JE EIGEN TIJD stadhouder Lhatoux Lhatoux Gratis filmvoorstelling in kader van Kinderboekenweek nu extra voordelig. uon QMQfai Kledingbeurs 1981 op donderdag 29 oktober iüStaffbieiist f3,50 'ijdelijkelke 3eafdruk kado! Ev EIGEN TIJD Informatie - avond „Kernwapens" in Mariakerk Soestdijk Wijk „Bloemheuvel" tè goed geïsoleerd 7 t/m 17 okt. 1981 Kinder boekenweek de Boekenweek voor de Jeugd r Stichting Zwembaden bezuinigt fors Een fijn cadeau voor alle kinderen van 4 t/m 12 jaar sa- Kinderboekenweekkalender een Kinderboek en weekkalender in één Boeken Jeugd 81/82 gebfedea Prijs f8,90 juwelier In OKTOBER geven wij daarom op ALLE HORLOGES een reductie van Aanbieding geldt tot eind oktober /"""if juwelier Woensdag 14 oktober: Waar was je nou? Een foto van een dia laten maken kan bij ons het hele jaar door. Maar van 1 t/m 31 oktober is het extra voordelig. Want dan krijgt u elke 3e afdruk kado. Op standaard formaat. Of op luxe formaat. En of dat nu drie afdrukken zijn van één dia of afdrukken van drie ver schillende dia's, dat maakt niet uit. En natuurlijk zijn de foto's^ prachtig afgedrukt. Maar dat spreekt voor zich. ftestoftint vu foto-f ilm-uideoc>^ 'n Presto Print Fbtovakman, daar krijg je ook adviezen van. Bromfietser na achtervolging aangehouden Diefstal uit auto Met fiets gevallen "Les fleur du miel" ik was even in de In een brief heeft de Aartsbisschop van Utrecht, Kardinaal Wiilebrands, aan alle parochies van de R.K. kerk in Nederland gevraagd het thema van de kernbewapening „op de wijze die de parochie goed lijkt" te bespreken. In aansluiting hierop heeft Het Inter parochieel Pastoraal Beraad van Soest op dinsdag 13 oktober om 20.00 uur een informatie-avond georganiseerd in de Mariakerk aan de Burg. Grothestraat. Hier zal door de heer G. Beltman, medewerker van de sektie M.O.V. van het Pastoraal Dienstencentrum van het Aartsbisdom Utrecht, gesproken worden over de vele problemen rond de kernbewapening, die voor de Aartsbis schop van Utrecht aanleiding waren, deze problemen in de parochies ter discussie te stellen. In de samenkomst zal er bruikbare informatie en gespreksmateriaal aan wezig zijn. Het I.P.B. hoopt op een grote opkomst, dan alleen is het mogelijk om met brede, niet eenzijdige informatie, tot een gefundeerd oordeel te komen, waarna ieder voor zich zijn antwoord kan hebben op de vragen die door de Bisschoppen van Nederland over de kernbewapening zijn JoHAJSCOunt Model 122 tegen een lage prijs. Bij Muziek Staffhorst, kompleet geleverd met garantie èn een aardige attentie. Tijdelijke prijs Occasion orgels, compleet gereviseerd, met inruilgarantie, vanaf 690. - Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel.030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel.033-34064 De geluidsisolerende maatregelen die op last van de ministeries van defensie, volksgezondheid en milieuhygiëne en volkshuisvesting in de Soesterbergse wijk Bloemheuvel zijn genomen, blij ken tè goed te functioneren. De bewo ners horen niets meer van buiten; geen vogeltjes maar ook hun eigen, buiten spelende kinderen niet. Het zit de bewoners hoog en zij drei gen met maatregelen om het alle maal weer wat leefbaarder te maken. Vroeger woonden zij in de inmiddels op last van de overheid afgebroken wijk ,,Ons Belang". Het was er vol gens die overheid niet te harden van het lawaai van de opstijgende vliegtui gen. De huizen lagen zo ongeveer in het verlengde van de startbaan van de vliegbasis Soesterberg. Men