112 Wilgen geknot op eerste dag knotseizoen Woningbouw Overhees 3 en 4 erg onzeker panos vla^dsl sbv Peters bv Grote Soester Winkelaktie 40 KLEURIGE LUCHTFOTO'S VAN SOEST... gaat 19 november van start Gevaarlijke bocht uit fietspad Stadhouderslaan Waar was je nou? Film-avond N.C.V.B.-Soestdijk Postzegelruildag Ik was even in de ZUasseceüe i die het aard zijni Diefstal auto. Showroom, opslag en kantoorfaciliteiten onder één dak. Voorlichtingsavond over het oog Gezellige Maand: Decembermaand Ook uw huis staat er vast en zeker op Ingelijst en wel, vanaf f24,90 per stuk 2 3 Soester Courant van woensdag 11 november 1981 voor fotografie pp hoog niveau. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST, TELEFOON 02155-12874 MflnjnnMissst Foto kleurplaat Een gezellige Soester December- straat, samengesteld uit tien winke liers in Soest, die voor dit doel door Notaris Van Veeren werden uitverko ren, staat een paar weken centraal in de Grote Soester Winkeliersaktie, die erop gericht is, dat de koopkracht de ze maanden zoveel mogelijk in Soest blijft. Een aantrekkelijke aktie met een fraai pakket te winnen prijzen staat op beginnen! Vanaf 19 november ontvangt iedere kooplustige bij die win keliers die deelnemen - en dat zijn er zeer veel - bij elke bestede 10 gulden één zegel, voorstellende een gedeelte van het Soester Decemberstraatje. Vijf zegels, in de juiste volgorde op de zegelkaart geplakt vormen het com plete straatje. Naam en adres op de kaart en deze kan dan in de bussen worden gedeponeerd die op verschil lende punten in Soest staan opgesteld. Vroegtijdig Men is er dit jaar erg vroeg bijge- weest. Voor de eerste keer wordt de Soester Winkeliersaktie op verzoek van de Soester Ondernemer door de Er is niet veel kans dat er snel begon nen zal kunnen worden met de bouw van woningen in de wijken Overhees 3 en 4. De problemen zijn vooral van financiële aard omdat de enorme ver liezen, geleden op de wijken Overhees 1 en 2, op de laatste twee te realiseren delen zullen drukken. Welke invloed een en ander zal hebben op de bouw van het buurtwinkelcentrum valt niet zeggen. Wel is in dit verband belang rijk het standpunt van de projectont wikkelaar MBO, die bij monde van de heer J. van Rijssen tijdens een infor matieavond liet weten dat de ge meente gehouden zal worden aan de afspraak dat Overhees drie jaar na opening van het buurtwinkelcentrum (1983) volgebouwd zal zijn. De burgemeester heeft inmiddels het bestaan van een dergelijke afspraak ontkend. In de vorige week gehouden vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening gaven de wethouders me vrouw Vun Stiphout en de heer Menne De onoverzichtelijke bocht in het fiets pad langs de Stadhouderslaan bij de Korte Brinkweg zal er binnenkort uit gehaald worden. Daarvoor zal het geld gebruikt worden dat sinds 1978 be schikbaar is voor de herziening van het kruispunt Stadhouderslaan-Noorder- vveg-Maatweg. Aan die herziening is men nog steeds niet toegekomen en de werkzaamheden zijn nu definitief ver schoven naar 1983. In dat jaar moeten er in de Stadhouderslaan riolerings werkzaamheden verricht worden en dan zal de voorgenomen reconstructie gelijk worden meegenomen. Het fietspad zal voor de Korte Brink- weg rechtdoor getrokken worden. De benodigde grond is op een enkele meter na reeds in bezit van de gemeente. Stichting Manifestaties Soest georga niseerd. Dat die club weet wat het in elkaar zetten van akties is, heeft ze al een aantal malen bewezen met de grote tentoonstellingen die in de achter ons liggende jaren in grote tenten aan de Talmalaan werden ingericht. Zo'n tentoonstelling, met de bekende ,,M", stond dit jaar niet op het pro gramma, dus lag het nogal voor de hand dat de Stichting zich op de aktie voor november en december zou kun nen werpen. Het idee van het straatje als beelddrager op de zegels mag een erg leuke vondst worden genoemd. Het idee zorgt voor