Winstkansen perste team Soest Aansluiting Richelleweg op A 28 overbodig ick's PW srdags) ^•Vfv t\e ^VV-dames meer succes dan heren Voorlichtingsavond voor sportbestuurders Hees verliest van Roda Herstel Aquadraulic Grandioze feestavond besloot het seizoen '81 van de JMCC E.S.S.-Brouwer wint strijd om eerste plaats Shirts voor bowlingteam ,,De Kroon" an hoge .'prijsd. !#eV SCHAKEN VOLLEYBAL I ZATERDAGVOETBAL Prinsenbal bij SEC SEC viert Sinterklaas Veldritten Bowling Bond Soest: MOTORCROSS ZAALVOETBAL Advies verkeersdeskundigen: 23 23. TE I Jbestaat een goede kans dat het eerst, r "7 i eind van de tweede competitiernnrto J-e? van de So«ster schaakclub aan jitzal bengelen. Vorige week vriid». "leer puntloos onderaan de rang- fan Laren 1 worden afgebroken bil q ®oester toptien z»n thuiswedstrijd t ontmoeting is verdaagd en zal n.,bü a?hterstand voor de thuisclub. Jnde moeten worden gebracht als *2 f vrljdaS in tweede zitting tot een fado aan de Julianalaan zullen word*» a,Kebroken partijen in het gebouw Lrtijen door de bondsarbiters te laUh re,d' Soest ste,de voor de hang- foor gezien de stellingen in twee van h! 5'SSei1 maar Laren voelde daar niets [lelijk gewonnen verklaard zouden wnrH« Partijen voor Soest dan vermoe- Wigaan opleveren. oraen en de derde partij een puntendeling /soest zal nu op eigen kracht moeten nr«K».„ Iüseren. Het feit dat menselijke foutine verwachte produktie te rea- /onmogelijkheden behoren was vnori. J schaakniveau zeker niet tot de arbiters niet in te schakelen *-aren de belangrijkste reden de bonds- Het gaat om de partijen van derde bordspeler Vegter (die met veel mate riaal op het bord een gezonde plus pion op de damevleugel bezit) van nieuwkomer Groen (die momenteel aanwijsbaar gewonnen staat gezien de pionnenopstoot op de koningsvleu gel) en van tiende bordspeler Bakker Laatstgenoemde gaat waarschijnlijk een pion verliezen zonder de remise marge te overschrijden. Mocht de 5%-4% overwinning of mis schien een 5-5 gelijkspel inderdaad rea liteit gaan worden dan mag dat gerust een mirakel genoemd worden. Im mers. lange tijd zag het er naar uit dat Soest ..gewoon" overspeeld zou gaan worden door Laren dat notabene aan de twee staartborden reserves had moeten posteren. Maar ook nu werd weer eens onderstreept dat de meeste beslissingen pas in het laatste speeluur vallen. In de schaaksport een erg belangrijk uur aangezien de fy sieke gesteldheid van de spelers dan ook een rol gaat meespelen en ver keerde voortzettingen schering en in slag gaan worden. Van Tuinen vond z'n meerdere in Drent die theoretisch en ook praktisch verder reikte dan de Soester vierde bordspeler. Ook muis, Jonker. Henze en Van Dijk stonden lange tijd erg moeilijk. De tegenstander van Muis bezat zelfs een gezonde vrije pion die de achtste rij echter niet haalde vanwege het feit dat de Soester kampioen steeds de goede tegenzetten wist te vinden. Re mise en dus een meevaller waar al zo'n beetje gerekend werd op verlies. Ook voor Michiel Jonker keerden lang zaam aan de kansen. Met een kwaliteit minder slaagde hij er echter in z'n tegenstander een matnet voor ogen te schotelen: winst voor Soest dus. Hen- ze accepteerde met graagte een remi se-aanbod na bijna de gehele tijd ge drukt gestaan te hebben. Derde bord speler Vegter liep