moest er weg, al vond men zelf het lawaai van de vliegtuigen wel te overkomen. De wijlt Bloemheuvel mocht gebouwd worden ondanks dat het bouwterrein binnen de cirkel van méér dan 40 Kosten eenheden (lawaaibelasting) lag. Per te bouwen woning werd 18.000 gulden ex tra uitgegeven om het huis geluidarm te maken. Het is perfect gebeurd; er is van bui ten niets meer te horen. Het geluid arm maken van de huizen beteken de ook het aanbrengen van mechani sche ventilatie, die dag en nacht werkt via de aangebrachte kanalen met ge luiddempers. Er is verder alles aan gedaan om kieren en luchtlekken te voorkomen, omdat dit tevens geluids- lekken zouden zijn. Zelfs het hang en sluitwerk van deuren en kozijnen is geluidwerend. Omdat Bloemheuvel een landelijk proefproject is, komt er een evaluatie rapport. De bijdrage van de bewoners van de wijk zal zijn dat er hoogno dig iets gebeuren moet om huizen en omgeving echt leefbaar te maken. In de begroting voor het komende jaar bezuinigt de Stichting Zwem baden Soest vergeleken met de begro ting voor dit jaar met ruim 170.000 gulden. Het nadelig saldo, voor dit jaar nog geraamd op ruim 672.000 gulden, zou dan bijna vijf ton zijn. De bezuiniging op personeelskosten beloopt een bedrag groot 118.750 gulden op rente en afschrijving wordt 15.812 gulden bezuinigd; op verzekering en belasting 7930 gulden en op onder houd 42.915 gulden. De kosten voor energie gaan echter met 14.500 gulden omhoog. Wat de inkomsten betreft blijft de raming van de entreegelden op drie ton en worden de overige in komsten op een meer-opbrengst van 1635 gulden geschat. Het nadelige sal do zou dan 499.460,50 bedragen. Tijdens de Kinderboekenweek 7 t/m 17 okt bij aankoop van een kinder- of jeugdboek stapels fijne en nieuwe kinderboeken bekroonde boeken (gouden en zilveren griffels) GRATIS ballonnen GRATIS sprookjes prentenboek GRATIS de extra dikke KINDERBOEKEN MOLEN, een gids boordevol informatie over jeugdboeken (met prijsvraag) GRATIS stickers Prijs na de Kinderboekenweek f 8,75. Hèt antwoord op uw vraag: hoe kom ik aan goede kinderboekea Een handzame Gids waarin, praktisch ingedeeld, een selectie van ca. 1700 titels met een korte omschrijving van inhoud en gebruiks mogelijkheden. Zeer toegankelijk door de indeling naar leeftijds groepen en interesse- Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid. Tel. 02155-1 24 19. V. Woedestraat hoek Stadhouderslaan Soestdlfk, tel. 1 76 99 BESTAAT I JAAR In OKTOBER bestaat Chatoux 1 jaar en wij willen dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. U heeft keus uit een zeer uitgebreid assortiment van de nieuwste modellen. Maak van deze gelegenheid gebruik om uw oude horloge door een modern horloge te vervangen. BURG. GROTHESTRAAT 13 - SOEST TELEFOON 02155-23271 Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek bieden Boekhandel van de Ven en de openbare bibliotheek de kinderen van tien jaar en ouder een gratis filmvoor stelling aan. Er zijn tweehonderd gratis kaarten beschikbaar, die vanaf woens dag 7 oktober afgehaald kunnen worden bij Boekhandel Van de Ven of bij één van de vestigingen van de bibliotheek (niet in Soesterberg!wel in Soest-Zuid, in O verhees of aan de Albert Cuyplaan) De film vertelt het verhaal van Kruimel en Jonathan, die altijd bij elkaar wil len blijven. Ze leven in een andere tijd, in een ander land, maar samen durven ze de tiran en de draak wel aan. En samen wagen ze daarna ook de sprong naar een nieuwe