Verzet tegen Jac. Hermans tijdens informatieavond Pub Ongerustheid in vakblad over winkelbeleid Soest Mening en van lezers Kindermarkt enorm sukses P.V.O. houdt fancy-fair n vraagt uw aandacht voor: Hinderwet-ontwerp beschikkng Bouwzalen Openbaie commissievergaderingen LadaZastava»Dajhatsu Chrysler °Dodge Frank Voor inlijsten Bingo wijkvereniging Overhees vrijetijdskleding Verleende bouwvergunningen -V. Hl oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ?ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooC 5 Soester Courant van woensdag 28 oktober 1981 5 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ende bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van Grondexploitatie maatschappij A. W. Kjyer Zn. B.V., Ferd. Huyck- laan 20 te Soest om een vergunning het oprichten, in werking brengen en in werking houden van eenitortplaats van bouwafval op het perceel Verlengde Talmalaan te Soejt (kad. gem. Soest, sectie K., nrs. 838.839 en 2799 ged. De strekking van het ontwerp van de besóikking luidt: ,,De vergunning wordt verleend met ht onder voorwaarden storten van bouwafval en vervolgens afdekken hjrvan". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwel-beschikking kunnen schrif telijk worden ingebracht door de aanvrage; en degenen die reeds schrif telijk of mondeling bezwaar hebben gemaft tegen het verzoek om ver gunning en hen die daartoe redelijkerwijzeniet (tijdig) in staat zijn ge weest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeptebestuur worden ingediend vóór 12 november 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlike gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend genaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. (Openbare bekendm dng) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijk!Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekome voor: het plaatsen van een reclamemast op iet perceel Birkstraat 99 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3807) het aanbouwen van een bijkeuken op fet perceel Vondellaan 21 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3350) het vergroten van een woonhuis op het te Soest (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 35$). Genoemde bouwplannen liggen vanaf 30 oktiber a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdelng I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. I Gedurende bovengenoemde termijn kunnen,bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tega de bouwplannen. erceel Schoutenkampweg 56 s voor de bestemmingsplan- ng en volksgezondheid een krediet t.b.v. het uitbrei- donderdag 29 oktober -17.00 uur - gebouw geneentewerken, Lange Brink- weg: commissie voorlichting en inspraak Aan de orde komen de inspraakprocedure nen Amersfoortsestraat en Parklaan. donderdag 29 oktober -19.30 uur - gebouw geneentewerken, Lange Brink- weg: commissie maatschappelijke dienstverleiii De agenda vermeldt o.m. Stand van zaken ziekenhuis Soest/Baa^i Stichting Centrum voor MaatschappÖjke Dienstverlening Soest/ Baarn/Eemnes. Hiervoor is tevens uitgenodigd de heer; H. de Klerk, direkteur van deze stichting, alsmede een delegatie viij» het bestuur, maandag 2 november 16.30 uur - gebouw geneentewerken, Lange Brink- weg: commissie openbare werken Op de agenda staat o.m. voorstel tot het beschikbaar stellen var den van het aantal parkeerplaatsen tj de flats tussen Smitsweg, Veenbesstraat en Varenstraat. voorstel tot het beschikbaar stellen va een krediet t.b.v. de aanleg van een bergingsriool achter de Van Lemeplaan. voorstel tot het beschikbaar stellen vai een krediet t.b.v. het aan leggen van een rioolwaterpersleiding irde Dorresteinweg. voorstel tot het beschikbaar stellen vai een krediet voor de uitbrei ding van de algemene begraafplaats inloest. voorstel tot het vaststellen van de afvilstoffenverordening van de gemeente Soest. maandag 2 november - 19.30 uur - gebouv gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie onderwijs Aan de orde komt o.m. de verbouw van de school De Wiekslag