Programma Tennishal Schrikslaan officieel in gebruik genomen Wisselend subces voor Olympia teams Griftland en Overhees voor de tweede maal kampioen van Soest BDC-heren winnen van koploper Heracles Stijgende lijn Red Stars-herek beloond Red Stars Scholieren- tournooi derde lustrum Gehavende damvereniging Soest verliest van Austerlitzl: 8-12 Schaken: Start van de schaakcompetitie SGS Volleybal: BcLslcdbctTj i. jm 1* Schooldamtoernooi: Dammen: Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt Handbal: Basketbal: Papilion speelde weer uitstekende wedstrijd 122-45 17 Soester Courant van woensdag 88 oktober 1981 17 Beter deden het heren 2 en 8, die beiden met 3-ilvonnen 3 ,e" 4 leden hun duit in het zalje en konden door een 8-1 over- winning ieder twee wedstrijdpunten mee naanuis nemen ÏJZn%5 Zwl®,m0esten b®"e met een gelijkspel genoegen nemen, datmet 3 0 verloor C"n team-opteiling met 3-1. evenals heren 4 Ook dames 8 moest 2 wedstrijdpunten afstaan, ï^.nonClLS,£r? 1 WJSt met veel ijver de et'rstci Wedstrijdpunten van dit seizoen met 3-2 \^>n P overwinning, evenals Bentinck Stars 2. dat Dames Dames 1 kreeg het zwaar te verduren tegen Labyellov. Zwakke passes en zwakke bloks van het Olympia-team kenmerkten deze wedstrijd. Door fouten van de tegenpartij in de tweede set, wist Olympia deze set te winnen. De overige sets werden door Labyel lov gewonnen: 8-15, 17-15, 11-15 en 12- 15. Dames 2 speelde een slechte wedstrijd tegen Sportcentrum l. Men had moeite om erin te komen en de eerste set werd met 7-15 verloren. De tweede set was er een met onno dige fouten en werd wederom verlo ren: 13-15. In de derde set kwamen de Olympia- dames goed op dreef en maakten dat duidelijk met een stand van 15-10. Sportcentrum l sloeg in de vierde set echter hard terug en doordat Olympia door slechte passes niet tot de aanval kon komen, werd met een setstand van 3-15 verloren. Dames 3 wist tegen Sportcentrum 3 haar eerste twee wedstrijdpunten bin nen te halen. In een gelijk opgaande strijd wonnen de Olympia-dames door iets meer aan- vals-overwicht de eerste twee sets: 15-11 en 15-7. In de derde set werd teveel gerommeld en de dames van Sportcentrum 3 maakten hiervan dankbaar gebruik: 10-15. Door goed sa menspel en uitstekende serves van Olympia in de vierde set, werd de winst zekergesteld, door deze set met 15-1 af te ronden. Dames 4 kwam na een setwinst van 5-15 op Spokers 3 in de daaropvolgende tweede set slecht op gang, waardoor het deze set met 15-8 verloor. De fel begeerde twee wedstrijdpunten wer den echter toch zekergesteld, doordat Olympia met hernieuwde strijdlust de derde set inging, deze won met 4-15 en vervolgens de vierde set met 12-15 pakte. Dames 5 tegen Unicornus 2 verliep zeer grillig. Olympia kwam in de eerste set niet op tempo en verloor deze met 12-15. De tweede set verliep soepeler en werd met 15-7 afgesloten. Een omgekeerd beeld in de derde set: onzeker spel en serves gaven Unicor nus 2 de kans deze set met 7-15 te winnen. Een spannende en gelijkopgaande strijd in de vierde set, werd tenslot te door het fanatiek spelend Olympia met een 15-12 set-overwinning be kroond. Dames 8 was tegen Voleem 3 in de Zanderij" te Bussum niet opgewas sen. Alleen in de tweede set wist Olympia vooral met de opslagen wat in