2000t- n handje contant je die voor zichzelf spreekt. soest L Directeur Gemeentewerken nam afscheid voor 'n oud fietsje of een rolschaats? fi///'' L ..//''git* 4 binnen vraagt: uw aandacht Publieke verkoping van „De Vorstentuin" bracht ruim drie miljoen op CDA-er Bolhuis verzet zich tegen opschroeven belastingdruk voor: Stap er u kunt een auto winnen. Kom gewoon eens zelf bekijken wat uit de vele brillen van ons precies de bij Uw smaak en wens passende bril is. brilmode m 25,- GEMEENTE Commissie voor beroepschriften Beschikking Hinderwet Openbare raadsvergadering Hinderwet Filmmiddag voor kinderen >s\^sS\y Soestdijk Nieuwehoekplein, telefoon 02155-18850 Nabij Paleis Soestdijk Amersfoort Kapelweg 12, telefoon 033-35104 Nabij Ziekenhuis De, Lichtenberg Hilversum Bosdrift 140a, telefoon 035-44255 Zijstraat Diependaalselaan Birkstraat 2, Soest, tel 12874. Met een Winkelkring- voordeelkaart verdien je nu op een broek Bijvoorbeeld 'Levis Jeans 79.95lZ| Bij inlevering voordeelkaart Jkorting 25,- ^^betalen 54.95| Ten overstaan van de Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest en J. in 't Hol en Mr. P. L. van der Meulen te Waddinxveen, werden in ,,De Rank" op grond van artikel 1223 lid 2 van het Burgerlijk Wet boek, publiek verkocht: Het bouw plan ,,De Vorstentuin" te Soest, gele gen tussen de Burg. Grothestraat, Anna Paulownalaan, Prins Hendrik laan en Emmalaan, omvattende de bouw van 18 geschakelde ééngezins woningen en 13 patio-bungalows, welke laatste in meer of mindere staat van uitvoering zijn. Bouwvergunning was voor alle woningen aanwezig. De verkoping geschiedde in afzonder lijke percelen en in combinatie. Koper werd Alreka B.V. te Amsterdam, die het geheel kocht voor de prijs van 3.042.000,-. Alreka is een .dochter" van de ABN. Sinds vorig jaar september zijn alle bouwaktiviteiten op de voormalige ..houtwerf van Butzelaar" stilgelegd. Het is de bedoeling weer zo snel mogelijk verder te gaan met de reali sering van het plan. Voor deze verko ping waren ongeveer 150 belangstel lenden naar De Rank gekomen. (openbare bekendmaking) De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de bt roepschriften, bekend, dat op dinsdag 13 oktober a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken. Lange Brinkweg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt het beroep van de heer W.van Dam, Wiardi Beckmanstraat 491 tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 4 augustus 1981. verzonden 17 augustus 1981, waarbij hem een vergunning werd geweigerd voor het plaatsen van automatische deuren bij zijn supermarkt. Bij besluit van 9 juni 1981 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek van Shell Nederland b.v. te Rotterdam d.d. 6 november 1980 om een hinderwetvergunning voor het uitbreiden van een quick-service bedrijf annex verkooppunt voor motorbrandstoffen op/in het perceel Weegbreestraat 54 te Soest. De strekking van het be sluit is: dat de vergunning is verleend onder voorwaarden ter voorko ming van gevaar en hinder van de omgeving en ter bescherming van de bodem en het grondwater. Bij besluit van 7 juli 1981 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek van Brillmij b.v. te Soesterberg d.d. 21 novem ber 1980 om een hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een glasslijperij op/in het perceel Amersfoortsestraat 84 A te Soesterberg. De strekking van het besluit is: dat de vergunning is verleend onder voorwaarden ter voorkoming van brandgevaar en verstoring van radio- en televisie-ontvangst. Bij besluit van 7 juli 1981 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op het verzoek van de firma C. Klomp d.d. 12 januari 1981 om een hinderwetvergunning voor het uitbreiden van een verKoop- punt voor motorbrandstoffen op/in het perceel Koninginnelaan 2-4 te Soest. De strekking van het besluit is; dat de vergunning is verleend onder voorwaarden ter