1 Laconiek VVZ'49 onderuit tegen Beursbengels SV V-Stam steekt handen uit de mouwen Samenwerkende postduivenverenigingen reiken prijzen uit Olympia-dames weer op winst Volleybal Wielrennen Mark de Krijger 2e in Doorn! Volleybal: Van Asch slacht- bingo bij VVZ'49 Koplopers van Bowling Bond Soest ongemotiveerd 21 Soester Courant van woensdag 11 november 1981 Over het algemeen zijn de behaalde resultaten van de wedstrijden welke afgelopen weekeinde bijna allemaal 'uit* werden gespeeld, erg positief te noemen, ook als leverden niet alle wedstrijden direct punten op. Het eerste damesteam is afgelopen zaterdag naar Dordrecht getogen, onder de hoede van trainer-coach Rob Rombouts en moest daar aan treden tegen het eveneens 2e divisie spelende Orawi. Hiervan werd door de SV V-dames-ploeg met zeer veel overtuiging gewonnen met 3-0, wat niet meer dan logisch was want Orawi speelde zeer zwak en maakte erg veel fouten in de meest elemen taire situaties. Toch werd er goed gewerkt en er kon goed worden ge oefend op hun zeer gevarieerde aan- valsspel. De setstanden bewijzen in ieder geval, dat in een wedstrijd te gen zo'n zwakke tegenstander zij zich niet laten meeslepen en alleen bij hun eigen spel blijven. 15-9,15-2 en 15-7. Dames SVV 2 speelde eveneens 'uit' tegen S.O.S.-DPC in Utrecht. Deze derde divisie wedstrijd ein digde in een 3-1 overwinning voor het Soester team. De eerste set ver liep normaal, waarbij de zuiver spe lende SVV-sters met een goede ser vice en aanval als overwinnaars uit de bus kwamen (15-11). Deze aan val kwam er in de 2e set niet meer uit, met als gevolg dat ze al gauw een achterstand opliepen (0-7). Op de (achter-)stand 4-12 werd al het 'kunnen' en 'kennen' in het veld gebracht en punt voor punt kwamen zij dichterbij. Tenslotte kwamen zij voor en wonnen met 15- 13. In de derde set ging het weer soepel naar 12-6, waarna een grote ommekeer plaatsvond.Het vertrouwen in elkaar was ver te zoe ken en de aanval werd verwaar loosd, waardoor SOS de kans kreeg om dichterbij te komen. Dit werd als 'naderend onheil' ervaren waar door het steeds moeilijker werd om het eigen spel te spelen hetgeen in deze set ook niet meer lukte: (14- 16). Zich terdege bewust geworden van het gebeurde zorgden zij er in de laatste set voor dat dit niet weer voorkwam. Door een degelijk spel te brengen werd SOS dan ook op een duidelijke achterstand gezet met 15-6. Het derde damesteam speelde in Dronten een ongelukkige wedstrijd. Zij verloren van A.S.V.D. 3 van de 4 gespeelde sets waarbij de standen waren: 16-14, 12-15, 13-15 en 5-15. Heren Bij de heren werden ook de meeste wedstrijden gewonnen. Het eerste herenteam speelde tegen Huizen 2 en won hiervan met 3-1. Op 3-0 en 8-4 achterstand vroeg de coach van Huizen al een time-out aan hetgeen blijkbaar de 2e keer succes had, want zij kwamen bij tot 14-12. .Twee foute services en een aanval die niet goed ging gevolgd door 2 zéér dubieuze beslissingen van de scheidsrechter (die de bal 2 keer 'uit' aangaf terwijl deze duidelijk 'in' was, hetgeen SVV twee punten kostte) zorgden voor een genade slag in deze set. SVV verloor deze set met 15-13, maar liet zich hier door geenszins uit het veld slaan en pakte in de 2e set meteen weer energiek aan. Al gauw stonden ze hierdoor met 8-3 voor en de beide time-outs van Huizen leverden nog steeds geen resultaat op. De SVV- ers bleven resoluut spelen