Verontreinigde tuingrond afgegraven Speciale informatietelefoon voor visueel gehandicapten Jlanö Netoer Expositie glas-in-lood en gebrandschilderde- ramen 8e Kraammarkt 5 Oktober 1981 Beurs over blindheid en slechtziendheid Plotseling thuis" Jeugd-EHBO opleidingen Amersfoort Hilversum Tennisbaan? Dogum Sergisi Filmagenda Meningen van lezers Bemoeial P. Ress maakt in de Soester Courant van 23 september j.1. weer eens uitbun dig gebruik van zijn positie als com mentator in de holle ruimte. De PvdA kan zijn opmerkingen over Kingma. zijn optreden in de raad en geschikte kandidaten toch niet over zijn kant laten gaan. 1. Kingma mag best terugkeren? „Gelukkig" heeft P. Ress daar weinig invloed op. Het is de partij van de Arbeid die in vergaderingen van vol wassenen mensen en volgens zinde lijke methodes dat zelf doet. Gelukkig maar! 2. P. Ress kent een aantal mensen niet. Heel gewoon dat zelfs de commentator van de Soester Courant niet alle inwo ners kent. Dan is het toch netter om dat te schrijven i.p.v. de indruk te wekken alsof hij het weet en zelfs een oordeel heeft over die voor hem onbekende mensen. Overigens, je zult maar kandidaat zijn op een partij waar P. Ress zijn stem aan gegeven heeft... 3. Het verbinden van het terugkomen van een raadslid aan de voorwaarde van „meer zijn mond houden en in ieder geval korter praten" geeft kenne lijk Ress opvattingen over democratie weer. Burgers mogen en hebben zelfs rechten om hun eigen bestuurders te kiezen. Eenmaal gekozen, dan wel: mond houden en als het niet anders kan mag er wel gepraat worden maar... kort. Gelukkig zijn er gekozen burgers die op grond van politieke overtuiging en kennis van zaken hun mond open doen op de plaats waar zij aangesteld. Dat Kingma een van die burgers is en Kingma is zo'n gekozen burger. P. Ress kan er op rekenen dat Kingma, maar ook andere zichzelf en hun poli tieke afkomst niet verloochenende raadsleden juist wel hun mond open doen en het in het belang van de zaak het juist niet kort zullen houden. PvdA a/d Soest Nico van Waveren, voorzitter. Naschrift: Waar was U dan toen Kingma alsmaar 't woord voerde? Overigens is Ress achteraf niet zo gelukkig met de wijze waarop de partij, die zijn stem gekregen heeft, zich in de raad manifesteert. P. Ress Geldnood? Zou de Gemeente Soest dermate arm lastig zijn dat zelfs via bekeuringen voor uitgelokte verkeersovertredingen de kas moet worden aangevuld? Op de ochtend van donderdag 25 sep tember j.i. is menige fietser op de Vondellaan aangehouden voor het door rood rijden op de kruising Ossendam- weg/Vondellaan - Soesterbergse- straat. 's Morgens is er veel fietsver- keer van uit Soest richting Amersfoort. De fietsers zijn gewend aan het in fase staan van de verkeerslichten bij De Bunten de Soesterbergsestraat: Als de lichten bij De Bunt op groen springen, kan men bij de Soesterbergsestraat in normaal tempo doorrijden, want deze lichten springen tijdig op groen. Uitgerekend op de ochtend dat de politie paraat is om door-roodrijders te bekeuren, staan deze lichten niet in fase. De gewenning is zodanig dat menigeen doorrijdt, zoals altijd. Fout! Men behoort niet door een rood licht te rijden, dus de bekeuring is terecht! Maar is de samenloop van omstandig heden niet al te toevallig? Als inder daad sprake is van uitgelokte over tredingen, is dit dan niet én belemme ren van de doorstroming van het ver keer én machtsmisbruik én geld- klopperij J. de Bruin Zonnegloria Het zwaard van Damocles ffangt nog dreigend boven ons vertrouwde zieken huis in de bossen. Men lette er lange jaren niet zo erg op, misschien door al dat geruststellende