Hendrik Smit w i Pub mid Makelaardij b.v nu BUITEN De invloed van de beroepskeuze op de levensloop Banketbakker Y erkley scoort hoog Gekombineerde aktiviteiten Prins Willem Alexander- en Nachtegaalschool DeSoestef Duinen, Drukkere tte" in drogisterij At Breij voor: VAN KLOOSTER voor Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Hinderwet-ontwerp beschikking Hinderwet Bestemmingsplan Overhees HET FUNDAMENT VAN UW VERTROUWEN Openbare commissievergaderingen Avond van het Nut: Lezing van drs. E. Amons - docent Vrije Hogeschool te Driebergen Een stel dat jou I - vast wel Um lekker zit vrijetijdskleding Valse bankbiljetten Opladen accu oorzaak van brand Auto bekrast (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het oprichten van een bedrijfsruimte nabij een bestaand garagebedrijf op een terrein gelegen aan de Beukenlaan 80 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G.,nrs. 6738,6739). Genoemd bouwplan ligt vanaf 23 oktober a.s. gedurende 14 dagen ter in zage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 13 oktober '81 bouwen van een bankgebouw op een terrein aan de Van Weedestraat- hoek Nassauplantsoen. kad. gem. Soest, sectie K.. nrs. 1678 (ged.) en 1679 (ged.). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: Camper Techniek, Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg om een ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een garage annex werkplaats op het perceel Amersfoortse straat 15 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 3894ged. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: ..De vergunning wordt verleend onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar en hinder van de omgeving". Alsogas b.v., Nijverheidsweg 10 te Soest om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een metaalverwerkingsbedrijf op het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G.t nrs. 6407, 6408 en 6409). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: ..De vergunning wordt verleend onder voorwaarden ter voorkoming van brandgevaar en hinder van de omgeving' Peko b.v., Nijverheidsweg ongen.-la te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van stalling, was plaats en doorsmeerruimte voor kranen op het perceel Nijverheids weg ongen.-la te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6772 ged. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: ,,De vergunning wordt verleend onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar en hinder van de omgeving en ter bescherming van de bodem en het grondwater. A. D. Hooijer. Bosstraat .61 te Soest om..een vergunning tot het oprich ten. in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op het perceel Bosstraat 61 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 4139). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: ,,De vergunning wordt verleend onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar en hinder van de omgeving". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór vrijdag 6 november 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: K. Frank, Koninginnelaan 48 te Soest om een nieuwe de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een timmerwerkplaats op het per ceel Koninginnelaan 48 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 100). Gebr. Tammer b.v., Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg om een ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een spuitcabine op het perceel Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectieE6, nr. 3485ged.). (Dit verzoek ligt ook in de bibliotheek Soesterberg). W. M. Bron. Werhovenseweg 9 te Odijk om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een supermarkt op het perceel Buys Ballotlaan 1-3 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E4, nrs. 2981 en 2982) (Dit verzoek ligt ook in de bibliotheek Soesterberg). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 22 ok tober 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 5 november a.s. om resp. 09.00,09.30 en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 23 oktober 1981, gedurende een maand, ter gemeentesecretarie, afdeling I, (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur), alsmede in de plaatselijke biblio theken en het gemeentelijk info-centrum voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad bij besluit van 15 oktober 1981, afdeling I, nummer RB 81-137 in gewijzigde vorm vastgestelde bestemmingsplan „Vierde herziening bestemmingsplan Overhees". De in het ontwerp-bestemmings- plan aangebrachte wijzigingen zijn in het raadsbesluit vermeld, dat even eens ter inzage ligt. Het bestemmingsplan regelt de bestemming van de gronden globaal gele gen ten zuidwesten van de Koningsweg en ter weerszijden van de Boe- renstreek. Binnen de hiervoor genoemde termijn van terinzagelegging kunnen bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht bezwaren tegen het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan worden ingediend door: 1. hen, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend; 2. een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die de gemeenteraad bij de vaststelling in het ontwerp-bestemmingsplan heeft aangebracht. In de landelijke vakwedstrijden voor de ambachtelijke banketbakkerij heeft Verkley een opvallend hoge sco re bereikt. Zelf won de heer C. Ver kley in de kampioensklasse 1981; af deling banket, de eerste prijs. Van zijn personeel won de heer P. J. J. Valk in de afdeling luxe taartpunten de derde prijs: eervolle vermeldingen voor de afdelingen „luxe koekjes" en „marse pein jubileumtaart". Een eervolle ver melding kreeg ook de bij Verkley wer kende heer G. Sterenberg in do klasse „roomboterkoekjes". Deze vakwedstrijden, die sinds tien tallen jaren niet meer gehouden zijn, werden nu georganiseerd in verband met het 25-jarig bestaan van het be drijfschap banketbakkerij. Dit deel van het feest werd gevierd in de Ex- pohal te Hilversum. Er waren ruim tweeduizend inzendin gen van liefst 450 banketbakkers uit het hele land. De laatste specifieke banketbakkersvakwedstrijden zijn in 1952 in Arnhem gehouden en sindsdien is er ook in deze vakwereld heel wat gebeurd. De deelnemers werden ingedeeld in acht groepen, die weer onderverdeeld waren in liefst twee en dertig klassen. Verkley kwam uit in de groep B Kam pioensklassen 1981, afdeling banket. Punten werden gegeven voor drie be oordelingsonderdelen: kwaliteit, pre sentatie en totale indruk. Aardig is in dit verband dat Verkley voor de pre sentatie advies kreeg van „Boutique des Fleurs", de bekende bloemenzaak aan de Steenhoffstraat. Het is een ad vies geworden dat „goud" opleverde. De heer Sterenberg dong mee naar de prijzen voor banketbakkers jonger dan 22 jaar, terwijl de heer P. Valk uit kwam in de leeftijdsgroep van ban ketbakkers ouder dan 22 jaar. Ook De gewonnen bekers, medailles en oorkondes zullen zeer binnenkort in de etalage van de zaak van Verkley aan de Van Weedestraat te zien zijn. Als resultaat van een reeds geruime tijd bestaande goede samenwerking tussen de bovengenoemde lagere- en kleuterschool heeft er vorige week maandag voor het eerst een gekombi neerde openbare ouderavond plaats gevonden. De P.W.A. school was voor deze gele genheid door de kinderen van beide scholen onder het motto „het bos en het milieu" in een prachtig landschap omgetoverd. Op deze avond, die door ca. 70 ouders en genodigden werd bijgewoond, werd voor de pauze het officiële programma afgehandeld. Na de pauze was er met medewerking van leden van het I.V.N. een puzzeltocht met opdrachten over de natuur in de school georganiseerd. makelaars-taxateurs in onroerende goederen hypotheken en assurantiën UdNBM Burg. Grothestraat 32 - Soest Telefoon: 02155-11304* dinsdag 27 oktober - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken, Lange Brinkweg Stichting L.O. en Sport De agenda vermeldt o.m. sluitingstermijn sportterreinen 1982 bespreking jaarverslag en jaarrekening 1979 het treffen van enige voorzieningen op/ aan sportakkommodaties bespreking discussienota verdeling zaalruimte maandag 2 november - 20.00 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken, Lange Brinkweg Commissie Milieubeheer Op de agenda staat o.a. ontwerp bestemmingsplan Nieuwe Gracht het raadsvoorstel tot het vaststellen van de „Afvalstoffenverordening gemeente Soest" paragraaf „Water" van het op te stellen Milieubeleidsplan. De volledige agenda en de stukken die ter tafel komen liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of he^ geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 2. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR V.l.n.r. de heren G. Sterenberg, P. J. J. Valk en C. Verkley. Foto: Herman van Dam SLECHT WEER? Iedere zaterdag- en zondagavond kunt u bij ons binnen terecht voor een originele barbecueparty. Ons barbecuemenu kost inclusief soep en ijs slechts i 24,50 met onbeperkt sausen en salades Reserveren gewenst Tot 70 personen. RESTAURANT OESTERBERQSESTRAAT188.-jOESTDUINEN. 02155-12739, Af I c® Unicef nieuws Unicef heeft voor zijn grote Kerst- kaartenaktie een verrassende collectie bij elkaar weten te brengen. De Unicef-agenda is uitgebracht onder het thema „vader en kind" en verlucht met een boeiende foto reportage. Dit jaar zitten in de collectie een twee tal fraaie correspondentiemappen. Een geschenkdoos, puzzel, kook boek en adventsboek geven ieder de mogelijkheid om het kinderfonds van de verenigde naties te steunen. Komt U eens kijken bij het VVV- kantoor te Soest. Een folder ligt voor U klaar en U kunt er tevens Uw aankopen doen. Verdere verkoopadressen zijn - mevr. N. v. Zoest, Sparrenlaan 4; - mevr. Weitzel, v. Straelenlaan 44; - modemagazijn De Ster, Van Weede straat; - mevr. H. B. Rademaker, Lange Brinkweg 62 - mevr. v.d. Meulen, Insp. Schreu- derlaan 4 - en Ned. Credietbank, Torenstraat 47. Wilt U ook helpen bij de verkoop in uw kennissenkring? tel. 10466. Bedrijven en scholen Voor de grotere afnemers ligt een map met een monsterserie klaar aan de Lange Brinkweg 62. Ook voor scholen is informatiemate riaal beschikbaar. Het gaat daar bij om zeven info's over speciale pro- jekten in ontwikkelingslanden; een werkboek voor leerlingen van 73 pagi na's met informatie over ontwikke lingslanden; een 27-pagina's tellende handleiding voor leerkrachten met in formatie om een leerstofpakket samen te stellen en ook nog een Handboek voor een Wereldklas. Informatie over een en ander is te verkrijgen bij mevrouw H. Rademaker, Lange Brink weg 62. Omdat in de voorafgaande jaren voor de lezingen van Dr. Mees en Dr. Lievegoed grote belangstelling bestond, heeft 't NUT gemeend er goed aan ,te doen op don derdag 29 oktober a.s. nogmaals een dergelijke avond te organiseren. Op advies van Dr. Lievegoed werd aan de heer Amons gevraagd te spreken over de invloed van de beroepskeuze op de verdere levensloop. De heer Amons is als sociaal peda goog werkzaam aan de Vrije Hoge school te Driebergen, waar hij zowel doceert als belast is met de leiding, ding. De Vrije Hogeschool is in 1971 gestart met een „tussenjaar", een éénjarige cursus bedoeld als propaedeuse tussen de middelbare school en een verdere beroepsopleiding. HTJ Een ribcord -t Iznirlzorhnrlznr Een ribcord knickerbocker met zo'n grove handbrei trui in roomwit .4 Broek ƒ59,75 [Truiƒ59,75 V v.V\feedestraat11c tel.12424 Soest Verzamelaars- tentoonstelling in „Zon en Schild" Donderdag 5 november a.s. houdt de afdeling Ontspanning van Zon en Schild, in samenwerking met de afdeling Amersfoort van de Nederlandse Ver eniging de Verzamelaar, een tentoon stelling over diverse verzamelob- jekten zoals; postzegels met muziek als onderwerp, sigarenbandjes, oude blikken, speelkaarten, maritieme do- kumentatie etc. Deze tentoonstelling is speciaal be doeld om een inzicht te geven in wat men zoal kan verzamelen, hoe men een verzameling kan opzetten en hoe men door het verzamelen kan komen tot een fijne vorm van vrijetijdsbesteding. De aanwezige exposanten hopen hier mee een hand te kunnen reiken aan hen die moeite hebben hun, al dan niet gedwongen, vrije tijd op een aange name manier te besteden. Tijdens deze tentoonstelling kunt u alle informatie over verzamelen ontvangen die u wenst. De tentoonstelling vindt plaats in de grote rekreatiezaal van het Psychia trisch Centrum ,Zon en SriiiJdaan de Utrechtseweg 266 te Amcrsioort. De openingstijden zijn van 14.00 tot 20.00 uur en de toegang is geheel gratis. Bij een bank in Soest werden drie val se biljetten van vijftig dollar ingewis seld. Het werd later pas ontdekt. Er werd aangifte van gedaan bij de poli tie. Daar kwam ook een in Soest honen de grossier, die bij het opmaken van zijn kas een vals biljet van honderd gulden ontdekte. Na het eindexamen staan vele leerlin gen voor het vraagstuk, welke beroeps opleiding zij zullen gaan kiezen. De keuze van opleidingen is tegenwoordig zeer groot en geschakeerd. In tegen