en hielden het hoofd koel en het blok gesloten. Er werd dan ook gewonnen met 15- 5. De derde set was een herhaling van wat Huizen in de tweede set overkwam en eindigde ook op 15-5. In de vierde set werd het voor hun nog erger want tegen het goed ge concentreerd spelende SVV-team viel bijna geen punt meer te behalen en eindigde op 15-3. Dit leverde uit deze wedstrijd weer belangrijke punten op, want het gaat tenslotte niet alleen om het spel, maar ook een beetje om de knikkers. Het tweede herenteam, dat tot nu toe z'n draai nog niet kon vinden en niet datgene presteerde wat er aan inogelijkheden aanwezig is, liet zien dat het langzaam groeit. Onzeker heden en misverstanden kwamen in de wed strijd tegen Salvo (Maartensdijk) al nauwelijks meer voor. Dit en het harde werken van de spelers leverde een goed spel-beeld op. Alhoe wel er niet werd gewonnen van deze zeer goede tegenstander, die op dit moment op de derde plaats in de competitie-ranglijst staat, was iedereen erg tevreden. De eerste set ging gelijk op tot 8-8 waarna Salvo steeds nét een beetje beter was. In de tweede set kon SVV niet langer dit niveau handhaven en stond op het einde zelfs achter met 14-13. Hier kwamen ze toch iets durf te kort om het af te maken. Terwijl SVV voorzichtig speelden, zette Salvo alles op alles om te win nen. Dit gebeurde uiteindelijk ook met 16-14. In de derde set toonden onze heren nog meer zelfvertrou wen en er werd dan ook zichtbaar beter en zuiverder gespeeld als in voorgaande wedstrijden. Hierdoor wisten ze zelfs een 11-8 voorsprong te nemen op Salvo. Helaas haalde een scheidsrechterlij ke vergissing hen zo uit concentratie dat ze hierna niet genoeg weerstand konden bieden aan de sterke tegen stander en verloren met 11-15. Het was in ieder geval een wed strijd, waaruit de capaciteiten van dit team duidelijk bleken en in een wedstrijd tegen een minder sterke tegenstander als Salvo zullen ze ze ker een overwinning weten te be halen. Heren 3 en 4, beide spelend in de 2e klasse hebben gewonnen met 3-0 tegen resp. Huizen 4 en Almere Ha ven, terwijl het tot nu toe ongesla- gen-heren 5 met 3-1 verloor van Lo- voc 2 (Nw. Loosdrecht). Programma Deze week worden er de volgende wedstrijden gespeeld: Zaterdag 14 nov. 'Bunthal' Dames SVV1 - Spirit/Actief 15.30 uur. Za terdag 14 nov. 'Bunthal' Dames SVV2 - Armixtos 13.30 uur. Donderdag 12 nov. 'Beukendal' Dames SVV3 - Spirit2 19.30 uur. Donderdag 12 nov. 'Beukendal' Dames SVV4 - GVC2 20.15 uur. Donderdag 12 nov. 'Beukendal' Dames SVV5 - Lovoc2 21.30 uur. Vrijdag 13 nov. 'Grenspaal' Dames SVV6 - Smashers 20.15 uur. (Blari- cum). Zaterdag 14 nov. 'Bunthal' Heren SVV1 - Uni Cornus 17.30 uur. Za terdag 14 nov. 'Bunthal' Heren SVV2 - GVC1 19.00 uur. Vrijdag 13 nov. 'Grenspaal' Heren SVV4 - SRB 20.15 uur. (Blaricum). Don derdag 12 nov. 'Beukendal' Heren SVV5-GVC2 20.15 uur. SPORT Foto: Goos van der Wil -- H v/ Mocht VVZ'49 het resterende gedeelte van dit seizoen zo blijven voetballen als afgelopen zaterdag, dan gaat het er donker uitzien voor de Eemwegbewo- ners. In een zwakke partij moest men in het ook zwak spelende Beursbengels met 1-2 zijn meerdere erkennen. Een nederlaag, die VVZ volledig aan zichzelf te wijten heeft, omdat de meeste spelers veel te egoïstisch bezig waren. Een VVZ-aanval gesmoord door een Beursbengel-sliding. Twee weken geleden, dacht iedereen, dat WZ weer helemaal op