te lo pen, doch niet voldoende. Setstan den: 8-15,13-15 en 8-15. Dames 9 tegen Wilhelmina 5 liet een wisselend verlopende wedstrijd zien, welke tenslotte met een gelijkspel werd beëindigd. Wilhelmina 5 pakte de eerste set met een snelle overwin ning, doch Olympia wist met safe spel en goede bloks de tweede set zeker te stellen. De derde set was weer voor Wilhelmina, maar met een snel en soe pel gespeelde vierde set wisten de Olympia-dames de eind-uitslag op 2-2 gelijkspel te zetten. i Heren Olynpia heren 2 kwam in de eerste set tegej Sportcentrum 2 wat moeilijk op gang maar pakte bij een achterstand van j-ll de zaken wat serieuzer aan en finis te met 15-12. Op c;ze toer verder spelend werd de twee e set met 15-2 in het voordeel afgebnd. De öqminuten durende wedstrijd werd tenslqte beklonken met een gewonnen derdese 15-8. Heren 3 verloor met 3-1 van Lovoc, doordjt een gewijzigde teamsamen stelliri* tot rommelig spel voerde. Heref4 tegen Spokers 1, werd geken- merkjdoor statisch spel van Olympia. Af eptoe waren er enige goede spel- momfiten te bespeuren, doch slechte stops en passes speelden Spokers 1 de oerwinning in handen. Verloren werdnet: 15-7,15-8,15-10. Herej 8 speelde in een bomvol Dorps huis e Soesterberg tegen tegenstan der .GAVS 5 een fantastische wed strijd Wervelende aanvalsakties en solid bloks van de Olympianen be- paalpn het spelbeeld en ook de 0-3 overwinning op AGAVS 5. Setstanden: -15. 15 en 6-15. van krac rond Jeugd In d( wedstrijd S.V.H. tegen Olympia inioren), werd door het Olympia- vooral aanvalopbouwend ge- werk}. Olympia won vrij snel de eers te sg met 7-15. Na een achterstand •0 in de tweede set werd de isverhouding rechtgetrokken en vervtgens met 9-15 gewonnen. Met een and van 11-15 voor de derde set, Olympia tenslotte de wedstrijd in eejverdiend voordeel af. Bentinck Stars DoorSentinck Stars 1 werd in de wed strijd tegen Olly B zeer matig ge speel. Oorzak hiervan was dat het team van BS l] zonder hoofdaanvaller en met een p.ar invallers moest aantreden. De erste set werd door BS 1 dan ook verlden met 14-16. Door een wijziging in deapstelling na de eerste set, wist BS laet hoofd boven water te houden in döresterende sets tegen het zwak speldde Olly B. De teede en derde set werden moei- zaanl gewonnen door BS 1 met 15-5, respl5-ll. In d vierde set gaf BS 1 niets meer kadcsn sloot deze set met 15-0 af. In d thuiswedstrijd tegen KIS 2 uit Bevewijk moest Bentinck Stars 1 na een litsende voorsprong van 15-7 op KIS zijn meerdere erkennen in het teamjitBeverwijk. Setsfnden: 15-7,7-15, 9-15 en 6-15. Bentick Stars 2 tegen KIS 3 ging wat romhelig van start. In en hevige strijd, afgewisseld met slor^ge passes en set-ups, wist BS 2 metmoeite de eerste set te winnen met|5-13. De tweede set werd echter met>-15 verloren. Door taktiekveran- derig in de derde set, n.1. passes over de linksvoor, gelukte het BS 2 tensitte deze set met 15-8 te winnen. In d vierde set ging KIS 3 echter ook in cieën spelen en bombardeerde het js 2 met stevige aanvallen, waar- dooöS 2 met 11-15 verloor. Eerijelijkopgaande strijd in de vijfde set, jiet tussenstand 13-13, resulteerde tensitte in een 15-13 voordeel voor Benhek Stars 2. De eerste overwinning voor het eerste herenteam van Red Stars is een feit. Daarnaast