VVZ'49 en Sporting Zuid delen de punten Sec (zathaalt uit tegen Hulshorst 6-0 Soest wint van Animo VVZ'49 blijft ongeslagen na 3-0 winst op Lopik JÊr ISSBfs"?™**1'" Hees krijgt wederom te weinig i b SOESTDIJK SEC overrompelt Midlandia 7-2 BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Damesvoetbal: mWmwm i* ssiissi CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Koppositie veroverd: 1 Klaverjassen Soester Courant van woensdag 21 oktober 1981 Vrouwe Fortunata is Hees dit seizoen beslist niet goed gezind. Want ook van het zwakkere Barneveld werd verlo ren, ondanks veldoverwicht en beter voetbal. Het eerste kwartier liet een gelijk- opgaande strijd zien. Daarna trok Hees het spel volledig naar zich toe met goed opgezette aanvallen. Via de goed spelende Piet Schalkwijk en Rob Mooij werd het de doelman van Barneveld erg moeilijk gemaakt. Toch opende Barneveld de score, zij het zeer tegen de verhoudingen in. In de 25e minuut werd een op zich onge vaarlijke aanval afgerond met een schot van vijftien meter afstand. Het schot werd gestopt, maar vervolgens onzorgvuldig weggewerkt. De Barne- veldspits kreeg zo een tweede kans en die werd benut: 1-0. Na deze tegenslag ging Hees nog feller in de aanval. Een schot van Wester- veld ketste af op de paaleen solo van Piet Schalkwijk ging buiten bereik van de Barneveld-goalie net naast. Met een corner-verhouding van 9 voor - tegen 2 werd er gerust. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld te zien. Hees volop in de aanval met de goed stuwende Hoefman, die herhaaldelijk uitstekende passes gaf op de razendsnelle Rob Mooij. Er ontstond paniek in de Barneveld-ver- dediging. maar het doelpunt bleef uit. Na tien minuten wisselde trainer Land man, René Ribberink voor De Boer. Vijf minuten later leek Hees dicht bij de gelijkmaker te zijn, maar ook nu weer bleef het kleine beetje geluk uit. De voorzet van Mooij werd door Jaap v.d. Veer net overgekopt. Westerveld werd daarna gewisseld voor Kees van Dijk en hij stond aan de basis van de gelijkmaker. Piet Schalk wijk kogelde van Dijk's voorzet hard in. 1-1. Hees bleef aansturen op winst en dat leek ook slechts een kwestie van tijd. Het pakte echter anders uit want acht minuten voor tijd maakte de spits van Barneveld een eind aan alle ver wachtingen door met een droge knal de Hees-doelman te verschalken: 2-1. De meer dan verdiende gelijkmaker bleef uit. De goed leidende scheids rechter Van Dijen floot af en zo verloor Hees opnieuw, tegen de verhouding in. A.s. zaterdag wordt aan de Kooiweg om half drie gespeeld tegen het ook niet al te sterke Cobu Boys uit Amers foort. Er moet gewonnen kunnen jwor- den. In tegenstelling tot de meeste van hun mannelijke clubgenoten, doen de da mes van VVZ het tot nu toe uitstekend. Tegen het sterke Lopik werd opnieuw de volle winst gehaald. De dames hebben hun overwinning niet cadeau gekregen, maar met name uitblinkster Tilly Piepenbroek zorgde ervoor, dat WZ met ruim verschil de eindstreep haalde. De dames hebben zaterdag voor een officieus record gezorgd. Na precies 15 seconden was het al 1-0, toen Marloek Strietman haar schot via een van de Lopik-verdedigster in het doel zag verdwijnen. VVZ schroefde de score in de persoon van Tilly Piepenbroek na 4 minuten al op