nefit uimio] Hans huigen terug in het autovak Nieuw ziekenhuis aan de Noorderweg Vlti*'Zo zieleen rasechte energiebespaardef/fw er nu uit: hoogrendemenftefei INSTALLATIE ■SERVICE peters bv [atuur wandeling [VN-Eemland %ond het Pluismeer Makelaardij o.g, voor wonen in de groene zone Parketvloer in brand Na twee en een half jaar: de K-serie word» die vooral beke uiterst zuinige Dodges zich lat sen deze haarden moeiteloos in elk type interieur, of dat nu klas siek of avantgardistisch is. Voorzichtig met installeren Het installeren van zo'n allessto- ker ziet men weieens wat te sim pel voorgesteld. Vaak wordt de suggestie gedaan dat hij op elk bestaand schoorsteenkanaal kan worden aangesloten. Dat is niet waar, althans niet op werke lijk alle kanalen. Wanneer het bijvoorbeeld, net als vroeger, 12 cm 0 is, gaat het al niet. Boven dien doen zich problemen voor bij de zogenoemde regelbare kachels of „luchtdichte" kachels waarbij de verbranding gere geld kan worden. Door te weinig toevoer van zuurstof kan de brandstof dan vaak niet volledig verbranden, wat tot gevolg heeft dat allerlei deels onver- brande stoffen zich in het schoorsteenkanaal vastzetten. Hierdoor wordt het gevaar van brand bedenkelijk groot. Vooral creosoot, een teerprodukt dat vrijkomt bij onvolledige ver branding van hout en andere brandstoffen, blijkt een boosdoener en wordt vooral ge vormd bij het temperen van de kachel. Immers, ook de tempe ratuur van het rookkanaal wordt dan lager. Omdat creosoot erg brandbaar is, kan het opstoken van de kachel weieens onaange name gevolgen hebben. Voor zichtigheid blijft derhalve gebo den en het is van groot belang, in elk geval jaarlijks de schoor steen te laten vegen. Trouwens, de verzekeringsmaatschappijen eisen dat ook. Als bouwplaats voor het nieuw te stichten ziekenhuis voor de gemeenten Baarn en Soest is al vele jaren geleden een terrein aan de Noorderweg ge noemd, grenzend aan de Praamgracht. Het is het gebied waar naast een aantal nieuwe woningen ook het Griftlandcoi- Iege is gebouwd. Vooruitlopend op alle goedkeuringen die nog aan het advies om een zieken huis voorde beide gemeenten te behou den, moeten worden gegeven, hebben de beide gemeentebesturen ook een onderzoek laten instellen naar alterna tieve bouwplaatsen op de grens van Baarn en Soest. Er zijn er vier uitgekomen: 1. de Noorderweg (als boven vermeld): 2. tussen Koninginnelaan en Jachthuis laan (aan de Biltseweg); 3. ten zuiden van het Baarnsch Lyceum aan de Torenlaan in Baarn (bij de Naald) en tenslotte het gebied tussen de wonin gen van de Stadhouderslaan en de Getuigen van aanrijding gevraagd Zondag rond kwart voor zeven vond op het kruispunt Soesterbergsestraat- Vondellaan-Ossendamweg een aanrij ding plaats waarbij drie personen auto's betrokken waren. De een kwam uit de richting Soesterberg en sorteer de op het kruispunt voor om de Ossen- damweg op te rijdende tweede kwam uit de richting Soest vanaf de Soester- bergsestraat en de derde kwam van de Ossendamweg en wilde rechtdoor de Vondellaan op rijden. Op het kruispunt botsten zij tegen elkaar. Alle drie bestuurders verklaren door groen licht gereden te zijn. Getuigen van dit ongeluk, waarbij de schade aanzienlijk was, worden gevraagd zich met de politie in verbinding te stellen. spoorlijn Soestdijk-Baarn, in de buurt van de Korte Brinkweg. Deze lokaties zijn neergelegd in een rapport dat werd samengesteld door de stedebouwkun- dige afdelingen van Baarn en Soest en het bureau voor stedebouw ir. F. J. Zandvoört te Amersfoort. Het rapport is aangeboden aan het bestuur van het ziekenhuis Maarschalksbos/Zonne gloren. De voorkeur gaat uit naar het terrein aan de Noorderweg. Dit ondanks een