ONKYOhifi .P. N.P.B.-Soest viert zestigjarig bestaan 50 Jaar geleden in Soest Huiswerkinstituut Meiners in nieuwe omgeving ^CCU^IAS VVV nieuws r.vnK.trs.sïïï 9 October 1931 25 ETEN APART GEZELLIG EEN TOPMERK GELUIDSAPPARATUUR DAT TE BETALEN IS als enige met De beste aanpassing op cassettebanden, wij demonstreren u dit graag. Radio Schoemaker Van Weedestraat 80 -Soest -Tel. 02155-10344 programma in theater Carré te Am sterdam op 11 en 12 oktober Pritzen 10,- t/m 32,50, alhier te res"rve ren. Van 29 oktober t/m 1 november wordt in de Europahal van de Rai te Am sterdam het 24e Intern, concours hin piqué „Jumping Amsterdam" gehou den. Vele intern, cracks zullen in de ring verschijnen, en o.a. strijden in een concours dat meetelt voor de World Cup. In de parochiekerk van de H. Familie aan de Wilhbrordusstraat 19 te Soest is op zondag 11 oktober een zon dagmiddag concert door het kerkkoor „Cantate Domino" en het kamerkoor Baarn. De algehele leiding heeft Gert Muts. Aanvang 16.00 uur. Programma, tevens bewijs van toe- gang a 3,50 te verkrijgen aan ons kantoor. Op do. 8 oktober wordt in de Maria- itrk te Soestdijk een uniek concert gegeven door orgel en bassethoorn (altclarinet). De organist is Endre Kovacs (Hongarije). Bassethoorn wordt gespeeld door Fat- tila Szabo. Programma's tevens bewijs van toegang verkrijgbaar a 5.- aan ons kantoor. In het Singermuseum te Laren is tot en met 11 oktober de Herfstflora 81. Bloemenarrangeurs hebben Singer omgetoverd in een bloemenparadijs. Verder zijn er ook speciale tentoon stellingen van kunstenaars. Men ziet een kleine keuze uit werken van naald kunstenares Cécile Dreesmann. Ver der zal elke dag driemaal het beken de modehuis Laura Ashley een mode show houden. Open op za. en zo. van 10-18 uur; alle andere dagen van 10- 22 uur. In theater 't Spant te Bussum komt op 11 oktober het „Grand ballet de Tahi ti. een wervelende dans-show. Kaarten 18.-t/m 27,-. In de Rai te Amsterdam wordt op 10 en 11 oktober de „Dag van de post zegel" gehouden. In de veilinghal CNB te Lisse is op 17 oktober een Overdekte bloembollen- markt. In de Expohal aan de Soestdijker- straatweg te Hilversum is van 16 t/m 18 oktober een antiekbeurs. Open: vr. 19-22 uur; za. 12-19 en zo. 11-18 uur. Op het sportpark te Hilversum zijn op 13 oktober de Draverijen om de Prijs der Giganten; een Intern. Heat-drave rij. Te Boekelo wordt van 22 t/m 25 okto ber naast het Open Internationale Kampioenschap en de Landenequipe- wedstrijd. het Nederlandse Kampioen schap Military verreden. Programma's gratis af te halen aan ons kantoor. Op de Amstel te Amsterdam worden op 10 en 11 oktober de Nationale Roei- wedstrijden voor junioren gehouden. In het muziekcentrum Vredenburg te Utrecht is van 8-11 oktober het Franz Liszt Festival. Een passe-partout kost 40,-; Pas 65 32,50 en CJP 27,-. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa, dag. van 10-15 uur; tel. van 11-15 uur 030 - 31 45 44. De toneelver. „Soester Applaus" speelt op za. 10 en 17 oktober het toneel stuk van Francis Durbridge „Plotse ling thuis". Aanvang 20.00 uur in dorps huis „De Borg" aan de Willaertstraat 49 te Soest. Kaarten a 6,- verkrijg baar bij VVV, Steenhoffstr. Bisschop, Isaacstraat 26 en sigarenzaak Meye- ring, Soesterbergsestraat. Op do. 8 oktober presenteert Filmhuis Artishock aan de Steenhoffstr. 