naar 2-0, toen zij na een fraaie solo de Lopik-keeper andermaal het nakijken liet. Het leek er opnieuw op, dat VVZ met ruime cijfers zou gaan winnen, maar dat pakte toch anders uit. Lopik kwam geleidelijk aan wat beter in de wed strijd en ook al omdat het middenveld niet draaide als bij voorgaande gele genheden, konden de bezoekende da mes meerdere malen ver oprukken. De verdediging bewees in deze wed strijd waarom het de minst gepasseer de van de competitie is en hield de zaak zeker in de eerste helft goed onder controle. De aanval was ook enigszins gehandi capt. Helen Maier, die normaal via snel spel voor veel gevaar zorgt, be schikte door een zware verkoudheid niet over de lucht, die voor dat snelle werk nodig is. Zij werd halverwege de tweede helft dan ook vervangen. Het gevaar moest daarom vooral komen van Tilly Piepenbroek en Marloek Strietman. De eerste voldeed goed, maar Marloek Strietman was soms wat te egoïstisch, ondanks haar harde werken. Na de pauze kwam VVZ op het veld met Babette Krook voor Marja Brou wer, die duidelijk haar dag niet had. Corrie Floor schoof op naar het mid denveld, terwijl de motor van de ver dediging. Lize Meerdink op de voor- stopperplaats ging spelen. Dit was duidelijk geen gelukkige verandering. Vooral Corrie Floor is niet die spel- verdeelster, die Marja Brouwer duide lijk wel is. Hierdoor ontstonden er enkele gevaarlijke situaties voor het doel van Anita Hardeman, maar het sluitstuk van de verdediging maakte een prima indruk. Zoals gesteld viel Helen Maier uit en zij werd vervangen door een nieuweling Annemarie van Merkesteijn. Het werd toen nog moei lijker voor WZ, omdat dit meisje niet over een goed wedstrijdritme beschikt. Terwijl iedereen dacht, dat Lopik de aansluiting tot stand zou brengen, wist Tilly Piepenbroek de derde WZ-tref- fer tot stand te brengen. Zij liet haar directe tegenstander vele meters ach ter zich en scoorde op eenvoudige wijze. WZ moest de wedstrijd nog met 10 man uitspelen, omdat Ludrid Over hand, het veld met een blessure moest verlaten. Lopik geloofde er niet meer in en WZ hield de zaak verder goed onder controle. Volgende week speelt WZ opnieuw thuis, om 10.30 uur moeten de dames aantreden tegen Bloemenkwartier 2 uit Hilversum. De stand tot nu toe luidt als vólgt: l.IJ.F.C. 4-8 2. VVZ'49 4-7 3. Eemnes 5-7 4. De Meern 2 5-7 5. Naarden '79 4-6 6. Dofa 5-5 7. BI. kwartier 2 4-2 8. Montfoort 4-2 9. Lopik 4-0 10. SVMBoys 5-0 FntfiHprmnn Foto: Herman van Dam Bert Holwerda omspeelt de Hulshorst-keeper en scoort 3-0 voor SEC SEC heeft afgelopen zaterdag eindelijk de kansen benut. Hulshorst werd aan de Bosstraat het slachtoffer van een zeer gretig SEC, want maar liefst zes doelpunten moest doelman Jan Jansen van Hulshorst in casseren. De openingsfase gaf een zeer aanval lend ingestelde Hulshorstploeg te zien en SEC werd even teruggedrongen, maar meer dan twee corners en een goede redding van Wim van de Veen zat er niet in. SEC nam al vrij snel het initiatief over en met snelle counters trok men richting Hulshorst doel. Zo'n snelle counter leverde ook het eerste doelpunt voor SEC op. De inzet van Dik van de Broek werd in eerste instantie nog wel gekeerd, maar de bal kwam voor de voeten van Henk van Essen, die de bal in de bovenhoek deponeerde. 