2a H Afwisselende successen voor Olympia teams thuis in tennis Shot laat punten liggen tegen Tempo Team Programma BDC straft fouten van Enschede goed af Eemvogels verliest ten onrechte 5-6 Auto Vandermeer Amersfoort b.v. appelen Wm Ga volleyballen om wat meer te bewegen! Clubkampioenschappen T.V. Soest-Zuid m WKMSÊmxSBSSKBmm^ imM Ptó Tafeltennis: Red Stars dames „op goede spoor" Handbal: Mtér vLan 100 SER ST Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg OPtH' 24 'St - Tel. 12557 L "PHILIPS 1 koffie- W ZETTER HD-5140 'oordelig voor koffie. Hele- géén 76.50 J voor 59.95 :trolux :ZUIGER met I motor, handig ïssette-systeem, iediening, combi Istuk, katrol- en maar liefst, garantie! Adv Prijs A NU 249.- stroomk ü^at/ef DROGER 3. kapaci- tot 120 minu te reinigen 29.- nu 498.- traat 43 ■22776 r U heeft nog wat vrije tijd over en U vindt dat U eigenlijk best nog wat meer beweging kunt gebruiken? Wellicht is recreatief volleybal dan wat voor U. Recreatief volleybal is een sport waar bij niet het presteren centraal staat maar het ontspannen bewegen. Dat recreatief volleybal aan populari teit gewonnen heeft merkte Volleybal vereniging Olympia Soest ook het afge lopen seizoen weer. Vaak waren er nieuwe gezichten te zien en de groep werd alsmaar groter. Olympia vond het belangrijk om aan de toenemende vraag naar recreatie-volleybal te vol doen en dit seizoen staat op de maan dagavond de Kardinaal Alfrink Mavo. Di Lassostraat 65 in Soest (Overhees) S1vouleyrbanerfkine V°°r d6 r6Crea" ïvZnl da.mes 15 de eerste hel" v"n 4e avond bestemd. Onder leiding van Ton Houtman wordt er door hen Van 19 30 uur tot 20.45 uur getraind. Van 20 45 uurtot 22.00 uur is het de beurt aaL° de hiïe'hf rf1VOOr een zo eoed moge- h!,?t b^eleldlnS van recreanten, Bezit Olympia al sinds het vorige seizoen een speciale recreanten-com- Sm™twCht U "adere informatie omtrent het recreatie volleybal wensen n?nu, „U contact °P nemen met Sjefke de Pijper, Laanstraat 47, Soest, tel. 15852. Mevr. de Pijper zal graag trachten U op al Uw vragen zo uitvoe- ng mogelijk te informeren. Afgelopen week begon de competitie dan weer voor de lagere teams. De hogere teams zullen deze week aan de slag moeten. Voor sommige teams was het nog een beetje wennen. Een andere samenstelling en zelfs compleet nieu we teams moesten deze week spelen. Heren Heren 1 hoefde niet te spelen maar aanstaande zaterdag zullen zij naar Hooglanderveen moeten waar ge speeld zal worden tegen Spirit. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Als Olympia gewoon keihard voor iedere punt knokt dan kan deze wedstrijd en het gehele seizoen met vertrouwen tegemoet gezien worden. Heren 2 moet in de eerste wedstrijd aantreden tegen Olympia 3. Dit is altijd een goede en vaak ook spectaculaire wedstrijd. A.s. donder dag om 21.30 uur wordt deze wedstrijd in Beuk en dal gespeeld. Heren 6 had direct al een .baaidag" want er lukte bijzonder weinig tegen SVH 2. Zonder probleem werd de eer ste set met 1-15 door SVH gewonnen. Dit kwam voornamelijk door het ont breken van een blok. Ook de stop en de pass waren niet al te best waardoor de volgende twee sets ook verloren gingen (11-15.6-15). Ook het achtste herenteam moest het onderspit delven. Zij speelden tegen Spirit en verloren met 1-3. De eerste set had Olympia weinig in te brengen tegen het spel van Spirit en men verloor met 9-15. De tweede set was echter duidelijk voor Olympia en er werd met 15-3 gewonnen. Na een sterk begin in de derde set ging deze alsnog met 13-15 verloren. De vierde set ging gelijk op maar uiteindelijk ging ook deze op het nippertje verlo ren: 13-15. „15, "röv Dames Dames 1 speelt a.