VVZ'49 verliest ongelukkig van WA Montfoort laat WZ prijsschieten SEC ook thuis tegen Donar onderuit: 1-2 Soest gelijkwaardig aan Rapiditas ve korting tspullen. Damesvoetbal: SEC-zaterdag geeft punt cadeau aan Sperwer m ai*- lllliilS Sportprogramma 22 t, telefoon: 02155-13473 Foto: Herman Erik Tounen V VZ) aan de bal, probeert de WA achterhoede te verschalken WZ'49 is er afgelopen zaterdag op eigen terrein niet in geslaagd, om de eerste eompetitiepunten van dit nieu we seizoen binnen te halen. Was het vorige week NFC uit Amstelveen, dat de volle buit in eigen huis hield: ditmaal moest VVZ toezien, dat WZ beide punten mee terug naar Amster dam nam. Teleurstelling alom binnen de gelederen van de Soestenaren. Te recht, want gezien de krachtsverhou ding tussen beide verenigingen had er voor VVZ toch minstens een gelijk spel in gezeten. In het eerste kwartier was het de bezoekende ploeg, wat het beste van het spel had. Gelukkig voor WZ, stak Wim van Pol in een prima vorm, anders had het er voor het team van Jan Veerman na 15 minuten spelen al heel donker uit kunnen zien. WA slaagde erin om de verdediging onder druk te zetten en probeerde vooral met schoten uit de tweede lijn een snelle voorsprong te forceren. Het •enige dat VVZ daar tegenover kon stellen waren wat individuele akties van Martin Kievits en Erik Toonen, die op niets uit liepen. Na 20 minuten werd het dan toch 0-1. Peter van Barneveld kön één van de WA aanvallen stuiten ten koste van een corner. De Amsterdamer Bert de Boer benutte deze mogelijkheid, door uit een volledig vrijstaande positie in te koppen. - - Door deze snelle achterstand werd de ploeg wakker geschud. Met name Wim Hospes zorgde er voor dat VVZ onder de druk van WA uitkwam. Men kwam beter in de wedstrijd en dit leidde na 25 minuten tot de eerste serieuze mogelijkheid. Een opkomen de Hospes probeerde uit een haast onmogelijke hoek VVA-keeper van de Laan te passeren. Hospes had net als heel VVZ in het verloop van deze partij weinig geluk, en de bal ging voorlangs. Even later was het Martin Kievits, die met een slim balletje Erik Toonen wist te bereiken. De laatste kwam slechts enkele centimeters te kort om het leer langs een uitkomende Van de Laan te Ukken. In de dertjgste minuut was het wél raak. Terwijl de hele Amsterdamse verdediging dacht dat er sprake was van een buitenspel-situatie, bedacht Martin Kievits zich geen moment en tikte de bal tussen de benen van Van de Laan door. Door deze gelijkmaker kreeg VVZ nog meer grip op de wedstrijd. Schoten van Kievits en Toonen en kopballen van Jos Brouwer waren er in het laatste kwar tier van de eerste helft in overvloed. Maar zij konden niet bewerkstelligen, dat VVZ met een voorsprong aan de tweede helft zou beginnen. Na de rust werd Klaas Brölman in het elftal gebracht voor Martin Kievits. Het leek erop, dat een tweede WZ- doelpunt niet lang op zich zou laten wachten. Erik Toonen was er na 3 minuten spelen wel heel dichtbij. Het was niet WZ maar WA wat opnieuw op voorsprong kwaifi. moment van onoplettendheid, was het Het was de Amsterdamse buitenspeler Paul 't Wout, die in één keer voor Wim van de Pol opdook. De WZ keeper, die terug kan kijken op een goede party, was om dit geval volledig kansloos en kon niets anders doen dan de bal voor de tweede keer uit het net vissen. WZ ging opnieuw massaal