geop perd bezwaar dat een ziekenhuis niet in de buurt van een compost-c.q vuilver brandingsterrein gebouwd moet wor den. Men heeft dan het vuilverwer- kingsbedrijf aan de Maatweg op het oog, waar overigens sinds kort geen vuilverbranding meer plaatsvindt. Door schot in buik levensgevaarlijk gewond Vorige week woensdagmiddag heeft de 33-jarige A. K. uit Soest in een garage aan de Birkstraat, zichzelf met een luchtdrukpistool in de buik geschoten. Hij werd door collega's naar het zie kenhuis Zonngloren gebracht waar hij direct geopereerd werd. De man laadde tijdens de lunchpauze zijn pistool op een verkeerde wijze. Om het verder schietklaar te maken, zette hij het wapen tussen de bumper van een auto, met de loop naar zichzelf toegekeerd. Bij het doorladen ging het schot af en werd hij door de kogel in de buik getroffen. Weer inbraak in Griftlandcollege Opnieuw is vorige week ingebroken in het Griftlandcollege aan de Noorder weg. Ook nu werd weer geluidsappa- tuur weggenomen. Om binnen te ko men werd een ruit uit een achterdeur verwijderd. Met de NEFIT TURBO* H.R. c.v.-ketel kunt u fors besparen op uw stookkosten, zonder een graadje warmte in te leveren, In vergelijking met ketels van 5 jaar en ouder is een jaarlijkse besparing van f 500,- of meer geen uitzondering. De kleine kompakte NEFIT TURBO* (83x47x34.5 cm; 49.2 kg) maakt zich'groot voor energiebesparing. Laat u eens voorrekenen hoeveel honderden guldens u dat jaarlijks oplevert! fc? RENDEMENT De NEFIT TURBO* met het GIVEG H.R.-keurmerk zet minstens 90% van het toegevoerde aardgas om in nuttige warmte. Ketels, die nu aan vervanging toe zijn, halen vaak niet eens 70% rendement. aanschaf van de NEFIT TURBO- verstrekt de overheid u tijdelijk f 250.- subsidie. Pak mee, dat extra profijtl Wij vertellen u graag meer over geld en energie besparen. Neem kontakt op met ons: SOEST KORTE OSSENDAM 53 Soest Nieuwstraat 44 Te koop of te huur. Bedrijfsruimte met een vloer oppervlakte van ca. 450 m2, waar bij inbegrepen een receptieruimte, kantoorvertrek alsmede kitche- De ruimte is aangesloten op een C.V.-gas installatie. Jaarhuur: 40.000,- Koopsom: 325.000.-. SOest/Birkstraat 87/02155-16251 Het uiterlijk van de open haard blijkt drastisch veranderd. Tot voor een jaar of twee waren het uitsluitend de rustieke inbouwhaarden die opgang maakten, met als goede tweede de voorhanghaard of voorzethaard. Thans legt men veel meer de nadruk op het rendement dan op het gezelligheidsaspect. Ons energiebewust worden is daar mede debet aan. Van een open haard anno 1981 verwacht men niet slechts gezellig vlammenspel, maar vooral echte warmte en de mogelijkheid er iets op te koken öf warm te houden. De hausse in dergelijke houtkachels en allesstokers komt oorspronkelijk uit Denemarken, vandaar de verzamelnaam Deense open haarden. De openhaard kachels zijn meestal gemaakt van plaatstaal, en aan de binnenzijde (zijwan den en stookplateau) uitgevoerd met keramische stenen. Het zijn meestal dubbelwandige con- vectiehaarden, geïsoleerd en voorzien van schuifdeuren of klapdeuren. Met deze deurtjes dicht hebt u een prima kachel, kompleet met de mogelijkheid van „night-over-burning", zoals dat heet. Als u de deurtjes openzet, heeft u een uitstekende voorzethaard. Er is een grote keuze in model len, alle weer met hun specifieke voordelen. Er zijn modellen met een aparte bovendeur, waar door u kunt bijvullen als de ka chel brandt of uw afval in de ver brandingskamer gooit. Die mo dellen kunt u dus gebruiken als oven, grill, barbecue, als vuilnis bak, fornuis, kachel en als open haard. Het kan nauwelijks veel- zijdiger. Alle kachels hebben het volgen de gemeende modellen zijn so ber en stoer van