fi K Estafetteploeg van S.O. Soest in recordtijd naar Soest - E uitsland - - VVZ'49 een ronde verder ten koste van 't Gooi „Soest" bekert verder Nerveus VVZ verliest verdiend van Eemnes (2-3) Bij de voetbalvereniging Hees komt dit jaar geen contributieverhoging Groot Soester succes voor Grégor en Ginny SEC uit bekertournooi Bekervoetbal: Yp Huisman winnaar van de eerste klaverjasronde VVZ '49 Damesvoetbal: Dat kan! Jeugdvoetbal Bazar van „It Pompeblêd" Keurige prestaties S.O.Soest atletiek jeugd in Utrecht Sportprogramma Zaterdag 19 september Zondag 20 september 19 Soester Courant van woensdag 16 september 1981 19 SPORT Het is VVZ'49 gelukt om een klein stuntje uit te halen. Na 111 minuten aantrekkelijk voetbal was het invaller Klaas Brölman, die de bal in het net en zijn ploeg in de volgende ronde schoot. Een verdiende overwinning of zoals VVZ-trainer Jan Veerman na de wedstrijd opmerkte; „We hebben 2 uur lang aanvallend voetbal gespeeld en de partij in de verlenging door een betere conditie gewonnen. Een fijne opsteker voor de ploeg, die vandaag de vruch ten heeft geplukt van 6 weken inten sieve training". Goed voetbal en veel spanning waren zo'n beetje de ingrediënten van de be kerwedstrijd tussen VVZ'49 en 't Gooi uit Hilversum. De Soestenaren had den veruit het betere van het spel. maar vonden keer op keer een uit stekend doelman Roelofs op hun weg. 't Gooi kon daar maar bitter weinig tegenoverstellen en kwam niet verder dan wat individuele akties. Toch had de wedstrijd er heel anders uit kunnen zien. In de eerste minuut kreeg Henk Puyk van de bezoeken de vereniging een vrije trap te nemen op ongeveer 20 meter van het doel van VVZ. De bal draaide over de muur. maar ook net over de lat. Het was de enige uitgesproken mogelijk heid. die de zondagamateurs uit Hil versum in de eerste helft kregen. Het was underdog VVZ, wat in de eerste 45 minuten het spel bepaalde. Over de gehele linie draaide het elf tal. Met veel variatie bouwde men de aanvallen op. waarbij vooral Jos Brouwer en Marcel de Graaf een spel- verdelende rol vervulde. Kievits, Brouwer en Vos kregen legio kansen, maar konden er maar niet in slagen om de bal in het vijandelijke doel te krijgen. Martin Kievits was er in.de 25ste minuut wel heel dichtbij. Nadat Henk Vos in het centrum een gat had getrokken, kreeg Jos Brouwer alle ruimte om Kievits aan te spelen. Net als in de eerste, minuut aan de an dere kant, was het nu 't Gooi dat goed weg kwam, de bal kwam voor Kievits aan de verkeerde kant van de paal terecht, 't Gooi kwam pas in de laatste 10 mi nuten aan wat eigen initiatief toe. Niet omdat men zich onder de druk van VVZ uitwerkte, maar omdat de Eemwegbewoners wat stoom afblie zen. Echt serieus waren de aanvalspogin- gen van 't Gooi niet en de enkele keer, dkt men tot een schot kwam, was er VVZ.keeper Wim van de Pol. Ook in de tweede periode wist VVZ het goede spel van voor de pauze te continueren. Na 10 minuten werd de Afgelopen maandagavond vond in de kantine van de voetbalvereniging WZ'49, de eerste ronde van de jaar lijkse klaverjascompetitie plaats. Het was opvallend, hoeveel deelnemers, een plintenaantal boven de 5000 bereik ten. Winnaar werd tenslotte Yp Huis man, met een totaal aantal punten van 5506. De totale uitslag luidt als volgt: 1. Y. Huisman 5506 ptn. 2. Jvan de Mey 5337 ptn. 3. E. Stolwijk 5268 ptn. 4. W. Poot 5230 ptn. 5. J. Stigter 5118 ptn. 6. W. van Houten 5116 ptn. 7. N. Burgman 5062 ptn. 8. H. van de Broek 5059 ptn. 9. J. A. Stigter 5029 ptn. 10. M. de Bruin-van Asch 5004 ptn. De troostprijs was voor de heer B. Fugers, die slecht 3736 punten verz melde. score geopend, niet zoals iedereen ver wachtte door de thuisclub, maar ge heel tegen de verhoudingen in door 't Gooi. De enige verdedigingsfout