46 te Soest de film: „Les Fleur du Miel", een Franse kleurenfilm uit 1975 van 96 min. De toegangsprijs is 4,50. Le den, CJP en 65+ 3,50. De voorstel ling begint om 21.00 uur. Julio Iglesias geeft op 30 oktober een concert in de Edenhal te Amsterdam. Aanvang 20.00 uur. Prijs 45,-. Op 31 oktober geeft Julio Iglesias een concert in de Ahoy te Rotterdam. Prijzen 20,- t/m 50,-, alhier te reserveren. Paul van Vliet geeft nog voorstellingen in theater Carré te Amsterdam t/m 31 oktober. Prijzen 15,- t/m 27,50. Janis Ian geeft een concert op 19 ok tober in Carré. Prijzen alleen nog 25,- en 30.-, alhier te reserveren. In de Stadsgehoorzaal te Leiden treedt op do. 8 oktober Urbanus van Anus op. Prijs 15,-. Op 17 oktober vindt daar een optreden plaats van de Ned. popgroep Golden Earring. Prijs 15,-. Op zondag 11 oktober hbudt het I.V.N. Eemland haar wandeling rond het Pluismeer, o.l.v. natuurgidsen. Tij dens een twee uur durende wande ling zal o.a. een enorme variëteit aan paddestoelen te vinden zijn. Vertrek om 2 uur vanaf een kleine 200 meter vóór het Spiehuis aan de Biltseweg, waar de I.V.N. borden te zien zijn. Op 10 en 11 oktober wordt in Baarn een Herfstwandeltocht gehouden. Af standen 5, 10, 15 en 20 km. Start plaats: Speeltuinver. Oosterkwartier. Aanvang 10 uur Tel. inl. 02154-11816 of 11762. Mia Heering-Gallis exposeert tekenin gen, aquarellen en olieverfschilde rijen in de benedengangen van theater 't Spant te Bussum, van 10 t/m 24 oktober. Toegang is gratis. In Galerie Leusden aan de Ardennen 11 te Leusden-C is van 9 oktober t/m 8 november een expositie van Aquarel- len, crayons en potloodtekeningen van Nenad V. Karpov. Specialiteiten: paarden-toneel (Dijv. Hamlet)-ballet. Een kadobon als kado. Een uitstekend idee. Te besteden bij zeer veel Soester- en Soesterbergse winkeliers e" y®r" krijgbaar van 5,- t/m 25,- bi] e Rabobanken en de VVV Soest en Soes- terberg. Kerkmuziek Pieterskerk Utrecht Op zaterdag 10 oktober 1981 om 15.30 uur, zal de instrumentale groep van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy wer ken uitvoeren van Henry Purcell. De toegang is gratis. In verband met de restauratie van de Domkerk, wordt dit concert gegeven in de Pieterskerk, 100 meter verder. „De Katharen komen" gedichtenbundel van Jan Visser Het Soester raadslid Jan Visser bezit in niet geringe mate de gave van verzen maken. Eerder verschenen van zijn hand ondermeer de dichtbundel „Klaarwater", die hier en daar in Soest nogal wat stof deed opwaaien en een bundeltje „Verzamelde Gedich ten". Het voltallige bestuur. Derde van links, achterste rij, ds. W. Leerink; uiterst reents voorzitter J. G. Thiimer. Foto: Herman van Dam De Vereniging van Vrijzinnig Godsdienstigen te Soest, een afdeling van de Nederlandse Protestantenbond viert deze week haar zestigjarig bestaan. Vrijdagavond, 9 oktober, wordt in het eigen gebouw aan de Rembrandtlaan het leken spel "Masscheroen 1941" opgevoerd en zondag 11 oktober wordt de Jubileumdienst gehouden, waarin ds. W. Leerink zal voorgaan. Na afloop van de dienst is er een receptie die de veel weidsere titel gekregen heeft "Ontmoeting met onze gasten". Het zal er druk worden want de N.P.B. heeft in de zestig jaren van zijn bestaan tal van eminente leden gekend en een rol van betekenis gespeeld. "De Nederlandse Protestantenbond is een vereniging van vrijzinnig karakter in 1870 opgericht ter bevordering van