-sf zaterdag haar eerste wedstrijd en„ wel in Nijkerk tegen NVC. Het tweede damëstè'am zal naar Hooglanderveen gaan waar zij om 14.45 uur moeten aantreden tegen SVH. Dames 4 speelde haar eerste wedstrijd tegen DEVU en won met 3-0. Het werd een vrij eenvoudige wedstrijd waarin gemakkelijk mi 15-8.15-2 en 15-5 gewonnen werd. Dames 6 speelde tegen het negende damesteam van SVV en won met 3-1. De eerste set werd riög gewonnen met 15-9 maar in de tweede sèt kreeg men meer tegenstand. Deze set ging verloren met 12-15. Daarna kwam Olympia weer in het eigen ritme en met 15-9 en 15-8 werd de wedstrijd winnend afgesloten. ETEN APART Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TEL. 02155-20202 Weer ruime zege voor Papilion: 121-12 Ook de tweede kompetitiewedstrijd heeft de nieuwe Soester basketbalver eniging Papilion in een ruime overwin ning weten om te zetten. Nu was het slachtoffer het tweede team van BZ uit Zeist dat inderdaad geen enkele vuist kon maken. Het was in feite te danken aan een zeer slordige beginfase van de tweede helft van het Soester team. dat de uitslag nog niet groter was. Bij de rust hadden de Soestenaren al een ruime voor sprong opgebouwd van 66-6. Toen na drie minuten in de tweede helft het Zeister team zijn tiende punt haalde kwam er een ovationeel applaus van de sportieve tribune. In deze wedstrijd was het Peter Hellin- ga, die voor het honderdste punt zorg de, terwijl Henk van de Neut er voor zorgden dat hij op de top scorerslijst hoge ogen gaat gooien, mocht dragen, terwijl Henk van de Neut er voor zorgde dat hij op de topscorerslijst hoge ogen gaat gooien, want 34 punten in een wedstrijd is niet kinderachtig. Het Soester team gaat aanstaande zaterdagavond naar Hil versum, waar het de zware wedstrijd moet spelen tegen Dunckers. Dames 8 speelde tegen Leos 7 en verloor met 0-3. Het was een leuke wed strijd maar er werd traag gestart. Dit betekende dan ook een 7-15 verlies in de eerste set. In de tweede set kwam dames 8 wat beter in haar spel maar toch werd er nog met 12-15 verloren. Vol enthousiasme werd er aan de derde set begonnen maar helaas werd een voorsprong alsnog uit handen gegeven en werd er met 13-15 verloren. Olympia 9, een geheel nieuw team dat nog nooit met elkaar had samenge speeld, moest aantreden tegen SW 10. Zonder veel moeite werd de eerste set gewonnen met 15-4. Er werd in deze set goed in drieën gespeeld. De tweede set werd iets rommeliger gespeeld maar toch werd er vrij eenvoudig met 15-5 gewonnen. In de derde set kwam SW iets beter in het spel maar toch niet genoeg om Olympia van de overwin ning af te houden 15-11. Een ander geheel nieuw team is dames 10. Zij traden aan tegen Wilhelmina 5. Doordat zij nog niet genoeg op elkaar ingespeeld waren, verliep het geheel ietwat rommelig. Toch was er een stijgende lijn in het spel hetgeen wel bleek uit de setstanden: 15-1, 15-4 en 15-5- T Jeugd Meisjes junioren A had weinig tegen stand van Sportcentrum waardoor men na de eerste set die met 15-4 gewonnen werd, ging experimenteren. Toen bleek dat door het midden aan vallen toch best moeilijk is. Toch werd de wedstrijd vrij makkelijk