van VVZ, werd door een attente Henk Puyk goed afgestraft. VVZ liet zich door deze treffer niet imponeren en voerde het aanvalstempo op. Bij één van deze pogingen werd Jos Brouwer binnen de lijnen van het zestienmetergebied neergelegd. De goedleidende scheidsrechter Fedder was resoluut en kende VVZ een straf schop toe. Henk Vos belastte zich er mee en bracht met een hard schot de Groen-Witten weer op gelijke hoog te. Na deze verdiende gelijkmaker kwam VVZ meerdere malen dicht bij een tweede treffer, maar het kleine beetje geluk wat men daarbij nodig heeft was niet aan de zijde van de Soestenaren. Trainer Veerman probeerde de aanval meer kracht te geven, door Klaas Brölman in het veld te brengen voor Erik Toonen. Ook hij kon VVZ in de officiële speel tijd niet aan een tweede doelpunt helpen. Men wilde het echter niet op een verlenging aan laten komen en via een opkomende Pieter Bade pro beerde VVZ alsnog een beslissing te forceren. Het lukte niet. 't Gooi kwam in deze fase van de strijd al lang niet meer aan iets opbouwends toe, maar toch verdient de ploeg een pluim. In de eerste 15 minuten van de ver lenging gebeurde er weinig. VVZ was klaarblijkelijk zo onder de indruk van eigen kunnen, dat het even vergat te voetballen. De tweede helft van de ex tra speeltijd bracht de beslissing. Een doorgebroken Jos Brouwer zag zijn schot door Roelofs andermaal ge keerd; de bal ging via zijn vuisten te gen de lat. De terugspringende bal kwam recht voor de voeten van Klaas Brölman, die 2-1 liet aantekenen. De oefenmeester van 't Gooi noemde de overwinning van VVZ verdiend en had het tegen de verhoudingen in ge vonden, als zijn ploeg via eventuele strafschoppen alsnog de volgende ron de bereikt had. VVZ begint met deze opsteker volgen de week zaterdag aan de competitie. Om 2.30 uur treedt men aan tegen het Amsterdamse N.F.C. in Amster dam. Het eerste team van S.O.,.Soest" speelde afgelopen zaterdag een wed strijd om de KNVB beker tegen C.J.V.V. De. wedstrijd eindigde In een gelijk spel (2-2) ook na verlenging. Via veel beter eenomen strafschoppen zorgden de Jongens van trainer Jan van Renswouw ervoor, dat aan de vol gende bekerronde meegedaan kan worden. Soest trad aan zonder (door blessure) Arjan Schipperen en ook Gert Wester- veld was niet van de partij wegens dienst in Duitsland. Ook Ton Wolfsen was nog afwezig Stan Nyland stond weer in de basis en draaide redelijk mee hoewel nog niet in grote vorm. CJW bleek al direct een geduchte tegenstander te zijn en vooral op het middenveld klikte het in de Soest ploeg nog niet zo. Daar wordt dan ook Arjan Schipperen node gemist. Een boeiende wedstrijd werd het, die het aanzien volledig waard was. Het duurde echter lang eer het eerste schot op doel kwam. Het was na 13e minuten dat John Westerveld, goed mee opgekomen, ra kelings over schoot. Een schot van de weer aanwezige Huub Koppel, die de snelheid in de aanval weer verhoogde, werd door de goed spelende Amersfoortse doelman Tuithof gestopt. Ook CJVV kreeg wel kansen en vooral Hletkamp was een ware plaag voor Johan Staal en de zijnen. Het lichte veldoverwicht van CJW Na 15.56.08 uur kwam de laatste lo per van S.O. Soest, Harry van Brum- melen over de finishlijn op het markt plein in de westduitse stad Soest. In een estafette wedstrijd tussen Soest (Ned.) en Soest (W. Dts.) over de to tale afstand van 251 km. behaalde de S.O. Soest-ploeg een 2e plaats. De win nende ploeg van TUS Oeventrop (W. Dts.) wist opnieuw het pareoursrecord te verbeteren en bracht dit op 15.41.27 uur. Het oude record stond op 16.06 uur. Dit jaar stonden er 7 ploegen zater dagmorgen om 3 uur aan de start, namelijk die van TUS Oeventrop (Dts.), Bad Salzuflen (Dts.). LG Soes- ter Börder (Dts.), Grenadiers (Bel