„Walk-In" Smitshof heeft nieuwe eigenaar Eerste H.R.-C.V.ketel in Soest geplaatst Holiday on Ice viert met nieuwe top-revueshow 10-jarig jubileum pïaitó Netoer L BESTAAT EERT Meningen BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Franse film in Filmhuis Artishock Cok Hees exposeert in Artishock Glaasje op - toch gereden Hubert Lampo signeerde en vertelde van lezers DE GROEI ALLIANCE-RI Van 17-22 november op de Utrechtse kunstijsbaan: Vangrail-bingo Fietser breekt enkel Inbreker overlopen Duivensport: Kampioenschappen rayon Baarn-Soest Buitenlandse valuta gestolen Stortkokers De Hoge Rendcments C.V.-ketel met (achteraan) de economiser Foto: Herman van Dam In een woning aan de Stadhouderslaan heeft Installatie Service BV (van de Korte Ossendam) maandag een zoge naamde ..hoge rondements" (H.K.) gasketel geplaatst. Het is de eerste van dit type in Soest en het moet de gebrui ker een aanzienlijke (13 tot 20%) be sparing op de stookkosten opleveren. De H.R.-C.V.ketels staan al enkele jaren in de belangstelling en er is druk mee geëxperimenteerd. Die experi menten hebben in ieder geval ook de zekerheid opgeleverd dat niet iedereen zo maar een dergelijke ketel (of aan vullend bezuinigingsapparaat ..econo- mizer") moet plaatsen. Lang niet iedere bestaande installatie is daar geschikt voor omdat met name aan de afvoer nogal wat eisen gesteld moeten worden. De afvoerpijp dient zo kort mogelijk te zijn en mag in ieder geval niet de drie meter overschrijden. Aansluiting op bestaande gemetselde rookkanalen kan niet. Dat kan ook niet op flexi bele aluminium pijpen, omdat in beide gevallen condensvorming ontstaat. Ook is er bij de H.R.-ketel een afvoer- leiding nodig voor het condenswater en afhankelijk van de plaats waar die af voer aangesloten kan worden, va riëren de kosten van twintig tot een paar honderd gulden. De H.R.-ketel is voorzien van een twee de warmtewisselaar, die warmte terug wint uit de hete afvalgassen van c.v.- ketels. Die gassen verdwijnen anders door de schoorsteen. Van belang is dat het water dan een temperatuur heeft van niet hoger dan 45 graden. Dat houdt in dat er ge stookt moet worden tot een warmte van 60 tot hooguit 70 graden en dat is doorgaans aanzienlijk lager dan. vooral bij koude winterdagen mogelijk is. In feite gebeurt dat alleen bij goed geïsoleerde huizen, waar warmtever lies zoveel mogelijk wordt voorkomen. De prijs van zo'n H.R.-ketel ligt tus sen de 1900 en 2400 gulden. Er kan een subsidie op gegeven wor den van 250 gulden. De formulieren daarvoor moeten aangevraagd worden bij het gemeentelijk gasbedrijf. In het algemeen moet overigens wel aangeraden worden bij het gasbedrijf vooraf te informeren naar de speci fieke mogelijkheden, die van huis tot huis verschillen. Men beschikt daar over uitgebreide documentatie en deskundige voorlich ters, die desgewenst u thuis komen be zoeken. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Donderdag 5 november (morgen), 21.00 uur, vertoont filmhuis Artishock de franse kleurenfilm ..Sauve qui peut (La vie)", van J. L. Godard. „Sauve qui peut" is een mechaniek. In zijn meest autobiografische film laat Godard geen emoties toe, geen eigen aardigheden, geen persoonlijkheid. De machine heeft wel eigenschappen die zich laten beschrijven. De film kent vier genummerde mouvementen en een proloog. Het eerste deel gaat over Denise die haar werk bij de televisie van Paul Godard in de steek laat. Ze fietst naar het platteland. De ma chine doet bij haar naam het lampje I aanfloepen, wat staat voor het „denk beeldige". Paul staat voor de „angst". Hij is bang voor vrouwen omdat hij er geen raad mee weet. Hij is ook bang om niet meer te kunnen werken en om dood te gaan. Zijn dochter Isabelle vertegenwoordigt de commercie en wel als hoer. Met haar kan Paul nog het best uit de voeten. Ze is keihard, weigert haar beschermers hun deel af te dragen en exploiteert op dezelfde basis haar zuster. Behalve bloedmooie beelden geeft Go dard met zijn film een enorme inspira tie, die je adem afsnijdt en dan ver schrikkelijk warm maakt. Een con