gewonnen met 3-0. De laatste sets eindig den in 15-12 en 15-11. Onderlinge competitie Dam Vereniging Soest De uitslagen van de onderlinge wed strijden bij DVS van 14 en 21 septem ber waren: Groep AM. v. Heiningen - R. Damen 2-0, T.v.d. Meer - T. Spilker 2-0, W. Meijerink - IJ. Luttik 2-0, M.v. Heinin gen - T. Spilker 2-0, J. den Os - W. Meijerink 2-0. In deze groep heeft den Os nu ongeslagen de leiding, gevolgd door W. Meijerink. Groep B: A. Breukel-mevr. v. Leeu wenkamp 0-2, J. Bonneau-Mej. T.v. Buuren 2-0, E. Spiegel - A. Hooyer 1-1, T.v. Dasselaar - J. Stins 2-0, A. Breu- kel - J. Bonneau 0-2, W. v. Egdom - T. v. Dasselaar 0-2. Mevr. v. Leeuwenkamp- J. v. Dasselaar 0-2, E. Spiegel - Mej. T. v. Buuren 2-0. Hier voert J. v. Dasse laar de stand aan voor Mevr. v. Leeuwenkamp. Voor de Neo-print beker won J. den Os van A. v.d. Veer. Op 29 september speelde DVS haar eerste wedstrijd voor de bondscom- petitie tegen Zenderstad in IJsselstein. Jammer is dat door vacantie en ziekte met invallers moest worden aangetre den. Eldorado Ruiters presenteerden zich wederom zeer sterk Zaterdag 26 september j.1. nam de Landelijke Ruitervereniging en Pony club Eldorado in diverse klassen deel aan een streekwedstrijd te Driebergen. Mej. Gerda v. Essen, reed met haar paard Pascal een uitstekende dres- suurproef in de klasse B, welke de jury honoreerde met 128 punten hetgeen 1 winstpunt betekent en tevens e«-.t eerste prijs. In de klasse Ml dressuur, reed het jeugdige talent Claudia de Borst met haar paard Plato een virtuoze proef, welke haar 135 ptn. opleverde en 2 winstpunten. De jury had zeer veel lof voor deze amazone. In de categorie B springen reed de heer Fer Leek met zijn paard Olga een foutloos parcours, helaas moest de jury hem 2% straipunt geven, wegens tijdoverschrijding. Het was een lust voor het oog deze jonge springruiter aan het werk te zien. In de algehele rankschikking klasseerde hij zich als vierde, en verwierf 1 winstpunt. De heer A. v. 't Net met Oran wist zich als achtste in bovengenoemde catego rie te rangschikken, en veroverde hier door ook 1 winstpunt. De wedstrijd voor pony's werd 's middags verreden. Hieraan namen een vijftal ruitertjes deel. Sabrine v. Dijk veroverde in de klasse B dressuur 120 ptn., 1 winstpunt. In de klasse L springen drong zij met een foutloos parcours door tot de bar rage, helaas liet zij een balkje niet liggen, en wist zich niet in de top te plaatsen. In de klasse B dressuur behaalde Ingrid Strumpel 116 ptn., Barbara Bor ger eveneens 116 ptn., Christiaan de Ruig 108 ptn., en Richard de Gier 105 ptn. SPORT De finalisten van het onderlinge toernooi van de LTC Soest-Zuid Onder wisselende weersomstandigheden werden gedurende drie weken de club kampioenschappen van de T.V. Soest-Zuid gespeeld. Voor de finale-partijen moest ook dit jaar weer worden uitgeweken naar de tennisbal. Ook deze keer werd er weer in tien verschillende categorieën gestreden om de titel van club kampioen. Bij de herenenkel A viel in de kwart finale de eerste verrassing te noteren. Kees Kijzer moest het onderspit delven tegen Robbert Meeder (6-2: 6-1). Door deze overwinning kwam Robbert Meeder in de halve finale uit tegen Edwin Abbring en ook deze partij wist hij winnend af te sluiten (6-2: 4-6: 6-2). Door deze verrassende winst plaatste Robbert Meeder zich voor de finale tegen Marten Jonkheim, die zich vrij eenvudig een weg