het goede spoor zat. Zaterdag j.1. zat de klad er echter weer behoorlijk in. VVZ speelde slecht, had zelfs moeite de bal in de ploeg te houden. En kwam men Hans Kaats en Ron Öttenhof rijden clubrecord op de schaatsmijl Bij wedstrijden op de Kunstijsbaan Utrecht zijn er weer 14 records gesneu veld voor leden van de schaatsvereni ging Eemland. Vrijdagavond reden Arie v.d. Berg, Henk Hagen en Robert van Hornsveld ieder 2 persoonlijke records. Arie op de 500 mtr. 57.5 en op de 1000 mtr. 2.02.3; Henk op de 500 mtr. 62.8 en op de 1000 mtr. 2.13.- en Robert op de 500 mtr. 53.4 en op de 1000 mtr. 1.51.1. Petra Olthof noteerde op de 500 mtr. 70.9 en op de 1000 mtr. 2.31.7. Esther Reyerse kwam voor de eerste maal aan de start en reed respectievelijk 74.4 en 2.42.3. Bert van der Weerd had voor deze afstanden 45.3 en 1.29.6 nodig. Zondagmorgen reed Fred van Tol ook twee persoonlijke record: de 500 mtr. in 53.3 en de 1500 mtr. in 2.45.6. Zondagavond reden Ron Ottenhof en Hans Kaats de schaatsmijl in exact dezelfde tijd: 2.08.6 hetgeen een nieuw clubrecord betekende. Ron reed nog een 3 km. in 4.32.5 en Hans nog de 500 mtr. in 41.7. Yvonne van der Lienden reed twee clubrecords: op de 500 mtr. 45.8 en op de 1500 mtr. 2.28.2. Corine van der Meijden zette op deze afstanden res pectievelijk 48.5 en 2.35.- neer. Hans Dijs reed op de 500 mtr. 45.- en op de 1500 mtr. 2.22.6. Vrijdagavond weer wedstrijden voor A-B junioren; zondag C-D junioren; zondagavond de senioren, terwijl de baanselectie naar Alkmaar gaat. in de richting van het Amsterdamse doel, dan liep men zich vast, omdat telkens een speler teveel uitgespeeld moest worden. De Beursbengels-verdediging kende weinig problemen. De enige, die in de eerste helft bij VVZ een voldoende wist te behalen was Jos Brouwer. Door zijn inzet kwam WZ voor het rustsignaal bijna op een 1-0 voorsprong. Brouwer gaf een knap pe dieptepass op de vrijstaande Martin Kievits. Hij stevende op Beursbengels goalie Bos af, maar zag zijn schuiver net voorlangs gaan. WZ-keeper Wim van de Pol had net als zijn collega aan de andere kant een rustige middag. Ook de Beursben gels konden niet imponeren. De enige keer dat zij gevaarlijk waren, was hal verwege de eerste helft, toen Van de Pol een harde knal van voorstopper Moes overtikte. De tweede helft was in ieder geval een stuk aantrekkelijker. Na 5 minu ten openden de Beursbengels de score. Buitenspeler Van de Tier ont ving even buiten het strafschopgebied de bal en liet Wim van de Pol met een keihard schot kansloos. Drie minuten later werd het 0-2, na een enorm misverstand tussen Van de Pol en John Leber. De VVZ-doelman kwam zijn doel uit om een eenvoudige bal te pakken, toen John Leber de bal weg trapte. Beide spelers kwamen met elkaar in botsing. Het was toen voor de Amster dammer Henk Zwart een koud kunst je om de bal in het net te prikken. Zelfs na deze 0-2 achterstand kon VVZ niet verder komen, dan wat geprie gel voor het Amsterdamse doel. Dit duurde tot de 30e minuut, toen Mar cel de Graaf een echte uitgespeelde kans kreeg. Hij soleerde knap door de defensie heen en kwam alleen voor de keeper te staan. Zijn schot ging tot grote teleurstelling van iedereen over. Inmiddels werd de geblesseerde Pieter Bade gewisseld voor Klaas Brölman en toen kwam er wat meer lijn in de aanvallen van de Soestenaren. Jos Brouwer probeerde het een paar keer van afstand en