21 22 Bloemen van gemeente voor 60-jarig huwelijk Anthony Parker bij Super Van Dam 1900 Flensjes-eters bij benzinestation Meningen van lezers TAXI KLOMP 12984 UIT ETEN Nieuw opnamesysteem van Bang Oluf sen halveert de cassettekosten De Soester^ Duinen 1 TEL. S0ESTER NATUURBAD VVV Nieuws Dure armband gestolen MET DE KAARTCLUB? Onvoorzichtig overgestoken De Deskundige 17 Soeater Courant van woensdag 18 november 1981 17 Jaarbeurs Ut foordelige Ireinloegangstxlji nele NS-slabons verkrijgbaar Utrecht ZATERDAG ZONDAG NOVEMBER NOVEMBER Beide dagen 10-17 uur De prijs van een cassettebandje loopt uiteen van 2,50 tot 25,-. De goedkoop ste zijn veelal zo slecht, dat ze niet voor HiFi-doeleinden geschikt zijn. De aller duurste worden slechts door een klein aantal, zeer kritische HiFi-enthousias- ten gekocht. De meeste eigenaars van HiFi-cassetterecorders gebruiken cas settes van 5,- tot 15,-. De technische verschillen tussen b.v. een cassette van 6,- en een van 12,- worden in hoofdzaak bepaald door de opnamekapacitiet. Van de duurdere cassette is die gro ter. Dat wil zeggen dat op die duur dere cassette meer lage en hoge tonen kunnen worden opgenomen, zonder dat vervorming en onnatuurlijk klinkend geluid gaan optreden. Op de laboratoria van Bang Oluf- sen hebben de ingenieurs een aantal jaren gewerkt aan de faktoren, die de uiteindelijke kwaliteit van een opname op een cassetterecorder met verschil lende soorten bepalen. Het resultaat van dit speurwerk is een geheel nieuw opnamesysteem, waarmee het moge lijk is om op normale cassettes op names te maken waarvan de kwali teit niet of nauwelijks onderdoet voor een opname op een veel duurdere cas sette. Het systeem is genoemd: ,,HX Profes sional". Dit professionele opname systeem is voor het eerst toegepast in de in augustus 1981 geïntroduceer de cassetterecorder van Bang Oluf- sen, de Beocord 8002. Het HX professionele systeem is vast ingeschakeld en behoeft geen bedie ning, omdat het op de fabriek vast is ingesteld en voor elke bandsoort opti maal werkt. Zelfs met de allernieuwste „metalcassettes" is een duidelijke ver betering hoorbaar. De elektronika-industrie heeft haar be langstelling voor het HX Professional systeem reeds kenbaar gemaakt. Een aantal merken zal in de komende jaren ongetwijfeld met een cassetterecorder op de markt komen, waarin dit sys teem is ingebouwd. De kwaliteitsverbetering van het op genomen geluid door middel van HX Professional heeft vooral de interesse van de fabrikanten van professionele studiorecorders en kopiëermachines voor voorbespeelde cassettes. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dansavond Indische Vereniging De Indische Vereniging Zeist en Om streken (IVZOM) organiseert op zater dag 21 november 1981 a.s. in de IVA- zaal, Buntlaan 2, Driebergen haar maandelijkse dansavond. Zaal open om 19.30 uur. Einde om 01.00 uur. De muziek zal worden verzorgd door het All-round dansorkest de „Nights- penders" uit Utrecht o.l.v. Charlie Kunz, een populaire formatie, die voor al in en om Utrecht zeer bekend is. Elk optreden van hen trekt steeds volle zalen. De kleding die zij dragen is perfect. Het is een prachtige en ruime danszaal met meer dan voldoende parkeergele genheid. Er wordt bingo gehouden met prachtige prijzen en er is heerlijk Indische eten en/of hapjes tegen rede lijke prijzen verkrijgbaar. „Flip-Side" in koffiebar De Loofhut Het portret van een generatie ingekap seld in drugs, seks, drank, verbroken verbindingen, hippies, filosofie en een vermaak zonder God. Gebaseerd op het verhaal in „Look Magazine": „Youth Quake", begint de film in een koffiebar, genaamd „Flip Side", waar Angel en Tami de hippie-wereld tonen, verslaafd als zij zijn aan verdo vende middelen. Connie, een teenager, zoekt het ant woord, maar ziet zich in de „zonde val" lopen. Dave's ouders willen de ouderlijke taak en plicht vervangen door rijkdom en weelde, terwijl hij juist eenvoudige belangstelling nodig heeft en liefde. Norm, die „Flip Side" runt, geeft een positief antwoord op de vragen van de