BOEKEN WMR JE SNELBIJ M0ETZIJN Braderie Hartje-Zuid evory enorm sukses Maak van uw mooiste foto Drukke receptie pastor Th. de Groot Interessant Winterprogramma van het NUT ftanffinw» JLd&adhouder »erel*^, naar behoren behartigd? Bocht te ruim genomen Waar was je nóu? Medisch Centrum zonder „inwoning" Ik was even in de lüSssêtëué Uit De Borg verjaagd NUT vindt toevlucht in de Open Hof: TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT EENMALIGE SPECIALE AANBIEDING KUNST DER WERELD in 15 rijk geïllustreerde delen Vrijwilligers gevraagd Drinkwater verontreiniging: Zijn belangen van bevolking RestoRint 3 Soester Courant van woensdag 16 september 1981 3 ontvangt iminipostf 30x30c Ti Presto Print V/ Fcrtovakman, daar krijg je ook adviezen van. Foto: Herman van Dam ïiïmt 'J:M ammim MJNsmvf k>:f f. t'-iMVf.f.WC™:. I Vtt 'r&rsi Overzicht van drukte op de braderie van Hartje-Zuid Foto: Herman van Dam MUZIEK Model 122 tegen een lage prijs, fcc Bij Muziek Staffhorst. kompleet geleverd met garantie èn een fl aardige attentie Tijdelijke prijs Occasion orgels, compleet gereviseerd, met inruilgarantie, vanaf 690. - In een brief aan burgemeester en wethouders vraagt de milieuvereni ging „Soestdijk geen Stankwijk" of de belangen van de bevolking, toen de waterverontreiniging eenmaal ontdekt was, door het gemeentebestuur wel naar behoren behartigd zijn. Met name de waarnemend burge meester. de gemeentesecretaris en twee wethouders (Hoekstra en Van Stiphout) hebben volgens de milieu vereniging de indruk gewekt aan de zijde van een, naar hun mening, falend Waterleidingbedrijf Midden Nederland te staan. ..Van deze bewindslieden kunnen we geen terzake deskundig heid verlangen", aldus de vereniging. Een deskundige is naar hun mening wel de directeur van gemeentewerken, ir. J. A. Dubbeldam. ,,Is hij er wel bij betrokken geweest?", vraagt de ver eniging. En zo wil men ook nog weten of de verklaringen van het Waterleidingbe drijf, zoals deze in de pers verschenen zijn, wel door de gemeentevoorlichting op hun betrouwbaarheid onderzocht zijn. Ieder logisch denkend Soeste- naar heeft deze verklaringen als on logisch en ongeloofwaardig ervaren", aldus de vereniging in de brief. Tenslotte vraagt de vereniging of het waar is dat het vullen van het instruc- tiebad De Turf een week is uitgesteld geweest en of dat dan te maken had met het verontreinigde leidingwater of dat er andere oorzaken waren. De brief wordt besloten met de op merking dat volgens de vereniging de controlerende inspecties opgetreden zijn als beschermers van het Waterlei dingbedrijf. Vergissmgen Aan de direkteur van het Waterleiding bedrijf vraagt de vereniging antwoord op de volgende vragen: Heeft Soest een persriool? Welke vei ligheidsvoorzieningen zijn er op even tuele terugslagkleppen in het Soester riool toegepast? Is er een alarm systeem ingebouwd bij opstopping en terugspuiten of -stromen van de riool- inhoud? Welke bezigheden worden mo menteel verricht aan het riool? (We ruiken rubber in putten en nemen grote aktiviteiten waar!) Welke hoeveelheid colibacteriën, bij de wet bepaald, is er per cc drinkwater toelaatbaar? De vereniging wil antwoord op de vraag welke vergissing is gemaakt binnen het waterleidingbedrijf. Waar door is het Soester grondwater, dat het beste van Nederland genoemd wordt, schoon de watertoren binnenge stroomd en komt het vuil uit onze kranen? Een Rotterdammer zal volgens de vereniging begrijpen dat er met het in zijn omgeving voorhanden vuile toe voerwater wat gebeuren moet voordat het als redelijk drinkwater