tot een kleuter en lagere school. i1 dinsdag 3 november - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: j commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt o.a.j Buurtwinkelcentrum Overhees Voorstel tot het nemen van een voorberédingsbesluit Voorstel tot het vaststellen van de „ifvalstoffenverordening ge meente Soest". Behandeling van het rapport.Eemland werkloos toezien? Werkplan ruimtelijke ordening-voortgalg Bouwplan Schrikslaan/Beetzlaan I woensdag 4 november -17.00 uur - gemeentehus, Steenhoffstraat: commissie algemene bestuurszaken i Op de agenda staat: Notitie inzake de versoepeling van het aiti-speculatiebeding Voorstel tot het vaststellen van de afvalitoffenverordening Soest Overeenkomst inzake schuilkelder met Jirkstaete b. v. woensdag 4 november -19.30 uur - gebouw geneentewerken, Lange Brink- weg: commissie verkeer De agenda vermeldt o.m. voorstel tot het beschikbaar stellen vai een krediet t.b.v. het uit breiden van het aantal parkeerplaatsemij de flats tussen Smitsweg, Veenbesstraat en Varenstraat. voorstel tot het aanbrengen van akoetische signalering bij ver keerslicht-installaties. f 1 donderdag 5 november - 19.30 uur - gebow gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie financiën De agenda vermeldt o.m. Krediet voor uitbreiding van de Algeme j Krediet voor aanleg bergingsriool achte de Van Lenneplaan Krediet voor aanleg rioolwaterpersleidig in de Dorresteinweg. Aanbrengen akoestische signalering bij/erkeerslichteninstallaties. Krediet voor uitbreiden parkeerplaats*! bij flats tussen Smitsweg- Veenbesstraat en Varenstraat. Medewerking voor het verbouwen van <e lagere school De Wiekslag tot een school voor kleuter- en lager ondrwijs Bestrijding wateroverlast Middelwijks^aat. De agenda's en de stukken liggen vanaf hedn ter inzage in het INFO-r- matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij le voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of hit geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft ie voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkiigen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektij is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 31 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers lit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekjen. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de neerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de spreken uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het igendapunt te verduidelijken of aan te vullen. e Begraafplaats. De informatieavond van de Soester Ondernemer in samenwerking met de pro jectontwikkelaar MBO over het buurtwinkelcentrum Overhees is vastgelopen op het besluit van burgemeester en wethouders de supermarkt-ruimte toe te wijzen aan Jac. Hermans. Voorzitter J. S. Nota van de S.O. kon zo dikwijls als hij wilde juist dat punt buiten de orde stellen, men kwam er steeds op terug. Wethouder Menne had daardoor geen gemakkelijke avond en daarvan waren ondermeer getuige de statenleden mevrouw mr. A. Holleman-Stratman en de heer J. Zwaanen burg en leden van de gemeenteraad de heren Onderdelinden. Jonker. Gerth en Kingma. Na uitgebreide inlichtingen over met name de stedebouwkundige aspecten van het project door ir. J. van Gent; de bestuurlijke aspecten door wethou der Menne; de bouwkundige aspec ten door de heer J. Bakker van het architectenbureau Tauber uit Alk maar; de distributie-, planologische- en bedrijfseconomische aspecten door de heer J. van Rijssen van MBO en de financieringsmogelijkheden door drs. W. L. van Peursen van het CIMK volgde een anderhalf uur duren de discussie waarin praktisch alleen gesproken werd over de bezetting van de supermarkt. Op een opmerking van de heer Van Rijssen dat de informatie-avond, in verband met de te verwachten start van de bouw pas na de bouwvakantie in 1982, wel wat vroeg gehouden werd, kreeg het gemeentebestuur het duide lijke verwijt dan ook wel erg vroeg beslist te hebben dat Jac. Hermans de supermarkt