s Q R Stalenhoef b.v. Nieuwkomer „Soest" wint van geroutineerd „de Eland TAXI KLOMP 12984 WZ'49 verliest van NFC SEC verliest van debutant Amersfoortse Boys SEC-zaterdag verliest van Roda '46 Hees verliest van Veensche Boys WZ'49 sleept punt uit eerste competitiewedstrijd BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM TEL. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Damesvoetbal: Sportprogramma 17 Soester Courant van 'woensdag 23 september 1981 17 je nonchalant. 'tDOtlMMU In een niet onaardige wedstrijd heeft een technisch beter spelend SEC een 1-0 nederlaag geleden omdat het de vele kansen niet wist te benutten. SEC startte met Evert Holleman weer op de voorstopperplaats maar Jaap Schmidt moest wegens een blessure verstek laten gaan. Amersfoortse Boys kwam agressief uit de startblokken, via lange trappen werd de voorhoede aan het werk gezet maar verder dan een goede kopbal die bekwaam door Eric Heemskerk werd gestopt kwam men niet. SEC nam geleidelijk het initiatief over, goed opbouwend werd de bal naar voren gebracht waar echter vaak nog- maals werd afgespeeld voordat ge schoten werd, zodat de verdediging van Amersfoortse Boys zich steeds tijdig kon herstellen. Een goede aanval via Theo en Wim Altenaar bracht de laatste in schiet positie maar zonder succes. SEC drong steeds meer op en was zelfs heel dicht bij een doelpunt toen Rob Embricqx een foutieve terugspeelbal onderschep te. maar keeper Timmer redde ten koste van een hoekschop. Uit de afgeslagen hoekschop volgde een uitval die niet goed werd afgeremd zodat Amersfoortse Boys met een over macht uitbrak, Eric Heemskerk werd gepasseerd en Benito Staalman scoor de. 1-0 na 23 minuten. Even later moest Eric Heemskerk een knappe redding verrichten om Amers foortse Boys van een grotere voor sprong weg te houden. In de slotfase van de eerste helft kwam SEC nog bij na op gelijke voet; eenmaal werd de bal op de doellijn gekeerd toen Theo Altenaar de keeper al voorbij was en daarna schoot Jan van Rees een vrije trap keihard in maar de terugspringen de bal werd gemist. In de tweede helft ging Amersfoortse Boys door met het lange-trappen-voet bal en SEC tikte rustig op het midden- -„inde aanval. Hard werkend werden kansen ge- creeerd, solo's van Rob Embricqx en Joop Abbel strandden op de keeper. Jan Veenendaal tikte een bal net over en schoten van Theo en Wim Altenaar gingen over. De moegestreden Jan Veenendaal werd nog vervangen door Ruud van de Broek en keeper Timmer had alle ge luk bij het wegtikken van diverse in zetten. Aangezien Eric Heemskerk alert reageerde bij de uitvallen o.a. toen een hoog diagonaal schot op hem werd afgevuurd kwam er geen veran dering meer in de stand. SEC verliet dus met een 1-0 nederlaag het veld en ondervindt nog steeds dat doelpunten maken essentieel is, al is de opbouw nog zo goed op het middenveld. SEC 2 - BVC 2 1-1 In nieuwe shirts, geschonken door Me vrouw Jeane Wilhelm, Firma Westra, Athur van Riet en de supportersvereni ging „Groen/Wit" startten de SEC- reserves zondag hun eerste competitie wedstrijd tegen de tweede-klasse de gradant BVC 2 uit Bilthoven. Trainer Gert Jan Timmer en de nieuwe leider W. Mosterd kunnen op een ge slaagde start terugzien. In een zeer spannend en aantrekkelijk duel wisten de mannen van aanvoerder van Zanten de partijen op gelijke voet te houden. Na 10 minuten spelen was keeper van der Vaart, wederom teruggekeerd in de selektie, kansloos toen de Biltse voorwaartsen uit een voorzet scoorden, 0-1. Na de pauze was het de jonge, veel belovende Mark Timmer die in combi natie met Walter de Boer, zijn af standsschot zag beloond, 1-1. Deze uitslag was een juist beeld van de verhoudingen in het veld. Komende zondag gaan de SEC-reserves op bezoek bij Saestum in Zeist, waar zij met dezelfde inzet ook weer een punt moeten kunnen wegslepen. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft SEC het onderspit moeten delven tegen Roda, dat deze middag het geluk aan zijn zijde had. Na het beginsignaal van scheidsrechter Blankenstein was het Roda, dat startte met een openings offensief, maar al snel bleek, dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Reeds in de eerste tien minuten ont stonden er voor beide doelen enkele .kansen, maar het was Roda, dat op voorsprong kwam door een fout van doelman Wim van de Veen, die een voorzet van rechts losliet en het was de spits van Roda, Ben Schuurman, die zich deze kans niet liet ontnemen en rustig scoorde. 1-0. SEC nam het initiatief over en trok ten aanval. Dit resulteerde in een prima kans voor Bert Hol war da, maar doel man Barry Bunk van Roda wist de iets te zacht ingeschoten bal te stoppen. In de 20e minuut was het Piet van Hunen, die hoog boven de Roda verde diging uitkwam, maar zijn kopbal werd gestopt. De uitvallen van Roda, waren zeker niet van gevaar ontbloot, maar de verdediging van SEC onder leiding van Cees Christiaanse wist erger te voorko men. In de 26e minuut had SEC opnieuw twee uitstekende mogelijkheden om gelijk te komen. Nadat eerst Piet van Hunen zijn schot gekeerd zag, kwam de bal opnieuw voor en nu was het Dik Pureveen, die zijn inzet net naast zag gaan. In dezelfde minuut een uitstekende aanval van Roda, maar doelman v.d. Veen redde bekwaam. In de 36e minuut was het opnieuw SEC, dat een uitstekende kans kreeg, maar Wim van Velzen kopte op de paal. Tot het rustsignaal golfde het spel op en neer en met twee corners voor SEC, die niets opleverden gingen beide ploe gen naar de kleedkamers. SEC trok na rust meteen richting Roda doel en in de tweede minuut verscheen Dik Pureveen na een één/twee combi natie met Wim van Velzen alleen voor doelman Bunk, die gestrekt naar de hoek moest om de gelijkmaker te voorkomen. SEC bleef aandringen en in de 6e minuut leek alles erop, dat SEC zou gaan scoren toen een vrije schop van Wim van Velzen verkeerd door de Roda achterhoede werd beoordeeld en Bert Holwarda alleen voor doelman Bunk verscheen. Maar Holwarda zag zijn kopbal gekeerd. Het SEC offensief duurde voort met regelmatig goede acties van Jan Kuyvenhoven en Wout Krüter, maar het zat SEC niet erg mee. Want in de volgende minuten gebeurde erg veel. Eerst verdween Piet van Hunen wat onnodig in het boekje van scheidsrech ter Blankenstein en vervolgens kreeg SEC drie uitstekende mogelijkheden, die allen om zeep geholpen werden. De laatste was voor Piet van Hunen, die keihard op de paal schoot. De afgeslagen bal werd door de Roda ploeg opgepikt en een razend snelle counter volgde. De bal werd door de zeer snelle linker spits Ruud Stoelhorst (ex-Amersfoort) voorgezet en het was opnieuw Ben Schuurman, die scoorde: 2-0' Trainer Jasperse verving verdediger Gijs Egbers en Henk Richard moest SEC nog meer aanvallende impulsen geven, maar voor SEC aan verdere aktiviteiten tot aanvallen kon gaan denken, was het Stoelhorst, die