voorkoming van brandgevaar, ontploffingsge vaar en bodemverontreiniging. Bij besluit van 28 juli 1981 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek van C.J.de Winter te Soest d.d. 20 oktober 1980 om een hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een metaalbewerkingsinrichting op/in het het perceel Dorresteinweg 3 te Soest. De strekking van het besluit is: dat de vergunning is verleend onder voorwaarden teneinde hinder door lawaai en schade door het gebruik van schadelijk asbest te voorkomen. Genoemde besluiten liggen een maand vanaf 8 oktober a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 9 tot 12 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cu^plaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschik kingen kunnen de volgende personen in beroep gaan a' de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20,21, 22 tweede lid. of 28 eerste lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20. 21, 22 tweede lid. of 28 eerste lid onder c. bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingdiend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige herziening. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op donderdag 15 oktober om 19.30 uur in de aula van het Griftlandcollège aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 17 sep tember 1981. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Vierde herziening bestemmingsplan Overhees". Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Veldweg te Soest aan de heer T.Kruiswijk te Soest. Voorstel tot het uitnemen van gronden uit complex- XVI (overige grondenvan het grondbedrijf. Voorstel tot wijziging van het algemeen ambtenarenreglement. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de Technische Industrie Bevordering B.V. (T.I.B.ingesteld beroep tegen de geweigerde bouwvergunning. Voorstel tot het geven van een straatnaam. Voorstel tot vaststelling van diverse rechten en belastingen voor 1982. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijke INFOrmatiecentrum. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van A.B.J.Vos, Nieuweweg 68 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking, brengen en in werking houden van een snackbar annex café op het perceel Nieuweweg 68 te Soest (kad.bek.gem.Soest, sectie G, nr. 6474 Autobedrijf Tevako b.v., Soesterbergsestraat 2 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het repareren van auto's op het perceel Soesterbergsestraat 2 te Soest (kad.Soest, sectie K. nrs. 2815 en 2816). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge- drende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 8 oktober 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar ge legenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 22 oktober a.s. om resp. 9 en 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. „De makkelijkste manier om uit de financiële problemen te komen is als maar ja te zeggen tegen ieder voorstel een nieuwe belasting in te voeren. We zijn daar zeer nadrukkelijk mee op de verkeerde weg". Aldus een verbolgen CDA-er Bolhuis in de vergadering van de financiële commissie. Met hem hebben de commissieleden het enigszins moeilijk om alle voorge stelde belasting-verhogingen zo maar door te voeren. Zo was er ondermeer toch weer verzet tegen de invoering van het rioolrecht omdat het college bovendien voorstelde de onroerend- goedbelasting te verhogen. Het rioolrecht, zo redeneerde men, moest ingevoerd worden, omdat de O.R.