soesL P.V.O.-fancy fair brengt 3850 gulden op W elasvariaties. ^baxtkuigen TbiiNNENhuis is méér. Vragen over vernieuwing persleiding Dorresteinweg Unieke groei advocatenkantoor Woonwagencentrum 1 december gereed Oude/Mvetb (fced in dUeb! vraagt; uw aandacht: voor: r-mmm Daar wilt U vast meer van weten. Wij vertellen U er graag adviserend de di- verse eigenschappen en aantrekkelijk- heden van. - GEMEENTE n Concept-begroting 1982 Bouwzaken Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Verleende bouwvergunningen Ontgrondingenwet Hinderwet-ontwerp beschikking Auto bekrast Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens v v^zi brilmode niJ' Restaurant Soester Courant van woensdag 4 november 1981 5 Foto: Herman van Dam Veel belangstelling was er voor het stokkenspeï op de PVO-fancy fair -rr'f m room-bordeau en blauw iAAV i De concept-begroting 1982 wordt in een aantal openbare commissiever gaderingen behandeld. maandag 16 november - Voorlichting en inspraak Recreatie en bosbeheer Onderwijs en jeugdzaken Verkeer Financiën en grondbedrijf Algemene bestuurszaken dinsdag 17 november - Maatsch. Dienstverlening en volks gezondheid 09.00-10.00 uur Culturele zaken 10.00-11.00 uur Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Econ. Zaken en Milieu 11.00-12.00 uur De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer van het ge bouw gemeentewerken, Lange Brink weg. De stukken welke op deze begroting betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het aanbouwen van een bijkeuken op het perceel Schoutenkampweg 97 te Soest (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3644). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 6 november a.s. gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij besloten hebben tot intrekking van de besluiten waarbij besloten werd tot het instellen van invalidi- parkeerplaatsen nabij de woningen Chr. Huygenslaan 72, Weegbree straat 155, Wiardi Beckmanstraat 210 en Van Hamelstraat 72. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provin cie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. 08.30-09.00 uur 09.00-10.00 uur 10.00-11.30 uur 11.30-12.30 uur 13.30-15.30 uur 15.30-17.30 uur (Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 27-10-'81 het bouwen van 25 woningen, type BC op een terrein, gelegen in het plan Albert Cuyplaan (kad. gem. Soest, gectie K., nr. 1958) het plaatsen van een berging op een terrein, gelegen aan de Van Ha melstraat 5 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6638) het vergroten van een woning op een terrein gelegen aan de Bar- tolottilaan 41 (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3699) bouwen van een berging op een terrein gelegen aan de Theo Dob- behof 7 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 6689) bouwen van een dubbele garage op een terrein gelegen aan de Beeke- ringhstraat 16, (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2840). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Openbare kennisgeving) Burgemeester en wethouders maken, gelet op artikel 10 van de Ontgron dingenwet juncto artikel 3 van de Ontgrondingenverordening Utrecht, bekend dat op 10 september 1981 - compleet ontvangen op 6 oktober 1981 - bij Gedeputeerde Staten van Utrecht een aanvraag is ingekomen van BV Handels- en Aannemingsbedrijf Gebr. W. en J. Smink te Hoogland voor een wijziging van een vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Ontgron dingenwet voor het ontgronden van de percelen kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D., nrs. 1518, 3465, 3466 en 3467 tot 1 januari 1987 ge legen aan de Birkstraat te Soest. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen tijdens de kantoor uren (9 tot 12 uur) ter inzage op de gemeentesecretarie van Soest en wel tot 5 december 1981. Schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van de aanvraag kunnen tot bo vengenoemde datum worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van Telesonic b.v., Koninginnelaan 25 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het vervaardigen van grammofoonplaten op het adres Kostver- lorenweg 2a te Soest (kad. Soest, sectie G., nr. 6168 ged. