Kans op Nederlands Rally-kampioenschap eur. 3J° 7r SIERADEN AlLS ©CC4SIC)NS ■«SS-sr1 ss^t %SSS€€N TAXI KLOMP 12984 Tuinman Prins Hendrikoord met pensioen 6f T^Tür^f Bowling in competitie verband nu ook in Soest Zenderstad - Dam Vereniging Soest 8 -12 Gerrit Muis weer schaakkampioen 0iwtektmfó <yoed tn a/leb! Sterke start SVV Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, hangers,ringen, horloges e.d. tot wel 50% onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. Dammen: TEL Restaurant Volleybal I Wil U°Pen ^^ogvanu. DIAMANTAIR-JUWELIER Laanstraat 18, Baar n RembTandtlaan 13, Soest Tel. 02154-15937 Tel. 02155-12136 De opening van dorpshuis <,De Borg", betekende tevens de start van het eerste bowlingcenrum in onze gemeen te. Al snel na deze opening ontstonden er enkele groepen van enthousiaste bowlers, die regelmatig een balletje kwamen goqien. Dit mondde uiteindelijk uit in de oprichting van de „Bowling- bond Soest". De geschiedenis van de bowlingsport in Nederland gaat terug tot 1961. In dat jaar werd er in Schevingen het eerste Bowlinghuis", zoals de kenners een dergelijke instelling noemen, geopend. De 20 jaar, die daarop volgden, gaf een reusachtige groei van de bowling mogelijkheden in ons land te zien. Deze enorme groei leidde ertoe, dat de Nederlandse Bowlingfederatie ver leden jaar haar 20.000ste lid kon in schrijven. Met de komst van „De Borg" kon ook Soest op grote schaal met deze vorm van vrijetijdsbesteding gaan ken nismaken. Het succes was overweldi gend èn iri augustus vorig jaar was Soest weer een sportvereniging rijker; Die Soester Bowlingbond. Onder supervisie van de N.B.F. is deze bond uitgegroeid tot een club van 60 aktieve bowlers, die iedere maan dagavond hun competitieprogramma afwerken. Er wordt gespeeld in twee zogenaamde leagues, een vroege die duurt van 19.00 tot 21.30 uur en een late die zijn beslag krijgt tussen 21.30 en 24.00 uur. De leden zijn ondergebracht in 12 teams van ieder vijf mannen en vrou wen. Elk team heeft een aanvoerder en het bestuur van de bond is belast met de indeling van de competitie. Over de spelregels van het bowling- spel bestaan nog wel eens wat ver schillen van mening, maar de bij de N.B.F. aangesloten bonden hebben een uniforme gedragslijn op dit gebied, die er in het kort samengevat als volgt uitziet: Er worden tussen 2 teams 3 games verspeeld, waarin elke speler 10 keer aan de beurt komt. Per game kan een team 1 wedstrijd- punt vergaren, namelijk d.m.v. de speler, die in de desbetreffende game het hoogste puntenaantal verzameld heeft. Na het verspelen van de drie games worden de totalen opgeteld en het team met het hoogste totaal krijgt één punt. Tenslotte kan een team nog een wed- strijdpunt aan haar totaal toevoegen, als het de speler of speelster in haar midden herbergt, die de hoogste serie over de drie games gegooid heeft. In totaal zijn er dus per wedstrijd 5 punLen le vergaren. Om het verschil tussen een betere en wat mindere speler niet al te groot te laten worden, heeft men een zogenaamde handicap ingevoerd. Het systeem, wat ter bepa ling van deze handicap ten grond slag ligt, luidt als volgt: Er wordt momenteel van uitgegaan, dat de beste speler/speelster een ge middelde van 160 scoort. Gooit een ander gemiddeld 120 dan wordt haar/ zijn handicap als volgt berekend; men neemt 80% van het verschil tussen 160 en 120 (40), dat is 32. En dat houdt in, dat zij/hij de eerste 32 punten ten opzichte van de speler/ speelster, die gemiddeld 160 gooit, gratis krijgt. Misschien klinkt het U wat moeilijk in de oren, maar de praktijk heeft geleerd, dat het alle maal best meevalt. Heeft U belangstelling voor deze tak van sport, dan kunt U contact opnemen met Jos van