-belasting geen ruimte voor verho ging meer bood. u gebeurt dat tóch. Bolhuis merkte op dat het veel moei lijker is „nee" tegen een belasting verhoging te zeggen, dan „ja" „We blijven „ja" zeggen in Nederland om dat we niet de moed hebben eens een eind te maken aan alle wensen. Jaren lang is er potverteerd en de overheid gaat daar maar mee door. In Soest geven we één miljoen uit om een bouwplan voor een nieuw gemeente huis op te laten stellen, terwijl we zeker weten dat het onder de huidige omstandigheden niet gerealiseerd kan worden. Dat kost ons ieder jaar een rente van een ton"', aldus Bolhuis. Hij hield de commissie voor dat er op de uitgaven .bezuinigd dient te wor den. „Dat vraagt de rijksoverheid van iedere burger, maar zelf werkt ze daar niet aan mee. In 1975 was het leven in Nederland óók goed en naar dat niveau kunnen we best terug". Als voorbeeld van het potverteren noemde Bolhuis ook nog de gang van zaken in de Stichting Zwembaden. „Jarenlang is het tekort door de ge meente betaald: bezuinigd werd er intern nooit. H^t kon niet op. Men nam niet eens de moeite om te kijken of er wat aan gedaan kon worden om dat tekort te drukken. Nu er sprake is van verkoop van het natuurbad omdat de gemeente het tekort niet langer kan betalen, nu blijkt plotseling dat er vanuit het bestuur wél bezuinigings voorstellen aangedragen worden". Bolhuis zei het ongelooflijk te vinden dat men zich niet realiseert dat de zaak zo vastloopt. „Het gas zal straks niet meer betaald worden. Straks hebben we woningen die wel bewoond zijn, maar waar de huur niet meer van betaald kan worden. Hoe wil men ooit de koopkracht handhaven als de belas tingen alsmaar opgevoerd worden?", aldus de heer Bolhuis. Naar zijn me ning moet er gestabiliseerd worden en moet het afgelopen zijn met belas tingverhogingen. A De Wijkvereniging OVERHEES orga niseert op woensdagmiddag 7 okto ber om 14.00 uur een kindermiddag. Deze middag wordt gehouden in de Borg. Er zal een leuke film voor de kinderen worden vertoond. Bovendien krijgt ieder kind gratis een beker limonade. Wethouder Hoekstra stelde vast dat het korte verblijf van ir.Dubbeldam zo wel voor het berijf van gemeentewer ken als voor burgemeester en wet houders goed geweest was. "Uw werk- peiode laat toch wel zijn sporen na. In het directieteam is veel veranderd alles is bespreekbaar geworden en dat heeft een positief resultaat gehad", aldus de wethouder. Hij merkte ver der op dat Dubbeldam er sterk op aangedrongen had dat het personeel van zijn dienst direct bij het opstellen van programma's betrokken werd om vooral tijdig op de hoogte te zijn met het beleid. Aan hem heeft Soest ook te danken dat de dienst is uitgebreid met een stedebouwkundige afdeling, noodzakelijk geworden toen eenmaal besloten was dat het Centrumplan niet door kon gaan. Ook de bemoeienissen van de scheidende directeur met de vuilverwerking haalde wethouder Hoekstra naar voren en diens aan dringen om vooral het composteren niet uit het oog te verliezen. Zeer belangrijk vond de wethouder het ook dat Dubbeldam steeds voor zijn per soneel op de bres heeft gestaan. "Uw medewerkers hebben wel even aan u moeten wennen en sommigen heeft dat ook moeite gekost, maar uw kri tische benadering van zowel het bedrijf als het college is goed geweest", aldus de heer Hoekstra. In zijn dankwoord zei de heer Dubbel dam dankbaar te zijn dat men hem ge nomen heeft zoals hij is. "Ik weet dat ik geen gemakkelijk mens ben, soms ongeduldig en stug en daarom ben ik blij dat u met zovelen gekomen bent om afscheid te nemen". Hij merkte op dat-toen hij begon er ruim twee honderd "vreemden" hem verwelkom den, maar dat hij nu de inhoud achter ieder gezicht kende. "Het leren kennen van mensen heb ik één van de inte ressantste aspecten van mijn werk in Soest gevonden: te zien wat de moge lijkheden waren, welke carrièreplan ning zij voor ogen hadden en wat de mogelijkheden binnen de gemeente waren", aldus de heer Dubbeldam. "Dat heeft mij verrijkt; ik heb er veel mensenkennis mee opgedaan en daar ben ik u dankbaar voor". Dankbaar was hij ook voor de steun en de ad viezen die men hem steeds gegeven had en de loyaliteit waarmee men hem steeds benaderd had. In de korte pe riode dat hij hier werkzaam was kwam er wel een kentering voor het bedrijf. Het