moderne jeugd, waarbij het lied van een zanger zijn boodschap ondersteunt. „Flip Side" is een film met antwoorden voor hen, die de waarheid omtrent tieners en hun ouders onder ogen durven te zien. Zij zullen gegrepen worden door het verhaal, en de bood schap van „Flip Side" en leren, dat er een uitweg is voor hun problemen. Het daagt ouders uit en zal hen verande ren, als zijn zichzelf herkennen in de spiegel van het leven, en erkennen dat God's wijsheid en leiding nodig zijn voor een gezonde familierelatie. Deze film is te zien in koffiebar „De Loofhut" zaterdag 21 november a.s. om 19.30 uur, Steenhoffstraat 28, Soest, toegang 2,50. St. Nicolaasmiddag in Overhees Woensdagmiddag 2 december komt Sint Nicolaas in „De Borg" voor de kindertjes van de wijk Overhees. Van 14.00 tot 15.00 uur worden de kinderen tot vier jaar verwacht en van 15.00 tot 16.00 uur de kinderen van vijf tot acht jaar. Vanaf 15.00 tot 17.00 uur zijn kinderen van negen tot en met twaalf jaar welkom in de kinderboerderij „De Vrije Teugel", waar voor hen een Sinterklaasbingo georganiseerd wordt. In De Borg worden de kinderen tot vier jaar bezig gehouden, maar de tweede groep, de kinderen van vijf tot en met acht jaar mogen zelf toneelstukjes (niet langer dan vijf minuten) opvoe ren. De entree bedraagt anderhalve gulden, maar dat is dan wel inclusief limonade. Aanmeldingen voor deelname worden zo spoedig mogelijk verwacht bij de heer W. van Dorrestein, Luytenaarpad 55, tel. 20727. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S recepties KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT Van Weerden Poelmanwea 4 SOESTDUINEN - Tel. 02156-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. In de Speeldoos te Baarn is op vr. 27 november een proefvoorstelling van het nieuwe theaterprogramma „In de stilte" van Henk Batenburg. Verdere medewerkenden: Toon Vreijra, gitaar en Josée Way, dans. Aanvang 20.30 uur. Toegang 8,-; cjp/p65 6,-. Het Rijksmuseum Het Catharijne Con vent aan de Nieuwegracht 63 te Utrecht staat t/m 17 Jan '82 in het teken van de tentoonstelling: Geloof en Satire anno 1600. Open: di. t/m vr. van 10.00-17.00 uur; za. en zo. 11.00-17.00 uur. Toegangsprijs 2,50 p.p. Tot en met 22 november wordt in de Rotterdamse Ahoyhal de beurs „Eigenhandig" gehouden. Dit jaar staat de eigen auto en het knutselen daaraan centraal. Open: ma. t/m vr. van 11.00-17.00 uur en 19.00-22.30 uur. Op za. en zo. van 11.00-17.00 uur. Prijs 7,-. Op zaterdag 21 november a.s. geeft het Chr. gemengd Koor „Juliana" een jubileumconcert in de Julianakerk. Medewerkenden zijn: Annett Andries- sen, alt/mezzo-sopraan, Greet Andrin- ga, sopraan, Gerard van Dolder, tenor. Aan de piano Hans Broekman en aan het orgel Arie Bax. Het geheel staat onder leiding van Gerard van Dolder. Kaarten a 7,50 zijn aan ons kantoor verkrijgbaar. Op donderdag 19 november kunt U in het Artishockgebouw de film „la Not- te" gaan zien. De aanvang is 21.00 uur. Op zaterdag 21 november is er in Gooiland een toneelavond van Frysk en Frij. Tryater brengt „De Keardels fan 't Kasleinske". Dit stuk is een bewerking naar Edward Albee. Kaar ten vla de Vereniging verkrijgbaar. De Jeugdafdeling van de Ren- en Tour vereniging Tempo-Soest organiseert op 22 november a.s. in de Soester Duinen het Eerste Nationaal Jeugd- veldrijders Tournooi voor jongens en meisjes van 8-15 jaar. Het duurt van 12.00 tot 17.00 uur en het terrein is voor iedereen vrij toegankelijk. In Amstelveen is een poppenmuseum waar U een unieke collectie oude en antieke poppen, oud speelgoed, pop penhuizen en serviesjes kunt bewonde ren. Het museum is gevestigd aan de Dorpsstraat 33a en geopend op woens dag. donderdag, vrijdag en zaterdag middag van 14.00-17.00 uur. De Maatschappij tot Nut van 't Alge meen geeft op 26 november een avond in de Open Hof. Hier zal voor U optreden de Heer Frank Kooman, be kend poppenkastspeler, voor volwasse nen. Opgevoerd zal worden „Koning Midas heeft ezelsoren", dit naar een verhaal van Ovldius gevolgd door een muzikaal poppencabaret. Leden en be langstellenden zijn van harte welkom. Van 21 november tot en met 5 decem ber geeft de Heer C. H. K. Mahler een tentoonstelling van zijn schilderijen aquarellen-tekeningen in de expositie zaal van theater 't Spant te Bussum. Openingstijden ma. t/m vr. 10.00-16.00 uur, za. 