EG! IES Alleen Stichting Stichtse Milieufederatie maakt bezwaren Pub Fraaie Middelman mode-shows sde ING OEK Gemeente gaat belastingen verhogen Oplevering Albert Cuyplaan-plan verloopt voorspoedig IL 1980 seks 1900 Water in Soest weer in prima conditie Verkeerde interpretatie overgangsrecht 5 prijs vraagt uw aandacht voor: SCHALEN stuks osten) ntvangen? V oorbereidingsbesluit fühétro Herziening bestemmingsplan Overhees: V-HALS PULLOVERS vrijetijdskleding Vleesverkoop Nieuwe herfst en winterkollektie Soest**r Courant van woensdag 30 september 1981 ^s! EELGOED 155-13002 BOD!!! f 13,90 :e inlijstservice, endkosten) per laar ingeraamd in(30x40cm) met rte AD. serie BD girobetaalkaart of 16.- per serie. Bij incl.verzendkosten) 3 AQ serie BD aanbod tegen de zendkosten) per een bankcheque van /110.- (incl. eliing van serie A overmaken. U POSTZEGEL 17, openbare bekendmaking De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 17 september 1981, afdeling I, nummer RB 81-133, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor het gebied, dat op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven en dat wordt begrensd door de Dalweg en de Beukenlaan. Het genoemde besluit met de daarbij behorende kaart ligt met ingang van 28 september 1981 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend op de werkdagen van 9 tot 12 uur) voor een ieder ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een flink aantal belastin gen te verhogen. De meeste verhogin gen blijven beperkt tot 4%, conform de circulaire van de staatssecretaris van binnenlandse zaken, die een dergelijke verhoging voor 1982 toelaatbaar acht. Het percentage van vier wijkt echter af van het bij het vasstellen van de Soester projectenlijst (voorjaarsnota) aangenomen percentage van vijf. Daardoor ontstaat een nadelig verschil. Het college zegt daar bij de begro tingsstukken op terug te zullen komen. Met vier procent worden verhoogd de aansluitkosten op de gemeentelijke rio lering: de bijdrage voor het school- instructiezwemmen; de huren voor de gasverwarmingsapparaten van het gasbedrijf: de abonnementstarieven voor de Centrale Antenne Inrichting, de hondenbelasting, de reinigings rechten. Met tien procent gaan omhoog de leges voor de hinderwetvergunningen, bouwvergunningen, standplaatsen ge meentelijk kampeerterrein, ruiter- kaartenbrandveiligheids verordening, marktgelden, begraafrechten, de aardgascontrole-abonnementen voor gasverbruiktoestellen. Voor onderzoeken ten behoeve van medische indicaties voor het toewijzen van woonruimte wordt een tarief van tien gulden voorgesteld; voorspoedbe handelingen van aangevraagde reis documenten moet voortaan 25 gulden betaald worden. Bij de leges voor ontheffingen van het sluitingsuur (cafè's) is het verschil in tarief voor één of meer uren opgeheven. Het tarief voor waarmerking van een aankondigingsformulier als bedoeld in de Winkelsluitingswet wordt ver hoogd van 3 gulden tot 10,50. De tarieven voor gemeentebladen, raadsvoorstellen, raadsnotulen zijn be paald op dertig cent per bladzijde. En dat bedrag is dan gelijk aan het tarief voor fotokopieën. Ook wordt er een rioolrecht van vijftig gulden per woning ingevoerd. Het gaat dan om een afvoer van niet meer dan 500 kubieke meter. Voor elke volgende hoeveelheid van 500 m3 of gedeelte daarvan, wordt eveneens 50 gulden berekend. Minder service Vorig jaar werd het tarief van de reini gingsrechten verhoogd met 25%. Dit jaar blijft de verhoging beperkt tot 4%, maar daar staat nu een aanzienlijke service-verlaging naast. Het college is voornemens wijziging te brengen in de wijze van ophalen van het vuilnis, door onder andere over te gaan tot éénmaal per week ophalen. De kostenbesparing zal echter nodig zijn om de meerkosten op te vangen van het afvoeren van het vuil naar onder andere de Afval