groen, maar door veel publiciteit is het nu dan toch een ware blikvanger geworden. Reeds in 1979 zei Dr. Berkelbach van Sprenkel, geneesheer-directeur, in een gesprek met Jan Leyendekker ,,Hoe de bal zal rollen is op dit moment niet te voorspellen". Sinds die uitspraak zijn er gelukkig nog geen onherstelbare dingen gebeurd en mogen alle betrok kenen nog hopen op een zelfstandig voortbestaan van dit belangrijke streekziekenhuis. De Soester bevolking is bezorgd gewor den, is gaan nadenken, zoals altijd gebeurt als men iets waaraan men gehecht is dreigt te gaan verliezen. Geen gewoon mens kan begrijpen waarom twee zeer goede voorzienin gen zouden moeten worden opgeruimd. Waar rolt de bal uiteindelijk heen? Naar sluiting van Baarn en Soest? Naar nieuwbouw, of naar een grote leegte Veel zal afhangen van de adviezen van belangrijke instanties als het College van Ziekenhuisvoorzieningen en het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht aan het Ministe rie van Volksgezondheid. Het is te hopen dat zij rekening zullen willen houden met de sociale, dus menselijke kant van de zaak en niet alleen met koude cijfers. Binnenkort komt er wellicht gelegen heid tot inspraak voor de burgerij. Alert blijven reageren op de berichten, dat is wat de Soester vrienden van Zonnegloren niet moeten verzuimen. Het is U al eerder op het hart gebon den. De publieke opinie is een sterk wapen Nel Rademaker Duijts Geachte Raadsleden, Kortzichtig - Halsstarig - Kleinbur- gerlljk. Deze woorden wil ik gebruiken om de houding te omschrijven van een aantal van uw ambtenaren die beslist hebben dat het verharde gedeelte van mijn tuinverwijderd moet worden. Waar zijn we in Soest mee bezig? Wie ot wat staat er in Soest centraal? De mens of een paar garageboxen die ooit misschien eens op een stuk grond gebouwd zouden gaan worden? Ik heb zolang een speelterrein op de plaats van die boxen laten aanleggen. Welk normaal mens heeft hier last van? Exploitaite met parkeerpro blemen? Uw ambtenaren zeggen het stellig te weten. Hoe komen ze eraan? Pure onzin. Insinuaties. Hoorzittingen, advokaten, ambtenaren, vellen vol cor respondentie, gesprekken. Beroep aan tekenen. De Raad van State. Tien AROB - gerechten moeten er opgericht worden om alle beroepen tegen o.a. de gemeentelijke overheden te kunnen verwerken. De gemeente Soest werkt er aardig aan mee. Of is het soms algemeen belang dat het speelterrein waar in eerste instantie geen toestemming voor nodig was, nu dan toch afgebroken moet worden? Belachelijk. Raadsleden, neem het van mij aan: het is van de kant van Uw ambtenaren een prestige-strijd geworden. Éénmaal neen, blijft neen. Alstublieft roep ze tot de orde. Laat ze stoppen met deze energie- en geldverslindende bezighe den. Er zijn belangrijker dingen in onze gemeente te doen dan de burgers het leven zuur te maken. Moet daar het intellekt en de energie aan besteed worden? Aanwending ten behoeve van het algemeen belang lijkt mij noodza kelijker. Waar blijven we overigens met de rechtsgelijkheid in Soest. Het is dezelfde ambtenaren bekend dat er meer mensen met een soortgelijk speelterrein binnen onze gemeente zijn. Nou en? Of zou het de inwoners van de gemeente Soest echt verboden worden zich te ontspannen met sport en SDel? Hoogachtend, Frans van de Kant. Krankzinnig Dit woord gebruikte ik toen ik na een lange vakantie buitenlands een stapel kranten doorworstelde en in één van de Soesters las dat waarschijnlijk de fusie van de ziekenhuizen van Baarn en Soest niet doorgaat en tot opheffing van beide zal besloten worden. O. ja zeker, een concentratie op Amersfoort en/of Hilversum