50 Jaar geleden in Soest VAARDERHOOGT Sfeervolle wijnproeverij bij Bistro De Dissel Kleurwedstrijd en Sinterklaas-Feestmiddag voor de jeugd JOS WORTMANN V Weer pottenbakkerij DOE-HET-ZELVERS Gehannes Dankzij Soester Bedrijfsleven: Lady Brax - King Burberry - Loden Frey - Gor-Ray 2 Grote keus alcantara Wilson Glenny - Stylemaster - Schiesser in Soest Foto: Goos van der Wilt VVV Nieuws 30 October 1931 voor Een appel in de tuin 13 Soester Courant van woensdag 28 oktober 1981 13 ALLES VOOR DE BADKAMER. O DAMES- EN 1Ir HERENKLEDING |f nèt even anders! TKb. 154.1» f I.AANSTKAATO.» IIAAIJN Bubbling Brown Sugar, de swingende Broadway musical speelt nog t/m 31 oktober in de Stadsschouwburg te Utrechts. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 25,- t/m 40,- vanaf 3 dagen tevoren te reserveren. Het Rijksprentenkabinet van het Rijksmuseum te Amsterdam expo seert t/m 13 december a.s. een keuze uit de collectie Italiaanse tekeningen van de 15e en 16e eeuw (Rechter hoofdingang). In de foyer van de kleine zaal van Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht kunt u van aan 1 - 30 november 1981 de expositie gaan zien van ruim vijftig instrumenten en een schat aan prenten en foto's van en over de uitvinder van de saxofoonAdolphe Sax, instrumen ten, carrière, dynastie. Deze expositie is in samenwerking met het Brussels Instrumentenmuseum en is dagelijks (behalve zondags) gratis te bezich tigen tussen 12.00 en 16.00 uur. De dichter Levi Weemoedt leest voor uit eigen werk op vrijdag 20 november a.s. om 20.30 uur in Theater Appel markt te Amersfoort. Toegangskaarten 4,75, cjp 2,25 aan de zaal. Op donderdag 5 november om 20.15 uur vindt in het Muziekcentrum Vreden burg te Utrecht een optreden plaats van ,„Rum". De kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar vanaf 31 oktober aan de kassa, dagelijks (beh. zo.) geopend van 10.00-15.00 uur, tel. reserveren van 11.00-15.00 uur (030-314544). Postzegels, munten, sigarenbandjes, suikerzakjes, antiek, beschilderde ste nen en eieren enz. enz. kunt u vinden op de Nationale verzamelaars jaarmarkt in het Jaarbeursgebouw te Utrecht op zaterdag 21 en zondag 22 november a.s. De jaarmarkt is geopend van 10.00- 17.00 uur en de toegangsprijs is 6,- p.p. Voordelige Trein-Toegangsbiljet ten zijn aan vele NS-stations verkrijg baar. Kom ruilen, kijken en ideeën opdoen op het verzamelaarsfeest in de Irenehal. Het Nationaal Bureau voor Toerisme heeft ons onder het motto: „Lekker weg in eigen land" een boekwerkje gezonden met een opgaaf van hotel restaurants, waarbij u een Kerst- arrangement kunt boeken: Gezellig uit met Kerst en jaarwisseling in eigen land. Mocht u dit jaar van plan zijn de feestdagen eens buitenshuis door te brengen, dan kunt u bij ons het boekje komen inzien. In de Oude Kerk aan de Torenstraat te Soest vindt op 31 oktober een concert plaats van het Nederlands Motet- en m.m.v. Vocale en instrumentale solis- M.M.V. Vocale en instrumentale solis ten. Aanvang 20.15 uur. Toegang ƒ7,50; cjp/65 ƒ5,-. Zoals ieder jaar, verkoopt VVV voor Unicef weer wenskaarten, brief papier en geschenken voor alle gele genheden zoals puzzels, kinderkook boek en agenda's. De kaarten zijn nog niet voorradig, maar de andere arti kelen kunt u al komen uitzoeken, en dat is niet overbodig, want ieder jaar blijkt weer dat bijvoorbeeld de agenda's snel uitverkocht zijn. Komt u eens een kijkje nemen en steun het goede doel. Ook de Pro Juventute oranje kalender 1982 is bij ons al te koop. Voor een *tojftfrag van 9,- kunt u zich eigenaar noemen. Met St. Nikolaas in zicht geen gek idee. Om u nog meer Sint Nikolaas-ideeën aan de hand te doen, wat denkt u van een goede kaart van Nederland, een groene kaart van het Gooi, een nieuwe plattegrond van Soest, fiets- en auto