Uitverkoop gronden kan beginnen Welterusten! tBKnenIhus VVV nieuws Gevaarlijk fietspad Stadhouderslaan 25 jaar WINDY CITY BAND Gemeenteraadsvergadering Grondbezit zo snel mogelijk verkopen Aankoop van grond op de Eng gaat niet door Raad steunt gas-motie gemeente Eemnes Van Commissie vergadering alleen besluitenlijsten Rembrandtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-18050 Feest in de Speeldoos Vrijdag 25 september - 20.00 uur: F eestprogramma Vrijdag 25 september - 21.30 uur: Jazzfestijn met: Zaterdag 26 september 20.30 uur: Zaterdag 26 september -13.15 uur: Streetparade Zaterdag 26 september - llf.00 uur: Speeldoos Jeugdtheater Mijn - en Dijn onderscheid zoek k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisaichitektuur svm 9 Soester Courant van woensdag 28 september 1981 9 Op zaterdag 26 september zal Jan Jan sen een concert geven in de Oude Kerk te Soest. Tijdens de pauze is er gele genheid om een (gratis) kopje koffie te drinken. Aanvang 20.15 uur. Toe gang/5,-. CJP/Pas 65/3,-. Kinderfilmhuis Artishock aan de Steenhoffstraat 46 te Soest presenteert op zo. 27 september de film „Het meis je op de bezemsteel" voor kinderen van 8-12 jaar. Aanvang 14.00 uur. Toe gang/2,- (gratis limonade). In De Flint te Amersfoort komt t/m za. 26 september de Musical Amerika. Amerika met o.a. Jos Brink, Frank Sanders, Caroline Kaart e.v.a. Aan vang 20.15 uur. Prijs 19,50; Pas 65 15,50 en CJP 14,50. In het Muziekcentrum Vredenburg is van 8-11 oktober het Franz Liszt Fes tival. Een passepartout kost 40,-; Pas 65 32,50 en CJP 27,-. Kaarten verkrijg baar vanaf 26 sept. aan de kassa, dag. van 10-15 uur, tel. van 11-15 uur tel. 030-314544. In de Domkerk te Utrecht wordt op za. 26 september een concert gegeven door de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Aanvang 15.30 uur. Toegang gratis. In de Bibliotheek te Soest aan de Al- bert Cuyplaan 202 is van 24 sept. t/m 3 okt. de. tentoonstelling „Eemland- Probleemland". Open ma. t/m vr. 14.30-17.30 uur; za. 10-12.30 uur; ma. wo. en vr. van 18.30-21.00 uur. Na 1 okt. di. en vr. van 18.30-21.00 uur. In het Slot Zeist aan de Zinzendorflaan te Zeist is van 23 t/m 26 september de tentoonstelling: „bloemen sieren het slot". Geopend di. t/m vr. 10-17 uur; za. en zo. 14-17 uur. Op do. 8 oktober wordt in de Maria- kerk te Soestdijk een bijzonder concert gegeven door orgel en bassethoorn (altclarinet). De organist is Endre Kovacs (Hongarije). Bassethoorn wordt gespeeld door Fat- tila Szabo. Programma's tevens bewijs van toegang verkrijgbaar a 5,- vanaf I week tevoren bij de VVV Soest. Op perron 1 van het station van de NS te Amersfoort is op 26 en 27 september een tentoonstelling te zien van „Stoom '81", de trein van Amersfoort naar Woudenberg. Van 10-17 uur. In museum Flehite aan de Westsingel 50 te Amersfoort is een tentoonstelling van soldatenmoed tot verzamelgoed. Geopend van di. t/m vr. 10-17 uur; za. en zo. 14-17 uur; De tentoonstelling loopt tot en met II oktober. In de Houtrusthallen te Den Haag is van 18 t/m 27 september de Intern, damesbeurs, met daarbij de le Ned. droogbloemtentoonstelling. Open van 13-17 en 19.15-23.00 uur. Zo. alleen 's middags. Festikon '81 is de naam van de 20e educatieve filmweek van het VNFI te Hilversum, met een programma van 22-29 september a.s. in Laren en Am sterdam. Voor meer gegevens verwij zen wij u naar het affiche in onze eta lage. In de Stadsschouwburg te Utrecht wordt van 24 t/m 27 september de ori- ginele Londense sukses-musical „Ipi Tombl" gespeeld. De titel betekent in het Nederlands „Waar zijn de meis jes?". Aanvang 20.00 uur. Kaarten 15,-t/m 30,-. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op vr. 25 sept. de AVRO'S PLATEN PUBLIEKSPRIJS met Art Garfunkel, Olivia Newton-John, James Galway, Andrè van Duin, Vicky Leandros, Pe ter Maffay, Maywood. Flairck, Rob de Nijs, e.a. m.m.v. het Metropole Orkest, o.l.v. Rogier van Otterloo. Toegangs prijzen 35,-; 30,- en 25,-. In 't Spant te Bussum spelen Kitty Janssen en Andrè v.d. Heuvel in het blijspel „Vrolijk Pasen" op 27 september. In Den Helder wordt van 24 t/m 27 september de bloemententoonstelling Floralia gehouden. Tal van bloemen- soorten zijn tijdens deze tentoonstel ling te bewonderen in de Gemeente Kassen aan de Soembastraat 68. De Floralia is dag. geopend van 14-22 uur en de toegang is gratis. In de Europoort te Rotterdam wordt op 29 september de Open Havendag ge houden. Men kan dan de havens bezichtigen, de industrieën en ook bedrijven. Tel. inl. 010-896911. Op 27 september wordt in Utrecht de Utrechtse Singelloop gehouden op het Paardenveld. Een trimloop van 3, 5 of 10 km. Aan vang 13.30 uur. Inschrijven volw. 6,-; kind. t/m 13 jr. 4,50. Tel. 030-941584. In het muziekcentrum Vredenburg te Utrecht wordt op 27 sept. een concert gegeven door Steve Reich Musi- cians. Dit is het enige concert dat in Nederland wordt gegeven. Aanvang 18.30 uur. Toegang 35,-. In theater Carré te Amsterdam zijn voorstellingen van Paul van Vliet van 1 oktober t/m 31 oktober. Prijzen 15,- t/m 27,50, alhier te reserveren van af 1 maand tevoren. Janis Ian geeft op 19 oktober een concert in Carré. Prijzen 25,-30,- en 35,-. In het Congrescentrum Oosthal van de RAI te Amsterdam is op 20 oktober de Nederlandse Sterrenparade, met Willeke Alberti, Lee Towers, Spargo, BZN en Maywood. Aanvang 20.00 uur. Prijs 15,-. Voor bezoekers aan het Vestingmu seum te Naarden bestaat er ieder weekend t/m 18 oktober gelegenheid tot het maken van een rondvaart door de vestinggrachten. Afvaarten van 12 t/m 17 uur, ieder heel uur. Tarief 1,50 p.p. Duur van de rondvaart een half uur. Tot 1 oktober bestaat de mogelijk heid om een Royal Tour te maken door Den Haag. Deze bustocht voert langs alle palei zen en koninklijke gebouwen. Een be zoek aan de Ridderzaal en aan het bekende Prinsenhof te Delft zijn even eens in deze busrit opgenomen, terwijl ook het vernieuwde Scheveningen wordt bezocht. Vertrek dagelijks behalve zondags om 13.00 uur vanaf VVV kantoor bij Centr. Station. Duur van de tocht plm. 4 uur. Prij zen 20,-; kind. t/m 10 jaar/65 /14,-. In een brief aan burgemeester en wethouders maakt de VVD-raadsfrac- tie het college er op attent dat het fietspad van de Stadhouderslaan, in de bocht nabij de Korte Brinkweg, nog steeds levensgevaarlijk is. Men dringt aan op het nemen van maatregelen „desnoods provisorische, om het fiets pad hier te scheiden van de rijweg. In de brief zegt de fractie dat de gemeente geruime tijd geleden de dorpsherberg aankocht en het nadien ook al snel liet slopen. Die aankoop gebeurde omdat er sprake was van een levensgevaarlijke ver keerssituatie. De fietsers worden juist in de bocht niet meer beschermd door bomen, zoals dat verder op de gehele Stadhouderslaan het geval is. Enkele jaren geleden vond er in de bocht een dodelijk verkeersongeval plaats. De verkeerssituatie is nog niet ge wijzigd. „Nu het winterseizoen nadert", aldus de WD-fractie, „verzoeken wij u op kortst mogelijke termijn zorg te dra gen voor verkeersmaatregelen die het mogelijk maken dat met name de schoolgaande jeugd, die in groten getale gebruik maakt van deze route, dat ook veilig kan doen". Het fietspad scheiden van de rijweg zal naar de mening van de fractie de overzichtelijkheid voor alle weggebrui kers zeer ten goede komen. De kans op gevaarlijke situaties zal verminderen. Ook met waarschuwingsborden is vol gens de fractie al iets te bereiken. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Voortaan zal het gemeentebestuur vol staan met het maken van besluitenlijs ten van gehouden commissievergade ringen. Het is een gevolg van de noodzaak op allerlei terrein te moeten bezuinigen. Door die bezuinigingen zal de ambte lijke bijstand in de raadscommissie beperkt worden en als gevolg daarvan zal voor de verslaggeving niet meer terug gevallen kunnen worden op een ambtelijke notulist. In de besluitenlijst zal nog wel een beknopte weergave van vraag en ant woord worden opgenomen, alsmede antwoord c.q. toezeggingen van de voorzitter. Ook voor de besluitvorming essentiële punten zullen in de beslui tenlijst worden meegenomen. In de brief aan de nu zwaarder belaste secretarissen van de commissies, zegt het college het besluit „niet dan met tegenzin te hebben genomen". B. en w. rekenen op begrip voor de maatregel die in vele gemeenten reeds geruime tijd gangbaar is. DE SPEELDOOS - ..Ti V.I.n.r. staand: Jaap Froentjes, Henk Leeftink, Simon Keijzer, Peter Visser, Gijs Horstink, Ton Keijzer. V.I.n.r. zittend: Daan Bijsterveld, Guido Nielsen en Mare Keijzer. Come on! Come all!Jazzmuziek- dansen-instrumenten-sferen van licht van gisteren naar morgen. Feest in de Speeldoos met de jarige Windy City Jazzband. Op 25 en 26 september kunt u er ge tuige van zijn. Feest met binnen- en buitenlandse gasten, oude bekende gezichten die de band gemaakt hebben; elke keer op nieuw creëren, kortom: even alleen maar blij en aanwezig zijn met de Windy City Jazzband o.l.v. Siem Keij zer. Receptie en opening tentoonstelling: gen, schilderijenen beeldhouwwerken Foto's Windy City Jazzband, tekenin- vanMonicaLa Vergeen Jan Broerze. - Windy City Jazzband o.l.v. Siem Keij zer. - Thomas L'Etienne een gevierd ar tiest van het Bredase Jazzfestival. - Victoria Varekamp: blueszangeres bij uitstek. - Het Dames Kwartet. Toegang 5,- Pas 65 en CJP 4,-. Kaartverkoop start 19 sept. van 11.00- 12.00 uur. Jazzsoos met: - Windy City Jazzband o.l.v. Siem Keijzer. - The New Star's Jazzband - een orkest van muzikanten en kinderen. - Gert Wantenaar Combo (accordeon een absolute must. Jam-session, alle goede oude stijl Ter gelegenheid van dit Jubileum Toegang 5,- Pas 65/CJP ƒ4,-. Kaartverkoop start 19 sept. van 11.00- 12.00 uur. muzikanten zijn welkom. wordt een speciale LP uitgebracht. door de straten van Baarn. De Windy City Jazzband versterkt met leden van de Tempting Six uit Amers foort. Start: De Pekingtuin. Zaterdag 26 september - aanvang 14.00 uur. Kindertheater PLUISJE met een Slap stick-programma „VERLIEFD" 5-12 jaar. „Verliefd" gaat over een dametje dat rustig op een bankje zit te picknicken. Rustig... tot er een heertje langskomt. Dat heertje wordt verliefd op het da metje en probeert haar aandacht te trekken. In eerste instantie geeft het dametje geen krimp, hoe het heertje zich ook uitslooft om er netjes uit te zien. Uiteindelijk lukt het, maar of de moei lijkheden dan ook van de baan zijn is de vraag. „Verliefd" wordt gespeeld op een ma nier afgeleid van de („stomme")slap stickfilms, dus; snel, met muziek en zonder woorden, in een onafgebroken reeks van situaties die net niet hele maal kloppen, tot stomme verbazing van de beide personen die erin verzeild raken. Het programma duurt ongeveer een uur en heeft geen pauze. Knipkaarten geldig, losse kaarten ƒ3,-. Kaartverkoop start zaterdag 19 sep tember van 11.00-12.00 uur en ver volgens ma. t/m vr. van 11.00-12.30 uur. Telefonisch bestellen kan ook, tel. 18050. Eén uur en veertig minuten was de raad vorige week in het openbaar bij elkaar om een agenda van 37 punten en 12 ingekomen stukken weg te werken. Echt wegwerken, want dit komt neer op gemiddeld twee minuten per agendapunt. Niets dan lof daarvoor. Er was natuurlijk wel een spelbrekertje want het had allemaal nog korter gekund als niet Kingma van de PvdA gemeend had aan zijn collega-raadsleden nog eens duidelijk