in de aan val. De kansen stapelden zich op, maar de thuisploeg kreeg geen loon naar' werken. Vooral Klaas Brölman had vele mogelijkheden om WZ opnieuw naast WA te brengen, maar in alle ge vallen vond hij Van de Laan op zijn veg. De grootste kans uit de tweede periode kwam op naam van Jos Brou wer. Brouwer, die in de loop van deze wedstrijd weer het niveau van het vorige seizoen bereikte, kopte een goe de voorzet van rechts keihard in. Maar ook in dit geval was het de WA-doel- verdediger, die de winstpunten voor zijn ploeg veilig stelde. Een kwartier voor het einde werd Marcel de Graaf gewisseld voor Hajo Groart. WZ probeerde het nog met een slotoffensief, maar het geluk was niet aan de zijde van de Soestenaren. WA nam de beide punten mee naar Amsterdam en WZ hoopt dat ook, dat het in datzelfde Amsterdam volgende week tegen Osdo meer succes zal hebben. VVZ '49 2 - R'KAVIC 2 1-2 Zo ongelukkig, als het eerste elftal verloor, zo onverdiend verloor het tweede elftal van VVZ'49. Tegen R'KAVIC uit Amstelveen moest men met een 1-2 nederlaag genoegen ne men. Vanaf de aftrap was het WZ, dat de beste mogelijkheden kreeg. De ploeg werkte hard en had in Nico Bosman een absolute uitblinker. In de eerste 10 minuten kreeg de ploeg 4 uitgesproken mogelijkheden. De mooiste, een ope ning van Günther Buxtorff op Ton Donk, ging verloren toen de bal aan de verkeerde kant van de paal verdween. Het was toch R'KAVIC dat de score opende. Een terugspringende bal werd onhoudbaar achter Wéut Mout getikt.- WZ hield toch het opgebouwde over wicht in handen, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Het werd zelfs 0-2, toen in een onoverzichtelijke situatie de bal in het WZ-doel ver dween. WZ slaagde erin om nog voor de pauze, deze geflatteerde achterstand tot 1-2 terug te brengen. Een doorge broken Günther Buxtorff werd in het zestienmetergebied onderuit gehaald. De toegekende strafschop werd door uitblinker Nico Bosman goed benut. In de tweede helft begon WZ met routinier Henk Brons voor een gebles seerde Bela Bohus. opnieuw met het belegeren van het R'KAVIC doel. Ech ter zonder succes, de tweede 45 minu ten leverde geen doelpunten meer op en WZ moest met een onverdiende nederlaag genoegen nemen. T.O.V. Al-V.V.Z. Al 2-6 Heel wat beter, dan de eerste 2 senio ren elftallen, brachten de Al-junioren van. VVZ'49 eraf. Met deze ploeg wil WZ een serieuze poging naar een eventueel kampioenschap doen. De eerste stap op de weg werd afgelopen zaterdagmiddag in Baarn gezet. De A-junioren van T.O.V. werden met 2-6 teruggewezen. Het was vooral in de eerste helft een matige wedstrijd, waarin WZ gehol pen, door een krachtige wind in de rug al snel een veldoverwicht opbouwde. Men wist dit overwicht uit te drukken in een snelle 0-2 voorsprong, door doelpunten van Iman Soeteman en Chiel Stoon. Het aantrekkelijkste gedeelte van de wedstrijd lag in de eerste kwartier van de tweede helft. Via een vlot lopende WZ aanvalslinie wist men door doel punten van Rik Brouwer en Chiel Stoon (2 x uit te lopen naar 0-5. Hierna geloofde VVZ het wel, het nam flink gas terug en TOV kon tot 1-5 terugkomen. Chiel Stoon wist nog 1-6 te scoren en daarmee leek de wedstrijd gelopen. TOV wist nog een keer te scoren, maar kon niet verhinderen, dat WZ de punten mee naar Soest nam. „Selby" zoekt nieuwe voorzitter Op de algemene