Verwerking Rijnmond. Eigenlijk zou daarvoor het tarief extra verhoogd moeten worden, maar b. en w. stellen de raad voor daar in 1982 niet toe over te gaan. Over de verhoging van de onroerend- goedbelasting komt nog een afzonder lijk voorstel. Het drinkwater in Soest is weer helemaal in orde. Sinds 26 augustus is geen bacteriologische verontreiniging meer ge constateerd. Dit is een reden voor het Waterleidingbedrijf Midden Nederland het Soester drinkwater op minder dagen in de week en op minder punten te gaan controleren. Vanaf maandag 28 september is het noordoostelijke deel van Soest - waar midden augustus nog chloor aan het drinkwater was toegevoegd, omdat daar het water verontrei nigd was - niet meer geïsoleerd. Het doceerpunt op het Kerkplein is opgeheven. De dorpen Baarn en Lage Vuursche worden vanaf maandag 5 oktober weer aangesloten op het waterleidingnet van Soest. Voor afgaand aan deze aansluiting zal door het W.M.N. water gespoten worden door de leidingen hetgeen misschien kan leiden tot enig bruin water bij het opendraaien van de waterkranen. Het Waterleidingbedrijf zal daarna voorlopig nog op tien punten in Soest het water blijven con troleren buiten de normale controles die regelmatig plaatsvinden. De heer R. van Zomeren (links) neemt de sleutel in ontvangst van de heer M. Vetkamp. Met enig ceremonieel is vrijdagmiddag een „eerste" sleutel van een woning in het Albert Cuyplaan-plan uitgereikt aan de heer R. van Zomeren. Dat is mogelijk wat vroeger dan men zich aanvankelijk gedacht had, maar de bouw verloopt zo voorspoedig dat aan nemer Van de Grift liefst ZVz maand voorligt op het schema. De heer Van Zomeren gaat een huis bewonen aan het Boekweitland en heeft als over buren de bewoners van de aanleun woningen welke bij het bejaarden centrum Groot Engendaal behoren. Het totale plan omvat 70 woningwet woningen (28 beneden- en 42 boven woningen); 51 aanleunwoningen; 12 premiekoopwoningen en 8 vrije-sector- woningen. Aanvankelijk zouden er in totaal 18 vrije-sectorwoningen ge bouwd worden, maar in verband met de geringe belangstelling is besloten 25 woningwetwoningen ervoor in de plaats te zetten. De aanvraag daarvoor, reeds goedgekeurd door de Soester gemeen teraad, wacht op goedkeuring van andere overheden. De nieuwe voorzitter van de woning bouwvereniging Soest, mr. M. Vet kamp, wees 'in zijn toespraak op de resultaten van het in Soest gehouden onderzoek van de stuurgroep voor één- Dagelijks geopend van 17.30-24.00 uur. 's Maandags gesloten. Burg. Grothestraat 16 - Soest Telefoon 02155-172 49 Marian en Dik van Wijngaarden. - Bekend om de speciali teiten van de grill. - Dagelijks verse vis. - Ook vegetarische menu's De commissie voor de beroepschriften vindt dat burgemeester en wethouders terecht een bouwvergunning geweigerd hebben aan de Technische Industrie bevordering b.v. (T.I.B.) Er is ook volgens de commissie, anders dan het bedrijf doet voorkomen, ingrijpende verandering in de totale vormgeving van het gebouw, terwijl volgens het overgangsrecht (behorend bij het landelijk Gebied Soest) bestaande gebouwen slechts gedeeltelijk mogen worden ver nieuwd en veranderd, mits de bestaande afwijking van het bestemmings plan naar haar aard niet wordt vergroot. De commissie adviseert de leden van de gemeenteraad daarom het beroepschrift van T.I.B. ongegrond te verklaren en de gevraagde vergunning te weigeren. T.I.B. is met laboratorium en maga- uit het bouwplan blijkt echter dat zijn gevestigd op het Soesterhoogt 2. In het bestemmingsplan Landelijk Gebied heeft het perceel de bestem ming natuurgebied gekregen. Be bouwing is in het geheel niet toege staan. Maar omdat laboratorium en magazijn er stonden toen het bestem mingsplan ter visie werd gelegd, zijn de overgangsbepalingen van toepas sing, Gedeeltelijke verandering of ver nieuwing