krijgt. Het argument van de gemeente dat het smalle assortiment" van Her mans voor een goede start van het buurtwinkelcentrum moet zorgen, werd zwaar aangevochten. Door de heer Van Rijssen werd toe gegeven dat „smal" ook „compleet" betekent, dus met vlees, groente en brood. Uit de zaal, gevuld met zo'n honderd vijf tig belangstellenden. werd opgemerkt dat de zelfstandige ondernemer dan nauwelijks kans heeft tegen het grootwinkelbedrijf. Het gemeentebestuur werd ook kwa lijk genomen dat aan geen van de gegadigden voor de supermarkt ge vraagd was of zij met een smal as sortiment wilden starten. De heer Schipper van Centra zei in dat verband, best een Mikro-zaak in Overhees te willen vestigen. Uit de zaal werd ook aangedragen dat de bewoners van de wijk juist door het smalle assortiment elders zullen moeten blijven kopen, terwijl anderzijds de gemeente met Jac. Her mans de derde winkelpool in Soest introduceert. Geïnformeerd werd bij MBO naar de gang van zaken als de geplande win kels rond de supermarkt niet verkocht worden. De kans daarop lijkt groot „want", zo zei de heer v. Tienen, „zo lang heel Overhees niet volgebouwd is zal een kleine zaak het daar niet kunnen bolwerken' De MBO-vertegenwoordiger meen de echter dat het mee zou vallen. „Wij zullen de gemeente er aan hou den dat de woningbouw drié jaar na de opening van het winkelcentrum (1983) volgebouwd moet zijn", aldus de heer Van Rijssen. Ook werd gesproken over het kooplek. Vooral in de non-food sector zou dat groot zijn. Wethouder Menne gaf dat toe, al zei hij dat er ook sprake is van een kooplek in de food-sector. De wethouder zei te hopen dat door de komst van Hermans ook het lek in de non-food sector kleiner zal worden, maar uit de zaal werd gezegd dat in plaats van Jac. Hermans dan beter C. en A. aangetrokken had kunnen worden. Tenslotte werd het CIMK-rapport over de totale bewinkeling van Soest naar voren gehaald, maar ook dit rapport werd buiten de orde geplaatst. De koopprijs voor de winkels wordt 1825 gulden per vierkante meter, zon der eventuele W.I.R.-aftrek. Deze prijs is gebaseerd op de ruwbouw- oplevering, inclusief een stelpost voor de pui. Een en ander op basis van op levering in 1983. De heer Van Rijssen zei dat het MBO niet van plan is Hermans gelegenheid te geven uit te breiden. „Wij hebben bovendien daar altijd nog de goedkeu ring voor nodig van het gemeente bestuur". Wethouder Menne voegde daaraan toe dat de startsituatie vijf jaar gehand haafd kan worden. „Wij mogen de on dernemer niet aan banden leggen, maar vijf jaar wordt in dat verband goedgevonden", aldus de wethouder. Koninginnelaan 22. Tel. 12963 Zaterdag, 31 oktober a.s., aanvang 20.30 uur, organiseert de wijkvereni ging Overhees een bingo-avond. Ieder een is welkom. De leden van de ver eniging betalen voor een bingo-kaart vier gulden; niet-leden moeten het dubbele bedrag neertellen. Gedurende de hele avond wordt met dezelfde kaart gespeeld. Er zijn prachtige prijzen te winnen: o.a. een pannenset, een dekbed, en een glasservies. De avond wordt gehouden in het dorpshuis „De Borg". Poppenkas tmiddag De Stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat organiseert op woens dagmiddag 4 november a.s. poppen- kastmiddag in de openbare lagere school „De Regentuuter", Weegbree straat 104, voor alle kleintjes tot 6 jaar wonende in de Weegbreestraat. De voorstelling begint om 15.00 uur en de gemeenschapsruimte is open om 14.30 uur. De kinderen krijgen in de pauze limonade en na afloop nog iets lekkers. Dus tot ziens 1 Diefstal betaalkaarten Aangifte van diefstal van negen betaal kaarten deed een 41-jarige inwoner van Soest. Deze betaalmiddelen, die een waarde vertegenwoordigen van acht tienhonderd gulden, verdwenen tijdens een bootreis tussen Londen en Vlissin- gen. Zeer goeie kwaliteit CODUROY BROEKEN in marine, I grijs en beige. Uitzonderlijk laag geprijsd v.Wsedestraattl0 tel.12424 Soest In het weekvak )blad „Levensmidde lenmarkt" van 22 oktober 1.1. wijdt de hoofdredakteur Henk C. Weitje onder