Ook kruidenier Hans van Haarlem blijft op de kleintjes letten pianos \teuge^sxi Lhatoux Chatoux BUITEN Verse zeevis bij v.Dam Super B.V. m De Gooi- en Eemlander DeSoestef Duinen. Oprichtingsbijeenkomst Reumapatiëntenvereniging Baarn/Soest e.o. m VVD Soest: Politiek" moet achter fusie-ziekenhuis staan Andere openingstijden J bibliotheek Dagblad voor GooiEemland Vechtstreek en A Imere Bekijk 't goed met De Gooi- en Eemlander - - - r" r- SLECHT WEER? Ik was even in de WasseeeÜè DUTCH FOR FOREIGNERS TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT a Juwelier In OKTOBER geven wij daarom op ALLE HORLOGES een reductie van Aanbieding geldt tot eind oktober juwelier pof 1 Vragen staat vrij en een test kost helemaal niets brilmode hsP Birkstraat2 - Soest-Z. Telefoon 02155-12874 Waar was je nou? Leest u hem nog niet? Soester Courant van woensdag 30 september 1981 r-$m Al 4 De nieuwe bedrijfsruimte van kruidenier Hans van Haarlem van waaruit straks de "boodschappen" zullen uitzwermen over heel Soest. Ons bericht in de Soester Courant van 23 september, waarin melding werd gemaakt dat de fa. Huissteden zijn intrek zou nemen in het pand van kruidenier Van Haarlem in de Van Weedestraat, heeft onbedoeld verwarring verwekt. Direct na het uitkomen van de S.C. informeerden vele "van Haarlem-klanten" waar hun kruidenier zijn leven zou gaan voortzetten. Beste mensen, geen paniek. De Fa. van Haarlem, reeds 57 jaar nadrukkelijk als kruidenier in Soest aanwezig, is niet dood, maar leeft. Springlevend. De bezorging van kruidenierswaren door geheel Soest gaat gewoon door. Niets aan de hand. Qua bedrijfsruimte doet Hans van Haarlem een stapje terug t.b.v. de fa. Huissteden, maar zijn klantenkring kan erop blijven rekenen dat "hun" kruidenier hen niet in de steek laat. ALLES VOOR DE BADKAMER. LOOOGIETCRSBEDRUF KOELEMAN BV Steenhoffstraat 55,3764 BJ Soest, Tel. 02155-115 55. Vergadering commissie geneeskundig schooltoezicht Vrijdagmiddag 9 oktober, aanvang drie uur, vergadert in het gemeente huis van Baarn de commissie voor het geneeskundig schooltoezicht. Het be langrijkste agendapunt is de vaststel ling van de eerste begrotingswijziging 1981 van de S.A.D. Een uur eerder, om twee uur, begint in het Baarnse gemeentehuis de verga dering van de commissie voor de schoolpsychologische dienst. Ook hier is een begrotingswijziging aan de orde en verder moet de bezoldigings- en vergoedingsregeling van de dienst per 1 juli '81 worden vastgesteld alsook de huur voor het dienstgebouw van de SPD. Iedere zaterdag- en zondagavond kunt u bi| ons binnen terecht voor een originele barbecueparty Ons barbecuemenu kost inclusief soep en ijs slechts f 24.50 met onbeperkt sausen en Reserveren gewenst. Tot 70 personen. RESTAURANT TiOESTERBERGSESTRAAT 186.'30ESTDUINEN. 02155-12739. Ruim een jaar geleden vonden de eerste gesprekken plaats tussen enkele reuma patiënten, zowel uit Baarn als uit Soest met de vraag: "Kunnen reumapatienten elkaar helpen in het leven met reuma?". Na enige tijd werden voorzichtige pogingen gedaan om bijeenkomsten te orgeniseren, waarin gezelligheid, con tact en informatie centraal stonden. Natuurlijk was de belangstelling de ene keer beter, een andere keer wat minder, maar alle deelnemers waren het er unaniem over eens, dat een'Ver eniging van Reumapatiënten in deze regio in een behoefde voorzag. Al in februari 1981 konden de statuten passeren, werd de status van Vere niging verkregen en vond aansluiting plaats bij de in 1979 opgerichte Ned. Bond van Reumapatientenvere- nigingen. Terwijl het werk binnen de groep langzamerhand meer gestalte ging krijgen kon tevens de voorbe reiding voor de oprichtingsvergade ring plaatsvinden, om belangstellen- The Messenger 1ZV» jaar Dit voorjaar vierden The Messengers, ons Soester Gospelkoor, haar 12V2- jarig bestaan. Men heeft dit feest in een „privé-sfeer" gehouden, maar er zijn plannen om dit met