Amnesty theateravond BOVEE Abbie de Quant en Rudolph Jansen concerteren op kasteel Groeneveld I A° TOTALE OPHEFFINGSUITVERKOOP Schrijven bij Amnesty International kleding Zaterdag 31 oktober: II Goede roestbestrijding voor langer autoleven interieur loest T. VAN ROUWENDAAL uonuinov l/1/aon-Ar baarn Diefstal bromfiets Benzine gestolen A Ribcord- broeken 65,- Nu ook op maandag geopend Bij uw aankoop op maandag 10% korting as® mSËM Auto in de sloot Diefstal opgelost Insluiping Diefstal spijkerjack Gewonde bij autobotsing Dief overlopen bouwbedrijf nti roest behandeling Uto-poetsbedrijf UtO-waSSerette (self-service) Helaas zijn wij genoodzaakt onze activiteiten in Baarn te beëindigen en ons te concentreren op onze hoofdvestiging in Maarssen. Haal nu uw voordeel in deze tijd van bezuinigingen I o.a. ZITHOEKEN 8 2-ZITS-B ANKEN SLAAPKAMERS EETHOEKEN 1 WANDEN S KASTEN 8— DAAROM WORDT ONZE GEHELEVOORRAAD UITVERKOCHT MET HOGE KORTINGEN 14 Soes ter Courant van woensdag 28 oktober 1981 14 De theatergroep van Amnesty International uit Purmerend. Donderdagavond 5 november aanstaande om 20.00 uur organiseert de Werk/ Adoptiegroep Soest en omstreken van Amnesty International haar tweede grote theateravond in het kader van het 20-jarig bestaan van de organisatie. De voorstelling wordt gegeven in de aula van het Griftland kollege, Noorderweg 79, Soest. Opgetreden zal worden door de Theatergroep van Amnesty International uit Purmerend en de Uruguese zanger, gitarist/komponist Numa Moraes. In haar programma probeert de thea tergroep duidelijk te maken waarom Amnesty International nodig is. Men heeft gekozen voor een afwisselende vorm met speelscenes, gedichten, tek sten en liederen. Teksten, ideeën voor programma's maakt de groep zelf. Bij het maken van de voorstelling laat men zich begeleiden door professionele krachten. De theatergroep treedt op voor avon- De theatergroep is ontstaan uit de plaatselijke werk/adoptiegroep van Amnesty in Purmerend. Gestart werd in februari 1978. Nu is men al aan het derde, zojuist gereedgekomen, thea terprogramma bezig. Binnenkort wordt de 100e voorstelling verwacht. De bezetting van de groep is vrij konstant gebleven. Van de elf leden zijn er tien praktisch vanaf de oprich ting bij de groep betrokken. honderdag 29 oktober aanstaande om 13.30 uur wordt weer de maandelijkse schrijfmiddag van de Soester Werk/ Adoptiegroep gehouden in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Er kun nen kaarten en brieven geschreven worden ten behoeve van mensen die om hun geloof, ras, overtuiging of huidskleur gevangen zitten. Deze maand kan onder andere ge schreven worden voor gevangenen in Uruguay en Maleisië. Voor schrijfmateriaal, postzegels en voorbeelden van brieven wordt ge zorgd. Aan de autoriteiten van de landen waar de mensen gevangen zitten worden brieven geschreven met verzoeken om vrijlating, stopzetting van marte ling, medische behandeling en ophel dering van verblijfplaatsen. Een ieder die aan deze aktiviteiten wil meewerken en ook nader wil kennis maken met het werk van Amnesty International is welkom. Nadere informatie verstrekken de heer en mevrouw L. Heirman, Heideweg 4, tel. 22363. den van groepen van Amnesty Interna tional maar wordt ook steeds meer ge vraagd op avonden van andere organi saties en instellingen zoals bijvoor beeld jeugdgroepen, vrouwenver enigingen en scholen. Op veler verzoek treeft Numa Moraes deze avond weer op. Numa werd in 1950 geboren in Tacuarambb, een klein plaatsje in het Noorden van Uruguay. Op school raakte hij bevriend met zijn literatuurdocent, Washington Benavi- des, een dichter, wiens eerste dicht bundel om politieke redenen publieke lijk was verbrand in 1952. Numa zette gedichten van Benavides op muziek en samen traden zij veel op