W Teus van Rouwendaal's nieuwe vestiging in bedrijf Adama Damesmode wordt Frank Mode O Adama Herenmode PEUTEROPVANG Ruim 130.000 gulden achterstand in huurbetalingen vanaf morgen is hetplatenfeestbijuw platenzaak! haal de verzamel-elpee 'warm aanbevolen' Woningbouwvereniging Soest: ffiMÊSE Waar was je nou? Opvangmogelijkheden: Ik was even in de K/nSSPfPiiP Een harmonie van stijl, pasvorm, comfort en „perfecte afpassing' Alleenvertegenwoordiging voor Soest brilmode BIRKSTRAAT 2 - SOEST - TEL 12874 ADVIESCENTRUM VOOR AUDIO VIDEO ,,De Gouden Snaar bij aankoop van minimaal r.25,-tÖv. 11 van24sept(/m tol 4 oktober Soes ter Courant van woensdag 23 september 1981 40 ijke, voorlogse, vrij- ng met aangebouwde vegkant verscholen leide coniferen, berken i op ca. 700 m2 eigen in die mogelijk uw onnig en zo vrij' als zijn, met gazon, erras en schuren. Dnkamer, uitgebouwde uken met bergkast en hal en toilet, aar verdieping, over- aste kasten, waar in v.-ketel werd ge- •r 2 grote en 1 kleine n vliering. seweg 32 illa met c.v.-gas, i benijdenswaardige ar u over veel meters ke beslotenheid )rmige woonkamer huifpui naar tuin, juken, toilet, kelder lieping: 3slaap- heruimte en een ycklaan 2b ie woning met een be- p. 354 m2, verwarmde iast zijn over het ge it over de weilanden de kerktoren in nkamer met open plafond en marmeren Hal, toilet, keuken t, 3 slaapkamers, bad- bad en 2e toilet, vaste ïrverdieping met p en 4e slaapkamer woning met gas. rnhuis met c.v.-gas eop plm. 400 m2 n die grenst aan e woonkamer met ;uw ingerichte houten bijkeuken, toilet en ing: 3 slaapkamers iet ligbad en 2e ijkstraat ;e plekje in Soest lucht van de /olie teugen in. an nu kunt u er ook iante, stijlvolle villa met carport en naakte privacy, weren en volledig iwen naar uw g: fraaie hal, grote en keuken, bij- erging. Op de eerste apkamers, bad- aparte douche- n. i villa met luxe uit- irtij, grote garage erkelderd is en in ■aai afgewerkt uspunten voor het 80 m2 grond, tuin enkele tientallen ios- en duin ante verbouwing L-vormige woon- vuur, luxe keuken bijkeuken, grote n garderobehoek. slaapkamers, r met ligbad, afzon- /aste trap naar j met 4e slaap- limte. C.V.-gas chtertuin heeft een ng. gebouwd in 1974, i zonnige tuin en teen prachtige 4et een dubbele e wasruimte, irs, zeer royale bad, een amer met open let en hal en wat ggingop reuk achtige Soester l. 02155-16251 19147/033-30488 Foto: Herman van Dam rcvxjo ook als musicassette Zolang de voorraad strekt. Wasserette. Verschrikt kijkt Angeline Van Rouwendaal naar de fotograaf, terwijl haar moe der het lint doorknipt. Naast hen Teus van Rouwendaal 1 x per week 2 x per week 3 x per week kortom: U kiest ZELF! 4 x per week 5 xper week. Informatie? BEL 16086 Slachtoffer eerste najaarsstorm In de nacht van zaterdag op zondag is op de Van Weerden Poelmanweg, nabij het Natuurbad, als gevolg van de eerste najaarsstorm een boom omge waaid. De politie schoof de rommel aan de kant. Glaasje op toch gereden Twee autobestuurders onder invloed werden dit weekend aangehouden. Bij de een kon dat ook nauwelijks anders, want hij reed vrijdagavond op de Koninginnelaan een benzinepomp bij de firma Klomp volledig uit de grond. De tweede werd in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Middelwijk straat staande gehouden. Na de beide blaasproeven en een bloedproef volgde ook voor hem een rijverbod. Brommertje in beslag genomen Op de Biltseweg hield de politie een 16-jarige bromfietser uit Den Bosch aan omdat zijn voertuig niet verzekerd was. Uit zijn verhaal werd duidelijk dat hij de brommer illegaal had inge voerd uit Spanje. Daarop volgde de in beslagneming. ALLES VOOK DE BADKAMER. LOODGIETERSBEDRUF KOELEMAN BV Steenhoffstraat 55,3764 BJ Soest, Tel. 02155-11555. premiekoop A- en 30 premiekoop B-wo ningen. In Overhees 2 worden door