3 Soester transportondernemingen op één bouwterrein Gas- en CAI-nota blijft tweemaandelijks - I mm „Hut van Ome Cor" in gebruik genomen Het Brilcentrum heeft weer wat Milieumanifestatie krijgt vastere vormen voor: Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Hinderwet Gebruikers van ruimte gezocht Eerstesteen legging nieuwbouw A. van 't Net vrijetijdskleaing 5 Soester Courant van woensdag 16 september 1981 5 Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 8 september 1981. bouwen van een achteruitbouw op een terrein aan de Schoutenkamp weg 91 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 3641) maken van een dakopbouw en het vergroten van een garage op een ter rein gelegen aan de Irenelaan 15 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K„ nr. 2665) maken van een dakkapel en wijzigen van de verdieping van een woon huis op een terrein gelegen aan het Kerkpad ZZ 57 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A., nr. 4372). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Qverheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een berging op een terrein gelegen aan de Nieuwe weg 60 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 5339) het bouwen van een woon-winkeicentrum op een terrein gelegen aan de Di Lassostraat te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 7456 ged. Genoemde bouwplannen liggen vanaf 18 september a.s. gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: T. van Rouwendaal. Nieuwstraat 13 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autowas serij annex anti-roest-behandelingsinrichting op het perceel Nijver- heidsweg 11 te Soest (kad. gem. Soest sectie G., nr. 6491) Th. G. Hendriksen, Wieksloterweg 25, te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een fok- varkensbedrijf op het perceel Wieksloterweg 25 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 2826) G. A. Kok, Birkstraat te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij annex varkensfokkerij en varkensmesterij op het perceel Birkstraat 111 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3615). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 16 september 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 1 oktober a.s. om resp. 09.00, 09.30 en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in- gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De gemeente Soest roept belangstellenden op voor het huren van het ver enigingsgebouw aan de Beetzlaan 32 gedurende één dag in de week, t.w. de zaterdag. De huurprijs bedraagt 1.795,90 per jaar. Op de andere dagen wordt het gebouw verhuurd aan de Stichting Peu terspeelzalen en de accordeonvereniging „Animato", Slechts Soester verenigingen worden als gegadigde aangemerkt. Nadere informatie kan desgewenst worden ingewonnen bij de af deling Eigendomen van de gemeentesecretarie, Steenhoffstraat 2, ge durende de voor het publiek geopende kantoortijden - iedere werkdag van 8.30-12.30 uur - of telefonisch, tel. 16744, toestel 153 of 253. Belangstellenden kunnen zich tot 15 oktober 1981 schriftelijk opgeven als gegadigde bij het college van burgemeester en wethouders der gemeente Soest. Bij gebleken belangstelling van meerdere gegadigden wordt over de toe wijzing door genoemd college beslist. y INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. y OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het op dit moment onjuist is over te gaan tot de invoering van maandnota's. Invoering daarvan werkt kostenverhogend als gevolg van de extra administratieve werkzaamhe den, incassowerkzaamheden daarin begrepen, èn hogere externe kosten. Dat bedrag wordt begroot op 90.300 gulden, waarvan aan portokosten bij na 37.000 gulden en aan uitbreiding personeel 40.000 gulden. Wel is het college ervan overtuigd dat een maandnota beter past in het huidi ge inkomenspatroon, maar daar staat tegenover dat men ook ervan overtuigd is dat bij het zenden van maandnota's de verbruikers niet zullen overgaan tot snellere betaling. Burgemeester en wethouders ant woorden dit aan de CDA-raadsfractie die schriftelijk vragen stelde over de tweemaandelijkse voorschotnota van het gas- en c.a.i.