uit zijn kraan stroomt. Maar in Soest ligt dat volgens de vereniging natuurlijk heel anders. Hier kan een vervuiling van de omvang zoals we nu genaa hebben, niet veroorzaakt worden door een kleine knoeier. Zondagmorgen tien uur nam een auto bestuurder, rijdend op de Van Weede- straat, de bocht bij de inrit tussen CurioCave en Guco wat al te ruim. Als gevolg daarvan reed hij tegen de pui van de radiozaak. Er sneuvelde een ruit en ten gevolge daarvan trad de alarminstallatie in werking. De politie trad ordenend op. Ingaande 1 januari 1982 zal het Ge meenschappelijke Administratie kantoor (GAK) niet meer gebruik ma ken van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. De Kruisvereniging Soest, eigenaresse van het gebouw, heeft alle ruimten dringend zelf nodig. Ht GAK maakte in het pand gebruik van een wacht- en van een spreek kamer en van een kantoor. In het gebouw werkte voor het GAK niet alleen de controlerend geneesheer, maar ook moesten zich hier de inge schreven werklozen op gezette tijden melden. Alles bij elkaar een verre van ideale toestand voor de Kruisver eniging, temeer daar men zich door deze „inwoning" zelf nogal behelpen moest. Waar het GAK naartoe gaat is nog niet definitief besloten. Gesproken wordt over het gebouw van de Wijkverple ging aan de Middelwijkstraat. Dat is het pand van Het Groene Kruis, dat niet ingebracht werd in de fusie van de plaatselijke kruisverenigingen in de Kruisvereniging Soest. Met het winterseizoen voor de deur heeft 't NUT het programma voor 1981-1982 klaarliggen. U kunt nu reeds de volgende avonden in uw agenda noteren: 24 sept. De heer H. L. van de Brink spreekt over „Wat leeft er in mijn tuin". 29 okt. Drs. E. Amons, docent aan de Vrije Hogeschool te Driebergen, be licht de invloed van het gekozen be roep op de levensloop. 26 nov. Frank Kooman, bekend pop penkastspeler, geeft een voorstelling met zijn poppentheater voor volwas senen. 28 jan. Mr. E. Heldring vertelt over de schilder Han van Meegeren en het proces dat tegen hem gevoerd werd, nadat hij met veel succes vervalste schilderijen onder de naam van Ver meer op de kunstmarkt had gebracht. 25 febr. Wina en Han Born brengen met een causerie en het vertonen van kleurendia's een avond getiteld: „Volk zonder grenzen, ontmoetingen met zi geuners". 25 maart Het Arnhems-Slavisch koor, dat steeds groter bekendheid krijgt, zal voor het eerst in Soest optreden. Alle nutsavonden vinden op een don derdag plaats in De Open Hof, Veen besstraat 2 te Soest, aanvangstijd 20.15 uur en zijn toegankelijk voor le den en belangstellenden. Voorafgaande aan de lezing van de heer v.d. Brink vindt op 24 sept. a.s. de jaarlijkse ledenvergadering plaats en wel om 19.30 uur. Een belangrijk jiunt op de korte agenda vormt het ontbreken van kandidaten voor be stuursfuncties. Mevr. v.d. Have, ja renlang zeer actief in het Nut en daar door mede de richtlijnen van het Nut bepalend, wil wegens persoonlijke om standigheden haar secretariaatsfunc tie neerleggen. Wie volgt haar op? De leden van het Nut en de vele be langstellenden die in de afgelopen ja ren de lezingen en voorstellingen van het Nut gevolgd hebben, zullen zich moeten realiseren, dat, indien blijkt dat er geen nieuwe bestuursleden te vinden zijn, het einde van het Nut Soest in zicht is. Ook zal op de vergadering aandacht besteed worden aan het feit dat het Nut zijn avonden niet meer in De Borg wenst te geven. Ondanks zeer tijdige aanvrage was het niet mogelijk een vaste avond zonder hinder van geluids overlast in De Borg te bespreken. De