- -■ - i Van kruidenier om de hoek tot speciaalzaak in delicatessen en wijnen 115 JAAR JONG 495 495 rode zalm 17?° CRAB inlj. iHuts 3 jonge kaas 795 ■1 GRAPEFRUIT PARTJES 2?5 2 blikken voor Koop nu voor de a.s. feestdagen Havox ontbeende hazebout Gesneden Preissel- beeren JOH. METS: GEZELLIGER WINKELEN EN GOEDE SERVICE Spaanse sherry Goudse l/2 kilo 4?^ gemengde ZOUTE NOTEN 250 gram <- _x - waw^ JUBILEUM AANBIEDINGEN DELICATESSEN WIJNKOPERIJ JUBILEUM AANBIEDINGEN Koop nu voor de a.s. feestdagen Zeer geschikt voor 'n heerlijke cocktail per blik c C? 95 selderij delicatesse a V Per blik 2.95 groot blik per blik 9.95 Koop nu voor de a.s. feestdagen Originele 3 flessen voor Héél kilo 8?5 Fancy Queen pér blik 8.95 nu Uit onze notenbranderij Versgebakken g Delicatessen - Wijnkoperij Sinds 1866 Van Weedestraat 90 - Soest Telefoon 12404 Mets: alles voor uw avondjes 16 Soester Courant van woensdag 18 november 1981 TB De laatste afleveringdie han delt over de 115 jaar oude ge schiedenis die drie Joh. Mets generaties met hun bedrijf in Soest hebben doorgebracht. Het is bladeren geweest in een familiealbum waarin altijd de zaak centraal stond. Dat de Johan Mets Story in deze onge bruikelijke advertentie-vorm, een groot lezerspubliek heeft getrokken is mij vooral na de voorlaatste aflevering duide lijk geworden. Daarin vertelde ik u over de verrukkingen die wijn te bieden heeft, en mocht ik uw gids zijn bij uw wijn aankopen. De respons na dit verhaal, en de wijnproeverij die wij gehouden hebben is, sa menvattend in één woord, enorm geweest. Zakelijk ge sproken ben ik daar natuur lijk gelukkig mee. Tenminste even belangrijk vind ik het, dat daaruit de conclusie kan worden getrokken hoe groot het vertrouwen in de Joh. Mets van 1981 is. Ik ben u daar geer erkentelijk voor. Terug naar de wijn. Wat een wijnproeverij en een maande lijkse babbel in deze krant al niet vermag. Nu al is de Rio- ja van de jaargang "10, U weet wel, die Noord Spaanse wijn, het sukses van het jaar. En dat, terwijl de feestdagen nog moeten komen. Met heel veel geluk kan ik nog een beschei den hoeveelheid van die jaar gang op de kop tikken. Daar na is de Rioja '70 voor geen geld van de wereld meer te koop. Een troost, ook in de ja ren '73 en '75 hebben de Spaan se wijnboeren niet stilgezeten. Het eerstgenoemde jaar was wat de opbrengst betreft in kwantitatief opzicht aan de magere kant. Dus slechts een beperkte voorraad. Van een werkelijk gouden oogst in kwantitatief en kwalitatief op zicht is sprake geweest in '75. Sr 3)nfr. ifflrtB atoni Na 191t5 wordt '75 tot nu toe als de beste jaargang van de 20e eeuw beschouwd. Met de vaststelling dat de prijzen (f 9,75) voor een drie en zeven tiger en f 8,95 voor zijn twee jaar oudere broer) voor iedere wijnliefhebber betaalbaar is, verwacht ik dat er in de komen de maanden zeer veel vraag naar deze uitzonderlijke wijn zal zijn. Duizenden flessen wijn van de genoemde jaargangen heb ik medio '81 gereserveerd voor wat zich in het laatste kwar taal van het jaar gaat afspe len: de samenstelling van spe ciale geschenkpakketten. Zo'n kwart eeuw geleden zijn wij daar mee begonnen. Daarvoor zijn er natuurlijk ook wel ge- schenkpakketten geweest, maar de bestemming die