een speciaal jubileumconcert ook voor de „buiten wereld" te vieren. Wegens vertrek van enige musici en ook in verband met uitbreiding van de Combo, zouden The Messengers graag in contact komen met o.a. een organist, slagwerker en bassist (evt. basguita- rist) ook amateurs met meer „solisti sche" instrumenten zoals viool of kla rinet zijn welkom. Gezien het peil waarop gemusiceerd wordt, gaat de belangstelling vooral uit naar wat gevorderde amateurs. Wie eens wil komen luisteren is van harte welkom op de repetitie avon den, dinsdags in zaal Credo aan de Julianalaan. den kennis te kunnen laten maken met de Vereniging. Daarom een -hartelijke -oproep aan reuma- en Bechterewpatiënten in het bijzonder, en aan allen die dit lezen: kom 6 oktober naar de 'Speeldoos', Rembrandtlaan 35 in Baarn, waar u vanaf 19.45 uur gratis terecht kunt. Om 20.00 uur zal de voorzitter Mevr. E.Haak-v.d.Wiele het openingswoord spreken, na wie de loco-Burgemeester van Soest, drs. Plomp, de voorzitter van de Bond, de reumatoloog dokter Hofman uit Hilversum en de 'Wet houder van Sociale Zaken, dhr. Teeling uit Baarn zullen volgen. In de pauze zal er een muzikale bij drage zijn, waarna de em.-hoogleraar Prof. Dr. J.J.Groen uit Leiden een voordracht zal verzorgen, waarvan de titel luidt: "Een arts en een patiënt, twee mensen die samen één van hen behandelen". Officiële in gebruikneming appartementengebouwen Vrijdag 16 oktober zullen de apparte mentengebouwen Mariënhorst en Ma- riënheuvel en het verzorgingshuis Ma- riënburg op Nieuwerhoek op enigszins officiële wijze in gebruik worden ge nomen. Mariënburg is al sinds 1979 bewoond; Mariënhorst sinds mei 1980 en Mariënheuvel (langs de Vredehof straat) sinds januari van dit jaar. Maar nu ook de tuinaanleg is gereedge komen, is het hele complex af en dat wordt even gevierd. Muziek Staffhorst heeft de volgende wereldmerken in voorraad- Bechstein - Blüthner - Berger Löbau, Julius Feurich- W. Hoffmann - Pleyel Wilh. Steinmann - Gaveau- Baldwin Nordiska - Ibach' - August Förster" Yamaha - Freiburgh - Fazer- Kawai -Zimmerman- Wulitzer- Lindbergh - Geyer - Lager. 'Occasion Muziek Staffhorst verzorgt lessen (groep of privé). Garantie tot 5 jaar Gunstige financiering. Muziek Staffhorst heeft een ruime keus in occasions, welke veelal niet van - nieuw zijn te onderscheiden Uitsluitend met volledige garantie. Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel. 030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V8-D) Tel. 033-34064 l l Intensive course in the language laboratory Information: 033-729097 Le néerlandais pour étrangers. Hollandisch für Auslander. Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans voor Nederlands-sprekenden J BESTAAT 1 JAAR In OKTOBER bestaat Chatoux 1 jaar en wij willen dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. U heeft keus uit een zeer uitgebreid assortiment van de nieuwste modellen. Maak van deze gelegenheid gebruik om uw oude horloge door een modern horloge te vervangen. BURG. GROTHESTRAAT13 - SOEST TELEFOON 02155-23271 Het is bekend dat men bij v. Dam Super altijd bezig zal blijven om de konsument een zo kompleet mogelijk assortiment aan te bieden. Zo is nu aan dit uitgebreide assortiment verse zeevis toegevoegd. De verse zeevis wordt aangevoerd van uit Scheveningen en de prijzen liggen zeer goed. De verse zeevis, welke men kompleteerde met nog een aantal produkten van o.a. het Abba-concern, is overzichtelijk uitgestald in een speciale koel vitrine (zie foto). Men vindt er o.a. verse haring, schol, makreel, zalm, rode en zwarte kaviaar enz, enz. Ook moet nog vermeld worden dat v.Dam Super B.V. bij deze produkten heerlijke vissalades verkoopt. Vissalades welke niet bewerkt zijn met ko'nserveringsmiddelen. Kortom, er kan rustig gesteld worden dat men er opnieuw in is geslaagd de konsument een goed produkten- pakket verse waren aan te bieden. de kontaktlens