stelling tot vroeger toen de beroepen veel duidelijker herkenbaar waren, heeft men nu slechts een vaag idee wat een bepaald beroep eigentijk voor stelt. De eenzijdig op wetenschappelijke kennis gerichte middelbare scholen ge ven de leerlingen veelal een te smalle basis voor een serieuze bezinning op deze vaak zo moeilijke keuze. De heer Amons zal echter niet zozeer over de voorwaarden voor een goede beroepskeuze spreken, alswel over de gevolgen van de beroepskeuze. Waartoe kan het beroep in de verschil lende levensfasen en -crises leiden? Via zijn beroep zal men vaak met nieu we gebieden in aanraking komen en zal men nieuwe wegen kunnen inslaan. Beroepskeuze is bepaald geen éénmali ge aangelegenheid. Als men Maarten Toonder als voorbeeld neemt, kan men een innerlijke ontwikkeling van teke naar via ondernemer naar schrijver zien. De lezing van de heer Amons belooft zeer interessant te worden en zal plaatsvinden op 29 oktober a.s. in De Open Hof. Veenbesstraat 2 te Soest. Aanvangstijd 20.15 uur. 't Nut hoopt op deze avond veel le den en veel belangstellenden te zien. Voor leden is de avond vanzelfspre kend gratis, belangstellenden zullen een geringe entreeprijs moeten be talen. Vergadering kommissie culturele zaken Volgende week woensdag, 28 oktober, aanvang 19.30 uur wordt een openbare vergadering gehouden van de commis sie culturele zaken. Ter sprake komt ondermeer de begroting voor 1982 van de bibliotheek; het financieel ver slag van de regionale muziekschool over de jaren 1978-1979 en het toe komstige kultuurbeleid in Soest. Onge twijfeld zal ook de nota van b. en w. over het voorlopig afschaffen van de 1% regeling aan de orde gesteld wor den. Zondagmiddag raakte in een woning aan de Speenkruidstraat een beauty case in brand. De doos stond dicht bij een accu die opgeladen werd. Dat liep uit de hand. De binnenbrand ging met veel rookontwikkeling ge paard, maar de bewoners slaagden er zelf in de vlammen te doven. Van de beautycase was niets meer over. De brandweer rukte wel uit, maar hoefde niet op te treden. NIEUWBOUW VERBOUW VERNIEUWING OUDE BEDRADING SPARRENLAAN 65 BAARN TELEFOON 02154 -1 82 78 -1 70 62 Landelijk en P.U.E.M. erkend installateur Sinds kort is in de drogisterij At Breij aan de Koninginnelaan een „Drukke- rette" gevestigd, waar zeer snel al lerlei soorten klein drukwerk geleverd kan worden. „Snel" en „klein" zijn de trefwoorden waar de klant rekening mee dient te houden, maar met dat in het achter hoofd kan Breij frappant aardig druk werk leveren. De snelheid is vergeleken met alles wat in deze drukkerswereld voor mo gelijk is, uitzonderlijk. Leveringen op dezelfde dag van de bestelling komt nauwelijks meer voor, maar bij Breij zal dat usance zijn. „Klein" betekent in dit geval het be drukken van visitekaartjes van het formaat van 8% bij 5 centimeter; het bedrukken van stickers in drie forma ten; het bedrukken van luciferboekjes, van naaigarnituurtjes; boekjes met tandenstokers en dergelijke zaken in weggeefverpakking. De minimum afname is honderd, maar dat is zeker voor de stickers en de weggeefartikelen geen bezwaar. Het is een franse vinding, die inmid dels in negentien europese landen na volging heeft gekregen. Gebruik ge maakt wordt van een droog drukpro- cedé, waardoor uitzonderlijke snelle levering mogelijk is. Heel strikt geno- De heer A. Brey met een letterdoos op de knie, voor de Drukkerette Foto: Herman van Dam men is het bijna klaar terwijl u wacht. Materialen als plastic, papier, hout en leer kunnen vrijwel probleemloos wor den bedrukt met door de klant gewens te tekst en eventueel ook afbeeldingen. Ook gekleurd materiaal kan bedrukt worden en dat opent aparte perspectie ven voor bijvoorbeeld visitekaartjes en stickers. Breij beschikt over tien lettertypen; drie hoofdletters en zeven kleine let ters en de combinaties zijn legio. Kleine bedrijven, particulieren, ver enigingen kunnen terecht om bijvoor beeld speciale gelegenheden, akties e.d. onder de aandacht te brengen. Het is heel apart en meer dan de moeite waard om eens poolshoogte te gaan nemen. Een aan^ de Korteweg geparkeerde personenauto werd met een scherp voorwerp bekrast. De schade be draagt ongeveer zeshonderd gulden. De eigenaar deed er aangifte van bij de politie.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5