der Vègt, Pijperpad 2 te Soest, tel. 02155-10370. Na vier wed strijdavonden luidt de stand in de Soester Bowlingcompetitie als volgt: Vroege league: 17-3 12-8 9-11 9-11 7-13 6-14 Late league: 17-3 13-7 10-10 10-10 6-14 4-16 1. Aquadrolic 2. Speedy Rockets 3. Prins Down 4. Flying Ball 5.T.Z.N. 6. Turtles 1. Spruit 2. Strike 3. Kleuners 4. Duffy 5. Pe Ge-Bar 6. Kapriolen (ter verduidelijking). No. 1 van de vroege League. Aqua drolic hééft 4 wedstrijden gespeeld, 17 winstpunten en 3 verliespunten. De bondscompetitie is vorige week dinsdagavond voor DVS succesvol van start gegaan. De Zenderstad reserves uit IJsselstein gingen na een hevige en langdurige strijd met 12-8 ten onder. Had de Zenderstad speler aan bord 1 geweten dat den Os een grondige kennis heeft van de zgn. Roozenburg- opstelling, hij zou deze zeker hebben vermeden. Ook nu deed den Os dus wat DVS eigenlijk al verwacht had: win nen. Damen speelde een goede partij met wisselende kansen, maar meer dan remise was er voor hem toch niet weggelegd. Meijerink had een sterke avond, hij speelde een erg knappe partij tegen een taaie tegenstander. Weliswaar kon hij in het eindspel door hevige tijdnood enkele foutjes niet ver mijden, maar de winst kon hem toen toch niet meer ontgaan. Bij deze partij konden de stukken eerst ruim na middernacht worden opge borgen. Ook Luttik deed het goed en behaalde een fraaie puntendeling te gen een gedegen spelende tegen stander. v.d. Veer aan bord 6 speelde een solide opening, stond in het mid denspel door een hekstellinh uitste kend. Helaas kon zijn tegenstander na een zwakke zet doorbreken en hoewel er zeker nog remisekansen waren, gaf v.d. Veer van schrik op. Davelaar kreeg al snel een voordelige stand en gaf dit voordeel niet meer uit handen. De complete lange vleugel opsluiting buitte hij keurig uit en kreeg twee dikverdiende punten. Ook voorzitter v.d. Meer speelde een prima partij. Tegen een listige tegen stander omzeilde hij vele lastige klip pen en haalde een punt voor Soest binnen. Interessant was ook de partij van van Dasselaar Sr. Na een bizarre stand in het middenspel zag hij kans zijn tegenstander de beide punten te ontfutselen. Invaller van het Klooster speelde deze avond beneden zijn kunnen; binnen een uur was het pleit beslecht en werd hij met een nul naar Soest teruggestuurd. De tweede DVS-reserve, van Dasselaar Jr., deed het lang niet slecht. Zijn opponent kon na een 5 om 5 afruil door breken, maar van Dasselaar hield het hoofd koel en wist toch de kans te grijpen, die er nog in zat en zo een punt mee naar huis te nemen. Resumerend was de uitslag: N. Verhoeven - J. J. den Os 0-2 Th. de Wit - R. Damen 1-1 A. Vink - W. E. Meijerink 0-2 G. de Gier -IJ. Luttik 1-1 B. Renes - A.v.d. Veer 2-0 J. Sluimers - E. Davelaar 0-2 H. Tersteeg - T.v.d. Meer 1-1 H. Renes - E. v.h. Klooster 2-0 P. Verhoeven - J. v. Dasselaar 0-2 J. Kwaaitaal-T. A. v. Dasselaar 1-1 8-12 Op de valreep vernemen wij nog dat DVS maandagavond j.1. ook haar twee de wedstrijd heeft gewonnen en wel met maarliefst 15-5 van Driebergen II. Volgende week volgen hiervan de gede tailleerde uitslagen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Gerrit Muis had zich geen betere start van het schaakseizoen '81-'82 kunnen wensen. Voor de derde maal in zijn nog jonge carrière reikte het Soester schaaktalent naar de clubtitel snel schaken bij zijn vereniging. Harry Schilder, de kampioen van het vorige jaar, moest genoegen nemen met de tweede plaats. Een gedeelde tweede plaats overigens want Venriik wist uit zeven partijen eveneens 5 punten te peuren. Gerrit Muis behaalde 5% punt. Uit de ontmoetingen tegen zijn naaste bela gers wist hij slechts een halfje te ha len (tegen