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „Positieve beslissing op bovengenoemd verzoek onder het stellen van voorwaarden". Ben Becker internationaal transportbedrijf b.v., Beukenlaan 17 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van kantoren met opslagruimte, werkplaats en door- smeerruimte t.b.v. een transportbedrijf op het perceel Nijverheidsweg ongen. te Soest (kad. Soest, sectie G., nr. 6772 ged.). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt „positieve beslissing op bovengenoemde aanvraag onder het stellen van voorwaarden" Fa. Kareisen, Smitsweg 3-5 te Soest om een vergunning tot een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een timmerwerk plaats op het perceel Smitsweg 3-5 te Soest (kad. Soest, sectie G„ nr. 4707). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „positieve beslissing op bovengenoemde aanvraag onder het stellen van voorwaarden' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 19 november 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Veel méér dan kamerbreed zó van de rol. Tapijt is kleur, sfeer en struktuur. Maar ook levensduur en techniek. Het beschikbaar stellen van een krediet van 295.000 gulden voor het vernieuwen van een gedeelte van de persleiding, die enkele jaren geleden bij de Dorresteinweg is aangelegd, heeft niet direct de algemene goedkeuring verkregen van de leden van de commissie openbare werken. De CDA-ver- tegenwoordigers in de commissie behielden hun stem voor omdat zij het werk in een open aanbesteding willen brengen. Volgens het voorstel van burgemeester en wethouders moet het werk gegund worden aan het bedrijf „Almere", dat indertijd de aanleg voor zijn rekening nam. Vorig jaar mei werd de raad gecon- Door de CDA-er Stam werd opgemerkt fronteerd met problemen die waren dat indertijd voor pvc-buizen gekozen ontstaan bij de nieuwe persleiding. Er werd, omdat de betonnen buizen te was sprake van vervorming en aantas- zwaar waren voor drassige grond. ting van de p.v.c-buizen. Een door TNO ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat de breuken in de leiding veroorzaakt werden door Dat werd door de nieuwe directeur van gemeentewerken tegengesproken om dat ook toen betonnen buizen werden gelegd. een combinatie van te grote deforma- Opgemerkt werd tenslotte ook nog dat ties in de leidingen ten gevolge ener- de agressieve verontreiniging blijk- zijds van de belasting (druk) en ander- baar nooit de rioolwaterzuiverings- zijds van de agressiviteit van het water in het rioolstelsel. De oorzaak van de breuken was niet een gevolg van de kwaliteit van de buis terwijl ook vast gesteld werd dat de aannemer (Alme re) niet in gebreke is gebleven. Vast kwam wel te staan dat agressieve stoffen geloosd worden, waardoor de gemeente aanzienlijke schade heeft ge leden. Nagegaan wordt alsnog wie deze stof fen geloosd heeft om, indien mogelijk, de schade te verhalen. Ook worden inmiddels maatregelen getroffen om te voorkomen dat dergelijke schadelijke stoffen op de riolering geloosd kunnen worden. De vragen van de commissieleden betroffen voornamelijk het overstap pen van de pvc-buis op betonnen buizen. Juist in verband met de lozing van agressieve stoffen werd ernstig getwijfeld aan de houdbaarheid van het beton. installatie bereikt heeft, maar dat mogelijk vanwege de tussentijdse ver dunning. Bromfietster aangereden Op het fietspad van de Nieuweweg ter hoogte van de Eigendomweg reed zon dagmiddag een 23-jarige autobestuur ster uit Amersfoort twee bromfietsen- de meisjes uit Amersfoort aan. De beide meisjes werden met de ambu lanceauto voor onderzoek naar het ziekenhuis De .Lichtenberg gebracht. Het ongeval was een gevolg van het doorrijden van de automobiliste, die komende van de Nieuweweg de Eigen domweg in wilde rijden. Zij zag de bromfietster en haar passagiere, bei den zestien jaar, over het hoofd. Vorige week Vrijdagmiddag troffen heel wat Soesters elkaar bij de inge bruikneming van een gehele etage van het bekende Avia-gebouw aan de Birk straat door het advocatenkantoor Van der Goen. Dit in Soest gestarte kantoor maakt een frappante en unieke groei door want in zeven jaar tijds werd een éénmans advocatenpraktijk een vesti ging met drie kantoren en totaal acht advocaten. Mr. B. van der Goen studeerde in 1969 af aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Hij liep vervolgens in de hoofdstad stage, werkte een jaar bij Philips als bedrijfsjurist, daarna een jaar bij de gemeente Amsterdam om zich tenslotte in Utrecht te vestigen. Omdat hii in Soest aan de Valeriaan straat een woning kon bemachtigen, werd