een duidelijke commu nicatielijn, die door de hele aktie heen loopt, in de vorm niet alleen van de zegels maar ook op de raamstroken. in de advertenties, op de zegelkaarten etc. Kleurwedstrijd Het straatje staat ook model voor de kleurwedstrijd die dit jaar voor de eerste keer kon plaatsvinden, dankzij de sympathieke sponsoring door een aantal Soester industrieën. Dat mag een overzicht van de stand van zaken. Er is overieg over de bouw met de Woningbouwvereniging Soest en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Beide willen participeren in de bouw: de woningbouwvereniging neemt 120 (premie )bejaardenwoningen, 138 wo ningen (eensgezins) voor haar reke ning, terwijl het bouwfonds 368 pre mie-A (koop)woningen bouwt. De derde bouwer zal worden de pro jectontwikkelaar Campus N.V. uit Bilt- hoven, een dochter" van A.M.E.V. Deze maatschappij mag in ruil voor grond die in het gebied in haar bezit is, 60 premie-A woningen bouwen. Campus is al enige jaren, via een parti culiere transactie in het bezit van de grond globaal gelegen tussen de Kardi naal Alfrinkmavo en de Boerenstreek. ..Onteigenen", zo werd de leden van de commissie voorgehouden, ,,zal ver moedelijk veel tijd vergen; tijd die in verband met het stijgen van de prijzen, letterlijk kostbaar is. Campus toe stemming geven de zestig huizen te bouwen is in verhouding goedkoper", Enkele jaren geleden vond er in deze bocht een dodelijk verkeersongeluk plaats; een fietster werd door een voor bij rijdende vrachtwagen geschept. Sindsdien gebeurde er weinig totdat de WD-raadsfractie vorige maand, met het oog op de komende winter, nogeens de aandacht op het gevaarlijke punt vestigde. Besloten is nu op zeer korte termijn het fietspad rechtdoor te trekken tot aan de Korte Brinkweg. Door gebrek aan ruimte kan het fietspad niet ook vrij- liggend doorgetrokken worden tot aan de Van Weedestraat. Wel zullen bij het kruispunt Stadhouderslaan-Korte Brinkweg knipperlichten geplaatst worden. als een groot winstpunt worden gezien. De tijden zijn al niet te best en om dan toch zo gul uit de slof te schieten om de jonge jeugd een leuke wedstrijd met veel prijzen en een plezierige feestmiddag te bezorgen is zeer lof waardig. De Stichting Manifestaties is er dan ook zeer dankbaar voor. Die dank gaat uit naar de volgende be drijven. Carrosseriebedrijf v.d. Dijssel, Chem- co B.V. Soestduinen, Aannemingsbe drijf van grondwerken HA van Asch, Kranenverhuurbedrijf Peko, Karton fabriek Mercurius, Drukkerij Atlas B.V., Jac. Hermans, Chemische be drijf Procar, Glashandel Brandsma, Constructiebedrijf C. J. van Heng- stum. Bouwmaterialen Haringsma, Installatiebedrijf Frans Bosman, Loodgieters en verwarmingsbedr. In stallatie Service, Broodbakkerij Ben Rademaker. In de nieuwe fabriekshal van Van Asch op het Industrieterrein zal een gewel dig feest worden gevierd. Sinterklaas is er met veel Pieten en de prijswin naars worden bekend gemaakt. aldus wethouder Menne. Om nog enigszins betaalbare huur woningen te bouwen, zullen de plannen snel gerealiseerd moeten worden, maar de kans daarop is uiterst gering. Het gemeentebestuur van Soest heeft aan het Amersfoortse college ge vraagd op korte termijn tweeduizend huizen in Overhees 3 en 4 te mogen bouwen, maar Amersfoort heeft dat afgewezen. Het zou dan gaan om 600 woningen voor Amersfoortse woning zoekenden. Amersfoort vreest op de lange duur met leegstand te maken te krijgen en die vrees bestaat er, met het oog op de bouwprijzen, nu ook in Soest. ,,Het gaat er om", zegt wethouder Menne, ,,wat men over heeft voor wonen. Soest heeft 2700 a 2800 woning zoekenden, maar voldoen de door ons te bouwen huizen, wat de huurprijs be treft wel aan de vraag?" De kavelprijs wordt gevormd door de grondverwervingskosten en de kosten van het bouwrijpmaken en daar staat tegenover dat de overheidssubsidie voor premie-A woningen gebonden is aan het plafond van circa 145.000 gulden. 