routes, provinciegidsen, fietskaarten van Nederland enz. enz. Allemaal ver krijgbaar bij uw VVV. Een wanneer de Sint hieruit niets kan kiezen, dan kunt u altijd uw toevlucht nemen tot de Soester kadobon. Niet zo leuk? Dan het volgende idee: Veel Soesters herinne ren zich nog wel de bekende plekjes, die helaas een ander aanzicht hebben gekregen. Met het boekje „Soest en Soesterberg, getekend en verteld", kunnen die plekjes weer duidelijk in uw herinnering teruggebracht worden. U zult er iedere rechtgeaarde Soester en Soesterberger mee plezieren. Prijs 16,- p. stuk. De tekeningen zijn van Mien ter Horst-van de Rotte en Gerdien ter Horst-Koudijs en tekst van Ben J. v. Os. Smalfilmers opgelet. De Smalfilmciub „Soest bestaat 1 jaar en nodigt u uit op 10 november in Honsbergen, om 20.00 uur voor de kontaktavond. Hier wordt eigen werk vertoond en demonstraties worden gegeven over alles wat met filmen te maken heeft. De toegang is gratis. Een koffieconcert kunt u op zondag 1 november a.s. beluisteren in Dorps huis ,,De Borg". Medewerking wordt verleend door het Utrechts Piano duo Jan Slothouwer, piano en Mariette Vogel, viool. Dit concert begint om 11.30 uur en is gratis toegankelijk. De kinderen kunnen tijdens het concert in de crèche. In Stadsschouwburg Utrecht op 8 en 9 november De broeikas van Harold Pinter door de Toneelgroep Theater. Kaarten 7,-, 11,-, 15,- en 19,-. Eveneens van Harold Pinter is: Fami ly Voices. Dit stuk wordt uitgevoerd door Toneelgroep Centrum en op 4 november gebracht in de Blauwe Zaal te Utrecht. Een lunchvoorstelling vindt om 12.30 uur plaats. Toegangsprijs 3,- vanaf 6 dagen tevoren. Iets heel anders is de Indoor Speedway om de Grand Prix van Nederland, die op 6 november a.s. in Sportpaleis „Ahoy" te Rotterdam wordt gereden met toprijders uit Amerika, Engeland, Denemarken, Nederland, Zweden en Duitsland. De toegangsprijs is 15,-; jeugd t/m 12 jaar en 65+ 7,50. Voor verkoop ook aan ons kantoor. Aan vang: 20.00 uur. Margo Hudig en Beint Mankes ex poseren olieverf, aquarellen en teke ningen van 31 oktober t/m 14 november 1981 in 't Spant te Bussum. De ope ningstijden zijn maandag t/m vrijdag 10.00-16.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Toegang is gratis. Op zaterdag 14 november a.s. zal in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg te Soest een concert plaatsvinden door de Muziekvereni ging PVO, o.l.v. Piet Daalhuisen. Me dewerking wordt verleend door Marco Bakker, Benny Behr, viool en het jon gerenkoor Soesterveen. De aanvang is 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten verkrijgbaar aan ons kantoor 10,- per stuk. Een kadobon ontvangen? Wat kunt u nog meer verlangen. U kiest een kado naar uw keus bij de vele aangesloten Soester- en Soesterbergse winke liers. De electrificatie der lijn Amsterdam - Hilversum-Amersfoort Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over hoofdstuk IX (Waterstaat) der Rijksbegrooting 1931, is o.a. gevraagd of de Neder- landsche Spoorwegen het voornemen hebben spoedig de electrificatie van de lijn Amsterdam-Hilversum-Amersfoort ter hand te nemen. De weg Soestdijk-Bilthoven Vanwege den Provincialen Waterstaat van Utrecht werd Maandag in het gebouw van het Provinciaal bestuur aanbesteed: Het maken van de aarden baan voor het weggedeelte tusschen Pijnenburg en Prins Hendriksoord, deel uitmakende van de werken tot verbetering van den Provincialen weg Soestdijk-Bilthoven. Raming 26.000,-. Laagste inschrijver was N.V. Mij. Wegenbouw, Utrecht voor 19.240,-. Opgeborgen Onder hevig verzet werd Zondag naar het bureau van politie overgebracht zekere v. d. D. alhier. V. d. D., die onder den invloed was van sterken drank, bevond zich op de Birkstraat, alwaar hij nogal opschudding verwekte. Nadat hij een autobus had toen stoppen, ging