SKI VOORSEIZOEN AANBIEDINGEN EkksrElsEn Hi TAXI KLOMP 12984 Samen muziekmaken is veel leuker! Stichting Jazz in Amersfoort presenteert de „Windy City Jazzband" Saas-fee: parel der Alpen Exceptionele dwerghoenders-show in Singer te Laren 119.- 219.- 139.- 159.- 499.- 199.- EFnrthuis habs hulden Aktieve veiligheid in de skisport SKISCHOENEN LANGLAUF SKI-SET SKI-SETS „Aktieve veiligheid in de Skisport" SOESt VVV Nieuws MMb! pN Lada-ZastavaDaihatsu Chrysler °Dodge Voor "het seizoen 1981/1982 Nieuw voor de ski-sport bij Sporthuis Eb. Kareisen b.v. TEL. Amersfoortse Muziekschool en Vereniging Huismuziek organiseren: Zeister Postzegel- en Muntenbeurs "Artiestenpalet Zondag 8 november aanvang 15.00 uur in het restaurant van de Flint: 6, 7 en 8 november: ••••MMêS s „p u NORDICA „Pulsar" van 149,- voor KASTINGER „Strato" van 279.- voor DACHSTEIN „Phantom" van 189.- voor KOFLACH G.T.S." van 199.- voor HAGAN „Touring" Volkunststof - PU-kern No-Waxbelaagvan 181.50voor 1 OQ m Incl. bindingen, stokken, montage -*m SAFETY PORT IMPERIAL voor 4 paar ski'svan 6450 voor 9$Zr»m (Ook om te bouwen voor surfplank) SKI-SALOPETTE „Elfemme" Alle dames- en herenmaten van 129.- voor Zr Zr Lange doorgestikte DAMESJAS In marine, bordeau en grijs met capuchonvan 219.- voor X m Zr KNEISSL MID „Blue Star" Tyrola 260 D stoppers Incl. stokken en montage van 690.50 voor HAGAN „Mid Super" Tyrolia 150 stoppers, incl. stokken en montage. Dolomite skischoenen a a Atlas Super"van 609.-voor j"" t» ALPIN SKI's KNEISSL „Formel S" van 369.- voor Ter introductie van deze nieuwe formule geven wij uw ski's t/m 7-11-81 een uitgebreide servicebeurt voor slechts 25,-. D.w.z. bindingen reinigen en afstellen, belaag controleren, kanten slijpen, hot waxen. Soesterbergseatraat 3, tel. 02155-12749 Ti In dorpshuis De Furs aan de Slotlaan 2a te Lage Vuursche is op 6, 7 en 8 november een ambachten- en kunst markt. Geopend: 6nov. van 19.00-23.00 uur. Op 7 nov. van 11.00-17.00 uur en 8 nov. van 12.00-17.00 uur. In de Stadsschouwburg te Utrecht speelt De Utrechtse Operette „My Fair Lady". Deze musical is gebaseerd op George Bernard Shaw's toneelstuk „Pygmalion". Voorstellingen op 5, 6, 7 november. Prijzen li,- t/m 22,50. Het I.V.N. afd. Eemland houdt haar maandelijkse natuurwandeling op zon dag 8 november. Het landgoed De Paltz is aan de beurt. Op het ogenblik werkelijk schitterend vanwege de vele kleurschakeringen. De start vindt plaats van het parkeerterrein van het Soester Natuurbad, aan de van Weerden Poelmanweg om 14.00 uur. De hond mag mee, mits aangelijnd. In het atelier van Harry de Jong aan de Oude Arnhemseweg 151 te Zeist is op 7 en 8 november en op 14 en 15 november een weekend-expositie van aquarellen van Tine Kiesewetter en Henny Otten en portretten van Mieke Vos. Geopend van 14.00 tot 18.00 uur en na tel. afspraak. Naar aanleiding van het 20-jarig be staan van Amnesty International wordt op do. 5 november een avond gegeven in de aula van het Griftland- college aan de Noorderweg 77 te Soest. Deze avond bestaat uit het optreden van de Amnesty Theatergroep uit Pur- merend, en de zanger, dichter, kompo- nist Numa Moraes. Aanvang 20.00 uur. Op 7 en 8 november is de Nationale Bloemenvaktentoonstelling, in de Bloe menveiling van Aalsmeer, voor het publiek geopend. De bloemenveiling vindt men aan de Legmeerdijk 313 en is geopend op za. 7 nov. van 