Henk Vos zag een har de inzet net naast gaan. Tien minuten voor het einde werd het dan toch 1-2. Henk Vos rukte over rechts op en wist het hoofd van Mar tin Kievits te bereiken. De laatste kop te onhoudbaar in. De ploeg ging daarna massaal in de aanval, maar het was te laat. Kort voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Walraven had Marcel de Graaf nog een kans om VVZ als nog langszij te brengen. Zijn kopbal ging echter naast. Jan Veerman zal komende zaterdag iets anders moeten verzinnen, wil zijn ploeg niet bij voorbaat kansloos zijn tegen het sterke Sova '54 uit Amers foort. VVZ 2 - Sparta Nijkerk 21-3 WZ 2 heeft het afgelopen weekeinde een verdiende nederlaag geleden tegen Sparta uit Nijkerk. Alleen in de begin periode konden de Soesters de bezoe kers bijbenen, maar daarna beheerste Sparta de wedstrijd. VVZ ging fanatiek van start en kreeg direct al enige goede mogelijkheden. Na 20 minuten spelen nam Cor den Daas de bal goed mee en drong het zestien meter gebied binnen. Den Daas werd onderuitgehaald en de scheids rechter kende WZ een penalty toe. Nico Bosman vergat deze uitstekende kans op een 1-0 voorsprong te benutten, want de Sparta doelman had weinig moeite met zijn zwakke schot. Enkele minuten later werd het 0-1 voor de bezoekers, toen één van de Sparta spelers met een fraaie lob scoorde. VVZ kwam onder druk en dit leidde tot een tweede Sparta goal, toen Hans Holtrop de bal recht in de voe ten van een tegenstander schoof. De laatste had weinig moeite met het pas seren van keeper Eduard Koelewijn. Kort na de pauze maakte Holtrop zijn fout weer goed, toen hij uit een cor ner hard inkopte. Verder kwam VVZ echter niet en kort voor het einde besliste Sparta de wed strijd met een goede derde treffer. A.s. zaterdag moeten de reserves van WZ aantreden in Amsterdam tegen DWA 2. HHI De winnaar van de St. Ghislain-vlucht van 6 juni, H. de Bree, wordt gefeli citeerd door kring-voorzitter J. van den Brakel. Alleen de kalender maakte zaterdag avond 7 november j.1. duidelijk dat het nog geen 5 december was, de schit terende prijzen die er door de samen werkende postduivenverenigingen uit Baarn en Soest werden uitgereikt wekten de indruk dat het heerlijk avondje al gekomen was. Levensmid delenpakketten, kaas, geschroefde en gekurkte flessen, planten en vlees wa ren de terechte beloningen voor de winnaars van de zes St. Ghislain Hor- nu-vluchten die dit jaar tussen 8 mei en 19 september plaats vonden. Vluch ten die door de samenwerkende ver enigingen, De Zwaluw uit Baarn en Vriendschap Soest tot een groot suk- ses werden gemaakt. Moet in 1982 worden herhaald, was de mening van ook niet prijswinnaars. Prijswinnaars St. Ghislain Hornu- vluchten 8-5-1981: 1. J. v.d. Brakel en Zn. Zwaluw, Soest 2. J. Kamerbeek Vriendschap, Soest 3. A. de Bes Zwaluw, Soest Zondag 8 november werd er weer gestreden voor de meeste punten in het kader van de Midden Nederland Competitie in Doorn. Alle veld rijders van R.T.V. Tempo Soest waren aanwezig. Door materiaalpech, zoals takken in de spaken en overstekend wild waren er geen echte ereplaatsen. Alleen Mark de Krijger stoorde zich daar als nieuwkomer niet aan, hij startte als laatste en wist iedere ron de wat plaatsen op te schuiven. Hii legde bij de 12- jarig beslag op een 2e plaats. De overige renners bereikten ook mooie plaatsen n.1. 