Schilder). Vennik bracht hem de enige nederlaag toe. Zestien schakers kwamen vorige week vrijdag in de grote zaal van Credo uit in dit jaarlijks terugkerende evene ment waarin niet alleen het snel schaakkampioenschap te verdienen viel maar waar bovendien werd uitge maakt welke zes spelers de club vol gende maand zullen vertegenwoor digen op het Stichts Gooise snel schaakkampioenschap voor club- teams. Aanvankelijk zouden uit de twee poules van acht spelers zes spe lers om de titel moeten gaan knokken maar na een protest van een van de deelnemers over de interpretatie van de regels besloot de wedstrijdleiding de kampioensgroep uit te breiden naar 8. Chiel Vennik profiteerde hiervan in de B poule terwijl hetzelfde ook van toe passing was op Vegter. Opmerkelijk in de voorrondes was de uitschakeling van spelers als Braf. Van Tuinen en Samsom. Hun plaatsen werden ingenomen door de aanstor mende jeugd die uiteindelijk ook na drukkelijk z'n stempel op dit kam pioenschap wist te drukken. De resultaten: Kampioensgroep 1. Muis 5*2 uit 7; 2 e.a. Vennik en Schilder 5 uit 7; 4. Groen 31*: 9. Hen- ze 3 uit 7; 6. Vegter 2Vz uit 7; 7. Jonker 2 uit 7; 8. Waterman l1* uit 7. Reserve kampioensgroep 1. Van Tuinen 7 uit 7; 2. e.a. Braf en Samsom 5xè uit 7; 4. Schipper 3^; 5. e.a. Bakker en Chavannes 2^ uit 7; 7. SilkensHBuit7; 8. Stegers0uit7. Prins Hendriklaan 1 Soest Ook: plateservice lunches en uitgebreide keuze a la carte Telefoon 02155-13807 Soester Courant van w<»ensdag 7 oktober 1981 Algelopen week is de officiële NeVoBo Volleybalcompetitie van start gegaan waarbij door onze Soester Volleybal Vereniging direct al vele overtuigende winstpunten werden binnengehaald. De eerste damesploeg, onder leiding van trainer/coach Rob Rombouts nam het op tegen het eveneens 2e divisie-spe lende V.C.V. en toonde direct al een grote dosis inzet en motivatie. De te genstandsters hadden nogal wat moei te met de verrassend snelle start. Zij wisten slechts 1 punt in de eerste set te behalen. In de tweede set kwamen zij echter enigszins bij en zorgden voor wat tegenstand, waardoor het voor het publiek aantrekkelijker werd. De SVV- dames bleken echter duidelijk sterker te zijn en ook de 2e set werd ruim gewonnen. De 3e set liet al gauw zien dat er weinig méér tegenstand te verwachten viel en werd eveneens gewonnen. Al met al een zeer sterke 3-0 overwinning door SVV. Setstanden wa ren: 15-1, 15-7 en 15-6. De in de derde divisie geleverde strijd tussen de beide 2e teams van SVV en Deltaloyd/AMJV leverde eveneens een duidelijke overwinning voor Soest op. De eerste set werd zeer enthousiast ingezet en de tegenstandsters waren bij het inspelen al verrast door de lengte van de SVV-dames. Na enkele leuke rally's van beide zijden werd de set toch op ruime winst besloten met 15-7. De 2e set verliep enigszins rommelig en hoewel men van het al wat gerouti neerde Deltaloyd AMJV dit niet ver wachtte bleek hun techniek in verhou ding tot het nog vrije jonge SVV-team toch minder te zijn. Zij verloren dan ook wederom met 15-10. In de derde set dacht het Amstelveense team haar kansen te zien. Door een tactische wissel van de SVV-coach Jan Lijkedijk werd dit echter bijtijds ver hinderd en wisten de Soester-dames met een 15-13 overwinning de hele wedstrijd op hun naam te zetten met een sprekende 3-0 einduitslag. Het derde damesteam spelend in de promotieklasse behaalde afgelopen donderdag in Beukendal" eveneens een 3-0 overwinning op het toch niet te onderschatten SSS. Setstanden waren 15-8/15-11/15-4. Heren De heren kon men afgelopen zaterdag ook voor het eerst in actie zien in hun eerste thuiswedstrijd tegen Oberon. Trainer/coach Jan Both probeerde in de eerste set een opstelling uit met 