dag. Het verhaal is geschreven door eien beroemde kinderboekenschrijfster. De voorstelling wordt in de zaai van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan op woensdagmiddag 14 oktober gegeven. Ze begint om kwart voor drie. De 27e kinderboekenweek is vandaag, woensdag 7 oktober van start gegaan en duurt tot en met zaterdag 17 okto ber. Vanmiddag, aanvang kwart voor drie, speelt „Het Wespentheater" in de zaal van de bibliotheek, voor alle kinderen die een kaart, hebben kunnen bemachtigen, het toneelstuk ..Juuts Magie". Vandaag ook wordt het evenement in Alkmaar officieel geopend. De burgemeester van Alkmaar reikt dan de gouden en zilveren griffels en pen selen uit en de boekensleutel aan de bekroonde illustratoren en auteurs. De Gouden Griffel is dit jaar voor Annie M.G. Schmidt (70) voor haar boek „Otje" voor kinderen in de leef tijd van zes tot negen jaar. Otje is een meisje dat haar vader, de kok Tos, steeds uit allerlei toestanden moet redden. De Gouden Penseel krijgt Piet Klaasse voor zijn illustraties in het boek „Sa gen en Legenden van de Lage Lan den". Klaasse woont in Eemnes. Tot voor kort was hij leraar aan de Riet veldacademie te Amsterdam, 'n Ge- Foto's van dirfs %FÓ# Birkstraat2 Soest Een bromfietser uit Soest, die het stopteken van de politie negeerde, kon na een wilde achtervolging worden klem gereden. Hij werd meegenomen naar het bureau en later aan zijn va der meegegeven. De jongeman trok op het Kerkplein de aandacht van de surveillerende politie omdat zijn voertuig veel lawaai maakte. Hij weigerde te stoppen en probeerde te ontkomen. Op de Talma- laan reed hij nog tussen de neergela ten overwegbomen door, maar op de Rembrandtlaan had de politie hem te pakken. Uit een achter het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat geparkeerde personen auto werden een kabelhaspel en een zonnebril gestolen. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Op het Nassauplantsoen kwam een 37-jarige fietser, doordat hij tegen de stoeprand aanreed, met zijn fiets te vallen. Hij hield er een hoofdwond aan over en werd met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Filmhuis Artishock: Claude Faraldo de maker van "Bof", "Themrock" en "Deux lions au so len". (allen reeds eerder in het film huis) is de mening toegedaan dat de bevrijding van de mens begint met de bevrijding van sexuele taboe's. "Les fleurs" gaat over de bevrijding van de vrouw, een huisvrouw in dit geval. Het verhaal is simpel. Het be gint met een flinke ruzie tussen de vrouw en haar man, een filmcriticus die de mond vol heeft van avontuur en vrijheid. Een wijnbezorger komt op dat moment langs -gespeeld door Fa raldo zelf- en wordt tegen zijn wil in bij de ruzie betrokken. Wanneer de ge moederen wat gekalmeerd zijn wordt hij te eten gevraagd. De vrouw be sluit om met deze bezorger naar bed te gaan, om zo haar eerste "eigen" nacht te beleven. Dit gebeurt met me deweten van haar man, die nu zelf ervaart wat het emotioneel betekent als je partner voor een ander kiest. Na het uitbundige anarchisme van Themroc en Bof heef Faraldo met Les Fleurs een veel rustiger film ge maakt. Een film die wat dichter bij het gewone leven staat: het leven van mensen die vrij willen zijn én met elkaar verbonden willen zijn. Aanvang: 21.00 uur, filmhuis Artis hock, donderdag 8 oktober. Annie M.G. Schmidt; winnares van de „Gouden Griffel". weldige leraar blijkbaar zijn leer lingen Lidia Postma en Tom Eyzen- bach gingen al