behaalde ook het meisjes- aspirantenteam een belangrijke over winning. De dames boekten weer winst, terwijl er bij de junioren enkel verlies was. Spanning bij de heren van het begin tot het eind. Een voorsprong in de rust; daarna even op achterstand, maar tot slot een klinkende 92-84 overwinning op Juventus. De heren startten met een man-to- man, maar ging later over op de zöne- verdediging. Juventus bleef de eerste verdedigingsvorm de hele wed strijd hanteren waardoor de Soesters aanvallend steeds meer in hun spel kwamen. De rode sterren forceerden hierdoor een voordelige marge schommelend tussen de vier en tien punten. De Schiedammers wisten niettemin na de rust even voor te komen totdat de Red Stars spelers zichzelf weer hervon den. Juventus kon daarna slechts via enkele spelers van afstand scoren. Red Stars antwoordde beter en veelzijdi- ger. Er Jt dus duidelijk meer lijn in het tearjen dit zal ongetwijfeld nog gaan groén. Stimulerend voor John v. Om- mem en zijn spelers dat de opgaan de ijn met een verdiende zege is beland. Ookle meisjes aspiranten behaalden een verwinning dit weekeinde, en zijn daadoor ongeslagen alleen aan de kop ge kenen. Tegenstander Anquilla moei: verzwakt aan de start beginnen, en ij/am al snel achter: 22-8. Beide tearp speelden in de le helft man-to- man Jammer genoeg schakelde Red Starlin de 2e helft even over op een zöneOndanks de foutenlast waarin zij dreigen te komen bleef de voorsprong gecasolideerd. Een aantal breaks van Red tars bepaalde de stand tenslotte op 5139. Eentnder opmerkelijk resultaat was de 7-0 overwinning van de meisjes welpn. En dan zijn er nog mensen die overeen welpenstand" durven te pratn. Bijvoorbeeld in de rust bij de damjs: 18-14. Voor de goede orde maajte Red Stars dit in het tweede gedqite goed door met 53-34 te winnen van üventus. De uitnodigingen zijn de deur weer uit, en het wachten is op de inschrijvingen. Een groep van vaste medewerkers is reeds gevonden, en een lijst van Scheidsrechters/timers/scorers etc. is grotendeels ingevuld. Kortom: De or ganisatie van het traditionele scholie- rentoernooi is weer in volle gang. Volgens voorzitter Ruud Blok, die de algehele leiding in handen heeft, hoeft men organisatorisch geen problemen te verwachten: ,,De deelnemende teams van de scholen moeten het op de dag zelf invullen, waarbij wij ze na tuurlijk zoveel mogelijk zullen hel- pen". T.o.v. vorig jaar is de opzet iets gewijzigd. Er zullen in eerste instan tie scholen meedoen uit Soest en naaste omgeving. Op 23, 24 en 27 t/m 31 december kunnen de teams aan de bak komh. Of alle dagen ook gebruikt zulle worden, hangt af van het deel- nemrsveld. In ieder geval wordt het hele rogrramma vóór Nieuwjaarsdag afge'erkt. Inschrijving Moeten er onverhoopt scholen zijn die geeri uitnodiging hebben ontvangen, docH interesse hebben in deelname, dan tinnen zij zich richten tot: Ruud Blok Scalmeyerpad 29, tel. 02155- 1734} Soest. Uitette inschrijfdatum is 15 novem ber.1 De .jaste" groep is als volgt samen- de Scheisrechtersplanning: Gerard v/d Deyiel en Johan van Beek. Timfs/scorensplanning: Ton Ronj Wed;rijdleiding: Roos de Bree. SPORTS Foto: Herman van Dam Evenals het toernooi om het kam pioenschap van Nederland voor pu pillen (onder auspiciën van de Konink