9.00-22.00 uur op zo. van 11.00-18.00 uur. De entree prijs is 7,50 p.p. In het Kon. Paleis op de Dam te Amsterdam wordt van 5 t/m 15 novem ber een tentoonstelling gehouden van hedendaagse schilderkunst. Tijdens de expositie zal het Paleis dagelijks ge opend zijn van 12.30-16.00 uur. Entree 1,-. De tentoonstelling vormt eer mooie gelegenheid om naast de schi derijen ook de indrukwekkende Bi' gerzaal en het beeldhouwwerk in de Galerijen te bewonderen. Op zo. 8 november wordt in de Nieuwe Kerk aan de Dam het schitterende Grote Orgel uit 1655, na een restauratie weer in gebruik genomen. Om 16.30 uur begint een feestelijk concert dat gratis toegankelijk zal zijn. Maakt U er toch een dagje Amsterdam van dan kunt U nog tot 1 december naar het Bijbels Museum. Daar zijn een tweetal tentoonstellingen: „Behou den schrift", over archeologische schriftvondsten in Israël en Jordanië, waaronder de kalender van Gezer en de Dode Zee-rollen, en „Met stift en beitel door de Bijbel", tekeningen en sculpturen van Jan Drost. Geopend: di. t/m za. van 10.00-17.00 uur. Zo.- en feestdagen van 13.00-17.00 uur. Op vr. 1 en za. 2 januari 1982 is in een verwarmde feesttent aan de Couwen- burgstraat te Hatert bij Nijmegen een „Nationaal Alleenstaande Gala". Bei de avonden hetzelfde programma. Aanvang 20.30 uur. Prijs 30,- p.p. Kaarten hiervoor kunt U nu reeds reserveren aan ons kantoor. In Amsterdam in de Tent IJsbaanpad zijn van 6 nov. t/m 15 nov. voorstellin gen van Circus Bassie en Adriaan. Prijzen van 10,- t/m 22,50 te reser veren aan ons kantoor. Op zaterdag 14 november a.s. zal in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg te Soest een concert plaatsvinden door de Muziekvereni ging PVO, o.l.v. Piet Daalhuizen. Me dewerking wordt verleend door Marco Bakker, Benny Behr, viool en het jongerenkoor Soesterveen. De aan vang is 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten verkrijgbaar aan ons kantoor a 10,- per stuk. In de Grote Kerk te Vreeland wordt op za. 7 november een concert gegeven door het barokensemble ,,De Engelan- tier" m.m.v. Max van Egmond (bari ton) en Harry Geraerts (tenor). Het programma bestaat o.a. uit canta tes van André Campra en Quizijn van Blankenburg. Aanvang 20.15 uur. Toe gang 9,- cjp/p65 6,-. In de Singer te Laren kunt U op 11 november naar „muziek om (ook) naar te kijken", een cabaretprogram ma van Liesbeth List, Judy Schomper e.v.a. Aanvang 20.15 uur. Prijzen 18,50 en 21,50. In schouwburg Gooiland te Hilversum is op 6 november een cabaretprogram ma van Edwin Kutten: „Ouders onder mekaar". Aanvang 20.00 uur. Prijzen 18,- t/m 24,-. Op 13 november kunt U in Gooiland naar de musical „Porgy Bess". Prijzen 28,-, 32,- en 36,-. Alhier te reserveren. De jaarlijkse St. Hubertus slipjacht wordt gehouden op 7 november a.s. Vertrek om 13.00 uur bij den Treek, Trekerweg 23 te Leusden. In cultureel centrum „De Speeldoos" te Baarn speelt op 7 november poppen theater Krikkemik: „Van Bolleboos die bolleblij werd". Aanvang 14.00 uur. Filmhuis Artishock draait op do. 5 november de film: „Sauwe qui peut la vie" van Godard. Aanvang 21.00 uur. Entree 4,50; leden, CJP 3,50. Wilt u een Soester kadobon kado- geven, dan kunt u er een kopen bij uw WV-kantoor te Soest of Soesterberg en bij de Rabobanken te Soest. Het dorp Saas-Fee in het kanton Wallis ligt op 1800 meter hoogte in een schit terend decor