ledenvergadering van de badmintonclub Selby, die op dins dag 6 oktober in De Borg gehouden wordt, treden zowel voorzitter John Schuyt, Sekretaris Cor Bos als de gehele toernooikommissie af en zij zijn niet herkiesbaar. Er vinden verder ook verkiezingen plaats van een kaskom- missie, de jeugdkommissie en de re- daktiekommissie. De jaarverslagen van sekretaris en penningmeester wor den behandeld en de begroting voor het komende seizoen moet worden vast gesteld. Alles bij elkaar voldoende reden voor de leden om de vergadering bij te wonen. Om 20.15 uur wordt begonnen. SPORT Hoofdrol voor doelman Epi Kamphorst In een, vooral voor de rust, goed gespeelde wedstrijd van „Soest" in Weesp tegen het geroutineerde Rapidi tas hebben beide ploegen de punten eerlijk gedeeld. De uitslag werd voor een groot deel beïnvloed door de overigens goed lei den scheidsrechter van Montfoort uit Utrecht. In de tweede helft keurde hij een goal van Soest af en even later kwam uit een omstreden inworp het doelpunt van Rapiditas. De wedstrijd begon met één minuut stilte ter nagedachtenis van bronzen- speld-drager Evert Westerveld. Zoon Gert was niet opgesteld. Voor hem stond John Walrave in het veld die op een goede wedstrijd kan terugzien. Soest kwam uit met duidelijk twee voor-stoppers n.1. Robert Westbroek en André v.d. Dijssel. De laatste had de taak om spits Helderman af te stoppen hetgeen hem goed lukte, op een doel punt na. Op het middenveld, dat vooral vóór rust sterk opereerde, speelden Arjan Schipperen, Wim Gouw en een terug getrokken aanvaller Johnny Walrave. Spitsen waren Martin Langbroek en de snelle Huub Koppel. De wedstrijd begon wisselend en er ontspon zich een levendige op en neer gaande strijd waarbij beide doelen in gevaar kwamen. De Weesper-goal ont kwam echter vaker aan doorboring in de beginfase dan de Soesterdoel. Soest trad de Amsterdammers brutaal tege moet, al werden er in de beginfase wat nerveuze foutjes gemaakt in de Soest achterhoede. Johnny Walrave was op links dicht bij een goal toen zijn voorzet achter kee per Blom langs maar nog vlak voor de goal heen ging. Van lieverlede ontkwam Rapiditas aan de greep van Soest en trok de thuisclub ook ten aanval. Een snel genomen vrije trap werd door Dolman net over ge kopt. Helderman, de Weesper centrum spits bleek gelukkig voor Soest z'n dag niet te hebben want alle schoten gingen naast of over. Het publiek waarvan toch zeker weer 50% uit Soest kwam vermaakte zich uitstekend in het zonovergoten Rapidi- tas-komplex en niet in de minste mate aan het leuke op en neer golvende voetbalspel. Een razendsnelle uitval via Martin Langbroek werd door Huub Koppel op volle snelheid ingekopt maar ook de Weespers bewezen een goede doelman te hebben in doelman Blom. Li de zes en twintigste minuut maakte de voörstopper van Rapiditas foütjei Huub Koppel was daar als dé kippen bij om er 0-1 van te maken na een rush. De geroutineerde Weespers waren hier allerminst van onder de indruk en probeerden snel wat terug te doen. Een kopbal van spits Helderman werd door doelman Epi Kamphorst fraai tot cor ner getipt. Het laatste kwartier voor de rust werd er door de Soest ploeg op het midden veld zo goed gestoord dat Rapiditas geen enkele goede aanval meer kon opzetten. Na rust van meet af aan snelle aanval len van Soest en de thuisclub kwam zowaar