personeel liep terug van 220 naar nu 198 en hij zei te verwachten dat er eind 1982 nog 185 man in dienst van gemeentewerken zal zijn. "Maar er is wel versterking gekomen in cre ativiteit: er is verjongd en deze ino- vatie zal in de komende jaren door zetten"," aldus de heer Dubbeldam. Met een dankwoord aan het college voor de prettige samenwerking: aan de plantsoenendienst voor de ver siering van de zaal van de brandweer kazerne waar de receptie plaatsvond, besloot hij: "Het gaat de gemeénte Soest heel goed. Tot ziens!". Het vol tallige college van burgemeester en wethouders woonde de afscheidsre ceptie bij alsook een groot aantal personeelsleden van gemeentewerken. Openbaar fraktieberaad D'66-Soest Donderdag 15 oktober buigt de ge meenteraad van Soest zich over de voorstellen van B.& W. om nieuwe, meestal hogere, tarieven vast te stel len voor de diverse diensten van de gemeente. U las er al van in de krant. De gemeenteraadsleden van D'66 in Soest vergaderen vooraf hierover én over andere zaken in hun maandelijks openbaar fraktieberaad, dat deze maand gehouden wordt op 12 oktober. Dit gebeurt samen met leden van D'66 en met allen die belangstelling heb ben. Het beraad begint aanstaande maan dag om 20.00 uur en het wordt ge houden in het gebouw van „Gemeente werken" aan de Lange Brinkweg 77 in Soest. Als iemand een speciaal probleem wil bespreken, laat hij of zij dan tevoren even kontakt opnemen met de voorzit ter van de werkgroep gemeentepoli tiek, Erica Hoksbergen, tel. 18069. CDA-soosen Met het oog op de volgende week donderdag te houden raadsvergade ring worden morgen, donderdag 8 okto ber de maandelijkse CDA-soosen ge houden. Om acht uur kan iedereen die de CDA-raadsfractie wat te vragen of mee te geven heeft terecht in restau rant v.d. Brink aan de Soesterbergse straat of in gebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotstraat te Soesterberg. Openbaar fractieberaad „Progressief Soest" De raadsfractie van Progressief Soest bereidt zich maandag 12 oktober a.s. voor op de raadsvergadering van don derdag 15 oktober. Dit openbaar frac tieberaad wordt gehouden om 19.45 uur in de wachtkamer van het gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brink weg. Naast het punt uit de raads- agenda over belastingverhoging zal ook gesproken worden over de vesti ging van een goedkope supermarkt in de wijk Overhees. En tenslotte zal uit de doeken gedaan worden waarom de PP-R; volgend jaar niet met de P.S.P.,op cén lijst de gemeenteraadsverkiezingen in wil. Gespreksleider is Walter Spaink. Met een staande receptie en' twee toespraken heeft de gemeente vorige week afscheid genomen van ir. J.A.Dubbeldam, die een kleine drie jaar als directeur van gemeentewerken bij de gemeente in dienst was. Hij verlaat Soest in verband met zijn benoeming tot raadsadviseur en plaatsvervanger van de. Gemachtig de van de Europese commissie voor de Nederlandse Antillen; eenzelfde func tie die hij vanaf 1976 in Suriname bekleedde vóór zijn komst naar Soest. Het gemeentebestuur bedacht hem met een tennisracket en de adjunct-direc teur van gemeentewerken, de heer J.Poelstra, overhandigde hem een boek over Suriname, een tafelaansteker, een doosje sigaren en een pennenset. En in ieder geval op eik model een extra feestelijke korting. Waarbij tijdens deze 14 dagen de Renault 14 de kroon spant met een g extra inruil kapitaaltje van 2000,-. g '5 av° él Ja! Bij Renault dealer Stam krijgt u van 1 tot 15 oktober (zo lang de voorraad strekt) bij aankoop van die zeldzaam zuinige Renault 14 voor iets wat rijdt of rolt maar eventjes 2.000,- korting. Renault, de grootste autofabriek van Europa, presenteert de Kampioenen Olympiade. De 18 Diesel, de praktische 4, de comfortabele 20, de snelle Fuego, de absolute zuinigheids kampioen 5 en de ruime 14 staan mooi te wezen in de showroom.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5