vanwege een ge scheurde enkelband op krukken maar speelde niet als zodanig. In een moeilijke stelling pakte hij een vergiftigde pion maar aangezien zijn opponent niet die zet produceerde die tot winst zou hebben geleid wist de Soester te ontsnappen en een gezonde stelling op te bouwen die zeker winst kansen in zich heeft. Van Dijk werd aan het negende bord duizelig van alle problemen die zijn veel jongere tegenstanden hem voor schotelde. Tegen de tijdcontrole zag de Soester er geen gat meer in en gaf z'n monarch zich gewonnen. Rest nog de partij van Bakker en ook die van kopman Vennik. Eerstge noemde zag veelal problemen daar waar ze niet waren. Z'n goede positie ging daardoor langzamerhand naar de knoppen. Z'n partij waarschijnlijk net niet want die valt met goed spel nog best remise te houden. Vennik deed het tegen de oud hoofdklasser Weijerstrass niet onverdienstelijk. Pas nadat er 40 zetten verstreken waren stapelden de problemen zich op voor de Soester en kwam hij in een matnet terecht: verlies. Last but not least: Harry Schilder die zijn tegenspeler langzaam maar zeker tot overgave wist te dwingen. En dat nog wel met zwart. De persoonlijke resultaten Soest Laren 1. Vennik - Weijerstrass o-l Muis - Van de Wolk V egter - Leiwand afg. Van Tuinen - Drent o-1 Schilder - Renes i-0 Henze - Wiegers Jonker - Cornelisse i-o Groen - Voortman afg. Van Dijk - De Beer o-l Bakker - Van Keekum afg. Het was trouwens toch een druk week je voor de Soester schaakclub want zaterdag moest de club met één team proberen de positie in de Promotie klas te verdedigen bij de Stichts Gooi- se snelschaakkampioenschappen. Aan prolongatie van de positie zijn de Soesters ruimschoots toegekomen. Het heeft er zelfs lange tijd naar uitgezien dat op één van de promotieplaatsen naar de kampioensgroep geëindigd zou worden. Pas in de allerlaatste ontmoeting werd Soest uit die droom gehaald door DTU dat de Soester zevenmansformatie (Vennik. Schilder. Groen, Henze, Jonker. Waterman en Van Tuinen) een 4%-l% nederlaag voor ogen toverde. Door dit resultaat viel Soest terug van een gedeelde tweede- naar de vijfde plaats. Van de tien wedstrijden gingen er drie verloren (tegen Zeist. Laren en DTU) terwijl tegen de promotieklas kampioen BSG gelijk gespeeld werd. De overige zes ontmoetingen werden gewonnen. Over het algemeen blijven de resulta ten van de SW-heren toch een eind achter bij die van de dames, die afgelopen week weer erg tevreden konden zijn met de behaalde resulta ten. Bij de heren werden slechts twee gelijkspel-punten behaald. SVV-dames 1 speelde afgelopen zater dag tegen Spirit-Actief (uit Enschede) en behaalde een duidelijke overwin ning. De eerste set was al helemaal geen probleem en aangezien Spirit erg veel fouten maakte duurde het niet lang voordat SW de eerste set binnen haalde met 15-6. In de tweede set kwam Spirit echter ook op dreef en er ontwik kelde zich een spannende strijd, waar bij zij de tweede set wonnen met 15-13. Nu nog overtuigender dan de eerste werd de derde set gewonnen met 15-4. In de 4e set liepen de SVV-ers eerst nog een achterstand op totdat ze uiteinde lijk de achterstand wisten om te zetten in een 14-10 voorsprong. Er werd met 18-16 gewonnen. Eindstand 3-1. SVV 2 ontmoette in de „thuis-zaal" de Bunt de dames ploeg