is toegestaan, mits de be staande afwijking niet wordt vergroot. Alleen de in De Bilt gevestigde Stichting Stichtse Milieufederatie (S.M.F.) heeft een bezwaarschrift ingediend tegen de door de raad goedgekeurde her ziening van het bestemmingsplan Overhees. De voornaamste wijziging is het verleggen van de ontsluitingsweg ten behoeve van de wijk Overhees 4 buiten de woonbebouwing van Overhees 2. De aanvankelijk gedachte T-aansluitin& vanuit de wijk Overhees 2 is veranderd door de aansluiting van de weg recht tegenover de Vrijheidsweg te laten uitkomen. Daarvoor moet dan de grens van het gebied de Boerenstreek overschreden worden, maar die overschrij ding'is niet zo groot dat de bestaande houtwallen van de Boerenstreek worden opgeofferd. De SMF vindt evenwel dat door de her ziening "een landschappelijk waarde vol element op grove wijze wordt te niet gedaan", want, zegt de federatie "het gebied waarop de herziening be trekking heeft is in het streekplan Utrecht-Oost aangeduid als agrarisch gebied met recreatieve waarde". Het college van burgemeester en wet houders vindt die kwalificatie sterk overtrokken. "In de huidige situatie maakt het terrein en de daarop aan wezige beplanting een ontheemde en verwaarloosde indruk. En dat niet in het minst door de aanwezigheid van allerhande zaken als sloopafval, zand en autowrakken, alsmede een wat rom melig bedrijfsgebeuren rond de kwe kerij. Van een landschappelijk waar devol gebied kan dan ook niet worden gesproken. B. en W. beschouwen het gebied meer als een overganszöne met waarde volle groenelementen tussen stedelijk (overhees) en landelijk gebied. De houtwallen langs het Oude Grachtje blijven de natuurlijke begrenzing van het woongebied vormen en deze na tuurlijke begrenzing wordt bovendien nog extra versterkt door tussen de houtwallen een brede groenzöne van twintig meter te creëren. veiligheid Voor het kruispunt met de Vrijheids- weg is óók gekozen uit een oogpunt van veiligheid. Het kan met verkeers lichten beveiligd worden en dat is be langrijk, omdat straks een flink deel van de potentiële gebruikers zal be staan uit kinderen. De S.M.F. zegt echter dat de voor gestelde ontsluiting in strijd is met de oorspronkelijke ontsluitingsopzet. Nadrukkelijk is indertijd gekozen voor T-aansluitingen op de Koningsweg, De kruising Vrijheidsweg/Koningsweg zal volgens de S.M.F. "een groot ver keersaanbod op de Vrijheidsweg te weeg brengen, met als gevolg sluip- verkeer elders in Soest (de wijk 't Hart). Met toepassing van T-aan sluitingen zal volgens de S.M.F. de functie van de Koningsweg als hoofd- ontsluitingsweg benadrukt worden. Het verkeer richting Baarn zal via de Biltseweg geleid dienen te worden. "Beveiliging van voetgangers dient". volgens de S.M.F., "allereerst te worden verkregen door de auto's minder hard te laten rijden. Een enkel stoplicht op een lange rechte weg is daarvoor ongeschikt" en de Stichting blijft aan de T-aanlsuitingen de voor keur geven. Het gemeentebestuur zegt echter niet in te zien waarom een (rechte) krui sing meer verkeer zou aantrekken dan een T-aansluiting. Indien dat wel het geval zou zijn, dan pleit dat juist voor de aanleg van een volledige kruising met stoplichten. "Wanneer de relatie van de wijk Over hees met de overige woonwijken aan de orde is, is het niet van belang of er sprake is van een volledige krui sing dan wel van een T-aansluiting. In beide gevallen blijft de relatie im mers aanwezig". reservaten De stelling van de S.M.F. dat de hand having van de "groene zóne rond de Borenstreek eigenlijk ook tot doel heeft de twee natuurreservaten van de Vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten te "vrijwaren van sterke druk vanuit de woonwijk, wordt door b. en w. niet onderschreven. De bedoelde reservaten liggen onge veer een halve kilometer buiten het