lijke Nederlandse Dambond) op 20, 22 en 24 oktober in „De Rank" orga niseerde de nog jonge, maar zeer ac tieve, Dam Vereniging Soest op 22 ok tober eveneens in „De Rank" ook haar tweede jaarlijkse toernooi om het kampioenschap van Soest voor 5-tallen van scholen voor voortgezet onderwijs en van scholen voor basisonderwijs. Na toespraken van de voorzitter van D.V.S., de heer T. v.d. Meer, en van het hoofd van de afdeling Jeugdzaken van de K.N.D.B., kon het toernooi op tijd van start gaan met 35 deelnemers uit het V.O. en 60 uit het basisonder wijs. In de strijd om de eerste plaats bij de scholen voor V.O. was er van spanning geen sprake. Nog meer dan vorig jaar overklaste het 5-tal van het Grif tland College, met goede clubdam mers in de gelederen, zijn concurren ten. Het won al zijn wedstrijden met een score van maar liefst 58 bord- punten uit een maximaal mogelijk aan tal vari60. i. Goede tweede werd hier het eerste team van de Chr. MAVO,dat alleen tegen Griftland het onderspit moest delven. Spannend daarentegen was de strijd bij het basisonderwijs. Lange tijd zag het er naar uit dat het een nek- aan-nek race zou worden tussen Over hees I en II, De Regentuuter I en De Bron I, temeer omdat De Bron bij de voorwedstrijden in haar groep eerste was geworden en daarbij ook Overhees I haar enige nederlaag toebracht. De Regentuuter en vooral ook De Bron zakten later evenwel wat af, zodat het uiteindelijk toch de teams Overhees I en II waren die met een gelijk aantal punten in de finale groep A bovenaan eindigden. In een beslissingswedstrijd trok Overhees I aan het langste eind. Een mooi succes voor de, door de he ren De Jong en Timmer goed voorbe reide. O verhees-teams. Velen der spe lertjes van Overhees zijn lid van de jeugdafdeling van D.V.S. De damver eniging hoopt uiteraard dat leden van de teams der andere scholen dat voor beeld zullen volgen. De volledige uitslagen waren: Voortgezet onderwijs Griftland I Vhr. MAVOI Chr. MAVO II Openb.MAVO I Eemland I Openb. MAVO II 'EemlanS' Basisonderwijs Finale groep A (nrs. ochtendronden) 12 punten 10 punten 7 punten 6 punten 5 punten 2 punten punten 1 en 2 uit de DVS-voorzitter T. v.d. Meer (links) reikt de prijzen uit aan de winnaars van het tweede Soester schooldamtoer nooi. Overhees I 9 punten wint na be slissingswedstrijd Overhees II 9 punten De Regentuuter I 6 punten De Bron I 4 punten De Achtbaan II 2 punten De Bron II 0 punten Zowel het Griftland College als de Openb. School „Overhees" zijn nu als kampioenen van Soest gerechtigd om deel te nemen aan de provinciale school-damkampioenschappen voor 4-tallen op 27 februari 1982 te Veenen- daal. Finale groep B (nrs. 3 en 4 uit'de ochtendronden) De Achtbaan I Min. de Visserschool I bordpunten) Min. de Visserschool II bordpunten) Mariaschool 16 punten (24 bordpunten) Overhees III 4 punten De Schakel I 1 punt Dank zij de goede wedstrijdleiding, on der de geroutineerde aanvoering van de heer C. M. van Rooy uit Amers foort, die het toernooi verloop volledig in de hand had, kon de voorzitter van D.V.S. precies op de geplande tijd de zes uur geduurd hebbende wedstrijd dag besluiten met het uitreiken van de „Bakkerij v.d. Meer"-bokalen en van de verdere prijzen. Bij D.V.S. is men ook zeer erkentelijk voor het aandeel lil de arbitrage, dat vele begeleiders der schoolteams op zich nemen. Ook de belangstelling die voor het toernooi werd getoond - zo gaf ook wethouder Plomp van zijn interesse blijk - maak te mede deze dag tot een succes voor de Soester Dam Vereniging. 