Buurtwinkelcentrum Overhees te groot en te vroeg gereed Trouwe bestuurders bouwbond gehuldigd ƒ10.- Informatieavond over Nieuwe Gracht" trok veel belangstelling Rapport Sperwer-organisatie: &cwcti/lccitle& tnéw dan /00j^^ occasions Kritische vragen bij Hinderwetvergunning Gevaarlijke nonchalance waterleidingbedrijf Auto Vandermeer Amersfoort b.v. i i GEMEENTE Beschikking Hinderwet Verleende bouwvergunningen Bouwzaken V VLEUGELS-PIANO'S Acht dolle broekendagen bij de Mid-pub. Profiteer ervan! Op ALLE broeken korting (en je hoeft je oude broek niet eens in te leveren!) vrijetijdskleding v.V\feedestraatflc tel.12424 Soest Bij besluit van 10 november 1981 heeft het college van b. en w. een aantal beslissingen genomen op verzoek om hinderwetvergunningen. het verzoek van A. D. Hooyer, Bosstraat 61 te Soest om een hinderwet vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op het perceel Bos straat 61 te Soest (kad. Soest, sectie G.t nr. 4139). De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op de be schikking onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar en hinder voor de omgeving. het verzoek van Camper Techniek, Amersfoortsestraat 15 te Soester berg om een hinderwetvergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een garage annex werkplaats op het per ceel Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg (kad. Soest, sectie E., nr. 3894 ged.). De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op de be schikking onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade en hinder voor de omgeving. het verzoek van Peko b.v., Nijverheidsweg ong. la te Soest om een ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stalling, wasplaats en doorsmeerruimte voor kranen op het per ceel Nijverheidsweg ongen. la te Soest (kad. Soest, sectie G., nr. 6772 ged.). De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op de be schikking onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade en hinder voor de omgeving en ter bescherming van het grondwater en de bodem. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 18 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren no. 2 ook in de hulpsecretarie Soesterberg). Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be zwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21. 22 tweede lid, of 28 eers te lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van Sta te, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 10 november 1981: bouwen van een onderstation op een terrein nabij de Zoom (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3501) bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Van Goyen- laan (kad. gem. Soest, sectie K., nrs. 2018 en 2019) maken van een kelder onder uitbreiding woonhuis op een terrein gele gen aan de Foekenlaan 6 (kad. gem. Soest, sectieD., nr. 3255) plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan deBuntweg43 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3907). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die 'door het besluit recht streeks in zijn belang'is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ningen artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. P. D. de Jong, Birkstraat 118b te Soest, ten behoeve van het ver nieuwen van een zomerhuisje op een terrein, gelegen aan de Birk straat 118b, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C.nr. 3240; 2. E. S, Raatjes, Sparrenlaan 9 te Soest, ten behoeve van het gedeeltelijk veranderen van een bestaand woonhuis en het vervangen van bestaan de gebouwen op een terrein, gelegen aan het Heeserspoor 5, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 4264; 3. H. J. Kraaikamp, Gen. Winkelmanstraat 126, Soesterberg, ten behoeve van het vergroten van een woning en garage, op een terrein, gelegen aan de Gen. Winkelmanstraat 126, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nr. 2842; 4. A. J. W. Steenman, Den Blieklaan 36 te Soest, ten behoeve van het bou wen van een garage op een terrein gelegen aan de Den Blieklaan 36, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 4675; 5. F. V. Klip, Gen. Winkelmanstraat 102 te Soesterberg, ten behoeve van het plaatsen van een carport op een terrein gelegen aan de Gen. Win kelmanstraat 102, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie F., nr. 2777. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 20 november 1981, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. I, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR V. Vorige week vond een bijeenkomst plaats voor gegadigden voor het nieu we industrieterrein „Nieuwe Gracht". De avond had een besloten karakter vanwege persoonlijke- en bedrijfsbe langen. Er was een grote opkomst. Ruim veertig belangstellende bedrij ven gaven acte de presence. Nadat de wethouder van economische zaken, de heer J. L. Menne, de bedrijfs- contactfunctionaris de heer W. Huls bergen en de juridisch medewerker van de gemeente de heer H. Stufkens korte inleidingen hadden gehouden, ontstond een levendige discussie naar aanleiding van vragen van de belang stellenden. Onder meer kwam aan de orde de verkeer- en parkeervoorzieningen, mi nimum grootte van de kavels, toe te laten bedrijven, tijdschema van voor bereiding, mogelijkheden voor dienst woningen, enz. Het gemeentebestuur streeft er naar om de start van het bouwrijpmaken omstreeks oktober 1982 te doen plaats vinden. Het gaat om totaal 50.000 vierkante meters uit te geven in kavels van minimaal 1000 vierkante meter voor met name Soester bedrijven. Er mag geen detailhandel komen en ook geen aparte kantoren. De belangstellenden hebben een vra genformulier gekregen, waarop o.m. ingevuld dient te worden de oppervlak te van het door hen gewenste terrein en de tijd wanneer zij naar het nieuwe terrein willen. Dit vragenformulier is een vervolg op het eerder verstrekte vragenformulier waarbij de interesse naar het nieuwe industrieterrein ge vraagd werd. In een rapport van de Sperwer-organisatie, betreffende het te stichten buurt winkelcentrum Overhees, wordt gesteld dat er in Soest voor wat de voedings- en genotmiddelen (vgm) sector betreft er geen sprake is van een kooplek. Uitgaande van een bestedingsbedrag in deze sector van 43 gulden per week, per hoofd van de bevolking, becijferen de heren A. J. M. Ophuis en J. Vink van Sperwer dat er zelfs sprake is van een koopkrachtbinding van 90 procent. Een binding van 90% is te beschouwen als een volledige dekking. De gebroeders Den Blanken, die sinds enkele jaren de noodwinkel in Overhees exploiteren, hebben volgens Sperwer op de moment een koopkrachtbinding uit de wijk van 50%. Landelijk gezien is dat erg hoog; normaliter is aan een noodvoorziening circa 30% koopkrachtbinding toebedeeld. De beide herën komen in hun rapport evenwel ook tot de stelling dat het buurtwinkelcentrum tè groot wordt opgezet en dat, mede met het oog op de nog in de komende jaren te bouwen woningen, de bouw van het centrum enkele jaren uitgesteld moet worden. Pas dan zal er voor alle te vestigen winkels een aanvaardbare exploitatie mogelijk zijn. De door de heren Ophuis en Vink opgevoerde 43 gulden besteding per week per hoofd van de bevolking is een landelijk gegeven dat ook door het C.I.M.K. gebruikt wordt. Daarvan uitgaand wordt in het rapport gesteld dat in Soest met 35.045 inwo ners per week in totaal 1.507.000 gulden in de sector v.g.m. is te besteden. Aannemend dat 10% van dit bedrag bij de ambulante handel terechtkomt, dan blijft het potentiële bedrag voor de toonbankbesteding 1.356.000 gulden. En dat komt dan weer neer voor Soest op een gemiddelde besteding per hoofd van ƒ,38,70. „Uit een inventarisatie van het totale winkelbestand in de v.g.m.-sector in Soest blijkt dat de geschatte werkelijke toonbankbestedingen 1.218.000 gulden bedagen", aldus het rapport. Relaterend aan het totale toonbankbe- stedingspotentieel (1.356.000 gulden in Soest) komen de rapportopstellers dan tot een koopkrachtbinding van (afge rond) 90%. Ook de koopkrachtbinding in de nood voorziening (bij Den Blanken in Over hees) is op deze cijfers gebaseerd: de omzet van Den Blanken in vergelijking tot het aantal inwoners vermenigvul digd met het gemiddelde bestedings bedrag. Woningbouw De noodzakelijke klanten voor een buurtwinkelcentrum, om een goede exploitatie mogelijk te maken, kunnen pas „verwacht" worden, volgens de gegevens die Vink en Ophuis beschik baar hebben, in de jaren '84 tot en met '86. Recente mededelingen van de wethou der van Ruimtelijke Ordening, betref