PvdA-Soest wil werken met anti-bouwfraude voorwaarden liïKfl Hoe si ook... de bril hoort er niet 3 VREDESMARS IN AMSTERDAM TEGEN (NIEUWE) KERNRAKETTEN b.v. vraagt: uw aandacht voor: 50 roept op tot deelname aan vredesmars Ook vanuit Soesterberg bussen naar Amsterdam Shirts Otto Blom spreekt op Ewijckshoeve,, ZATERDAG 21 NO VEMBER OPROEP GEMEENTE Openbare raadsvergadering Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Beschikking Hinderwet Hinderwet Vtd brilmode n^, En daarom stappen velen toch over op contactlenzen en als contactlensspe cialisten kunnen en willen wij U d§£ ?r volledig inlichten. Ontgrondingenwet Shirts Shirts vrijetijdskleding RIJ MET ONS MEE VANUIT SOEST PER BUS NAAR AMSTERDAM lelegen helft van a (bouwjaar ca. in achter op het voorzien van keuken, royale :3.80 mtr.). kamers waarvan •laapkamer, bad- :oilet en w.v. iet mogelijkheid nzijde recentelijk je electrische be- k.k. kstraat. en half vrijstaan- 1 ca. 400 m2. ei- in. Onder archi- op te trekken uit eel schoonmet- i spouwmuur- lane beglazing, gas-c.v. elwerk, keuken, Aangebouwde hal, toilet, zeer m2., keuken, uime overloop, er met aparte 'uimte. riginele indeling het e.e.a. naar worden, even- is nog een sou- fijstaande villa, 3ie besloten tuin ide garage (vrij- n nabij scholen, ik. iolnhofertegels, ne eetkeuken, parketvloer en 3 royale slaap- er met 2e toilet, teren veelberg- nng. •k.k. 03404-31220 ement op de ruime woon- )n, badkamer, 120 000,-k.k. Ind.entree, irs, badkamer sl bergruimte. 148.000,-k.k. hrootjesplaf). 1e verd.: L- er met ligbad 159.000,-k.k. T O O R Soest 17251 of Soester Courant van woensdag 11 november 1981 De eerstvolgende openbare raadsvergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op donderdag 19 november om 19.30 uur in de aula van het Grift- landcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 17 sep tember 1981. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het nemen van een Voorbereidingsbesluit. Voorstel tot wijziging diverse rechtspositieregelingen. Voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1971. Voorstel tot het vaststellen van de Af valstoffen verordening gemeente Soest". Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen aan de Veldweg te Soest van Mevr. G. A. van den Berg-Kuyper te Stoutenburg. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbrei ding van de Algemene Begraafplaats Soest. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een bergingsriool achter de Van Lenneplaan. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het aanleggen van een rioolwaterpersleiding in de Dorresteinweg. Voorstel tot het aanbrengen van akoestische signalering bij verkeers lichteninstallaties. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het uitbreiden van het aantal parkeerplaatsen bij flats tussen Smits- weg-Veenbesstraat en Varenstraat. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar kleuteronderwijs over het jaar 1980 en het vijfjarig tijdvak 1976 t/m 1980. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het open baar gewoon lager onderwijs over 1980. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het open baar Mavo over 1980. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1980 op grond van artikel 103 bis van de Lager Onderwijswet 1920 (vakonderwijs). Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1980 op grond van artikel 103,2e lid van de Lager Onderwijswet 1920. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1980 op grond van artikel 75 van de Kleuteronderwijswet. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1980 op grond van artikel 191 Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967. Voorstel tot goedkeuring van de gewijzigde begroting 1981 alsmede goedkeuring begroting 1982 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnen gekomen voor het oprichten van twee transformatorstations op een terrein, gelegen in het bestemmings plan Overhees II (kad. gem. Soest, sectie G.nrs. 7465 ged. en 7082 ged. Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 13 november a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkda gen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 3 november 1981. bouwen van een stalen garage op een terrein gelegen aan de Inslnger- straat20 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 3631) bouwen van een berging op een terrein gelegen aan de Plasweg 56 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 2474. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Bij besluit van 10 november 1981 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op het verzoek van H. Tiggelaven, Klein Engendaalweg 5 te Soest om een hinderwetvergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op het perceel Klein Engendaalweg 5 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 4967). De strekking van de beschikking is: dat positief beslist is op de beschik king onder voorwaarden ter voorkoming van ontploffingsgevaar. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 11 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: J. Libbenga, Van Lijndenlaan 7 te Soest om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een winkel in Indonesische eetwaren, afhaalcentrum indonesische maaltijden, indo- nesisch restaurant op het perceel Beukenlaan 55 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 790). Soester IJzer en metaalgieterij b.v., Dorresteinweg 62 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een me taal- en ijzergieterij, onder intrekking van het verzoek d.d. 30-11-1978, op het perceel Dorresteinweg 62 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G9, nr. 7161). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 11 november 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 3 december a.s. om resp. 09.00 uur en 09.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. BIRKSTRAAT2 TELEFOON 12874 In een brief aan het college vraagt raadslid F. Kingma van de partij van de arbeid bij het aanbesteden van bouwwerken voortaan anti-bouwfraude voorwaarden op te nemen. Kingma heeft in eerste instantie de nieuwbouw van het politiebureau op het oog en hij komt tot zijn verzoek met het oog op de miljardenfraude in de bouwwereld, die dit jaar in Nederland aan het licht gekomen is. Kingma komt tot de volgende vra gen: Bent u bereid de volgende anti bouwfraude voorwaarden te hante ren met name ten aanzien van het te bouwen politieburo? a. Bouwop drachten mogen alleen worden ver strekt aan hoofdaannemers, die zich garant verklaren voor het be talen van de sociale premies en de in te houden belastingen van de op het werk aanwezige werknemers met in begrip van die welke in dienst zijn van onderaannemers; b. Bij schending van de voorwaarde a, zullen de betreffende bedrijven c.q. ondernemers voor de duur van tien jaar worden uitgesloten van op drachten van de gemeente; c. De gemeente moet vooraf goed keuring verlenen voor de in te scha kelen onderaannemers, zodat het mogelijk is tijdig de reputatie van de betrokken bedrijven na te gaan; d. Op het werk dient continu een lijst aanwezig te zijn met daarop de namen van alle op het project werk zame onderaannemers en werkne mers; Een groot aantal vijftig-plussers roept op tot deelname aan de Amsterdamse vredesmars tegen kernbewapening op 21 november. Zij verzamelen zich die dag apart op het Beursplein (nabij Centraal Sta- ke richting- op 21 november in Am sterdam demonstreren tegen het nucleaire gevaar. Geinteresseerden voor deze actie kunnen terecht bij: mevrouw Henny-Knuttel-Olie, Gasthuislaan, j)3a, Amersfoort. Tel: 033-31863 Museumplein zijn 500 stoelen gere- ^van 9-10 en 18-19). serveerd voor wié na de mars het staan teveel zou zijn. De vijftig-plussers regio Soest menen dat de ouderen het verzet te gen de atoomwapenwedloop niet langer meer alleen aan de jeugd mo gen overlaten. Wij moeten, zo schrijven de vijftig-plussers in hun oproep, naar buiten kenbaar maken dat ook onze generatie geen atoom- gebruik in welke vorm dan ook wenst. En, denkend aan het gezegde "verbeter de wereld, begin bij je zelf", beginnen wij bij ons eigen Nederland. Wat andere landen doen, moeten zij zelf overwegen. Wij Nederlanders willen niet langer kuddedieren zijn. En, zo besluiten de vijftig-plussers, laten wij ouderen geweldloos en rustig -onge acht leeftijd, rang, stand of huids kleur, arm of rijk, geloof of politie- i Kinderopvang tijdens de 21 november demonstratie „Vrouwen voor Vrede", één van de organisatoren van de 21 november- demonstratie tegen de kernwapen modernisering, heeft een eigen