van hoge bergen en gletsjers. De autoweg die vanuit het Rhonedal naar Saas-Fee voert, eindigt bij de dorpsingang. Daar moet u uw auto op een parkeerterrein of in een garage achterlaten (totaal ca. 300 plaatsen), want Saas- Fee is autovrij. Bij de ingang van het dorp liggen het busstation - u kunt Saas-Fee ook met de postbus bereiken - en het verkeersbureau. Bij het VW- kantoor is een logiesinformatiepaneel aangebracht: als u in Saas-Fee aankomt, kunt u daarmee gratis uw hotel of huuradres contacteren, waarna men u met een elektro-wagentje komt afhalen. Het is ook mogelijk een van de officiële elektro-taxi's of een paardekoets te nemen. sneeuw per jaar rekenen. Na 1963 heeft Saas-Fee zich, mede door die grote Het dorp Saas-Fee is precies 1,6 kilo meter lang. Het heeft zijn authentieke karakter grotendeels weten te behou den en nieuwe huizen worden aan het dorpsbeeld aangepast. Volgens de plaatselijke bouwverorde ning mogen geen grote, hoge gebouwen verrijzen. Het „Gletsjerdorp" of de „Parel der Alpen", zoals Saas-Fee ook wel ge noemd wordt, is omgeven door dertien bergreuzen boven de 4000 meter. De Dom is met zijn 4545 meter dan wel niet de hoogste alpentop van Zwitser land (dat is namelijk de Dufourspit- ze in het Monte Rosa massief, 4634 m), maar wel de hoogste die geheel op Zwitsers grondgebied ligt. Overal in het dorp heeft u een schitterend uit zicht op de bergen. Saas-Fee biedt logiesaccommodatie in 46 hotels en 1300 vakantiewoningen. De WV kan per computer nagaan in welke hotels en vakantiewoningen nog plaats is, zodat u niet zelf eindeloos hoeft te zoeken. In Saas-Fee vindt u rust en ontspan ning in een gezond klimaat. De hoge bergen rondom het dorp geven een goe de beschutting tegen de wind, waar door het slechte weer weinig kans krijgt het keteldal binnen te dringen, 's Zomers is bergsport troef voor actie ve vakantiegangers. Er kan voorts ten nis en minigolf gespeeld worden, er zijn zwembaden en dankzij de hoge ligging van Saas-Fee kunt u er ook pri ma zomerskiën. Gemiddeld kunt u op 6 maanden s,a|i^ji021§5^12- sneeuwzekerheid en de aanleg van kabelbanen naar grote hoogte, vooral op de wintersport toegelegd. 23 Kabel banen en liften ontsluiten een skige bied met 50 kilometer afdalingsmoge lijkheden. Het hoogst bereikbare punt voor onder met zijn 3000 meter. De lift via Spelboden naar Langfluh komt op een hoogte van 2870 meter. Verder zijn er afdelingen vanaf Plattjen (2567 m) en Hannig (2350 m). Vanaf Han- nig loopt tevens een sledebaan door het bos naar beneden. Onder in het dorp zijn drie oefenliften voor beginners en voor skiërs in Kamel boven het Eg- ginerjoch op 3250 meter. De Fellskinn doet daar weinig voor onder met zijn 3000 meter. De lift via Spiel- boden naar Langfluh komt op een hoogte van 2870 meter. Verder 7 km. uitgezet. Saas-Fee heeft zowel een school voor alpine skiën als voor langlauf. Heeft u 's middags genoeg van het skiën, dan kunt u zonder bezwaar zo overstappen van ski- naar zwemte- nue, want er zijn drie verwarmde zwembaden. In ruim 60 restaurants en bars wordt goed voor de inwendi ge mens gezorgd, dus mogelijkheden voor après-ski zijn er genoeg. Bent u niet-skiër? Geen probleem, er zijn nog vier curlingbanen, een natuur- ijsbaan, een bioscoop en als u zin heeft kunt u een gezellig tochtje met de arreslee maken. Vraag bij aankomst in Saas-Fee uw ho tel of de