zal wel rendabeler zijn: meer en uitgebrei der apparatuur en meer specialismen, lagere kosten enz. Het zal allemaal wel war zijn en de economen hebben wel gelijk. Maar is het voor de patiënt ook beter? Ik betwijfel dat. Over Baarn kan ik niet oordelen, maar met Zonnegloren heb ik de laatste jaren nogal eens kennis gemaakt. Heeft de instantie die hier over beslissen moet wel eens gedacht aan andere faktoren dan rendabiliteit (bijna een vies woord langzamer hand). Heeft deze instantie wel eens gehoord van de „verborgen krachten in de sport" en dit toegepast op Zonneglo ren: welke invloed dit prachtig gelegen ziekenhuis met zijn eigen karakter en prettige sfeer heeft op het genezings proces van de patiënt? Och er zal heus wel wat mankeren aan Zonnegloren, aan de doktoren en het verplegend personeel, maar ik hoop er, als het nodig is, in de toekomst weer terecht te kunnen. C. D. M. Haars Soest QjjÊ f Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffatraat 53 - Soest - 02155-21433 Glas in lood, door velen niet meer dan een verouderde kunstvorm, of decora tie van boven licht gezien, biedt duide lijk meer. Ook hedendaagse kunste naars kunnen hun creativiteit daaraan kwijt. Jan en Nico van Tricht respec tievelijk uit Amersfoort en Soest zijn al enkele jaren bezig met het vervaar digen en restauren van gebrand schilderde ramen. In Soest exposeren zij bij „Antiek Privé", Van Weede- straat 11b. Gebrandschilderd glas, neemt in de wereld van de kunst een geheel eigen plaas in. Door het licht en met name de hoeveelheid licht, dat er door een raam schijnt krijgt het elke keer weer een andere dimensie. Sinds de middeleeuwen toen deze kunstvorm zijn hoogste bloei kende, is er veel verloren gegaan door beelden storm, oorlogen vandalisme en ver waarlozing. Wat in de 17e eeuw nog een uitsluitend kerkelijke kunst was, is de laatste halve eeuw uitgegroeid tot een vol waardige eigentijdse kunstvorm. De grote geïsoleerdheid waar de glas schilderkunst in zit, heeft als voor naamste oorzaak het vakmanschap, dat er voor nodig is om een raam te maken. Eerst moet er een ontwerp gemaakt worden. Dat gebeurt op een karton. Hier komt niet alleen de beeltenis op, maar óók de loodlijnen. De keuze van het glas is misschien wel het belangrijkste. Dit wordt gedaan vanaf een kleurschets die de kunste naar van te voren heeft gemaakt. Niet alleen de kleur, maar ook het type glas is van belang. Het glas wordt dan op maat gesneden, zo dat er tussen de verschillende seg menten, een sparing voor het lood komt van 1,6 mm. Nu kan het glas gebrand, in lood gezet en gekit worden. Het branden gebeurt in een oven, op een temperatuur van 1600 ®U. De verschillende kleuren verf hebben ook verschillende tijden nodig om in te branden. Het moet mede daarom ver schillende keren ingebrand worden, met dien verstande, dat bepaalde kleuren glas wanneer zij te lang in de oven zitten geheel andere kleuren, aannemenzelfs zó donker, worden dat het licht er niet of nauwelijks doorheen kan schijnen. Het is ondoenlijk, om alle facetten van deze kunstvorm hier uit de doeken te doen. Als U meer over glas en lood wilt weten en zien, kunt U vanaf 10 oktober werk van Jan en Nicb van Tricht zien bij „Antiek Privé", Van We edestraat 11b. Er worden verschillende werken geëxposeerd zoals lampekappen, raamhorren, spiegels, portretten en hangers. Een uitgebreid fotoboek is in te zien over restauraties, en glaspar tijen. waaronaer nel raam, van Artishock en een restaurant in Muiden. Opdrachten van raampartijen en por tretten kunnen hier tevens opgegeven worden. ..OS Foto: Herman van Dam Vorige week cn ook deze week