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur en zondag van 14.00-16.00 uur. Op zondag 29 november is er een concert van „Mink de Ville" in de Vereniging te Nijmegen. Prijs der plaatsen 20,-. Vanaf heden te bespre ken. Op zaterdag 21 en zondag 22 november is er in de Irenehal van de Jaarbeurs te Utrecht een Nationale Verzamelaars- markt. Entreeprijs 6,-, geopend van 10.00-17.00 uur. Op 20, 21, 27 en 28 november wordt In het Officer's Casino te Soesterberg het toneelstuk opgevoerd van Romanoff and Juliet in het Engels. Prijzen der plaatsen zijn ƒ5,- voor volwassenen en 3,75 voor scholieren. Kaarten ver krijgbaar bij de VVV. Op vrijdag 20 november is de opening van het Grieks Festival met een voor stelling van Ellinikon Chorodrama o.l.v. Rallou Manou door het Grieks danstheater, in de stadsschouwburg te Utrecht. Prijzen der plaatsen 22,50, 19,-, 14,50 en 11,-. De feestmaand december breekt weer aan en er moeten weer presentjes worden gemaakt. Denkt U ook eens aan de Soester VVV-bon of aan een boekje over Soest-Soesterberg. Het zijn dankbare geschenkjes. Uit een antiekzaak aan de van Wee- destraat verdween vrijdagmiddag op onbekende wijze een filigram zil veren armband. Het lag daar in een open vitrine. Het sieraad heeft een waarde van vijfhonderd gulden. Eenmaal per jaar rijzen weer dezelfde problemen. Veel mensen, geen geld en toch lekker eten. Wij maken er geen probleem van. Tot 200 personen vanaf 114.50 een geheel menu (vanaf 20 pers.) Vraag vrijblijvende informatie. ESTERBERQSESTRAAT188. SOESTDUINEN. 02155-127». Vorige week donderdag was het bij Super Van Dam in de wijk Klaarwater extra gezellig toeven omdat de ex-Veronica disc jockey Anthony Parker sfeerbepalend aanwezig was. Hij draaide verzoekplaatjes, leidde wat quizen, interviewde klanten en deelde prijsjes uit. Bovendien werden er demonstraties verzorgd van bekende merken. En dat allemaal vanwege de produkt-disco show, die Wouter van Dam naar Soest haalde. Het evenement wordt gespon sord door Iglo, Croky (chips), Mölnlycke (luiers), R-6 (sigaretten), Glorix, Robijn en de landelijke bloemenorganisatie van „Bloemen houden van mensen". Het was weer eens wat anders en het viel goed in de smaak. Op de foto één van de vele gelukkige prijswinnaars. Afgelopen zaterdag kwamen liefst 1900 flensjes-eters opdagen bij het benzinestation „Esso Servicecenter" op de hoek Beukenlaan/Verlengde Talmalaan. Gezien het enorme aantal dat verwerkt werd is het niet te verwonderen dat de eerste klanten al om negen uur in de och tend voor de kraam stonden. Er was wel op het een en ander gerekend want in de voorafgaande dagen werden ruim duizend kaarten uitgedeeld aan alle klanten die het station aandeden. Het idee om naast een wijnmaand, een boekenweek, een geslaagdenbal en dergelijke zaken ook een „flensjes-dag" te lanceren, is goed aangeslagen. Er komt volgend jaar een herhaling van; Esso-servicecenter staat daar garant voor. Naast flensjes in veertien smaken gingen overigens ook suikerspinnen vlot van de hand. Je moet er niet aan denken; 's morgens om negen uur! Voorlopig is het systeem echter slechts toegepast in de Beocord 8002 van de fabriek, die dit systeem ontwikkelde: Bang Olufsen. Uw Bang Olufsen-dealer zal u de Beocord 8002 graag demonstreren. Inspraakavond Parklaanplan Donderdag 26, ppvember, -aanvang 20.15 uur, wordt In gebouw „De Open Hof" aan de Veenbesstraat, een infor matie-avond belegd voor het plan Parklaan. De omwonenden van het gebied zijn er speciaal voor uitgeno digd. Tijdens deze avond zullen de uitgangs punten met bijbehorende kaart worden toegelicht. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. Het betreffende rapport is aan de zaal, tegen betaling van 2,50, verkrijgbaar. Na de informatie-avond bestaat gedurende twee maanden de mogelijk heid op de in het rapport vermelde uit gangspunten, te reageren. Bestuursvergadering Sportstichting Het bestuur van de Sportstichting ver gadert volgende week dinsdag 24 no vember in het openbaar in het gebouw van gemeentewerken aan de Lange Brinkweg. De agenda vermeldt ondermeer een voorstel tot het treffen van energie besparende maatregelen aan sport gebouwen; een voorstel tot het aan brengen van natuursteensplit in de top laag van het half verharde trainings veld van SEC en een voorstel tot her ziening van de prioriteitstelling bij de verdeling van de zaalruimten. De vergadering begint om 18.30 uur. Kindermarkt krijgt vervolg De suksesvolle kindermarkt aan het eind van de herfstvakantie, geor ganiseerd door de Winkelgroep 't Hart in samenwerking met de staf van het clubhuis De Vangrail wordt in ieder geval volgend jaar herhaald. Er wordt een traditie van gemaakt, zodat de kinderen er tijdig voorberei dingen voor kunnen treffen. Er waren dit jaar al veel meer aan vragen voor deelname, dan er feitelijk plaats was. Bekeken wordt of daar volgend jaar iets aan te doen zal zijn. Winkelgroep 't Hart heeft, zoals wij al eerder vermeldden, met dit evenement in de roos geschoten. De winkelgroep is overigens ook rond de Kerst aktief. Net als vorig jaar zal er een arreslee met kerstmannen in de wijk rondgaan om hier en daar wat extra „licht" te brengen. Op de Nieuwstraat stak een 37-jari- ge Soester te voet, van achter een bus komend, plotseling de rijweg over. Hij werd geschept door een 21-jarige autobestuurder uit Arnhem. De Soester werd met ver wondingen aan hoofd en benen, naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op de Weegbreestraat bij de Smits hof stak zaterdagmiddag een zes jarig meisje overwacht de weg over. Zij werd aangereden door een 34- jarige automobiliste. Het meisje kreeg een wiel over haar voet. In het ziekenhuis Zonnegloren bleek het allemaal nogal mee te vallen. Zij mocht na het onderzoek naar huis. Zaterdagmorgen heeft de echtgenote van de burgemeester, mevrouw E. S. Scholten-van Schelven, namens het gemeen tebestuur bloemen gebracht bij het echtpaar H. J. A. M. Coebergh-Hoelen, dat afgelopen zondag zijn 60-jarig huwelijks feest vierde. De heer en mevrouw Coebergh trouwden op 15 november 1921 in Amsterdam. Daar hebben zij het grootste deel van hun leven in een huis op de Prinsengracht gewoond. De heer Coebergh was accountant. Zestien jaar geleden kwamen zij naar Soest en vestigden zich aan de Dr. Rupertlaan. Hét echtpaar heeft vier kinderen en elf kleinkinderen. Het is zo langzamerhand de gewoon te gewonden in ons land, dat niet in gewijden even gaan vertellen, hoe voorzieningen moeten worden gereali seerd.^,1 De deskundigen moeten rekening hou den met vele factoren, zoals: voorschriften, financiële omstandighe den etc. Als we het hebben over de realisatie van een nieuw ziekenhuis, dan pra ten we over een nog veel gecompli ceerder zaak. In de Soester Courant van 11 november j.1. las ik in de rubriek. Meningen van Lezers, een ingezonden artikel van de Soesterberger H. Bouw. Om te begin nen moet vermeld worden dat Soester berg primair niet tot het verzorgings gebied van Zonnegloren behoort. Hr. Bouw is dan ook geen belangheb bende. Wat ook meteen duidelijk is: dat hij absoluut geen nota heeft genomen van de informatie die op dit moment be kend is. Hij gaat er nog van uit dat Zonneglo ren zou kunnen blijven voortbestaan, terwijl iedereen al lang weet, dat dat niet meer mogelijk is. Zonnegloren mag niet eens meer uitbreiden! Bovendien is Bouw volkomen onbe kend met het gebied waar het nieuwe ziekenhuis voor Soest en Baarn dient te komen. Hij spreekt nog rustig van een woonwijk, die er niet eens is. Terwijl de deskundigen zich nog oriën teren op de exacte bouwlokatie weet Bouw al precies waar het nieuwe zie kenhuis zal komen. Verschil tussen een fabriek en een zie kenhuis ziet Bouw ook al niet zo duide lijk (Ik heb m'n schouders er maar even over opgehaald Wel somt Bouw een aantal factoren op die als voorwaarden