uitvoering. Aan alle kanten proeft u het degelijke boerensmidswerk. Ze zijn pre tentieloos, maar goed gemaakt en tot in alle details perfekt. Door die pretentieloze vorm en het ambachtelijke karakter pas- is toch prima in deze dure tijd? Eigen lijk begrijp ik niet waarom niet heel Soest en de wijde wereld daar omheen in een auto van mij rijdt!" Huigen lacht en zijn ogen glinsteren bij de ge dachte dat hij misschien binnenkort een rij kopers voor de deur heeft staan,Maar dat zal wel niet, want voor we weer echt helemaal draaien zoals het hoort met ons bedrijf, zijn we wel een paar maandjes verder en die tijd hebben we ook wel nodig. Een stuk vertrouwen moeten we weer krijgen, daar gaan we eerst^ aan wer ken. Wie wil kopen, graag! Ik doe dat zoveel mogelijk zelf. Daarom hebben we die show georganiseerd. Dan kunnen ook de oude bekenden weer eens "aankomen". Tot en met a.s. zaterdag staat alles letterlijk op een rij, binnen en buiten. Kan ieder een kennis komen maken met Russen die echt niet stug zijn, met Japan ners die uitblinken dankzij hun ver rassende vormgeving. Vooral dames zijn snel verkikkerd op een Daihatsu en ik kan me dat goed voorstellen. Het zijn lekkere, gekke karretjes. Niet te groot, snel en handig voor het dage lijkse gedoe en zéééééér zuinig, meneer!" Het gaat weer goed met Hans Huigen. Door een samenloop van omstandigheden weer helemaal zelf in beeld met naast zich een eveneens keihard werkende specialist, Dick Miegies, Stationsweg 6. Best een be zoekje waard. Oe neon van Hans Huigen prijkt weer vol vertrouwen op de gevel aan de Stationsweg (i. In een woning aan de Amersfoortse- straat raakte de parketvloer in brand doordat er vuur uit de open voorzet haard op terecht kwam. Met een slang op de waterleiding wer den de vlammen door de bewoner snel bedwongen. De Soesterbergse brand weer hoefde niet op te treden. Vals muntbiljet Bij een pompstation aan de Amers- foortsestraat werd maandagavond be- tald met twee bankbiljetten van hon derd mark. Omdat de pompbediende vermoedde dat er een vals biljet bij was, schakelde hij de politie in. Het onderzoek loopt nog. Hout- en afvalkachels Naar gelang het type zijn deze gemaakt van staal of gietijzer. Sommige zijn voorzien van giet ijzeren lamellen aan de binnen zijde, voor een maximale warm- te-weerkaatsing. Het overige binnenwerk bestaat dan uit 4 of 5 mm dik cortenstaal, dat een zeer hoge hittebestendig heid bezit. Veel modellen heb ben een zogenoemd recupera tie- of warmtecirculatiesysteem, d.w.z. dat de lucht tussen bin nen- en buitenmantel wordt ver warmd en via openingen in het vertrek komt. Indien de moge lijkheid bestaat kunnen deze haardkachels aangesloten wor den op een verse verbrandings- luchtaanvoer, vanuit de kruip ruimte, of rechtstreeks door de buitenmuur. Vrijwel alle kachels, hebben een regelbare luchttoevoer en -af voer voor maximaal rendement met gesloten deuren. De haard kachels zijn voorzien van een aslade of asbakje en een stook- rooster. Een gietijzeren vuurkorf is speciaal leverbaar voor het stoken van briketten, zwavelar- me kolen en dergelijke. De haard brandt u met de deur open of dicht. U kunt dan ook rustig lan ge tijd bij het vuur weg als het brandt, dank zij de precieze luchtregeling als boven om schreven. De kachels en haar den zijn als echte verwarmings bron gedacht en dat is duidelijk te merken aan het rendement dat zonder uitzondering zeer hoog ligt. Daarbij zijn ze zuinig met brandstof en wat deze be treft niet kritisch. U kunt ze sto» Voor eventuele informatie verwij zen wij u naar Sijstel, Kerkstraat 109, Soest. Geen modeverschijnsel, die Deense open haarden, maar een optimaal geslaagde poging om de vergeten bruikbaarheid