in moeilijkheden. Toch hield Soest het veld bij tegensto ten te groot en dat werd de ploeg noodlottig. De middenvelders gingen zwemmen in de ruimte en trainer Jan van Renswouw wisselde kort na elkaar Martin Langbroek voor Richard Vissee en John Walrave voor Stan Uyland. Dat bracht aanvallend wel wat macht maar het tot dan toe sterkste deel van de Soest nloeg, het middenveld werd daar verdedigend aan opgeofferd. Rapiditas ging daarna drukken en Soest werd in de counter positie ge heveld. Huub Koppel was telkens wel snel maar faalde wat in afwerking. Na ruim een kwartier bleek Soest door te drukken: een aanval op rechts werd door Stan Uyland opgevangen en inge schoten. Afketsend via een Weesper scheen sprong de bal voor de voeten van de aanstormende Peter v.d. Berg die ineens en onhoudbaar inkogelde. Scheidsrechter van Montfoort kwam echter met de grensrechter buitenspel overeen. Rapiditas putte hieruit moed en trok massaal ten aanval. Er kwamen wat kansen maar doelman Eep Kamp horst stak deze middag in een glanzen de vorm. Hij pakte verschillende inzet ten en waar mogelijk nog klem ook, Het lijkt onwaarschijnlijk, dat de dames van WZ '49, dit seizoen een zwakkere tegenstander zullen ontmoeten dan afgelopen zaterdag. Het bezoekende Montfoort mocht na 2 maal 35 minuten éénrichtingsverkeer met een 10-1 nederlaag naar huis terugreizen. De score had gemakkelijk nog hoger uit kunnen vallen, als Montfoort in Els Leder niet zo'n goede laatste vrouw gehad had. VVZ kreeg alle mogelijkhe den om zich in voetballend opzicht eens lekker uit te leven. Helen Maier wist na 2 minuten al voor het eerste doelpunt te zorgen. De score liep in het eerste kwartier al snel op naar 3-0, door Helen Maier en Tilly Piepenbroek. Het werd naarmate de wedstrijd vorderde dui delijk, dat er in de laagste klasse van het damesvoetbal een (te) groot ver schil tussen de verschillende vereni gingen bestaat. Aan de ene kant is het natuurlijk fijn om met dergelijke cij fers te winnen, maar het is ook weinig leerzaam. WZ keepster Anita Hardeman heeft in 2 maal 35 minuten voetbal in totaal 3 maal een bal in handen gehad. WZ liep in de .eerste helft uit naar 6-0, door opnieuw doelpunten van Maier en Piepenbroek. In de tweede helft begon VVZ met 2 wijzigingen; Jolanda Sakkers kwam in de ploeg voor Babette Krook en Hen- neke van Oostenbrugge voor een goed spelende Ludrid Overhand. WZ liep uit naar 10-0, via de beide dames, die ook voor de rust voor de doelpunten gezorgd hadden. Montfoort kon de eer toch nog redden, toen in één van de spaarzame aanvallen, een Montfoortse door Thea Fokken en Jo landa Sakkers in de tang genomen werd. Scheidsrechter Davelaar kende terecht een penalty toe. Volgende week mag VVZ tonen of het inderdaad een sterke ploeg heeft, als de uitwedstrijd tegen SVM op het programma staat. tot na bijna een half uur in de tweede helft een kopbal van Helderman hem te machtig was. Een duidelijke Soest-uit bal werd snel door een Rapiditas verdediger ingegooid en scheidsrech ter van Montfoort liet dat zo. De bal werd doorgekopt en Helderman teken de de gelijkmaker aan 1-1. Daarna kreeg Soest het even moeilijk maar enkele fraaie reddingen van doelman Eep Kamphorst ontnamen aan de Rapiditas-spitsen elke lust tot schie ten. Zo kwam een gelijke eindstand op het bord waar beide ploegen tevreden mee