plangebied en van enige relatie met het woongebied kan geen sprake zijn. De Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten rept overigens in haar reactie op het plan, met geen woord over de door de S.M.F. geleg de relatie. weliswaar de bestaande muren van het laboratorium en de werkruimten worden benut, doch dat in plaats van drie afzonderlijke daken voor het ge hele bouwwerk één plat dak wordt aangebracht. Ook de bestaande loods wordt geheel vernieuwd en ze zal als kantoor en ontvangstruimte gaan fungeren. En tenslotte zal er aan het laboratorium en de werkruimten zo veel worden veranderd, dat qua uiter lijk een geheel ander gebouw ontstaat. En dat alles gaat veel verder dan het overgangsrecht toestaat. In zijn beroepschrift zegt de directeur van T.I.B. dat de bestaande loods niet wordt vernieuwd doch ter verbetering van de isolatie wordt "ommetseld". De loods wordt al als kantoorruimte ge bruikt, dus ook wat dat betreft ver andert er niets. Volgens T.I.B. is het aanbrengen van een vlak dak niet in strijd met het overgangsrecht, omdat er daardoor sprake is van vermindering van de inhoud van de bestaande bebouwing. Hij is echter bereid een zadeldak aan te brengen. Burgemeester en wethouders zijn evenwel van mening dat er in feite sprake is van een gebouw in verval len staat dat aan groot achterstallig onderhoud toe is. Wanneer om het gebouw heen een ge heel nieuwe muur met fundering wordt gemetseld en over het gebouw een ge heel nieuw en ander dak wordt aange bracht, terwijl de indeling van het ge heel, de ingangspartij en het totale uiterlijke aanzien verandert, dan kan er onmogelijk sprake zijn van een gedeel telijke vernieuwing. V erkeerscontr ole A.P.Hilhorstweg Acht weggebruikers kregen op de A.P. Hilhorstweg een proces-verbaal omdat zij zich niet stoorden aan de met borden aangegeven afsluiting voor doorgaand verkeer. De afsluiting werd indertijd, na jaren soebatten, ingesteld om de voor agrariërs en toeristen aangelegde weg, af te sluiten als sluip weg voor doorgaand verkeer. Aan aandacht moeder ontsnapt Een 2%-jaar meisje ontsnapte vorige week donderdagmiddag tiij het post kantoor even aan de aandacht van haar moeder. Zij liep het fietspad op en tegen een juist passerende bromfietser van zestien jaar aan. Beiden kwamen te vallen. De jongen kwam met de schrik vrijhet meisje werd op aanra den van een arts naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Zij hield aan de botsing een hoofdwond over. en tweepersoons huishoudens. Bij de indeling van dit plan. is daar rekening mee gehouden. Dat geldt ook voor de Gouden Ploeg en voor het toekomstige bouwplan aan de Beetzlaan, waar twaalf huizen voor kleine gezinnen zullen gerealiseerd worden. De huizen doen 356 gulden huur per maand en de heer Vetkamp noemde dit plan, in het kader van de behoefte aan sociale woonruimte, een schot in de roos. Hij bracht dank aan architect Verweij van het bureau Duermeijer, Verweij, Messnig; aan aannemer v. d. Grift, aan de gemeente en aan het bestuur van Groot Engendaal voo;r de prima samenwerking. Nadat hij de eerste sleutel aan de heer Van Zomeren had overhandigd, kregen de belangstellenden de gelegenheid diverse woningen te bezichtigen. De heer Van Zomeren werd door enige bestuursleden van de Vrouwen Advies Commissie bedacht met een bloemetje, terwijl hij ook de felicitaties in ont vangst mocht nemen van wethouder drs. J. L. Menne. Vice-voorzitter WD spreekt in Soesterberg Op 6 oktober a.s. zal mevr. van Raalte- Tuynman, vice-voorzitter van de WD, in Soesterberg een inleiding houden onder de titel: Aktuele politiek. Zij Is Jan Kamminga opgevolgd als vice- voorzitter en in het bijzonder binnen het hoofdbestuur belast met de vor ming en scholing. Zeker nu de VVD voorlopig weer in de oppositie zit, zal de VVD sterker groeien. Dat betekent voor de vele nieuwe leden de noodzaak van vorming en scholing binnen de VVD. Tijdens deze VVD-bijeenkomst zullen echter ook de aktuele aangelegenheden van Soesterberg ter sprake komen. Na de inleiding van mevr. van Raalte zal men vanaf ca. 21.00 uur informeel spreken over al dat wat de Soesterber- gers (kunnen) verwachten van de WD Soest/Soesterberg. Dinsdag 6 oktober, Dorpshuis te Soes terberg, aanvang 20.00 uur. P.S.P. alleen de raadsverkiezingen in De P.S.P.