en zuinigheid van de kachel op nieuw te leren waarderen. Dit dank zij een voortschrijdende techniek en ontwikkeling. De nieuwe generatie kachels ver enigt de sfeer van de open haard met de veelzijdige bruikbaar heid van de kachel. Daarbij zijn ze nog verrassend zuinige bran ders en kunt u er vrijwel alles in stoken, tot tuinafval toe. Een al ternatieve oplossing dus voor de open haard. Zoals gezegd: de grote stoot tot deze ontwikke ling kwam uit Denemarken. De verzamelnaam Deense Open Haarden geldt voor alles wat zich tegenwoordig aan kachel haarden, open haarden, maar ook wat aan hout- en afvalka chels aandient. ken met hout, turf, briketten, steenkool, maar ook met alter natieve brandstoffen als huis vuil en tuinafval. Mits droog na tuurlijk. Op de meeste kachels kunt u ook koken, wat we in ons modern dagelijks leven bijna vergeten waren. Tenslotte zij nog vermeld dat nagenoeg alle typen dubbelwandig zijn. Openhaard kachels Houtkachefs hebben voor de liefhebbers van een open vuur het nadeel dat het vuur er hele maal in is weggesloten. Voor hen is er als waardig tegenhan ger de openhaard kachel. Hier werden de echte kachel en de echte open haard op bijzonder gelukkige wijze gekombineerd. prima occasions te pronk, met Bovag- garantie. Sterk assortiment De heer Huigen, die samen met Dick Miegies op l september j.1. zijn re- start heeft beleefd, is begonnen met de zaak helemaal op te frissen. Het ziet er gezond uit. Gezellige kleuren, gecombineerd met die van de voor het pand staande BF-pomp, waar u ove rigens vier cent per liter terug krijgt, maken dat het punt waar garage Hans Huigen is gevestigd, er aantrekkelijk uitziet. Hans Huigen: „Weet u, het is waarschijnlijk het kleinste bedrijf, wat het aantal werknemers betreft, in Soest, maar met hel breedste assorti ment auto's tegen werkelijk voor deze tijd ongelooflijk lage prijzen. Voor 9495,- hebt u hier een splinternieuwe 5-persoons automobiel met 5 deuren. Ja, inclusief BTW. En aan de kwali teit van mijn merken hoeft echt nie mand te twijfelen. De degelijkheid straalt ervan af. Luxe staat zeker niet op de eerste plaats. Maar dat chroom stripje meer is alleen leuk voor de buren. Iedereen kan in een uitstekende auto rijden voor billijke prijzen en dat Hans Huigen is terug van weg geweest. Twee en een half jaar geleden moest de heer Huigen noodgedwongen zijn geliefde werkplekje aan de Stationsweg 6 in Soest afstaan aan een ander. Een op zich onbeduidend stuurfout je met zijn racefiets mondde uit in een keiharde klap op het niet meegevende fietspad. Het veranderde zijn leven ingrijpend. Wat hij had opgebouwd, begonnen aan de Plas weg, was een florerend bedrijf, waar een kleine ploeg mensen onder aanvoering van de heer Huigen zelf, voor een stuk autovakwerk zorgde, dat toen een steeds ruimere bekendheid kreeg. Omstandigheden, waar hij zelf ook niet op had gerekend, brachten hem onlangs, samen met een eveneens oude bekende in Soest, Dick Miegies, terug in de garage. En dat zullen velen goed autonieuws vinden. Ideaal Vraag eens aan de jeugd die nog op school gaat wat het beroep moet gaan worden later? Slechts zeer wei nigen zullen u een concreet antwoord geven. En die het al doen, vervallen al ras in termen van piloot, dokter, ver pleegster of 'iets met dieren'. Het zou een interessant onderzoekje waard zijn om erachter te komen hoeveel 'jeugd idealen' werkelijk de eindstreep halen. Eén ervan kreeg duidelijk gestalte in ijoest: de garage van Hans Huigen. Én denkt u niet dat de kleine Huigen ^Jan vroeger alleen maar riep dat hij gek op auto's was; nee, Hansje zou en ïnoest een eigen bedrijf, waar hij niet alleen auto's kon verkopen, maar waar hij vooral kon