van Armixtos uit Amsterdam, die tot een van de koplo pers gerekend wordt. De eerste set werd verloren met 14-16. Daarna toon de SW toch een goed spel. De nog jongere, dit jaar nieuwe speelsters in het team, hadden het af en toe nog wel erg moeilijk en speelden erg gespan nen, maar leverden redelijk goede prestaties. Alhoewel er door het team nog wisselvallig beter en minder goed gespeeld werd behaalden zij de over winning door de laatste drie sets te winnen met resp. 15-11/15-6 en 15-11. Svv 3 won erg gemakkelijk met 3-0 van een uitermate zwak en slecht spelend Spirit uit Amersfoort. Het was een vrij rommelige wedstrijd omdat er erg moeilijk te reageren valt op allerlei rare ballen die vaak op de meest exotische wijze over het net kwamen rollen. Setstanden in deze wedstrijd waren 15-6/15-9/15-5. SVV 4 speelde in de eerste klasse tegen het uit Hilversum komende GVC en behoorde ook tot de winnende schare van SVV. Ook al was er weinig tegen stand, er werd toch op tempo doorge speeld en met name erg goed geser veerd. (15-2/15-2/15-6). SVV 6 verloor in Blaricum met 1-3 van Smashers. Tegen deze jonge en goede tegenstanders was SW niet voldoende beweeglijk om te kunnen reageren op de aanvallen. De eerste set werd nog wel gewonnen met 16-14, maar daarna gingen de punten naar het team uit Blaricum (15-6/15-6/15-11). Erg interessant was natuurlijk de wed strijd van SW 9 tegen SVV 7. In de eerste set was het jongere SW 7 oppermachtig en won met 15-5. SVV 9 maakte daarna erg veel gebruik van tactische balletjes waardoor zij de tweede set wonnen met 15-6. Doordat ze verdedigend iets beter waren wist het zevende de aanvankelijk gelijk- opgaande derde set te winnen met 15-12 Ook in de vierde set deden de dames niet voor elkaar onder en hoewel D7 een voorsprong nam van 12-7, wist dames 9 door aanvallend spel toch nog (verdiend) te winnen met 15-13. Het resultaat was dus een gelijkspel en ook uit de setstanden blijkt dat deze teams allebei even sterk zijn. Heren SVV 1-Unicornus [Spakenburg] eindig de in een overwinning voor de bezoe kende club. Of Unicornus inderdaad een betere ploeg is, zal moeten blijken uit de return-wedstrijd op vrijdag 12 maart, want deze wedstrijd kan moei lijk als maatstaf worden gezien. In de eerste set ging de strijd gelijk op, met dien verstande dat SVV steeds twee punten voorsprong hield, tot 11-9. Bij de stand 13-13 was er gerommel en Woensdag 2 december, aanvang 20.00 uur, wordt in het dorpshuis De Borg een voorlichtingsavond gegeven over de Kaderwet Specifiek Welzijn. De informatie is bedoeld voor besturen van sportverenigingen en de bijeen komst wordt georganiseerd door ae Stichting Utrechtse Provinciale Baad voor Lichamelijke Opvoeding en Sport. Aan de orde komt het decentralisatie beleid van CRM, dat middels deze Kaderwet wordt doorgevoerd. Naar verwacht wordt zal de wet omstreeks 1985 in werking treden en dan zal ae sport in haar totaliteit als een welzijns voorziening worden aangeduid. De subsidiëring van welzijnsvoor- ,nni,A*vict n2.n ee- auDsicuering van zieningen zal in de toekomst aan ge meentebesturen worden overgelaten en met het oog daarop is deze vooriicn- tingsavond opgezet. Voor alle sportbestuurders is het van groot belang dat zij de avond bijwonen. De financiële veranderingen kunnen in