gië), B.A.V. (Baarn) en 2 ploegen van S.O. Soest. Direct na de start namen de eerste lopers van Oeventrop en S.O. Soest, Helmut Gerke en Dick den Oude, de leiding. Vlak voor Voorthuizen werd Dick den Oude ingehaald door Helmut Schfoer van de LG Soester BÖrder, zodat na de eerste wissel na 27 km. Oeventrop de leiding had. De 2e loper van S.O. Soest, Rob de Haas wist op het heuvelachtige par cours bij Apeldoorn de achterstand op LG Soester Börder goed te maken en bij het 2e wisselpunt na 53,3 km. als 2e aan te komen. Richard van Egdom kreeg als 3e loper van S.O. Soest direct gezelschap van de 3e loper van Bad Salzuflen. Na een spannende strijd wist Richard van Egdom 6 minuten uit te lopen zodat bij het 3e wisselpunt op 79 km. S.O. Soest op een veilige 2e plaats lag, maar een achterstand van 17 minuten had op de leider, TUS Oeventrop. Eef van de Brink wist op zijn traject tussen Vorden en Groenlo de afstand tussen nr. 3 met ruim 10 minuten te vergroten en de achterstand op num mer 1 iets te verkleinen. Na 103 km ging Ton Duits van start als 5e Soester loper. Hem viel de eer te beurt om de grens te passeren. De positie van de S.O. Soestploeg was na 127,7 km. nog ongewijzigd toen de Soester 25 km. clubrecordhouder Ed Hardeman van start ging voor het 6e traject tussen Südlohn en Coesfeld. Ed wist in een goed gelopen race over 21,9 km. de achterstand op de leider terug te brengen op 11 minuten. Anton van Hofslot bleef als 7e loper de 11 minuten achterstand behouden. Na 173 km., toen Joop van Leyenhorst van start ging, als 8e loper, ging het mis. Door een vergissing werd een ver keerde weg ingegaan zodat er 4 minu ten werd verloren. 10 km. verderop moesten de volgers, door een verkeers ongeluk waar geen Soester lopers bij betrokken waren, Joop van Leyenhorst alleen laten gaan. Maar gelukkig wist de Soester loper het goede parcours aan te houden zodat na 20 km. de ach terstand op 15 minuten was gekomen. S.O. Soest De dames van VVZ'49 hebben hun se rie oefenwedstrijden afgesloten, met een 2-3 verlies tegen streekgenot Eem nes. Alleen in de eerste 15 minuten van de tweede helft was men In staat om iets terug te doen. Vooral in de verdediging was de een heid ver te zoeken. De 3 tegentreffers werden veroorzaakt door grove verde- digingsfouten, die het gevolg waren van een flinke dosis nervositeit. Er heerste een soort van plankenkoorts onder de dames. Voor de eerste maal moest er aangetreden worden op het hoofdveld en voor publiek. Al deze factoren waren bepalend voor het spel van VVZ. En toen Helen Maier zich bij het inspelen blesseerde werkte dit zo op de zenuwen van de dames, dat men na een kwartier spelen al te gen een 0-2 achterstand aan keek. De ervaren dames van EEMNES lie ten in dat eerste kwartier geen spaan heel van de VVZ'defensie, waar men meer tegen elkaar, dan tegen de te genstander liep te voetballen. Grote uitzondering hierop vormde Lize Meer- dink. Zij was het die de thuisspelende club voor een grotere achterstand kon be hoeden. Twintig minuten na de aanvang was Helen Maier weer zodanig opgelapt, dat zij in staat was om te spelen. Dit bracht gelijk een stuk rust in het spel van WZ. De verdediging werd wat ontzet en men kwam geleidelijk aan wat meer in de wedstrijd. In de 25ste minuut had VVZ zelfs in eén keer de stand weer gelijk kunnen trek ken. Eerst was het Tilly Pieperbroek, die net naast schoot en een 30 tal se conden later had de Eemnes-keeper alle geluk van de wereld, toen zij een via haar in het veld terugspringende bal voor de voeten van Helen Maier zag komen. De laatste schoot echter net naast. in de tweede helft kreeg het publiek een totaal ander VVZ te zien. Nu was het hun beurt om de Eemnes-verdedi- ging te laten rammelen. Eerst was het Tilly Pieperbroek, die op een fraaie