naar de finale had gebaand. Deze finale werd een over winning voor Marten Jonkheim (7-6: 6-3). De finale in de damesenkel A was een finale die algemeen verwacht werd, namelijk tussen Nel van Groningen en Milou Ros. De laatstgenoemde wist de finale winnend af te sluiten (7-6: 6-4). Zonder setverlies bereikten Edwin Ab bring en Kees Kijzer de finale in de herendubbel, maar ook hun tegen standers Marten Jonkheim en Hans van Willige presteerden dit. In een aantrekkelijke finale toonden Edwin Abbring en Kees Kijzer aan in een herendubbel toch nog altijd een klasse apart te zijn (6-3: 7-5). In de damesdubbel finale was de strijd Milou Ros en Petra van Breukelen tegen Ank en Nel van Groningen. Hier zegevierden Milou Ros en Petra van Breukelen (6-2: 6-2). Het gemengddubbel werd een overwin ning voor Stella en Marcel Meerding. Zij versloegen in een leuke finale Milou Ros en Marten Jonkheim in drie sets (6-1: 2-6: 7-5). Bij de herenenkel B twee spannende halve finales. In de eerste halve finale was Cees de Bruin sterker dan Frans Pels-Rij eken (3-6; 7-6; 7-5). Foto: Herman van Dam In de tweede halve finale wist Ben Nijhuis in drie sets Wim Roest te verslaan (6-3:1-6: 6-4). In de finale was Cees de Bruin te sterk voor Ben Nijhuis (6-3: 6-1). De damesenkelfinale B tussen Jos Nijhuis en Adrienne Peters werd een zenuwslopende aangelegenheid. Aan het eind bleek Jos Nijhuis toch de sterkste zenuwen te hebben en zij won (2-6: 6-1: 6-3). In de veteranen damesdubbel ging de overwinning naar de dames L. v. Kersen en A. Koster. Zij versloegen in de finale A. Boom en C. Schuyt (6-4: 6-2). De veteranen herendubbel was een prooi voor de heren R. v. Hooydonk en J. Bredewold, zij wonnen de finale van W. Schorr en B. Koster (6-2: 6-0). In de finale veteranen gemengddubbel heeft het talrijke publiek kunnen ge- nieten van een goede partij tennis tussen A. en S. Hooyer en A. en B. Koster. Dit werd in drie sets beslist in het voordeel van A. en S. Hooyer. ZENTRASPORT INTERNATIONAL VAN WEEDESTRAAT 6 -SOEST-TEL De eerste week van de tafeltenniscom- petitie waarin alle Shotteams achter de tafel verschenen heeft over het alge meen zeer goede resultaten opgele verd. Een uitzondering vormde Shot 1 dat in haar eerste thuiswedstrijd on verwacht en onnodig verloor van Tempo Team 2: 4-6. Shot 2, 3 en 4 kwamen alle drie tot winst, waarbij vooral de winst van. Shot 3 op Vitus 1 opviel. Het le damesteam kende in Nijmegen weinig problemen tegen ATC 2 en won met 8-2. Het le jeugd- tcam versloeg in Uithoorn VDO 2 met ruime cijfers, terwijl het 2e jeugdteam via een 6-4 overwinning op Nieuw Vennep 1 de eerste punten in de wacht sleepte. Na twee competitiewedstrijden is reeds duidelijk dat Shot 1 het deze competitie opnieuw zeer moeilijk zal krijgen. Wist men in de vorige compe titie in ieder géval thuis de nodige punten te verzamelen, nu kreeg men in de eerste de beste thuiswedstrijd al klop van het toch niet al te sterke Tempo Team 2. Een zeer zwakke start van de Soester formatie resulteerde in een 0-3 achterstand, waarbij vooral Dirk Schuiling en René Daselaar er zeer weinig van terecht brachten. Een zege in het dubbelspel en een overwinning van Harry Maassen brachten Shot nog voor de pauze terug tót 2-3, zodat er weer volóp kansen op een goed resultaat lagen. Ook na de pauze bleef het spel Van de Shotspelers echter onder het normale niveau en het Amsterdamse team