1-0 in de 13e minuut. SEC bleef doorgaan en enkele minuten later was het weer raak. Aan de basis van een schitterende goal stond Wim van Velzen, die een schitterende pass losliet op Wout Krüter. Zeer beheerst omspeelde hij doelman Jansen en schoof de bal in het lege doel. 2-0. In de 24e minuut leek SEC de zaak al definitief te gaan beslissen toen Piet van Hunen een voorzet losliet op Bert Holwarda, die inkopte, maar de bal werd op de doellijn gekeerd. Het SEC-offensief luwde wat en Huls horst kon iets terug gaan doen, maar de SEC-achterhoede onder leiding van Cees Christiaanse stond deze middag goed op zijn plaats, al moest Wim van de Veen in de 35e minuut gestrekt naar de hoek na een inzet van Huls horst-spits Mulder. Met een 2-0 stand brak de rust aan en het zag er naar uit dat SEC een mak kelijke tweede helft tegemoet zou gaan. SEC startte deze tweede helft echter zeer aanvallend en dat leverde in de 6e minuut al meteen een enorme kans op voor SEC, maar Henk van Essen kopte maar net over uit een voorzet van Piet van Hunen. In de 15e minuut was het echter weer raak. Jan Kuyvenhoven pikte een slecht weggewerkte bal op en speelde zeer goed Bert Holwarda aan, die geen fout maakte. 3-0. SEC liet er geen gras over groeien, want in de 19e minuut was het op nieuw Bert Holwarda, die scoorde. Hij speelde de Hulshorst achterhoede weg en prikte de bal zeer effectvol in de rechterbenedenhoek. 4-0. In de 30e minuut werd de zeer goed spelende Henk van Essen vervangen door Dik Pureveen en enkele tellen later linksachter Gijs Egbers, die een spierscheuring opliep, door Henk Ri- chard. SEC verslapte echter niet en in de 34e minuut werd het zelfs 5-0. Via Bert Holwarda, die zijn tegenstan der uitspeelde kwam de bal bij Wim van Velzen, die raak schoot. De honger was nog niet gestild, want SPORT Foto: Herman van Dam Spelmoment uit de voetbalwedstrijd WZ tegen Sporting-Zuid WZ'49 is er opnieuw in geslaagd! om de volle winst te behalen. In een matige partij tegen het uit Amsterdam afkomstige Sporting Zuid werd het tenslotte 1-1. Opnieuw een teleurstel lend competitie-resultaat, waardoor de Soesters zijn afgezakt naar de onder ste regionen van de ranglijst. Toch is het onbegrijpelijk, dat VVZ aan een ploeg als Sporting Zuid een punt moet prijsgeven. Vorige week behaal de het nog een uitstekend resultaat in de bekerwedstrijd tegen eerste klasser WOG. Met snel en direkt voetbal slaagde men erin om het de Harder wijkers moeilijk te maken. De wedstrijd tegen Sporting liet een heel ander WZ zien. Geen snelle combinaties, maar het eindeloos el kaar toe spelen van de bal, terwijl ook met de gecreëerde kansen op de meest vreemdsoortige wijze werd omge sprongen. Gelukkig waren er ook enkele licht puntjes. Na 5 minuten spelen wist Wim Hospes een bal goed terug te leggen op Klaas Brölman. Brölman tikte de bal onder Sporting goalie van Ooster hof door en bracht WZ op een 1-0 voorsprong. Enkele minuten later was Erik Toonen dicht bij 2-0, zijn harde schuiver ging echter net naast. Daarna ging het snel bergafwaarts. WZ-werkte wel hard, maar het kwam er niet uit. Keer op keer was de gegeven pass te hard of onzuiver. De bezoeken de vereniging kon hier ook niet veel beters tegen over stellen. En wist Sporting de weg naar het