Hoogste punt nieuwbouw Molensoos ©mm piancfc vleugEisN - Wie wil niet jeugdig "ogen"? Nederlands Motet en Madrigaalkoor concerteert in Oude Kerk „Hoe dichtbij is Lekkerkerk? DINEREN De Gooi- en Eemlander boekhandel Ik was even in de tygssettm Sinterklaas-intocht op zaterdag 14 november Hubert Lampo in Soest DeSoestef Duineri Dagblad voor GooiEemland, Vechtstreek en A Imere Bekijk 't goed met De Gooi- en Eemlander Hubert Lampo Soms is een goed gekozen bril een jong- maker. Wel moet U uit het aUerbestejn brillen dan de aparte kiezen. portretfoto paul schneider 15468 Waar was je nou? brilmode Vleesverkoop PvdA-kopstuk Van der Doef in Soest Thema-avond over chemisch afval in Artishock: BIJ KAARSLICHT? I Leest u hem nog niet? signeert: 3 Soester Courant van woensdag 28 oktober 1981 3 Foto: Goos van der Wilt Birkstraat 2, Soest, tel 12874. Maandagmiddag heeft de voorzitter van de Stichting Jongerencentrum Soest, de heer G. Gerritse, de panne- bier-enveloppen aan allen die werk zaam zijn bij de nieuwbouw van de Molensoos aan de Molenstraat uitge reikt. Gerritse stelde vast dat keurig op schema gewerkt was en hij sprak de hoop uit dat dat zo zou blijven. Het betekent dat op 1 december a.s. de (ver)nieuwbouw opgeleverd zal worden. De het hele seizoen door enorm druk bezochte soos. per maand twee- tot vierduizend bezoekers, heeft straks de beschikking over een zaal met een podium (van 5 bij 9 meter); een soos met twee bars; een zoge naamde ..sleutelruimte" met smeer- kuil voor brommers en motoren; een biljartruimte met een volwaardig bil jart én een kantoor-vergaderruimte. Dit kantoor maakt nog deel uit van de Praatpaal, terwijl de rest van de soos nu geheel ,,los" staat van dit pand van de Stichting Jeugdzorg Soest. Het pand waar Praatpaal en Molen soos in gevestigd zijn heeft een rijk Soester verleden. Ooit, ver vóór de Tweede Wereldoorlog was er de Coöpe ratie in gevestigd met de winkel ..Des Werkman's Welvaren". Leden van de coöperatie kochten er tegen zeer bil lijke prijzen allerlei artikelen, van le vensmiddelen tot kleding. De gemeente kocht het pand en toen maakte bakker Olthof er vele jaren gebruik van. Daarna werd het ver huurd aan een bedrijfje dat strijk planken maakte en vervolgens diende het als opslagplaats voor Dalco. de fotografische industrie die in Soest- duinen haar hoofdvestiging had. Nu is het. sinds de raadsvergadering van juli '81, eigendom van de Stich ting Jongerencentrum. De raad besloot toen het perceel grond, groot onge veer 520 m2, met de opstallen voor 15.000 gulden te verkopen aan de stich ting. In dezelfde raadsvergadering werd ook akkoord gegaan met het voorstel rente en aflossing te garanderen van de door de stichting aan te gane geld lening van 200.000 gulden; een lening die gesloten werd om de verbouwing te financieren. De verbouwing kost in totaal 400.000 gulden, maar de helft is bekostigd uit de reserves die in de loop der jaren werden opgebouwd. De stichting heeft een bestuur van ze ven leden, waarvan de heer G. Gerrit- Zaterdag 31 oktober wordt in de Oude Kerk te Soest een concert gegeven door het plaatselijk Nederlands Motet- en Madrigaalkoor en verscheidene solisten onder leiding van Jan Jansen. Het programma bevat instrumentale en vocale werken waaronder een vijftal Engelse madrigalen (meerstemmige „minne-liederen") uit de 16de en 17de eeuw. Medewerking aan het concert wordt verleend door: Christine Jansen, sopraan; Delia van Schaik, alt; Jaap Smit, tenor, Pe ter Kooy, bas; Jan Quick en Lex Vos, blokfluit; Simon en Piëta Plat, gamba; Thijs Kramer, orgel en Jan Jansen, clavecimbel. Uitgevoerd zal worden: triosonate in a, vöt>r twee blokfluiten en continuo van Giovanni Paolo Cima; Canzona, voor twee gamba's en cla vecimbel van GirolamoFrescobaldi; „Lo- bet den Herrn", koor, Heinrich Schütz; Cantate 106 „Actus tragicus"; J.S. Bach; Pavane Lachymea; Wil- liam