10 jaar Henk Hoogeveen 4e Michel Krijger 5 e Volkert Groen 7e Sidney Tönjes 8e 11 jaar Jean-Paul Luiken 5e Jacques Jansen 6e Ard Jansen 7e Michel Edelman 1 le 12jaar Mark Krijger 2e 13jaar Arno Boeyen 6e Arend Groen 7e Arno Semper 11e Ellen Jansen 13e 14 jaar Fred Tromp 6e John-Paul Wouterse 7e Jan Spring in 't Veld 9e Afgelopen zaterdag slaagden de dames 1 en 2 teams erin om op eigen terrein een halt toe te roepen aan de verliezen van de afgelopen weken. Hoewel de overwinningen met moeite werden be vochten, met eindstanden 3-1 en 3-2, zal het eindresultaat zeker een opsteker zijn voor de damestop van Olympia! Het heren 1 team van Olympia omlijst te het succes van de dames, door we derom een wedstrijd toe te voegen aan de rij van overwinningen! Dames Olympia 1 speelde thuis tegen Heyen- daal (3-1). Na de inzinking van de afgelopen weken presenteerden de Soester dames zich in meer overtui gende formatie. Door spel van behoor lijk gehalte en gevarieerde aanvallen, werden de eerste twee sets met 15-4, respectievelijk 15-11 door Olympia in de wacht gesleept. De derde set moest echter met 9-15 aan Heyendaal inge leverd worden, omdat Olympia 1 nog te weinig konditie heeft opgebouwd. Ook een evenwichtig wedstrijdritme ontbreekt nog, waardoor Heyendaal bij een achterstand van 12-7 er in slaagde tot 13-12 te komen. Gelukkig is de vechtlust bij Olympia 1 groot, waar door met 15-13 de vierde set werd afgesloten. Olympia 2 - KGU/V&S (3-2) Ook het tweede damesteam van Olym pia wist door een zwaarbevochten overwinning op KGU/V&S de impasse te doorbreken. KGU/V&S, samen met Vollkei koploper in de promotie-klasse, werd door uitstekend spel van Olympia met 15-5 in de eerste set op verlies gezet. Pas in de tweede set wist KGU/V&S goed op tempo te komen en won deze met 6-15. Een door de hele wedstrijd heen slecht serverend Olym pia, moest vooral in de derde set hiervan de wrange vruchten proeven: 3-15. In de vierde set was het weer Olympia, dat de toon aangaf en met 12-4 voor kwam te staan. De Bussumers liepen echter toch nog tot 12-10 in, voordat Olympia eindelijk wist door te drukken en met 15-10 won. De vijfde set leek veel op de vierde: Olympia kwam met 13-8 voor, liet vervolgens KGU/V&S tot 13-13 inlopen, maar slaagde er tegen aller verwach ting ifl deze set met 15-13 te winnen. Olympia 3 KGU/V&S (3-0) Door goede serves en nauwkeurig spel pakte Olympia met 15-0 de eerste set. In de tweede set ging de strijd gelijk op door het wat slordige spel van de Soester dames, maar resulteerde des ondanks in een set-overwinning van 15-9 voor Olympia. Ook in de derde set nam Olympia direct de leiding, doch liet KGU/V&S tot 14-7 komen, voordat het tenslotte na veel tijd de laatste punt scoorde en welverdiend won met 15-7. Salvo 67 - Olympia 4 (2-2). De eerste set begon redelijk voor Olympia, maar werd tenslotte door het goed op dreef komende team uit Maar tensdijk gewonnen met 15-8. De tweede set werd door goed aanvallend en verdedigend spel van Olympia wel verdiend gewonnen met 8-15. De Soester dames kwamen in de derde set wat traag op gang, maar wisten toch een 10-15 achterstand om te wer ken in een 10-15 overwinning. Door concentratie-verlies moest Olympia de vierde set met 15-7 weggeven. Olympia 7 - AGAVS (2-2) Dames 7 van Olympia kon in de eerste set niet haar spelritme vinden en verloor met 0-15. De tweede en derde set verliepen aanmerkelijk beter voor Olympia en deze