frontatie met „Sauve qui peut" in woorden is eigenlijk ondoenlijk. De enige remedie is te kijken, getroffen te worden en alles in je hoofd te laten rondtollen... Entree: 4,50; cjp 3,50. Aanvang: 21.00 uur. Soester Courant van woensdag 4 november 1981 a9en bij een '0 rnnd 36 mnd. f 83,03 71.83 ■03,26 175,29 33,06 243,91 02,22 346,30 'nder of boven 'et een rond uit de talrijke KREDIET Artishock expositie Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT S0ESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Steenhoffstraat 46 Soest De Baarnse kunstschilderes Cok Hees (42) exposeert in Artishock haar schil- derijen en aquarellen van 6 november t/m 27 november. Vrijdagavond a.s. om 21.00 uur opent de wethouder van onderwijs en welzijn van Baarn de heer Siem Teeling deze expositie in de theaterzaal van het Artishockgebouw. Zij schildert de dingen die ze om zich uctii kv,&cii<vuiiii, wat niet wil zeggen dat ze naturalistisch werkt. Ze kan het lijnenspel van een schelpje zo abstra heren, dat op een groot doek bijna een landschap ontstaat. Deze Baarnse huisvrouw exposeerde al eerder in Laren, Baarn, Amsterdam en Delft. Iedereen is hartelijk welkom en de tentoonstelling is dagelijks gratis toe gankelijk van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdagmorgen om half twaalf werd de bekende snackbar en petit-restaurant „Walk In" in het winkelcentrum Smits hof heropend. De nieuwe eigenaar is de heer W. H. van Velzen, die ook in Loosdrecht een soortgelijke zaak runt. Het bestaande interieur is gehandhaafd, maar als de zaken gaan zoals in Loosdrecht, dan kan Soest verzekerd zijn van „enige ontwikkelingen" in deze horeca-sector. De klanten kunnen rekenen op een uitstekende service en vlotte bediening. De openingstijden zijn dagelijks van 11.30 tot 23.00 uur en vrijdag en zaterdag tot 24.00 uur. Nederland krijgt een voorproefje van de nieuwe ijsshow, die Holiday on Ice met Kerstmis in Londen zal uitbren gen. Het is de „Traviata Show", een sprook jesachtig schouwspel, waarvan een voorstellingen worden gegeven op de kunstijsbaan, o.a. in Utrecht. Na de wereldpremière was men het er unaniem over eens, dat dit een van de beste showprodukties is geworden, die Holiday on Ice de afgelopen dertig jaar in Europa heeft gepresenteerd. De nieuwe show is ontworpen en wordt geregisseerd door de op haar terrein vermaarde Britse choreografe Ste- phanie Andros. Reeds bij het begin van de voorstel ling wordt de toeschouwer meege sleept in een wervelend en feestelijk spektakel. Duidelijk is te merken dat een vrouw dit oogverblindend schouw spel heeft ontworpende gracieuze be wegingen, de geraffineerde muziek, de verfijnde costuums en de ongewone lichteffecten blijven de aandacht boeien, de hele avond lang. De revueshow, die wordt afgewisseld door sportieve hoogtepunten van solis ten, is opgedeeld in grote, prachtig gemonteerde scènes. In het „Vrolijke Dierenbos" wordt een sprookje uit gebeeld met dierenfiguren, kabouters, bloemen en planten, waarop de kin deren niet uitgekeken raken en waar aan ouderen veel plezier beleven. Een van de meest indrukwekkende scènes is „La Traviata", waarin wordt gedanst op de heerlijke muziek van Verdi in een grote balzaal met kroon luchters. In dit nostalgisch hoogtepunt vol romantiek komt de gratie van het kunstrijden eerst goed tot haar recht. Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Elvis Presley en vele anderen worden tot leven gebracht in de onvergetelij ke enscenering, die „Hollywood Sou venirs" wordt genoemd. Uit dit Mekka van de filmwereld wor den sprankelende hoogtepunten ge toond, die hun climax vinden in brui sende fonteinen en een knetterend vuurwerk. De nieuwe ijsshow van Holiday on Ice richt zich tot de gehele familie, van jong tot oud. Omdat de voorstelling zich typisch leent voor het gehele ge zin betalen kinderen de halve prijs op alle middagen en avonden. Holiday on Ice viert in de Kunstijs baan Utrecht van dinsdag 17 t/m zon dag 22 november, zijn 10-jarig Jubi leum in Utrecht, waar 8 feestvoorstel- lingen deze mijlpaal tot een onverge telijk