kon zelfs uitlopen tot 2-6, doordat de Shotspelers grote voorsprongen in de derde game uit handen gaven. De laatste twee partijen kon Shot nog wel in winst omzetten, waarbij de partij tussen Dirk Schuiling en de nog ongeslagen Tempo Teamspe ler Beringen nog goed tafeltennis te zien gaf. De Shotspelers zullen deze week de nodige trainingsarbeid moeten ver richten wil men aanstaande zaterdag in Zwolle tegen Seine Meubelen 2 tot een goed resultaat komen. Shot 2 had zoals verwacht weinig moeite met degradatiekandidaat Vic toria 2 en won in Hilversum met 8-2. Nicky Baba herstelde zich van zijn zwakke optreden van vorige week en bleef ongeslagen, Gerhard Busch en Bert van Velzen wonnen ieder twee partijen. Deze week speelt Shot 2 voor het eerst tegen een sterke tegenstander wanneer Quick in Soest op bezoek komt. Shot 3 leverde een verrassende presta tie door het geroutineerde Vitus 1 met 6-4 opzij te zetten en dat nog wel na een 2-4 achterstand. Aan Shotzijde maakte Edwin Luyben een sterke indruk met drie onbedreigde overwinningen, Ar- nold Appelhof en Marcel Vrakking slaagden er ondanks een duidelijk gebrek aan trainingsuren in om de overige drie partijen in de wacht te slepen. Shot 4 had geen medelijden met het zwakke Hoogerheide l en won met de maximale cijfers van 10-0. Willem Onrust, Joop Kok en Chris Sondaar bleven ongeslagen. Het le damesteam boekte de tweede opeenvolgende overwinning. Ditmaal werd in Nijmegen met 8-2 van ATC 2 gewonnen. José Daselaar en Wilma Geleijnse bleven ongeslagen, invalster Willeke van Zoeren zorgde voor één overwinning. Het le jeugdteam boekte in Uithoorn een verrassend hoog uitgevallen zege op VDO 2. Na een 2-2 tussenstand liet het Soester team zich niet meer klop pen zodat een 8-2 eindstand werd bereikt. Jan Fransen en Eddy Gaytant met ieder drie overwinningen en Be rend Jonker met twee zeges zorgden voor de punten. Het 2e jeugdteam leverde een keurige prestatie door met 6-4 te winnen van Nieuw Vennep 1. De Soester punten waren afkomstig van Arjan Schuiling en Edo Fransen met ieder twee winst partijen en van Remi Balvers met één zege. Overige uitslagen senioren VEV 7 - Shot 5: 3-7, De Hilt 2 - Shot 6:: 5-5, UBTV 3 - Shot 7: 7-3, Shot 8 - Huizen 9: 6-4, Shot 9 - Bunshot 5: 6-4, Shot 10 - EMM 2: 6-4, De Hilt 4 - Shot 11: 7-3, Shot 13 - De Hilt 5: 5-5. Shot 14 - EMM 4: 0-10. Overige uitslagen jeugd: Quick 3 - Shot 3: 8-2, Shot 4 - Bunshot 1: 0-10, Quick 8 - Shot 5: 7-3, Huizen 12 - Shot 6: 0-10, Metac 5 - Shot 7: 1-9, Shot 8 - Ti vu 1: 3-7, Shot 9 - Elan 9: 0-10, De Hilt 2- Shot 10: 4-6, Shot 11 - De Hilt 3: 1-9. Zeven overwinningen en vijf nederla gen leverde het eerste herfstweekeinde op voor The Red Stars. En weer waren maar liefst vier nederlagen te noteren bij de senioren- en juniorenteam. De jeugd blijft nog steeds aan de winnende hand. Vier jeugdteams [en het derde herenteam zijn zelfs nog ongeslagen. Na het onverwachte verlies tegen LUSV, nieuwkomer in de eerste klasse, kwamen de dames deze keer aan hun eerste zege. Dat was ook niet zo ver wonderlijk, want het Maarssense OSM, vorig jaar net ontsnapt aan degradatie, zal dit jaar een ondergeschikte rol gaan spelen. Na de 87-40 overwinning op OSM moeten er volgende week weer twee punten gehaald kunnen worden. Dan komt het Utrechtse Midland op bezoek. Of de heren ook tot winst komen is nog maar de vraag. Er wordt hard gewerkt aan een