een vrije ontwikkeling van het gods dienstig leven. Godsdienstonderwijs- en prediking worden in talrijke afde lingen door eigen voorgangers ver zorgd", zo staat er in de encyclopedie. In 1921 had Baarn al een afdeling; Soest nog niet. Maar daarin kwam ver andering toen de in Baarn wonende heer Lekkerkerk in Soest benoemd werd tot hoofd van de openbare lagere school in de Kerkebuurt. Op 5 septem ber van dat jaar vond in Hotel Belle- vue, later bekend als "Eemland" aan de Van Weedestraat, de oprichtings vergadering plaats. Er waren toen 120 leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer Veenstra en tot bestuursleden de dames Van Benten, Heynsius en Balke en de heren Lekkerkerker, Groot en Schuylenburg. Op l oktober 1921 passeerde de notariële akte bij notaris Dammers en op 2 oktober vond de eerste Godsdienstoefening plaats in de Rembrandtzaal. De kerkgangers zaten op geleende stoelen en het orgel was gehuurd. Ds. Voorduyn uit Naar- den leidde de dienst en er was grote belangstelling. Op 12 oktober vond de eerste ledenvergadering plaats en de vereniging telde toen al 170 leden. Het aantal kerkdiensten was aanvankelijk eenmaal per 2 weken. In 1923 bedroeg het aantal leden 189. In 1924 werd de huur door de Rembrandtzaal opgezegd en vanaf dat moment werd er hard gewerkt om de reeds in 1922 gemaakte plannen voor een eigen gebouw te re aliseren. De diensten werden voortaan gehouden in de gymnastiekzaal van de openbare lagere school in de Kerke buurt. In '24 ook werd de zondag school opgericht en vond voor het eerst een Kerstwijding plaats. Het jaar daarop namen de plannen voor het eigen gebouw, waar met name no taris Dammers en de heer Kraayen- brink hard aan gewerkt hadden, vaste vorm aan. Op de ledenvergadering van 26 januari werd een financiële commis sie ingesteld die enige weken later al 18.170,50 bijeen had gebracht. Architect Meurs kreeg de bouwop dracht en hij vermeldt een bedrag van 15.950 gulden. Er was keuze uit twee terreinen: één aan de Steenhoff- straat en één aan de Rembrandtlaan. De ledenvergadering van 13 maart koos voor de Rembrandtlaan omdat van dit perceel twee stukken konden worden verkocht voor het bouwen van woningen. Het terrein aan de Steenhoffstraat zou daarentegen een investering van duizend gulden extra kosten, omdat het opgehoogd moest worden. Op 24 september 1925, al is het gebouw gereed en wordt de inwij- dingsdienst gehouden. Ds. W.Macken- sie gaat voor. Via het orgelfonds wordt in 1928 voor 5800 gulden een orgel aan gekocht dat in de dienst van 8 maart wordt ingewijd. Voorganger is ds. Miedema uit Amersfoortde eerste or ganist de heer Beekveldt uit Baarn. Beekveldt is ook dirigent van het koor. Problemen In haar bijdrage in het jubileumnum mer van "Stemmen", het kerkblad van de afdeling, zegt oud-voorgangster mevr. C.E.Jolles: "Helaas moet ge constateerd worden dat ook op het kerkelijk erf, niets menselijks vreemd is. Er groeien controversiële menin gen, zonder twijfel uit verantwoorde lijkheid van de nog zo jonge N.P.B. Duidelijk openbaart zich de moeilijk heid het werkelijk enige doel te rea liseren: een open gemeenschap te bouwen waarin plaats en respect is voor allen die behoefte gevoelen in vrijzinnige geest hun geloof te be lijden". Bestuursleden gaan en ko men, maar als de heer Lekkerker ker in 1927 aftreedt is dat een gevoelig verlies. Het ledental