3 spelverdelers. Het team had hierdoor te weinig aanvalskracht en verloor met 7-15. Nadat er voor de 2e set was overge schakeld naar een ander systeem het geen voor zowel de spelers, als het publiek, weer het vertrouwde beeld op leverde, bleek ook dat de heren wel aan een overwinning dachten en wonnen met 15-10, In het verdere verloop van de wed strijd werd het spel nog weer geperfec tioneerd en alles verliep nog sneller. De middenvoor positie werd goed be nut en via een 8-2 voorsprong werd de tegenstander op 15-4 achtergelaten. Oberon had blijkbaar niet genoeg con ditie en inventiviteit om in de vierde set nog iets spectaculairs op touw te zetten. Het zeer overtuigende optreden in zowel verdediging als aanval liet de gasten voelen en blijken dat er nog veel te verwachten valt dit seizoen van de zijde van SVV. De set werd beëindigd op 15-10, hetgeen een wedstrijd uitslag van 3-1 opleverde. Het tweede herenteam speelde tegen het niet te onderschatten Keizer Otto en dit was eigenlijk de enige wedstrijd die niet meteen liet zien wat er dit jaar nog allemaal te verwachten valt. Al hoewel men over de wedstrijd niet onte vreden was, behaalde Keizer Otto toch een duidelijke 3-0 overwinning op de Soester ploeg. Programma Deze week speelt zich de strijd voor namelijk af tussen de beide plaatse lijke verenigingen. A.s. donderdag wordt om half acht 's avonds de wedstrijd tussen de da mesteams SVV 3 en Olympia 2 in sporthal „Beukendal" gespeeld. Daarna krijgen we a.s. zaterdag vier thuiswedstrijden te zien in sporthal „DeBunt" in Soest-Zuid. Om half twee 's middags treedt het 2e dames-team aan tegen Spirit hetgeen voor het volleybalminnende publiek een waar kijk-festijn belooft te worden. Daarna speelt het eerste damesteams SW tegen het eerste damesteam van plaatsgenoot Olympia waarbij ver wacht kan worden dat de punten bij SVV terechtkomen. Aanvang van de wedstrijd is half vier 's middags. Om halt' zes spelen de heren van SW en Olympia tegen elkaar. Olympia is van een hoger niveau teruggekomen en de verwachting is dan ook dat zij zullen winnen. Trainer/coach Jan Both zei echter al ruim tevreden te zijn als er grote weerstand geboden kan worden en een set gewonnen kan worden. Meteen daarna om 19.00 uur begint dan de wedstrijd SVV 2 - Olympia 2. Aan geraden wordt om tijdig een plaatsje op de tribune te bezetten want er wordt veel publiek verwacht. Vrouw bij oversteken aangereden Op de Van Weerden Poelmanweg werd een 39-jarige dame uit Soest bij het oversteken van de rijweg aangereden door een 22-jarige automobilist uit Leusden. Met onbekend letsel werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Het slachtoffer stond midden op de weg toen de automobilist nader de. Zij liep toen toch door. De autobe stuurder kon haar niet meer ontwijken. Meisje krijgt trap van paard De 15-jarige René van E. uit Soest is vorige week, door het paard waarmee zij op de Eng liep, in het gezicht getrapt. Met een neusfractuur en een hersenschudding is zij naar het zieken huis Zonnegloren gebracht. Het paard schrok vermoedelijk van het lawaai van landbouwmachines. Geld gestolen Ingebroken werd bij een bedrijf aan de Sterrenbergweg. Dat gebeurde in de nacht van 30 september op 1 oktober. Om binnen te komen werd een raam in de zijgevel geforceerd. Meegenomen werd uit diverse bureaus in totaal een bedrag groot 350 gulden alsmede een gouden ballpoint en een gouden vulpen. Foto: Goos van der Wilt van weedestraat 17a soest - tel. 17120 Spectaculair bochtenwerk van het rally-duo Maaskant-Oosterbaan. en ontdek tjkheden. ht. ui tapeten 15558; il. 18940 2155-11555 srtegels. Amac-rally, die rond Amersfoort gere den wordt. Deze rally telt niet mee voor het Nederlands kampioenschap, maar er is voor Maaskant sprake van een thuiswedstrijd en hij meent dat hij hier niet op het appèl mag ont breken. Geïnteresseerden kunnen hem en zijn kaartlezer Ruud Oosterbaan in eigen omgeving aan de slag zien. De start is zaterdagmorgen om negen uur vanaf Restaurant De Faam in Hoogland. Daar is ook informatie te krijgen over het verloop van de rally. Monte Carlo Wat de Tour de France is voor wiel renners is de Rally van Monte Carlo voor autorijders. Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan nemen er in januari 1982 aan deel. De voorbereidingen zijn in volle gang; er komt bijzonder veel voor kijken om deze bekendste rally in Europa uit te kunnen rijden. Snelheidscontrole Op de Middelwijkstraat en op de Dal- weg is maandag een snelheidscontrole gehouden. In totaal passeerden 487 voertuigen de radarapparatuur van de politie en daarvan reden 17 bestuur ders harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. De hoogstgemeten snelheid was 93 km. p.u. n Essen, sikaar Met grote hartelijkheid en bijzonder veel lovende woorden hebben bestuur, directie en personeel van het herstellingsoord Prins Hendrikoord afscheid genomen van hun tuinman, de in Soest bekende imker G. Veldhuisen. Bijna achttien jaar was hij in dienst van de eigenaresse van het herstellingsoord, de Stichting Mens en Samenleving, en in die jaren maakte hij zich onsterfelijk, niet alleen als tuinman, maar ook als klusjesman en toeverlaat voor allen. „Door uw persoonlijkheid was u een rustpunt van alle herstelzoekenden", zei de direkteur de heer C. J. Eenhoorn en één van de gasten, mevrouw Hartman merkte op dat hij voor hen door zijn geduld, verdraagzaamheid en behulpzaamheid véél meer dan een tuinman geweest was. „Wij zuilen u missen" werd door alle sprekers in vele toonaarden gezegd. Dat begon al in het loflied, door het Van de directie en het personeel kreeg personeel gezongen: „Achttien jaar Veldhuisen een fototoestel, heeft hij hier gewerkt - Dat hebben we De heer Eenhoorn was dankbaar voor allen best gemerkt - Huis en hof laat hij keurig na..." De voorzitter van het bestuur, de heer M. Hulst, noemde Veldhuisen „een markante persoonlijkheid; ie mand van de oude stempel die in alle rust, maar soms met stemver heffing" zijn werk deed. „Een bezige bij. een natuurliefhebber, die het een voorrecht vindt met planten en dieren om te gaan: een man die hard werk te en met velen echte „ontmoetingen" heeft gehad", aldus de heer Hulst. „Door de bijen", zei de heer Hulst, „heb je geleerd dat alles z'n taak en functie heeft; dat er een orde ning moet zijn. Je zult dat ook graag in de maatschappij willen zien, maar juist hier in het herstellingsoord heb je ervaren dat dat lang niet altijd zo is". Hij wenste hem een goede pensioentijd toe. „Ik hoop dat je een evenwicht zult weten te vinden in de nieuwe situatie; in de leegte die nu toch ontstaat". De heer Hulst bood hem een nieuwe fiets aan. de bijzonder prettige samenwerking. „Je hebt een zelfstandige baan gehad, maar ook veel te verduren gekregen omdat je als enige man met veel vrou wen te doen had", aldus de heer Een hoorn. Hij bracht de spreekbeurten in her innering, die Veldhuisen voor de gas ten over de bijen hield. „Je hebt allen, met veel humor, liefde voor de natuur bijgebracht en je was een van de steunpunten voor allen die hier-her stel zoeken". De dank en het „we zullen je mis sen" werd ook nog onder woorden gebracht namens de gasten door de dames Hartman en v.d. Velde; door mevrouw C. E. Jolles; door dokter J. J. H. Overbeek („het park van Prins Hendriksoord kan de vergelij king met alle parken in de provincie glansrijk doorstaan") en tenslotte door mej. T. de Graaf, de verpleegster van het