-bedrijf. De gemeente kent verbruikers die de termijnnota automatisch van hun bank- of girorekening laten afschrij ven. Dat is ongeveer 40%. Aan 60%, ongeveer 8500 verbruikers, moet een accept-girokaart gezonden worden. De eerste groep levert niet alleen por tovoordeel op. Er is daarnaast ook een duidelijk verschil in de computer en de administratiekosten. Dat verschil is blijkbaar zo groot dat meerdere nutsbedrijven er toe zijn over gegaan de verbruiker, die gebruik maakt van de automatische afschrij ving, een premie als beloning voor de medewerking te geven. Navraag leert dat het Soester college niet van plan is voorlopig die beloning ook toe te kennen. „Het is juist", zeggen b. en w., „wat de CDA-fractie veronderstelt, dat ook het gas- en c.a.i.-bedrijf kampt met enige stagnatie bij de betaling van de twee-maandelijkse termijnnota's en de eindafrekeningen 1980". Maar het is niet verontrustend want het aantal afboekingen van openstaan de vorderingen is tot op heden echter vrijwel gelijk gebleven, .•.Evenals voorheen zijn twee maanden na het verzenden van de termijnno ta's deze practisch alle voldaan. Van een sterke toename is nog geen spra ke", aldus het college. Er zijn van ongeveer twintig vérbrui kers verzoeken binnen gekomen om de termijnnota's maandelijks te mogen betalen en dat valt dus allemaal nogal mee. Bij het college bestaat daarom de indruk dat de trage be taling meer is toe te schrijven aan de sterk gestegen gasprijs èn de ver mindering van het reëele inkomen van de gezinnen. Het college zegt de CDA-fractie ten slotte toe de mogelijkheden die zich in de toekomst voordoen nauwlettend te volgen. Men heeft dan het invoeren van een nieuw systeem op het oog. Film over zendingswerk Leger des Heils Zondagavond, 20 september, wordt in de samenkomst in het gebouw De Wetstraat 25 te Baarn een film ge draaid over het zendingswerk van het Leger des Heils. De film, genaamd „Sarro", gaat over het werk onder vluchtelingen in Hong kong, Zimbabwe, Oeganda en Thai land.. Kapitein Verpoorte, een oud zending officier zal déze film vertonen en bij u inleiden. Aanvang van deze samen komst is 19.30 uur. Eenieder is harte lijk welkom. Na afloop wordt u in de gelegenheid gesteld een kopje koffie te drinken en eventüele vragen te stellen! &- Aart van 't Net senior bekijkt goedkeurend zijn eerstesteenlegging Een in de huidige tijd niet zo alledaag se gebeurtenis vond vrijdagmiddag plaats op een bouwperceel aan de Nij- verheidsweg. Daar legde de heer A. van 't Net senior de eerste steen voor een gloednieuw pand van het gelijkna mige Soester bedrijf. Van het driedui zend vierkante meter grote perceel wordt veertienhonderd vierkante me ter bebouwd. Het is een ontwerp van de al bijna even bekende Soester ar chitect P. Beekman en als het eenmaal gereed is, dan is Soest ook een zeer modern ingerichte meubelopslaghal rijk, waarin de aan Van 't Net toever trouwde huisraad stof- en vochtvrij zal zijn opgeborgen en waar de tempe ratuur automatisch zal zijn geregeld. Unies is het verder dat op hetzelfde perceel ook twee andere Soester tran sportbedrijven zijn gevestigd: Interna tionaal Transportbedrijf Ben Becker en Kraanverhuur- en systeemvloeren bedrijf Peko. Van 't Net is als bedrijf de oudste van het drietal dat min of meer door het