loopt terug. Als dan in 1928 ook de heer Veenstra om gezondheidsredenen zich moet terug trekken, gaat de financiële toestand zorgen baren. Er ontstond een tekort. Dan wordt er, naar maatstaven van tegenwoordig, een merkwaardig be sluit genomen: het aantal kerkdiensten wordt verminderd. Men komt de fi nanciële zórgen wat de boven als de collecten na de dienst een sukses blij ken te zijn. Als dan in datzelfde jaar 1928 de heer Schreuder, inspecteur- van politie, in het bestuur komt (eerst als sekretaris, later als voorzitter) gaal het allemaal weer beter. Het aan tal kerkdiensten wordt weer uitge breid en er worden verwoede pogingen in het werk gesteld om het gebouw, dat de -mooie naam "Religie en Kunst" draagt, te verhuren. Als dan in 1930 de huurder, de Hersteld Aposto lische Gemeente, de huur opzegt, zijn de problemen weer levensgroot. Er wordt zelfs gepraat over verkoop van het gebouw, maar alle onderhandelin gen liepen steeds op niets uit. Er moest bezuinigd worden en in dat kader wordt het godsdienstonderwijs aan kinderen stopgezet; worden de spreek beurten verminderd; het maandblad van de zondagschool opgezegd evenals het lidmaatschap van de vereniging "Tot Steun". Het voorstel tot aan sluiting bij de Nederlandse Protes tantenbond wordt verworpen. In 1930 doet de heer Van Veeren zijn intrede in het bestuur. Hij zal er 25 jaar lid van blijven waarvan twaalf jaar als voorzitter. De vereniging bloeit weer op. Het Godsdienstonderwijs aan kin deren wordt weer gegeven en wel op vrijwillige basis door mevrouw Har ders. In 1938 gaat mevrouw Nemac Godsdienstonderwijs geven en zij start ook een vrouwenclub. In dat jaar sluit de afdeling Soest, zich toch aan bij de N.P.B. Het Kerkgebouw van de N.P.B.-Soest aan de Rembrandtlaan. 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Bijeenkomst CDA-vrouwenberaad Woensdag 14 oktober a.s., 's morgens om tien uur in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg en 's avonds om acht uur ten huize van mevrouw B. Borreman-Mensink aan de Van Goyen- laan 205, worden bijeenkomsten gehou den van het CDA-vrouwenberaad. Aktuele politieke zaken komen aan de orde, terwijl er mogelijk ook gespro ken wordt over het energie vraagstuk. Iedereen is welkom. Gezamenlijke vergadering NCVB-Soest De gezamenlijke afdelingen van de afdeling Soest van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (Soestdijk, Soest, Soesterveen en Soest-Zuid) hou den op 14 oktober een ledenvergade ring. Die, wordt gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De zaal is open om 19.00 uur; de vergadering begint om 19.30 uur. Deze avond zal de bekende solo-toneel speelster Aafje Top uit Amsterdam optreden. Zij speelt het boek „Hier woont het geluk" van Erich Kastner. Iedereen is welkom. Israelavond in Amersfoort Dinsdag 27 oktober, aanvang 20.00 uur, zal drs. C. W. Arriëns spreken op een bijeenkomst van de afdeling Amers foort van het Genootschap Nederland- Israël. Drs. Arriëns was tot voor kort ambassadeur van Nederland in Israël. Hij zal de aspecten van de ontwikke lingen in en rond Israël belichten. De avond wordt gehouden in het Doops gezind-Remonstrants Centrum aan de Stadsring 137 te Amersfoort. Afscheid Bij zijn afscheid van het politiecorps alhier, wegens zijn benoeming op 1 Oct. j.1. tot gemeente-veldwachter te Doorn, werd den heer Ter Haar doqr zijn collega's