aan alle illusies een einde maakte. Nadat de SEC achterhoede de buitenspelval open klapte, was het Stoelhorst, die deze omzeilde en beheerst van de Veen passeerde: 3-0. Opnieuw een wissel bij SEC, maar de ingevallen Henk van Essen, die Bert Holwarda verving kon de score ook niet veranderen en Roda wist de reste rende 15 minuten rustig uit te spelen. Een wat teleurstellend puntenverlies voor SEC, maar misschien zijn de SEC-voorwaartsen a.s. zaterdag tegen Sperwer wat gelukkiger, aanvang 14.30 uur aan de Bosstraat. De resultaten van de overige elftallen waren als volgt: Stroe 3 - Sec 2 0-0 SEC 3 - Cobu Boys 4 1-3 SEC 4 - Terschuurse Boys 4 1-1 De Zeister Postzegels- en Muntenbeurs De maandelijkse Postzegel- en Mun tenbeurs te Zeist zal plaatsvinden op zaterdag 3 oktober in gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist van 10.00 tot 16.00 uur. De verzamelaar vindt hier een uitgebreide sortering postzegels en munten. SPORT Op papier heette het dat de Eland SDC, met veel geroutineerde spelers in de ploeg, al jaren in die derde klasse spelend, gemakkelijk zou gaan winnen van een nerveus optredende „nieuwkomer Soest". Het bleek afgelopen zondag totaal andersom te zijn. „Soest" speelde frank en vrij en de Amsterdammers speelden wel op routine maar de precisie ontbrak door grote nervositeit. Een verdiende overwinning voor Soest was het gevolg, daarmee de goede op gaande lijn demonstrerend. Immers het tweede won van Baarn 2 met 3-1 en het derde won knap de uitwedstrijd tegen Seherpenzeel 2. Soest trad zondag weer aan met Ar jan Schipperen in de basis en trainer van Renswouw had ook Johnny Walra- ve boven de in dienst zijnde André v.d. Dijssel verkozen. Richard Visee stond linkerspits en zo doende stond ook Gert Westerveld op de reservelijst. Martin Lanbroek mid denvoor en rechts uiteraard Huub Kop pel. Dat duidde al aan dat trainer Jan van Renswouw brutaal met 3 spit sen wenste aan te vallen. Ondanks de vele regen was het veld uitstekend bespeelbaar, en waren er ruim 600 toeschouwers. Er ontspon zich een boeiende op en neergaande strijd waarin de Eland zich technisch de betere toonde. De Soester achterhoede met een uitste kend spelende Robert Westbroek kon echter de Amsterdammers van ieder fatsoenlijk schot afhouden en zodoen de kreeg doelman Eep Kamphorst nau welijks iets te doen. De scho ten van de Amsterdammers wa ren te onzuiver en van te grote afstand. Was de snelheid van de Amsterdamse vleugelspelers aanvankelijk nog een struikelblok: naarmate de wedstrijd vorderde had men zich daarop inge steld. De beweeglijke John Walrave gesteund door de weer ouderwets draaiende Arjan Schipperen verover den het middenveld en al snel moes ten de Eland-verdedigers ervaren dat Soest in Huub Koppel ook snelheid in huis had. Bij een van de uitvallen trof Huub het zijnet. Langzamerhand kwam Soest onder de lichte druk van de Amsterdammers uit en kon het de achterhoede van de gasten onder druk zetten. Onder die druk maakte de Amsterdamse doelman Zandbergen een tweetal fouten op rij die hem fataal werden omdat de at tente en lastige spits van Soest, Martin Langbroek, een ervan koelbloedig benutte (1-0). Dat gaf Soest moed en zo dat moge lijk was tegen deze geroutineerde te genstander trok men nog brutaler ten aanval. Men forceerde wat hoekschoppen. Uit een ervan kogelde Martin Langbroek ineens in maar doelman Zandbergen bewees zijn uitverkiezing door