WZ-doel een keer te vinden, dan was daar een attente Wim van de Rol. Hij wist in tegenstelling tot de meeste van zijn teamgenoten een sterke indruk achter te laten. Met de rest van de eerste helft ging het als met het weer, het werd lang zaam slechter. Kort voor het rust- signaal van scheidsrechter van Twil- lert voorkwam Wim van de Pol dat Sporting naast WZ kwam. Hij wist een keiharde vrije trap op uitstekende wijze te stoppen. De tweede helft begon wat hoop gevender. Klaas Brölman wist zich na goed voorbereidend werk van Erik Too nen vrij te maken, maar andermaal was de afwerking onzuiver. Ook de voor Ha-, jo Groart in de ploeg gekomen Henk Vos kreeg een goede mogelijkheid. Hij vond echter de keeper op zijn weg naar succes. Na 10 minuten belandden beide teams weer op hun uitgangspunt. In een onduidelijke situatie vond ex-WZ-er Henk Smit een vrije weg naar het Doel van Van de Pol. Voor de laatste bleef er weinig anders over, dan de bal uit het net te halen. 1-1. In de resterende speeltijd was WZ wel de sterkere ploeg, maar wist dit niet in een hernieuwde voorsprong uit te druk ken. Deels door pech, maar ook door eigen onkunde. Pech hadden Jos Brou wer (inzet van de lijn gehaald) en John Leeber (bal via keeper op de lat). BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl Ingerichte zaal Dik Pureveen en Henk Richard wil den ook nog wel wat laten zien en gin gen tot goede aanvallende akties over, maar het zag er naar uit dat het 5-0 zou blijven. In de 44e minuut kwam er echter nog een prima aanval van SEC. Jan Kuyvenhoven speelde Bert Hol warda aan, die Piet van Hunen vrij voor het doel zag staan en deze kreeg dan ook loon naar werken en kopte beheerst raak. 6-0. SEC zocht na het eindsignaal van de prima leidende scheidsrechter J. W. van Laar dolgelukkig de kleedkamer op, want wat de voorgaande wedstrij den uitbleef, ondanks zeer attraktief aanvalsspel, het doelpunten maken was eindelijk gelukt. A.s. zaterdag staat SEC voor de zeer moeilijke uitwedstrijd tegen Unicum in Lelystad. Onkunde in de persoon van Martin Kievits, die veel te egoïstisch bezig was. Halverwege de tweede helft probeerde trainer Veerman alsnog een gunstige beslissing te forceren, door het jonge talent Marcel de Graaf in het team te brengen voor Klaas Brölman. Maar ook de Graaf kon niet die vorm vinden, die hem de afgelopen weken zo ken merkte. De partij leek als een nachtkaars uit te gaan, ware het niet, dat WZ in de laatste minuut nog een enorme kans kreeg. Via de linkervleugel werd de bal voor het doel gebracht, waar twee man de bal zo in een leeg doel konden tikken. Zelfs de scheidsrechter was al in de veronderstelling, dat het leer in het net zou belanden, want hij wees al naar het midden. Het liep anders af, want zowel Hospes als Bade verzuim den op ongelooflijke wijze om WZ alsnog aan twee punten te helpen. Volgende week zaterdag moet WZ maar de hekkesluiter van de ranglijst Buitenveldert. Er zal dan beslist ge wonnen moeten worden. VVZ 2 - Zuidvogels 3 1-1 Het tweede elftal van WZ heeft einde lijk zijn eerste competitiepunt te pak ken. In een aardige partij, .voetbal tegen liet uit Huizen afkomstige Zuid vogels kwamen beide ploegen tot een puntendëling. Een punt, waar men aan WZ-zijde niet helemaal tevreden mee was. Gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd stond VVZ op een 1-0 voorsprong, die 5 minuten voor het einde op nonchalante wijze uit handen werd gegeven. Het grootste manco van WZ is het benutten van de kansen. Hierdoor gin gen de eerste 4 wedstrijden verloren. Afgelopen zaterdag leek het allemaal gunstiger uit te pakken. Opnieuw een veel sterker VVZ, maar nu werd dat ook uitgedrukt in een snelle treffer. Karei Bade bracht zijn ploeg na zo'n 10 minuten spelen op 1-0. Daarna viel WZ snel weer terug in het oude ritme van goed opbouwend bezig zijn, maar de zaak niet weten af te ronden. Gedurende de gehele wedstrijd was dit spelbeeld bepalend. Zuidvogels wist hier maar weinig tegenover te stellen. Toch sleep ten de bezoekers nog één punt weg, toen zij na een snelle aanval en fouten in de VVZ-verdediging keeper Wout Mout het nakijken lieten. Jeugdvoetbal Evenals met de meeste senioren elftallen ging het ook bij de jeugd van WZ niet best. De Al junioren kregen hun tweede nederlaag in suc cessie te incasseren (1-3 tegen koploper APWC), terwijl ook de meeste andere elftallen verloren of gelijk speelden. De uitslagen luiden als volgt: WZ al-APWC al 1-3 Limvio bl-VVZ bl 4-1 WZ b2-Hoogland b3 0-7 APWC cl-VVZ cl 8-1 QuiCk C3-WZ c2 3-2 WZ c3-Hoevelaken c3 1-6 CJW dl-VVZ dl 2-0 WZ d2-Hooglanderveen d2 10-0 IJ sselmeervogels D6-V VZ d3 0-1 CJW El-VVZ el 0-2 WZe2-SECe2 2-0 WZe3-IJsselmeervogels.e5 0-0 KWA f3-VVZ fl 1-1 programma van de thuiswedstrijden a.s. zaterdag: WZ a2 - Posthoorn al WZ bl - Soest b2 WZ cl - VVZA c2 WZ c2 - Baarn c3 WZ c3 - Baarn c4 WD dl - Achterveld dl WZ d3 - Amersfoortse Boys d3 WZ El - Roda e2 WZ fl - Amersvorde fl Op zeer overtuigende wijze heeft SEC laten zien dat het wel degelijk kan scoren en dat de lage klassering een vergissing is. Midlandia werd het slachtoffer en had geen antwoord op het snelle aanvalsspel van SEC. SEC startte energiek en al binnen twee minuten liet spits Arie Posthuma zien dat hij een belangrijke rol zou gaan spelen. Een snelle rush van hem kon nog maar net tot hoekschop verwerkt worden. Even later soleerde Joop Abbel door de Midlandia defensie en werd in het strafschopgebied neergelegd. Jan van Rees opende de score door de straf schop te benutten (0-1). Het was duidelijk dat de Midlandia achterhoede snelheid tekort kwam tegen de SEC voorhoede die vaak in hoog tempo de bal opbracht. Een snelle aanval over rechts van Midlandia werd door Jan Riedstra ver rassend afgerond met een diagonaal schot waar keeper Eric Heemskerk kansloos was 1-1na 8 minuten. SEC trok het initiatief weer naar zich toe, een schot van Rob Embricqx werd op de doellijn gestopt maar in de 12e minuut kwam SEC toch op voorsprong toen de bal na een vrije trap, genomen door Jan van Rees, terecht kwam bij Arie Posthuma. die knap solerend door de verdediging zich goed vrij speelde en keeper Schmitt kansloos liet. (1-2). Een goede combinatie tussen Arie Posthuma en Joop Abbel leverde slechts een hoekschop op. Nadat Midlandia twee kansen uit hoek schoppen kreeg vergrootte SEC de score. Arie Posthuma bekroonde een solo met een goed schot dat door keeper Schmitt in eerste instantie werd gekeerd. De bal kwam echter bij Rob Embricqx die met een fraaie lob in de uiterste hoek de stand opbracht. In