de toekomst wel eens heel groot zijn. Overigens wordt de verenigingen aan geraden zelf in hun gemeenten de ontwikkelingen nauwlettend te volgen. Als een gemeene een verandering wil doorvoeren in de toewijzing van subsi dies, dan zal dit voortaan gaan gebeu ren via herverdeling van het beschik bare geld. Méér geld wordt er niet voor uitgetrokken. De gemeenten zijn verplicht een vier jarenplan te maken voor specifiek welzijn. Soest is daar al ver mee, maar tot nu toe viel de sport er buiten. Het zal daarom voor de sportverenigingen zaak zijn zich daadwerkelijk met de opstelling van het vierjarenplan en het jaarprogramma te gaan bezig houden. Op de voorlichtingsavond zal de sport bestuurders voorgehouden worden wat hen in de toekomst allemaal te wach ten staat en hoe zij daarop moeten reageren. SPORT lalkwijk van Hees probeert m samenwerking met Hobby Moov de num mer vijf van Roda uit te spelen. Foto: Herman van Dam Dat Hees zaterdagmiddag tegen Roda '46 een nederlaag tegemoet ging zou je aan het vertoonde spel in het eerste half uur niet zeggen. Het was Hees dat het beste van het spel had. In de 10e minuut kreeg Piet Schalkwijk een onverwachte kans maar door on zorgvuldig afwerken kon de keeper de bal toch nog stoppen. Daarna beproe- bal toch nog stoppen. Daarna beproef de Ruud Stoelhorst van Roda de kwali teiten van de Hees-goalie met een af standsschot. De anders zo aktieve Stoelhorst werd volledig uit de wed strijd gespeeld door André Mooij van Hees. Door foutief wegwerken van de Hees defensie kon Ben Schuurman in de 40e minuut Roda aan de leiding helpen 0-1. Hees was na rust iets feller in de aan val. Dat resulteerde in drie corners op rij. Uit een daarvan kogelde Kees v. Dijk met een mooie omhaal nét over de lat. In het verdere verloop een gelijk- gaande strijd, met in de 35e minuut nog een klein kansje voor Roda, toen Schuurman alleen voor doelman Aaldenink kwam. Daar hij goed zijn doel uitkwam wist hij de bal onschadelijk te maken. Hees ging met man en macht nog in de aanval, maar zonder resultaat. Eindstand 0-1. Eerste klasse A: Veensche B. 8 15 TOV 9 8 Eemnes 9-15 SEC 9 7 Roda 46 9 13 Cobu Boys 9 6 Unicum 8 11 FC Horst 9 6 Barneveld 9 10 Hees 9 4 Sperwer 9 8 Hulsh. 9 3 De karnavalsclub van de voetbal vereniging SEC is een volwaardige afdeling en met het oog daarop wordt ieder jaar ook een Prinsenbal gehouden. Dat gebeurt dit keer op zaterdag 21 november a.s. in het clubhuis aan de Bosstraat. Kaarten zijn aan de bar verkrijgbaar. Het feest begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Op deze avond wordt afscheid genomen van Prins Steef 1 en daarna wordt een nieuwe Prins gekozen. Muzikale medewerking verlenen de Confettie's uit Amersfoort. Op werkelijk grootse wijze wordt dit jaar bij SEC de verjaardag van Sint Nicolaas gevierd. Op zaterdag 5 december, 's middags om twee uur, worden alle Soester kinderen tot en met de leeftijd van acht jaar in de SEC-kantine aan de Bosstraat verwacht. De middag begint met film-poppen kast en goochelen onder leiding van Ben Veen, waarna om vier uur pre cies de Sint arriveert. Hij komt te paard en is vergezeld van drie zwarte pieten. Ook zij komen te paard en bij zich hebben zij een paard dat de cadeaus draagt. SEC zorgt ervoor dat dit laatste paard veel te dragen