in het land. In de politiek woelige periode die voorafging aan de staats greep van 1973 worden Numa's platen verboden en moet hij vluchten. Vanaf 1975 is hij als politiek vluchteling in Nederland, waar hij studeert aan het Konservatorium in Den Haag. Na het optreden van de Theatergroep, zal er vóór de pauze, gelegenheid zijn tot het stellen van vragen en diskussie. In de pauze zal er worden gekollek- teerd voor het werk van Amnesty International. Voorts zal er gelegen heid zijn voor het schrijven van kaarten voor een tweetal gevangenen respek- tievelijk uit Maleisië en Uruguay. Ook kunnen voorbeeldbrieven en informa tie over deze gevangenen worden mee genomen om thuis een brief te schrij ven. Verder zullen er diverse stands worden ingericht waar informatie over het werk van Amnesty International kan worden ingewonnen. Zo kan men infor matie krijgen over adoptiewerk, schrijfaktiviteiten, akties, kerken- en onderwijswerk. Materiaal op dit gebied is bij de verschillende stands verkrijgbaar. Voorts is er een stand met cadeau artikelen, affiches en korrespondentie- kaarten, waarvan de opbrengst be stemd is voor het werk van Amnesty International. Verder zal de Soester groep graag nieuwe aktieve en ondersteunde leden inschrijven. Er wordt een grote opkomst verwacht. De toegang voor deze avond is gratis. Nadere informatie verstrekt het sekretariaat van de werkgroep: Draailier 23, 3766 EN Soest, tel. 02155- 17001. Uit een voortuin bij een woning aan de Eikenlaan werd zondagavond tussen vijf en acht uur een bromfiets gestolen. De gedupeerde 16-jarige eigenaar deed er aangifte van bij de politie. Uit een aan de Van Goyenlaan gepar keerde personenauto werd in de nacht van zaterdag op zondag vijftien liter benzine getapt. Ook de benzinedop werd meegenomen. Automobielen in de prijsklasse van 5.000,- tot 10.000,- Peugeot 104 SL schuifd1977 68.000 Peugeot 104 GL rood1979 23.000 Peugeot 104 SL schuifd1978 42.000 Automobielen in de prijsklasse van 10.000,- tot 15.000,- Peugeot 504 TI schuifd. beige/met. 1978 75.000 Peugeot 504 GL blauw1979 51.000 Peugeot 504 GI rood1979 53.000 Peugeot GL schuifd. beige 1979 36.000 Peugeot GR LPG1979 69.500 Peugeot 504 GL schuifd. aut. 1979 64.000 Peugeot 504 Break GL diesel 1979 95.000 Peugeot 504 Familiale1978 76.-000 Automobielen in de prijsklasse van 15.000,- tot 21.000,- Peugeot 305 SR schuifd1980 22.000 Peugeot305GLDschuifd. 1980 31.000 Peugeot 305 GLS ivoire1980 10.700 Peugeot 305 GLS schuifd. bl. 1980 25.000 Peugeot 305 SR rood, tweedbekl. 1981 8.400 Peugeot 504 Commercial bedrijfsw. diesel 1980 40.000 Peugeot 504 Commercial bedrijfsw. diesel 1981 20.000 Peugeot 505 GR elektr. dak grijs met. 1980 50.000 Peugeot 505 GR schuifd. gas 1980 70.000 Peugeot 604 TI schuifd1979 78.000 Tevens div. stafauto's met hoge kortingen Peugeot 504 SR diesel, schuifd. bl. 1981 13.000 Peugeot 604 Turbo diesel1979 71.000 Peugeot 104 ZL1981 10.000 Berkenweg 3 - Amersfoort - 033 - 1 38 46 Openingstijden vnn in.Gindag t m zaterdag 8.30-17.30 uur. Zaterdag v.in 10.00-17.00 uu Ook op koopavond geopend die goed te kombineren valt. voor dames, tieners en twens TELEFOON 02155 22658 Tijdens het derde concert in de vijftien de serie „Kasteelconcerten op de za terdag" in Kasteel Groeneveld, onder auspiciën van de Stichting De Baarnse Muziekkring, concerteren a.s. zaterdag avond om 20.15 uur Abbie de Quan met fluit en Rudolph Jansen met piano. Het programma voor dit kasteelcon cert omvat werken van Albert Roussel (Joueurs de flüte); Isang Yun (alle gretto voor fluitsolo); Franz Schubert (Introduction und VariationenGeor- ge Enesco (Cantabile e Presto) en Serge Prokowjew (Sonate nr. 2 opus 94 voor fluit en piano). Het restaurant van kasteel Groene veld is de gehele dag,geopend vanaf 10.00 uur tot één uur na afloop van het concert. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Programma, tevens bewijs van toe gang 10,-, CJP en Pas 65 8,50. Kaarten kunnen telefonisch besteld worden op zondag 31 oktober, van u.00-12.00 uur via telefoonnummer 02154-14562. Abbie de Quant kan bogen op een zeer internationale opleiding. In Italië be haalde zij het „Diploma di Onora" van de Academie Musicale Chigiana in Siêna. Een jaar later behaalde zij aan het Brabantse Conservatorium het einddiploma „solo-spel" cum laude en de Prix d'excellence, waarna de weg naar het internationale muziekpo- dium open lag. Zij behaalde tal van prijzen en onderscheidingen in Rouan, München, Londen en vele andere plaatsen. Vorig seizoen maakte zij een tournee door Nederland en Engeland met het Engelse orkest van „St. John's Smith Square" en speelde onder be roemde dirigenten als Neville Mariner, Luciano Beria, Roberto Benzi, Jean Francois Paillard en Raymond Lep- pard. Zij vormt een vast duo met Rudolph Jansen, die zijn piano-opleiding genoot aan het Amsterdams Conserva torium (thans Sweelinck Conservato rium), waaraan hij thans als docent is verbonden. Hij geniet grote bekend heid als kamermuziekspeler en bege leider van talloze kunstenaars met internationale reputatie als Jean Pier- re Rampal, Birgit Finnila, Elly Ame- ling en, zoals vanavond, Abbie de Quant. Als twee uitzonderlijke talenten als Een goede roestbestrijding verlengt het autoleven aanmerkelijk. Zeer belang rijk is daarbij de manier waarop het anti-roestmiddel wordt aangebracht; de extra aandacht voor kwetsbare plaatsen en het bijhouden. In Soest i§ Teus van Rouwendaal daarin een specialist. Sinds zijn vestiging op het Soester industrieterrein aan de Nijverheidsweg 11, zijn de mogelijkheden aanzienlijk uitgebreid. Met drie man wordt er zes dagen per week gewerkt aan het tectyleren en ook (op)poetsen van personenauto's en vrachtwagens. Roest wordt veroorzaakt door een che mische reactie wanneer ijzer, of staal in contact komt met water en zuurstof. Dan ontstaan in de kleine onregel matigheden van de plaat een enorm aantal lokale elektrische elementen, die alle fungeren als een batterij. Er wordt dan ijzeroxyde gevormd, het geen hetzelfde is als roest. Het vochtgehalte van de lucht is vol doende 'óm tesamen met het metaal deze reactie te doen beginnen. Indien de lucht bovendien zilt is, of veront reinigd door zwaveldioxyde of andere verontreinigingen van industriële aard, dan wordt de roestvorming nog bespoedigd. Een moderne wagen heeft meestal een zelfdragende carrosserie. Bij een der gelijke constructie wordt het eigen dragend vermogen van de carrosserie benut en wordt dus geen gebruik ge maakt van een chassis. Een zelfdragende carrosserie wordt verkregen door plaatstaal tot gepro fileerde persstukken en doosconstruc ties samen te voegen. Daardoor ont staan holle ruimten en aangezien deze niet luchtdicht zijn, ontstaat er bij wisselende temperaturen, condensatie die tot roestvorming van binnenuit leidt. i J Tectyl Tectyl bestaat uit een aantal roest- werende preparaten op aardolie-basis die zijn samengesteld voor de Valvo- line Oil Co. in de Verenigde Staten. De beste olieprodukten ter wereld worden als grondstoffen gebruikt. Deze zijn rijk aan die paraffine-koolwaterstof- fen, die voor de samenstelling van roestwerende preparaten het aller beste zijn. Bij een goede behandeling wordt de tectyl in alle holle ruimten en gesloten secties gespoten, waar vocht door con densatie of op andere wijze kan worden gevormd. Ook wordt de tectyl aange bracht tegen de onderzijde van de carrosserie en tegen de spatscher- men. Dit laatste deel van de behandeling is op eenvoudige wijze te controleren. Wat anders is het met de holle ruimten er dan gaat het om de vertrouwde