hij voor één der wielen liggen, waarna hij den chauffeur verzocht over hem te rijden. Door verzet was het de politie niet mogelijk hem naar huis te brengen. Verbetering Rembrandtlaan Naar wij vernemen is door de bewoners van de Rembrandtlaan een request aan den Gemeenteraad gericht, waarin zij dringend om verbetering van die laan vragen. Dit verzoekschrift, gesteund door de voorzitters van den Vrijz. Gods dienst, van de Hersteld Apost. Gemeente en door het Bestuur der fröbelschool, geeft een aantal redenen aan, waarom het zeer gewenscht, is, deze, in het centrum der gemeente gelegen laan, eens grond onderhanden te nemen en tot een behoorlijken verkeersweg te hervormen. Wij wenschen de bewoners van die laan en de vele personen, die daarvan gebruik maken, gaarne een gunstig resultaat toe. Verkeershuis „Soest Vooruit" Aangezien er ernstige plannen zijn, dat het gebouw, waarin deze zomer de V.V.V. „Soest Vooruit" eenige lokalen had ingericht voor haar Verkeersbureau, door de Gemeente Soest zal worden verhuurd aan de administratie der Posterijen, ter oorzake de a.s. verbouwing van het Postkantoor alhier, moet „Soest Vooruit" met ingang van 1 November a.s. dit gebouw ontruimen. Voor eventueele inlichtingen gelieve men zich te vervoegen ten huizen van de administratrice mej. J. P. Schuylenburg, Nieuwerhoekstraat 6, alhier, welke daarvoor lederen werkdag zitting houdt van 10-14 uur. Ontvreemd Procesverbaal is opgemaakt tegen G. H. alhier, terzake het wegnemen van een groot stuk markieslinnen, dat als zonnescherm gespannen was voor de etalage van het magazijn „De Bijenkorf" aan de Soesterberg- schestraat. Het planten van een appelboom in de tuin kan ons veel plezier geven door het oogsten van het zelfge kweekte fruit. Doordat veel appelbomen echter zichzelf niet kunnen bestuiven leidt de aanplant vaak eerder tot teleurstelling, doordat vruchten geheel of vrijwel geheel uitblijven. Er wordt de particuliere tuinbezitter dan ook meestal in deze te weinig geadviseerd, op de kwekerijen en tuincentra. Dit komt waarschijnlijk voort uit onkunde op dit gebied. Iemand die opgewekt een „Golden Deii- cK cious" in zijn tuin plant met het idee hier vruchten Ne van de krijgen, kan erg lang wachten. Als er geen kruisbestuiver in de nabije omgeving staat, zal deze bekende handappel nooit vruchten dragen. We zullen deze keer ook wat nader ingaan op het assor timent, de verzorging en de bestuiving van appel rassen. Een tamelijk grote appel, zachtzuur van smaak en met zacht vruchtvlees is de „James Grieve". De beste pluktijd voor deze appel is augustus-september en we consumeren zo normaal voor eind oktober (geen bezwaarappel dus). Een duidelijk pluspunt van deze appel is zijn vermogen tot zelfbestuiving. Als eenling geplaatst worden dus vruchten voortgebracht. De vruchtbaarheid is re gelmatig en goed. Een overbekend ras, met een zeer karakteristieke smaak is de „Cox 's Orange Pip pin". Hij is regelmatig vruchtbaar weliswaar minder dan de ,,J. Grieve". De pluktijd is eind sep tember begin oktober en de appels kunnen bewaard worden tot eind december. „Cox" heeft als bestui- ver een ji.acr ras nodig. Hiervoor komen o.a. de „James Grieve". De pluktijd is eind september - begin oktober en de appels kunnen bewaard worden tot eind december. „Cox" heeft als bestuiver een ander ras nodig. Hiervoor komen o.a. de „James Grieve" en de „Golden Delicious" in aanmerking. Een combinatie-aanplant van een „Cox's Oran ge Pippin" met een der laatstgenoemde soor ten geeft dus vruchten bij beide rassen. Een erg bekende en goede appel is de „schone van Bos koop" (goudreinette). De produktiviteit treedt pas vrij laat in, maar is dan zeer goed en regelmatig. De pluktijd van deze bewaarappel valt eind september begin oktober. De appels blijven