heeft. Iedereen is welkom; een toegangs kaart kost drie gulden en die zijn aan de bar verkrijgbaar. De ren- en toeristenvereniging Tempo heeft vergunning gekregen om op 29 november, 20 december, 3 januari en 17 februari wielerveldritten te houden in de Soester duinen. Met gaat weer in opgaande lijn met het team, dat de afgelopen weken een paar fikse nederlagen te incasseren had. Aquadraulic revancheerde zich door de Queen's Ladies met 5-ü terug te wijzen. Opvallend hierbij was de beste seizoenprestatie van de S.B.B.- competitie van dit seizoen. G. Walter gooide in de derde game het hoogste wat tot nu toe is bereikt; n.1.198! Overigens had Aquadraulic de hulp van de Pins Down om de kop weer over te nemen. Pins Down, dat be staat uit de vijf dames L. d. Groot (captain), E. Winklaar, M. Veen- geknoei met de telling waardoor de set een niet normaal verloop had en ein digde met 13-15. De tweede set werd door SVV uithanden gegeven door ge brek aan concentratie en een zeer harde aanval van Unicornus zorgde voor de rest (5-15). De derde set werd door SVV met veel meer overtuiging en zelfvertrouwen gespeeld en Unicornus maakte ongelofelijk veel fouten waar door SVV zelfs met 15-0 van hen won. De laatste set was, doordat er geen harde aanval meer kwam en Unicor nus zodoende een zeer goede opbouw kon verzorgen, ook voor de Spakenbur gers (6-15). SVV 2-GVC (Hilversum) eindigde eveneens in een 1-3 nederlaag. In deze redelijk goed gespeelde wedstrijd, waarin het spelverdelen en aanvallen behoorlijk was verzorgd, liet helaas de verdediging te vaak gaten vallen, waardoor GVC kon scoren. Alleen in de derde set was de aanval van hen erg zwak en SW maakte daar direct gebruik van om de set te winnen. Set standen: 7-15, 3-15, 15-8 en 6-15. SVV 4 speelde een uitwedstrijd in Blaricum tegen SRB, die in deze klasse zeker tot een van de koplopers gere kend mag worden. Een niet erg gelijkmatige wed strijd. In de eerste set liet SRB hen geen kans en werden ze over rompeld door een zeer agressief aanvallend spel (1-15) hetgeen ook in de derde set het geval was (3-15). De tweede en vierde set werden door SW gewonnen, aangezien ze aanvallend een zeer gevarieerd spel wisten te brengen en de opbouw van SRB wisten te verstoren (15-12 en 15-13). Ook het vijfde herenteam wist het in de wedstrijd tegen GVC niet verder te brengen dan een 2-2 gelijkspel. In de eerste set werd door afwisselende aan vallen en hard werken een 15-8 setwinst behaald. Bij een voorsprong van 10-3 in de tweede set kwam er een inzinking die tot in de derde set duurde. Beide sets werden verloren met resp. 11-15 en 13-15. De ruime voorsprong die ze in de laatste set hadden kwam toch nog in gevaar, doordat GVC bij wist te ko men. Uiteindelijk won SW met 15-11. Programma Uitwedstrijden Dames: za. 21-11 NijkerkSVVI - NVC za. 21-11 (Woerden) SVV 2-Vierhout 2 za. 21-11 (Hoogland) SVV 3-SVH vr. 20-11 (Hilversum) SW 4-Vif do. 19-11 (Naarden) SW 5-Oberon Thuiswedstrijd Dames: do. 19-1120.15 uur SVV 6-Huizen 3 do. 19-1121.30 uur SVV 10-Voleem 2 Uitwedstrijden Heren: za. 21-11 (Amersfoort) SVV-Spirit za. 21-11 (Soest) SVV 2-Olympia 3 za. 21-11 (Soesterberg) SW 5 - AGAVS Thuiswedstrijden Heren: do. 19-1121.30 uur SVV 3-Servio do. 19-1120.15 uur SVV 4-BG&SV 4 Alle thuiswedstrijden op donderdag worden