Bar "de Heksenketel" dicht ACCU'S GOODYEAR i?9 ...I!9 li?» 'ie®?9 I?9 30% korting 1?» Bewoners Dorresteinweg vrezen toeneming van verkeer Meningen van Lezers BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Interne reorganisatie bij Foxboro RADIAAL BANDEN SMITSWEG Gehannes... 3 2?8 Verkeerscirculatieplan Industrieterrein VAN DE WINTER KOMT HET OP UW BANDEN AAN! N DRUK UW AUTOKOSTEN EN KOOP BIJ ONS UW BANDEN 155 SR 12 TL van 172,- voor 75,- 145 SR 13 TL van 161,- voor 79,- 155 SR 13 TL van 187,- voor 89,- 165 SR 13 TL van 204,- voor 93,- 175 SR 14 TL van 248,- voor 115,- SPECIALE AANBIEDING el eien J 39 9 Soester Courant van woensdag 7 oktober 1981 9 \;smlewisïier: komt i«puv* fomcten imn> Geschikt voor alle automerken. De bar/discotheek "De Heksenketel" aan de Burg.Gróthestraat is gesloten. Het pand is verkocht aan een horeca-onder- nemer die de bedoeling heeft er een Chinees-Indisch restaurant in te beginnen. Het pand heeft een rijke geschiedenis in Soest. In de twintiger jaren was er de Lunchroom "Maison Man" in gevestigd. Later werd het "Café Ockhuijsen" en toen stond er zelfs een Shell-benzinepomp voor. Nog vóór de Tweede Wereldoorlog werd de zaal aan de linkerkant van het pand ingericht als bioscoopzaal en was de naam "City Theater". In de zestiger jaren bleek de exploitatie van een bioscoop In Soest niet rendabel meer te zijn en toen het leeg kwam, bracht een ondernemende Soester er Turkse werknemers in onder. Er is toen nogal wat te doen geweest om aan de misstanden een eind te maken en na jaren leeg gestaan te hebben werd het, nu alweer bijna negen jaar geleden, de bar/discotheek "De Heksenketel". En nu keert men terug tot de oude horeca-bestemming. Wie weet gaat al het hout voor ramen en deuren er weer af, wordt er een aardige parkeerplaats bij gecreëerd en krijgt het geheel weer een aanzien als vanouds. Het verkeersprobleem op de Dorre steinweg wordt ook in de nieuwe opzet van het verkeerscirculatieplan voor het industrieterrein niet opgelost. De bewoners vrezen zelfs dat er méér ver keer door hun woonstraat gaat komen dan voorheen het geval was. Wat hen bovendien steekt is dat zij er niet bij betrokken geweest zijn toen de ver anderingen opgesteld werden. Zij vin den het ineeV een plan van de Soester Zakenkring. In de hoorzitting, die vorige week in de brandweerkazerne gehouden werd zetten de heren M. Bongers en YV. van de Engel de bezwaren van de Dorresteinweg-bewoners uiteen. Het in 1971 door de gemeente inge stelde verbod voor het vrachtverkeer heeft altijd goed gewerkt. Daar kwam een eind aan, toen in 1980 een uitzon dering ingevoerd werd voor het „be stemmingsverkeer". De Dorresteinweg is lang genoeg om dan veel verkeer te verwerken te krij gen, omdat er veel bedrijven aan ge vestigd zijn. Er is ook onvoldoende controle op de naleving van het ver bod. De vrachtauto's die er wel mogen ko men, hebben onvoldoende ruimte om te parkeren en parkeren op de trottoirs. De gevolgen daarvan zijn dat inritten geblokkeerd worden en er ook veel lawaai is bij laden en lossen. De verkeersopstoppingen zijn legio; de chaos dikwijls groot. De heer v.d. Engel deed de suggestie om het industrieterrein door het We teringpad in tweeën te laten delen en daar niet de Dorresteinweg voor te gebruiken. De problemen zouden dan voor een goed deel zijn weggenotpen. Er werd op gewezen dat de pro blemen op de Dorresteinweg hoofd zakelijk het gevolg zijn van het per manent parkeren van auto's door twee bedrijven. Auto's die er neergezet wor den zonder verzekering, zonder we genbelasting en zonder kentekenplaat. Daarom werd ook al gevraagd om een fiets- en eventueel een voetpad met groenaanplant. Wethouder Hoekstra zei de suggesties en opmerkingen en ook de binnen gekomen schriftelijke reacties (van Procar, Schut en Luyben dat de- Indus trieweg open moet blijven) te zullen betrekken bij de verdere uitwerking van dit verkeerscirculatieplan Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Hij wees er overigens ook op dat Soest zuinig moet zijn op de werkge- legenhed en dat er zeker gestreefd zal moeten worden de bedrijven zo goed mogelijk bereikbaar te houden, ook al betekent dit voor sommigen wel eens overlast. „De geheimzinnige