grote toneelzaal van De Borg bleek weliswaar iedere woensdagavond leeg, maar voor gebruik door het Nut absoluut ongeschikt door de penetre rende zangklanken van het koor in de aangrenzende kerk. In het vorig sei zoen hobben sprekers als de heren De Tonkelaar en Toon Kortooms met hu mor en stemverheffing getracht zich bover het koor uit verstaanbaar te maken. Voor een dergelijke penibele situatie wenst het Nut in het komen de seizoen niet weer geplaatst te wor den. Wellicht niet alleen een punt voor de agenda van Nut, maar ook voor de vergaderingen van het Dagelijks Be stuur en het Stichtingsbestuur van De Borg? Het Soester Dorpshuis, opge richt met het doel instellingen als het Nut te huisvesten, blijkt hier dus vol ledig onbruikbaar voor te zijn. Zeker is dat De Borg bij een toch al niet slui tend saldo node de zaalhuur en ver dere verdiensten over de woensdag avonden zal missen. Het Nut hoopt in de Open Hof naast de vele oude bekenden ook veel nieuwe leden en belangstellenden te trekken. Speciale cursussen spreekvaardigheid English in management English in marketing English in computing English in banking Francais dans Ie domaine du management Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch Inlichtingen 033-729097 De serie bestaat uit de volgende delen: Kreta en Mycene Klassiek Griekenland Het Hellenisme Het Romeinse rijk Byzantium De bloei van het Romaans De bloei van het gotiek Renaissance en maniërisme Bouwkunst van Barok Beeldende kunst van de barok Van realisme tot surrealis me Egypte Het oude Amerika India China. Prijs per deel los gekocht 12,95. Prijs voor de complete serie 148.95 (dat is per deel slechts 9,93) Voorkom teleurstelling, ga snel kijken bij SoesterbergsestraatSS 1/^ W v. Weedestraathoek q j v. ficcucoMUi,,, hoek TelS- 02155-12419 HÊL Stadhouderslaan - Soestdijk 02150 12419 Tel.02155-17699 Alhoewel met nogal wat nadruk aan de vele bezoekers van de receptie welke pastoor Th. de Groot bij zijn 25-jarig priesterfeest kreeg aangebo-' den, werd verteld dat de Joannes-pa rochie maar een arme parochie is, hebben de parochianen in eerste in stantie toch al tweeduizend gulden bijeengebracht van het parochiebe- schenk. Er zal nog meer binnen komen, zei de voorzitter van het parochiebe stuur, de heer Leo Weusten; de aktie is nog niet afgesloten. En dat is meer dan de gemeente in vrijwilligheid mag verwachten, want wethouder drs. J. L. Menne liet in zijn toespraakje ook blijken dat de centen schaars geworden zijn. „Wij zitten aan de grond en er bijna onder", zei de wethouder zonder navrante bij bedoelingen, maar ook hij kwam niet met lege handen. Hij overhandigde een envelop met inhoud om het respect van de gemeente uit te drukken voor het vele goede werk van de jubilerende pastor De Groot. In zijn toespraak wees de heer Weus ten op de veranderende tijd waarmee pastor De Groot in de vijf en twintig jaar van zijn priesterschap te ma ken heeft gehad. „Zekerheden zijn veranderd in twijfels; uitroeptekens vervangen door vraagtekens. Het wordt een voorrecht genoemd om in deze dynamische tijd te leven, maar je hebt ook de twijfelachtige eer om vorm te geven aan een kerk die op drift is geraakt", aldus de voorzit ter van het parochiebestuur. Hij prees pastor De Groot voor de moed waarmee hij de moeilijke op dracht aanvaardde. „Het is de held haftigheid van stug volhouden, van het handhaven van het idealisme; het blijven geloven in het perspectief van eeuweige christelijke waarden". Hij bood het cadeau van de dankba re parochianen aan: een bedrag in geld dat op wens van pastor De Groot naar Tanzania gaat, naar een pro ject waar de zuster van de jubilaris werkzaam is. Het voorlopig bedrag werd symbolisch overhandigd in de vorm van een zilveren bos bloemen, waarin het getal 25 in quadraat ver werkt was. Wethouder Menne bracht de paro chianen hulde voor de wijze waarop zij hun parochie in stand houden. „De Borg", zei hij, „kost de gemeente jaarlijks tonnen. Niet de r.k.