nog is de verontreinigde grond uit twee achtertuinen aan de Buntweg, grenzend aan het voor malige terrein van de Chemische Fabriek Randstad, afgegraven. Met een laadschap werd tot op een diepte van 70 tot 80 centimeter grond weggehaald, die nu is opgeslagen in het leegstaande gebouw van Randstad. Daar kan en moet het blij ven liggen tot de provincie een betere oplossing gevonden heeft. De omwonenden kunnen die afvoer naar een andere plaats enigszins forceren door akkoord te gaan met een andere be stemming die het gemeentebestuur ongetwijfeld graag aan het terrein wil geven. Overigens heeft de overheid op één plaats het Randstad-terrein al van verontreinigde grond gezuiverd, door de grond weg te laten halen achter de woningen Buntweg 12 en 14 waar indertijd de lekkende vaten ontdekt werden. De afgegraven tuinen zijn inmiddels van nieuwe grond voorzien. De Kraammarkt in Soest wordt zo langzamerhand een begrip voor a.s. ouders en belangstellenden. Dit keer zal de Kraammarkt gehouden wordt op maandag 5 oktober 1981. Allerlei organisaties die te maken heb ben met zwangerschap, bevalling en de zorg voor de baby, zullen weer aanwe zig zijn met hun eigen informatie- kraampje en staan open voor al Uw vragen. Verder zijn er op die avond ook ver schillende doorlopende activiteiten, zoals: korte dia-series, en een stand van de Unicef met geboorte kaartjes. Uiteraard wordt ook de film van 'n geboorte thuis vertoond. Vanwege het beperkt aantal plaatsen wordt de film om 19.45, 20.45 en 21.45 uur gedraaid. Bij de ingang zijn gedurende de hele avond hiervoor kaartjes gratis ver krijgbaar. Na afloop is er ook gelegenheid om over de film na te praten. Iedereen die belangstelling heeft voor deze Kraammarkt is van harte wel kom. Op maandag 5 oktober 1981 om 19.30 uur in het Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14 te Soest. (De toegang is gratis Voor nadere informatie over deze Kraammarkt, kan men elke werkdag terecht in het Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, 's morgens tussen 9.00 - 12.00 uur. Telefoon: 18770. Dogum Sergisi Soest'ta besinci defa tertiplenivor. 5 Ekim 1981 Pazartesi günü, saat 19.30 da, Medisch Centrum, Nieuweweg 14 Soest ta 5ci defa olarak tertiplenecek- tir. Yine en az gecen sergilerdeki gibi gelecekteki anne ve babalar icin cesitli konular ve fikirler hakkinda bilgiler verilecektir. Medisch Centrum da bütün ilgililer „kendi sergilerinde" entrese edenlerin dogum hakkinda ve bebek konturolu hakkindaki sorulari cevaplandirila- caktir. Bunlarin yaninda dogum hakkinda diger kültürel ve aydinlatici filim, dia's ve bir konusma yer alacaktir. Dogum sergisinde halki aydinlatmak icin asagidaki pbrSonellerde buluna- Op 2 oktober a.s. van 10.00-22.00 uur. 3 oktober van 10.00-22.00 uur. 4 oktober van 10.00-17.00 uur. vindt in „De Flint" in Amersfoort, Coninckstraat 60, de beurs „Zo te gaan" plaats, die als onderwerp heeft blindheid en slechtziendheid, vooral: mobiliteitsproblemen en mogelijk heden voor vrijetijdsbesteding. De beurs wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden, Arnhem. De beurs is in belangrijke mate be doeld voor blinden en slechtzienden. Het merendeel van de 80.000 visueel gehandicapten in Nederland is nau welijks op de hoogte met het bestaan van diverse hulpmiddelen, aange paste leesmogelijkheden, revalidatie, maatschappelijke dienstverlening opvang bij problemen enz. enz. Deze beurs is dé kans daar iets aan te doen Ook verwacht men de medici. Helaas is bij veel huisartsen, die juist de men- die pas visueel gehandicapt zijn geworden verder moeten kunnen hel pen, het gebrek aan informatie net