verhuurder van uw vakantie woning om een Kurkarte; daarmee krijgt u bij verscheidene onderne mingen en evenementen reducties tot 30%. Met uitzondering van het hoogseizoen zijn er voordelige ski-arrangementen verkrijgbaar. Informeer naar de di verse mogelijkheden als u uw vakantie gaat regelen. Hoe komt u in Saas-Fee? De makkelijkste manier om Saas Fee te bereiken vanuit Basel is over de au tosnelweg tot Spiez en verder tot Kan- dersteg, waar de auto op de trein door de LötschbergtunneJ gezet kan worden tot Goppenstein of Brig. Vanuit het Rhonedal voert een goede weg door het Saastal naar Saas-Fee. De route met openbaar vervoer is praktisch hetzelfde: Basel - Bern - Spiez - Lötschbergtunnel - Brig (trein) en dan per postbus via Visp en Stal den naar Saas-Fee. Inlichtingen en foldermateriaal over Saas Fee bij de volgende adressen Verkehrsbüro, 3906 Saas-Fee/Zwitser- land, telefoon 028 - 5714 57. Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, Koningsplein 11, 1017 BB Amsterdam, telefoon 020-22 20 33. en Reisbureau Gerth, tel. 02155-22144 of 12683. Sporthuis Eb. Kareisen b.v. Soest, werkt als eerste in Nederland samen met „Sportservice Rennbetreuung" Zwitserland welke In het skiseizoen 1980/1981 is gestart met „Aktieve vei ligheid in de Skisport". De Aktieve veiligheid in de skisport is samengevat in de volgende faktoren: - Konditie, leeftijd en ski-ervaring van de Skiër. - Keuze van het ski-materiaal. - Toestand van de ski's - Toestand van de bindingen. - Afstelling van de bindingen en keuze van de juiste wax soort. De laatste vier faktoren kunnen door ons beïnvloed worden, en geven de skiër een gevoel van meer veiligheid en een betere ski prestatie. „Sportservice Rennbetreuung" heeft het bovenstaande reeds in het winter seizoen 1980/1981 met groot succes in praktijk gebracht in het Zwitserse Skicentrum Rietbad Toggenburg. Om de wintersporter met deze nieuwe Sporthuis Eb. Kareisen Service kennis te laten maken, kan elke skiliefhebber t/m 7 november '81 zijn ski's voor de speciale prijs van 25,- een uitgebreide servicebeurt laten geven. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Onder bovenstaand motto organiseren de Regionale Muziekschool Amersfoort en de Vereniging voor Huismuziek regio Amersfoort een "spelersmarkt" op zaterdag 7 november a.s. in de Muziekschool, ingang Zuidsingel te Amersfoort aanvang 15.30 uur. Wat is een spelersmarkt? Dat is een ontmoetingsplek voor bespelers van muziekinstrumenten en ook voor mensen, die graag zingen. Velen, die (vroeger) een muziekinstrument hebben leren bespelen, hebben ontdekt, dat het met anderen samen spelen vaak extra plezierig is. In beperkte mate bestaat bij de muziekschool de gelegenheid om deel te nemen aan ensemble-lessen, maar wanneer men niet meer op de muziekschool zit is het vaak moeilijk om geschikte samenspeel- partners te vinden en samen een leuk muziekgroepje te vormen. Daarom is deze markt georganiseerd. Men kan s'middags (met het instrument als het om spelen gaat) vanaf halfvier de muziekschool binnenstappen en alvast eens rondkijken. Daarna wordt met de hele groep aanwezigen gespeeld en gezongen onder leiding van enkele docenten van de muziekschool. Men hoeft niet bang te zijn dat het te moeilijk of te makkelijk zal zijn, want er komt voor elk niveau wat wils en uit de verschillende stijlgroepen van de muziek. Daarna kan