te moeten maken waarom zijn fractie de grond op de Eng pas wil verkopen als helemaal exact, ondermeer aan de hand van het rapport van de werkgroep Eng, is vastge legd wat nu wél en wat er nu niét op die Eng mag gebeuren. Kingma vertelde dat verhaal ook al uitvoerig in de commissievergaderingen maar hij was bang dat niemand het begrepen had. Een soort zelfkennis, want hij gaat er altijd even voor zitten als hij wat te zeggen heeft. En dan komt er een stortvloed van woorden waardoor de voorzitter van de vergadering eigenlijk altijd genoodzaakt is het na afloop kort en bondig samen te vatten. In de raadsvergadering bleek iedereen King- ma's verhaal al te kennenuit het hoofd zelfs. Nou, dan bestaat nog de mogelijkheid dat Kingma de publieke tribune wil laten we ten het waarom en hoe van zijn standpunt. Maar dat was dit keer óók niet nodig, want er zat zowat niemand. Resteert dat Kingma zich in de kijkert wil praten omdat hij zo graag nog eens vier jaren van dit gezelschap deel wil uitmaken. Ook dat is niet nodig want zijn club heeft, net als de meeste andere verenigingen op dit gebied, niet zoveel geschikte kandidaten klaar staan. De raad komt in deze samenstelling nog maar tien, misschien elf keer, in het openbaar bijeen. Volgend jaar september treedt een andere formatie op. Kingma mag best terugkomen, als hij Soest tenminste niet verlaat (wat toch zijn plan is) maar dan moet hij meer zijn mond houden en in ieder geval korter praten. Afwezig waren dit keer liefst drie WD-ers (wethouder Plomp en de heren Ebbers en Onderdelinden)twee CDA-ers (Stam en Stori- mans) en de heer Nuijten van Progressief Soest. Ook de gemeentesecretaris ontbrak. En hij is nog wel directeur van het grondbedrijf en juist de verkoop van overtollige gronden uit het gemeentelijk grondbezit was zowat het enige punt waarover uitgehaald kon worden. In de post van 26 miljoen verlies is deze grond opgenomen voor 2,50 per vierkante meter. Jarenlang kocht de gemeente in voor vier gulden de vierkante meter, dus als we dat er voor terug krijgen, dan is de strop aanzienlijk lager. Vandaar vermoedelijk het idee om de overtollige grond in eerste instantie aan te bieden aan de vroegere eigenaars. De achter liggende gedachte kan zijn dat die eigenaars nog emotionele binding met de grond hebben, of ook dat zij fatsoenshalve menen niet het onderste uit de (prijs) kan te kunnen vragen. Maar iedereen weet zo langzamerhand wel dat het gros van de agrariërs ook moeilijke tijden doormaakt en dat het net zulke zakenmensen zijn als in het bedrijfsleven worden aangetrof- gen. Dat bewijs is al geleverd, want drie agrariërs boden de gemeente een stukje grond aan in het gebiedje Dalweg-zuid, waar t.z.t. misschien huizen gebouwd gaan worden, voor zegge en schrijve 7,50 de meter. En het meest merkwaardige is nu dat het dagelijks bestuur van de gemeente, gegaran deerd geadviseerd door deskundige ambtena ren, op dat bod is ingegaan. De raad stak er een stokje voor. „Ben je nou helemaal" en „Hoe durft u" werd er zo ongeveer gezegd. En zo is het ook. De CDA-er Bolhuis hield het dagelijks bestuur voor dat in juni besloten was nooit meer grond aan te kopen, waarvoor geen goedgekeurd bestemmingsplan aanwezig is. „Kijk", zei Bolhuis, „als j het nu koopt en je moet het weer jaren laten liggen dan wordt er ook al die jaren weer rente bijgeschreven en het resultaat daarvan wordt dan weer dat er bijvoorbeeld geen sociale woningbouw meer mogelijk is op dat terrein". En sociale woningbouw is de enige woningbouw die de komende jaren misschien van de grond getild kan worden. In juni zeggen dat je het nooit meer doen zult en dan in september al weer zondigen. Dat ligt tè dicht bij elkaar. Als er nou eens een jaartje tussen gelegen had, dan was de raad het ook allemaal wel