7 punten 6 punten (26 6 punten (26 D.V.S. had de pech juist tegen een me de-gegadigde voor de eerste plaats on volledig te moeten aantreden. Zo moesten de Soestenaren hun sterke eerste bordspeler Den Os Missen, ter wijl ook v. Heiningen ontbrak. Voeg daarbij dat de altijd betrouwbaar spelende Veerman niet fit was en het feit dat één partij in een zeer goede stand door tijdoverschrijding ver loren ging en de nederlaag is wel ver klaard. D.V.S. heeft hiermede haar kansen op het kampioenschap danig gere duceerd. De voor 28 oktober op het programma staande uitwedstrijd te gen De Bilt-Bilthoven I zal nu beslist moeten worden gewonnen. Maar of het zover komt? De wedstrijd tegen Austerlitz I verliep als volgt: R. Damen - A. J. Buyck 1-1 W. E. Meijerink - W. v.d. Broek 2-0 IJ. Luttik - A. Lansing 1-1 T. v.d. Meer - J. Dijkhorst Jr. 0-2 E. Davelaar - J. Steenhuizen 2-0 J. v. Dasselaar - Th. Claver 0-2 H. Hulsman - J. Dijkhorst Sr. 1-1 A. v.d. Veer - W. v. Kesteren 0-2 E. Veerman - D. Jansen 0-2 T. A. v. Dasselaar - H. Vredevelö 1-1 8-12 Vrijdag 23 oktober moest het tweede tiental van de Soester schaakclub de spits afbijten voor de competitie van de S.G.S. voor het seizoen 1981-1982 en wel met een uitwedstrijd tegen het wellicht sterkste team van de 2e klasse A Baarn I. Het is de verwachte nederlaag geworden met 7%-2of 7-3, afhanke lijk van de afloop van de afgebroken partij van v.d. Berg aan bord 7. Aan bord 2 gaf onze man al spoedig een stuk cadeau en kon opgeven. Gelukkig revancheerde Baarn zich in dit opzicht aan bord 10, derhalve gelijke stand. Verder behaalde de jongste teamge noot Waterman een verdienstelijke re mise. Het mooiste resultaat behaalde Jonker aan het eerste bord. Na een gedegen partij verraste hij zijn tegenstander met een werkelijk formidabele combi natie, in tijdnood nog wel, won een vol stuk en daarmede de partij. De overige borden van Soest waren óf niet tegen hun te sterke tegenstanders opgewas sen bf speelden een niet erg gelukkige wedstrijd zoals b.v. Braf, die zeker niet slechter stond maar niet korrekt afwik kelde. Zaterdag 31 oktober 1981 08.30-12.30 uur Nevobo comp. 12.30-18.00 uur BDC handbal Thuiswedstrijden zaterdag 31 oktober in Beukendal 12.30 uur meisjes welpen BDC - ASV 65 13.10 uur Meisjes pup. BDC 3 - DWSM 3 14.00 uur Meisjes pup. BDC I - Celeritas I 14.50 uur. Jongens pup. BDC I - Schalkwijk I 15.40 uur Meisjes adsp. BDC 3 - ASV 651 16.30 uur Dames sen. BDC 4 - HVBS 3 Zondag 1 november 1981 09.00-18.00 uur BDC handbalcomp. Thuiswedstrijden zondag 1 november 9.20 uur Meisjes adsp. BDC 4 - Staal/HMS 6 10.10 uur Meisjes adsp. BDC I - Atilla I 11.00 uur Dames jun. BDC 2 - Olympia 251 12.00 uur Dames jun. reg. BDC I - Atilla I 13.10 uur Dames sen. reg. BDC I - Atilla I 14.30 uur Heren sen. reg. BDC I - Volendam I 15.45 uur Heren jun. BDC - Sporting 70 16.45 uur Heren sen. BDC 2 - BHC 3 18.00-23.00 uur MHC hockey Zaterdag 31 oktober 1981 09.00-12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00-17.00 uur Selby badminton 