men rondlopen langs de verschillende stands, zoals de middeleeuwen/renaissance kraam, de barokkraam, de vroegklassieke kraam, de kraam voor hedendaagse muziek, de volksmuziekkraam en de speciale zangerskraam. In elke kraam ligt geschikt speelmateriaal ter inzage en bij elke kraam is iemand aanwezig die inlichtingen kan geven. Het is de bedoeling, dat zich bij elke kraam groepjes gaan vormen. Die kunnen, met muziek van hun keuze, zich terugtrekken in een vrije lesruimte van de muziekschool. Vakmusici zullen rondlopen en zonodig op weg helpen. Het is de bedoeling, dat hier onderlinge, volgende afspraken uit zullen voortvloeien. In principe zijn de groepjes selfsupporting. Mocht de vraag naar begeleiding komen. dan zal geprobeerd worden voldoende begeleiders bereid te vinden om b.v. eens in de maand of eens in de twee maanden te komen luisteren en aanwijzingen te geven waarmee het groepje weer verder kan. Wie kan hier terecht? Iemand die al redelijk van blad kan spelen, maar ook de al wat gevorderde en vergevorderde amateur en ook de professional. Men kan tenslotte nooit weten wie men aantreft: de dwarsfluitist op zoek naar een pianist; de violist, die graag een strijkkwartet wil vormen; de altblokfluitist, die iemand zoekt die een clavecimbel bespeelt; iemand "die wil gaan zingen bij een volksmuziekgroepje; iemand die graag in een blokfluitgroepje zou willen zitten; iemand, die mede-ma- drigaalzangers zoekt; iemand die altijd al zo graag kennis had willen maken met niet al te moeilijk hedendaags repertoire enz. Liefhebbers mceten naar de markt komen en moeten zelf aktiviteiten ontplooien, niet een afwachtende houding aannemen, maar kenbaar maken wat men wil of zoekt. Zelf proberen contacten te leggen. Men kan ook zelf boeken enz. met meerstemmige muziek meenemen waar men graag uit speelt of zou willen spelen. Van de muziekschool en van Ver. Huismuziek zullen er mensen aanwezig zijn, herkenbaar aan hun naamkaartjes, welke mensen men kan aanschieten, die behulpzaam kunnen zijn. Om de markt te completeren wordt er in de hal van de muziekschool, tevens een interessante 2e hands bladmuziekmarkt gehouden. Men kan hier zijn overtollige bladmuziek inbrengen, ten verkoop aanbieden en natuurlijk zelf kopen. Adressen voor nog veel meer inlichtingen zijn: Henri Brokaar, 033-11014 (muziekschool); en Trinks, 033-16932 (Huismuziek); en Elseke Folmer, 033-32353 (bladmuziek). De eerstvolgende beurs zal worden gehouden op zaterdag 14 november in Gebouw Cal- vijn, Bergweg 6, van 10.00 - 16.00 uur. 99 "Artiestenpalet" heeft sinds 1963 op verzoek van talrijke tehuizen en instellingen tegen reiskosten ai ruim 3300 gevarieerde program ma's gebracht bij bejaarden en gehandicap ten. Geselecteerde artiesten verlenen be langeloos medewerking in genres als: zang populair Nederlandstalig; operette; accor deon; electronisch orgel; voordracht; goo chelen; sneltekenen; kunstfluiten enz. Belangstellende tehuizen en artiesten - (o.a.zangduo's) kunnen zich desgewenst in verbinding stellen met leider-organisator - Victor Conselman, Smaragdplein 65, 3523 ED Utrecht. 