-Soestzal volgend jaar alleen aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen. Tijdens een onlangs gehouden vergadering is een samen werking met de afdeling Soest van de P.P.R. wel ter sprake geweest. Een groot deel van de bezoekers aan deze vergadering ziet die samenwerking wel zitten, maar er kan niets van komen omdat de PPR al in mei heeft laten weten daar niet aan te zullen meewerken. De reden daarvoor is bij de PSP-ers onbekend. Omdat een andere combinatie in Soest niet haalbaar is, besloot de verga dering de verkiezingen zonder enige lijstverbindlng in te gaan. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in mei van dit jaar, behaalde de PSP (weliswaar in een lijstverbinding met de CPN) 396 stemmen en op dat aantal rekent men minimaal. Volgens de afdeling is een wérkelijk so cialistisch geluid in de Soester gemeen teraad hard nodig. Over het door die raad gevoerde beleid rijzen volgens de afdeling nog wel eens wat twijfels. De ideeën van de PSP-Soest zullen worden samengevat in een speciaal verkie zingsprogramma, waarover binnen kort een werkgroep zich gaat buigen. De kandidatenlijst staat nog geheel open. Voor de verkiezingen voor Pro vinciale Staten, die eveneens volgend jaar gehouden worden, stelt de afde ling Hans van de Wetering kandidaat. Hij heeft inmiddels al circa zeven jaar ervaring met het Statenwerk als as sistent van de PSP-statenfractie. Aanbieding! in verschillende kleuren v.WeedestraatHc tel.12424 Soest Woonwagencentrum aan de „Meent" Op advies van de straatnaamcommis sie zal de weg waaraan het Soester woonwagencentrum komt, „Meent" gaan heten. Dat wordt dan een nieuwe zijweg van de Koninginnelaan. In het raadsvoorstel zeggen burge meester en wethouders dat Soest, net als veel andere gemeenten, rond de 14e eeuw, meentgronden had. Dat waren gronden die gemeenschappelijk ge bruikt werden. Dat kon een „gemene weide" zijn of een „gemene heide". In zo'n gebied mocht men bijvoorbeeld geen bomen planten of omhakken, terwijl men er wel het recht had om schapen naar toe te brengen. Dat was het zogenaamde „schaarrecht". De rechten om de grond te gebruiken gingen vroeger over van vader op zoon. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. De vijf mannequins die Middelman's mode showden Met maar liefst vijf, stuk voor stuk voortreffelijke mode-shows, heeft Middelman-Mode, met name de afdelingen Mid Lady en Mid Pub, honderden belangstellenden duidelijk gemaakt wat ons op het terrein van de nieuwe herfst- en wintermode staat te wachten. Shows met karakter. Komt men elders nog wel eens naar deze happenings toe om gezien te worden, het Middelman- publiek is in de eerste plaats aanwezig om kennis te nemen van de noviteiten op modegebied. Men werd in de Van Weede- straat als vanouds op meer dan voortreffelijke wijze bediend. Een attente bediening, koffie en frisdrankjes waren de garne ring bij de elk ruim een uur durende shows. Dat er veel te zien zou zijn stond eigenlijk reeds van tevoren vast. Een in dameskleding gespecialiseerd be drijf dat de alleenvertegenwoordi ging heeft van wereldmerken als Bode- Laurel-Mondi-Gardeur-Louis London- Basler-Hacke en Casa Mela staat voor een kritisch publiek niet met lege handen. Alvorens op opmerkelijke kreaties in te gaan werd tijdens de show als snel duidelijk dat er in het huidige modebeeld een aantal wijzi gingen en