herstellingsoord, waar Veld huisen het langst mee samenwerkte. Zij deed het in dichtvorm en belicht te daarin vooral de gezelligheid die de altijd klaarstaande „klusjesman" met zich meebracht. Er waren meerdere cadeaus, maar een heel bijzonder geschenk was toch wel de album met herinnéringsfoto's die mevrouw Eenhoorn, namens „Sil- via", Veldhuisen's trouwe hond aan bood. Nadat de heer Eenhoorn, de opvolger van de gepensioneerde tuinman, de heer Henk Hagen had voorgesteld, sprak Veldhuisen een kort dankwoord je. „Ik ben u allen dankbaar dat u mij prettig werken hebt mogelijk gemaakt. Ik verlaat Prins Hendriksoord in een betere conditie dan toen ik kwam. Het was een mooie tijd in mijn leven". Hij bond tenslotte het bestuur en de directie op het hart toch vooral zuinig te zijn op het personeel. „Hoe zuini ger je met je materiaal omgaat, hoe langer je er plezier van hebt", aldus Veldhuisen. Hij bood tenslotte een in gelijste afbeelding aan van het oude tolhuis in de Bilt en daarna maakten allen gebruik van de gelegenheid per soonlijk van de heer en mevrouw Veld huisen afscheid te nemén. Het duo Maaskant-Oosterbaan heeft op het moment heel reële uitzichten op het Nederlands Rally-kampioenschap in de klasse tot 1600 cc. De kans is vooral het afgelopen weekend duidelijk beter geworden door hun eerste plaats in de Omloop van Vlaanderen; een rit in België met de plaats Roeselare als middel punt. In het totaal eindklassement bezetten zij de vijftiende plaats en ook dat is een prestatie van formaat. duurde ook even voor de servicewa gen opgeroepen kon worden en door al dat oponthoud leek tijdoverschrijding. onontkoombaar. Door sterk rijden werd dat echter voorkomen, al was de ruimte nog maar drie minuten. Het leverde Maaskant en Oosterbaan zoals gezegd de overwinning op in de 1600 cc-klasse en ook de eerste plaats in het totaal klassement voor het Nederlands rally-kampioenschap. Dat kan definitief behaald worden als in het weekend van 24 en 25 oktober de laatste rally, de B.A.C.-rally, ge wonnen wordt. De uitstekende resul taten tot nu toe zijn ook te danken aan de beide eerder genoemde mon teurs en aan Auto-plaatwerk en Spuit bedrijf P.Stalenhoef aan het le Hees erlaantje in Soest. Stalenhoef zorgt iedere keer opnieuw dat de dikwijls zwaar gehavende carrosserie weer in puike staat gebracht wordt. En dan is ook de bijdrage van de nieuwe ex ploitanten van de lunchroom De Kroon, die zorgen voor de inwendige mens tijdens de ritten, niet weg te cijferen. A.s. zaterdag nemen Maaskant en Oosterbaan deel aan de bekende Tuinman G. Veldhuisen neemt zijn fiets in ontvangst uit handen van voorzitter de heer M. Hulst. De rit, bestaande uit acht omlopen, met de start op zaterdagmorgen om elf uur en de finish zondagmorgen om elf uur, verliep dit keer voor de beide Nederlanders nogal spectaculair. Om te beginnen bleek op een gegeven mo ment het stuurhuis los te zitten en dan is verder rijden niet mogelijk. De Soester monteurs Herman Blommen- stein en Kees Kamphorst lasten de zaak in recordtempo vast en daarna kon doorgereden worden. Tijdens de rit door Vlaanderen, waar de bietencampagne aan de gang is, en de wegen daardoor spekglad, slip ten Maaskant en Oosterbaan in een bocht van de weg en kwamen in een sloot terecht. Toekijkende Belgen haalden hen eruit en alles bij elkaar leverde dat een oponthoud op van drie minuten. Die konden op de totale rit over vierhonderd kilometer nog wel goedgemaakt worden. Mcjeilijker werd het toen in de nacht van zaterdag op zondag om twee uur 's «jiachts op ongeveer vijfhonderd me ter voor de finish de stroom uitviel. DuWend kwamen zij over de streep èn dat kostte veel kostbare tijd. Het

Soester Courant | 1981 | | pagina 11