waren. Zondag aanstaande speelt Soest weder om uit tegen S.C. Oriënt in Amster dam-Noord. De mannen van trainer Jan van Rens wouw zullen het moeilijk krijgen tegen een als fors bekend staande Amster damse ploeg. Als de Soesters het goede spel van afgelopen zondag na rust weten te consolideren dan moet er minstens één punt in zitten. Grote clubaktie bij S.O.Soest Zoals vorige week al werd gemeld gaat de S.O.Soest-jeugd vanaf 1 oktober op pad met loten van de Grote Clubaktie. Van de opbrengst worden diverse jeugdaktiviteiten gefinancierd. De lo ten kosten 1,25 per stuk. Ook dit jaar zijn er weer mooie prijzen te winnen. Ledenvergadering voetbalvereniging VVZ A.s. maandag 5 oktober wordt in het clubhuis aan de Eemweg de algemene ledenvergadering van de voetbalver eniging VVZ gehouden. De agenda vermeldt geen jaarverslag van de sekretaris. De penningmeester komt uitvoerig aan bod met zijn jaarverslag en de begroting voor het seizoen '81/'82. Dan is er ook een bestuursverkiezing omdat Ruud Terkley aftreed. Gijs Kok is de kandidaat van het bestuur. Aangezien er nogal wat belangrijke financiële beslissingen genomen moe ten worden, waaronder een onvermij delijke contributieverhoging, rekent men op grote opkomst van de leden. De vergadering begint om 20.30 uur. S.O.Soest - jeugdvoetbal Ook afgelopen zaterdag werd er bij S.O.Soest weer volop gevoetbald. De A-l behaalde een verdiende over' winning op DOS A-l. Dat alle begin moeilijk is hebben de Soester dames ondervonden. Zij leden in De Meern een 11*0 nederlaag tegen een veel ge- routineerder ploeg. Ook de F-l heeft het moeilijk, zij verloren met maar liefst 18-0. Uit onderstaande uitslagen blijkt dat de rest van de ploegen met wisselend succes speelden. Soest A-l - DOS A-l 2-1 Soest A-2-HVCA-2 1-0 Amsvorde A-2 - Soest A-3 1-2 DVS'33 B-l-Soest B-l 1-1 Hoogland B-2 - Soest B-2 1-0 Spakenburg B-3 - Soest B-3 1-4 WZA B-3 - Soest B-4 13-1 Soest B-5 - KVVA B-4 2-1 Soest C-l - Hoogland C-l 3-2 Soest C-2 - WZ'49 C-2 5-0 Soest C-3 - Spakenburg C-2 4-1 Soest C-4 - Roda C-5 0-1 Baarn C-4 - Soest C-5 7-2 Soest D-l - Roda D-l 2-2 Amersf.Boys D-l - Soest D-2 3-0 KWAD-3- Soest D-3 3-2 Soest D-4 - Spakenburg D-3 0-3 Soest D-5 - Quick D-5 2-1 Spakenburg E-l - Soest E-l 3-0 Hoevelaken E-2 - Soest E-2 0-0 Soest E-3-Hoevelaken E-3 4-0 Soest E-4 - Roda E-5 7-0 Soest F-l - Roda F-l 18-0 KWA F-4 - Soest F-2 0-9 Soest F-4 - CJVV F-2 9-4 A.s. zaterdag spelen thuis: Soest A-3 - Limvio A-3 Soest B-l - HVC B-l Soest B-2 - Achterveld B-2 Soest B-3 - Quick B-3 Soest B-4 - Limvio B-2 Soest C-5 - WZ'49 C-3 Soest D-2 - IJsselmeerv. D-3 Soest D-3 - WZA D-5 Soest E-l - IJsselm.V. E-l Soest E-2 - Quick E-2 Soest F-2 - Spakenburg F-3 Klaverjassen bij SEC Maandag 5 oktober a.s., aanvang 20.00 uur, begint de het hele seizoen durende klaverjascompetitie van de voetbal vereniging SEC. De wedstrijden zullen steeds op de eerste maandag van iedere maand gespeeld worden. Leden, donateurs en supporters met genodigden zijn als vanouds van harte welkom in het clubhuis aan de Bos straat, westzijde. De kaartavonden staan onder leiding van de heer B. G. Dekker. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Spelmoment uit het zaterdagvoetbal SEC tegen Sperwer Als de SEC-ploeg afgelopen zaterdag niet zo slordig met de kansen was omgesprongen, dan had het scorebord heel wat anders laten zien, dan de nu bereikte 3-3 eindstand. SEC startte tegen Sperwer aanval lend en dat was dan ook het beeld van de eerste helft, al bleef Sperwer met enkele uitvallen natuurlijk gevaarlijk. In de 5e minuut was er een prima kans voor Dik Pureveen, maar hij zag zijn inzet gestopt. Na een tiental minuten was het Sper wer dat iets probeerde, maar Wim van de Veen bracht redding. Daar bleef het voor wat Sperwer betrof de eerste helft bij, want SEC stond niet veel meer toe. Met achtereenvolgens tweemaal Holwarda creëerde SEC zich enorme mogelijkheden om de score te openen, maar het wilde de eerste helft niet lukken Zo ook in de 20e minuut toen hij de uit zijn doel gekomen doelman Baar trachtte te verschalken met een lob, maar deze wist maar net redding te brengen. In de 30e minuut opnieuw Bert Holwar da, die na een prima één-twee met Dik Pureveen keihard inschoot, maar doel man Baar redde weer schitterend. Even later was het de ver mee opge komen Dik van de Broek, die een uitstekende kans kreeg, maar ook hij wist niet te scoren. Toch was het SEC, dat voor rust nog wist te scoren, toen in de 43e minuut na een uitstekende aanval van Jan Kuy- venhoven en Bert Holwarda, Piet van Hunen met een listige voetbeweging de bal achter doelman Baar deponeerde. Rust 1-0. Na rust leek SEC de zaak al snel te willen beslissen. In de 3e minuut een diepte pass op Bert Holwarda, die alleen op het doel van Sperwer afging, maar opnieuw zag hij zijn inzet ge keerd. In de 4e minuut voltrok zich een klein drama voor het SEC doel. Dik van de Foto: Herman van Dam Éü8i»**v Een bijna-doelpunt voor SEC-zondag. De Donar-speler (links) redt op de doellijn. De eerste thuiswedstrijd in het nieuwe seizoen verliep voor SEC weinig suc cesvol ondanks een goed functionerende achterhoede met een bekwaam spelen de Eric Heemskerk in het doel. De voorhoede wist echter ook ditmaal niet tot scoren te komen. SEC startte zonder de geblesseerde Jan van Veendaal. Daardoor schoof Joop Abbel naar het middenveld en was Robert Sakkers in de spits opge steld. Kort na het beginsignaal trok SEC het initiatief naar zich toe en alhoewel in vrij hoog tempo werd gespeeld, maak te het spel een rommelige indruk. Een uitval van Donar na ongeveer 10 minuten bracht twee aanvallers voor Eric Heemskerk, maar op schit terende wijze wist Eric de bal te blok keren en SEC voor een achterstand te behoeden. Donar kwam daarna goed opzetten, maar een goede reactie van Eric Heemskerk bij een goed ingeschoten vrije trap en attent ingrijpen door Evert Holleman bij een gevaarlijk voorgezette hoekschop hield de stand voorlopig op dubbel blank. Daarna kreeg SEC kansen. Een kopbal van Theo Altenaar ging net naast en een goede kans leek Jaap Holleman te krijgen toen hij attent voor het doel op dook bij een strakke voorzet van Rob Embricqx maar een Donarverdediger wist de bal nog net even van richting te veranderen zodat ook deze kans niets opleverde. SEC kreeg iets meer greep op het spel, maar de aanvallen die bijna uitsluitend over de rechtervleugel liepen trand den als regel op het middenveld. Een schot van Rob Embricqx werd goed door keeper Dolf Zevenhoven on schadelijk gemaakt evenals enkele ac ties van Wim Altenaar. Rust 0-0. Na rust verving Arie Postuma rechts buiten Wim Altenaar. Al vrij snel liep Jan van Rees bij een onschuldig