kinder opvang in de Cornelis Vrijschool, Van de Veldestraat 3, vlakbij het Museumplein. Graag van tevoren laten weten met hoeveel kinderen en van welke leeftijd men komt, aan: „Vrouwen voor Vre de". Postbus 53097, 1007 RB Amster dam. Als er veel belangstelling is, wordt er naar meer ruimtes omgezien. Geef het kind iets te drinken en te eten mee. Kontaktpersoon „Vrouwen voor Vrede", Soest: Edith Davelaar, Insin- gerstraat 59, tel. 20312. Naar nu blijkt bestaat er ook in Soesterberg grote publieke belangstelling voor de landelijke vredesmars tegen (nieuwe) kernra ketten in Amsterdam op 21 novem ber. Aanleiding voor het zogeheten Soester platform om ook vanuit Soesterberg bussen te laten vertrek ken naar de demonstratie in de hoofdstad. De bussen vertrekken om 10.00 's morgens vanaf het Dorpsplein (Van Angerenstraat) en rijden via het busstation Soest-Zuid (10.45) en VVV-kantoor Soestdijk (11.00) rechtstreeks naar het Museumplein te Amsterdam (12.00). Busprijzen retour Soesterberg- Amsterdam: volwassenen 10 gulden kinderen van 5 tot 14 jaar 5 gulden en kinderen beneden 5 jaar grafis (mits op schoot meegenomen). Buskaarten, evenals affiches, pam fletten en steunkaarten, kan men bestellen en direct afhalen bij: Maarten Schaafsma, Prof. Lorentz- laan 80, Soesterberg. Artiesten Inmiddels is ook bekend geworden welke artiesten en (politieke) spre kers optreden bij de anti-kern wapendemonstratie in Amsterdam op 21 november. Dat zijn onder meer de Duitse protestzanger Wolf Bierman, Adèle Bloemendaal, Her man van Veen, Wim Kok (FNV), Joop den Uyl en/of Wim Meijer (PVDA), Ad Nuis (D'66), Ria Beckers (PPR), Fred van der Spek (PSP) en mogelijk Hans de Boer (CDA). (Openbare kennisgeving) Burgemeester en wethouders maken, gelet op artikel 10 van de Ont- grondingswet juncto artikel 3 van de Ontgrondingsverordening Utrecht, bekend dat op 11 september 1981 - compleet ontvangen op 13 oktober 1981 - bij gedeputeerde staten van Utrecht een aanvraag is ingekomen van de gebr. Tammer b.v. te Soesterberg voor een wijziging van een ver gunning ingevolge de Ontgrondingenwet voor het ontgronden van de percelen kad. gem. Soest, sectie E., nrs. 1821, 1822, 1823, 2757 en 2758 tot 1 januari 1990 gelegen aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeente secretarie ter inzage en wel tot 12 december 1981; elke werkdag van 9 tot 12 uur. Schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van de aanvraag kunnen tot bo vengenoemde datum worden ingediend bij gedeputeerde staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR e. Vóór de verstrekking van de op dracht dient onderzocht te zijn of de betrokken aannemers een ves tigingsvergunning bezitten, ver strekt door de Kamer van Koophan del en of de uit te voeren soort werkzaamheden in de verleende ver gunning zijn opgenomen. Alleen bedrijven, die hieraan voldoen zijn akseptabel; f. De betrokken bedrijven c.q. on dernemers dienen bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid als volstrekt betrouwbaar bekend te staan. Dit dient bij elke opdracht opnieuw na gegaan te worden. 2. Bent u bereid over te gaan op het invoeren van een bouwregistratie- verordening, zoals dat werd ver zocht door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van 21 juli 1980, als bij drage ter voorkoming van bouw fraude door middel van een goede controle? 3. Bent u bereid, mede in het kader van een effektieve bouwfraude- voorkoming en -bestrijding, tot een regelmatig gezamenlijk overleg te komen van gemeentebestuur met Kamer van Koophandel, de Bouw bonden FNV en CNV, het NVOB, en het Gewestelijk Arbeidsburo? Dit overleg zou mogelijk in Eem- land-verband georganiseerd kunnen worden. Kingma stelt nadrukkelijk vast, dat zijn brief en vragen op geen enkele wijze uitgelegd mogen worden als een diskwalifikatie of veroordeling van welk bedrijf dan ook. Het gaat hem en de P.v.d.A.