een kat achtige reaktie. Aan de andere kant kreeg de Amster damse aanval wat ruimte en dat bleek levensgevaarlijk. Linksbuiten v.d. Kint kreeg een droomkans maar ver gat te schieten. Na de rust trad Gert Westerveld in het veld voor de niet in vorm zijnde Richard Visee. Soest probeerde de Amsterdammers, die een donderpreek gekregen hadden, Een verdiende overwinning van een Soest ploeg die een geraffineerd Am sterdams de Eland niet liet spelen en zelf slim de kansen benutte. Deze wedstrijd stond onder uitsteken de leiding van scheidsrechter van Mee- teren uit Bilthoven. Zondag aanstaande een lastige uitwed strijd tegen Rapiditas in Weesp. Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam Spelmoment uit de voetbalwedstrijd Hees tegen Veensche Boys De eerste competitiewedstrijd, de thuiswedstrijd tegen Veensche Boys, is door Hees met 1-0 verloren. Vanaf de aftrap probeerden beide teams met behoudend voetbal, de bal in de ploeg te houden om dan met een snelle uitbraak te kunnen scoren. Veensche Boys bleek in de eerste helft wat doortastender te zijn en het Hees- doel werd meerdere malen onder vuur genomen. Doelman Aaide rik, voor het eerst onder de lat bij het eerste van Hees, toonde echter zijn kwaliteiten en wist doorboring van zijn heiligdom te voorkomen. Bij de rust was het nog 0-0. In de tweede helft bleek Hees over de beste conditie te beschikken en bepaalde hoe langer hoe meer het spelbeeld. Maar omdat ook bij de Soester een afmaker ontbrak, slaagde de Boys-doelman er eveneens in zijn goal schoon te houden. Tien minuten voor tijd, bij een romme lige situatie voor het Hees-doel, werd een Boys-aanvaller onreglementair in het strafschopgebied gestopt. De goed leidende arbiter H. Bitterling, besliste penalty, die door de Boys verzilverd werd. 0-1. Dat werd ook de eindstand. Gezien het gehele spelbeeld had Hees zeker een gelijkspel verdiend. Staat er bij Hees een doelpuntenmaker op, dan kan deze toch al goed draaiende ploeg een flink woordje meespreken in de nieuwe competitie. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden N.B.v.G.A. vergadert in Amersfoort, De Nederlandse Bond van Gemeente Ambtenaren, een kategorale ambtena ren organisatie met 14.000 leden, houdt zijn jaarlijkse algemene vergadering dit keer op 24 en 25 september in hotel „Evert Kupers" aan de Stichtse Roton de te Amersfoort. In zijn openingsrede zal de voorzitter van de bond, mr. G. J. te Loo, burge meester van Schiedam, o.a. ingaan op de recente miljoenennota en de bekend geworden maatregelen voor de ambte naren. Ook het werkgelegenheidsas pect in het kader van gemeentelijke be zuinigingsoperaties komt aan de orde. Op de tweede dag houdt prof. C. K. F. Nieuwenburg, hoogleraar te Utrecht een inleiding over het inkomensbeleid voor ambtenaren. S.O.Soest jeugdvoetbal Voor de S.O.Soest-jeugd is de kop er af. J.l. zaterdag werden de eerste compe titiewedstrijden van het seizoen 1981/82 gespeeld. In totaal werden door de diverse ploegen 25 wedstrijden ge speeld, er waren 10 overwinningen, 4 gelijke spelen en 11 nederlagen, bij elkaar leverde dit 24 wedstrijdpunten op. De uitslagen waren als volgt: A-junioren: Soest 1 - B.V.C.1 1-1 WZA1- Soest2 1-0 Soest 3 - CJVV 3 6-0 B-junioren: Soest 1 - Hoogland 1 3-1 Soest 2 - Limvio 1 2-1 Soest 4 - SEC 2 0-2 Amersf. Boys 3 - Soest 5 7-0 C-junioren: HVC1-Soest 1 2-1 Soest 2 - Roda 2 3-1 Amsvorde 1 - Soest 3 0-0 Quick 4 - Soest 4 0-13 