uit ziende overtreding tegen een boeking aan, de vrije trap voor Donar op de rand van het strafschopgebied leverde echter niets op. Uit een vrije trap van Jan van Rees kwam de bal bij Rob Embricqx wiens lob net over het doel ging. Na 17 minuten kwam Donar op voor sprong. Een snelle aanval over rechts werd met een schot afgerond dat goed door Eric Heemskerk werd gekeerd maar tegen de rebound van Reinout Florijn was hij kansloos (0-1). SEC drong daarna aan in een poging gelijk te komen, Jan van Rees ging veelvuldig mee naar voren en had bij na succes toen hij bij een hoekschop de bal hard in de hoek kopte maar Wim de Ruiter redde op de doellijn. In de SEC- achterhoede moesten Evert Holleman met Gerard van de Brom en Ruud Rouwendaal alle zeilen bijzetten om de uitvallen via twee spitsen van Donar onder controle te houden. Een aarzeling in de Donar-achter- hoede leverde een onverwachte kans voor SEC maar Rob Embricqx zag zijn inzet vlak voor het lege doel weg draaien. Het opdringen werd SEC noodlottig toen een aanval van Donar goed werd afgerond door aanvoerder Willem van Dijk, tegen wiens schot Eric Heems kerk kansloos was (0-2). Kansen kreeg SEC nog via Joop Abbel en Arie Postuma maar deze leverden niets op. Vlak voor tijd kwam SEC toch nog aan een tegentreffer omdat scheidsrechter Beet een strafschop toe kende toen Jan van Rees in het straf schopgebied werd geblokkeerd. Jan van Rees schoot de strafschop feilloos in (1-2). In de slotfase werd Theo Altenaar nog vervangen door Hans Epskamp maar ondanks alle ijver bleef het spel on productief zodat de tweede nederlaag een feit was. Volgende week zondag krijgt SEC echter de kans om thuis tegen HVC zijn eerste winstpunten binnen te halen. De aanwezigheid van een grote suppor- tersschare zal daarbij zeker zeer in spirerend werken. SAESTUM 2 - SEC 2 0-2 In een aantrekkelijk duel hebben de SEC-reserves met 0-2 gewonnen van Saestum 2 te Zeist. Na 7 minuten spelen was het keeper van der Vaart die door een prachtige redding de partijen op gelijke voet wist te houden. SEC nam de aanval over en een foutieve uittrap werd onderschept door de immer actieve Arie Posthuma. Deze gaf een voorzet en op schitterende wijze bracht Walter de Boer SEC op voorsprong, 0-1. SEC bleef aanvallen, goed gestuwd door Mark Timmer en Henk Luytelaar en in de 38e minuut was het wederom Walter deBoer die de bal aan de linkerzijde op pikte en met een fraai doelpunt de stand op 0-2 bracht. In de pauze werd Rob Sakkers (moest spelen bij SEC 1) ge wisseld met junior Jaap Versnel. Saestum ging fel in de aanval, SEC ging nerveus spelen, waardoor voor het SEC-doel nogal eens gevaarlijke si tuaties ontstonden. Maar aanvoerder Fred van Zanten, goed bijgestaan door Cees van Dorresteyn en John Derksen wisten het te klaren. Na nog een schitterende redding op een kopbal door keeper van de Vaart en na een wisseling van de hard zwoegende Henk Luytelaar door Rob Groen kwam het einde met een verdiende zege voor de moegestreden Soester Ploeg. Komende zondag volgt de moeilijke uitwedstrijd tegen DOS 2 te Utrecht. Broek wilde de bal uit het straf schopgebied spelen, maar gleed uit. Hij kwam met zijn hand tegen de bal en scheidsrechter Lunebufg wees naar de stip en dat was wel erg zwaar gestraft. Leeflang van Sperwer zette zich achter de bal en wist nadat hij in eerste