gemeentebestuur bij elkaar ge bracht werd. „Transporteren" doet hij al sinds 1904. Ben Becker is in bedrijfsjaren aanzien lijk jonger; hij begon in Soest in 1970. Daar tussenin zit Peko (C. Petersen en C. J. Kok) dat in 1963 met een eigen bedrijf startte. Alle drie hebben zij dus gemeen dat zij „verplaatsen": Van 't Net meubelen; Becker „alles wat we zelf baas kunnen" en Peko „verhuur kranen en leggen systeemvloeren" Van 't Net en Becker werken interna tionaal; Peko blijft binnen de lands grenzen. Van 't Net is een oer-Soester bedrijf dat in 1904 werd opgericht. „Aart-l was bakker van origine; schaf te zich een paard en een wagen aan en bracht meel en andere bakkers waren van Amersfoort naar Soester bakkers", aldus Aart-3. Voor de oorlog al was het bedrijf aan de Nieuwstraat gevestigd, waar vandaan Aart 2 (de huidige eerste steen legger) het verplaatste naar een nieuw pand aan de Merelweg. Dat was in 1970. Protest tegen milieu-wethouder De milieuvereniging „Soestdijk geen Stank wijk" tekent protest aan tegen het gemeentelijk plannetje de veront reinigde Randstad-grond te deponeren onder een aan te leggen parkeerplaats bij het nieuwbouw gemeentehuis aan de Dalweg. De vereniging is verontrust dat het plan nooit is voorgelegd aan de leden van de milieucommissiede des kundigen waar het college en de wet houder van milieuzaken altijd mee schermen. „Dit plan", zo staat in de brief die de vereniging aan het college van b. en w. schrijft, „had u met onze groepering kunnen doorspreken." Het is niet ge daan en daarom vraagt de vereniging zich af wie eigenlijk van dat plan afwist. De wethouder van milieuzaken, de heer J. L. Menne, heeft geen antwoord gegeven op vragen, die door een des kundige in de milieu-commissie zijn gesteld. „Waar blijft de openheid van het Soester bestuursapparaat? Uw beleid op milieugebied, voor zover van beleid gesproken kan worden, is dermate slecht dat wij menen hiertegen te moeten protesteren. Wij verzoeken u wat zorgvuldiger om te springen met onze gemeente", aldus de brief van de milieuvereniging. Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens flinke sortering mand-en rietwerk. -■Q-igentyda- ""lOooMComjort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 Aart-3 neemt min of meer de derde verplaatsing voor zijn rekening. „Wij zijn alsmaar groter gegroeid en dan moet er wat gebeuren! Het geval wilde dat de gemeente een perceel van zo'n tienduizend vierkante meter voorhanden had, wat terugge kocht was van het op Soester indus trieterrein gevestigde bedrijf Sinclair andValentine. Er waren gegadigden voor, waarvan er drie het mooi tesamen konden vul len. Ze stonden alle drie overigens al lang op de wachtlijst. De gemeente stelde, met het oog op alle milieutoestanden van tegenwoor dig, voorwaarden: Niet samen één gro te hal, maar ieder afzonderlijk. En dan het minst lawaai makende bedrijf, Van 't Net, het dichtst bij de woningen aan de Dorresteinweg en Pe- ko, dat in verhouding het meeste la waai maakt, daar zover mogelijk van daan. Becker dus er tussen in. „We zijn er achteraf wel blij mee; ieder in een eigen onderkomen. Maar we zijn in deze moeilijke tijd wel op kosten gejaagd". Peko is daar het duidelijkst over: er is een hal van 650 m2 gebouwd louter en alleen om het lawaai van warm- draaiende motoren op te vangen. Het grootste deel van de hal (er is ook het kantoor van het bedrijf in gevestigd), staat praktisch de hele dag leeg. Des ondanks heeft men alle begrip voor het standpunt van de gemeente en ook Petersen en Kok zijn erg te spreken over de samenwerking met de plaat selijke overheid. Peko heeft veertig man in dienst; acht mobiele hijskranen in bedrijf die tot 50 ton (vergelijkbaar met 25.000 bouw stenen) kunnen tillen. Peko is landelijk gezien één van de grootsten voor het leggen van systeem- vloeren. 