030-513267. Ter gelegenheid van het 25-jarige be staan maakt de Windy City Jazzband onder leiding van Siem Keyzer, deze maanden een jubileumtoernee langs de Nederlandse jazzclubs. Sinds de op richting in 1956 heeft dit oude stijl jazzorkest talloos vele malen op het programma van jazzfestivals en jazz clubs gestaan en zich daarmee een plaats in de Nederlandse jazz-wereld veroverd. De Windy City Jazzband ontleent zijn naam aan de bijnaam van Chicago, „the windy city", de eerste stad waar de New Orleans-jazz buiten eigen regio tot bloei kwam in het begin van deze eeuw. De naam dekt nog steeds de muzikale lading van het orkest, want in tegenstelling tot de meeste Neder landse dixielandformaties die zich de zogenaamde „Haagse Stijl" hebben eigengemaakt, staan in de muziek van de WCJB de oorspronkelijke New Or- leans invloeden op de voorgrond. Indi viduele kwaliteit, expressie en inzet van de orkestleden werden belang rijker geacht dan een perfectionis tisch collectief. Band-leader „Windy Siem" sluit zich graag aan bij de opvatting van de legendarische Bunk Johnson, die verklaarde: „Jazzmuziek is dansmuziek". Hoe de WCJB dit muzikaal interpre teert komt goed tot uitdrukking op hun recentelijk verschenen elpee Inside Out, uitgebracht op het Munich label (BM 150233), ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig jubileum. Deze plaat, die enthousiast is ontvangen en ondermeer in het toonaangevende oude- stijl^.blad Doctor Jazz Magazine een goede recensie kreeg, geeft een Siem Keyzer, dr-trombone-zang en overzicht van de verschillende facetten en bezettingen van de Windy City Jazzband. De bezetting bestaat uit: Siem Keyzer, ldr-trombone-zang en dans; Henk Leeftink, cornet; Jaap Froentjes, alt- en tenorsax; Ton Key zer banjo; Guido Nielsen, piano-viool; Daan Bijsterveld, drums en Gijs Hor- stink, sousafoon. Toegang 7,50. Donateurs SÉ. Jazz 5,-. Kinderen mits onder geleide gratis tot 12 jaar. Hollandse Witkuifkrielen „De Beatles" Volgend weekend, zaterdag 7 en zondag 8 november, staat in het Singer Museum te Laren N.H., iets groots - in het klein - te gebeuren. Dan zullen namelijk zo'n 1500 dwerghoenders (ook wel krielkipjes genoemd) uit alle delen van ons land, te pronk staan, om zo mogelijk in de „prijzen" te vallen. Voor de allerfraaiste van de tentoonstelling is een Plaquette weggelegd van de Minister van Landbouw en Visserij. Ook diverse Overheids-Instanties lieten zich niet onbetuigd en stelden kostbare prijzen ter beschikking. In de samengestelde groepenzijn voorts gouden- en zilveren gebruiks voorwerpen te winnen. Onder de inzendingen zijn de meest zeldzame krielenrassen uit binnen- en buitenland. Om maar enkele te noe men: Javakrielen, Japanse Krielen (in verschillende verenstructuren), Sebrightkrielen, Brahma's, Cochins, Plymouth Rocks, Rhoda Island Reds, vele Vechtkrielen o.a. Engelse en Indi sche, Antwerpse Baardkrielen, Phoe- nixkrielen, Yokohama's en ook diverse Nederlandse Rassen, zoals Hollandse Witkuifkrielen, Baardkuifhoenkrielen, Lakenvelderkrielen, Twentse-, Frie se-, Drentse Krielen té veel om op te noemen. Het geheel van deze exceptionele dwerghoendershow, georganiseerd door „de Gooise Pluim vee vereniging", wordt omlijst met kunstwerken op pluimveegebied van dorpssmid Gert Vos Zn., de bekende bloemsierkun- stenaar Theo Bitter en niet in de laatste plaats door een unieke verzameling eier dopjes van de dames Hanse uit Zee land mef ruim 1500 exemplaren. Openingstijden zaterdag 7 november van 09.00 tot 18.00 uur, zondag 8 novem ber van 09.00 tot 17.00 uur. Ruime parkeerplaats aanwezig.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11