wijze scoorde en 3 minuten later stonden de beide teams weer op gelijke hoogte, toen Helen Maier zich na veel gegoochel met de bal vrij maakte en de Eemnes-keeper geen schijn van kans liet. Het was jammer, dat VVZ hierna niet doorging. Men liet zich weer in de ver dediging drukken, waar het op een ge geven moment weer aardig op een spitsuur leek. Opnieuw was het Lize Meerdink, die veel gevaar kon voor komen door meerdere malen goed af te stoppen. Zij kon echter niet verhinde ren, dat Eemnes tenslotte toch aan het langste eind trok. In een onoverzich telijke situatie kon de linksbuiten van de bezoekende partij, de bal achter Anita Hardeman tikken. De dames behoeven in de kompetitie beslist niet de mindere te zijn van hun tegenstanders. Als men in de loop van dit seizoen op elkaar ingespeeld raakt zal de ploeg zondermeer goe de resultaten behalen. In Helen Maier en Lize Meerdink heeft men speelsters, die op de rest van de groep een rustgevende invloed hebben. Het zal dit jaar nog wel een beetje aftasten worden, maar als VVZ er in kan slagen deze jonge meisjes een goede begeleiding te geven, zal dat on getwijfeld zijn vruchten gaan afwer pen. Volgende week zaterdag gaat het dan allemaal echt beginnen, met de uitwed strijd tegen DOFA uit Utrecht. De aan vang is 11 uur. Mochten er nog meisjes in de leeftijd van 14-20 jaar zijn, die inlichtingen wil len hebben over damesvoetbal, dan kunnen zij die verkrijgen bij de heer L. Brunt Sr., Thorbeckestraat 29 Soest, tel. 15894. Alle hoop was toen gevestigd op Ha- rald Herzog, de Nederlandse skilang- laufkampioen, die de zware etappe tussen Ascheberg en Hamm moest vol brengen. In een magnifieke loopstijl wist dit nieuwe S.O. Soest-lid de ach terstand terug te brengen op slechts 6 minuten. Zijn etappe van 25,2 km. liep Harald Herzog in de tijd van 1.32.00 uur. Voor Harry van Brummelen was de opgave om 6 minuten goed te maken op de sterkste loper van TUS Oeven trop en binnen de 16 uur-grens te blij ven. Het laatste gelukte hem. zodat de S.O. Soestploeg 2e werd in 15.56.08 uur. Ook de 3e ploeg van S.O. Soest heeft de volle 251 km. strijd moeten leveren met de ploegen van de B.A.V. en de Belgische Grenadiers. De eerste lo pers Hans Mansini en Joop Oranje wisten in hun loopgedeeltes tot Voorst de 5e plaats goed te verdedigen. Onge wild moest Jeroen Mayoor deze dag het langste lopen. Door een verkeer de weg in te slaan liep hij ruim 35 km. i.p.v. 25 km. Daardoor ging de 5e plaats verloren. Hans Berg en Hans van Asselt wis ten in hun etappes de opgelopen ach terstand in te halen. Inmiddels was de temperatuur gestegen tot 25 gra den, zodat dit van Invloed was op de loopprestaties van degenen die in de middaguren op de vlakke duitse wegen moesten lopen. Raymond Zetteler en Wal ter Vonk zorgden ervoor dat de 2e ploeg van Soest niet te ver achterop raakte. Maar net als in de eerste ploeg zat de sterk te bij de laatste 3 lopers. Jaap van de Berg liep de zware etappe van Bad Vischerung naar Ascheberg over 26,9 km. in 1.50 uur. Wim de Jong bracht als negende loper S.O. Soest weer op de 6e plaats. De laatste etappe was beslissend voor de klassering van de 5e, 6e en 7e plaats. Met een kleine achterstand op de ploe gen van B.A.V. en de Belgische gre nadiers finishte de laatste loper Henk Hooyberg als 7e in de totaaltijd van 18.46.35 uur. De tijden van de S.O. Soestlopers wa ren: S.O. Soest team 1. 