zij kregen loas even anders dan nu. De armsten onder de ar men kregen met 5 december en Kerstmis van kerkelijke en particuliere instellingen le vensmiddelen thuisbezorgd, of ontvingen rond die tijd waar debonnen waarmee inkopen konden worden gedaan. Van daag bestaat de inhoud van die pakketten uit zeer luxe ge schenken. Geschenken, die zijn bedoeld ter ondersteuning van de goede relatie met medewer kers, familie, vrienden en ken nissen. Grote en kleine bedrij ven zijn mijn jaarlijkse afne mers. Ieder jaar, in de maand maart, wordt een keuze uit honderden aanbiedingen gemaakt. Zijn de inkopen gedaan dan is er werk voor de fotograaf, ontwerper endrukker. Ieder pakket, groot of klein, staat afgebeeld in een boekwerkje dat ruim voor de feestdagen aan onze afnemers wordt toegezonden. De inhoud van de pakketten heeft wat de afkomst betreft een internatio naal karakter. Het draait om specialiteiten die verbruikers niet iedere dag op tafel hebben. Zeer veel aandacht wordt ge schonken aan de houdbaar heid van de artikelen. Ook ruim na de feestdagen moet wat ten geschenke werd gege ven nog op een smakelijke wij ze te consumeren zijn. Hoe langer hoe meer speelt de laatste jaren het verpakkings materiaal een belangrijke rol. Specialiteiten in een plastic tasje cadeau doen slaat natuur lijk nergens op. Dus is het jaarlijks zoeken naar even op vallende als originele omlijs ting. Dit jaar speciaalpak- ketten die worden aangeboden in vliegtuigtassen, schouder tassen, koperen maatkannen, geschenkkokers en manden in diverse variaties. Altijd is de gok hoeveel je van dit verpakkingsmateriaal moet inkopen. Tot nu toe nooit misgegokt. Dat heeft te maken met het feit dat je de smaak van het publiek kent. Sinds 1 november zijn wij met het inpakken van de pakketten begonnen. De maand december begint bij ons altijd een maand eerder. Nood zakelijk, want jaarlijks gaan er zo'n 6000 pakketten bij Joh. Mets de deur uit, die stuk voor stuk aan de eisen die de klant stelt moeten voldoen. Voorwaarde voor een optimale service is wel dat men de be stellingen tijdig doet. Ook laat komers laten wij natuurlijk niet in de kou staan, maar tij dige bestellingen bieden ook nog eens de mogelijkheid voor af met elkaar van gedachten te wisselen over de samenstelling van het relatie-pakket. Geen enkele klant is namelijk gebon den de samenstelling van een pakket, zoals dat ons voor ogen stond, af te nemen. Tot de dag voor Kerstmis kunnen er ver anderingen in worden aange bracht, mits hetgeen de klant vraagt nog uit voorraad lever baar is. V heeft intussen wel begrepen dat wij er druk mee zijn. Daarom is het de hoogste tijd dat ik mij aan andere zaken dan schrijven ga wijden. Be dankt voor uw aandacht, uw vriendelijke reacties. Vast en zeker zien en spreken wij el kaar nog wel voor de feestda gen. .ft' i viJ? «<r> r- Stal;. Mtts wijnsaus j Een echte in heerlijke wijnsaus Per literblik 17.50 NU Onmisbaar bij uw I wildschotel i per pot 4.15 2 blikken voor 3 Koop nu voor de a.s. feestdagen per fles 6.95 'HEB 0 Ik tc ai Pl ki O Vi st O. di U D Koop nu voor de a.s feestdagen voor een heerlijke crabcocktail Cashewnoten» amandelen, hazelnoten, pinda's^^» Ui de op ve op

Soester Courant | 1981 | | pagina 16