Bird; „Weep o mine eyes", koor; John Bennett; ,,Now is the gentle season", koor; Thomas Morley; ,,Un- der the green wood tree"; Thomas Arne; twee fantasieën en courante, twee gamba's; Matthew Locke, ,,music for a while"; Henry Purcell; „April is in my mistress' face", koor: Thomas Morley „Phyllis farewell", Thomas Bateson; „This sweet and merry month of MayWilliam Byrd. De aanvang van het concert is 20.15 uur. Toegangsbewijzen (a 7,50; CJP en 65+ 5,-) verkrijgbaar 's avonds aan de kerk. Collectevergunning Het college heeft toestemming ver leend om in de periode 14 november tot en met 21 november in Soesterberg te collecteren voor het zondagsschool werk in Soesterberg De heer G. Gerritse (tweede van rechts) overhandigt de pannebier-en veloppen aan hoofdaannemer E. v.d. Hengel se voorzitter is, de heer G. van de Poll secretaris en de heer M. Pelli- kaan penningmeester. De soos wordt geleid door twee beroepskrachten de heren W. Rolvink en J. Feelders. Er staan bij de soos zeshonderd leden ingeschreven, die een jaar contributie betalen van tien gulden. Zij betalen bovendien extra entree voor de mu ziek- en filmavonden. De samenwerking met de gemeente is voorbeeldig en met name de heer H. Hengeveld heeft in de beginfase erg veel werk verzet om de soos-jon- geren (vanaf 16 jaar) aan een onder komen te helpen. Aannemer E. van den Hengel voert de werkzaamheden uit volgens het door de architect H. Lotze ontworpen plan. Onderaannemers zijn de firma's Bosman (elektriciteit), v.d. Pol (lood gieters werk) en Hilhorst (dakcon structie). In de bouwcommissie van het stichtingsbestuur hebben zitting se cretaris G. v.d. Poll en de heer G. Koelink. De inrichting van de soos wordt ver zorgd door de leden. Dat betreft dan het plaatsen van de bars, het aqua rium, schilderwerk en dergelijke za ken. T.z.t. zal de feestelijke opening plaatsvinden. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. De PvdA-afdeling Soest belegt op dins dag 3 november a.s. een bijeenkomst waarvoor als gast is uitgenodigd de de missionaire staatssecretaris van so ciale zaken Jaap van der Doef. Het is niet de eerste keer dat hij uit genodigd wordt. Door de kabinetsfor matie was het in juni op het laatste moment onmogelijk voor Van der Doef naar Soest te komen. Het regeer akkoord van het kabinet Van Agt-II moest in elkaar gezet worden. Nu komt hij echter wel om ondermeer te praten over de achtergronden en ge volgen van de huidige problemen in het kabinet en ook over de komende verkiezingen voor provinciale staten en gemeenteraad. Er is ruime gelegenheid tot discussie. De bijeenkomst is openbaar en ze wordt gehouden in Restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat. De aanvangstijd is 20.00 uur. In de Milieuweek die in Soest gehouden wordt van zaterdag 31 oktober tot en met maandag 9 november 1981 organiseert de Themagroep Artishock in samen werking met de Vereniging Milieudefensie te Amsterdam en de Milieuvereni ging Soestdijk geen Stankwijk een thema-avond over chemisch afval. Onder het motto „Hoe dichtbij is Lekkerkerk", wordt op dinsdagavond 3 november in het Artishockgebouw aanvang 20.00 uur, de problematiek r>nd bodemver vuiling aan de orde gesteld. Het doel van deze avond is mensen te informeren over de gevaren op lange termijn van het storten van chemisch afval in de bodem. Hans van Gelderen, lid van de Aktie- groep Nederland Gif vrij en van de Ver eniging Milieudefensie, zal ingaan op de stand van zaken in Nederland met betrekking tot het chemisch afval, wel ke wettelijke regelingen er zijn, voor wie de kosten zijn verbonden aan het opruimen van chemisch afval in de bo dem en welke maatregelen de overheid kan nemen om te voorkomen, dat in de toekomst nog meer chemisch afval in de bodem terecht komt. De Milieuvereniging Soestdijk geen Stankwijk zal ingaan op de vraag wat je als burger kunt doen, wanneer je