instantie zijn schot zag gekeerd alsnog de terugspringende bal in het doel te schieten, 1-1. SEC antwoordde meteen. Gijs Egbers, de goede spelende linksachter bij SEC, rukte ver mee op naar voren en bediende Bert Holwarda op maat, die nu geen fout maakte en het was 2-1 in dezelfde minuut. SEC bleef doorgaan en 3-1 hing in de lucht, maar er werd te slordig met de kansen omgesprongen en dat wreekte zich in de 9e minuut. Sperwer kreeg even buiten het strafschopgebied een vrije schop te nemen. De bal kwam goed voor het doel en het was vrije verdediger Dalhuizen die inkopte 2-2. Na een kwartier wisselde Rinie Jasper- se. Wim van Velzen werd vervangen door Henk Richard. Sec stroopte de mouwen nogmaals op en ging opnieuw fel in de aanval. Dit resulteerde in de 20e minuut in een enorme knal van Dik Pureveen, maar via de onderkant van de lat sprong de bal uit het doel. Het wilde bij SEC gewoonweg niet lukken en daar profi teerde Sperwer van. In de 21e minuut kwam het op voorsprong door een doel punt van opnieuw Leeflang en nu leek het erop dat SEC, ondanks het enorme overwicht, toch nog met lege handen zou blijven staan. Maar Jan Kuyvenhoven dacht daar anders over, want in de 27e minuut speelde hij zich uitstekend vrij op links en bediende Bert Holwarda op maat die beheerst de score gelijk trok 3-3. Beide ploegen gingen nu iets behouden der spelen. Met ieder één punt zocht men de kleedkamers op. Qua kijkspel een goede wedstrijd voor de toeschouwers met veel doelpunten, al hadden het er voor SEC veel meer moeten zijn. A.s. zaterdag gaat SEC naar het tot nu toe ongeslagen TOV, maar misschien kunnen de Groen-witten hier iets aan veranderen. zaterdag 3 oktober VOETBAL wz 14.30 uur OSDO - WZ 12.00 uur AMVJ 2 - VVZ 2 13.00 uur Advendo 2 - VVZ 3 14.30 uur VVZ 4 - Zwart Wit 3 15.30 uur Desto 6 - VVZ 5 14.30 uur VVZ 6 - Roda 4 12.00 uur VVZ 7 - SDVB 8 11.30 uur Huizen 14 - WZ 8 Dames 10.00 uur SVM Boys - VVZ HEES 14.30 uur Hees - Eemnes 12.00 uur Hees 2 - Desto 3 15.30 uur Hoogerheide 5 - Hees 3 14.00 uur Hees 4 - DOSV 2 12.00 uur DOSC 5 - Hees 5 15.30 uur Altius 9 - Hees 6 SEC 14.30 uur TOV - SEC 13.00 uur Hoevelaken 3 - SEC 2 12.00 uur SEC 3 - FC Horst 4 12.00 uur SEC 4 - De Glind 2 SOESTERBERG 12.00 uur AMEV 2 - S'berg 2 11.30 uur Zeist 2 - S'berg 3 14.30 uur Maarsbergen 3 - S'berg 4 I Zondag 4 oktober VOETBAL S.O.SOEST 14.30 uur SC Oriënt - Soest 11.30 uur Celeritudo 2 - Soest 2 12.00 uur Soest 3 - Quick 4 12.00 uur Soest 4 - 't Gooi 4 11.30 uur SDO 5 - Soest 5 11.30 uur Zebra's 4 - Soest 6 11.00 uur KVVA 6 - Soest 7 14.30 uur Amersf. Boys 6 - Soest 8 14.30 uur Soest 9 - Quick 11 14.30 uur Soest 10 - Amersf.Boys 8 12.15 uur Actif 14 - Soest 11 10.15 uur Hilversum 12 - Soest 12 Dames 9.30 uur Soest - 's Graveland SEC 14.30 uur SEC - HVC 11.30 uur DOS 2 - SEC 2 11.30 uur WZA 2 - SEC S 11.30 uur SEC 4 - KVVA 5 11.30 uur SEC 5 - Argon 5 10.00 uur Quick 10 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - SDO 11.30 uur S'berg 2 - Hoogland 3 11.30 uur S'berg 3 - HDS 3 11.30 uur S'berg 4 - 't Goy 3 14.30 uur DEV 6 - S'berg 5 14.30 uur CDN 6 - S'berg 6 Dames 11.00 uur S'berg - SDO HOCKEY MHC SOEST Dames Maarssen - Soest Soest 2 - SCHC 3 Heren Soest - Fletiomare Gooische 6 - Soest 2 SCHC B - Soest veteranen Soest 4 - Vianen 3 Voordaan 8 - Soest 5

Soester Courant | 1981 | | pagina 23