eerder met een gou den penseel strijken. Klaasse tekent niet alleen met pot lood; hij is al net zo'nfl meester kleur. Hij is verder paardenliefhebber en maakte een boek alleen over paarden. Zilveren griffels worden vandaag uit gereikt aan Amold Lobel (voor zijn boek „Bij uil thuis): Dolf Verroen („Hoe weet jij dat nou?"); Elfie Don- nelly („De rode kous"); Imme Dros („De zomer van dat jaar"): Lloyd Alexander „De eerste twee levens van Lukas-Kasha"Diana Jones „De ne gen levens")Myron Levoy „Alan en Naomi"); Toeckey Jones („Het ga je goed, het ga je wel") en aan Aliki voor zijn informatief boek over de mum mies uit het oude Egypte. Dit jaar worden voor het eerst ook twee zilveren penselen uitgereikt. Ze gaan naar Mitsumasa Anno voor zijn tekeningen in het boek „En toch draait ze" en naar Tony Ross voor de illustraties in het boek „Joris en de bonestaak". In de „vlag en wimpel "-lijst zijn ten slotte de titels van de dertig boeken opgenomen die bij de overwegingen van de juryleden voor de bekroning met de gouden en zilveren griffels en penselen een zeer belangrijke rol speelden. Marktverkoop Op de laatste dag van de kinderboeken week. op zaterdag 17 oktober worden er weer bibliotheekboeken opgeruimd op de inmiddels alom bekende manier De verkoopprijzen zijn zoals altijd bijzonder laag. Weer of geen weer: vanaf tien uur tot half één staan de kramen klaar op het plein voor de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Voor de elfde achtereenvolgende keer gaat-ie weer van start, deze langzamer hand zo welbekende beurs, uitgaande van de diakonie der Geref.Kerk te Soest. Natuurlijk weer in "De Open Hof" en wel op donderdag 29 oktober a.s. van 10.00 -16.30 uur. U weet het, goede gebruikte kledig is van harte welkom en wordt tegen zeer billijke prijzen aan de man (vrouw) gebracht. De opbrengst gaat dit jaar opnieuw naar het lepraziekenhuis "Non Somboen" in Thailand. De medi cijnen ter bestrijding van de lepra zijn de duurste niet. Veel belangrijker is het tijdig opsporen en herkennen van de symptomen en veel kostbaarder is de revalidatie, wanneer de ziekte tot stilstand is gebracht. En in die richting wordt gewerkt. Laten we allen meehelpen aan de uit roeiing van deze, ook zo zichtbaar slopende, mensonterende ziekte, door royaal onze kasten open te trekken en in te leveren wat we eigenlijk al lang en best hadden kunnen missen. U kunt het kwijt op onderstaande adressen, herkenbaar aan het raambiljet: R.Lambrechts, Bartolottilaan 29; W. Deelen, van Lenneplaan 4; E.M.J. Scholten, Middelwijkstr. 28; E.H.v.d. Kraats, Birkstraat 60; G.Katee, Steen hoffstraat 42; N.Overduin, Bosstraat 5 S.Akkerman, Lange Brinkweg 42; A.U.Saathof, Heideweg 12; G.Paul, Braamweg 69; W.Kerkhoff, T.Brands- mastraat 6; D.Land, G.v.d.Veenstraat 117; D. Tak, Kamperfoeliestr. 20; T. de Vries, Speenkruidstr. 33; H.Weenink, Valeriaanstr. 96; P.v.d.Leer, Willaert- str.32; P.J.Karelsen, Smitsweg 5; R. W.Veltmeyer, Eigendomweg 134; S. Laseur, Wieksloterweg39; A.v.d.Herik Draailier 8; M.Vossenstein, Bazuin 1; Mevr.Koning-Schoor, Rupertlaan 32; G.Kok, Stadhouderslaan 74; S.de Jong, Hobbemalaan 9; B.Kuus, Beetzlaan 82 J.Slijm, Gr.v.Prinstererstr.14; G.Sta- ring,, Noorderweg 45; O.Hospes, Juli- analaan 6; G.W.Kuiper, Beetzlaan 78; T.Koolstra, Hartweg 7 en S.Lenten, Beckeringhstr.46. Wilt u meer weten, dan kunt u altijd contact opnemen met A.van den He rik, Draailier 8, tel 20920.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3