een barometer en door den Burgemeester een kistje sigaren aangeboden. Nut van 't algemeen Het ligt in het voornemen van 't Nut van 't Algemeen in het clubwerk een zangvereeniging voor schoolgaande kinderen op te nemen. Aangifte voor deze vereeniging kan geschieden hedenmiddag van 4-5 uur in het gebouwtje van de Soester Harmonie aan den Korenweg. Centrale Winkeliers-vereeniging Maandag 5 October j.1. werd de Centrale Winkeliers-vereen, opgericht met 162 leden. Als voorzitter werd gekozen de heer A. Spijker, als secretaris de heer J. Lenssen, als penningmeester de heer F. H. Euwe. 2de Voorzitter werd de heer J. Vonk, 2de secretaris de heer D. J. Visser en 2de penningmeester de heer J. de Jong, terwijl als commissarissen zullen fungeeren de heeren R. Jaarsma, C. J. v.d. Loo en M. Visman. Door den voorzitter werd er nogmaals op gewezen, dat alle winkeliers moeten samenwerken, wat zoowel ten goede zal komen aan het publiek als aan de winkeliers. Gezien het enthousiasme van de vergadering, meenen wij wel te mogen veronderstellen, dat deze vereeniging zal slagen. Speldjesdag Zonnegloren Maandag 12 en Dinsdag 13 October zullen de speldjesdagen worden gehouden ten bate van het suppletiefonds van het sanatorium „Zonne gloren". Het koopen van een speldje zullen wij voor dit doel niet behoeven aan te bevelen. Danslessen Aan de veeren kent men de vogel. Die indruk kregen we, toen we in ons vorig nummer de advertentie afgedrukt zagen van den heer Bouma voor zijn danslessen in Hotel Okhuizen. Heeft de heer Bouma steeds iets aparts, ook in reclame, ditmaal vroeg hij wel op zeer bijzondere wijze aandacht. De voor dit doel vervaardigde schitterende teekening, doet het uitmuntend. Dat de heer Bouma tevens een zeer onderhoudend leer meester is, bewees wel het succes, dat hij ook vorig jaar met zijn clubs wist te bereiken. Ook ditmaal wenschen wij den heer Bouma veel succes. Het signaal des doods Deze anti-communistische film draait op Dinsdag 13 Oct. in het Parochiehuis te Soestdijk en Donderdag 15 Oct. te Soesterberg. Voor de voorverkoop van kaarten zie men de advertentie in dit nummer. Niemand verzuime deze belangwekkende bioscoopavond mede te maken. UIT DE ADVERTENTIËN A.S. ZONDAG burgem. Dekethpark: 1.30 uur Veteranen-wedstrijd; 3 uur E.S.V.A.C. 1 - St. Boys 1. Muziek op het terrein. WAT EEN HEERLIJK KOPJE KOFFIE: Natuurlijk cortosa-koffie. Verkrijgbaar bij W. Mekking, Nassaulaan 20. Thee, koffie, cacao, sigaren. FLINKE SLAGERSJONGEN GEVRAAGD: Rund-, Kalfs- en Varkens slagerij M. A. van Asch, v. Weedestraat 34. INSCHRIJVING: voor het leveren en leggen van een kurklinoleum vloerbedekking in het gymnastieklokaal van de O.L. School Kerke buurt. Zaterdag 10 October, Lange Brinkweg 49b, Bureau Openbare Werken. Foto: Hortt'i'" van D""i te benoemen. Dat wordt ds. Goorhuis, die beging 1942 zijn intrede doet. Er vindt een opleving plaats, ook in het jeugdwerk, terwijl ds. Goorhuis het lekenspel introduceert met mede werking van mevrouw Netty van Zoest. In 1944 worden wegens gebrek aan kolen, de diensten in de consis toriekamer gehouden; de kerk is uit deelplaats van voedsel. In dat jaar ook verlaat ds. Goorhuis Soest. Hij wordt opgevolgd door de heer Kalis, die ove rigens maar zeer kort voorganger is. Oorlogsjaren In de oorlog lijdt men een gevoelig verlies. In 1941 wordt voorzitter Schreuder door de Duitsers naar een concentratiekamp vervoerd, waar hij een jaar later overlijdt. Het leden tal loopt terug en er wordt zelfs ge dreigd mét een bestuurscrisis indien van de kant van de leden de belangstel ling niet groter wordt. De contributie wordt op minimaal vijf gulden ge bracht. De verhuur van het gebouw blijft noodzakelijk en ondanks alles besluit men dan een vaste voorganger 25 jaar Het 25-jarig bestaan wordt in 1946 ge vierd; op 13 oktober. 