fende de problemen rond de woning bouw in Overhees 3 en 4, doen evenwel het ergste vrezen. Maar in het gunstigste geval is de op levering van het winkelcentrum dan toch aan de vroege kant om (kleinere) ondernemers een redelijke kans op sukses te geven. Te verwachten is dat zij een tè lange tijd moeten overbrug gen. Uitstel van vestiging zit er daar om, zeker voor hen in. Tè groot Soest gaat er van uit dat het buurt winkelcentrum een bedrijfsvloer oppervlakte van 2500 vierkante meter moet krijgen: v.g.m. 1300 m2, d.o.g. (duurzame- en overige goederen) 825 m2 en dienstverlening 375 m2. Voor de supermarkt reserveert de plaatselijke overheid in zijn plan 600 tot 700 m2. Sperwer beweert dat het buurtwinkel centrum, gezien het toekomstig aantal bewoners van de wijk, tè groot van opzet is. Daarvoor wordt de volgende redenatie opgebouwd. Bij een koopkrachtbinding van 70% zullen de bestedineen in de v.g.m.-sector uiteindelijk 199.000 gul den bedragen (per week). De vloer pro duktiviteit is 250 gulden per vier kante meter verkoop vloer oppervlakte (v.v.o.). Door deze twee bedragen op elkaar te delen blijkt dat het benodigd aantal vierkante meters v.v.o. in de v.g.m.-sector 796 bedraagt (afronding 800 m2). De verhouding b.v.o. tot v.v.o. is 100:80 en dat betekent dan, omgerekend dat voor de v.g.m.-sector 1000 vierkante meter b.v.o. gereserveerd moet wor den. De gemeente gaat uit van circa 1300 vierkante meter. Volgens de berekening van Sperwer zal voor de d.o.g.-sector 335 vierkante meter b.v.o. beschikbaar moeten ko men; de gemeente denkt aan 825 m2 èn tenslotte voor de „dienstverlening" ook 335 vierkante meter b.v.o. (ge meente 375 m2). In het Sperwer-rapport komen Vink en Ophuis tot totaal 1670 vierkante meter bedrijfsvloeroppervlak. (gemeente 2500 m2). Dit totaal willen zij als volgt indelen: V.G.M.-sector - 700 m2 super markt; 75 m2 zuivel/kaas; 75 m2 aar dappelen, groente en fruit; 100 m2 bakkerij en 50 m2 rookartikelen (alles b.v.o.). In de D.O.G.-sector 100 m2 voor dro gisterij en klein kado-artikelen; 100 m2 voor klein textiel; 50 m2 voor bloemen en planten en 85 m2 voor boekhandel en kantoorartikelen. De 335 m2 „dienstverlening" wordt opgedeeld in 100 m2 voor een bank instelling; 80 m2 voor een apotheek100 m2 voor snackbar en 55 m2 voor een stomerij. Volledig assortiment In tegenstelling tot de gemeente zijn de heren Ophuis en Vink van mening dat er in het buurtwinkelcentrum Over hees een supermarkt moet komen met een „volledig" assortiment. De kon sument hoeft dan niet telkens naar een andere winkelvoorziening, zoals dat met een discountachtige supermarkt wel moet. Zij twijfelen er ook aan of een discount supermarkt wel rendabel te exploite ren zal zijn. Om dat te bereiken zal de discount-zaak klanten uit andere Soes ter wijken moeten aantrekken en daar mee wordt dan Soest's derde winkel- pool gecreëerd. En dat is in strijd met een visie van de gemeenteraad en wordt ook afgewezen door het Centraal Instituut voor Mid den- en Kleinbedrijf (CIMK). Resumerend zegt het Sperwerrapport dat erin Overhees, gezien het uiteinde lijk totaal aantal woningen (2300) en het totaal aantal wijkbewoners (ruim 6300 bij een gemiddelde gezinsgrootte van 2,75) slechts sprake kan zijn van een bescheiden buurtwinkelcentrum. Omdat de geplande bouwaktiviteiten vooral in de jaren '84 tot en met liggen, zo die plannen al gehand haafd kunnen worden, zal de opleve ring vooral voor de detaillisten tè vroeg liggen. (De huidige exploitant van de nood- winkel in Overhees, gebr. Den Blan ken, is aangesloten bij de inkoopcom binatie B.V. Sperwer Nationaal). sinds 1887 gespecialiseerd in de betere merken UTRECHT, Biltstraat 62 -68, tel. 030-712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8 -10, tef. 033 - 30124 Met een drukbezochte feestavond is afgelopen vrijdag de opheffing van de afdeling Soest van de Bouwbond van de NW en de fusie met de Bouw- en Hout bond van het NKV in het FNV gevierd. Dankbaarheid over wat gedaan was in de ruim zeventig jaren van het bestaan van de afdeling overheerste deze NW- avond en óók tevredenheid over de totstandkoming van de fusie. In zijn toespraak memoreerde voorzit ter W. van Leuveren de mannen van het eerste uur. In 1909 werd de timmer- liedenbond opgericht, waaruit