20.00-22.00 uur badminton part.groep Zondag 1 november 1981 10.00-15.00 uur Selby badminton Zaterdag 31 oktober 1981: 11.00-12.00 uur Tennisinstr. R. Blok 12.30-21.00 uur Nevobo comp. 21.00-24.00 uur badminton Badso Zondag 1 november 1981 09.00-17.00 uur Badso badminton Donderdag 5 november 1981 16.00-17.30 uur sportinstuif jeugd. Een verre reis naar Hengelo stond op het programma voor de heren van BDC. En een zware wedstrijd stond er te wachten. Dit kan men concluderen uit een stand van 21-23. Dus maar liefst 44 doelpunten in 60 minuten handbal. Een wedstrijd met hoog tempo, veel break* outs en spanning tot het eind. Weinig verschil in klasse met de koplo per Heracles was er te merken in de le helft. De kansen die er waren, werden benut. Ook de verdediging en de aanval van beide ploegen hielden elkaar goed in stand. De openingscore kwam van de hand van de linkerhoekspeler. Via het mid den kwam de ploeg uit Soest langszij door. Ries Smeeing. Dé middenopbou wer was het die hercules wederom op winst zette. Cleem Diemens scoorde uit een vrije worp. Wederom was het de linkerhoekspeler die de verdediging van BDC op het verkeerde been zette. Maar liefst vijf maal was het Cleem Diemens die van zich deed spreken. Twee goed spelende ploegen gaven in de le helft elkaar een goede eerste 30 minuten. Paul van de Deijssel scoorde de ope ningstreffer. Een voorsprong van 11-13 is er bereikt. Toch liet Hercules zien wat het waard was. Twee maal was het de ploeg uit Hengelo die zich deeed gelden. Weer was het gelijk, 13-13 na 6 minuten. Voorstaan, gelijk, en weer een achterstand. Dat was het beeld van de 2e helft. Met nog 2 minuten te gaan wiis de stand 21-21. Weer toonde BDC zich oppermachtig. Sjaak Smeeing en Ries Smeeing waren het die de stand op 21-23 brachten. Volgende week treed de formatie uit Soest aan tegen Volendam. Een ploeg uit de middenmoot die zeker geen onbekende is. Dames Was vorige week woensdag het Neder landse voetbalteam schuldig aan het kleine aantal toeschouwers [slechts 10] deze keer was het de onprettige vToege aanvangstijd, welke het publiek pas later deed komen. Om 10.00 uur op zondagmorgen en dat in Aalsmeer, dat betekende een vroege start voor de dames, waar ze merkbaar moeite mee hadden. Na de royale overwinning op Wijk aan Zee (19-6) had men er goed zin in. De BDC dames startten echter slecht. Aalsmeer begon daarentegen zeer Fa natiek en overdonderde BDC in de eerste 10 minuten totaal. Hiermee had den ze ook alle kruit verschoten. De BDC verdediging werd in die tijd vier keer gepasseerd, en kon maar één keer wat terugdoen.Gevolg' was 4-1 achter stand. Uitstekend cirkelwerk van Ria van Dijk en enkele goed benutte straf- worpen zorgden ervoor dat BDC nog 5 doelpunten maakte voor rust. De duidelijk betere conditie en vecht lust van BDC kwam tot uiting in de 4-6 ruststand. Na rust kwam BDC met een andere keepster in het veld. De aanwijzingen van Cees Douze in de rust, hadden voor nieuwe kracht ge zorgd waardoor BDC in de eerste 3 minuten maar liefst 2 keer scoorde en daarmee de stand op 4-8 bracht. Aalsmeer ging steeds meer knoeien. Werden er aanvallend al steeds meer ballen verspeeld, nu werd het ook verdedigend steeds slechter. Dit ont aardde in een serie strafworpen waar van er slechts 1 