Gediplomeerd kontaktlensspecialist Wat lèt u om eens met ons over kontaktlenzen te komen pra ten? Niets, helemaal niets, want het is allemaal compleet vrij blijvend. Na een gratis test kunnen we u precies vertellen wel ke lens voor u het meest geschikt Is, hoe u er het snelste aan went en welke algemene regels u in acht moet nemen. Besluit u na zo'n gesprek tot kontaktlenzen, dan vinden wij dat prach tig. Zo niet, dan graag gedaan en even goede vrienden. Alle beslissingen zijn aan u en zo moet het ook zijn. Tijdens de vorige week gehouden le- lenvevgadering van de WD Soest/ Soesterberg is gesproken over de zie- kenhuisproblematiek Soest en Baarn. Hoewel de besturen van de ziekenhui zen al een hechte samenwerking wis ten te realiseren, moeten er nog heel wat besluiten vallen, alvorens men werkelijk aan een nieuw ziekenhuis kan gaan werken. Voorwaarde voor het kunnen realiseren van een nieuw ziekenhuis is in ieder geval dat Baarn en Soest met het bestuur van de ziekenhuizen Maarschalksbos en Zon negloren op één lijn zitten. Daar is toch wel enige ongerustheid óver ontstaan, omdat volgens niet be vestigd te krijgen berichten, Soest alternatieve plaatsen voor het nieuwe ziekenhuis zou overwegen. Een plaats op de grens van Baarn en Soest is echter de enige plaats waar medewer king voor te krijgen zou zijn. Vanuit de ledenvergadering werd een beroep op het VVD-bestuur gedaan te bevorderen dat de gemeentebesturen van Baarn en Soest met het bestuur van de ziekenhuizen op korte termijn rond de tafel gaan zitten. De uitkomst moet één plan voor een fusie-zieken huis zijn, zodat bij de verdere besluit vorming mét de mening van Soest en Baarn rekening kan worden gehouden". Gezien de grote invloed die het Provin ciaal Bestuur op de uiteindelijke bouw zal hebben, heeft de afdeling Soest in Open Dag Paardenkamp Zaterdag 10 oktober a.s., organiseert het bestuur van de Stichting De Paar denkamp een Open Dag. Zoals gebrui kelijk in de geschiedenis van dit natio nale rusthuis voor paarden, worden op zo'n dag enkele nieuwe gasten binnen gehaald. Dit keer zijn dat het 20 jaar oude orgelpaard Joop uit Rijswijk en het 22-jaar oude tuigpaard Avenier uit Kolhorn. Iedereen is welkom. Rooie Vrouwen ruimen op! Zoals elk jaar, halen ook nu de Rooie Vrouwen weer eens hun kasten leeg. Oude aktiviteiten kunnen na enig ver stelwerk, misschien weer terug op de planken. Andere worden nu definitief naar de prullemand verwezen. Omdat de Rooie Vrouwen ook dit afgelopen jaar weer een sterke groei hebben doorgemaakt, blijken sommige gewoontes niet helemaal meer te pas sen. Zo is de aandacht voor de eigen en persoonlijke groei of voor de privé omstandigheden van Rooie Vrouwen duidelijk een te krap jasje geworden. Welbewust richten Rooie Vrouwen zich op de ontwikkeling van onze samen leving en werken zij daaraan aktief mee. Zowel op bestuurlijk vlak als via? akties. Ook zullen de Rooie Vrouwen weer een nieuwe plaatselijke kontaktvrouwe aanwijzen, die alle plannen op tijd in de oven zet en die erop toeziet dat de anderen hun huiswerk maken. Dit alles komt aan de orde op de jaarvergade ring, donderdag1 oktober ten huize van Tonny Haars, Weegbreestraat 461 om ?0.15 uur, van de Rooie Vrouwen van Soest en Soesterberg. Juwelier Chatoux bestaat een jaar Vrijdag 10 oktober 1980 opende Piet en Carla Koppies aan de Burgemeester Grothestraat hun juwelierszaak. De aanvankelijke naam had binding met het juweliersvak en was een mooi woord voor een „zetting". Met deze naam werd „naam" gemaakt en dat drong door tot een juwelier in het westen van het land, die zich op de een of andere ingewikkelde manier bena deeld voelde. Vanaf dat moment is de naam „Cha toux" ingevoerd en ook daarmee is de bekendheid gegroeid. In Soest zijn de juweliers niet dik gezaaid en wat dat betreft kon er best een bij: hoe meer keus, hoe beter, weet langzamerhand iedere verstandige zakenman. Hoe