-raadsfraktie Normaal 49.75 NU ■Pub v.WeedestraatTI0 tel.12424 Soest alleen om misbruik van de sociale voorzieningen en belastingontdui king te voorkomen. De gemeenten Deventer, Groningen en Sittard kennen een dergelijk systeem al. In het kader van „Gesprekken tussen mensen" geeft Otto Blom op drie donderdagavonden in november we derom lezingen gevolgd door onderling overleg in de nieuwe serie onder de titel „Uit de schaduw van het verle den", welke weer evenals voorheen zullen plaatsvinden in het Internatio naal Kunst- en Ontmoetings Centrum Ewijckshoeve te Lage Vuursche. Uit de grote belangstelling welke is gebleken tijdens de afgelopen lezing cyclus onder serietitel „Eenzaam of samen alleen", kan worden afgeleid dat bij zeer velen de behoefte aanwezig is om zaken betreffende ons dagelijks leven en de instelling die daarbij nodig is, onderling bespreekbaar te maken op de wijze die hierbij werd gevolgd. Ongetwijfeld zal het vrijblijvende ka rakter van deze bijeenkomsten op nieuw groepen mensen in staat stellen te leren en te ontdekken tijdens het vriendschappelijk kontakt, hetgeen hierbij vanaf het begin altijd zo pp val lend direct ontstaat. Hoewel er onderling enig verband tus sen de onderwerpen niet valt te mis kennen is het ook zeer goed mogelijk volgens eigen keuze te bepalen welke avond men wil bijwonen. De volgende onderwerpen zullen in deel II van deze reeks in november a.s. aan de orde komen Donderdag 12 november: „Oud worden of jong blijven". Donderdag 19 november: „Geloven of weten". Donderdag 26 november: „Loslaten of Donderdag 26 november: „Loslaten om lief te hebben". Aanvang: 20.15 uur precies - zaal open 19.45 uur. Plaats: Ewijckshoeve, Soestdijkerweg 12 Lage Vuursche. (naast Ernst Sillem- hoeve). Bijdrage in de kosten: 3,50 p.p. per lezing. Gratis koffie of thee in de pauze. Tel. informatie 02156-232 of 294 of 497. AANVANG 13.00 UUR, MUSEUMPLEIN (dus niet De Dam) SLOT 17.00 UUR MUSEUMPLEIN BUSSEN UIT SOEST arriveren en vertrekken eveneens van het Museumplein in Amsterdam Amsterpam,21 November Geen nieuwe KERNWAPENS IN EUROPA Wij doen een dringend beroep op alle inwoners van Soest en Soesterberg om deel te nemen aan de grote vredesmars tegen (nieuwe) kernraketten, in Amsterdam op zaterdag 21 november 1981. Minstens 100.000 mensen worden in de hoofdstad verwacht. De jaTen Tachtig kunnen van beslissende betekenis zijn voor de toekomst van de mensheid. NAVO en Warschau pact gaan onverminderd door met het opeenstapelen van de meest vernietigende wapens. Zij zijn in staat de wereld vele keren totaal te vernietigen. De modernisering van de nucleaire middellange afstandraketten (Kruis, Pershing II en SS-20 raketten) in beide militaire blokken, voegt hier aan een volgende en ingrijpende stap toe. De vredesbewegingen in met name West-Europa (maar bij voorbeeld ook in de DDR) groeien en winnen echter zienderogen aan invloed. Zij streven naar een nieuw veiligheidsbeleid en verlangen van hun regering en parlement dat deze met eigen initiatieven komen om aan een echte ontspanningspolitiek vorm te geven. Een meerzijdig en veelomvattend ontwapeningsproces moet op gang komen, waarbin nen een kern wapen vrij Europa een belangrijke stap is. Daarom roepen wij u op voor de grote vredesdemonstratie in Amsterdam op 21 november. Wij willen geen nieuwe kernwapens in Europa; niet in Nederland, noch in enig ander land. Wij willen dat de regering terugkomt op haar instemming met het NAVO-besluit van 12 december 1979 over de modernisering van de kernbewapening in West-Europa. Wij willen dat de regering haar NAVO-partners verzoekt het besluit van december '79 in heroverweging te nemen. Wij zijn allen geroepen ons met moed, fantasie en kracht tegen de dreigende ontwikke lingen te verdedigen en alternatieven voor de huidige militair-strategische politiek te ontwikkelen. Sluit u aan bij de vredesmars van 21 november 1981! Soester platform: PVDA, PPR, PSP, CPN, IKV en Vrouwen voor Vrede. VERTREKTIJDEN SOEST 10.30 uur: "Open Hof' (hoek Dalweg/Veenbesstraat) 10.45 uur: Busstation Soest-Zuid 11.00 uur: VVV-kantoor Soestdijk BUSPRIJS RETOUR SOEST-AMSTERPAM Kinderen tot 5 jaar: Gratis (op schoot meegenomen) Kinderen 5-14 jaar: 5,- Volwassenen: ƒ10,- BUSKAARTEN, evenals affichespamflettenbuttons en steunkaarten inzake 21 novem berte bestellen en af te halen bij: Mar Visser. Gerrit v. d. Veenstraat 91, Soest, tel. 13093. Adriaan Slooff, Julianalaan 24, Soestdijk, tel. 20283 Eventuele bijdragen en donaties zijn van harte welkom op postgiro 538124 t.n.v. M. Visser-Brink, Soest. Organisatie Soester platform: PVDA, PPR, PSP, CPN, IKV en Vrouwen voor Vrede.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5