20.000 Woningen per jaar wor den door het bedrijf van kant-en-klare vloeren voorzien. En dat gebeurt dan in heel Nederland; van Friesland tot Limburg en van Groningen tot Zee land. De verwachtingen voor de toekomst zijn goed. De sociale woningbouw zal ongetwijfeld weer aantrekken en juist in die sector werkt het bedrijf. In Soest genoot het bedrijf de wat twij felachtige eer de pers te halen in ver band met de overlast die het de be woners van de Van Lenneplaan be zorgde. Ook daar ging het toen om het opstarten van de kranen en met het oog daarop zal de gemeente de „voorwaarde" bij de aankoop van het huidige bouwterrein wel opgelegd heb ben. Het bedrijf zit nu goed. Men verwacht geen problemen meer. Met allemaal gediplomeerde machinisten is men geheel gereed om de toekomst met veel vertrouwen tegemoet te zien. Foto: Herman van Dam Becker Ook Ben Becker haalde nog niet zo lang geleden de pers met zijn plan de zeventien transport-eenheden van de Beukenlaan te verplaatsen naar het terrein van de voormalige chemische fabriek Randstad. Ook hier waren het de omwonenden die (terecht) overlast vreesden en ook Becker hoopt nu voor eens en voor altijd uit de problemen te zijn. Hij kwam in 1970 uit Baarn met één wagen; nu zijn het er als gezegd ze ventien. Er werken nu achttien a twin tig man personeel, die over heel Euro pa uitzwerven. „Er zijn twee chauffeurs bij met een atheneum opleiding en dat is magni fiek. Het scheelt heel wat als een man aan de grenzen z'n talen spreekt", aldys Becker. Becker heeft wel een plannetje voor de (naaste) toekomst. Hij hoopt in de 1300 m2 grote hal ook een douane depót onder te kunnen brengen. „Soester bedrijven moeten nu voor hun export altijd naar Amersfoort; daar kunnen de nodige faciliteiten ge geven worden. Maar als de overheid nu een beetje wil meewerken, kan dat tot het verleden behoren. Er is in Soest behoefte aan en met het oog daarop mag toch wel op de mede werking van de (rijks)overheid, die zegt begrip te hebben voor de pro blemen van het bedrijfsleven, gere kend worden'aldus Ben Becker. Er zit, kort en goed, wel muziek in dit Soester bedrijf; de waarde van de Nederlandse gulden ten op zichte van buitenlandse valuta is daar mede debet aan. Van 't Net Van 't Net tenslotte staat z'n mannetje in de hele wereld. Het bedrijf verzorgt verhuizingen over de hele aardbol. „Full destination", noemt Aart-3 dat. „Onze klant pakt zijn koffertje in en wij doen de rest. Waar het ook naartoe moet". „Leveringen" als we dat zo zeggen mogen, in Australië, Zuid- en Noord Amerika, Canada, Nieuw-Zeeland, be horen tot de gewoonste zaken van de wereld. De emigratie-verpakking (in contai ners) maakt het allemaal wel wat simpeler dan vroeger. „Toch moet je goed uitkijken, want bijvoorbeeld in een land als Australië mogen kleed jes van schapewol of van een huid- niet ingevoerd worden. Dan raden we de klant aan die spullen maar hier te laten; voorkomt heel wat narigheid straks. Zo heeft ieder land wel wat". Dankzij een grote „know-how" worden er voor de klant heel wat problemen voorkomen. Op het kampeerterrein van Huize Ursula aan de Kooistrastraat te Nieuwveen werd enige dagen geleden de „Hut van Ome Cor" in gebruik genomen. Het is een speciaal voor gehandicapte kinderen ingerichte speelhut, die op het ter rein geplaatst kon worden dankzij een genereus gebaar van een Soester, de heer C. D. A. Voorbij. De heer Voorbij nam ongeveer een jaar geleden afscheid als directeur van Voorbij Beton in Wilnis. Op zijn verzoek werd in plaats van bloemen en ca deaus geld gestort op een rekening bestemd voor een recreatie-project van Huize Ursula. Er kwam 20.000 gulden binnen