kop „Ongelofelijk" zijn hoofdartikel aan de gang van zaken rond het buurtwinkelcentrum Overhees. Hij wijst daarin op de opzet van wethouder drs. J. L. Menne om met toelating van Jac. Hermans, kopers van buiten de wijk naar het buurt winkelcentrum te trekken. Weitje noemt dat in flagrante strijd met het nog niet gepubliceerde CIMK- rapport, waarin juist met klem ge adviseerd wordt de functie van het nieuwe winkelcentrum te beperken tot buurtverzorging in verband met de overbewinkeling in Soest. „Is het allemaal ongelofelijk of niet? Het dagelijks bestuur van een gemeen- Stoelendans en waarzeggers De Soester Courant van 21 oktober j.1. verwijt de gemeente op de stoel der vrije ondernemer te gaan zitten. Doet de S.C. dit zelf ook niet een beetje, maar dan op de gemeentelijke stoel? Om nog maar niet te spreken van de heer Vink, woordvoerder van de Sper- wer-4 6 inkoopkombinatie. Zijn billen zullen nu wel vol blaren zitten van het plaatsnemen op andermans stoelen. Zelfs als waarzegger slaat hij geen slecht figuur. Is hij de hand op de knip én het denk vermogen van de Soester midden stand? Een citaat: „Zowel Vink als Den Blan ken zijn er van overtuigd, dat het winkelcentrum op de manier zoals wethouder Menne bezig is, een flop zal worden. De middenstander zal er zich voorlopig zeker niet vestigen zolang heel Overhees niet is volgebouwd. De investeringen zijn te hoog, het risiko te groot". Voor Den Blanken/Sper- wer-4 6 niet dan? Of hebben ze inmid dels genoeg aan Overhees verdiend, dat zij wel het risiko kunnen lopen? Opvallend is dat men niemand hoort over de bewoners van Overhees. Zij zijn het tenslotte die, als het enigszins kan, hun artikelen in deze wijk kopen. En dan liever in een zaak die relatief goedkoop is. Dit is Den Blanken beslist niet! (zie konsumentengids dec. '80, Sperwer-4 6 wordt hierin de op één na duurste van Nederland genoemd). En ondanks zijn nieuwe „Aktie-Ra- dius" prijzen is Den Blanken nog veel duurder dan bijv. Jac. Hermans in Hoevelaken, zoveel duurder zelfs, dat een autorit per week naar Hoevelaken om daar in te kopen, voordeliger is, dan iedere dag op het fietsje naar Den Blanken. Het zgn. „smalle" assortiment bevat ook daar verse melk, verse groenten, vers brood, vers fruit enz. (echt vers! Wij, als bewoners van Overhees, zou den het dan ook zeer op prijs stellen als een dergelijk grootwinkelbedrijf in de wijk gevestigd gaat worden en juichen, in dit geval het besluit van B. W. toe. Onze portemonnaie is even belangrijk, zo niet belangrijker dan die van Den Blanken c.q. Sperwer-4 6. I. ILMER J. WILBRINK O. BERKHOF N. KROOK Vedelaarpad 41, Soest. Wijkagent Beste commissaris J. K. Adama. Wij, en vele andere Soesterbergers, begrijpen er niets meer van. Wie is (zijn) nu onze wijkagent(en)? Het volgende hebben wij geconsta teerd: Nadat Soesterberg begunstigd is met het instituut Wijkagent verschijnen Stroosma en Hartman ten tonele. Dan verdwijnt na korte tijd Stroosma en Kasperts komt in zijn plaats, daarna verdwijnt Hartman en Werkhoven dient zich aan, nog geen half jaar later verdwijnt Kasperts en... er komt nie mand voor in de plaats. Dan verschijnt het bericht dat voorjaar 1982 Werk hoven verdwijnt en dat er in Soester berg een bekend persoon zal verschij nen. Onze vragen en voorzichtige con clusies: 1. Op deze manier krijgt geen wijk agent kans ingeburgerd te raken, het geen toch zijn taak is. 2. Zover wij weten heeft geen enkele wijkagent gevraagd om overplaat sing, ze hadden het in Soesterberg best naar hun zin, waarom dan? 3. Wat verstaat u nu eigenlijk onder een wijkagent? Wij dachten een ver trouwensman in de wijk (preventieve werking). Niet meer dan 1 want het is voor beiden moeilijk. U dacht er blijk baar anders over want Soesterberg kreeg er 2. Uw goed recht natuurlijk. Maar nu terug naar 1 wijkagent. Is uw filosofie anders geworden? Of is het door de nood gedwongen? Er is voor ons geen duidelijkheid. Gemeente raadsleden hadden het blijkbaar ook niet begrepen. Bent u zo slim geweest of zijn zij zo dom? Zoals