uitje maken. Donderdagnacht om vier uur wera op ae Dalweg een 26-jarige autobestuurster aange houden, die daar met hoge snelheid reed. Zij was niet alcohol-vrij en na de beide blaasproeven en de bloedproef kreeg zij een rijverbod. Een rijverbod kreeg ook een 30-jarige auto bestuurder uit Hoogland. Hij viel in dezelfde nacht op de Birkstraat op door zijn rijge drag. Zaterdagavond werd op de Ossendamweg een automobiliste aangehouden die even eens opviel door haar rijgedrag. Haar zoon, die als passagier meereed, maakte het mees te kabaal. Hij werd afgevoerd en in de tus sentijd nam de moeder de benen. Zij werd 's nachts om half vier aangetroffen op de Middel wijkstraat en ingerekend wegens openbare dronkenschap. "feSl 2p Kapsalon^ 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Aahstaande zaterdagavond 7 novem ber wordt er in clubhuis „De Vangrail" aan de Nachtegaalweg weer een bingo avond georganiseerd. Deze bingo-avond staat geheel in het teken van bloemen, planten, bloem- stukjes en plantenbakken. Ouders en belangstellenden vanaf 17 jaar zijn van harte welkom. De aan vang is half acht en de opbrengst wordt besteed aan het werk van Stichting Jeugdzorg Soest. Deze bingo-avond is de tweede in een serie van acht avonden gedurende dit seizoen. De organisatie is in handen van een werkgroep bestaande uit be roepskrachten, vrijwilligers en jonge ren die proberen op deze manier wat extra financiële amrmslag te krijgen voor het welzijnswerk van de stichting. Tevens ligt het in de bedoeling dat deze werkgroep ook andere aktiviteiten voor volwassenen in de wijk 't Hart gaat organiseren. Lotion. Daarmee voltooit u uw gezichfsreinigina Flakon 50 ml Eau toilette enevrefeuille. - Heeft de eerlijke geur van kamper foelie in volle bloei Flokon 50 ml- Vloeibare make-un. j Maakt uw huid ego Ier en geeft een prachtige heldere teint. Tube 12 ml. Rijke anti-rimpel nachtcrème. Met 10 weldadige oliën. Voorkomt voor tijdige rimpelvorminq. Potje 3 ml. 2 Doosies oogschaduw, jö Geven een fraai oksent aan uw ogen- hg t/m 28 november 1981 Laanstraat 18. Baarn Rembrandtlaan 13. Soest Tel. 02154-15937 Tel. 02155-12136 Op het kruispunt Eikenlaan-Verlengde Kolonieweg kreeg een 18-jarige fietster voorrang van een 20-jarige automobilist. Het meisje brak bij de botsing vermoedelijk haar enkel. Zij werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. In de nacht van zondag op maandag om ongeveer vier uur overliep de be woonster van een huis aan de Steen hoffstraat een inbreker. Zij hoorde gerucht en ging op onderzoek uit. Beneden zag zij nog juist een man de benen nemen. Hij bleek het hele bene denhuis doorzocht te hebben en ook van de eerste etage Iaden en tassen mee naar beneden genomen te hebben. De spullen die hij in. de gang had klaar staan om mee te nemen, bleven achter. Wel nam hij wat geld en sieraden weg. Vitesse: 1. H. de Bree. 2. J. Kamer beek. 3. G Rijksen. 4. J. Koster. 5. A. v. Amerongen. 6. Koffrie-v. Wilsum. 7. gebr. Burgman en zn. 8. R. Voskuilen. 9. Altenaar-Reijerse. 10. P. Faes. Midfond: 1. J. Kamerbeek. 2. Altenaar- Reijerse. 3. A. Meesters. 4. G. Rijksen. 5. J. Koelewijn. 6. H. de Bree. 7. A. de Bes. 8. H. Bos. 9. B. Schimmel. 10. A. v. Amerongen. Fond: 1. H. de Bree. 2. gebr. Burgman. 3. Altenaar-Reijerse. 4. G. Rijksen. 5. A. de Bes. 6. R. Voskuilen. 7. H. Bos. 8. P. Faes. 9. J. Wijnands. 10. J. Kamer beek. Totaal oude duiven: 1. H. de Bree. 2. G Totaal oude duiven: 1. H. de Bree. 2. G. Rijksen. 3. Altenaar-Reijerse. 4. J. Kamerbeek. 5. gebr. Burgman en Zn. 6. R. Voskuilen. 7. H. Bos. 8. A. de Bes. P.*Faes. 10. J. Wijnands. Jonge duiven: l. H. de Bree. 2. gebr. Burgman en Zn. 3. Altenaar-Reijerse. 4. J. Wijnands. 5. A. v. Amerongen. 6. E. v.d. Brakel. 7. H. Radstok. 8. A. de Bes. 9. P. Faes. 10. G. Rijksen. Navlucht: 1. J. v.d. Belt. 2. P. Faes. 3. C. Vaessen. 4. J. Kamerbeek. 5. E. v.d. Brakel. 6. J. v.d. Brakel. 7. H. de Bree. 8. G. Rijksen. 9. W. v. Breukelen. 10. A. de Bes. Generaal: 1. H. de Bree. 2. G. Rijksen. 3. Altenaar-Reijerse. 4. gebr. Burgman en Zn. 5. J. Kamerbeek. 