en in overleg met de directie van Ursula werd besloten daar de speelhut voor te bouwen. De heer Voorbij onthulde zelf het bij de hut geplaatste naambord (zie foto). De uiterst informele plechtigheid werd muzikaal opgeluisterd door een fan farekorps en afgesloten met eon gezellige barbecue waaraan ook de kinderen van Ursula deelnamen. Ook voor Van 't Net ziet de toekomst er niet somber uit. Volgens Aart-3 is de emigratie weer op gang gekomen, wat de oorzaak daar ook van mag zijn. „Voor de mensen die die stap me nen te moeten doen, staan wij klaar. Ze hebben het toch al niet makkelijk en daarom zijn wij blij dat wij met onze ervaring een deel van de moei lijke stap kunnen verlichten", aldus Aart-3. Eind dit jaar zal de nieuwbouw van Van 't Net gereed zijn. Aannemings bedrijf Evert v.d. Hengel tekent daar voor. Van de Hengel bouwt ook de hal voor Peko, terwijl aannemings bedrijf Hibos de nieuwbouw van Ben Becker voor zijn rekening neemt. Ar chitect P. Beekman is de ontwerper van de drie panden. Ook Ben Becker kan dit jaar nog in zijn nieuwe onderkomen, terwijl de hal van Peko eind januari 1982 gereed moet zijn. Samen kunnen zij het erg goed vinden en dat zal in de toekomst vermoedelijk wel zo blijven. Op vak gebied bijten ze elkaar niet. Nieuw!! Doorgestikte broeken in bordeaux en blauw v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest Foto: Herman van Dam Het Brilcentrum in de Van Weedestraat is verrijkt met een videorecorder. Service past zich bij de techniek aan. Was het vroeger onmogelijk te beoordelen hoe men er met een nieuw montuur, zonder glazen, uitzag, het fenomeen video recorder blijkt bij Het Brilcentrum het el van Columbus te zijn. De kamera registreert de aangepaste brilmonturen, waarna de aspirant-koper de oude bril opzet en op natuurlijke sterkte van zijn glazen op video zijn aankoop kan bekijken en critisch beoordelen. Dit snufje technisch vernuft is er voor volwassenen en kinderen. De laatsten worden door Het Brilcentrum nog op een andere wijze bediend. Iedere woensdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur filmmatinee met tekenfilms in de etalage. Televisie waarvoor geen kijkgeld verschuldigd is. DeMilieumanifestatie die dit najaar in Soest en Soesterberg wordt gehouden, krijgt vastere vormen. Veel verenigin gen en instanties op milieugebied heb ben hun medewerking aan deze grootse manifestatie toegezegd. Met een aan tal is men nog in kontakt om te zien of zij ook een daadwerkelijke inbreng kunnen leveren. Instellingen die meewerken zijn o.m. het Instituut voor Afvalstoffenver- werking, Stichting Kritisch Faunabe heer, Nederlandse Stichting Geluids hinder, Instituut voor Natuureducatie, De Kleine Aarde, Vereniging Milieude fensie, Afdeling ongediertebestrijding van het ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne, Stichting Tech nisch Film Centrum, Stichting het Utrechts Landschap en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevor dering der Pharmacie. Verder werken verenigingen en instellingen op mi lieuterrein uit Soest mee. In Soesterberg wordt de manifestatie op zaterdag 31 oktober en zondag 1 november in het Dorpshuis gehouden. Daarna is Soest aan de beurt en wel van donderdag 5 november tot en met maandag 9 november. Scholen worden uitgenodigd om klassi kaal de expositie die zo'n 200 vierkante meter zal beslaan, te bezoeken. In samenwerking met Artishock zal de jeugd verzocht worden een audio visueel werkstuk over het milieu te maken. De verschillende jeugdcentra zullen benaderd worden voor het ma ken van gezamenlijke werkstukken met als thema „Milieu in onze omge ving". Een andere aktiviteit die op het pro gramma staat, maar die nog verder moet worden uitgewerkt is bijvoor beeld de