u ziet een heleboel vraagtekens voor ons simpele Soesterbergers. Daarom nodigen wij U uit om op een avond in het Dorpshuis te Soesterberg voor onze bevolking het een en ander uiteen te zetten over het instituut Wijk agent. Misschien kunnen wij dan ook antwoord krijgen op onze vragen. Komt u alstublieft zelf, uiteraard mag u gezelschap meebrengen. Mogelijk heeft u na afloop alleen maar tevreden Soesterbergers. Bepaal de datum die u uitkomt, maar graag op niet al te lange termijn. Met vriendelijke groeten, G. Stekelenburg (voorzitter „Soesterbergs Belang") Bewoners akkoord plastic zak? Deze week is door de gemeente be sloten dat wij geen vuilnisemmers meer mogen gebruiken, maar in plaats daarvan plastic zakken, di,e bovendien maar eens in de week worden opge haald. Ik vind echter, en hopelijk zijn er meer die zo denken, dat de gemeente het rendement van de vuilnisophaaldienst voorop stelt en de milieu-aspecten uit het oog verliest. In dit verband sluit ik me gaarne aan bij wat M. J. v. Lubeck in de krant van 14 oktober stelt: Citaat: „Zal het één en ander niet het middel kunnen zijn om weer tot een meer sluitende begroting van de ge meente te komen en daarmede ver duisteren de achtergronden van de wer kelijke tekorten door o.a. het „fan tastische" beleid m.b.t. het aankopen van gronden e.d. t.b.v. het centrum plan etc. Want zeker is dat dit de gemeente en de inwoners van Soest miljoenen gekost heeft". Om nog even op de milieu-aspecten door te gaan: De gemeente stelt wel dat de plastic zakken goedkoop zijn, maar vertelt er niet bij hoeveel plastic het oplevert als iedere bewoners eens per week één plastic zak bij de vuilnis zet. Ook blijven wij, of de gemeente (indien zij de emmers terugneemt) met een groot aantal overbodige vuil nisemmers zitten. Wat gebeurt daar mee? Bovendien is het toch wel tegenstrij dig dat in de komende milieuweken kringloopspelen uitgedeeld gaan wor den aan de kinderen, terwijl de ouders tegelijkertijd genoodzaakt worden hun vuilnis in milieu-onvriendelijke zakken op te bergen. Het is de hoogste tijd dat hier iets tegen gebeurt en hopelijk zijn er meer men sen die er zo over denken en ook iets met die ideeën willen doen. Graag reacties naar: MARJUKE SCHRIJVERS, Koninginnelaan 24 B, Soest. Naschrift redactie Niet alle plastic zakken zijn milieu onvriendelijk. Komo-keur zakken ver storen het proces van komposteren niet. te, zet, mede op advies van een dochter van de NMB (projectontwikkelaar MBO, red.) een plaatselijke onder nemer buiten spel ten gunste van een grootwinkelbedrijf, geheel in strijd met het deskundig advies van het CIMK en ondanks de historische rech ten van Sperwer-ondernemer Den Blanken. Zo gaat dat dus", aldus de heer Weitje. Hij meent echter dat het zo helemaal niet gaan moet en vindt dat in deze kwestie de onderste steen boven moet komen. „Het zou ronduit verbijsterend zijn indien de beslissing van het Soester college niét ongedaan gemaakt werd. Maar dan blijft toch het treurige feit dat zo'n beslissing ooit kon worden genomen. Hopelijk", zo besluit hij, „is wat zich thans in Soest afspeelt niet symptomatisch voor het beleid in an dere gemeenten. Indien dit wel zo is, verneem ik graag details". Soester Affaire In een artikel in hetzelfde blad, met als kop „Soester Affaire" zegt Sperwer- medewerker F. van Angeren de be slissing van de gemeente Soest zeer onlogisch te vinden. „Wanneer een prijsstunter a la Jac. Hermans door de gemeente naar voren wordt geschoven als dé kandidaat in een winkelcentrum met een specifieke buurtfunctie) dan druist dat mijns inziens in tegen een verantwoord win kelbeleid", aldus Van Angeren. Hij verwijt Jac Hermans niets, maar hij zegt de indruk te hebben dat de voorkeursbehandeling voor het groot winkelbedrijf ten koste van de zelf standige kruidenier, te maken heeft met de wankele basis waarop het Centrum Overhees is gebouwd. „Bij het gereedkomen van de wijk praten we hier over 2300 woningen. Daartegenover staat dan het buurt winkelcentrum met 2500 vierkante me ter