de woning bouwverenigingen speciale maatre gelen genomen om wateroverlast te voorkomen. Vanaf het maaiveld (circa 3.50 m N.A.P.) tot aan het grond waterniveau (circa 2.00 m N.A.P.) zijn er ondoordringbare grondlagen aanwezig, bestaande uit zeer fijn ver vuild zand met leem. Daarom zal een drainage aangelegd worden op het ni veau van circa 2.70 m N.A.P. in een zandpakket, waarbij het stelsel van buizen zorgt voor de afwatering op open water. Verwacht wordt dat dit projekt (Over hees 2/2) in december '81/januari '82 van start zal kunnen gaan. Diefstal van sieraden Zaterdagmiddag werd uit een antiek zaak aan de Burgemeester Grothe- straat een plateau met gouden en zilveren sieraden ontvreemd. De ge zamenlijke waarde wordt geschat op 1500 gulden. Uit het kantoor van het gezinsver vangend tehuis ,,De Lindenhof" aan de Van Weedestraat nam een onbekende een geldkistje en een portemonnee weg met een gezamenlijke inhoud van 235 gulden. Ook verdween een giropasje en wat persoonlijke bescheiden van een van de medewerksters. Gestolen brommer terecht Bij een winkel aan de Beukenlaan ontdekte mevrouw H. uit Soest de gestolen brommer van haar zoon. De politie werd erbij gehaald en zo konden twee Amersfoortse jongens aangehou den worden, die verklaarden de brom mer bij het HVC-terrein gevonden te hebben. Van hun vondst deden zij aangifte bij de politie te Amersfoort, maar in afwachting van de komst van de politie, die enkele dagen op zich liet wachten, gebruikten zij het apparaat... tot in Soest. En dat liep verkeerd af. Gediplomeerd optometrist -Lid OV Wegenbouwmachine door brand vernield In de nabijheid van het viaduct in het Zeisterspoor te Soesterberg raakte door nog onbekende oorzaak een hoe veelheid afvalhout in brand. Als gevolg daarvan werd een wegenbouwmachine vernield. De politie dekte de vlammen af met zand en de Soesterbergse brand- weervrijwilligers zorgden voor de na blussing. Bingo in De Borg De Wijkvereniging Overhees organi seert op zaterdag 25 september a.s. in De Borg een grote Bingo. De aanvang is om 20.30 uur. Aantrekkelijke en prachtige prijzen zijn er te winnen. Eenieder is van harte welkom. De sfeer is steeds uitmuntend. Diefstal bestek Een winkelier uit de Van Weedestraat deed bij de politie aangifte van diefstal van twee tafelcassettes; een negendelig en een zesdelig. Een strop van ruim 2200 gulden. Uit een flipperkast in de sporthal Beukendal werd veertig gulden gesto len. Omdat er weinig vernielingen werden aangericht, vermoedt men dat de dader zich heeft laten insluiten. Auto bekrast Een aan de Speenkruidstraat in de wijk Smitsveen geparkeerde auto werd door een onbekende bekrast. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Afvoerpijp vernield Een Soester, die een huis toegewezen gekregen had aan de Eigendomweg, meldde bij de politie dat een zinken afvoerpijp van zijn woning door onbe kenden was vernield. Dure bontjas gestolen Uit een berging onder een flat aan de Soesterbergestraat bleek dit weekend een nertsmantel, ter waarde van 3300 gulden, ontvreemd te zijn. De dader heeft vermoedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel. Diefstal uit etalage Uit de etalage van een radiozaak in de Kerkebuurt werd zondagavond tegen middernacht een videorecorder gesto len. De onbekende dader gooide twee stoeptegels door de ruit en kon zo bij zijn buit. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester Kadobon. De opening maandagmorgen van het nieuwe autopoetsbedrijf annex auto wasserette van Teus van Rouwendaal aan de Vrijheidsweg za! menig Soester cn zeker ook alle gemeenteraadsleden goed gedaan hebben. Nog maar een handvol maanden gele den was de vestiging van het bedrijf aan de Nieuwstraat een probleem waar heel wat vergaderuurtjes aan be steed werden en waar menig krante kolom mee gevuld werd. Met bloedend hart besloot de raad de jonge ondernemer Van Rouwendaal de deur aan de Nieuwstraat te laten sluiten en daarom zal iedereen ingeno men zijn dat er zo snel een oplossing voor hem gevonden is. Maandagmorgen knipte het anderhalf jaar oude dochtertje van het echtpaar Van Rouwendaal, Angeline, met behulp van haar moeder het lint door en Ledenvergadering CDA-Soest/Soesterberg De afdeling Soest/Soesterberg van het CDA houdt op woensdag 30 september, aanvang 20.00 uur, in Restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat een ledenvergadering. Aan de orde komen het verkiezingsprogramma voor Provinciale Staten; de kandidaat stelling en de actuele politieke situatie. Steenhoffstraat 13A-15 - Soest - Telefoon 12132 Het bestuur van de woningbouwvereni ging Soest constateert in haar jaarver slag dat huurders kennelijk op eigen initiatief op de woonlasten aan het be zuinigen zijn. In totaal is de achter stand in het verslagjaar 1980 opgelopen tot iets meer dan 132.000 gulden. 21 Huurders hebben een achterstand van minder dan één maand; 170 van meer dan een maand; 54 van twee maanden; 11 van drie maanden en 16 van meer dan drie maanden. Van de ze laatste groep is dat een bedrag van ruim 39.000 gulden. De totale ach terstand van deze 266 huurders be treft overigens op het ogenblik van het opstellen van het jaarverslag slechts 1.02% van de totaal te ontvangen jaar- huur. De jaar-opbrengst is ruim 13 miljoen gulden. In 1980 is volgens het jaarverslag dat 13 oktober in de algemene vergade ring aan de orde komt, het saldo huur achterstanden met 35% toegenomen. Die ontwikkeling wordt mede toege schreven aan de ekonomische recessie. ,,Naar onze mening", aldus het ver slag, „zien te weinig mensen nog in dat wonen een van de belangrijkste zaken van levensonderhoud is, waar voor uiteraard primair de middelen beschikbaar zullen moeten zijn of wor den gehouden". In principe wordt een achterstand, gro ter dan drie maanden, door de vereni ging in handen van een deurwaarder gegeven; dat is in 1980 ook diverse malen gebeurd. Omdat er mensen zijn. voor wie de woonlasten in relatie tot hun netto inkomen, de bovengrens hebben bereikt, zullen volgens het bestuur van de woningbouwvereniging, van over heidswege die maatregelen genomen moeten worden, die nodig zijn om te voorkomen dat deze bovengrens wordt overschreden. Als eerste stap zou het gewoonte moe ten worden dat oplossingen eerst met vertegenwoordigers van de bewoners commissies worden doorgepraat en dat pas daarna in het bestuur beslui ten genomen worden. De vereniging telt ruim 2200 leden en circa 600 daarvan bewonen geen huis van de „club". Gedurende 1980 voerde men het beheer over totaal 3147 wonin gen; 425 garages; twee peuterspeel zalen; een ruimte voor de Bescher ming Bevolking; 43 bergruimten, twaalf hobbyruimten en één huismees terkantoor. In het verslagjaar startte de bouw van de projecten „De Gouden Ploeg" (to taal 48 wooneenheden) en „Albert Cuyplaan" (totaal 151 woningen waar van 51 behorend bij het verzorgings tehuis Groot Engendaal De vereniging gaat ook 12 twee- en driekamerwoningen in de woningwet sfeer bouwen op de hoek Beetzlaan/ Schrikslaan en in Overhees 2. tweede bouwfase 102 gestapelde woningwetwo ningen, 83 eengezinswoningen en 57 daarna stelde zij de zeifbedieningsau- towasserette in werking. Met koffie en gebak en veel goede wen sen werd de opening afgesloten. Aan de Nijverheidsweg 11 kan men nu met zijn auto terecht voor: een anti- roestbehandeling én voor een was beurt. Die wasbeurt kost slechts vier gulden is inclusief stofzuigen, maar moet wel zelf gedaan worden. Er wordt gewerkt met een lage-druk wasspuit en in feite kan „een kind de was doen". Met de anti-roest behandeling ligt dat even anders. Dat moet door de vak man gebeuren. Bekend is dat de fa