het resterende kwartier werd de score niet gewijzigd. Midlandia pro beerde aan te vallen maar midvoor Schouten was kansloos tegen voorstop per Evert Holleman en de vleugel verdedigers Ruud van Rouwendaal en Gerard van de Brom kregen voldoende gelegenheid om hun aanval te onder steunen. SEC startte ongewijzigd in de tweede helft. Midlandia kreeg de gelegenheid wat op te dringen waarbij hun achterhoede in de grootste problemen kwam als SEC snel opkwam. Jan van Veenendaal lanceerde regelmatig de snelle Joop Abbel en Arie Postuma en slordig afwerken voorkwam een verder oplo pen van de score. Een dieptepass van Jaap Holleman vormde de inleiding tot het 4e doel punt. Keeper Schmitt trachtte de bal te vangen, liet hem glippen en de attent meegesprinte Theo Altenaar kon de bal oppikken en rustig het doel in wandelen (1-4). Nadat Rob Embricqx zich keurig had vrijgespeeld bleef hij op de solotoer gaan en zag zijn schot gekeerd. In de 25e minuut kreeg Arie Posthuma de bal goed aangespeeld van Theo Altenaar, speelde zich vrij en passeerde fraai keeper Schmitt (1-5). Wim Altenaar kwam daarna Rob Em bricqx vervangen. Midlandia vocht teiug en bij een aanval over links kreeg Jan Riedstra de kans (2-5) te scoren, door een harde zuivere schui ver die onbereikbaar was voor Eric Heemskerk. De aanvallen van SEC bleven gevaar lijk. Een kopbal van Wim Altenaar na goed aangeven door Jaap Holle man werd op de lijn gestopt, maar tien minuten voor tijd had Joop Abbel succes toen Arie Posthuma de bal naar de vrijlopende Joop Abbel toeschoof waarna hij kon scoren (2-6). Vijf minuten voor tijd bepaalde Joop Abbel de eindstand op 2-7 toen keeper Schmitt een hard ingeschoten bal van Theo Altenaar niet onder controle kon krijgen en de terugspringende bal hard door Joop Abbel werd ingeschoten. Volgende week in de thuiswedstrijd tegen de Vesting hopen we een goed vervolg te zien. SEC 2 - Victoria 2 3-2 In een zeer aantrekkelijk duel hebben de SEC-reserves hun leiderspositie in de kopgroep weten te behouden. Na 10 minuten spelen kwamen zij, door een foutje in de achterhoede wel op een 0-1 achterstand, maar na een kwartier spelen was het Walter de Boer die met een knap schot de partijen weer op gelijke voet bracht. Na 32 minuten spelen scoorde Cees van Dorresteyn met een prachtige omhaal 2-1. Een paar goede reddingen van keeper van der Vaart hielden de stand tot de pauze op 2-1 voor de mannen van aanvoerder van Zanten. Na de rust wist de goede spelende Mark Timmer de stand op 3-1 te brengen. Epskamp en Luytelaar werk ten zeer hard op het middenveld. Toch wist Victoria, van een mis verstand in de achterhoede gebruik te maken en bracht de score op 3-2. 3-2. Het laatste kwartier hielden de Groen/Witten echter goed stand en behaalden hiermede een verdiende overwinning. Zondag al volgt de moeilijke uit wedstrijd tegen Vriendenschaar 2 in Culemborg. Snelheidscontrole Op de Stadhouderslaan werd het vS| keer vorige week gedurende enige uren op snelheid gecontroleerd. 