gespeeld in sporthal „Beuken dal" te Soest; alle uitwedstrijden in de genoemde plaatsen. huizen, M. v.d. Vegt en T. v.d. Berg, had geen moeite met het team dat de laatste tijd zo goed op dreef was, n.1. de Kroon. De Kroon kwam er niet aan te pas en ging met 0-5 naar huis. Met de komst van Sacha Tas en' Mar^ tin Creüiz gaaf-liet' niet de. T^urt'les* steeds; beter. Afgelopen speeiavoild-" had Sacha een belangrijk aandeel in de 4-1 overwinning op Flying Ball met een serie van 474. Met Spruit in de late league gaat het niet zoals ver wacht. Nu slaagde hekkesluiter Ka priolen onder leiding van Captain Jan Krol erin een 3-2 overwinning in de wacht te slepen. Spruit blijft weliswaar aan kop, maar de vraag rijst voor hoe lang nog. Uitslagen en standen: Vroege league: De Kroon - Pins Down 0-5 Turtles - Fly ing Ball 4-1 Queen's Ladies-Aquadraulic 0-5 Stand: 1, Aquadraulic 36-14 2. De Kroon 32%-171/é 3. Pins Down 4. Flying Ball 5. Turtles 6. Queen's Ladies Late league: Kapriolen - Spruit Strike - Kleuners Duffy - PeGe Bar Stand: 1, Spruit ■2, Strike 3.\f£leuners 4.' Diiffy. 5. PeGe Bar 6. Kapriolen 26-24 21-29 20-30 13^-36^ 3-2 3-2 35-15 29-21 26-24 22r23 17-28 16-34 Extra competitie-avond Dat bowling als sport, ook in Soest, steeds meer belangstelling krijgt, mag blijken uit het feit dat de S.B.B. een competitie-avond erbij krijgt. Af gelopen dinsdag waren in „de Borg" een aantal nieuwe leden aanwezig, die ter kennismaking een drietal ga mes tegen elkaar bowlden. In december start op de dinsdagavond een zgn. trio-league, hetgeen inhoud dat de tegen elkaar spelende teams uit drie personen bestaan. Het be stuur hoopt, dat deze ontwikkeling zich voortzet en dat meer mensen geïnte resseerd raken. Bel voor inlichtingen Jos v.d. Vegt, tel. 10370 te Soest. V.l.n.r. staande: J.v. Ruitenbeek, T. Tap, C. v. Homoet, E. de Bree, R. Rademaker Midden: P. Lamers, H. J. Wolfsen. Voor: P. Kerkdijk, J. Smit, H. Reyerse. Zaterdag j.1. werd met muzikale onder steuning van de popgroep The Exorcis ten en met de disc-jockey's Gert en Mack van de Molensoos het seizoen '81 afgesloten. Met een aantal prachtige bekers en bloemen werden de kam pioenen en andere bekerwinnaars ge huldigd. In de komende maanden gaan de crossers zich weer voorbereiden op het nieuwe seizoen, ondanks het uitblij ven van de benodigde papieren, en de definitieve beslissing van defensie met betrekking tot een nieuwe lokatie. De enthousiaste opkomst van de leden met hun familie waren voor het be stuur het bewijs dat, hoe dan ook, in 1982 het crossen in Soest door moet gaan. Zij hopen dat het een en ander zo spoedig mogelijk zijn beslag zal krij gen, want ondanks geweldige bekers en voor de loterij gratis beschikbaar getelde prijzen die op deze avond uitgereikt werden, kan geen enkele sportvereniging bestaan van alleen feestvieren. Er zal hoe dan ook gesport moeten worden op een verantwoorde manier. Voor het eerst in de geschiedenis van de JMCC werden ook in de klasse 125 tot 500 cc de clubkampioenen gehul digd. Bij de 125 jun. waren dat R. Rademaker en P. de Vries; 500 jun.H. Felix; 500 sen.j. v. Ruitenbeek en R. v. Schaik. Bij de jeugd werden enkele kampioenen nog extra in het zonnetje gezet d.m.v. een wisselbeker: j. Smit, H. J. Wolfsen, E. de Bree, C. v. Homoet, en H. Reijerse. De eerste drie in de verschillende klassen waren dit jaar: Mini automaat: 1. J. Smit. 2. E. Geboers. 