de praktijk van hieruit voort gezet. De unieke groei is dan te danken aan de behoefte te kunnen overleggen met vakbroeders. Van der Goen: „Ons vak is erg gecompliceerd en overleg is noodzakelijk. Specialisering is ook een logische gang van zaken en zo groeit dan een advocatenkantoor". De groei betekent letterlijk: vijf advo caten in Soest werkzaamtwee op het kantoor in Hoorn en op het moment één op het kantoor in Amstelveen. Allen afgestudeerde juristen uit Amsterdam. Utrecht en Leiden. De vijf advocaten in Soest hebben sinds vorige week een wat ruimere behuizing en daar werd met vrienden en beken den het glas op geheven. De aan de Ereprijsstraat geparkeerde perso nenauto van een inwoner van Amersfoort werd met een scherp voorwerp bekrast ter wijl er ook een flinke deuk in werd getrapt. Een schadepost van rond tweeduizend gulden. Bromfietser in botsing met autobusje Op het kruispunt Kampweg-Kamer- lingh Onneslaan te Soesterberg kwam een 16-jarige bromfietser in botsing met een autobusje. De jongeman ver leende geen voorrang. De autobe stuurder remde wel af, maar hij kon de botsing niet voorkomen. De brom fietser werd voor onderzoek naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amers foort gebracht. Foto: Herman van Dam Enkele medewerkers van advocaat mr. B. van der Goen in de nieuwe kantoorruimte Vakkundig advies voorkomt maar al-te-vaak een teleurstellend koopje per strekkende meter. Het nieuwe woonwagencentrum aan de Koninginnelaan (Meent) wordt op 1 december opgeleverd. Van een specifieke verwelkoming van de eerste bewoners zak geen sprake zijn. „Wij", aldus wethouder mevrouw Van Stiphout, „heten hen net zo welkom als iedere andere nieuwe bewoner in Soest. Wat hen verder toekomt is vooral rust". Dat er problemen zijn met de komst van de woonwagenbewoners, ontkende zij niet in de vorige week gehouden vergadering van de commissie maatschappelijke dienstverlening. Zij bevestigde dat met name politici het soms nodig vinden woonwagenbewoners tegen el kaar uit te spelen. Wel betreurde zij het dat de tachtig man van het Amersfoortse woon wagenkamp, die van het begin af aan geweigerd hebben mee te werken aan de de centralisatie, steed de publiciteit halen. „Er zijn er ook vijfenzeventig die wel meewer ken", aldus mevrouw Van Stiphout. Naar haar mening zullen uit deze laatste groep voldoende mensen komen om het Soester woonwagencentrum te bevolken. Er bestaat een lijst van candidaten, maar deze wilde zij niet ter inzage leggen om nieuwè heibel met het Amersfoortse kamp te voor komen. „De mensen leven daar onder geweldige druk; zij lopen gevaar als bekend wordt dat zij weg willen", aldus mevrouw Van Stip- hout. Prins Hendriklaan 1 Soest uitgebreide keuze a la carte Telefoon 02155-13807 Burgemeester en wethouders maken in verband met Tiet bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van het bord 54c van bijlage II van het R.V.V. een algemene invaliden-parkeerplaats aan te geven óp de F.C. Kuyperstraat hoek Kerkpad NZ. Deze parkeerplaats mag alleen gebruikt worden door of ten behoeve van een invalide die blijkens een geldige, hem verstrekte parkeerkaart gerechtigd is van de parkeerplaats gebruik te maken. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provin cie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. v OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Birkstraat 2. Soest, tel 128.-* klassiek: mollerusstraat 7 modern: laanstraat 22 3743 BG Baarn k.deboer&zoonbv l adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Ook: plateservice lunches De onder niet al te beste weersomstandigheden gehouden fancy fair van de Soester Harmonie P.V.O. heeft netto 3850 gul den opgebracht. Het had meer kunnen zijn als alle buiten het gebouw De Open Hof geplande aktiviteiten doorgang hadden kunnen vinden. De belangstelling er voor was aanwezig, maar wind en regen waren spelbrekers. Het schieten, het voetbalspel en ook de ballonnenwedstrijd zijn er flink door in het gedrang gekomen. De bingo-avond trok liefst honderdvijftig bezoekers en dat is voor een zaterdagavond een opmerkelijk aantal. De orga nisatoren van de harmonie zijn, gezien de omstandigheden, dan ook dik tevreden. Volgend jaar mei komt er een herhaling, want zonder de opbrengst van dit soort evenementen valt het ook P.V.O. moei lijk het hoofd boven water te houden.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5