31 Oktober wordt mevrouw C.E.Jolles uit Den Haag be noemd als voorganger en op 12 januari 1947 doet zij haar intrede. Op 4 september 1965 neemt zij afscheid. In de tussen tijd is het feit herdacht dat het kerk gebouw 25 jaar geleden in gebruik ge nomen werd en wordt bij de viering een luidklok en een klokkestoel aange boden. Het kerkgebouw wordt geres taureerd de omgeving van het gebouw opgeknapt. Op 16 maart 1957 wordt Braamhage officieel geopend; het is het eerste bejaardenhuis van de Stichting Bejaardenzorg van de N.P.B. In de "jaren van mevrouw Jolles" 'kunnen de leden ook 'kerken' in Soest- Zuid waar op het terrein van de af deling aan de Buntweg, onder voorzit terschap van de heer J. van Domme len, een semi-permanent gebouw ge sticht is. "Het doet zondags dienst als kerkgebouw en door de week als kleu terschool. Dat gebouw wordt op 27 no vember 1965 geopend. Het beantwoordt echter niet aan zijn doel omdat Soest in een andere richting uitbreidt. Een tijd lang wordt er iedere zondagmor gen een kinderdienst gehouden, maar na verlooop van tijd komt ook daar een eind aan. Het terrein is dit jaar ver kocht aan de Kruisvereninging Soest, die er een medisch centrum gaat bouwen. Mevrouw Jolles wordt opge volgd door ds. W.Leerink, die op 16 september 1965 zijn intrede doet. Hij komt uit Beverwijk. Ds.Leerink gaat over vijf maanden met emeritaat; de procedure voor de benoeming van zijn opvolger is in volle gang. De vereni ging telt thans circa 350 leden. Voor zitter van het bestuur is de heer J.G. Thamer; vice-voorzitter de heer A. Kudders en secretaris mevrouw M. den Otter-Slegtenhorst. De andere be stuursleden zijn de dames M.E.Drij- ber-Muller, H.Bolten en H.Smit en de heren C.van Ginkel (penningmeester), H.Blok en S.Groot. Organist sinds 1942 al, is de heer Th. van Driest. Be stuurders worden voor een periode van drie jaar gekozen en één herverkie zing voor een zelfde periode is moge lijk. De leden van het dagelijks be stuur kunnen wel iets langer in funktie blijven, als. dat noodzakelijk is. Werk zaam zijn liefst veertien wijkcontact- commissies; een damescontactkring met een eigen bestuur: het N.P.B.- koor onder leiding van de heer Ger van Dören en begeleid door de orga nist Steef van 't Slot. Iedere zondag wordt er een kindernevendienst ge houden. De gemeenschap bloeit als nooit tevoren. Practisch alle leden zijn op de een of andere manier aktief. Vrij grote belangstelling trekken ook de Godsdienstcursussen welke gege ven worden door ds.Leerink. Van die werkzaamheid zal blijk gegeven wor den tijdens de feestavond van vrijdag a.s. Niet voor niets is het thema "Kunst uit eigen Kring". Dan wordt het le kenspel "Masscheroen" opgevoerd waaraan ook medewerking verlenen de kinderen van de kinderdienst. het Braamhage-koor onder leiding van Ge- rard van de Schepop, de tenor Char les Gabriël, mevrouw Jolles, organist Th. van Driest en de dames van Om men. De avond