moeten dienen om een juiste vestigingsplaats te kunnen aanwijzen voor de bouw van een zie kenhuis. Als we bedenken, dat er maar één mo gelijkheid is om de belangrijkste wel zijnsvoorziening die we in de gezond heidszorg kennen, binnen bereik te houderi van de betrokkenen n.1. iedere burger, dan is het logisch dat die aan gegrepen wordt. Die mogelijkheid is het bouwen van een ziekenhuis voor de inwoners van Soest en Baarn, hetgeen alle deskun digen dan ook ingezien hebben. Op deze wijze krijgen de inwoners van Soest en Baarn een goed geoutilleerd ziekenhuis ter beschikking voor het ge val dat men specialistische hulp nodig heeft. En dat kan vlugger het geval zijn dan je denkt (een hartinfarct komt soms als een donderslag bij hel dere hemel). Een ziekenhuis is vaak een reddings oord voor vele mensen en daarom van het allergrootste belang in een sa menleving. Daarom is het niet gepast om flauwekul in de krant te schrijven als we het over een ziekenhuis hebben. Doordat het een ziekenhuis voor Soest en Baarn gaat worden is de centrale plaats In Soest Noord in de omgeving Stadhouderslaan het meest voor de hand liggend en voldoet in hoge mate aan de voorwaarden voor vestiging van het gezamenlijke ziekenhuis. Bouw wil een bordje Stilte bij een zie kenhuis hebben. Als hij dan liever Zonnegloren wil houden (wat dus niet mogelijk is) zal hij twee bordjes per paal moeten plaatsen riX l voor de om geving en een voor de straaljagers, naar boven gericht dus. En dat praat over stilte! Laat men wel serieus blijven al is het dan voor sommigen blijkbaar moeilijk. J. H. R. van 't Land Solidariteit bij de sport in Soest? Vergeet het maar! Op de dinsdag 10 november 1981 gehou den vergadering van de Sport Stichting te Soest, werd door de atleten en honk ballers verzocht het bedrag van 33,50 voor het passe-partout te verlagen, afgestemd. De recreanten van deze verenigingen beschikken niet over een door de ge meente ter beschikking gestelde ac commodatie, met o.a. kleedgelegen heden en warme douches, zoals de overige sporters in Soest. Het instellen van een passe-partout bedrag, waarvoor ieder sporter in Soest een even groot bedrag moet be talen is enkele jaren geleden gebeurd. Door de zaalsporters was - en mis schien wel terecht - aangevoerd dat zij een te hoog bedrag moesten betalen in vergelijking met de veldsporters. Het zou van solidariteit spreken Indien de „bevoorrechte" veldsporters mee gingen betalen aan die hoge kosten. Ondanks dat de veldsporters tegen spartelen, was het argument van soli dariteit voor deze sporters wel aan spreekbaar en ging men met het voor stel tot invoeren van een passe-partout, accoord. Gezamenlijk werden de kos ten nu door alle sporters betaald. Nu, echter de atleten en honkballers eveneens een beroep doen op hun college-sporters, om gezien de abnomabele omstandigheden waarin zij zich moeten verkleden, de solidari teit te laten meespreken voor een verlaging c.q. afschaffen van deze passe-partout bijdrage, nu geven de overige leden en het bestuur van de Sport Stichting niet thuis. De beoefenaars van de atletiek en de honkbal moeten zich In hun auto's omkleden of moeten doornat en be zweet na afloop van hun spel naar huis fietsen, om aldaar onder de warme douche te kunnen. Deze houding van het bestuur en de overige leden van de Sport Stichting is onbegrijpelijk. Zou men instemmen met het verzoek van de atleten en honkballers, dan zou ieder sporter per jaar een kwartje - zeggen en schrijve vijf en twintig cent - meer moeten gaan betalen. De geschatte begroting van de Sport Stichting zou zodoende geen verande ring ondergaan. Dat de atleten en honkballers, na de voor hen zo teleurstellende uitslag, toch hun bijdrage blijven betalen siert hen. Zij krijgen dan ook van mij een „Grote pluim op de hoed!". Voor het bestuur en de overige leden van de Sport Stichting In Soest heb ik slechts één kreet uit een bekend radio-sport programma over, n.1. Vuilnisman, kunnen deze zakken ook mpp??9 PIET DE ROOS Willaertstraat 16

Soester Courant | 1981 | | pagina 17