zo groot. Vanwege hun belangrijke ver- wijsfunktie is die kennis juist hard no dig. Zij zijn dan ook meer dan van harte welkom op deze beurs. Belangstelling wordt ook verwacht van andere rechtstreeks betrokkenen. Het zal duidelijk zijn dat de beurs veel interessants herbergt voor familie leden, medewerkers van instituten, dienstverlenende organisaties enz. enz. Ook de geïnteresseerde zienden wordt informatie verstrekt over blind heid en slechtziendheid in het alge meen. Wat is er te zien? Er zijn zo'n 50 stands met o.a. informatie over diverse verenigingen, zoals: Diabetes Vereniging Nederland, Radiozendamateurs. Huishoudelijke Consumentenvoorlichting, Blinde Esperantisten, Visueel Gehandicapten Skivereniging, Watersport met Ge handicapten, enz. Informatie wordt gegeven over diverse instanties, overheden e.d. zoals de Ne derlandse Spoorwegen, Gemeenschap pelijke Medische Dienst en alles over optische aanpassingen, bij ernstige slechtziendheid: diverse speciale opti sche hulpmiddelen met deskundig ad vies van erkende opticiens. Aangepast tuinieren voor gehandi capten. Sparta tandems. Sprekende horloges en rekenmachines. Volledig aangepaste automatische deuren. „Electronische blindenstok". Bijzon dere hulpmiddelen voor telefoneren. Allerlei apparatuur op gebied van ge luidsregistratie en -weergave. Hon derden algemene hulpmiddelen voor blinden en slechtzienden op allerlei gebied. Een viditelapparatuur met een brailledisplay. Een aparte ruimte is ingericht door exposerende hobby-ïsten. Hobbies voor visueel gehandicapten, die de moeite van het tonen waard zijn, zoals weven, pottenbakken, houtsnijwerk enz. Er is een „klaagmuur" om visueel ge handicapte bezoekers in de gelegen heid te stellen hun grieven kwijt te kunnen, of misschien hun suggesties te doen, op gebied van de mobiliteit en de vrijetijdskleding. Men kan er in braille, op casfcette of op grote vellen papier zijn opmerkingen kwijt. De toegang is ƒ5,- per persoon, te be talen bij de kassa van De Flint. Kinde ren beneden 10 jaar mogen gratis naar binnen. De informatietelefoonlijn voor visueel gehandicapten Visueel gehandicapten die nu al in formatie willen hebben, over iets dat met hun handicap te maken heeft kunnen gedurende alle werkdagen tot de beurs, dit speciale nummer draaien: 085-512123. Op drie lijnen zitten mensen klaar, om alle vragen te beantwoorden of voor elk probleem een oplossing aan te dragen, of op zijn minst dichterbij te brengen. Natuurlijk weten ze ook alles over de beurs zelf. Men kan bellen van 8.30 uur tot 17.00 uur, en van 28 sep tember tot 1 oktober van 8.30 uur tot 22.00 uur. Wanneer u de komende weken het VVV-nieuws uitknipt en bewaart krijgt u een aantal ideeën voor het beste den van een vakantiedag. Wij hebben ook boekjes in voorraad: „Verrassen de Ontdekkingen" 0,85), waarin 15 aantrekkelijke routes beschreven worden met bezienswaardigheden op elke route, wanneer u er een dag met eigen auto op uit wilt trekken. caktir. Doktorlar, ebeler, bölge hemsi- releri, hamilelik cimnasligi ögret- menlerf, Amersfoort dogum evi sefi, Zonnegloren hastahanesinin dogum kismi gurubu, disdoktoru, perhiz ve gida doktoru, „Tabii meme gidasi" calisma gurulundan bir kac ilgili, „Anneler anneler icin" calisma guru- bundan bir kac ilgili, Artishock ve yabanci isciler calisma gurubu. Yine bu akpam devamli olarak yukari- daki salonda bir dogum filmi göste- rilecektir. Oturma yerlesinin az ol- masi dolayisi ile bu filim 3 defa tekrar- lanacaktir: 19.45, 20.45 ve 21.45. Giriste yer adedine göre kart verilecektir. Bu filim gösterilirken sorulacak soru lari cevaplandirmak ipin bir ilgilide