3. B. v. Schooneveld. Mini versnelling: 1. H. J. Wolfsen. 2. M. Smit. 3. A. v. Alphen. 50 cc junioren: l. P. Lamers. 2. M. v.d. Brink. 3. M. Bakkerschut. 50 cc senioren: l. C. v. Homoet. 2. D. Lamers. 3. P. v. Houten. Bromfiets: 1. E. de Bree. 2. H. Bos. 3. G. v. Boekelo. 80 cc junioren: 1. P. Kerkdijk. 2. D. Baayman. 3. D. Vrolijk. 80 cc senioren: 1. H. Reijerse. 2. R. Molenaar. 3. R. v. Altena. In een sfeervolle wedstrijd heeft E.S.S.-Brouwer alleen de kopposi tie gepakt door medekoploper B.P.S.O.V. uit De Bilt met 8-6 te verslaan. Met nog zes wedstrijden voor de boeg bezit de Soester zaal voetbalvereniging een voorsprong van vier punten. De wedstrijd startte met een aanval lend E.S.S.-Brouwer dat zich meer dere goede scoringskansen wist te creëren. Uit een hiervan scoorde Ni co Brouwer met een kopbal over de keeper uit een pass van Peter van Boeyen die even later zelf de tweede treffer voor zijn rekening nam. Dat B.P.S.O.V. niet voor niets in de ho gere regionen van de ranglijst ver toefde, bleek uit het feit dat men zich bij geen enkele achterstand neerlegde. Nadat B.P.S.O.V. 2-1 had gescoord, was het tweemaal Pe ter van Boeyen, waarvan eenmaal in een 1-2 combinatie met Ed Brouwer, die de voorsprong wist uit te breiden. Wederom kwam B.P.S.O.V. terug tot 4-3 ondanks goed keeperswerk van Paul Werkhoven. E.S.S.-Brou wer bleef echter de situatie meester en bleef met goede combinaties de verdediging van B.P.S.O.V. uit el kaar spelen. Voor de rust scoorden Nico Brouwer en Ton van Luijte- laar nog en bepaalden zo de ruststand op 6-3. Na de rust viel E.S.S.-Brouwer even terug en halverwege de tweede helft was B.P.S.O.V. teruggekomen tot 6-6. Met nog een kwartier te spelen stelde E.S.S.-Brouwer orde op za ken. Het spel werd helemaal naar zich toegetrokken en er ontstonden vele hachelijke situaties voor het B.P.S.O.V.-goal. Het was tenslotte aanvoerder Joop Pouw die meege komen was vanuit de achterhoede die de beslissing wist te forceren. Door deze voorsprong gesteund speelde E.S.S.-Brouwer vol zelfver trouwen de wedstrijd uit. Het was tenslotte Peter van Boeyen die zijn goede wedstrijd beloond zag met een vierde goal en de eindstand be paalde op 8-6. Met deze zege stelde E.S.S.-Brouwer zich kandidaat voor het kampioenschap in de 3- klasse A. De volgende wedstrijd is op 30 november a.s. in het Sport centrum in Bilthoven voor de be kercompetitie tegen de eerste klas- ser Krooster Boys uit Zeist. êmmm Maandagavond, na afloop van de competitiewedstrijden, kreeg het bowlingteam „De Kroon" van zijn naamgever, Lunchroom De Kroon aan de Soesterbergse- straat, shirts uitgereikt. Wlm en Yvonne Maassen zijn zeer ingenomen met de sportieve verrichtingen van de bowlers, die in het dorpshuis „De Borg" deel nemen aan de competitie van de Soester Bowling Bond. Op de fóto v.l.n.r. (voorste rij) Margriet Hornsveld, Ellen Brouwer en Lida v.d. Bor; (achterste rij) Wim en Yvonne Maassen, Albert Fleningen, Frans v. Sum- meren en Erik v.d. Burgh. Volgens deskundigen van de Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer bv AGV, de externe adviseur van het Soester gemeentebestuur hebben Soest en Soes terberg geen baat bij een aansluiting