-parochie; u zorgt geheel voor u zelf", aldus de wethouder die zijn bewondering uit sprak voor deze prestatie. De heer Menne merkte op dat verge- Pastor Th. de Groot (links) en d*e heer L. Weusten. leken met vroeger, toen veel automa tisch in orde kwam, er nu geïmprovi seerd moet worden om de mensen te boeien. „Wij als gemeentebestuur, dat ook grote financiële problemen heeft, voe len dat goed aan. Wij moeten terugvallen op eigen ta lent". aldus de wethouder. De felicitaties van het gemeentebe stuur liet hij vergezeld gaan van een envelop met inhoud. Tenslotte sprak pastor W. Mali namens de Soester pastores. Hij bracht pas tor De Groot dank voor zijn gewel dige inbreng in het pastoraal overleg. „Wij zijn dankbaar dat je tot ons team behoort en dat je altijd uitgaat van het goede in de mens". De dank werd onderstreept met het aanbieden van enkele boeken. Ruim een paar uur later pas, zovelen kwamen de jubilerende priester de hand schudden, sprak pastor De Groot enkele woorden van dank. De re ceptie werd muzikaal opgeluisterd door het combo en het jongerenkoor van het Soesterveen. De begeleidingsgroep voor alfabetise ring en educatieve aktiviteiten culture le minderheden in Soest, waarin o.a de Volksuniversiteit, Werkgroep Buiten landse Werknemers, vertegenwoor digers van de buitenlandse werkne mers en het Bureau Onderwijs zitting hebben, zoekt vrijwilligers, die de do centen van cursussen Nederlands wil len helpen bij het lesgeven. Hiervoor heeft U geen bevoegdheid nodig. Met hulp van deze vrijwilligers is het mogelijk met kleine groepjes te werken. Het is voor de buitenlanders vooral belangrijk dat zij zich in gewone dagelijkse situaties kunnen redden in het Nederlands. Tijdens de lessen wordt danook voor namelijk ingespeeld op deze behoefte aan „zelfredzaamheid". De cursussen worden hoofdzakelijk in de avonduren gegeven, maar er vinden ook enkele cursussen overdag plaats. Als deze vorm van vrijwilligerswerk U aanspreekt, of indien U nog verdere inlichtingen wilt hebben, neemt U dan contact op met Henny Visser-Dumou- lin, tel. 02155-14283. U hebt de meeste kans tussen 18.00 uur en 19.00 uur, of schrijft U even een briefje aan: Coör dinator Cursussen Nederlands, Bureau Onderwijs, Gemeente Soest. Stapt u eens vrijblijvend binnen bij uw Combifoto-vakman, voor foto, film of video. Birkstraal 2, Soest, tel. 12874. V^foto-film-videoCV Burgemeester Scholten (tweede van recjits) overhandigt het bellenspel aan Johan Post en John Blitz van De Blauwe Vogel. Rechts Dick Passchier ƒ25,- 084250 092472 1 020182 096430 27764 en 284914 Bas v.d. Hoef (fruitbon) ƒ50,- 264801 Wijnands badset 064443. 1 pers. overtrek 085879 1 camping matras 051866 Fototoestel t.w.v. 250,- nr. 244232 Ton Uyland stereo koptelefoon 281309 Draagbare zw.-wit T.V. 272866 Dames- of herenrijwiel Jac. de Bruin) 292167. Hoofdprijs reis Parijs/of Londen, nr. 142244. De prijzen zijn af te halen bij de Rabo bank, Soesterbergsestraat 14 (vragen naar de heer A. van Keken Al met al een bijzonder geslaagd eve nement, waarin de winkelgroep Hartje Zuid aan heel Soest heeft laten zien wat „er te koop is". Uw kleurenfoto's binnen 2 dagen prachtig afgedrukt. De jaarlijkse braderie van de winkel- groep Hartje-Zuid is dit keer, begun stigd door prachtig weer, een enorm sukses geworden. Het was er gewel dig druk en opvallend was dat het dat ook bleef na acht uur. Dick Passchier won het met glans van de t.v.