weg" De Soesterbergse inwoners hebben kunnen vernemen dat de midden standers gevestigd aan de Rade- makerstraat een handtekeningen-aktie gestart zijn teneinde te trachten nu eindelijk eens te bewerkstelligen dat deze gevaarlijke weg wordt gerécon- strueerd. Het Gemeentebestuur zal wel weer aankomen, dat dè weg nog steeds niet door Rijkswaterstaat is overgedragen. Tijdens vele vergaderingen van de Wijkraad en politieke bijeenkomsten van verschillende politieke groeperin gen werd steeds maar weer medege deeld, dat het wachten is op de over dracht van Rijkswaterstaat aan de Gemeente Soest. Maar ondanks mede delingen van een Wethouder dat de brief waarin de overdracht nader ge regeld wordt van Rijkswaterstaat is ontvangen, moet er weer gewacht wor den op het Koninklijk Besluit. Maar in die tussentijd lopen de Soester bergse inwoners en andere gebruikers van deze weg, vooral de gebruikers van het rijwielpad groot levensgevaar. Want ook de voetgangers moeten na melijk gebruik maken van het rijwiel pad. De daarnaast gelegen bestrating is dermate onbegaanbaar dat voet gangers en vooral de ouderen gebruik moeten maken van het rijwielpad. In het gedeelte van de Rademaker- straat tussen Sigarenwinkel Majoor en Fotozaak Streefkerk liggen ook nog enige ijzeren platen ter zogenaamde afdekking van putten. De platen liggen dermate los en slordig dat het niet uitgesloten is, dat binnen enige tijd een voetganger aldaar een ernstig ongeluk overkomt. Wie is dan verantwoordelijk voor schade? Met de trottoir-voorziening is het langs de rijkswegen in het algemeen zeer slecht gesteld, maar in het bijzonder toch wel in Soesterberg. Want in welke kleine plaats, dorp of gemeente u ook in Nederland komt, nergens vindt u een situatie zoals in Soesterberg. In de Raadsvergadering van Decem ber 1953 werd door wijlen de heer A. P. Hilhorst al zeer belangrijke opmerkin gen gemaakt over de verhouding van trottoirvoorziening tot de rijweg- breedte en voorzieningen. In de Raadsvergadering van 15 juni 1954 is weer uitvoerig gesproken over de verkeerssituatie, waarbij door de toenmalige Burgemeester de Heer ba ron Bentinck werd opgemerkt dat hij het zeer merkwaardig vond dat er steeds weer ongelukken gebeuren op het rijwielpad. In de Raadsvergadering van 27 juni 1955 deed het toenmalige Raadslid Dr. Oranje een felle aanval op het beleid van de Directeur van de Rijks waterstaat (toendertijd in functie) en ook daarna is er vele malen meer kritiek geweest op het beleid van Rijks waterstaat speciaal wanneer het gaat om de problemen in de Gemeente Soest. In de Raadsvergadering van 2 mei 1956 is door de toenmalige Raad een motie aangenomen om er bij de Minister van Verkeer en Waterstaat op aan te drin gen de zo nodige verbeteringen aan de Rademakerstraat aan te brengen. Ook tijdens de Raadsvergadering van 13 april 1960 deelde de toenmalige Burgemeester mede, dat er nog steeds besprekingen gaande zijn over de aan te brengen verbeteringen. Wat is na die tijd al niet wat besproken, plannen ontworpen, hearings gehou den. Maar concreet de plannen uitwer ken, neen, daar is het nog niet van gekomen. Nu is het wachten op het Koninklijke Besluit. Zou de Raad van de Gemeente Soest er maar niet beter aan doen nu direkt maar alvast met de werkzaamheden tot reconstructie te beginnen en de rekening maar te presenteren bij Rijkswaterstaat? Of een motie van kritiek aannemen in de geest van de interpellatie van Dr. Oranje in juni 1955 en deze motie zenden aan de Minister. Het water staat de Soesterbergers tot de lippen over een wanbeleid dat gevoerd wordt met betrekking tot de Rademakerstraat, waarvan zij nu al tientallen jaren de dupe zijn. Wat verwacht de Gemeente Soest? Harde akties, zoals men dat tegen woordig pleegt te noemen? Volgend jaar zijn er weer Gemeenteraads verkiezingen. Alle deelnemende poli tieke partijen zullen in hun verkiezings programma wel opnemen „Spoedige réconstructie van de Rademakerstraat is gewenst". Ik zou echter het volgende voorstel in de Raad aan de orde willen zien. De Raad, van Soest neemt het voorstel aan, om in afwachting van de over dracht van de Rademakerstraat door Rijkswaterstaat aan de Gemeente Soest en het daaromtrent te verschij nen