benut werd. De 25e min. was de stand 4-12. Een comfortabele voorsprong, maar een ongeconcentreerd BDC, gaf Aals meer in 3 min. 3 kansen welke zij grif benutten. Hiermee viel er een eindstand van 7-12 te noteren. Volgende week zondag, 1 november moet BDC in Beukendal spelen, om 13.10 uur tegen Attila uit Utrecht. Bourgondië uit Wijk bij Duurstede was afgelopen zondag te gast bij Papillon in spelzaal De Bunt. Mocht Bourgondië in het begin nog even gedacht hebben wel een vuist te maken tegen het heren- team van Papilion, dan werd dit al zeer snel de grond in geboord. Tot aan de vijfde minuut was het nog alleszins aantrekkelijk voor de tegenstander en keek men tegen een 14-8 achterstand aan, doch precies tien minuten later was dit verschil opgelopen tot 50-10 en was er van een wedstrijd natuurlijk geen sprake meer. Bij de rust had Papillon dan ook al een voorsprong van 62-20. De tweede helft werd weer benut om de jacht te openen op de honderd punten grens en ook dit keer was het al vroeg in de wedstrijd raak. In het begin van de tweede helft werd er wat te genaast gespeeld, doch coach Ben Roedelof stelde orde op zaken en na veertien minuten was het dit keer Marcel Hilhorst dat voor het honderd ste punt zorgdroeg. Hierna speelde Papillon goed verder en maakte uitein delijk het verschil op 122-45 af, waar door ook Bourgondië een illusie armer naar Wijk bij Duurstede mocht ver trekken. Voorlopig staat er voor het Soester herenteam geen thuiswedstrijd op het programma. Aanstaande zondag gaan de „groenen" naar Blaricum. Een week later op zaterdag 7 november speelt Papillon ook een uitwedstrijd, doch op zondagavond 8 november zal het team weer thuis te zien zijn voor een vriendschappelijke ontmoeting te gen waarschijnlijk de kampioen van de andere afdeling Green Giants uit Leus den. Deze wedstrijd zal dan weer ge speeld worden in spelzaal De Bunt en begint om half negen. Foto: Herman van Dam J.l. zaterdagmiddag is de hal aan de Schrikslaan van de Stichting Indoor Tenniscentrum Socstdijk min of meer officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde met een receptie voor genodigden, waaronder wethouder G. Plomp als voorzitter van de Soester Sportstichting en sport- stichtings directeur de heer J. Hilhorst. Indoor-voorzitter D. Luten dankte alle medewerkers, met name die van de firma Pellikaan uit Goirle voor de snelle wijze waarop zij de hal realiseerden. De heer Luten wees in zijn speechje nog wel even op de „wildgroei" van tennishallen op het Soester grondgebied, die het stich tingsbestuur toch wel enige zorgen baart. Het schitterende complex dat gebouwd werd op het voormalige hoofdveld van de hockeyclub Soest, bevat naast een restaurant, bestuurskamer, douche- en kleedgelgenheid, vier tennisbanen, waarop al ruim vier weken gespeeld wordt. Na jarenlang praten, in feite zelfs negen jaar, kreeg het bouwplan pas echte kans op verwezenlijking, toen de hockeyclub verhuisde naar het nieuwe complex aan de Koningsweg. Ook de 650-leden tellende L.T.C. Soest gaat voor wintertraining van de hal gebruik maken. Op de foto feliciteert wethouder G. Plomp het bestuur van de Stichting Indoor Tennis Centrum Soestdijk (v.l.n.r.) D. Luten, R Goedegebuure, C. Heemskerk en F. Meijer.

Soester Courant | 1981 | | pagina 17