Soest 5 - Hoevelaken 3 1-15 Soest 6 - Quick 5 1-5 D-pupillen: WZA1 - Soest 1 2-8 Soest 2 - APWC1 1-9 Soest 3 - Hoogland 3 5-0 Amsvorde 2 Soest 4 0-0 WZA 8-Soest 5 0-2 E-pupillen: Soest 1 - Hoevelaken 1 6-2 Soest 2 - Hoogland 2 0-4 Roda 4 - Soest 3 0-6 SEC 5-Soest 4 1-1 F-pupillen: Baarn 1 - Soest 1 15-1 Soest 2 - Roda 4 10-0 WZA 4-Soest 3 4-1 Damesvoetbal De Soester dames hadden wederom pech. Na vorige week voor niets naar Naarden te zijn geweest, werd nu de wedstrijd Soest - Soesterberg afgelast. Hopelijk gaat de voor a.s. zondag vastgestelde wedstrijd. De Meern 1 - Soest 1 wel door. Komende zaterdag spelen onder staande ploegen thuis: A-juniorèn: 15.30 uur Soest 1 - DOS 1 16.15 uur Soest 2 - HVC 2 B-junioren: 15.00 uur Soest 5 - KWA 4 C-junioren: 13.45 uur Soest 1 - Hoogland 1 13.45 uur Soest 2 - WZ '49 2 15.00 uur Soest 3 - Spakenburg 2 13.45 uur Soest 4 Roda 5 D-pupillen: 13.00 uur Soest 1 - Roda 1 12.00 uur Soest 4 - Spakenburg 3 11.00 uur Soest 5 - Quick 5 E-pupillen: 13.00 uur Soest 3 - Hoevelaken 3 12.00 uur Soest 4 - Roda 5 F-pupillen: 11.00 uur Soest 1 - Roda 1 12.00 uur Soest 3 - CJW 2 Soest-aan voerder Martin Langbroek op weg naar 1-0 voor Soest in de tang te houden en dat bleek zó storend te werken op de plannen van de Eland dat elke overtuiging in hun spel ontbrak. Halverwege de tweede helft forceerde Martin Langbroek een vrije trap. Ar jan Schipperen plaatste de bal op diens hoofd. Wim Gouw kopte door en Huub Koppel kogelde onhoudbaar in. 2-0. Soest zat op rozen en het geroutineerde de Eland, met 2 ex-profs in de gele deren was een geslagen ploeg. Niets lukte hen meer, hoewel ze zo nu en dan toch gevaarlijk door kwamen. Maar de enkele schoten die er uitkwa men waren niet precies genoeg om doelman Epi Kamphorst te verschal ken. Daarnaast viel Soest veelvuldig aan en de Amsterdammers verkeken zich op de konditie van de Soesters. Zodoende ontstonden er nogal wat panieksitua ties voor het Amsterdamse doel. Vlak voor tijd kon een verre pass naar Huub Koppel zoveel gevaar stich ten dat Groen en keeper Zandbergen tegen elkaar liepen en Huub Koppel daar slim van kon profiteren: 3-0. In de laatste minuut liep Johan Staal nog een behoorlijke knieblessure op! Grote clubaktie bij S.O.Soest Op 1 oktober a.s. start weer de lande lijke „Grote clubaktie". Evenals vorig jaar gaan S.O.Soest jeugdleden op pad om loten te verkopen. Van de op brengst worden diverse aktiviteiten voor de jeugd gefinancierd, zoals: St. Nicolaasfeest, filmavonden, tafel tennis- en sjoelkampioenschappen, disco-avonden, kaartavonden, sport kampen etc. Met het kopen van loten a 1,25 per stuk maakt U niet alleen kans op het winnen van een mooie prijs, maar U steunt tevens het S.O.Soest Jeugd werk! Trekking verbouwingsloterij Sportorganisatie „Soest" Vrijdag aanstaande vindt in het Pa viljoen van de Sportorganisatie „Soest" de trekking van de verbouwingsloterij plaats. Notaris Elferink zal dan bekendmaken wie de gelukkige is die met een ste reo-toren naar huis gaat. Om 8 uur 's avonds start de bijeen komst waarbij iedereen van harte welkom is en het bestuur de koffie gratis serveert. Ook alle andere prijzen zoals radio's en portables worden deze avond ge trokken. De avond heeft een sober karakter in verband met het plotseling overlij den van het lid van verdienste, de heer Evert Westerveld. E.S.S.-Brouwer geeft winst uit handen Vrijdagavond was het de tweede speel dag voor de zaalvoetbalvereniging E.S.S.