werden dan ook met 15-12, respectievelijk 15-13 gewonnen. In de vierde set wist Olympia niet voldoende kracht op te brengen tegen een opdringend AGAVS, dat de ge lijkmaker wist te pakken, door op de valreep met 12-15 van Olympia te winnen. Huizen 7 - Olympia 9 (0-3) Beter ging het de Olympia 9-dames af, welke gedecideerd met het niet al te sterke team uit Huizen afrekende, door met 7-15, respectievelijk 10-15, resp. 2-15 te winnen. Heren Olympia 1 - KGU/V&S (3-2) In deze bijzonder leuk gespeelde wed strijd, begon het team uit Bussum erg sterk in de eerste set, terwijl bij Olympia de passes er niet goed uit kwamen. De Bussumers wonnen de ze setT terecht met 12-15. Een geschrok ken Olympia liet in de tweede set, door goed geconcentreerd spel, er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en speelde KGU met o.a. uitste kende serves weg: 15-1. Ook in de derde set was Olympia duidelijk de meerdere en won met 15-6. Concentratie-verlies en incidentele persoonlijke missers bij Olympia in de vierde set, zorgden er voor dat een aan vankelijke 9-4 voorsprong via 9-8 tot 14-10 door KGU tenslotte in een 14-16 overwinning voor Bussum werd omge zet. In de vijfde set kwam Olympia sterk terug door met 9-2 de leiding te nemen. Men liet de Bussumers ech ter toch nog even gevaarlijk inlopen, maar finishte tenslotte met een welver diend 15-9. Olympia 2 - LOVOC (3-0) Goede passes, snelle aanvallen en re delijk verdedigen leverde voor Olym pia in het eerste kwartier van de wedstrijd een gewonnen eerste set van 15-4 op. De tweede set werd wederom snel en geruisloos gewonnen: 15-6. Door safe spel en terugvechtend, won Olympia tenslotte de derde set met een setwinst van 15-10. Huizen 3 - Olympia 4 (3-1 De Soester heren begonnen deze wed strijd met goed en snel spel, maar hadden te weinig veerkracht om het opdringende team uit Huizen te weer staan. De eerste set werd door Olym pia gewonnen met 13-15, nadat men Huizen van 4-10, 5-12 tot 13-13 liet inlopen. Met een aanvankelijk snelle voor sprong van 0-8 bleek Olympia niet bestand tegen Huizen, dat het gehaaste en daardoor slordige spel van de Soes ters via 8-8, 14-14 met 16-14 wist af te straffen. Een gedesillusioneerd Olym pia team verloor vervolgens de derde en vierde set met: 15-8, resp. 15-8. Olympia 5 - KGU/V&S (2-2) Door een gelijk spel wist Olympia 5 de eerste wedstrijdpunt van dit seizoen binnen te halen. De eerste twee sets werden door een redelijk aanvallend en goed blokkerend Olympia gewon nen, doch de psychologische druk om de eerste overwinning dit seizoen te boeken, werd waarschijnlijk te groot, waardoor de derde en vierde set verlo ren werden. Jeugd Jongens Vollkei Al - Olympia Al (2-1) Door onrustig spel van Olympia-jon- gens in de eerste set, werd met 15-8 verloren. De tweede set liet een gelijk- opgaande strijd zien, waarbij Olympia op een gegeven moment achterbleef met 12-8. Toch slaagde Olympia erin deze stand tot een 14-12 voorsprong om te buigen. Door negatieve arbitrale be slissingen, werd deze set toch nog verloren met 17-15. In de derde set werd goed geconcentreerd gespeeld door Olympia, wat tenslotte resulteer de in een verdiende 15-4 stand. Jongens Olympia BI - Spirit BI (2-1) Met deze overwinning staan de Olym- pia-aspiranten ongeslagen bovenaan. Jeugd districts-bekertoernooi In de eerste afvalronde van het dis tricts-bekertoernooi voor meisjes, zijn 3 