0 Zijn de bouwkosten Hoger, dan wordt de subsidie minder. Ook de woning bouw voor kleine gezinnen is aan normen gebonden en alles bij elkaar komt de woningbouw in Overhees 3 en 4 op wel erg losse schroeven te staan. Er is (te) veel ongewisheid op financieel terrein. Wethouder Menne kan daarom geen zinnig woord zeggen over de start van de woningbouw in de twee laatste delen van Overhees. Wel verwacht hij dat in februari '81 begonnen zal kunnen wor den met de bouw van de woningen in Overhees 2, tweede fase. Dat plan betreft 272 woningen. Wethouder Menne zegt te blijven ver trouwen op realisatie van de delen 3 en 4. Ook de bouw van het buurtwinkel centrum ziet hij niet direct in gevaar komen. Het contract betreffende de grondoverdracht aan MBO is nog niet gereed. Eerst dan zal blijken aan welke voorwaarden voldaan moet wor den. Er wordt een leuk kinderprogramma afgewerkt door Pim Canté, die als „Spatje Spekvet" flink te keer kan gaan. Het hele kleurgebeuren is van kracht voor alle jongens en meisjes van zes tot en met tien jaar. Tot en met 15 november a.s. kunnen de pla ten nog worden ingeleverd bij de vier iïabobanken, Kerkplein, Smitshof, Soesterbergsestraat en Koninginne- laan. „Poppen, horloges, spellen, puzzels, auto's enz." staat er op de kleurplaat. Die zijn te winnen. Een deskundige jury zal alle inzendingen beoordelen. De prijswinnaars- en winnaressen worden in een van de volgende edi ties van onze krant bekend gemaakt. Prijzen Aktie Voor elke bestede tien gulden wordt één zegel verstrekt, die samen met vier andere in de juiste volgorde op de gratis bij alle winkeliers te verkrijgen zegelkaart geplakt moet worden. Ver der naam en adres vermelden en de poneren in één van de bussen die op de volgende adressen staan opgesteld Geen afspraken In de financiële commissie heeft bur gemeester Scholten, in antwoord op een vraag van de heer A. Bolhuis (CDA), ontkend dat er sprake is van enige toezegging aan M.B.O. met be trekking tot de oplevering van de wijken 3 en 4. Bolhuis stelde zijn vraag in verband met een eventueel van de kant van MBO te verwachte schadeclaim. Bekend is dat het contract voor de grondoverdracht aan MBO nog niet gereed is. Ongetwijfeld zal van de daarin opgenomen voorwaarden en be palingen afhangen of MBO verder met de gemeente in zee gaat. Geruchten als zou Jac. Hermans be zig zijn elders in Soest grond te ko pen voor de bouw van een supermarkt, passen overigens wel in deze nieuwe ontwikkelingen. Ook Albert Heijn schijnt in de markt te zijn voor een plekje in Soest-Zuid. Ben Rademaker Drankenshop - Laan straat 44, Alg. Bank Ned. Honsbergen - Wiardi Beckmanstr., Slijterij v.d. Lin den - Soesterbergsetraat, Foto-Op tiek van Essen - Birkstraat, Fa. v.d. Broek Speelgoed - Smitshof, Fa. van Schalkwijk Steenhoffstraat, Middel man Mode B.V. - Van Weedestraat, Slijterij v.d. Linden Burg. Grothe- straat. Hobbycentrum Frank - Konin- ginnelaan, Banketbakkerij Dogterom - Torenstraat. Notaris Van Veeren zal op maandag 28 december, direct na de Kerst, de prijzen trekken. Het winnen prijzenpakket ziet er zo uit: Draagbare kleuren TV's, diepvriezers, fietsen, horloges, waardebonnen, rollades. De a.s. winnaars- en winnaressen krijgen zo snel mogelijk bericht thuis, omdat op 30 december a.s. de prijsuit reiking al plaatsvindt in Restaurant Darthuizen in Soest. Tot en met 5 december zal gebruik worden gemaakt van rode zegelkaar ten. Daarna wordt overgeschakeld op groene. Dat wil niet zeggen dat de rode ongeldig worden. De zegels be houden de gehele aktie door dezelfde kleur: geel met zwarte opdruk. Morgenavond, donderdag 12 novem ber, aanvang 20.00 uur, wordt een ledenbijeenkomst gehouden van de af deling Soestdijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond. De film „Uitzicht" wordt vertoond en daarna zal mevrouw Weber van het Rheumafonds vragen beantwoorden. De bijeenkomst wordt gehouden in het