Koninklijk Besluit te beginnen met de ré constructie-werkzaamheden en daaromtrent besprekingen te voe ren met de Rijkswaterstaat. Het moet Rijkswaterstaat toch in één gesprek duidelijk te maken zijn, dat langer wachten niet meer ver antwoord is. Dat het maken van een Koninklijk Besluit in deze gehele zaak slechts een formaliteit is. De Raad heeft destijds al een krediet ter be schikking gesteld. Het geld is er dus al. Gemeenteraad van Soest: Het woord is nu aan u. Ik dank u voor de plaatsing van dit artikel. Hoogachtend, P. C. Pieren, Soesterberg. Rijverbod Een rijverbod kreeg een Soester die op de Middelwijkstraat reed in een perso nenauto die uit Canada ingevoerd werd. Het kentekenbewijs bleek ver lopen te zijn, terwijl er ook geen invoerrechten werden betaald. De zaak is in onderzoek. Rommelmarkt/bazar Mytylschool op vrijdag 30 oktober In het kader van het Internationaal Jaar van Gehandicapten en de viering van het 25-jarig bestaan van de Trap- penberg als revalidatiecentrum, orga niseert de Mytylschool de Trappenberg een bazar annex rommelmarkt. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan een projekt in Botswana, dat door de Trappenberg geadopteerd is. Dit projekt wordt door Unicef onder steund. Unicef ontwikkelt een uitge breid programma speciaal voor de be handeling van de gehandicapten in de dorpen in Botswana. Dè bazar vindt plaats op vrijdag 30 oktober van 10.00 uur tot uiterlijk 21.00 uur op het Oude Raadhuisplein te Huizen. Er zijn echter nog veel spullen voor de verkoop nodig. Daarom doet men een beroep op iedereen om te helpen. U kunt dat doen door allerlei verkoop artikelen beschikbaar te stellen, zoals: - spullen die u niet meer gebruikt en die de moeite waard zijn om te verkopen, bijvoorbeeld: boeken, serviesgoed, sie raden, snuisterijen, kleding. - zelfgemaakte artikelen. - nieuwe artikelen. De spullen kunnen gebracht worden naar de Mytylschool of opgehaald wor den als u ze zelf niet kunt brengen. In dat geval kunt u 'oexien: iviyiyiscnool de Trappenberg, Crailoseweg 116, Hui zen, telefoon 02159-30551. Ski-happening in Amersfoort Terwijl wij nauwelijks de eerste mooie dagen hebben beleefd van de herfst is ski-minnend Nederland alweer volop bezig zich terdege voor te bereiden op het nieuwe ski-seizoen '81-'82. Daarop heeft het afgelopen weekend een grote beurs te Rotterdam inge speeld en de belangstelling was enorm want de ski-sport neemt duidelijk een grote plaats in, in de rij van sportspe len. In Amersfoort wordt op 9, 10 en 11 oktober een ski-happening gehouden en dat gebeurt bij de zeer goed bekend staande sportzaak van Wim Jaquet, Langestraat 111. Naast modeshows op ski-kledingge- bied en tal van demonstraties zijn er ook diverse stands van importeurs die de laatste nieuwe snufjes op ski-gebied zullen presenteren. De entree voor volwassenen is 3,50 en kinderen betalen de helft. Kaarten hiervoor kunt u reserveren bij dit sportcentrum in Amersfoort, tel. 033-18996. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Bij Foxboro Nederland NV, gevestigd op het Soester industrieterrein, wordt een interne reorganisatie doorgevoerd die noodzakelijk geworden is door de vraag naar nieuwe producten. Het be drijf zal binnen de mogelijkheden ge bruik maken van het huidige perso neelsbestand door middel van interne overplaatsingen. Met betrekking tot deze veranderingen zijn de onderne mingsraad en de vakbonden reeds ingelicht. Foxboro is, zoals elk ander goed ge leid bedrijf, constant bezig zijn pro ductscala aan de eisen van zijn afne mers aan te passen. De huidige trend in de industrie is meer en meer gericht op de geavanceerde electronische pro- dukten en in verminderende mate op de meer conventionele producten. De introductie van een nieuw pro duct, gebaseerd op de nieuwste ontwik kelingen op het gebied van micropro cessoren én het sukses daarvan, heb ben geleid tot een verhoogde vraag naar deze geavanceerde systemen. Een goed geleid bedrijf zal dan ook planmatig op deze veranderingen inspelen om maximaal aan de ver hoogde vraag naar deze nieuwe pro ducten te voldoen, om zo ook de conti nuïteit van het bedrijf te verzekeren. De plannen die daarvoor nu op tafel liggen, vormen een concretisering