van de vier deelnemende Olympia- teams doorgegaan naar de volgende rondè Meisjes Olympia Bl - Vollkei B3 (2-0). De eerste set mondde uit in een span nende strijd. Via de standen 11-7,11-11 en 15-15 werd deze set in het voordeel beslist van Olympia, welke met 2 uitstekende ser ves op 17-15 voordeel kwam. De tweede set werd door Olympia afgerond met 15-12. Meisjes Olympia Cl-Unicornus Cl (2-1) De eerste set werd door Olympia met uitstekende serves probleemloos ge wonnen: 15-5. Door onrustig spel in de tweede set, werd met 10-15 verloren. Uitstekende serves en bekeken veld spel leverde Olympia een gewonnen derde set op: 15-3. Meisjes Olympia C2-Spirit Cl (2-0). Meisjes Olympia C3-SVV Cl (0-2). Bentinck Stars Bentinck Stars 2 speelde twee wedstrij den na elkaar: BS 2-GSA Alkmaar (2-3). In deze return tegen Alkmaar heeft BS 2 wel zijn beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld, gezien de goede po gingen om in drieën te spelen en het verrassen van het sterke blok van GSA. De eerste set werd daardoor bekroond met een 15-10 overwinning. Een dubbele spelerswisseling van GSA in de tweede set, waarbij een wissel speler met lange armen werd ingezet, bracht GSA op 7-15 voordeel. De derde set werd op het randje gewonnen door BS 2. Na een voor sprong te hebben genomen in de vierde set, moest BS 2 uiteindelijk aan het kortste eind trekken: 15-10. In de vijfde set werd BS 2 volledig weg gespeeld door GSA en verloor dan ook met 4-15. BS 2 - KIS 1 Alkmaar (0-3) Nog duidelijk uitgeput door de 5-sets wedstrijd tegen GSA, begon BS 2 zwak tegen de Beverwijkers. Mede door slechte passes werd de eerste set verloren met 8-15. Een lichtvaardig KIS liet de Soesters tot 13-13 komen, maar herstelde zich toch door na een moeizaam gevecht, deze set met 15-17 binnen te halen. Een duidelijk aange slagen BS 2 kreeg niets meer voor elkaar en moest de derde set ook weggeven: 4-15. Programma komende week: Dames Olympia 17.00 uur: 14-11 Doetinchem Quick - Orion 01.1 14.30 uur: 14-11 Leusden LEOS - 01.2 20.15 uur: 13-11 Hilversum ODIS - 01.3 21.30 uur: 12-11 Soest 01.4 - Nederhorst 14.30 uur: 14-11 Hooglanderv. SH 7Vt - 01.5 21.15 uur: 13-11 Hoevelaken Surf - 01.7 21.00 uur: 11-11 Baarn Limuoz - 01.9 Heren Olympia uur: 12-11 Bussum Olly B - 01.1 uur: 14-11 Hilversum Vif - 01.2 uur: 14-11 Naarden Keizer Otto - 20.30 15.30 16.00 01.3 20.15 21.45 19.00 20.15 01.7 20.15 uur: 12-11 Soest 01.4 - Nederhorst uur; 12-11 Bussum Olly B2 - 01.5 uur: 12-11 Soest 01.6 - Spirit 4 uur: 13-11 Hooglanderv. SH 7^é - uur: 13-11 Leusden LEOS 6 - 01.8 4. J. v.d. Vuurst Pool, Baarn 5. E. v.d. Brakel Zwaluw, Soest 6. J. Koster Vriendschap, Soest 6-6-1981: 1. H. de Bree Zwaluw, Soest 2. Comb. Büchner-v. Veen Jul.post Baarn 3. A. de Bes Zwaluw, Soest 4. T. Ouderdorp Zwaluw, Baarn 5. T. v.d. Kuylen Pool, Baarn 6. C. Frantzen Zwaluw, Baarn 26-7-1981: 1. P. Ederveen Zwaluw, Baarn 2. H. den Dekker Zwaluw, Soest 3. H. de Bree Zwaluw, Soest 4. Burgman en Zn. Pool, Baarn 5. Koffrie-v. Wilsum Pool, Baarn 6. J. Wijnands Vriendschap, Soest 15-8-1981: 1. Burgman en Zn. Pool, Baarn 2. J. Wijnands Vriendschap, Soest 3. C. Schot Zwaluw, Baarn 4. H. de Bree Zwaluw, Soest 5. P. Faes Pool, Baarn 6. T. Ouderdorp Zwaluw, Baarn 12-9-1981: 1. J. v.d. Brakel en Zn. Zwaluw, Soest 2. J. Kamerbeek Vriendschap, Soest 3. A. de Bes Zwaluw, Soest 4. J. v.d. Vuurst Pool, Baarn 5. E. v.d. Brakel Zwaluw, Soest 6. J. Koster Vriendschap. Soest 19-9-1981: 1. J. Koster Vriendschap, Soest 2. P. Faes Pool, Baarn 3. J. Kamerbeek Vriendschap, Soest 4. H. de Bree Zwaluw, Soest 5. C. Vaessen Vriendschap, Soest 6. J. v.d. Belt Zwaluw. Soes' P.V.Soest kampioenschappen 1981 Vitesse hok: 1. R. Bokma. 