bulunacaktir. Simdiden herkese kalpten hosgeldiniz deriz. Dogum sergisi hakkinda danisma lari- nizi, her gün saat 9.00-12.00 arasinda Nieuweweg 14, Medisch Centrum, tele- fon 18770 a yapabilirsiniz. Dogum sergisine giris ücretsizdir. De toneelvereniging „Het Soester Ap plaus" brengt op 10 en 17 oktober In De Borg, het toneelstuk „Plotseling Thuis". De bekende schrijver van De tective verhalen Francis Durbridge [van o.a. „Paul Vlaanderen"] onthult meestal pas aan het eind, wie de dader is. In dit toneelstuk bewandelt hij een andere weg. Aan 't begin al, is men getuige van het misdrijf en weet men uiteraard, wie het heeft gepleegd. De motieven van de moordenaar en zijn medeplichtige, de opzet van het complot zijn van de beginne af duide lijk. Er zitten echter in de samenzwering enkele kardinale fouten. Hierdoor wordt de dader tot haast gedwongen, waardoor hij meer fouten begaat. Het zou geen verhaal van Durbridge zijn, indien aan het eind niet toch weer een onverwachte wending komt, en een andere situatie ontstaat. Gezien de grote belangstelling voor de opvoeringen van het Soester Applaus, heeft men nu twee avonden in „De Borg" gereserveerd om teleurstelling te voorkomen. De regie is weer in handen van Peter J. Houtzagers. Kaartverkoop bij de VVV, Sigarenzaak Meyering, Soesterbergsestraat en Bis schop, Isaacstraat 26. Douwe Wits exposeert in Artishock Douwe Witte (30) uit Hilversum expo seert in de theaterzaal van het Arti- shockgebouw van 2 t/m 25 oktober plm. 30 pentekeningen. Hij studeerde in Utrecht en Amersfoort en is thans werkzaam als dramatherapeut bij het Medisch Opvoedkundig Buro in Bus- sum. Dat is zijn eerste expositie en over zijn bijna surrealistische zwart/ wittekeningen zegt hij zelf: „Dat wat ik teken, roept angst op, daarom teken ik. Het tekenen schept een wereld die alles of niets met mij te maken heeft". Hij vindt het tekenen zelf belangrijker dan het resultaat. Zijn tentoonstelling wordt op een bij zondere manier geopend vrijdagavond a.s. om 9.00 uur. Met theater. De tejatergroep „De Koffer" uit Amers foort speelt een half uur lang en wordt gevolgd door een act van de kleding ontwerper Marta de Wit. Iedereen is hartelijk welkom. De expositie is dage lijks gratis te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur. Ook in het weekend. Gevonden betaalkaarten verzilverd In Almelo werd een 23-jarige man aangehouden die bekende girobetaal kaarten van een Soester, voor een bedrag van 2190 gulden verzilverd te hebben. De Soester deed in juli bij de politie aangifte van vermissing van de betaalkaarten en de laatste weken kreeg hij regelmatig hem onbekende afschrijvingen binnen. De man uit Almelo had de kaarten van een collega gekregen, die ze gevonden had bij het ontmantelen van een voor de sloop bestemde bestelauto. Hij be loofde indertijd de kaarten naar Soest te zenden, maar hij bedacht zich daar na en verzilverde dertien kaarten ten eigen bate. Nu de zomervacanties weer achter de rug zijn, start de Kon.Ned.Ver. EHBO Soest weer met de Jeugd EHBO. A en B. Voor de A-cursus is de leef tijd van 1114 jaar. Voor de B-cursus is de min. leeftijd 14 jaar. De lessen worden op dinsdagavond van half 7 tot half 8 op de Parellelweg 7a in het EHBO-Gebouw gegeven. Door het ont breken van subsidie is men genood zaakt de kosten van deze cursussen op 15,- te stellen. De lessen zijn onder verantwoording van kader-instructrices, die op verant woorde wijze de kinderen de beginse len van de EHBO bijbrengen. Door ge bruik te maken van gesminkte slacht offers zijn de lessen zeer aantrekke lijk en begrijpelijk voor de kinderen. Door jarenlange ervaring in het EHBO-onderwijs is men in staat conti nuïteit in de opleidingen te garande ren, van Jeugd A naar Jeugd B en vervolgens Eénheidsdiploma voor volwassenen. De jeugd wordt verwacht a.s. dinsdag in het EHBO-gebouw om half 7. Inlichtingen: tel. 13957Mevr. A. H. Mertens-Ramrath. Julianalaan Donderdag 2 oktober t/m 8 oktober 1981. GRAND: For your eyes only, 12 jr. Een film die U gezien moet hebben. Dag. 13.30 - 19,00 - 21.45 uur. Zo. 