weer vergeten vermoedelijk. Een psychologisch blundertje van het college! Geen woord werd er vuil gemaakt aan de dis criminatie van alle niet-woonwagenbewoners in Nederland. Het rijk geeft namelijk gelde lijke steun aan gemeenten voor het aanschaf- gen in eigendom van woonwagens door woon wagenbewoners. Geld is er ook voor het treffen van bouwtechnische voorzieningen aan die wagens. Dat is prachtig en in feite ongeveer hetzelfde als wat er gebeurt met huizenbouw. De woonwagenbewoner moet ook proberen een lening te sluiten bij een particuliere bank en daar komt een gemeentegarantie bij voor rente en aflossing. Allemaal net als bij de woning bouw. Maar de discriminatie komt als de woonwagen bewoner niet in staat is zijn verplichtingen na te komen. Het rijk neemt dan het verlies voor de volle honderd procent. Komt een bewoner van een huis zijn verplichtingen niet na, deur wordt hij er eenvoudig uitgezet en dan zie je maar. Het lijkt er op dat woonwagenbewoners soepeler behandeld worden en dat is ook een soort discriminatie. Wat tenslotte ook nog even vastgelegd moet worden is het feit dat er bijna 6Vé ton beschik baar is gesteld voor een nieuwe ladderwagen voor de brandweer. Er waren nauwelijks pro blemen mee. Enkele raadsfracties willen dat de wagen niet in vijftien maar in twintig jaar wordt afgeschreven en het CDA eist ook nog dat de brandweer de jaarlijkse kosten voor deze wagen zelf terugverdient door bezuini gingen elders. Gebeurt dat niet en is dat in de begroting voor het volgend jaar niet terug te vinden, dan zal de brandweer nog van het CDA horen. Mogen ze nooit meer komen blussen als er bij een CDA-er brand is! Misschien kan er bezuinigd worden op de benzine. Als we nu de paarden weer eens voor de wagens spannen, zoals het vroeger ging. De boer die het eerst bij de kazerne was met z'n paard kreeg geld. Het past ook geweldig in ons hooggehouden dorpsbeeld. Van alle kanten dravende paarden als er ergens brand is. Boeren zijn er nog genoeg. En paarden zijn er zat, al zijn het dikwijls rijpaarden. Maar dat verhoogt de spanning wie er het eerst is. Het CDA heeft nogal wat aanhang in de boerenhoek. Misschien kan zo de grondprijs naar vier gulden of nog wat hoger getild worden en dan krijgen de boeren weer wat geld als er brand is! Zo help je elkaar! Een ver vooruitziende partij, dat CDA. Hele maal geen drammers, maar échte bestuur ders. Als sussers en blussers hebben zij lande lijk naam gemaakt. P. Ress Op de PvdA-raadsfractie na zijn alle raadsleden het er mee eens dat de gemeente zo snel mogelijk van het overtollige grondbezit moet af zien te komen. Met Visser [PS] is men het óók eens dat het behoud van de Eng best overgelaten kan worden aan de Soester-agrariërs. De drie PvdA-ers menen echter dat juist met de Eng- gronden wat voorzichtiger omgespron gen moet worden om de toekomst van dit historisch stukje Soest veilig te stellen. Zij zijn van mening dat de raad éérst het rapport van de door b. en w. ingestelde werkgroep „Soester Eng" moet behandelen. „Dat hoeft", zei de heer Kingma, „geen vertraging in de verkoop op te leveren". Dat vrezen de overige raadsleden wel en in dat ver band noemde de burgemeester zelfs een bedrag 10.000 a 20.000 gulden voor iedere maand uitstel. Van de voorgenomen verkoop zijn op verzoek van de raadsleden voorlopig nog uitgesloten de gronden in de Boe- renstreek. B. en w. willen ze in reserve houden voor woningbouw, maar verder dan Vfa a 2 jaar reservering is de raad niet gegaan. Ook de bestemmingen van grond langs de Dorresteinweg voor stadsrandakti- viteiten van grond nabij Molenschot voor woningbouw zijn nog niet vastge legd. In het algemeen is de raad met andere dan argrarische bestemming van te verkopen gronden, niet akkoord gegaan. De opzienbare diefstal van