van de Richelleweg op de nieuwe rijks weg A 28. Dat was wel de bedoeling van Rijkswaterstaat. Daar kwam men aan vankelijk met een plan Soesterberg rechtstreeks op de A 28 aan te sluiten via de dwars door het dorp lopende Kampweg. Dat voorstel werd door het gemeen tebestuur van Soest direct al afgewezen. Wel stelde men zich hier op het stand punt dat als zo'n afslag beslist nodig was, de voorkeur gegeven werd aan si tuering ter plaatse van de bestaande Richelleweg. Soest wilde echter eerst on derzoeken of de aansluiting wel nodig was en schakelde daarvoor het bureau AGV in. AGV is inmiddels tot de conclusie ge komen dat er geen behoefte bestaat aan de afslag. Voor herkomst- en be stemmingsverkeer van de kom Soes terberg biedt die aansluiting (Richelle weg) slechts weinig reële mogelijkhe den. Volgens AGV blijft de oude rijksweg in de richting Utrecht/Zeist en het aansluitpunt Provinciale weg/A 28 (af slag Den Dolder in de oude rijksweg) in praktisch alle gevallen voor de Soes- terbergers aantrekkelijker. Hetzelfde geldt voor het verkeer in de richting Amersfoort dat ook wat de Soes- terbergers betreft zeker van de oude rijksweg gebruik zal blijven maken. Volgens AGV heeft het al dan niet aansluiten van de Richelleweg voor de Van Weerden Poelmanweg nauwe lijks enig gevolg. De vrees dat juist de Van Weerden Poelmanweg er ex tra door belast zou worden, wordt door AGV niet gedeeld. Wel wordt door AGV in hun rapport gezegd dat het ministerie van defen sie, met betrekking tot de toeganke lijkheid van de nieuwe A 28 „in tij den van nood" zou kunnen eisen. Rustiger De huidige rijksweg 223 zal naar ver wachting mét aansluiting van de Ri chelleweg op de A 28 ongeveer de helft van het verkeer behoeven te verwer ken, vergeleken met de situatie zón der deze aansluiting. Maar hoe dan ook, de oude rijksweg zal aanzien lijk rustiger worden. Het AGV pleit ook voor handhaving van de bestaande situatie wat betreft de aansluitingen van Richelleweg en de Van Weerden Poelmanweg op de Amersfoortsestraat oude rijksweg). Ongewijzigd laten van de situatie geeft voor het grondgebruik van het gebied tussen het Zeisterspoor en de A 28, meer mogelijkheden. Het kruispunt Richelleweg-Amers- foortsestraat geeft ook in de nu be staande situatie voldoende mogelijk heden om het verkeer te verwerken. Wordt de Richelleweg op de A 28 aan gesloten, dan verandert de situatie uiteraard met het oog op de toename van het verkeer. Wordt de aansluiting van de Richelle weg verschoven naar een plaats recht tegenover de Van Weerden Poelman weg, dan wordt, afgezien van de hoge kosten, het grondgebruik van de oude wijk „Ons Belang", beperkt. Busverbinding AGV pleit voor een aparte bus op- en afrit ter plaatse van de Kampweg, zeker als de Richelleweg niet op de A 28 wordt aangesloten. Die aanslui ting, inmiddels door Centraal Neder land aanvaard, geeft ook mogelijk heden om aan de defensie-eis tegemoet te kunnen komen. Inspraak Het rapport van de AGV wordt in de inspraak gebracht. Hoe die inspraak geregeld zal worden is nog niet be kend. Voor de aspirant-insprekers en alle andere belangstellenden ligt het rapport ter inzage in de hulpsecre tarie te Soesterberg en in het gemeen- telijk informatiecentrum aan de Steen- hoffstraat.

Soester Courant | 1981 | | pagina 23