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND: Terence Hill en Bud Spencer in Azen zijn troef, 12 jr. Dag. 13.30 - 19.00 - 21.45 uur. Zo. 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND: Sean Connery en Peter Boyle in Outland, 12 jr. Dag. 13.30 - 18.30 - 21.15 uur. Zo. 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur. GRAND: Jacht op geld, met moorden de snelheid. Stingray, 16 jr. Dag. 13.30 - 18.45 - 21.30 uur. Zo. 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur. GRAND: Nathalie Bay en Angela Winkler in La Provinciale, 16 jr. Do., vr.', za., di., wo.13.30- 18.45 - 21.30 uur. Ma. 13.30 uur. Zo. 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur. CINEMA: Renee Soutendijk in een dramatische rol als Het meisje met het rode haar, 12 jr. Dag. 13.30 - 18.45 - 21.30 uur. Zo. 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur. CINEMA: De hoogste wolkenkrabber in vlammen. The towering inferno, 12 jr., met Paul Newman en Steve McQueen. Dag. 13.30 - 19.30 uur. EURO: Een vrouw staat tussen een spion en een nederlaag. Door het oog van de naald, 16 jr. Do., vr., ma., di.: 13.30 - 18.45 - 21.15 uur. Wo., za.18.45 - 21.15 uur. Zo. 13.30 - 16.15 - 18.45 - 21.15 uur. DUO: De ontboezemingen van een hunkerende vrouw. Intiem dagboek, 18 jr. Dag. 14.15 - 19.00 - 21.15 uur. Zo. 14.00 - 16.15 - 19.00 - 21.15 uur. EURO: KINDERVOORSTELLINGEN Raadselachtige avonturen rond Oom Ferdinand en de toverdrank, a.1. Za. en wo.-middag: 13.45 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Vr„ za. 23.45 - 24.00 uur zwoele zomer- lusten, 18 jr., diepzeemonsters, 16 jr. CITY„For your eyes only, 12 jr. Dag.: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur. Zo.13.15 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur. CITY„Possession", griezelfilm, 16 jr. Dag.13.30 - 19.15 - 21.45 uur. Zo.; 14.15 - 16.45 - 19.15 - 21.45 uur. CITY: „Christiane F" (Wir kinder vom Bahnhof Zoo)12 jr. De hoofdfilm begint direct na aan vang! Dag.: 13.30 - 18.45 - 21.30 uur. Zo.; 13.30 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur. CITY: „Hopscotch", grandioze satire op alles wat geheim agent is!, 12 jr. Dag.13.30 - 18.30 - 21.00 uur. Zo.13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.00 uur. REX: „Het meisje met het rode haar". Met: Renee Soutendijk als Hannie Schaft. Alle leeftijden. Dag.14.00 - 18.45 - 21.15 uur. Zo.: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.15 uur. BIJOU: „Mon oncle D'Amerique", 16 jr. Do., ma., di., wo.20.15 uur. Vr., za., zo.: 19.00 uur - 21.30 uur. EURO: „Outland". Dag.13.30 - 18.45 - 21.15 uur. Zo.13.45 -16.15 -18.45 - 21.15 uur. EURO: „De laatste commando", met Tisa Farrow, David Warbeck, 16 jr. Dag.13.30 - 19.00 - 21.30 uur. Zo.14.00 - 16.30 19.00 - 21.30 uur. CITY: NACHTVOORSTELLINGEN Za. 24.00 en 00.15 uur. „Aasgieren vallen aan" [oorlogsfilm], Midnightcowboy" (klassieker). „Christiane F". „Massagesalon en jonge meisjes", 18 jr. BIJOU: Het verbijsterende verhaal van een vliegramp. „Survive". Vrij. en zat. 24.00 uur. BIJOU: KINDERVOORSTELLINGEN „Een snoopy van een hond". Za., zo. en wo.-middag: 14.30 uur.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15