brieksmatige anti-roestbehandeling niet altijd even effectvol is. Sommige delen moeten in feite eerst de inrij- periode achter de rug hebben want de eerder aangebrachte anti-roestlaag kan dan op vitale delen breken. Enige honderden kilometers moeten eigenlijk afgelegd zijn. voordat met enige zekerheid gesteld kan worden dat de anti-roestlaag geheel beant woordt aan zijn doel. Teus van Rouwendaal is een vakman op dit gebied en hij neemt voor zo'n behandeling de tijd om echt verant woord werk af te leveren. Het kost wel iets, maar in de eerste de beste pekel-winter zijn die kosten er al ruim schoots uit. De toch meestal wel prij zige aankoop gaat gegarandeerd lan ger mee. Ook bij verkoop is het een argument dat mee zal wegen. Van Flouwendaal brengt een M.L.-un- dercoating aan volgens een Zweedse M.L.-methode. In het nieuwe bedrijf is er volop ruim te voor. Het is drie keer groter dan aan de Nieuwstraat en heeft een opper vlakte van 300 vierkante meter. Aan nemingsbedrijf T. Spelt toverde in vier weken tijd de oude opslagplaats van Roest om in een modern anti-roest station. Men kan er dagelijks terecht; de auto wasserette is voorlopig van maandag tot en met zaterdag geopend van 09.00 tot 18.00 uur. Inbraak in Griftlandcollege In het weekend werd ingebroken in het Griftlandcollege aan de Noorderweg. Er werd veel schade aangericht door het openbreken van deuren, kasten en bureaus. Verdwenen zijn een cassette recorder, een memorecorder met vijf bandjes en 181,25 aan geld. De dader verschafte zich toegang tot de school door het wegnemen van een ruitje aan de achterzijde van het pand. Eén van de talloze Frank Modezaken. In dit geval de vestiging in Hoog Catharijne in Utrecht. Door middel van een paginagrote advertentie kondigde de heer Adama vorige week aan dat er „iets" bij hem gaat veranderen. De tekst beloofde een ruimer, moderner en flexibeler assortiment. In een folder die bij Adama Mode wordt uitgereikt staat te lezen dat er in de toekomst sprake zal zijn van een betere assortimentsbegeleiding. Uit de publikatie bleek verder dat de afdeling Corsetterie en Lingerie bij Ada ma wordt uitverkocht. Dit laatste vooral om ruimte te maken voor meer keus uit een breder opgezette presentatie. De heer Adama wil er best iets over kwijt. „Ik kan me best indenken dat het wat vreemd aandoet als iemand zo maar even zijn naam op de gevel van zijn zaak laat vervangen door een andere, vertelt hij, „maar toch is de reden erg voor de hand liggend. Het heeft gewoon te maken met de markt positie waarin wij ons als toch wel kleine middenstander bevinden. Je inkoopbeleid moet gericht zijn op wat de mensen, die bij je kopen, graag wil len. Dat is op zich al geen eenvoudige zaak, zeker niet als het om de dames kant gaat, maar als de tijden duur der worden ben je ook nog genood zaakt om je daaraan aan te passen. En vooral dat laatste wordt, als je als eenling inkoopt, steeds moeilijker. Weet je. als ik van een bepaalde fa brikant of importeur 20 jurken koop, dan vind ik dat wel veel, maar die man niet hoor. Dat is maar een erg klein ordertje, waar noch hij noch ik prijstechnisch een kant mee uit kan. Dat heeft dus niets met kwaliteit te maken. Het is een inkoopprobleem. Dus ook hier; bundel je krachten en zorg voor grotere orders, die je uiteindelijk in staat zullen stellen voordeliger aan de markt te komen. Nou, die samenwer king heb ik gevonden met Frank Mode en ik denk dat ik daar iedereen, in clusief mezelf, een groot plezier mee doe". Aldus deze jonge Soester onder nemer. Meerdere vestigingen Frank Mode is een groot modeconcern met talloze vestigingen in heel Neder land. Het is niet zo dat alle zaken overal nadrukkelijk hetzelfde stempel dra gen. Frank Mode is er bewust op uit om gedifferentieerd te opereren. Daar mee wordt bedoeld dat overal nauw keurig