1. Dick den Oude 2. Rob de Haas 3. Richard van Egdom 4. Eef van de Brink 5. Ton Duits 6. Ed Hardeman 7. Anton van Hofslot 8. Joop v. Leyenhorst 9. Harald Herzog 10. Harry van Brummelen S.O. Soest 2 1. Hans Mancini 2. Joop Oranje 3. Jeroen Majoor 4. Hans Berg 5. Hans van Asselt 6. Raymond Zetteler 7. Walter Vonk 8. Jaap v.d. Berg 9. Wim de Jong 10. Henk Hooyberg Tijd ploeg 1 Tijd 'ploeg 2 km. 1.43 uur 1.53 uur 27 km. 1.37 uur 1.51 uur 26,3 km. 1.37 uur 2.16 uur 25,7 km-35 km. 1.29 uur 1.47 uur 23,9 km. 1.39 uur 1.57 uur 24,7 km. 1.18 uur 1.57 uur 21,9 km. 1.28 uur 1.55 uur 23,4 km. 1.50 uur 1.50 uur 26,9 km. 1.32 uur 1.47 uur 25,2 km. 1.38 uur 1.48 uur 26 km. Einduitslag: 1 TUS Oeventrop, 2 S.O. Soest-1, 3L.G. Soester Börder, 4 Bad Salzuflen, 5 Grenadiers, 6 B.A.V. en 7 S.O. Soest-2. De lopers van S.O. Soest werden tij dens deze zware tocht gesteund door: Karhu-loopschoenen, Jogging-shop Baarn, Makelaar Peters Soest, Reis- org. Sunway en Hilhorst groente en fruit. Op de maandag gehouden ledenver gadering van de vv. Hees was dit bestuursbesluit, ondanks dat de contri butie reeds jarenlang tot de laagste van Soest gerekend kan worden, wel het belangrijkste punt. Omdat door „zelfwerkzaamheid" en een goed lo pende kantine de kaspositie er goed voor staat, kan dit besluit dit jaar zeker genomen worden. In zijn openingsrede bracht voorzit ter Daan Lazonder enige huishoude lijke besluiten ter tafel. Hierna was het woord aan de secreta ris Fons Hilhorst. Op de hem eigen wijze bracht hij de prestaties van de diverse elftallen voor het voetlicht. Een speciaal woord van dank was er voor de spelers en leiders van het 2e en 4e elftal, wegens het behalen van het kampioenschap. Ook de prestaties van de diverse „zelfdoeners" werden nog eens ter kennis van de vergadering gebracht, met een oproep door te blijven gaan en zonodig met nog meer mankracht. Ook de prestaties van het kantine duo, de dames Kok en De Boer, bleef niet onbesproken. Prachtig werk. Penningmeester Sib de Boer liet ver volgens de cijfertjes de revue passe ren. Met een zakelijke en goede uitleg waren de aanwezigen wederom op de hoogte van de inkomsten en uitgaven van de vereniging. De verkiezing van leden voor de diver se commissie was een minder geslaagd optreden, want alleen voor de Toto commissie gaf zich 1 lid op. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende penningmeester wederom in functie herkozen. Voorde aftredende Piet de Roos, bleek echter geen nieuwe kandidaat te zijn, zodat daar nog naar gezocht zal wor den. Door de voorzitter werd het aftredend bestuurslid bedankt voor de zeer vele werkzaamheden voor Hees verricht. Als blijk van waardering hiervoor werd een geschenkenbon overhandigd. De Roos bedankte de aanwezigen voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak de hoop uit dat het met Hees crescendo zal gaan. De „hete hang ijzers', die ook actieve leden moesten opleveren, gingen eveneens zonder nieuwe kandidaten ten onder. De rondvraag, die enkele vragen van huishoudelijke aard opleverden brach ten geen verdere problemen. Om 22.30 uur kon de voorzitter deze verga dering met een woord van dank aan de aanwezigen afsluiten. mondde uit in een doelpunt uit een corner. In een vrij onoverzichtelijke situatie was het de goed opgekomen Romijn die 0-1 scoorde. CJW putte daaruit moed; ging steeds rustiger spelen en de spelers konden elkaar wat beter vinden dan bij Soest. Doelman Epi Kamphorst redde twee keer goed vlak voor rust en daaruit onstond een goede aanval die op hands in het strafschopgebied uitliep. De penalty werd door Wim Gouw koeltjes omgezet in de gelijkmaker, l-l. Na rust weer een goede voetballende CJW-ploeg die het toch steeds moei lijker kreeg naarmate de Soest-spelers ingespeeld raakten op elkaar. Er rolden een hele serie goede aanval len op het Amersfoortse doel af maar spits Martin Langbroek had geen greintje geluk met z'n schoten. Aan de andere kant werd bij Soest een volkomen onnodige bal „weggegeven" en het was de rappe Hietkamp die gemakkelijk en simpel doelman Kamphorst passeerde (1-2). Soest ging daardoor wat lustelozer speler en CJVV