begint om 19.45 uur. De jubileumdienst op zondag 11 okto ber begint om 10.30 uur. Daaraan werkt het NPB-koor mee. Van Visser schreef Gust Faes eens: „Jan Visser levert bewijzen van een onbetwistbaar vakmanschap. Bij hem zijn het vooral de onverwachte seman tische verglijdingen, de geslaagde ver menging van verschillende beteke nisgebieden met o.m. een gerelativeerde religieuze inslag, die zijn gedichten tot frisse, originele teksten maken". In zijn nieuwste bundel „De Katharen komen" blijft Visser wat dat betreft zichzelf trouw. De bundel bevat 26 leergedichten en bestaat uit drie ge deelten: Languedoc, Grondtekst èn Vijf hoofse voetstukjes voor vijf Kat- haarse Vrouwen. Visser is geen rijmer en daarom voor de doorsnee mens wat moeilijk te begrijpen. In zijn Akkerliedjes zegt hij op een gegeven moment „Neem je een loopje met me" en zo zal dat dan wel eens aangevoeld worden. Maar iedereen zal zich kunnen vinden in zijn: „Matigheid kerft altijd tekens in de huid- Nalatigheid wis je moei zaam uit - Statigheid belazert de kluit". „De Katharen komen" is door Bosch en Keuning uitgegeven en in de boek handel verkrijgbaar. Creatief bezig zijn in dorpshuis „De Borg" Iedere woensdagmorgen van 9.30 - 11.00 uur komt een aantal mensen bij elkaar in de Borg om ieder voor zich te werken aan zijn/haar creatieve hob by, bijvoorbeeld kleding borduren, ei eren beschilderen, kerstkaarten ma ken, droogbloemen verwerken, surpri ses maken, weven, schilderen, ver stellen enz. enz. Naast het ieder voor zich werken, helpen de handigen de minder-handi- gen, brengen elkaar op ideeën en helpen elkaar op weg, kortom proberen er samen wat van te maken. Vanzelfsprekend neemt iedereen zijn/ haar eigen materialen mee. Dit alles gebeurt in de ontmoetings ruimte van de Borg, Willaertstraat 49, en is gratis voor iedereen toeganke lijk. U bent van harte welkom Wat kostten de demonstraties In de vergadering van de commissie financiën heeft mevrouw Ailard (D'66) de burgemeester gevraagd een over zichtje te geven van de kosten die de politie heeft moeten maken in verband met de Open Dag van de Lucht macht èn de IKV-vredesdemonstratie. Uit de commissie werd opgemerkt dat de Ópen Dag slechts eens in de vijf jaar georganiseerd wordt, terwijl de IKV- tocht ieder jaar gehouden wordt. De ambtenaar die de berekening moet maken informeerde of mevrouw Allard de kosten uitgesplitst wilde hebben per deelnemer. De burgemeesterzegde toe met globale cijfers te zullen komen. Zo keurig troffen maandagmiddag de leerlingen van het Huiswerk Instituut Meiners hun nieuw ingerichte lokaal aan in de oude R.K. Mavo aan de Steenhoffstraat. Meiners is er ingetrokken net als Onderwijsinstituut Hulscher en zo blijft het ge bouw binding houden met het onderwijs. Er is nog heel wat ruimte te „vergeven". Komen er bijvoorbeeld schoolbesturen op af met hun administratie? Net als Hulscher heeft ook Meiners de lokalen die hij tot zijn beschikking kreeg, duchtig op- drie begeleiders kabines eh een lokaal eveneens met twee begeleiders kabines eveneens voor de cursisten. Er komen bin nenkort nog twee voorlichtingsdagen zowel voor ouders als voor personeel van scholen, waarin de heer Meiners de opzet en doelstelling van zijn instituut nader uiteen wil zetten. Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST TEL. 02155-20202

Soester Courant | 1981 | | pagina 25