verkoopoppervlakte, hetgeen in de ze economisch moeilijke tijd zeer groot genoemd kan worden. Eigenlijk niet in verhouding tot de de wijk, die toch al met aanzienlijke bouwachter- stand kampt. Wanneer daar nu een grootwinkelbedrijf start is in leder geval de kans op een financiële flop miniem, immers als het de andere winkeliers in Overhees niet goed gaat, zal Jac. Hermans altijd bereid zijn die vrij gekomen meters erbij te trekken", aldus Van Angeren. Hij wijst er in het artikel op dat zo'n situatie niet denkbeeldig is omdat Her mans begint op een oppervlakte van 600 tot 700 m2, vëél minder vierkante meters dan een doorsnee supermarkt van de Hermansgroep. De buurtfunctie wordt geweld aan gedaan, omdat dit centrum het in de toekomst vooral zal moeten hebben van het uitstralingseffect en dat zal de winkelstructuur in Soest allerminst ten goede komen. Foto: Herman van Dam De eerste kindermarkt ooit in Soest gehouden is een enorm sukses geworden. Er waren als het er op aan komt, eigenlijk veel te weinig stands, maar de verkopende kinderen behielpen zich met een matje op het trottoir en de verkoop liep gesmeerd. Er ging van alles van de hand: speelgoed, kleding, schoeisel, boeken en ook voor deze gelegenheid zelfgemaakte spullen. Onder de belangstellende kopers bevonden zich veel ouders die ongetwijfeld de komende feestdagen in gedach- gedachten hadden. De Winkelgroep 't Hart heeft met dit initiatief in de roos geschoten. De samen werking met het clubhuis De Vangrail wierp haar vruchten af en dient bestendigd te worden. Deze markt komt immers voor herhaling en zelfs traditie, in aanmerking. Ook het tijdstip, aan het eind van de herfstvakantie, is bijzonder goed gekozen. Trekkers als de caviabaan en het Rad van Avontuur zijn misschien in de toekomst overbodig. De Soester jeugd lijkt ruim voldoende belangstelling te hebben voor een Soester Waterlooplein zonder meer. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 20 oktober 1981 uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Dr. Rupert- laan 44 (kad. gem. Soest, sectie A., nr. 3738) gedeeltelijk verbouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Schoutenkampweg 73 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 2495). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR In en rond de „Open Hof" aan de Veenbesstraat houdt de Soester Muziekvereniging „Patiëntia Vin- cit Omnia" [P.V.O.] op zaterdag31 oktober a.s. een grote fancy-fair met aansluitend een bingo-avond. De opbrengst komt geheel ten goede aan de muziekvereniging en is in het bijzonder bedoeld voor de aanschaf van instrumenten voor nieuwe jeugdleden. De harmonie heeft in totaal circa 150 leden, waarvan slechts 35 stemgerechtigde senioren zijn. De rest bestaat uit jeugd, die tegenwoordig door de muziekvereniging zelf opgeleid worden. Daar is het bestuur toe overgegaan toen steeds meer jeugdle den zich geen plaats konden veroveren bij de Amersfoortse muziekschool waar men met ruimte gebrek kampt. Het schept verplichtingen waaraan de vereniging alleen met de contributie niet kan voldoen. Vandaar deze fancy-fair. Er komen rond de Open Hof twaalf verkoopkramen te staan waar voornamelijk huisvlijtartikelen aangeboden zullen worden. Het gaat daarbij om zaken als handbeschilderde onderzetters, hand werk, knuffelbeesten, kinderjurkjes, babyjasjes en -bloesjes, peuterjasjes, theemutsen, beeldjes en sieraden. Ook is er een rommelhoek. Binnen zijn aktiviteiten als caviabaan, sjoelen, stokkenspel, schiettent, ballengooien, Rad van Avontuur, rlngwerpen, hengelen, doelschieten, een wedstrijd bas-blazen en er wordt een film vertoond. Dan is er, dankzij de steun van Auto Smeeing, ook nog een grote ballonwedstrijd. De fancy-fair duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Om 20.00 uur begint de bingo-avond, waar net als op de fancy- fair, he'el Soest welkom is. Tijdens de avond wordt ook een Amerikaanse verloting gehouden. Er zijn zeer mooie prijzen te winnen.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5