verbetering van dit team o.l.v. John van Ommeren. Toch vormen de heren geenszins een eenheid. Het kwam nog eens naar voren ih de wedstrijd tegen DAS. Vanaf het begin stond men tegen een achterstand aan te kijken, schommelend tussen de tien en vijftien punten. Daarna werden ze helemaal weggespeeld. De zöne-ver- dediging was nutteloos tegen het goede afstandsschot van de Delftenaren,, en ondanks de „lengte" waarover Red Stars momenteel beschikt, heerste de DAS-center als langste speler van het veld en als topscorer. Een kompetitie waarin Red Stars wél hoge ogen zou gooien is de strijd om de meeste technische fouten. Jammer ge noeg zijn er nog steeds spelers die zich op, een gegeven moment niet meer in kunnen houden en aanmerkingen op de scheidsrechters moeten maken. Als je met 114-75 van DAS verliest zal dat weinig helpen. De jongens en meisjes junioren leden, evenals dames 2, de tweede achtereen volgende nederlaag. Bij de meisjes was DAS sterker (51-60), en OSG verslóeg de jongens met 76-36. Jeugd Voor de grootste verrassing van deze week zorgden de jongens welpen. Drie weken geleden verloren zij nog met 58-8 van Anquilla. Nu baarden de jongste leden opzien door hetzelfde Spakenburgse team met 52-51 net voor te blijven. De grootste zege ditmaal was voorde meisjes kadetten A. Tegen Quidam kwamen zij tot een score van 111-3. Uislagen: 52-51 120-27 10-39 111-3 41-27 46-45 51-35 JD1 - Anquilla JCl - Green Giants MB2 - Anquilla MB1 - Quidam JB2 - Irene MC2 - Crackerjacks H 3 - Quidam Programma 3 oktober, sporthal Beukendal: 14.15 uur meisjes junioren - Leiderdorp 16.00 uur jongens junioren - v.d. Jagt 17.45 uur dames 1 - Midland 19.30 uur heren 1 - Jumpers Om 13.00 uur begint het kompetitie- programma met de wedstrijd Red Stars JCl - Crackerjacks. Vijf andere teams spelen ook nog in Beukendal, en nog vijf andere teams gaan op bezoek bij tegenstanders. •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••ft***» Zaterdag S oktober 1981 08.30 -12.30 uur Nevobo comp. 12.30 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 4 oktober 1981 09.00 -18.00 uur BDC handbalcomp. 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 3 oktober 1981 08.30 -12.30 uur Tennisinstr. Blok 12.30 - 21.00 uur Nevobo comp. Zondag 4 oktober 1981 09.00 -17.00 uur Badso badminton Donderdag 8 oktober 1981 16.00 -17.30 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 3 oktober 1981 09.00 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 20.00 - 22.00 uur badminton partic. groep Zondag 4 oktober 1981 10.00 -15.00 uur Selby badminton De Soester korfballers speelden tegen Vinken en moesten uiteindelijk het onderspit delven. Het begon allemaal erg goed: al na zes minuten opende Marina van den Berg de score met een mooi schot vanachter de korf. Mede door het goed verdedigen van het eerste verdedigingsvak bleef deze sco re lang staan, uiteindelijk kwam Vin ken toch langszij. Nadat Vinken een voorsprong geno men had, was het Jan van de Kuil die de ploegen op gelijke hoogte bracht. Het scoren nam Vinken verder op zich en bepaalde de ruststand op 2-4. Het begin van de tweede helft was voor de Eemvogelploeg; al na vijf minuten scoorde Herman van Essen. Wim van Rheenen kwam ook tot scoren en het was vervolgens Nanda Toonen die de Soester korfballers op een voorsprong zette. Vinken kwam echter weer langszij en na het uitvallen van Herman van Essen die