6. A. de Bes. 7. P. Faes. 8. E. v.d. Brakel. 9. R. Voskuilen. 10. A. v. Amerongen. De bekende Vlaamse schrijver Hubert Lampo blijkt in Soest vele fans te hebben. J.I. zaterdag was hij in Soest en zijn be wonderaars wisten hem te vinden. Bij boekhandel Van de Ven aan de Soesterbergsestraat signeerde hij tientallen boeken en dat is naar Soester verhoudingen, zéér veel. Ook in Artishock's literaire salon trof hij een uitverkocht huis. Onder de bezoekers slechts een handvol echte Artishockers; het overgrote deel bestond uit „lezers" die luisterden naar wat Lampo te vertellen had. Machtig interessant waren zijn ver- naien over de achtergronden van zijn boeken. Alles bij elkaar was het voor Soest toch een literaire gebeurtenis van formaat. Op de foto de signerende Lampo. Foto: Van Essen DE BEKRONING EEN ALLIANCE RING MET BRILJANTEN RONDOM diamantairs-juwelier Ingebroken werd vorige week in het bedrijfs pand van de firma Elma aan de Sterrenberg weg te Soesterberg. De onbekende dader ver dween met medeneming van een bedrag groot 950 gulden aan buitenlandse valuta. Hij kwam het pand binnen door het verbre ken van een raam in de zijgevel. HETBECIN: UW' ALLIANCER1NC MET ENKELE BRILJANTEN HET VERVOLG: VERFRAAI UW RING MET BRILJANTEN ERBIJ Een mens moet proberen positief te denken en zeker te schrijven, dat is soms heel moeilijk. Dit stukje aaat over vereniging Soest Omdat ze elkaar de zwarte Piet toespelen, noem ik 2e maar alle twee. Wij wonen in een bejaardenflat aan de Albert Cuyplaan, plm. 9-10 jaar eigen dom geweest van de Gemeente Soest 9-10 Januari huur verhoging ontvangen, 9-10 jaar de huizen laten verwaarlozen, uiteindelijk eigendom geworden van de „Woningbouwvereniging Soest". In sommige dingen lijken de instanties op elkaar, ze zijn dol op prestige projecten. Hun kwaal is dat zij de hoofdzaken niet van bijzaken kunnen onderscheiden. Zij geloven nog steeds dat de bomen groeien tot in de hemel; vandaar de schulden. Wat nu in onze flat gebeurt is gewoon een klucht. In plm. 11 jaar is er nooit iets aan de stortkokers gedaan. Dat was ook niet nodig: er gaat hier alleen vuil doorheen in zakjes. De kokers waren dan na 11 jaar nog schoon. Wij betaalden gewoon reinigingsrecht en voor het ophalen van de vuilnisbakken die wij niet hadden, want zo'n stortkoker is voor de Gemeente veel voordeliger. Maar plotseling liet de Gemeente Soest via de Woningbouwvereniging Soest ons daar bovenop nog eens 7,50 per maand betalen en bij navraag „eind '82 15,-". Onze flat van bejaarden wordt keurig bewoond, de huur- en gas- rekening betaald. Als dank worden we op één hoop geschoven met de andere flats, waar veel wordt vernield, waar veel huurschuld is, waar op sommiee plaatsen kakkerlakken en maden rond kruipen. Er is z.g. inspraak, maar de werkelijkheid is, „mond houden en betalen". Maar nu het lachwekkendeplotseling komen er 2 mannen de stortkokers doorspuiten, dat duurde een hele dag. Dat gaf ons veel lawaai en dat gebeurt nu om de drie maanden. Zoiets in een tijd dat we moeten bezuinigen! Totaal voor niets, want na 11 jaar waren ze nog schoon. Hun geweten is denk ik gaan spreken. Zij vonden het toch al te gek te laten betalen voor niets. Zij denken: nu hebben wij niets meer te zeggen. Misschien denken ze wel dat wij dement zijn, maar Gemeente Soest en Woningbouwvereniging Soest: uw handelingen lijken daar meer op. Laten we toch als inwoners van Soest, goed nadenken bij de Gemeente ver kiezingen volgend jaar. We zouden in plaats van te kijken naar partijen eens meer naar de personen moeten kijken om te kiezen; mensen steunen die met hun voeten op de grond blijven, die prestige projecten bewaren voor beter tijden. Die geen oudere mensen in flats laten zetten, waar zij met hun dure gas gewoon uitwaaien? De grote partijen hebben laten zien hoe het niet moet, vandaar de schulden. Aan belof tes heeft het niet ontbroken. Nu is het toch nog een negatief klin kend stukje geworden. Dat spijt mij zo, maar ik deed het niet alleen voor mij zelf. Sorry? In dank voor het plaatsen H. GOUDKADE

Soester Courant | 1981 | | pagina 13