-Brouwer. Er werd aangetreden tegen F.C Vonk uit Zeist, een ploeg die de eerste wedstrijd had verloren. E.S.S.-Brouwer startte deze avond met twee nieuwe spelers, te weten Hans Ooft en Guus Groenesteijn. In een goede eerste helft kwam E.S.S.-Brou wer tweemaal op voorsprong door doelpunten van Nico Brouwer en Joop Pouw. Beide malen werd de voor sprong echter teniet gedaan door F.C. Vonk. Bij een 2-1 voorsprong redde een speler van F.C. Vonk een inzet van Ed Brouwer ten koste van een strafschop. De inzet van Hans Ooft werd door de Keeper gestopt zodat de achterstand tot één goal beperkt bleef. Vlak voor rust kwam E.S.S.-Brouwer dan toch nog een keer tot scoren na een voor treffelijke voorzet van Hans Ooft door een doelpunt van Joop Pouw. Na rust was keeper Paul Werkhoven vervangen door Guus Groenesteijn. Daar beide keepers weinig fouten heb ben gemaakt in deze wedstrijd zal de keuze moeilijk worden voor coach Masmeyer. E.S.S.-Brouwer begon ook de tweede helft met een overwicht en het was Hans Ooft die met een schot van iets over de middellijn de vierde goal scoorde. Hierna nam F.C. Vonk het heft in handen en kwam er geen rust meer in het spel van E.S.S.-Brouwer. In deze fase van de strijd bleek een gebrek aan routine bij de nieuwe zaalvoetbalvereniging. Na een regel matige score liep F.C. Vonk uit naar een 6-4 overwinning hetgeen enigszins geflatteerd was. Aanstaande vrijdag volgt voor E.S.S.- Brouwer de thuiswedstrijd tegen F.C. Vonk om tien uur in het Sportcentrum in Bilthoven. Dan moet blijken dat er afgelopen vrijdag slechts sprake is geweest van een misstap. In het team ontbreekt dan Hans Ooft wiens plaats wordt ingenomen door Peter van Boe yen. Klaverjassen bij Hees A.s. vrijdagavond, 25 september om 20.00 uur, begint bij de voetbalvereni ging Hees de klaverjas-competitie. Oud-gedienden en nieuwelingen zijn van harte welkom. Uiteraard komen ook de „toepers" aan hun trekken. WZ*49 is er in haar eerste wedstrijd van het seizoen '80-'81 niet in geslaagd, de goede lijn uit de bekerwedstrijd tegen het Gooi voort te zetten. Ondanks een grote inzet verloor men met 1-0 van NFC uit Amsterdam en dat mag gezien de kansenverhouding ver diend genoemd worden. Het was een aantrekkelijke partij voet bal, waarin beide ploegen duidelijk de aanval zochten. Hierdoor kreeg men een golvend spelbeeld voorgeschoteld, wat vaak tot onoverzichtelijke en ge vaarlijke situaties voor beide doelen leidde. Als het geluk wat meer aan de zijde van de Soestenaren was geweest, had men al na luttele seconden de eerste seizoentreffers in de verenigingsboe- ken kunnen bijschrijven. Een doorge broken Marcel de Graaf zag kans om met een wippertje de NFC-doelman te passeren, de bal belandde echter op de lat en sprong terug in het veld, een toesnellende Martin Kievits kwam net te laat, om de bal in het net te prikken. Ook voor het VVZ-doel ontstonden ge vaarlijke momenten, die gedeeltelijk ook te wijten waren aan de nerveus- spelende keeper W. van de Pol. Het was vooral te danken aan P. van Barneveld en J. Leber, dat zij, door het hoofd koel te houden, veel onheil kon den voorkomen. VVZ kreeg echter ook kansen. Vooral in de eerste helft speelde de ploeg snel en direkt. De meeste mogelijkhe den ontstonden uit de vlot genomen vrije trappen. H. Vos zag een uit een dergelijke situatie ontstane scorings kans mislukken, toen zijn schot net aan de verkeerde