op de hoogte bent van het feit, dat ergens chemisch afval opgeslagen ligt of ge stort is. Tevens wordt ingegaan op de situatie in Soest. Voor mensen die zich willen oriënte ren op de milieuproblemen zoals ze die in het dagelijks leven kunnen te genkomen en die zelf willen proberen In ons intieme Franse speciahtettenrestaurant kunt u nog voor redelijke prijzen genieten van de culinaire creaties van onze chef kok en zi|n brigade. Wi) sturen u graag onze brochure voor diners met meer dan 10 personen. Met wisselende specialiteiten Gewoon eens doen! ■HMIi iets aan deze milieproblemen te doen, wordt op deze avond informatie gege ven over een cursus die in Soest van start gaat over „milieuproblemen in het dagelijkse leven". Deze cursus die gegeven wordt door mensen van het Project Milieu en Huishouden van de Vereniging Milieudefensie te Am sterdam. start op 17 november 1981, 9.30 uur in het Artishockgebouw, Steen- hoffstraat 46, Soest. Er worden acht dinsdagochtendbijeen komsten gehouden vanaf 17 november tot in januari. De kosten van deze cursus, inclusief cursusmap, zijn 25,-. Opgaven bij Jeanne Crijns, Bea- trixlaam 27, Soest 02155-22981 of bij Project Milieu en Huishouden, 2de Weteringplantsoen 9, Amsterdam tel. 020-269161 en vragen naar Jan Booij of Riet van Brunswijk. Recalcitrante dronken man ingesloten Zondagavond vond op de F.C.Kuyper- straat een op zich niet veel betekenen de aanrijding plaats. Een 30-jarige autobestuurder uit Soest reed tegen een geparkeerde wagen aan bij het draaien. De man was echter niet nuch ter en hij weigerde daarna de bloed proef. Hij werd ter ontnuchtering inge sloten. Later kwam aan het licht dat hij nog een rij-ontzegging had tot met 1982; dat de door hem geleende per sonenauto niet verzekerd was en dat hij nog een gevangenisstraf te goed had van twee weken; een geldboete- van honderd vijf tig gulden en nogeens een boete van dertig gulden of drie dagen hechtenis. De man is naar Utrecht overgebracht. Maandagavond werd ook nog een 20- jarige Soesterberger ter ontnuchtering ingesloten. De politie twijfelde aan zijn verhaal dat hij bij de sporthal De Bunt door twee buitenlanders in elkaar ge slagen zou zijn en daarop leek de pijn die hij voorwende snel te verdwijnen. binnenlands, buitenlands èn regionaal nieuws i sport, televisie en radio, film, muziek, I de schertsrubriek van Wuiver, kunst, boeken, voor de vrouw, agenda, achter- I grondverhalen, stripverhalen en elke zaterdag een interessante weekendbijlage Met onderstaande bon kunt u zich j abonneren. De eerste twee weken i ontvangt u de krant gratis. Ik abonneeer mij op De Gooi- en Eemlander en zal uw krant 14 dagen gratis ontvangen. Naam: Adres: Postcode en plaats: Giro/banknr.: een abonnement met automatische betaling per maand f 17,90 een kwartaalabonnement f 52,60 een jaarabonnement f 209,20 een proefabonnement van 3 weken f 4,10 aankruisen wat wordt gewenst. Handtekening: Deze bon ongefrankeerd in open enveloppe zenden aan: DE GOOI- EN EEMLANDER ANTWOORDNUMMER 225, 1200 VB HILVERSUM Zaterdag 14 november om 14.00 uur, twee uur nadat heel Nederland via de televisie Sint Nicolaas in ons land heeft zien arriveren, komt de Goed Heilig Man Soest al met een bezoek vereren. Hij arriveert op dat tijdstip met de trein uit de richting Utrecht bij het N.S.