middenstand trachten te be wegen gedurende de manifestatie in plaats van plastic tassen papieren tassen te verstrekken. Op zaterdag 7 november zullen Centri- lab aan de Koningsweg en het Kom post- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf aan de Maatweg van 10.00 tot 15.30 uur in het kader van een „Open Dag" voor de ingezetenen te bezichtigen zijn. Tijdens de manifestatie wordt er zowel in Soesterberg als in Soest op de expositie een container voor blik ge plaatst. Gedacht wordt hierbij aan een electromagneet, waarnaar blikjes ge worpen kunnen worden. Blik apart inzamelen is namelijk erg zinvol. Op 8 november zal het I.V.N. een natuurwandeling organiseren in de Paltz. De start zal tussen 14.00 en 14.30 uur zijn bij het Soester Natuurbad. Er is dan een korte wandeling van onge veer een uur en een langere van twee uur. Ook is dan een kinderwandeling onder begeleiding. Tijdens deze wan delingen zal ingespeeld worden op hoe de natuur met zijn eigen afval omgaat. Men denkt de Milieumanifestatie in Soesterberg te doen openen door bur gemeester P. Scholten met het planten van een boom, straattoneel en een dorpswandeling. In het Dorpshuis wordt dinsdagavond 3 november een thema-avond gehouden over alterna tieve geneeswijze e.d. Tijdens de manifestatie zal er ook een standje komen voor het inzamelen van oude cq. overtollige medicijnen. Met deze milieudagen hoopt men het publiek milieubewust(er) te maken. Informatie over de milieumanifestatie kan men verkrijgen bij de coördinator de heer J. A. P. Roodhuyzen, afdeling milieuzaken gemeentewerken, tel. 13241. Individuele huursubsidie vóór 1 oktober aanvragen Indivuele huursubsidie is bestemd voor huurders die een te hoge huur moeten betalen in verhouding tot hun inkomen. Uitgangspunt is dat iedere huurder een redelijk deel van het inkomen aan huur kan besteden. Komt de huurlast echter boven bepaalde normen uit, dan kan de overheid bijspringen. De hoogte van de huursubsidie hangt af van de verhou ding tussen uw inkomen en de huur prijs. Elk jaar wordt de hoogte van de subsidie aangepast aan de algemene ontwikkeling van inkomens en huren. Zo is voor het tijdvak 1 juli 1981 tot en met juni 1982 de maximale huur waar- over nog subsidie wordt verstrekt be paald op 670 gulden per maand. Deze grens geldt voor alle categorieën be halve de alleenstaanden van 18 tot 30 jaar. Voor deze groep is de maximale huur waarover nog subsidie kan wor den verstrekt 450 gulden gulden per maand. Een uitgebreide brochure over de indi viduele huursubsidie is verkrijgbaar bij het gemeentelijk INFOrmatie- centrum. Denkt u eraan dat de aanvra gen vóór l oktober 1981 moeten worden ingeleverd! Deel grondverkoop wordt aangehouden Naar aanleiding van bezwaren van (raads)commissieleden stellen burge meester en wethouders nu voor in te stemmen met de voorstellen zover deze betrekking hebben op de voorna melijk agrarische bestemming voor de gebieden Boerenstreek, Kortend, Wieksloterplas en de Eng, met uit zondering dan van die onderdelen waar bezwaren tegen bestaan. Dat betreft dan de aanwijzing als stadsrandgebied en de reservering van gronden voor recreatieve (sport)doeletnden in het gebied Wieksloterplas en de bebouwing van gronden op de Eng nabij Molen schot. De door de commissies gedane sugges ties zullen verder onderzocht worden. Wat betreft de Boerenstreek stelt het college voor deze gronden voorlopig te reserveren als reservegebied voor woningbouw. Het college denkt daarbij aan een termijn van V& a 2 jaar. In 1983 zal de raad daarover nader ge ïnformeerd worden. Het gaat hier om een gebied van ongeveer 8.94 hectare, waarvan de boekwaarde op 31 december 1980 1.058.600 gulden was.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5