kant van de paal, naast het doel verdween. De altijd goed presterende VVZ-aan- voerder W. Hospes kreeg ook nog een goede kans om zijn ploeg op voor sprong te brengen. Na een lange sprint probeerde hij de bal voor te brengen. Hospes kreeg het leer verkeerd op zijn schoen, met als gevolg dat de bal in plaats van in het doel er maar net voorlangs ging. Naarmate de eerste periode van de wedstrijd vorderde kreeg NFC meer grip op het spel van WZ. In de 30e minuut kwam men wel erg goed weg, toen een inzet van NFC-spits De Boer door Van de Pol verkeerd beoordeeld werd. P. van Barneveld kwam net op tijd, om de bal van de lijn te ha len. Kort voordat de scheidsrechter voor de rust wilde fluiten, was het J. Leber, die met een schot van 35 meter pro beerde VVZ met een 1-0 voorsprong te laten rusten. De bal ging net over. Na de pauze, was NFC duidelijk de ploeg met de beste mogelijkheden. De Amstelveners slaagden erin, om de WZ-verdediging goed onder druk te zetten. Dat zij er niet in slaagden om op voor sprong te komen, was vooral te dan ken, aan een hard werkende laatste lijn van V.V.Z. Het trio Hospes-van Barneveld-Leber voorkwam, dat de NFC aanval te dicht naar het doel van W. van de Pol oprukte. Het was voor WZ alleen jammer, dat voorstopper H. Groart met vorm verlies kampte. Hij was er mede de bet aan, dat de eerder genoemde laatste lijn vaak tot het uiterste moest gaan, om een achterstand te voorko men. In aanvallend opzicht moest VVZ het in de tweede helft vooral hebben van H. Vos en P. Bade, vooral de laatste werkte hard, maar zag zijn arbeid niet beloond, omdat M. Kievits er maar niet in kon slagen de bal in het doel te krij gen en J. Brouwer een ronduit zwakke partij speelde. Een kwartier voor het einde trok de thuisclub de wedstrijd definitief naar zich toe. H. Groart beoordeelde een bal verkeerd en NFC-spits De Boer liet met een prachtig diagonaal schot Van de Pol kansloos. VVZ bleef tot aan het einde proberen alsnog een punt mee naar Soest te nemen, maar deze moeite werd niet beloond. A.s. zaterdag speelt VVZ om 2.30 uur thuis tegen WA uit Amsterdam. De dames van V.V.Z/49 hebben hun „competitiedoop" goed doorstaan. Te gen Dofa uit Utrecht, dat vorig seizoen nog een serieuze gooi naar het kam pioenschap deed, speelde men met 1-1 gelijk. Een juiste uitslag, omdat V.V.Z. gedurende de eerste helft en Dofa in de tweede helft het beste van het spel had. V.V.Z. trad in Utrecht aan met de ploeg, die uit de oefenwedstrijden was geselecteerd als zijnde de sterkste. Al leen Lize Meerdink ontbrak wegens ziekte, dat was jammer voor het team, omdat juist zij in de laatste oefenwed strijd tegen Eemnes zo goed gepres teerd had. Op haar plaats stond Babet- te Krook, zij bleek een goede vervang ster. In de eerste 10 minuten was het nog wat aftasten, maar naarmate de wed strijd vorderde, was het V.V.Z., dat het spel naar zich toe trokt Men was niet zo nerveus, als in de laatste wedstrijd tegen Eemnes en vooral Tilly Pieperbroek wist via de rechtervleugel voor veel gevaar te zorgen. V.V.Z. had de wedstrijd goed onder controle, want ook wanneer de Utrecht se ploeg in de buurt van het V.V.Z. doei kwam, was de verdedigings-linie attent. Na 17 minuten was het Helen Maier, die de score opende. Een van rechts voorgezette bal werd door Maier goed meegenomen en zij wist beheerst te scoren. Na dit doelpunt viel VVZ onnodig te rug, omdat men juist het middenveld in handen