kreeg een licht veld overwicht. Een afstandsschot van Stan Uyland zoefde net naast de paal en gaf de Soest ploeg weer moed. Langzaamaan kreeg Soest het over wicht ln handen mede door de goede conditie. Men forceerde enkele corners Uit één ervan, die door de lastige Richard Vlsee, deze middag niet im ponerend, werd geforceerd kopte An- dré van den Dijssel in en Martin Langbroek verlengde met een slim tikje die kopbal. Doelman Tuithof was geslagen 2-2. Steeds beter ging de Soester-ploeg draaien mede door de nog ingevallen John Walrave die een nieuwe stimu lans was voor de aanval. Huub Koppel op links snelde langs de CJW defensie en zijn voorzet werd door Martin Langbroek hard ingeko- geld maar doelman Tuithof had alle geluk toen de bal op z'n vuisten spatte. Nog meer geluk had doelman Tuithof toen een paar razendsnel uitgevoerde aanvallen van Soest in z'n handen belandden. Dat toonde de zwakte van de Soest-ploeg: het beetje beheersing (en wat geluk) nodig om te scoren. Ook in de verlenging goed voetbal van beide zijden met Soest in een domine rende rol omdat de Soesters de langste adem bleken te hebben. Fraaie aanvallen volgden elkaar op. Robert Westbroek was heel dicht bij een doelpunt met 'n kopbal, net over, Huub Koppel, doorgebroken, op snel heid werd gevloerd maar arbiter La- meyer zag er geen strafschop in. Pe- nalties moesten het beker duel dus be slissen. Doordat de Soesters de penal- ties hard en zuiver benutten en CJW er een miste en doelman Kamphorst er een stopte (4-1) bekert Soest terecht verder. Zondag aanstaande voetbalt Soest z'n tweede wedstrijd in de kompetitie (de eerste werd vervroegd gespeeld en jammerlijke met 1-0 verloren) thuis tegen de Amsterdamse club de Eland/ SDC. De Amsterdammers hebben een geraf fineerde en geroutineerde ploeg die het de mannen van trainer Jan van Rens wouw best moeilijk zullen maken. Maar Soest, thuis spelend en spelend zoals afgelopen zaterdag moet in staat zijn toch minstens één punt uit dit duel te halen. Het „tweede", speelde afgelopen zon dag een nuttige oefenwedstrijd tegen SEC 2 en won tenslotte na een er verende strijd met 3-1. Nog enkele oefenwedstrijden worden er deze week gespeeld en dan gaat de competitie beginnen. Alle 27 jeugdploe- gen komen in het veld. Het wordt dus a.s. zaterdag weer flink druk op de Soestvelden. De spits wordt gebeten door de F-pupil len. Om 11.00 uur spelen de F-2 en F-3 thuis tegen respectievelijk Roda 4 en K.V.V.A. 4. F-l gaat op bezoek bij Baarn. Om 12.00 uur gaat de bal voor de E-pupillen rollen. Thuis speelt de E-2 tegen Hoogland en om 13.00 uur volgt de E-l tegen Hoevelaken. E-3 en E-4 gaan respectievelijk Roda 4 en SEC 5 met een bezoek vereren. Bij de D-puplllen spelen de D-2 en D-3 thuis. D-3 speelt om 12.00 uur tegen Hoogland 3 en de D-2 bindt de strijd aan, om 13.00 uur, tegen A.P.W.C. 1. D-l speelt uit tegen WZ A-l, D-4 tegen Amsvorde 2 en D-5 ontmoet WZA 8. Van de 6 C-juniorenploegen spelen er om 13.45 uur 3 thuis t.w. de C-2 tegen Roda 2, C-5 tegen Hoevelaken 3 en de C-6 tegen Quick 5. De C-l speelt in Amersfoort tegen H.V.C., C-3 en C-4 spelen eveneens in de Keistad en wel tegen Amsvorde 1 en Quick 4. Drie thuiswedstrijden zien we bij de B-junioren. Om 15.00 uur bindt de B-l de strijd aan met Hoogland 1. B-2 ontmoet Limvio 1 om 16.15 uur en de derby B-4 - SEC 2 vindt om 15.00 uur plaats. Amersfoortse Boys is gast heer van de B-5. B-3 is deze week vrij. Van de A-junioren speelt alleen de A-3 thuis en wel om 16.15 uur tegen CJW. De A-l gaat bij B.V.C. 1 op bezoek en de A-2 bij WZA 2. De dames tenslotte spelen zondagmor gen om 9.30 uur thuis tegen Soester- berg. Op zaterdag 19 september a.s. houdt de Friese Vereniging voor Gooi-Noord „It Pompeblêd" een gezellige bazar in de