wijkgebouw bij de Emmakerk aan de Regentesselaan De 14e „Midden-Nederland" Postze gelruildag zal op 14 november a.s. van 10.00-17.00 uur gehouden worden in het restaurant van de Veemarkt, Sartre- weg 1-3 te Utrecht. Muziek Siaffhorst heeft rfe volgende wereldmerken in voorraad Bechstein Blüthner Berger Lobau Julius Feurich W Hoffmann Pleyel Wilh Steinmann Gaveau Baldwin Nordiska Ibach' August Fórster' Yamaha Freiburgh Fazer Kawaï Zimmerman Wulitzer lindbergh Geyer Lager 'Occasion Muziek Siaffhorst verzorgt lessen Igroep of privé) Garantie tot 5 iaar Gunstige financiering. Muziek Siaffhorst heeft een ruime keus in occasions, welke veelal niet van nieuw zijn te onderscheiden Uitsluitend met volledige garantie Utrecht Muziekcentrum Vredenburg Tel 030-332341 Amersfoort- Hellestraat 11 17 (t o V&D) Tel 033 34064 :raat 388, moderne slaapkamers f 149.000,- 2a, moderne p 900 m2. 4 sl.km. f328.000,- vrijstaand woon- prachtig interieur, f 249.000,- 89, halfvrijstaand ad, 4 slaapkamers f295.000,- '2, hoekflat op 1e f 88.000,- '155-16251 147/033-30488 wmet garage enc.v.- radijselijk plekje, itige coniferen, hees- oeiing tegen het zon- it- en zonneterrasjes, ssen het hoge groen, nbinatie. mkamer met parket, J en wandafwerking, ners en badkamer. nhuis met c.v.-gas, lobbyruimte elijk geveltje schuilt 'd woonhuis dat alle idt. ir met open haard, ite, toilet, bijkeuken Ie verdieping met 3 2b ig met een besloten warmde garage, i over het geweldige nden en uiteindelijk ifoort. r met open haard, marmeren venster- <euken met kelder badkamer met lig- te trap naar zolder- Ie overloop en 4e ïpel. Een zeer lichte c.v.-gas jalow met c.v.-gas, tuin op het zuiden, eel van prachtige h voor uw raam uit. keuken, slaap- ït en hal. <amers. et luxe uitgebouw- srage die volledig tuin aanwezig fraai Pluspunten voor m2 grond, tuin pal tientallen meters ïbied en een riante 'mige woonkamer suken met appara- hal met entree en Tdieping: 3 slaap- ier met ligbad, af- e trap naar zolder- apkamer en berg- atie. De achtertuin rating. achtergelegen be- met mogelijkheid der de hinderwet pervlakte: 430 m2. inkamer met open id. eetkeuken (17 n en kelder, carriers, badkamer ehele huis. „Oogproblemen, speciaal Dij diabetes patiënten en de behandeling hiervan" is het onderwerp, waar Dr. Dandrieu op maandag 16 november a.s. zal spre ken in de zaal van het Medisch Cen trum a/d Nieuweweg te Soest. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, zal met diverse dia's de functie van het oog nader worden toegelicht en dui delijk gemaakt worden welk een bij zondere functie in het oog is inge bouwd. In gesprek met Dr. Dandrieu komt men al gauw tot de conclusie, dat tijdige en regelmatige controle van de ogen zeer gewenst is en dit geldt wel in het bijzonder voor diabetespa tiënten. Diabetes of suikerziekte is n.1. meer dan alleen maar niet snoepen en geen suiker gebruiken; niet alleen maar dieet houden of insuline spuiten, doch ook de bloedvaten kunnen aangetast worden. Niet alles is nog over deze ziekte be kend, maar wel, dat ook de ogen een verhoogd risico lopen omdat daar zeer fijne bloedvaten aanwezig zijn, die door de diabetesstofwisseling ver stoord kunnen worden. dat hij zondagmiddag al gebeld werd over een „bietser"; een man die de zware takken wegsleepte. De politie is er achteraan geweest, maar de dader is nog niet gelokaliseerd. Zaterdagmorgen kwam er ook nog een docent langs van 'de Amersfoortse kunstakademie, die een lading takken mee mocht nemen, die straks dienst doen voor een kunstwerk. A.s. zaterdag worden de vrijwilligers verwacht op de kruising Ferdinand Huycklaan/Peter van den Breemer- weg. Daar wordt om negen uur gestart met het knotten van de wilgen die rond de boerderij 't Klooster staan. Er is altijd voldoende materiaal aanwezig om de wilgen te lijf te kunnen gaan; zelfs als de groep aanzienlijk groter is dan afgelopen zaterdag. Voorheen was aan