enige com plete straten in de vroegere Soester- bergse woonwijk „Ons Beland" heeft het dagelijks bestuur van onze ge meente net zo verbijsterd als raadslid Jan Visser. „Iedereen moet weten", zei wethouder Hoekstra, „dat zoiets niet mag. Het kan toch niet onze taak zijn daarbij wacht te gaan lopen". De al enige maanden geleden aan het licht gekomen diefstal van grote hoe veelheden straatstenen en trottoirte gels, kwam in de vorige week gehou den raadsvergadering aan de orde in verband met het collegevoorstel de Andriessestraat, de Dijkhuisstraat en het Sinnemaplein aan de openbaarheid te onttrekken. De wegen worden niet meer gebruikt sinds de bewoners van de voormalige wijk „Ons Belang" gehuisvest zijn in de geheel nieuwe wijk Bloemheuvel. De officiële onttrekking lijkt een farce omdat onbekenden diefstal in het groot pleegden. Maanden geleden merkte de WD-er Blaauw al eens op gezien te hebben hoe de straatstenen met vrachtwagens vol afgevoerd werden. Visser verweet hem nu daarvan geen aangifte bij de politie gedaan te heb ben. Visser bracht min of meer de boodschap van Soesterbergers over, die zich ten onrechte voelen aange sproken voor deze diefstal. Hij pleitte er daarom voor in de toekomst wat zorgvuldiger met dergelijke zaken om te gaan. „We kunnen er leuke speel plaatsen en muurtjes van maken", aldus Visser. Wethouder Hoekstra merkte echter op dat pas met de opruiming van de straten begonnen kan worden als goed keuring van de provincie verkregen is voor het raadsbesluit de straten aan de openbaarheid te onttrekken. En verder vond ook de wethouder het treurig dat het verschil tussen mijn en dijn volko men zoek is. Mogelijk voelen enkele Soesterbergers zich nu toch aange sproken. Frans Kingma (PvdA) Zo tekende mevrouw Korthuis van de WD verzet aan tegen het plan van de eerder genoemde werkgroep Soester Eng, om er op de Eng een soort stads- boerderij op na te gaan houden. „Dat is allemaal te kunstmatig", zei zij en zij vroeg zich ook af of het open stellen van de Eng voor algemeen recreatieve doeleinden, (fietspaden) niet in strijd zou zijn met de voorgesta ne agrarische bestemming. „Door bij voorbeeld bemestingsvoorschriften te geven", zei mevrouw Korthuis. „ma ken wij het voor de koper mogelijk een onverantwoorde en onaantrekkelijke aankoop". Ook mevrouw Greefhorst (CDA) drong er op aan de grond vooral „verkoop baar" te houden. Visser zei het daar mee eens te zijn, zij het dat hij liet blijken een andere dan maisteelt op prijs te zullen stellen. Jonker (D'66) vroeg bij eventuele woonbebouwing van de Eng-rand alleen lage huisjes toe te staan. Omdat met name de heer Kingma de discussie nogal wat liet uitlopen, merk te de CDA-er Van Poppelen op, dat het gesprek hem danig verveelde. „Het gaat alleen over verkoop: „ja of nee", zei hij en het werd voor praktisch alle raadsleden „ja". De PvdA-ers verzet ten zich, zoals gezegd, tegen de ver koop van de Eng-gronden, zolang daar nog geen exacte bestemming voor is vastgelegd. modern: laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 Uw lichaam verdient een gezonde nachtrust In een goed bed, niet te hard en niet te zacht Precies daar ondersteunend waar uw lichaam dat vraagt Komt u eens 'ptoefslapen' op zo'n ideaal bed. Wij adviseren u deskundig en desnoods fluisterend! Het voorstel van burgemeester en wethouders voor een bedrag van 7,50 per vierkante meter, grond aan te kopen in het Dalweg-zuid gebied, is door de raad in grote meerderheid verworpen. Alleen de WD-fractie kon zich daarmee verenigen. De aankoop werd door het college gemotiveerd met het standpunt dat de grond t.z.t. toch nodig is in verband met de plannen die men er mee heeft, terwijl de raad de aankoop afwees omdat die plannen nog steeds geen vaste vorm hebben. „Nee zeggen tegen het