in 1919 de ANB, de bouwbond, is voortgeko men. Dank bracht hij aan de initiatiefne mers van destijds: p. de Nooij, R. Rijksen, D. Lammerts en E. Grift. Hun werk vond nu zijn voltooiing in het georganiseerd samengaan van alle bouwvakkers. Door de fusie telt de bouwbond nu circa 240 leden: 110 van de NW en circa 130 van het NKV. Van Leuveren stak niet onder stoelen of banken dat hij bijzonder ingenomen is met de fusie. Wel betreurde hij het afscheid te moeten nemen van drie trouwe bestuurders; n.1. van secretaris Jan Hoekman, die de afdeling 25 jaar diende, van bestuurder Piet Vink die ook de 25 jaar volmaakte en van Piet Grift die, ondermëer als penning meester, de afdeling liefst 37 jaar trouw was. Van Leuveren betrok de echtgenotes van de drie bestuurders nadrukkelijk in de hulde. Hij bood hen bloemen en een envelop met inhoud aan. Een envelop met inhoud alsmede een horloge met inscriptie kregen ook de drie vertrekkende bestuurders. Grift, met de meeste dienstjaren, werd toegesproken door oud-bondspenning- meester H. van Dijk; de twee anderen werden voor hun inzet bedankt door bondsbestuurder A. Bargerbos. De avond werd ook bijgewoond door oud-afdelingsvoorzitter J. van den Bra- kel, de oudsecretaris de heer H. Muis, het bondsraadlid P. van Welzenes uit Amersfoort en de secretaris van de afdeling Scherpenzeel. Muzikaal werd de bijeenkomst opgeluisterd door de disc-jockey H. Schouten. De bouwbond-bestuurders v.l.n.r. H. van Dijk, P. Grift, J. Hoekman, P. Vink en A. Bargerbos. Foto: Herman van Dam I Acs J\J 'm nou zo <5hww Moöetoc sne«r\ NAAR AUTO VANOeRMeGR IN AMSASTOORr, oe SHOP IS 'S lATeePAGrTOT \Z UUR OVPN. «eBoeN veeu. ueoKe kaoo's J n pös oete neeft niet naar. 1 -HST «Rore WAeeNHuiS VOOR 06 AUTO ACCeTTOIABS FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT - TEL. 033-15548 INDUSTRIETERREIN „DE ISSELT" VAK A IN ELK MERK van 18 t/m 28 november De milieuvereniging „Soestdijk geen Stankwijk" heeft naar aanleiding van de door burgemeester en wethouders opgestelde ontwerp-beschikking bij de Hinderwetvergunning voor een vuilstort plaats aan de Verlengde Talmalaan een aantaal aanvullende kritische vra gen gesteld. Het betreft de vergunning aan de Grondexploitatiemaatschappij A. W. Kuyer Zn. B.V. te Soest. De vergun ning wordt beperkt tot het storten van bouwafval en er worden stringente bepalingen aan verbonden. Zo mag de stortplaats niet gebruikt worden voor stankverspreidend riool- vuil, faecaliën, kadavers, infectieus ziekenhüisafval,- slachtafval» -aard-, olieproduktèn, giftige chemicaliën of mengsels daarvan, bestrijdingsmid delen uit de landbouw, ioniserende stralen uitzendende stoffen die onder bepaalde omstandigheden gevaar voor de omgeving kunnen opleveren. Ge dacht wordt daarbij aan licht ontvlam bare of explosieve stoffen. In het stortgat mag geen vuil verbrand worden en het terrein moet door mid del van een deugdelijke afrastering voor onbevoegden ontoegankelijk wor den gehouden. Bepaald is ook dat het gestorte afval zich steeds in geëgaliseerde toestand moet bevinden en daartoe moet een shovel beschikbaar zijn. Dat gestorte en geëgaliseerde afval moet, met uit zondering van het stortfront, dagelijks met een laagje grond of zand ter dikte van dertig centimeter worden afge dekt. Er moet gestort worden in lagen en de laagdikte mag niet meer dan twee en een halve meter zijn, terwijl de breedte niet meer dan twintig meter mag bedragen. En tenslotte is bepaald dat het terrein èn de aanvoerweg steeds in zindelijke staat moeten worden gehouden. De milieuvereniging heeft er toch wat kritische vragen over. Zo wil men weten of bepaalde soorten bouwaf val uit te sluiten zijn. De vereniging zegt te weten dat er ooit haarlakpro- dukten en fotografisch afval is gestort en vraagt of daarnaar ooit is gedocht. „Is de lijst van uitgesloten afval wel compleet?", vraagt de vereniging. „Kan zo gevaar, schade of hinder van andere aard worden ondervangen?" Opgemerkt wordt ook dat het te storten materiaal al broeit en stinkt als het arriveert en dat het vooral bij een hoge luchtvochtigheidsgraad hinderlijk is voor omwonenden. Ook wil de vereniging weten of er gecontroleerd gaat worden en of de daarvan op te stellen rapporten ter inzage komen te liggen. Tenslotte vraagt