-station Soest-Zuid. De welkomstwoorden spreekt de heer J. H. Heerkens, waarna de tocht door Soest begint die eindigt om ongeveer half vier bij het gemeentehuis. Daar zal de Sint worden toegesproken door de burgemeester, die zich omringt weet door het voltallige college. De stoet door Soest wordt muzikaal begeleid door het jeugd- en het volwassenen orkest van Bronswerk Amerfoort. Onze Soester Harmonie P.V.O. moet het dit jaar laten afweten in verband met de repetitie voor het concert met Marco Bakker dat 's avonds gegeven wordt. De Sint rijdt zoals dat de laatste jaren ook in Soest gebruikelijk is op een schimmel. Hij wordt begeleid door 22 zwarte pieten, die snoep uitdelen; door negen ruiters van de manege El Dorado en door een Old-Timer van Garage Stam. In de stoet rijden ook twee platte wagens mee waarop de jeugd van de voetbalvereniging Soest en van Mixed Hockeyclub Soest heeft plaatsgenomen en ook deze kinderen hebben het een en ander uit te delen. De route naar het gemeentehuis wordt volgende week bekend gemaakt; ze is ongeveer hetzelfde als andere jaren. De intocht is ook dit jaar weer mogelijk dankzij genereuze bij dragen van de plaatselijke WV, de vier Soester winkeliersver enigingen en de Soester Zakenkring. Op zaterdagavond 31 oktober 1981 om 20.30 uur zal de bekende Vlaamse schrijver Hubert Lampo een lezing houden over zijn leven en werk in de literaire salon „Artishock" [het voor malig Sint Josephklooster] aan de Steenhoff straat 46 in Soest. Voor het eerst sinds jaren zal deze door velen als fenomeen afgeschilderde schrijver in het openbaar in Nederland optreden. Hij zal worden ingeleid door de hoofd- redakteur van het literaire tijdschrift „Argus", Ton Luiting. Hubert Lampo is een van de meest gelezen auteurs in Nederland, terwijl in zijn geboorteland België er een marginale aandacht is voor zijn boe ken. Al direct na het verschijnen van zijn debuutroman „Don Juan en de laatste nimf" in 1943 kreeg hij wel willende aandacht in Nederland. Zijn grote doorbraak bij het publiek was met de in 1960 verschenen roman „De komst van Joachim Stiller". In zijn eigen vaderland België is Lam po sedert jaren een bewonderd en verguisd auteur. Verguisd vooral door de officiële literaire kritiek. De waar dering voor Hubert Lampo uit zich vooral in de oplagecijfers en herdruk ken van zijn boeken en met name de literatuurlijsten van de middelbare scholieren. De psychologische strekking van zijn romans is vooral waar te nemen in zijn onlangs verschenen roman „Wijlen Sarah Silbermann", die hard op weg is een bestseller te worden. Zaterdagavond 31 oktober een éénma lig optreden van de unieke Vlaamse auteur Hubert Lampo in Nederland. Plaatsen kunt u telefonisch reserveren bij Nelleke Streefkerk: 02155-17389. Toegang 4,50, Artishockleden, CJP en 65 3,50. Op deze zelfde zaterdag 31 oktober zal Hubert Lampo zijn boeken signeren van 14.30 tot 16.30 uur bij Boekhandel van de Ven, Soesterbergsestraat 53 in Soest-Zuid. Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 Muziek Staffhorst heeft de volgende wereldmerken in voorraad: 8echstein - Bluthner - Berger Löbau - Julius Feurich - W. Hoffmann - Pleyel- Wilh. Steinmann - Gaveau - Baldwin - Nordiska- Ibach" - August Förster* - Yamaha - Freiburgh - Fazer - Kawai - Zimmerman - Wulitzer Lindbergh - Geyer - Lager. 'Occasion Muziek Staffhorst verzorgt lessen (groep of privé). Garantie tot 5 jaar- Gunstige financiering. Muziek Staffhorst heeft een ruime keus in occasions, welke veelal niet van nieuw zi|n te onderscheiden Uitsluitend met volledige garantie Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel. 030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel. 033-34064 De belofte aan Rachel, roman 22,75 Dochters van Lemurië, verhalen 23,75 De Duivel en de maagd, roman 22,75 De engel en de juke-box, verhalen 21Een geur van sandel hout, roman 25,— De heks en de archeoloog, roman 25,50 Hermlone betrapt, roman 20,25 Joachim Stiller en ik, essay 28,— Kasper in de onderwereld, roman 23,75 De komst van Joachim Stiller, roman 23,75 Kroniek van Madoc, essay 21,50 De neus van Cleopatra, essays, met ill. 31 De prins van Magonia, roman Biblio 18,25 De ruiter op de wolken, roman 22,75 Terugkeer naar Atlantis, roman 20,75 De vingerafdrukken van Brahma, roman 21,Wijlen Sarah Silbermann, roman 31,— De zwanen van Stone- henge, roman 31 Zaterdag 31 oktober a.s. van half 3 tot half 5 bij

Soester Courant | 1981 | | pagina 3