zeker consumeer baar tot eind februari. Goede bestuivers zijn we derom „James Grieve" en Cox's Orange Pippin". De „Schone van Boskoop" bevordert andersom de bestuiving van de „Cox's Orange Pippin" in het geheel niet. Een zeer produktief ras, een overbe kende appel, is de „Golden Delicious". De pluktijd valt eind oktober begin november. Hij is te bewaren tot eind februari. Bestoven wordt hij door het reeds voornoemde duo. Besproken zijn hier de vier meest bekende rassen. Natuurlijk zijn er nog veel meer geschikt voor de aanplant in een partikuliere tuin. Voor vragen hierover kunt U altijd terecht op Uw kwekerij of tuincentrum. Hier zal trouwens veelal keuze zijn uit halfstam - spil (of struik) vorm. Bij een spil -of struikvorm kunnen we uitgaan van een maximale hoogte van zo'n 2-3 meter. Een halfstam- boompje wordt zo'n 1-1,5 meter hoger. Over de snoei van fruitbomen in het algemeen en appelbomen in het bijzonder schrijven we over enkele afleveringen. Bij het planten van appelbomen is het verstandig om tussen de spilvormen een plantaf stand van 2_k 3 meter te nemen. Halfstamvormen planten we liever nog 1 a 2 meter verder uit elkaar. Op slechte grond dient er eerst een goede bemesting plaats te vinden. B. en W. van Soest maken bekend, dat met de Gemeentelijke Werkver schaffing op Maandag 2 Nov. 1931 een aanvang zal worden gemaakt. UIT DE ADVERTENTEËN CHRIST. GEREF. GEM. SOESTDIJK: De Kerkeraad maakt bekend dat de 5 pCt. Obligatie-leening, groot 10,000,-, zijn uitgeloot. 1 Oblig. groot 100,-, no. 25; 1 Oblig. groot 50,-, no. 88; 1 Oblig. groot 25.-, no. 145. De stukken zijn na 1 November betaalbaar bij den penningmeester. P. J, van der Burg. Waldeck Pyrmontlaan 65. Foto: Gons van dor Wilt Bij Bistro de Dissel, Burg. Grothestraat, organiseerden Dik en Marian van Wijngaarden afgelopen maandagavond voor het eerst een wijnproefavond. Marian en Dik die nu al weer 1 jaar als gastvrouw en gastheer in de Dissel optreden, kunnen terugzien op een zeer geslaag de avond. Dat zij steeds weer zoeken naar mogelijkheden om nieuwe aktiviteiten binnen de Bistro te ontwikkelen is reeds meerdere malen gebleken (o.a. modepresentaties). Maandagavond hield hun goede vriend Jaap Grootmijer (een expert op het gebied van. Australische wijnen) een inte ressante lezing over genoemde wijnen (t.z.t. zullen wij hierop nog terugkomen) De gasten konden op deze avond 15 verschillende soorten Australische wijn proeven, waaronder All Saints Lyre Bird Shiraz - Cabarnet 1974, Hardy's - St. Thomas Shiraz- Cabernet 1978 en Elliott's Oakvale Hunter Valley - Shiraz 1978. Alle 15 soorten Australische wijn zijn momenteel te koop bij slijterij B. v.d. Linden, Burg. Grothestraat. Dik en Marian zijn van plan in de toekomst 1 maal per kwartaal een wijnproeverij te organiseren. Tijdens de geanimeerde avond werd er zelfs door enige gasten het idee geopperd om te komen tot een wijn club. Wie weet krijgt dit initiatief dus nog een vervolg. „De zakken zijn er door" zee de Soesder kraangt. Noe mojje niet baang weze daa'k ter nog us over draamt. Daan zouw ut omtrent deurzaakke worre. De road doettut zelluf wel Niet met de zaakke moar met de zoake, ajje veult woar ik oppan wilt. Mojje effe leze. Aal un poar joar zitter op Overhees un Supermaart de kaastaanjes uut ut vuur te hoale en as ter daan op un end un bietje de gaang in komp, kriegt voortemee un aangdere persoon de kaans om ze op te ete. En daat vink vuul. Ik schaat daat ut de doorgesneje burger geejn baarst ken schele of daatter noeng un Sperwer of un paappegoaie zoak an de baak komp. Aster moar un koopmaan zit die goeie spulle het en die de prieze in de haand houwt. En daat doet ie vaan eiges wel as tie in de goate kriegt daat un aangdere ongdememer un stuver goejeköper is met de kaamemelksepaap. De