had. Dat werd prijs ge geven met als gevolg, dat Dofa ster ker aandrong, waardoor het voor de rust nog 1-1 werd. Marja Brouwer kreeg wegens praten een vrije trap te gen. Dofa belastte zich hiermee in de persoon van Saskia van de Berg, wiens harde schot in eerste instantie werd gestopt door Anita Hardeman, maar zij liet de gladde bal toch door haar handen glippen. Dofa kreeg in de tweede helft legio kansen om op 2-1 te komen, maar door een slechte afwerking en door goed verdedigen van VVZ slaagde de Utrechtse ploeg daar niet in. Toch ging VVZ door het oog van de naald, toen Thea Fokken in het zestien- meter-gebied hands maakte. Scheids rechter Bakker kentje een penalty toe, maar Saskia van de Berg verzuimde tot grote vreugde van heel VVZ om deze riante mogelijkheid te benutten. De stand bleef bij 1-1 de enig juiste uitslag. Aan deze eerste competitiewedstrijd namen de volgende dames deel Anita Hardeman, Jose Hilhorst, Thea Fokken, Corrie Floor, Babette Krook, Marleen van der Craats, Marja Brou wer, Ludrid Overhand, Iris van Horns- veld, Marloek Strietman, Helen Maier en Tilly Pieperbroek. A.s. zaterdag speelt V.V.Z. om 10.00 uur uit tegen Montfoort. Controle zwaar vervoer Maandag j.l. werd in Soest zwaar weg vervoer gecontroleerd. Vijf en twintig vrachtwagens en -combinaties werden aan een nader onderzoek onderworpen en dat leverde bij elkaar nog veertien overtredingen op. Naast overtredingen van de rijtijden- wet en het niet hebben van de juiste vergunningen ging het dit keer ook weer om te lange combinaties, te zware lading, onberemde wielen, ge scheurde banden, te brede lading en ongekeurde trekhaak. Zaterdag 26 september VOETBAL wz 14.30 uur VVZ - WA 12.00 uur VVZ 2 - RKAVIC 2 12.00 uur VVZ 3 - Hees 2 13.00 uur SDVB 4 - WZ 4 14.30 uur VVZ 5 - Altius 5 14.00 uur Hoogerheide 3 - WZ 6 15.00 uur Sparta 8 - VVZ 7 12.00 uur VVZ 8 - Eemnes 8 Dames 10.00 uur WZ - Montfoort SEC 14.30 uur SEC - Sperwer 12.00 uur SEC 2 - Tersch. Boys 3 12.00 uur SEC 3 - Hoevelaken 4 12.00 uur Veensche Boys 4 - SEC 4 HEES 16.15 uur F.C. Horst - Hees 12.00 uur VVZ 3 - Hees 2 12.00 uur Hees 3 - Sparta 7 13.00 uur AH 2 - Hees 4 14.00 uur Hees 5 - Eemnes 5 14.00 uur Hees 6 - Bussum 5 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Hertha 14.00 uur S'berg 2 - Minerva 2 13.00 uur S'berg 3 - CDW 3 12.00 uur Zeist 3 - S'berg 4 Zondag 27 september VOETBAL WZ S.O.SOEST 14.30 uur Rapiditas - Soest 11.30 uur Quick 2 - Soest 2 12.00 uur Soest 3 - Veensche Boys 2 12.00 uur Soest 4 - LVV 3 11.30 uur Limvio 4 - Soest 5 12.00 uur Soest 6 - 's Graveland 5 10.00 uur 't Gooi 7 - Soest 7 14.30 uur Hoogland 11 - Soest 8 14.30 uur Soest 9 - Hoogland 12 11.00 uur Quick 13 - Soest 10 14.30 uur Soest 11 - WOG 10 14.00 uur KWA 10 - Soest 12 Dames 10.00 uur De Meern - Soest SEC 14.30 uur SEC - Donar 11.30 uur Saestum 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - Mal. Muda 2 11.30 uur Roda 4 - SEC 4 12.15 uur Actif 5 - SEC 5 11.30 uur SEC 6 - Limvio 6 SOESTERBERG 14.30 uur Celeritudo - S'berg 11.00 uur KWA 3 - S'berg 2 12.00 uur CDN 5 - S'berg 3 11.30 uur S'berg 4 - Bilthoven 3 14.30 uur 't Goy 5 - S'berg 5 11.30 uur S'berg 6 - CDW 8 Dames 11.00 uur S'berg - Nijenrodes HOCKEY M.H.C. SOEST Dames SCHC - Soest Soest 2 - Schaerweyde 5 Heren Amersfoort - Soest Soest 2 - Be Fair 5 Pinoké B - Soest veteranen Soest 3 - Kameleon 6 Soest 5 - Hilversum 10

Soester Courant | 1981 | | pagina 17