-serie Dallas en zijn „kijk-dieht- heid" was dit keer, althans in Soest, aanmerkelijk groter. Dat deze braderie door een aantal Soester verenigingen wordt aangegre pen om zich eens op een wat andere manier te presenteren, moet toege juicht worden want het verhoogt de afwisseling en brengt extra sfeer en gezelligheid. De organisatoren kunnen terugzien op een geslaagd evenement. Burgemeester mr. P. Scholten bracht hen in zijn openingswoord dank voor het initiatief. „Nederland", zei hij, „heeft een kabinet en Soest een bra derie 't Is maar wat je liever hebt' Hij stelde dat in deze sombere tijd Hartje-Zuid laat blijken de toekomst toch met enig optimisme tegemoet te zien. „U denkt mee en komt met ideeën om dit centrum levend te hou den". Namens de winkeigroep overhandigde hij tenslotte een bellenspel aan de penningmeester, de heer John Blitz, van de Vereniging „de Blauwe Vogel", het dagverblijf in Soest voor meervou dig gehandicapte kinderen. Burgemeester Scholten kreeg op zijn beurt van de voorzitter van de winkel- groep, de heer G. Mout, een fles geest rijk vocht. Het sukses van deze braderie is voor een groot deel gelegen in het feit dat vele winkeliers met inderdaad extra aanbiedingen komen. De Kiwi's, de bloemkolen, de tompoucen, om maar eens wat te noemen vlogen de stands uit. Groot was ook de belang stelling voor bijvoorbeeld de speciale bijl waarmee houtblokken voor de open haard gespleten kunnen worden en voor voorzetramen, waarmee onge veer hetzelfde effect bereikt wordt als met dubbelglas. Opvallend waren de stands van de damvereniging Soest, waar een par tijtje sneldammen gespeeld werd; van de typische combinatie ABN met wielervereniging Tempo; van het Groot Gaesbeker Gilde met schiet- mogelijkheden en iets verderop de pa cifisten van de PSP. Ook de sport was present met Tempo natuurlijk en S.O. Soest, de Eemvo- gels, de Springbokken. De Rabo bank trok massa's kinderen en vooral hoofdschuddende ouders met de gra tis suikerspin. Daar zou het tandart sen-gilde mee gematst kunnen zijn! Muziek was er in overvloed; overvloe dig haast. Zag je good-old PVO voor bijkomen, dan kwam even later het muziekkorps van de Bilthovense Brandweervrijwilligers, inclusief da mes-vrijwilligsters, terug. Bij de lote rij van Dick Passchier legden zij het echter beide af tegen het muzikaal ge weld wat daar vandaan kwam. En dan was het even dringen geblazen om toch in gesloten gelederen door het publiek te kunnen komen. Dick Passchier bleef het druk houden omdat iedere klant bij een stand, gra tis en voor niks voorzien werd van hoeveelheden loten. Niet iedereen zal de moed gehad hebben of in de gele genheid geweest zijn de laatste trek king af te wachten. Daarom volgen de prijswinnende nummers hieronder: 15,- waardebonnen Hartje Zuid. 148200 161354 125196 124808 164752 154619 163592 181910 198595 Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel.030-332341 Amersfoort Hellestraat 11-17 (t/o V&O) Tel.033-34064 Hebt u 'n kleurenfoto die een vergroting op poster formaat waard is? Lever dan van 17 augustus t/m 30 september 't negatief bij ons in Voor slechts f 9,90 u dan 'n prachtige Op 't formaat cmof30 x 40cm. zo'n reuze-aan bieding van uw Presto Print fotovakman.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3