gemeengte wil op Overhees un haandeltje met un smaal as sortiment zien opdroave. Waas daat noeng weer veur spul? As ze doaro smaalle bróje en dun ne paakke waaspoejer anbieje op de toonbaank, daan kriege ze geejn poot an de grongd. Ik ziet liever gróte plaakke koas en breje vaarkeslaappe en niet vaan die eejn haaps toartjes. De road is baang daat as ter un winkel komp woar daajje vaan aalles ken kriege, daatter daan geejn aangdere zoake iets dur- reve an te vaange. Net óf daat ter in deuze tied zoveel kaans op is. Ze zaalle wel uutkieke! D'r stoan nog laang geejn huze zaat en doar motte de klaangte toch uut komme zaa'k moar zegge. Kommissies ben der wel genogt an te paas ekomme, moar doar kaajje nog geejn waasknieper an kwiet. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge daa'k hoopt daat de road der eerst nog moar us un naachie over sloapt. As ze daan de wekker moar zette en op tied waakker worre, aangders kriege ze nog naachtmerries over aangdermaans (super- maart) zoake. HANNES VAN DE NENG de opdracht. Voor het beschilderen van dat aardewerk heeft Meli Smitshuijsen contact met een oud-ambacht collega die ondermeer de Makkummerschool doorlopen heeft. „Melisande" is gevestigd op het adres Molenstraat 146 en telefonisch bereik baar onder nummer 15969. Schuivende lading Op de Amersfoortsestraat werd door de politie een Oost-Duitse vrachtwagen aangehouden omdat de uit stalen bal ken bestaande lading was gaan schui ven. Een en ander werd vermoedelijk veroorzaakt door een dicht geknepen remleiding. De combinatie werd naar het terrein van gemeentewerken ge bracht en daar werd het euvel ver holpen. Gereedschap gestolen Bij een inbraak in een groothandel aan de Amersfoortsestraat werden twee doppendozen, twee boormachines, een vlakschuurmachine, een paar klomp schoenen, wat postzegels en enig geld gestolen. Om binnen te komen werd op ruwe wijze een zijdeur van het pand opengebroken. Inleveren bij de vier Rabobanken De kinderen dienen hun kleurplaten in te leveren bij één van de vier Rabo banken in Soest. Die zijn te vinden op het vak als handwerk uitoefent, woont. Gedurende de wintermaanden verblijft zij constant in Soestvanaf mei tot eind september bezoekt zij als lid/secreta resse van de Oud-ambachtengroep „Die Olde Stiel" in het hele land kunst en jaarmarkten. Op de Soester Hemelvaartsdagmarkt heeft zij al die jaren een stand gehad. In Soest gaat zij net als voorheen in Hilversum, les geven aan particulieren die zich met pottenbakken willen bezig houden. De techniek van de schopstoel wordt in de eerste plaats bijgebracht en verder het modelleren. Het zijn privé-lessen „omdat", zoals zij zegt „pottenbakken niet in groepsverband te leren valt". Verder is er gedurende de winter maanden tijd voor demonstraties zoals bijvoorbeeld op scholen, bejaardente huizen, inrichtingen, internaten enz. Ook kan er bij Pottebakkerij Melisan de opdrachten gegeven worden voor speciaal keramisch werk. En daar onder valt nogal wat: naambordjes, potten, vazen, plastieken, borden, kop en schotel, eventueel complete servie zen, geboorte tegeltjes enz. enz. Alles naar ontwerp van de opdrachtgever. De prijzen zijn schappelijk, zeker voor handwerk, maar wel afhankelijk van LOOOGtETERSBEDRkJF KOELEMAN BV Steenhoffstraat 55,3764 BJ Soest, Tel. 02155-115 55. Bedrijfsleven Een uitkomst voor de financiële pro blemen bracht het bedrijfsleven. De navolgende industrieën, groot en klei ner brachten het totaal bijeen dat ga rant staat voor een groots feest, dat zal worden gehouden in de splinter nieuwe hal van het Grondbedrijf van de firma H. A. van Asch, Industrie weg 37, Industrieterrein te Soest. Dit zijn de bedrijven die het mogelijk maakten: Aannemingsbedrijf van grondwer ken H. A. van Asch; Kranenverhuur- bedrijf