de vereniging wat de toe komstige bestemming van het terrein gaat worden. Men hoopt op afdoende en volledige antwoorden. Het Waterleidingbedrijf Midden Nederland dat sinds afgelopen zomer op het gebied van voorlichting en mededeelzaamheid toch al niet zo'n beste naam in Soest heeft, handelt, zo blijkt ons, soms ook gevaarlijk nonchalant. Wat te denken van de volgende mededeling: „De bestaande metalen leiding naar het door u bewoonde perceel wordt op he den vervangen door een niet-metalen leiding. Als gevolg hiervan kan voor aar ding van de elektrische installatie niet of niet meer gebruik worden gemaakt van de waterleiding. Is uw elektrische installatie thans op de waterleiding ge aard, dan raden wij u aan ter vermijding van ongevallen, met het stroomleve- rend bedrijf overleg te plegen over de wijze waarop nu de aarding tot stand moet worden gebracht. Van bovengenoemde vervanging wordt tevens kennis gegeven aan het stroomleverend bedrijf". Er rijzen wat vragen, zeker voor men sen die overdag niet thuis zijn en 's a- vonds dit briefje in de bus vinden. Zou het WMN dergelijke werkzaamhe den niet plannen? En als dat wel het geval is, kunnen de bewoners dan niet ruim vooraf gewaarschuwd worden wat hen te wachten staat? De verandering kan immers gevaar opleveren, want het WMN schrijft zelf „ter vermijding van ongevallen..." Is het dan verantwoord de electrische installatie te blijven gebruiken of moet de bewoner dat zelf maar avonturen? Het WMN waarschuwt zelf het stroom leverend bedrijf; de PUEM dus. Mag dan aangenomen worden dat de PUEM, het gevaar kennende, uit zich zelf langs komt? Heeft het WMN dat met de PUEM afgesproken? Zo ja, waarom staat dat dan niet op het briefje? In de praktijk blijkt dat inderdaad het geval te zijn, maar ook de PUEM heeft zo haar eigen handelwijze. Ons is een geval bekend dat een PUEM-medewerker bij een woning aanbelt, waar een werkster (de bewo ners zijn overdag niet thuis) open doet. Zij weet niets van het WMN-briefje en de PUEM-man zegt alleen maar dat hij komt doormeten. De man ver laat de woning ook zonder een mede deling en zonder een briefje achter te laten. De bewoner hoort enkele dagen later, als hij de werkster toevallig spreekt, dat de PUEM geweest is. Er moet naar de elektriciteitsmaatschappij gebeld worden om te weten te komen of a. het bezoek te maken had met het WMN- gedoe en b. wat de bevindingen van de PUEM-man zijn geweest. Het blijkt dan allemaal in orde te zijn, maar de vraag blijft: „Moet dat nu allemaal zo?" De prijzen van water en electra lopen op ondanks minder gebruik en vermoe delijk „dankzij" minder afname. Per soneel kan niet aan de dijk gezet wor den al is er minder werk. Maar kan dan mogelijk de service aan de goed betalende klanten niet wat ver beterd worden? Voorbericht Een woordvoerder van het WMN zegt ons dat er altijd een voorbericht al gegeven wordt. Alleen in geval van nood blijft dat achterwege. En noodgevallen zijn er in de vorm van lekkages of anderszins kapot geraakte leidingen. Vernieuwingen, die in de planning zijn opgenomen, worden tevoren aangekon digd zodat de bewoners weten wat er aan de hand is. Zij kunnen tevoren maatregelen nemen. Overigens is het zo dat het officieel verboden is de elektrische installaties te aarden op de waterleiding. Alle in stallateurs weten dat en zullen het daarom ook niet doen. Maar er kunnen oude situaties zijn en daar heeft dan de WMN-waarschu- wing betrekking op. Theoretisch mag het dus niet voorko men dat de WMN-waarschuwing ach teraf gegeven wordt. Alleen in echte noodgevallen kan het voorkomen. De zaak zit organisatorisch „water dicht"; in de praktijk zou het moeten kloppen. De PUEM, zo wordt ons meegedeeld, stuurt een monteur/controleur op pad, daags na ontvangst van de WMN-me- dedeling. De man meldt zich steeds met het bericht dat hij „de aardlei- ding komt controleren" en hij heeft de opdracht bij vertrek te zeggen wat zijn bevindingen zijn. Een schriftelijk bewijsje daarvan wordt niet achtergelaten, maar ook hier is de zaak theoretisch voor el kaar. „Het ligt", zegt ons een PUEM-mede werker, „wel aan de monteur of hij deze theorie ook in praktijk brengt". Daar moeten we dan in ieder geval maar van uitgaan.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5