dit afbraakproces weinig of niets te doen, doch sinds enige jaren heeft men veel succes met de laserbehandeling, die Dr Dandrieu zelf ook uitvoert en nader zal toelich ten. Van hoeveel belang deze laserbehande ling is blijkt "o.a. uit het feit, dat ook andere oogklachten hiermede met suc ces kunnen worden behandeld. Dat het een interessante avond belooft te worden, daar staat de ervaring van Dr. Dandrieu borg voor, die zich juist gespecialiseerd heeft op het „diabe- tischeoog". Waarom nu regelmatig zoveel patiën tenvoorlichting en is dit wel gewenst? De D.V.N. meent van wel en prijst zich dan ook gelukkig met de Teleac cursus over diabetes, die op 28 no vember a.s. van start gaat, een boeiende cursus zowel voor diabeten, als voor hen die naast een diabeet leven. In de gezondheidszorg neemt de pa tiëntenvoorlichting een belangrijke plaats in omdat vanuit kennis en in zicht men de arts gegevens kan ver strekken voor een juiste diagnose en de arts meer mogelijkheden heeft tot een gemotiveerde therapie, waar de pa tiënt zelf mee moet werken of dit moet verwerken. Met een open oog zullen wij de nieu we inzichten op het gebied van de ge zondheidszorg moeten volgen. Aangifte van diefstal van haar auto deed een inwoonster van Baarn. Het voertuig werd vorige week don derdagavond weggenomen bij het Avia-kantoor aan de Birktstraat. Aangifte van diefstal van een ach terruitzonwering deed een inwoner van Zeist. Zijn auto stond gepar keerd aan de Plesmanstraat te Soes- terberg. In het centrum van Soest bieden wij u bedrijfsruim te. waar u al uw activiteiten kunt onderbrengen. Receptie, kantoor en kitchenette. U heeft het nodig en het is er ook. Totale oppervlakte ca 400 m2. Het hele pand is c.v. verwarmd. Zowel huren als kopen is mogelijk. Jaarhuur (35.000,-. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone SoestBirkstraat 87/02155-16251 Amersfoort/Stadsring 147/033-30488 Van Essen knipte 40 keer hoog boven Soest. Haarscherp alles op 300 meter. Buurt voor buurt, wijk voor wijk, boom voor boom. Kom kijken.' Van Essen exposeert zijn ragscherpe arbeid Vanaf heden in het Dorpshuis De Borg in het Dorpshuis in Soesteiberg....en in eigen Winkel. De opnamen weiden in opdracht uitge-.ceid door S.T.S. Film Amersfoort. Niet de dunste wilgentak nam wethouder Plomp voor zijn rekening; Chris Uiterwijk (links) kijkt goedkeurend toe. Foto: Herman van Dam Een leuk kado voor iedereen. Past overal in de hal,op de studeerkamer, op school kortom een interessante wandversiering voor uit en thuis. Haarscherp, uitstekend van kleur. Verkrijgbaar in twee ruime formaten: opgeplakt en 28 cm. en 30 x 40 cm. Kom dat zien bij Foto van Essen. De „hulp" van de wethouder werd zeer op prijs gesteld. Voor hem had men een platte wagen op luchtbanden laten komen, snel voor dit doel afgestaan en klaar gemaakt door Piet van Logte- stijn en carrosseriebouwer Anton van den Dijssel. Het werken werd de wet houder daardoor een stuk makke lijker gemaakt. De wethouder begreep dat want hij zei de indruk te hebben al zo vaak boven zijn macht te moeten werken. Dë darik van de echte milieuvrienden werd onderstreept met een gard van wilgentakken met daarin een vroeg Sinterklaascadeautje. De groep wer kers telde dit keer dertien man, met daaronder, zoals coördinator Uiterwijk zegt „drie nieuwe". Hij was tevreden over het verrichte werktevreden ook over de verzorging van een buurt bewoonster, die de groep voorzag van koffie. Ontevreden is Uiterwijk over het feit De 112 langs de Inspecteur Schreuder- laan staande knotwilgen zijn afgelopen zaterdag, op de eerste dag van het nieuwe knotseizoen, van hun takken ontdaan. Wie wethouder Plomp 's morgens om half tien met een hand zaag de eerste takken heeft zien afza gen, zal het niet voor mogelijk gehou den hebben dat de hele gigantische rij nog voor half een aan de beurt geko men is.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3