Peko; Kartonfabriek Mercu- rius; Drukkerij Atlas; Chemisch be drijf Procar; Glashandel Brandsma; Carrosseriebedrijf v.d. Dijssel; Con structiebedrijf C. J. v. Hengstum; Bouwmaterialen Haringsma; Installa tiebedrijf Frans Bosman; Loodgie ters- en verwarmingsbedrijf Instal latie Service Soest; Broodbakkerij Ben Rademaker; Chemco B.V., Soest- duinen. Al deze bedrijven namens de jeugd van Soest heel hartelijk dank! Wat de kinderen ervoor moeten doen? Alle kinderen van Soest tot en met 10 jaar kunnen van 1 november a.s. af een kleurplaat afhalen bij, let op: alle winkeliers in Soest. Natuurlijk, als de ouders zo'n kleurplaat even meene men tijdens het boodschappen-doen, is dat ook prima. De kleurplaat stelt een zgn. „Soester Decemberstraatje" voor. Tien Soester winkeliers, uitgeloot door Notaris Van Veeren, vormen met elkaar, een nieuw winkelstraatje. Een straatje, dat niet alleen kan wor den ingekleurd, maar dat ook mag worden aangevuld met allerlei ande re dingen, zoals voetgangers etc. Ie der kind kan dat naar eigen idee zo goed mogelijk voor elkaar maken. Wie dat het beste doet - kleuren en fan taseren - wint een prijs. Maar... lever de kleurplaat zo snel mogelijk in! Wie weet bemachtig je dan een gratis toegangskaartje voor de grandioze Sin terklaasmiddag bij de firma Van Asch! Daar kunnen ongeveer 500 jon gens en meisjes in. Dus: zolang de voorraad strekt: een gratis toegangs kaartje voor de feestmiddag op woens dag 25 november a.s. Aanvang 14.00 uur einde 16.00 uur. Er is behalve de aanwezigheid van Sinterklaas en vele Pieten een fantastisch optreden van het Gezelschap van Pim Canté. Lachen, ■gieren, brullen. Dat staat vast. Het programma onder de titel „Spatje Spekvet'staat daar borg voor! Sinds 1 oktober is Soest weer een pottenbakkerij rijk. Op die datum ves tigde zich in een oud rustiek boerde rijtje aan de Molenstraat, schuin ach ter de maalderij, de pottenbakster mevrouw M. Smitshuijsen [42]. De Bakkerij" draagt haar naam: „Meli sande". Mevrouw Smitshuijsen, Amsterdamse van geboorte, is zoals men dat noemt, een autodidakt. Van de „liefhebberij" werd echter een beroep gemaakt en dat gebeurde dan zo'n twintig jaar geleden in Hilversum. Daar oefende zij haar vak met veel plezier uit, be kwaamde zij zich verder, evenals bij de bekende gebroeders Nachtegaal in Utrecht en in Engeland. Ooit stond zij ingeschreven als leerlin ge van de Kunstnijverheidschool, de huidige Riet veld Academie, te Amster dam, maar voor het vak schilderen en tekenen bleek zij niet in de wieg gelegd te zijn. Het werd pottenbakken, aan vankelijk voor plezier, maar echt pro fessioneel toen in Hilversum een pot tenbakkerij kon worden overgenomen. De komst naar Soest heeft te maken met ruimte, rust en dergelijke dingen en toch ook wel, zij het zijdelings, het feit dat in Soest geen pottenbakker, die Dit jaar wordt de grote Sinterklaas/Kerstaktie door de Stichting Manifestaties Soest georganiseerd. Eerdere berichten in onze krant maakten al gewag van een groots opgezette aktie die dit keer wordt uitgebreid met een festijn, spe ciaal voor de kinderen van 6 tot en met 10 jaar. De aktie zelf wordt gehouden van 19 november tot en met 24 december 1981. Het Bestuur van de Stichting Manifes taties Soest is de mening toegedaan dat de gehele Soester Gemeenschap bij dit gebeuren betrokken dient te worden. In dat kader kwam het idee op tafel om iets speciaals te doen, met name voor de jonge jeugd. Een kleurwed strijd, uitmondend in een spectacu lair Sinterklaasfeest. Maar wie zou dat moeten betalen. de navolgende adressen: Kerkplein 9, Soesterbergsestraat 14, Koninginne- laan 28 en Smitshof 4. Inleveren in ieder geval vóór 15 november a.s. Een deskundige jury zal alle inzendin gen beoordelen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 13