van het beleid zoals dat reeds een aantal jaren geleden is vastgesteld en toen ook met de Ondernemingsraad is be sproken. In concreto betekent het dat nu ver schuivingen in de productie worden voorbereid naar de geavanceerde elec tronische systemen gedurende 1982/ 1983. De directie heeft niet de intentie om personeel te ontslaan. Als bandenspeciaalzaak hebben wij uitsluitend 1e kwaliteit nieuwe banden in voorraad. Wij zijn dealer voor Michelin, Uniroyal banden, dus garantieverzekerd. al onze bandenprijzen zijn inclusief montage en btw. balanceren f 10,- per wiel. DEZE ZEER LAGE PRIJZEN ZIJN GELDIG ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. SHELL-ZELFT ANKSTATION A. J. ZWIERS Weegbreestraat 54 Soest. ROMAX UITLAATSPECIALIST GRATIS MONTAGE. 10264 Ajje zeit daa'k voak over de zellufde zoake leg te zwaam- me, daan hejje groot geliek. Moar doar kaan'k ok niks an doen. Daat komp deur de Soesder en die hetter ok geejn schuld an. Die mot ommers schrieve over Soest, aangders zouw ut geejn Soesder kraangt iveze. Eejn vaan de grootste nieuws anbrengers is de ge- meengteroad en die hettut ok aaltied over zoake, die nooit an un end komme. Veurige week weer us een aaflevering over ut kaampeerterrein-fuije- ton. Daa's toch un laang ver- hoal. Daat komp nooit uut. Ut uutstelle ok niet! As 't deuze winter wil vrieze kom je licht nog op de schoats. In Fries- laand houwe ze daan laange boan wedstrieje. In Soest doen ze an laang eb oanschuve. En doar hoef ut heul niet koud veur te weze. Die sport kaajje 't heule joar speule. Vaan ming kriege ze nog us un medaalje veur die prestoaties. Wie ut laangste over ééjn gevaal ken proate, die wint de moakette vaan de centrumweg. Tweede pries is un legpenning vaan de staankklup, moar die betoalt Hannes niet. Waant die is voor- temee nog un zooi penninge an de gemeengte kwiet net as aal- Ie aangdere Soesders. Ajje te- mingste leest waat ovve ze aal- lemoal met ongze cengte vaan plaan benne! En je ken der vaan oppaan daat die plaanne deurgoan. Daa's zo vaast as un huus. As ze doar noeng us un poar joar over blieve vergoa- dere, daat zouw ming best uut- komme. Houwwe we de knip nog e ff e dicht! Zo moewe ok meer goan betoale veur ut vul- lusophoale. Moar ze komme mingder laangst metde woa- ges, waant die ben nódig om aalle plaanne aaf te voere, schaat ik. Heule loadinge voor- stelle roake woardelóos. En daat krieje as die ok duurder goan koste, as toen ze ze be- daacht hebbe. 't Zwemme mot meer opbrenge en mettut rioolwoater goan ze ongs nog meer aaftaappe. Zo motte zede kop bóve woater zien te houwe. Daat wor veur de burger pom- pe of verzupe. Ajje t ming vroagt, daan mok zegge, vaan je hêuloa holoa, houwt ter de moed moar in! Hannes van de Neng De huis-aan-huiscollecte ten bate van het Soester Dierentehuis heeft dit jaar 17.750 gulden opgebracht. Dat is 1.450 gulden minder dan in 1980, toen 19.200 gulden werd bijeenge bracht. Het bestuur van de afdeling Soest van de Dierenbescherming dankt zowel gevers als collectanten voor hun bijdrage. Kostbare video-apparatuur gestolen Uit een woning aan de Amersfoortse- straat te Soesterberg, welke dienst doet als opleidingscentrum van „Zon en Schild", is de complete video-appa ratuur gestolen: de cassetterecorder, de camera, de viewer, een zoomlens, een modulator en tien cassettes. Ook de kleuren-t.v. werd meegenomen en een kabelhaspel. Alles tesamen heeft de buit een waarde van elfduizend gulden. De dief verschafte zich toe gang tot het pand via het dak. Iechts 079 t B- 17.750 Gulden voor dierenbescherming De bewoners van de wijk Klaarwater hebben al geruime tijd last van krekels die in groten getale met hun irritant tsirpend geluid nogal wat overlast geven. Omdat de dienst van gemeentereini ging niet voorziet in de bestrijding van een dergelijke plaag, is de bewoners aangeraden kontakt op te nemen met Rentokil Chemie b.v. te Hilversum. Deze firma, gespecialiseerd in de bestrij ding van ongedierte, heeft inmiddels de bewoners benaderd. Voor de gemeente resteert het onder zoek waar deze krekels zo ineens vandaan komen. Er bestaan vermoe dens, maar het onderzoek is nog niet afgerond. Krekelplaag in Klaarwater

Soester Courant | 1981 | | pagina 9