St. Josefschool, gesitueerd op de hoek Ceintuurbaan/Schaepmanlaan te Bussum. Vanaf 10 uur 's morgens kan men daar terecht voor koopjes op het gebied van „nuttige handwerken" (door een aantal nijvere leden zelf vervaardigd), verder kleding, boeken, tijdschriften enz. Natuurlijk zijn ook het rad-van-avontuur en een grabbel ton voor de kleinen aanwezig, terwijl de bezoekers mogen raden naar de naam van een fraaie, in Fries cos- tuum gestoken pop. Er is verder gele genheid om de inwendige mens te ver sterken; koffie, frisdranken en hapjes worden tegen betaalbare prijzen aan geboden. Het verenigingsbestuur organiseert deze bazar ter afsluiting van de fees telijke aktiviteiten, die het in de af gelopen maanden in het kader van de viering van het 60-jarig jubileum van de „Krite" had ontplooid. Zondag j.1. 6 september werd er ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Golden Retriever Club Neder land een Kamploenschapsclubmatch gehouden in Mfjnsheerenland. Één van de bijna 400 deelnemers was de heer F. Rigon met z'n bijna 3 jaar oude reu Alexander van de Vogelwikke [roepnaam Gregor]. Na eerst in de open klasse als beste uit 88 reuen te voorschijn te zijn gekomen en daarna ook z'n medebroeders uit de andere klassen te hebben verslagen (waar toch een paar gerenommeerde kampioenen tussen zaten) werd hij vervolgens als klap op de vuurpijl ook nog uitgeroepen tot beste Golden van de hele Clubmatch en zodoende kam pioen Alsof dit Soester succes nog niet voldoende was werd een andere plaats- genote, mevrouw De Graaf-Zimmer- In een aantrekkelijke wedstrijd waarin SEC een voorsprong nam wist DOSC kort voor tijd toch de zege binnen te halen. Nadat trainer Ton van Nieuwehuis in een aantal oefenwedstrijden de op bouw van het eerste elftal gestalte had gegeven, kwam zaterdag de eerste echte test in de bekerwedstrijd tegen DOSC in Den Dolder. Na het vertrek aan het einde van vorig seizoen van een tal spelers uit de A-selectie werd deze selectie aange vuld met de jeugdspelers Theo Alte naar, een technisch begaafde midden velder, en Eric Heemskerk die de moeilijke overstap van jenioren A naar het eerste moeiteloos schijnt te maken. Daarbij kwam ook Gerard van de Brom (ex FC Amersfoort), als nieuw SEC-lid een goede aanwinst voor de verdediging. SEC startte zaterdag zonder de gebles seerde Evert Holleman die bekwaam werd vervangen door Jaap Holleman en met Jan van Veenendaal, bezig aan een goede comeback, als spelver deler op het middenveld. Jan van Rees, aanvoerder, en Ruud van Rouwendaal dirigeerden de ach terhoede terwijl de aanval met Rob Embricqx, Wim Altenaar en Jaap Smit verder gesteund werd door Joop Abbel op het middenveld. Na de aftrap trok eerst DOSC het initiatief naar zich toe via snelle aan vallen over de vleugels maar slecht plaatsen deed elke kans op succes uit blijven. SEC vond goed zijn eigen rythme, de bal werd vaak goed in het elftal gehouden maar de nodige openingen werden niet gecreëerd. Toch kwam SEC na 17 minuten op voorsprong toen na goed aangeven van Jan van Veenendaal en Ruud van Rouwendaal de bal naar Wim Altenaar werd gespeeld die zich op schitterende wijze vrijspeelde en ineens inschoot onhoudbaar voor keeper Hugo (0-1). Goede kansen kwamen na rushes van Ruud van Rouwendaal die meestal zijn opponenten te snel af was en alleen via een aantal overtredingen gestuit kon worden. De vrije trappen die daaruit voortkwamen leverden echter niets op. Na de rust startte DOSC duidelijk agressiever en SEC liet het iniatief aan de thuisclub. Alhoewel SEC een paar mogelijkheden kreeg om de voor sprong te vergroten o.a. door een schot van Jaap Smit en Jan van Veenen daal, waren de acties van DOSC ge vaarlijker. Keeper Eric Heemskerk wist vaak op fraaie wijze zijn doel schoon te houden