvereniging „De Eemvogels" is met een leden- aktie begonnen. Vrijdagavond op de braderie „Hartje Zuid" hebben de eerste nieuwe leden zich al aangemeld. Vele mensen bleven staan kijken bij de Eemvogelfilm In de stand en wilden J9 Zaterdag 12 september j.1. werd weer de Ronde van Naarden vervlst. Deze traditionele viswedstrijd wordt jaar lijks georganiseerd door het viscollege De Gooise Hengelaars te Naarden. Evenals vorig jaar wist het korps van de H.S.V. De Snoekbaars de eerste plaats in de wacht te slepen met een totale lengte van 2011 cm. Algemeen winnaar was, evenals vorig jaar, J. W. Post van de H.S.V. De Snoekbaars met een lengte van 595 cm. Er werd door acht korpsen van elk tien man aan deelgenomen, die over de gehele vestingstad werden verdeeld. Uitslag korpsen: l'. H.S.V, De Snoek baars, 2011 cm. 2. H.S.V. Naarden- Bussum. 1505 cm. 3. H.S.V. Hilversum, 1345 cm. 4. De Gooise Hengelaars, 1119 cm. 5. H.S.V. Amersfoort, 999 cm. 6. H.S.V. Weesp, 972 cm. 7. V.C. Bun schoten, 883 cm. 8. H.S.V. Nijkerk, 532 cm. Uitslag individuelen: 1. J. W. Post, H.S.V. De Snoekbaars, 595 cm. 2. H. Okse, H.S.V. Naarden-Bussum, 482 cm. 3. C. Rijkse, H.S.V. Amersfoort, 425 cm. 4. S. de Zoete, H.S.V. Hilver sum, 405 cm. 5. H. Lentelink, H.S.V. De Snoekbaars, 385 cm. 6. B. Koopman schap, H.S.V. Naarden-Bussum, 360 cm. 7. G. Brouwer, H.S.V. Naarden- Bussum, 346 cm. 8. W. Groen, H.S.V. De Snoekbaars, 342 cm. 9. J. Peters, H.S.V. Weesp, 329 cm. 10. H. Over- mars, H.S.V. Naarden-Bussum, 285 cm. meer informatie over de korfbalver eniging. Vooral jeugd beoefende het schieten op de korf met de mogelijk heid om een gehaktbal te winnen. Afgelopen zaterdag hebben de buurtbe woners van Overhees een informatie stencil over de Eemvogels gehad. Donderdag 17 september, vanaf 18.30 uur bevinden de korfballers zich op het veldje tegenover dorpshuis De Borg (Koningsweg). Om 18.30 uur trainen het meisjesteam o.l.v. Agnes Lapré en de B-aspiranten o.l.v. Jan de Haard en daarna begint er een demonstratie wedstrijd van de jeugd. Om 19.30 uur traint Jan de Haard een seniorenteam. De nodige informatie over de Eem vogels en het korfballen kan daar eveneens verkregen worden. Verder is het mogelijk om zelf te proberen een balletje te schieten op de korf. Verschillende scholen zijn uitgenodigd om een toernooi te spelen op het korf- balveld aan de Staringlaan. De Eem vogels trainen de scholen op woensdag 16 en 23 september om 18.45 uur. En 30 september wordt het eigenlijke toer nooi georganiseerd. Scholen die zich nog op willen geven met één of meer dere teams zijn van harte welkom. Er wordt gestreden om de wisselbeker die De Schakel het vorig jaar in zijn bezit kreeg. Voor meer informatie kan er altijd ge beld worden naar Leendert van der Berg, tel. 033-620970.

Soester Courant | 1981 | | pagina 17