vervangen werd door Marco Kuil was het uiteindelijk Vinken die meer binnenhaalde dan het wedstrijd verloop aan gaf. De jeugd behaalde een goed resultaat. De B-aspiranten moesten in Lely stad spelen tegen Exakwa en deelde daar de punten, na een 1-0 ruststand bracht Stanley de Vries de ploegen op gelijke hoogte. De eindstand was 1-1. Het meisjesteam blijft winnen. Nu werd er gewonnen van Olympia Ml en wel met 4-1. Allereerst kwam men met 0-1 achter waarna Linda Martens een strafworp benutte en de ploegen op gelijke hoogte bracht. Tweemaal scoorde Kathja Rauch en in de slotfase nogmaals Linda Martens zodat de eindstand 4-1 was in het voordeel van de Eemvogelploeg. '.-V r- - In een wedstrijd zonder spanning toon de BDC zijn kunnen. Gedurende de 60 minuten handbal wisten de heren uit Soest hun tegenstander geregeld op hun fouten te wijzen. Het gemis van goede opbouwers bij de gastploeg en een falende verdediging kwam hen duur te staan. Vanaf het begin tot de laatste minuut overheerste de kracht van een goed voorbereid BDC. Van de vele blessures die er toch waren in de ploeg was niets te merken. Henk Veenendaal speelde met een lichte hersenschudding. Cleem Diemens en Jan Bunt die last van hun knie hadden, waren ook weer present. Hein Hoogebpom speelde niet mee door een hardnekkige blessure aan zijn knie. Op het late tijdstip van 16.15 uur werd er gespeeld onder weinig belangstel ling. De opening volgde al in de 2e minuut. Sjaak Smeeing scoorde via een uitgespeelde kans. Cleem Diemens was het die voor 2-0 zorgde. Enschede was het die daarna het eerste tegen doelpunt liet aantekenen via de rechterhoek. Ralph Christiani scoorde vanaf de linker hoek. Een tegenscore door middel van een break- out tekende een stand aan van 3-2. Toen was de zwakke schakel bij Enschede boven water. Enschede kreeg de doel punten tegen via de sterke opbouwers van BDC. Vooral Paul van de Deijssel was het die profiteerde van de wijze waarop Enschede verdedigde. Ook het verdedigen verging BDC gemakkelijk. Doordat Enschede weinig dreiging had via zijn opbouw kon de verdediging compact blijven. Een ruststand van 12-6 werd bereikt door BDC. Behaald door een strak en geordend spel. Een slechte start was de oorzaak van een rommelig begin. Snel starten van Enschede via de opbouwers was de remedie voor de doelpunten tegen. Echter een goed leidend koppel scheidsrechters liet dit niet toe. Vele straffen van 2 minuten waren het gevolg. De voorsprong van 6 punten, bereikt in de eerste 30 minuten, konden echter niet uitgebreid worden, vaar kwam de overwinning nooit. Vooral Jan Bunt, Sjaak Smeeing en Paul van de Deijsel waren het die in de aanval van zich deden spreken, het aantal tegendoelpunten dat de thuisclub moest incasseren was toch nog teveel. Maar liefst 17 maal moest de goed keepende Edwin Zoetelief de bal uit het net halen. Enschede had het geluk dat BDC niet bleef handballen volgens het consept. De voorsprong bleef beperkt tot 5 doelpunten. Enschede nam afscheid van BDC met een eindstand van 22-17. Volgende week moet er aangetreden worden tegen Olyrrfpia Hengelo. Een ploeg die afgelopen zondag geheel afgeschoten is door Volendam, dus extra belust is op een overwinning. me?/* [jéze/ ,e autup I CSyA je QAHCk HET- SceuTecTJE IN P<= POT FLUORWEG 49-51 - AMERSFOORT - TEL-. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK

Soester Courant | 1981 | | pagina 25