maar moest tenslotte toch buigen voor een schot van Wim Verkerk die na een aarzeling voor buitenspel toch mocht schieten (1-1 na 32 minuten). Kort daarna werd Joop Abbel vervan gen door jeugdspeler Robert Sakkers die kort daarna keeper Hugo zou bles seren. Nadat Ruud van Rouwendaal in zijn zoveelste rush was gestuit door een overtreding moest hij geblesseerd het veld verlaten en werd vervangen door Hans Epskamp. Kort voor tijd haalde DOSC de niet verdiende overwinning binnen toen Henk Pieper op fortuinlijke wijze in bal bezit kwam en Eric Heemskerk kans loos liet (2-1). Al met al speelde SEC vooral in de eerste helft een goede wedstrijd en kan de competitie met vertrouwen tege moet worden gezien. Een groep jeugdatleten van S.O.Soest heeft de afgelopen zondag deelgeno men aan C.D. wedstrijden te Utrecht. De mooie kunststolbaan van de stad Utrecht trekt bij alle wedstrijden veel deelnemers uit alle delen van ons land. Onder hen dit keer atleten uit Soest. Bij de meisjes C. won Marion van de Broek de 80 m. in 10.9 en bij het verspringen werd zij tweede met 4.45. Gisela van Kouwen bereikte met een worp van 22. 46 m. de derde plaats bij het discuswerpen. Marion van de Broek werd hier vierde in 19.68. Bij de meisjes D. werd Esther v.d. Bolt vijfde, bij het hoogspringen (1.26) en vierde bij de 600 m. (2.11.0) en vijfde bij het kogelstoten (7.21), Judith Lazonder werd vierde bij het kogelstoten (7.24 m). en zesde bij de 600 m. in 2.16.6 min. Bij de jongens D. bewees Nedja Ens- dorff dat hij de snelste sprinter in Soest is: derde in de finale (11.8 sec.). Seymour Bos was snel op de 1000 meter derde in 3.13.9 min. en Eelco Moree even aarde voor de tweede maal dit seizoen het clubrecord met een sprong van 1.40 meter. Bij de jongens C. werd Bas van Os negende bij de 100 m. (14.1) negende bij het verspringen (4.21) en zevende bij de 1500 m. (5.07). man met haar teefje Villa Gillesa's Georgina in de jeugdklasse uit 42 teven uitgeroepen tot de beste. Zo werden er dus aan het eind van de dag 6 prachtige bekers mee naar Soest genomen. VOETBAL v.v.z. 14.30 uur NFC-WZ 12.00 uur SVVU 2 - VVZ 2 12.00 uur Jonathan 3 - WZ 3 14.30 uur WZ 4 - VRC 2 16.15 uur Jonathan 5 - WZ 5 12.00 uur VVZ 6 - Sparta 6 14.30 uur WZ 7 - VVOP10 10.00 uur BI.kwartier 9 - VVZ 8 11.00 uur DOFA - WZ (dames) HEES 14.30 uur Hees - Veensche Boys 12.00 uur Hees 2 - Woudenberg 3 12.00 uur Bussum 3 - Hees 3 14.00 uur Hees 4 - BVC 2 14.15 uur Huizen 10 - Hees 5 14.30 uur Unicum 7 - Hees 6 S.E.C. 16.15 uur Roda - SEC 13.00 uur Stroe 3 - SEC 2 12.00 uur SEC 3 - Cobu Boys 4 12.00 uur SEC 4 - Tersch. Boys 4 SOESTERBERG 14.30 uur Argon - Soesterberg 14.00 uur Hercules 2 - Soesterberg 2 12.00 uur Dolderse Boys 2 - S'berg 3 13.00 uur Soesterberg 4 - WA 4 VOETBAL S. O. SOEST 14.30 uur Soest - de Eland/SDC 11.30 uur Soest 2 - Baarn 2 11.30 uur Scherpenzeel 2 - Soest 3 14.30 uur Quick 5 - Soest 4 12.00 uur Soest 5-LW 5 11.00 uur Hoogland 6 - Soest 6 12.00 uur Olympia 5 - Soest 7 14.30 uur Soest 8 - Hoogl.veen 5 14.30 uur Hoogl.veen 6 - Soest 9 12.00 uur ODI3 - Soest 10 14.30 uur Soest 12 - Soest 11 0.9.30 uur Soest - Soesterberg (dames) S.E.C. 14.30 uur Amersf. Boys - SEC 11.30 uur SEC 2-BVC 2 11.30 uur Roda 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Stator 2 11.30 uur SEC 5 - Baarn 5 11.00 uur KWA 7 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Zeist 11.30 uur Soesterberg 3 - SVF 5 12.00 uur SVMM 3 - Soesterberg 4 14.30 uur SVF 7 - Soesterberg 6 09.30 uur Soest - Soesterberg dames) HOCKEY M.H.C. SOEST Dames Soest 1 - Haaskamp l Hilversum 4 - Soest 2 Heren Soest 1-FIT 1 Amersfoort 2 - Soest 2 Soest veteranen - Hilversum B Gooische 7 - Soest 3 Soest 4 - Hoevelaken 2 Hoevelaken 3 - Soest 5

Soester Courant | 1981 | | pagina 19