vak man, die garant wil staan voor het door hem geleverde werk. Teus van Rou wendaal doet dat. Hij verleent ook de service zijn klanten eenmaal per jaar op te roepen voor een controle beurt. Het is daarom de moeite meer dan waard eens even bij hem langs te gaan om te informeren naar de mogelijk heden en de kosten. Rudolph Jansen en Abbie de Quant elkaar ontmoeten en besluiten tezamen op te treden, kan het niet anders of er wacht de toehoorder een avond van hoogstaande muzikale kwaliteit. Zij durven dan ook van geplaveide paden af te wijken om de luisteraar mee te nemen naar onbekende oorden. Zo zal voor velen van ons bijvoorbeeld ken nismaking met Isang Yun een pre mière betekenen, en het „Joueurs de flüte" van de Franse componist Albert Roussel zal velen als een verfrissende wind in de oren klinken. Nadat het Baarnse publiek vorige week kennis kon maken met Pro- kowjew's „Peter en de Wolf" gespeeld door het Utrechts Symfonie-orkest, klinkt er vanavond een geheel andere Prokowjew in de tweede sonate voor fluit en piano. Het zou ons te ver voeren om van elk op het programma voorkomend werk een analyse te geven. Wij wilden slechts de vindingrijkheid signaleren waarmee twee begenadigde kunstenaars hun programma hebben samengesteld. En bekend musicus heeft ooit eens gezegd: Muziek is om naar te luiste- ren, niet om over te schrijven". Tegen de achtergrond van deze gedachten wensen wij U een avond van groot luistergenoegen. In de bocht van de Peter van den Breemerweg reed een 20-jarige auto- bestuurder uit Amersfoort zondag avond recht door. Hij belandde met zijn voertuig in de sloot. Tegenover de politie verklaarde de man onvoldoende ruimte gekregen te hebben van een tegenligger. Door de politie werd een 19-jarige jongeman uit Hilversum aangehouden in verband met diefstal van een boor machine uit een ijzerwarenwinkel aan de Van Weedestraat. De knaap heeft bekend. Tussen vrijdag en maandag brachten onbekenden een bezoek aan een woning aan de Gemshoorn in Overhees. Omdat de bewoners afwezig zijn kon nog niet worden vastgesteld wat er vermist wordt. Vermoedelijk werd gebruik ge maakt van een valse sleutel, waarmee de garagedeur kon worden geopend. Er wordt gedacht aan kinderwerk omdat brieven uit de woning elders in de wijk bezorgd zijn. Aangifte van diefstal van zijn jack van spijkerstof met een teddy-voering deed de Soester P.' W. Hét zo goed als nieuwe kledingstuk werd weggehaald uit de garderobe van een school. Op de Soesterbergsestraat botsten drie auto's tegen elkaar. Een van de inzit tenden sloeg met het hoofd tegen de voorruit en werd met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Het ongeval gebeurde bij het busstation waar een automobilist afremde om in de rechter berm te parkeren. De daar- achterrijdende autobestuurster uit Zaanstad zag dat te laat, trapte ver volgens door haar remmen en schoot naar links, naar het midden van de rijbaan. Daar botste zij frontaal tegen een tegemoetkomende auto. De passa gier uit deze laatste wagen werd naar het ziekenhuis gebracht. De uit Zaan stad komende autobestuurster bleek in een onverzekerde wagen te rijden. Een bewoner van de Jac. van Looylaan zag bij thuiskomst dat een onbekende man bezig was de in zijn schuur staande diepvrieskist leeg te halen... De man slaagde erin te ontkomen. van weedestraat 17a soest - tel. 17120 Bouwen Verbouwen Renovatie Interieurbouw Standbouw Soest, Tel. 02155-22767/22228 Maandag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur zaterdag 9.00-14.00 uur NIJVERHEIDSWEG 11 - TELEFOON 02155-20860 INDUSTRIETERREIN SOEST Onze uitverkoop geschiedt met goedkeuring van de Kamer van Koophandel te Amersfoort laanstraat 115-117 postbus 233 3740 AE baarn telef. 02154-18101 1 I I

Soester Courant | 1981 | | pagina 14