veranderingen gaande zijn. De klassieke stijl blijft gehandhaafd, is echter modieuzer en voorzien van talrijke romantische effecten. Zonder te stellen dat de pantalons met bij passende jasjes de rokken gaan ver dringen werd wel duidelijk dat vooral de geklede broekpakken het mode beeld van de komende winter zullen gaan bepalen. Opvallend bij de broek- pakken de kleine ruitjes en warme, bijna nostalgische tinten. De blouses waren er op afgestemd. Fantasierijk vooral. Speelse kraagjes, strikjes en schulpranden. Stuk voor stuk bijdra gen om het totale ensemble nog mo dieuzer te laten zijn. Wat de maten betreft geen problemen. Mirjam, de jongste mannequin, showde een nieuw model spijkerpantalon met bijbeho rend spijkerjack. Daarbij viel op dat het spijkerjack groter en ruimer is vervaardigd, terwijl ook de daaronder gedragen pullover veel waardering kreeg. Opvallend dat bij truien en pullovers folkloristische motieven dit seizoen in de mode zijn verwerkt. Schitterend waren de creaties van Basler. Prachtige combinaties in soft- kleuren. Mooie pasvorm en een kwa liteit van puur scheerwol. Absoluut hoogtepunt tijdens de show die wij be zochten een 3-delig pak, roomwit, van het huis Ina Roche. Samenstelling na genoeg geheel wol, iets bijgewerkt met een synthetische vezel waardoor het zelf wasbaar is. Duidelijk voordeel van deze combinatie dat de vrij neutrale mantel te combineren is met een ande re rok of pantalon. Roomwit is trouwens een kleur die wij tijdens de show veel terug zagen. Typisch de modekleur voor de komen de herfst en winter. Wat de bijpassende sieraden betreft is de algemene ver wachting dat het goudkleurige (edel) metaal het verloren terrein gaat terug winnen. Jonge vrouwen die zich bij wintersport als een vis in het water voelen hebben te kust en te keur keuze mogelijkheden als het om gewatteerde broeken gaat. Zeer geschikt als après- skitenue. Ook de caucho, een zusje van de vroegere plus-four, liet zich op een zeer charmante wijze zien. Geen artikel waar iedere vrouw zich happy in zal voelen, Wie 't weet te dragen zal zeker niet onopvallend door het leven gaan. Wat de mantels betreft waren het vooral die van het merk Casa Mela die hoog scoorden. Veel met zilvergrijze tinten, tegengevoerd met zachtgroene kleuren, gewatteerd en aan twee kanten te dragen. Een voor beeld van schitterende breikwaliteit. Pierrotkraagjes spelen een hoofdrol bij de japonnetjes. Kenmerk van de mode in deze winter. Er valt over hetgeen de afgelopen dagen bij Middelman Mode tijdens de shows te zien was ongeveer een pagina te schrijven. Maar dan nog zal het slechts ten dele tot de verbeel ding spreken. Wie zich een beeld en oordeel wil vormen over het nieuwe modebeeld moet zeker aan Middelman Mode niet voorbij gaan. Niet» alleen omdat vele creaties grote indruk maakten, het talrijke publiek bracht er graag de handen voor op elkaar, ook de prijzen van de geshowde kleding vielen bepaald niet tegen. Natuurlijk, er waren uitschieters, toch is de alge mene indruk dat de nieuwe herfst- en wintermode bij Middelman Mode rede lijk betaalbaar is. Mirjan, Adrienne. Liza en Tina accentueerden als charmante en deskundige mannequins het vele fraais dat er in de komende tijd te zien zal zijn. Gerda van Hus- sen, een zeer bekwaam ladyspeaker, gaf tijdens de shows een onopgesmukt en terzakedoend kommentaar. Het najaars en winterseizoen '81 - '82 is geopend. Met de constatering dat men voor sportieve-klassieke en bijde tijdse kleding bij Middelman Mode in meer dan een opzicht terecht kan is niets teveel gezegd. Duidelijk werd ook dat Middelman-collega Nick van Dam op zijn terrein het modebeeld tot op de dag van morgen heeft gevolgd. De door hem beschikbaar gestelde ac cessoires maakten het nieuwe mode beeld geheel compleet.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5