sleutelen, repareren en poetsen. De heer Huigen heeft dat doel bereikt. Heeft er alles voor gedaan en alles "gehaald" wat maar nodig was om zijn ideaal te verwezenlijken. Dag en nacht was en is hij (er weer) mee bezig. Nieuw begin Hij had zich er al mee verzoend: het garagebedrijf was voor hem taboe na de slinger van twee en een half jaar geleden. Het liep anders. De ontwikke lingen tijdens de eerste helft van 1981 duidden erop dat de heer Huigen zich diende voor te bereiden op een come back in zijn eigen bedrijf dat hij niet had verkocht maar verhuurd. Hij heeft er lang over lopen tobben, want zijn i wijnmaand werd door I.V.N.-Eem- ^nd uitgekozen voor het wandelen fond het Pluismeer. Tijdens die twee uur durende wande- ing zal er o.a. een grote variëteit fan paddestoelen te vinden zijn. Pad destoelen, altijd opnieuw een wonder jler natuur. Vorm en grootte zijn van elke soort weer anders. Enfin ga dat [elf maar eens bekijken op zondag 11 oktober van twee uur af. Op dat tijdstip vertrekken de natuur- gidsen met groepen belangstellenden en vragen, buiten de zwammen, nog 'de aandacht voor andere zaken welke zich nu voordoen in de natuur. Vertrekplaats is een kleine 200 me ter vóór het Spiehuis, gelegen aan de Biltseweg, welke voor uit Baarn ko menden te vinden is door de eerste weg rechts in te slaan na het paleis Soestdijk. Van Soest komende rijden tot even vóór het paleis (stoplicht) om daar linksaf in te slaan en de as faltweg op te rijden. Beide groepen geïnteresseerden rijden dan enkele kilometers de Biltseweg op tot er vanzelf de bekende IVN- Eemland borden te zien zijn. Rita. Valse naam opgegeven Twee keer achter elkaar werd door de politie, in verband met rijden onder invloed, een autobestuurder aange houden die voorgaf B. S. te heten en in Baarn te wonen. Dat kwam uiteinde lijk uit toen in Baarn op het opgegeven adres geïnformeerd werd. Zijn ware naam blijkt R. R. te zijn en hij woont in Amersfoort. Hij gaf een valse naam op omdat zijn rijbewijs was ingevorderd met een rij-ontzegging tot 8 januari '82. In Soesterberg werd een man aange houden die nog een korte straf had uit te zitten. Hij kon ook vijftig gulden betalen, maar hij verkoos één dag hechtenis. Dick Miegies, de onmisbare rechterhand van Hans Huigen. Foto Van Oosten artsen waren bepaald niet enthou siast over de plannen. Uiteindelijk is de kogel toch door de kerk gejaagd. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan de omstandigheid dat de heer Huigen in kontakt kwam met Dick Miegies, voor velen in Soest geen on bekende als chef-monteur destijds bij Garage Berkhofaan de Laanstraat. Dat was precies wat Huigen nodig had: een all-round man in het vak, die zo wel organisatorisch als technisch zijn bedrijf zou kunnen mee-runnen. Ple zierige omstandigheid die erbij kwam was, dat het merendeel van de auto's die bij Huigen op de brug komen zeer veel lijken op de auto's die Miegies vroeger onderhanden had: de Lada is goede familie van de Fiat. Dick Mie gies kan met een gerust hart de mo torkap van iedere Lada opentrekken. Hij voelt zich er prima onder thuis. Trouwens ook de andere merken die u bij Garage Hans Huigen aantreft herbergen nauwelijks geheimen voor de nieuwe Huigen-technicus: naast een breed assortiment Lada's, kunt u kennis maken met Zastava's en Daihatsu's, terwijl ook de echte Ame rikaanse Chryslers en Dodges via Huigen leverbaar zijn. Als bijzon derheid mag zeker de Dodge-Omni en worden genoemd. Een serie bekendheid kreeg door de wijze waarop deze voortbewegen; bij een snelheid van 100 Km/u 5,7 L/100 km. (snelweg gebaseerd op Ameri kaanse E.P.A.normen). En natuurlijk staan er bij Hans Huigen

Soester Courant | 1981 | | pagina 27