2. M. Monsjou. 3. H. v. Essen. Duif: 1. R. Bokma. 2. R. Bokma. 3. R. .Bokma. Midfond hok: 1. R. Bokma. 2. H. v. Essen. 3. D. Huisman. Duif: 1. R. Bokma. 2. R. Bokma. 3. C. Bokma. Fond hok: 1. R. Bokma. 2. G. H. v.d. Broek. 3. M. Monsjou. Duif: 1. R. Bokma. 2. G. H. v.d. Broek. 3. G. H. v.d. Broek. Totaal oud hok: 1. R. Bokma. 2. M. Monsjou. 3. H. v. Essen. Duif: 1. R. Bokma. 2. R. Bokma. 3. R. Bokma. Jonge duiven hok: 1. E. Veerman. 2. H. v. Essen. 3. R. Bokma. Duif: 1. E. Veerman. 2. H. v. Essen. 3. C. Bokma. Navlucht hok: 1. A. A. de Kruyf sr. 2. R. Bokma. 3. C. Bokma. Duif: 1. A. A. de Kruyf sr. 2. R. Bokma. 3. R. Bokma. Generaal onaangewezen: 1. R. Bokma. 2. H. v. Essen. 3. C. Bokma. 4. M. Monsjou. 5. R. v. Hornsveld. Aangewezen: 1. R. Bokma. 2. M. Mon sjou. 3. H. v. Essen. 4. E. Veerman. 5. R. v. Hornsveld. De voetbalvereniging VVZ'49 orga niseert a.s. zaterdagavond haar jaarlijkse slachtbingo. In samen werking met slagerij Van Asch, die de avond verzorgt en heel wat pon den vlees van een prima kwaliteit ter beschikking heeft gesteld, hoopt de evenementencommissie van VVZ '49 op een gezellige avond. Plaats van handeling is de VVZ- kantine aan de Eemweg in Soest en de aanvang van de avond is 20.00 uur. De Kroon, dat vorige week zo verraste door Aquadraulic een 5-0 nederlaag toe te brengen, liep kennelijk al aan het kampioenschap te denken en moest nu z'n meerdere erkennen in de Turtles. Onder leiding van Fred Dawson ston den de Turtles slechts één game af. De serie van Albert Flanegin van De Kroon bleek echter te hoog, zodat de nederlaag tot een 3-2 beperkt bleef. Hetzelfde gold voor het Spruitteam, dat kennelijk dacht dat de pins vanzelf zouden omvallen. Tegenstander Duffy, dat afscheid nam van Ed Mijnders, één van de oprich ters en vroegere voorzitter van de Bowlingbond, gaf Ed een kadootje mee, door met 3-2 te winnen. Voor de rest een rustige avond met een drietal uitschieters. Het dames onderonsje Pins Down- Queen's Ladies eindigde door het goe de werk van Edith Winklaar in een prima 5-0 overwinning voor de Pins Down, dat hierdoor Flying Ball op de ranglijst voorbij streefde. De twee overige verrassingen kwamen Van Henk Duyst van Flying Ball en René Thijssen van De Kleuners. Henk startte uitgesproken slecht met een 103 game, verbeterde zich in de tweede game met 168 en evenaarde de beste seizoenprestatie van B.J. Schurink van PeGeBar door in de derde game 194 te gooien. Renë Thijssen, die een gemid delde speelt van 105, verraste vriend en vijand, maar vermoedelijk zichzelf het meest door zijn beste prestatie van 133 te tillen naar maar liefst 184 Uitslagen en standenVroege league Turtles - De Kroon 3-2 Flying Ball - Aquadraulic 1-4 Pins Down-Queen's Ladies 5-0 Stand! 32^-12% 31-14 21-24 20-25 16-29 13^-31% Late league 4-1 1. De Kroon 2. Aquadraulic 3. Pins Down 4. Flying Ball 5. Turtles 5. Queen's Ladies PeGe Bar - Strike Kleuners - Kapriolen Duffy - Spruit 1. Spruit 2. Strike 3. Kleuners 4. Duffy 5. PePe Bar 6. Kapriolen 3-2 Stand: 33-12 26-19 24-21 22-23 17-28 13-32

Soester Courant | 1981 | | pagina 21