331 Voertui gen passeerden de radarapparatuur van de politie en daarvan reden 34 bestuurders harder dan vijftig kilo meter per uur. De hoogst gemeten snelheid was 96 km. p.u. Viscompetitie 25 Oktober a.s. start visclub ,,De Eem" weer met de wintercompetitie, evenals vorig jaar. Er wordt gevist over 10 wedstrijden waarvan de twee slechtste vervallen. Er wordt gevist op gewicht en alle maten. Dit jaar ook weer mooie prijzen o.a. een Zaanse klok. Wilt U meedoen of meer informatie? Bel W. Groen, tel. 20163. Deelnemersvergadering Sportstichting De jaarlijkse deelnemersvergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport Soest wordt dinsdag avond 10 november om 20.00 uur gehou den in het restaurant van het Soester Natuurbad. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK TEL. 02155-17552 Soest speelde met meer animo dan Ani mo, om met een grapje van een se- lektiespeler te beginnen. Het was de waarheid tevens en daarom won Soest verdiend met 2-0 van (koploper) Ani mo uit Amsterdam. Toen de Bilthovense scheidsrechter H. v. Meeteren het beginsignaal liet horen had „Soest" twee belangrijke aderlatingen moeten ondergaan. Voor stopper Robert Westbroek was wegens ziekte afwezig en Arjan Schipperen was de griep nog maar net te boven en verbleef dus op de reservebank. Bovendien was doelman Eep Kamp horst bij lange na niet vrij van koorts maar wilde toch onder de lat. André van den Dijssel stond nu voorstopper en Martin Langbroek „midden-mid den", Gert Westerveld kompleteerde met Richard Visee de voorhoede. Soest startte behoudend en dat was een kolfje naar de hand van de Amster dammers die met een middenvelder- spielm'acher Demas in huis het hele middenveld spoedig veroverden. Animo bouwde en breide dat het een lieve lust was en de Soest-verdediging trok zich terug en met de rustig spelende Johan Staal aan het hoofd voorkwam men el ke moeizaam gecreëerde schietpositie en zo kwamen de Amsterdammers die erg veel pratten nauwelijks tot een be dreiging van het Soest-doel. Dat breien op het middenveld leidde tot een paar zeer gevaarlijke counters van Soest, waarin John Walrave de grootste „hand" had. Zijn harde af standschoten werden bekwaam door doelman Bost gestopt. Intussen onspon zich een boeiende partij voetbal voor het publiek, waarin de Amsterdamse ploeg technisch de be tere was maar de Soest ploeg de ge vaarlijkste. Counters van de snelle Huub Koppel leidden aanvankelijk niet tot sukses maar toch leidde zo'n aktie tot de „opsteker" voor de rust. Huub forceer de een inworp vlakbij de corner-vlag. Die werd door Martin Langbroek op maat terug gekopt en de toestormen de Richard Visser schoot zó hard in de rechterbenedenhoek dat doelman Borst (te laat vallend) de treffer als het ware verborg. 1-0. Daarna was het rust en iedereen sprak van een goede opsteker en dat was het ook. Want vlak na de rust was het Soest dat gewoon het initiatief nam. Martin Langbroek kreeg kansen maar die trof doelman Bost op 'n best. Foto: Herman van Dam Ook John Westerveld, goed doorgebro ken trof hem als struikelblok al le verde dat wel een vrije trap wegens hands buiten het 16 metergebied op. Daarna kwam Animo wat terug maar er kwam geen of nauwelijks gevaar uit voor het Soest doel. Toch kwam dit in gevaar doordat doelman Epi Kamp horst die enkele fouten maakte die men van een man met koorts kan ver wachten. Peter van den Berg redde een keer zelfs ten koste van een blessure. Half herstelde Arjan Schipperen viel in en Wim Gouw belandde op de back plaats hetgeen hem wonderwel nog het