wordt ingespeeld op de plaat selijke behoeften. Die kunnen in Den Haag heel anders liggen dan b.v. in Sliedrecht of in Schoonhoven. Frank Mode vindt u o.a. in die plaat sen en in Voorburg, Rijswijk, Alphen a.d. Rijn, Hardinxveld/Giessendam, Leiden, Wassenaar, Rotterdam en in Hoog Catharijne in Utrecht. Velen onder u zullen Frank Mode dan ook wel eens hebben ontmoet en weten dat alle bekende merken voorhanden zijn, zoals: Ravens, Manfred. Geis- zler etc. Alhoewel het inkasso-beleid van de vereniging zich kenmerkt door een straffe aanpak, wordt daarbij het so ciale aspekt niet uit het oog verloren. Een en ander is conform de doelstel ling van de organisatie: werkzaam te zijn in het belang van de volkshuis vesting en ervoor te zorgen dat de bewo ners zich in hun woning en woonomge ving zo goed mogelijk thuis voelen. Het bestuur realiseert zich overigens dat het vaak, bij het oplossen van pro blemen, in de eerste plaats kijkt naai de technische en financiële haalbaar heid. Oplossingen worden dan ingepast in regels en voorschriften. De bewo ners zullen deze oplossingen dan dikwijls zullen deze oplossingen dan dikwijls niet herkennen als passend bij hun pro bleem. Gesteld wordt daarom dat enerzijds het bestuur de bewoners meer bij de oplossing van problemen moet betrek ken, maar anderzijds zullen de bewo ners het vertrouwen in het appa raat moeten hebben dat het ook iets met hun opmerkingen zal doen. vrouw van Soest ten dienste met da mes- en herenkonfektie. Aparte ingan gen waarborgen een scheiding van da mes- en herenkleding, die men zodra men binnen is, gemakkelijk kan door breken omdat de „doorloop" vrij is ge houden. Het totale pand vertoont zeer duidelijk de firma Adama en dat is nou juist een van de dingen die bij Adama anders gaan worden. Die doorgang van heren naar dames v.v. blijft, maar van 1 oktober a.s. loopt u niet meer van Adama naar Adama, maar vindt u bij de afdeling dames de firma waar Adama nauw mee gaat samenwerken; Frank Mode. En dat heeft dan meteen te maken met dat ruimere assortiment, die moder nere aanpak, de vaak wat goedkopere prijzen, terwijl vooral ook de jeugd meer aan zijn trekken zal kunnen ko men. De heer Adama zelf gaat zich meer concentreren op de herenmode. Frank Mode We' willen natuurlijk graag weten waarom de heer Adama tot deze stap heeft besloten. Per slot is de firmanaam sinds jaren een modieus begrip in Soest en er moet toch een diepere gedachte aan ten grondslag liggen om tot een dergelijk besluit tot samenwerking te komen. Het pand van Adama Mode per 1 oktober „op-de-hoek" Frank Mode op de gevel zal prijken. Door deze organisatorische wijziging van Adama Mode Soest wordt het de heer Adama mogelijk gemaakt zich meer toe te Leggen op de herensector van zijn bedrijf. Hij zegt er dit van: „De damesmode is veel meer in beweging. Daar moet regelmatig, bijna van maand tot maand aan worden gesleuteld, bijgestuurd. Voor je het weet zit je met een partij goed dat er niet meer uit wil, tegen de prijs die je voor ogen hebt gehad. Door de samenwerking met Frank Mode is dat soort risico's veel kleiner. Bij de herenmode speelt die op-en-neer-situatie lang niet zo. Ga ik naar de grote Herrenmode- woche in Keulen en ga ik tussendoor regelmatig naar het Confectiecentrum in Amsterdam, dan kan ik de trend voor de heren prima volgen en in mijn assortiment inpassen. Ik heb daar erg veel zin in. Tot op heden was ik veel te breed bezig. Ik zal zelf meer in de winkel zijn en bovenop op het cliënt-gebeuren zitten. Dat is een goeie zaak". Frank Mode en Adama Mode zij aan zij in de Soesterbergsestraat in Hartje-Zuid. Vanaf 1 oktober a.s. Adama Mode Het is de laatste jaren een vertrouwd beeld in Hartje-Zuid. Adama op de hoek, onlangs nog ingrijpend ver bouwd, staat zowel de man als de

Soester Courant | 1981 | | pagina 3