voorstel", zei de WD-er Blaauw „zou eigenlijk moeten, gezien onze ervaringen met grond aankopen. Er is nog geen bestem mingsplan en ook geen exploitatie- opzet". Zijn fractie wilde er desondanks toch mee instemmen „omdat er tegen onze plannen (overheidsgebouwen) eigen lijk geen verzet is". Blaauw meende dat ook de provincie de woningbouw toejuicht en alhoewel hij een aktief aankoopbeleid bleef afwijzen, wilde hij voor dit geval, ook al gezien de prijs, toch wel akkoord gaan met het voor stel. De WD-fractie stond alleen. Alle an dere fracties waren het eens met de CDA-er Bolhuis die wees op de absurdi teit dat met dit voorstel een raadsbe sluit van juni '81 alweer onderuit gehaald werd. De leden van de gemeenteraad van Soest is het geheel eens met de strek king van een motie die de raad van Eemnes heeft aangenomen. Het gaat over de sterk gestegen gasprijzen, die volgens plannen van de pas afgetreden regering met 12 cent per kubieke meter verhoogd moet worden. B. en w. van Soest stelden, gewoontegetrouw, voor de motie voor kennisgeving aan te nemen, maar dit keer nam de raad daar geen genoegen mee. De CDA-er Van Logtenstein, mevrouw Tomassen van Progressief Soest, de heer Jonker van D'66 en de PvdA-er Kingma zeiden unaniem dat ook zij even verontrust zijn als de raad van Eemnes. „Laten we", zei Van Logtenstein, „dat dit keer ook maar kenbaar maken. Meestal doen we dat niet met moties van andere gemeenten, ook al zijn we het daar inhoudelijk mee eens". Mevrouw Tomassen wilden nog een stapje verder gaan, door namens de raad van Soest de verontrusting recht streeks bij de minister op tafel te leggen. Zo ver ging men niet. De PvdA-er Kingma steunde de motie van harte, ook al zag hij de toekomst niet zó somber meer in sinds de nieuwe regeringscombinatie aan het werk is. Wethouder Hoekstra vertelde dat ook het VEGIN (vereniging van Neder landse gasbedrijven) zich met de gas- prijs heeft bezig gehouden. „Een chao tische vergadering waar standpunten ingenomen werden van helemaal geen verhoging, tot geringe stijging en zelfs prijsverlaging", aldus de wethouder. In het VEGIN had men elkaar tenslotte gevonden op een prijsstijging van to taal zeven cent „en daar is het VEGIN mee op pad gestuurd naar de gasunie", aldus de heer Hoekstra. Hoekstra zei te weten dat de nieuwe minister van economische zaken, de heer J. Terlouw, eerst zal gaan praten met VEGIN en Gasunie alvorens de prijsverhoging vast te stellen. Hij raadde tenslotte het voorstel van me vrouw Tomassen af. De raad was het daarmee eens. Anton Bolhuis (CDA) „Deze aankoop is prematuur. We heb ben met elkaar afgesproken dat niet meer te doen. Door deze te vroege aankoop wordt in verband met de rentebijschrijving, straks sociale wo ningbouw onmogelijk in dit gebied", aldus Bolhuis. Hij hield de WD voor dat de provincie makkelijk blij kan zijn met woning bouw in dit gebied, maar dat die instantie, net als in het nabije verleden niet thuis zal geven als er stroppen vallen. „Hoe blij zullen wij dan zijn?", vroeg Bolhuis. Bolhuis merkte verder op dat een deel van de CDA-fractie mogelijk wel zou instemmen met het voorstel als er sprake was van grondruiling. Maar dat zat er niet in. Wel liet de burgemeester weten dat aanvankelijk aan ruiling gedacht was. Jonker van D'66 zei tegen het voorstel te zijn omdat zijn fractie tégen woonbe bouwing van het gebied (Dalweg-zuid tussen Dalweg en Molenstraat) is en de heer Kingma zei tégen het voorstel te zullen stemmen, ondanks dat zijn frac tie vóór woonbebouwing van het ter rein is. Ook Visser van Progressief Soest was tegen en zo restte de burgemeester niet anders dan het voorstel terug te ne men. „Misschien kunnen we op een later moment alsnog tot ruiling ko men", merkte hij op.

Soester Courant | 1981 | | pagina 9