beste afging. In de 22e minuut passte John Walrave op Gert Westerveld. Die gaf een lange bal in de ruimte. Een Animo-back verkeek zich er op en de snelle Huub Koppel loeide de tweede goal voor Soest achter doelman Bost. Animo was definitief een geslagen ploeg. Wim Gouw kopte nog uit een cor ner net naast en de beide spitsen Huub Koppel en Richard Visee sprintten te vergeefs in de diepte, gens goed leidende arbiter van Meete ren een paar duidelijk mis was met de falende buitenspelval van Animo. Anders was de overwinning beslist groter uitgevallen. Bij Soest kon niets meer stuk. Medekoploper Arsenaal speelde gelijk zodat Soest in een koppositie gedwon gen bleek na afloop, (zie de stand hieronder. Jammer dat de weekenden 25 oktober (reeds eerder gespeeld: Arsenal Soest Huub Koppel schiet Soest naar 2-0 1-0) en 1 november (inhaal) vrij zijn voor Soest. Mogelijk zal trainer van Renswouw zijn weekenden gebruiken voor festivi teiten èn scouting bij komende tegen standers. Bovendien zullen oefenwedstrijden de goed draaiende Soester derde klas ser in vorm moeten houden. Stand 3e klasse KNVB per 18 oktober 1981 S.O. Soest 4-5 (6-2) ASV Arsenal 4-5 (6-4) Animo 3-4 (5-3) Rapidltas 2-3 (5-2) De Eland SDC 3-3 (6-6) Amstelland 3-3 (4-4) Uithoorn 3-3 (6-7) TOG 2-2 (1-2) KBV 3-2 (6-7) Baarn 1-1 (3-3) Sporting Zuid 2-1 (4-6) de Oriënt 2-0 (2-8) Dinsdag 27 oktober houdt de sportor ganisatie „Soest" weer de maandelijk se klaverjasavond. Om „herfst-prijzen en om de „troef- boer"-trofee wordt er dan weer gestre den vanaf 20.00 uur in het Paviljoen van „Soest" aan de Bosstraat Oost, o.l.v. „Kaartmeester" Johan v.d. Hoed. Iedereen is als belangstellende en/of deelnemer uiteraard van harte wel kom. Sportprogramma zaterdag 34 oktober VOETBAL WZ 14.30 uur Buitenveldert - WZ 12.00 uur CWS 2 - VVZ 2 12.00 uur DOVO 3 - VVZ 3 12.00 uur VVZ 4 - Sparta 4 14.30 uur DOVO 5 - VVZ 5 12.00 uur VVZ 6 - CJW 6 14.30 uur VVZ 7 - DVS 12 12.00 uur Jonathan 9 - WZ 8 Dames 10.30 uur VVZ - B. Kwartier 2 HEES 14.30 uur Hees - Cobu Boys 12.00 uur Hees 2 - Jonathan 3 12.00 uur Hees 3 - Bl. kwartier 5 14.30 uur Eemdijk 3 - Hees 4 14.30 uur Naarden 6 - Hees 5 10.00 uur Argon 5 - Hees 6 SEC 14.30 uur Unicum - SEC 12.00 uur Cobu Boys 3 - SEC 2 12.00 uur SEC 4 - Unicum 5 SOESTERBERG 14.30 uur de Posthoorn - S'berg 12.00 uur S'berg 4 - NSVS 3 Zondag 35 oktober VOETBAL S.O.SOEST 11.30 uur Fortitudo 2 - Soest 2 11.30 uur Soest 3 - KWA 3 11.30 uur Soest 4 - Argon 4 12.00 uur WOG 5 - Soest 5 14.30 uur Soest 6 - 't Gooi 6 09.30 uur Victoria 7 - Soest 7 11.30 uur Limvio 6 - Soest 8 14.30 uur Soest 9 - KWA 8 11.30 uur Baarn 7 - Soest 10 14.30 uur Soest 12 - De Vesting 11 Dames 09.30 uur Soest - SIOS SEC 14.30 uur SEC - De Vesting 11.30 uur Vriendenschaar 2 - SEC 2 11.45 uur APWC 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Nederhorst 2 U.30 uur SEC 5 - LW 5 11.30 uur SEC 6 - Hoogland 11 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - Nederhorst 11.30 uur S'berg 2 - Baarn 3 11.30 uur S'berg 3 - Zeist 5 11.30 uur Austerlitz 6 - S'berg 6 Dames 11.00 uur S'berg - 's Graveland HOCKEY M.H.C. SOEST Dames Soest - Kameleon Kameleon 3 - Soest 2 Heren Culemborg - Soest Soest 2 - Kameleon 5 Soest veteranen - Baarn A

Soester Courant | 1981 | | pagina 13