dan ook, Carla en Piet Koppies hebben zich een blijvende plaats in het Soester winkelgebeuren veroverd en het éénjarig bestaan van de zaak willen zij op gepaste wijze met hun vele kliënten vieren. De advertentie elders in dit blad laat zien welk voordeel er in de maand oktober op het adres Bur gemeester. Grothestraat 13 te halen valt. Met het oog op de weer nade rende feestdagen een niet weg te cijferen reductie. het voorlopig-verkiezingsprogramma van de Provinciale Statenverkiezing (1982) op laten nemen dat Soest en Baarn een eigen gezamenlijke zieken huisvoorziening moeten hebben. Een andere belangrijke aangelegen heid die tijdens de ledenvergadering werd besproken, is de kandidatuur voor de Provinciale Staten van mevr. Korthuis. De afdeling plaatste haar op de 3e plaats van de voorlopige kandida tenlijst. De afdelingsafgevaardigden die nu met de afgevaardigden van de andere afdelingen de uiteindelijke lijst gaan vaststellen, zullen dat met ge mengde gevoelens doen. Hoewel men hoopt dat mevrouw Korthuis tot lid van Provinciale Staten wordt gekozen, be tekent dat ook dat zij de Raad van Soest zal gaan verlaten. En dat is iets dat de afdeling zal betreuren. Blijft natuurlijk wel dat zij in de Provinciale Staten ook veel voor Soest kan beteke- Duizend gulden voor Bentinckfonds De penningmeester van de vereniging van Radio-Amateurs-Soest (RAS), de heer P. Smits uit Baarn, heeft afgelo pen vrijdagavond tijdens een feeste lijke avond in het EHBO-gebouw een cheque ter waarde van duizend gulden overhandigd aan de heer A. Timmer, vertegenwoordiger van het Bentinck Fonds. Het was de netto opbrengst van een rommelmarkt die aan het begin van de zomer door de leden van RAS georganiseerd werd. De heer Timmer bedankte de RAS en sprak de wens uit dat veel verenigingen dit voorbeeld zullen volgen. Hij benadrukte dat het Fonds, indertijd gesticht om in Soest wonende gehandicapten aan sport te kunnen laten doen, geheel afhankelijk is van giften. Aan ons kantoor aan de Steenhoff straat 9a te Soest zijn te verkrijgen de nieuwe plattegronden van Soest waar op tevens aangegeven de nieuwe bus routes in Soest. Prijs 5,90. De openingstijden van de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan worden met ingang van morgen, donderdag 1 oktober, enigszins gewijzigd. De uitleenuren op de maandagavond en de woensdagavond komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komt de dinsdagavond, terwijl de uitleen op de vrijdagavond wordt gehandhaafd. De openingstijden blijven van 18.30 tot 21.00 uur. In de jeugduitleen komt één wijziging c.q. aanvulling. Men kan voort aan ook op de dinsdagavonden terecht. Het filiaal Soest-Zuid is vanaf 1 oktober op donderdagmiddag gesloten, terwijl in de openingstijden van het filiaal in De Borg geen wijzigingen komen. Bij het filiaal in Soesterberg tenslotte vervallen de openingsuren op de dinsdagavond (voor volwassenen) en de woensdagmiddag (voor de jeugd). Daarvoor in de plaats kan de jeugd voortaan op iedere don derdag terecht van 14.00 tot 17.00 uur met de volwassenen binnenlands, buitenlands èn regionaal nieuws sport, televisie en radio, film, muziek, de schertsrubriek van Wuiuer, kunst, boeken, voor de vrouw, agenda, achter grondverhalen, stripverhalen en elke zaterdag een interessante weekendbijlage Met onderstaande bon kunt u zich abonneren. De eerste twee weken ontvangt u de krant gratis. Ik abonneeer mij op De Gooi- en Eemlander en zal uw krant 14 dagen gratis ontvangen. Naam: Adres: Postcode en plaats: Giro/banknr.: O een abonnement met automatische betaling per maand <f 17,90 een kwartaalabonnement f 52,60 een jaarabonnement f209,20 een proefabonnement van 3 weken f 4,10 #1^ aankruisen wat wordt gewenst Handtekening: 0^^ Deze bon ongefrankeerd in open ÊAk ÉWO enveloppe zenden aan: ÊÊrm £8»jy DE GOOI-EN EEMLANDER ANTWOORDNUMMER 225, 1 200 VB HILVERSUM

Soester Courant | 1981 | | pagina 3