SOESTER COURANT en REISBUREAU GERTH ontdekten SAUERLAND tounngcarreis WILLINGEN dere is .essin sven! EVEN EEN WEEKENDJE WEG! (Sauerland) Retësom Fl. 195.- p.p. 8 Van Weedestraat 58 SOEST-Tel. 22144 Soesterbergsestraat 22 - Soest - Tel. 12683 Therapeutische» fteweaunasM.. Het is eigenlijk een compleet raad sel dat Sauerland zo lang een onont dekt gebied is gebleven. Want wat heb ben Zwitserland - Oostenrijk en Italië in de wintersportmaanden meer te bieden dan het wintersportgebied van onze Oosterburen? De bergen in Sauer land mogen dan in dit gebied niet ho ger zijn dan „slechts" 800 meter, maar daarmee is dan ook alles ge zegd. De wintersport kan men in Sau erland net zo onbeperkt beoefenen als elders. Bijna 150 skiliften aan het be ginpunt van de afdalingen voor gevor derden en beginnelingen, circa 20 aan gelegde en in goede staat verkerende Langlaufpistes, 5000 km. bewegwijzer- de wandelwegen en rondwandelingen, vele springschansen en zelfs een mo derne bob- en sledebaan zijn er tot uw beschikking tegen in vergelijking met andere landen relatief zeer lage prij zen. Maar ook de niet skiërs komen er aan hun trekken. Juist in het witte jaargetijde laat Sauerland zich van zijn mooiste kant zien. Prachtige na tuurtaferelen trekken aan het oog voor bij. Het is schitterend getuige te zijn van de kleurenpracht als het licht van de ondergaande zon door de sneeuw kristallen gebroken wordt. Sauerland, een gebied met onbeperkte mogelijk heden. Je kunt er in de wintertijd de dieren in het wild voederen, de druipsteengrotten bezoeken, of een ro mantische tocht met een arreslee gaan maken. Sauerland dicht bij huis Of u per touringcar van reisbureau Gerth, of met eigen vervoer gaat, zeker is dat de afstand tussen Soest en onze Sauerlandse pleisterplaats Wil lingen niet meer dan een reistijd van circa 5 uren zal vragen. Via Utrecht - Arnhem - Overhausen - autobahn Hannover - Keulen/Kassei - Anröchte en Brilon is de afstand niet verder dan 325 km. En dan wacht U het schitterende vakantie-plaatsje Willin gen. Een zomer en winter Kurort van uitzonderlijke klasse. Willingen, wat oppervlakte betreft te vergelijken met Soest, telt slechts 2500 inwoners die zomer en winter zijn aangewezen op tourisme. De plaats ligt op een hoog te van 543 meter, maar telt in de di recte omgeving bergen van circa 900 meter. De Ettelsberg is er zo een. Met de skilift naar boven en na aan komst ontvangen worden door een gastheer die in zijn hut vele vlammen de glaasjes kruidendrank heeft klaar staan die u in één teug soldaat moet maken. Een alcoholisch kruidendrank je waarvan de legende vertelt dat u, mits het glaasje in één teug wordt ge ledigd, gespaard zal worden voor Ettelbergse spoken, zelfs wanneer u de laatste skilift zou missen. Het is een bijna ongeschreven wet dat je eerst dit kruidendrankje proeft al vorens je in wintersport en andere Willinger-avonturen te storten. Der Sauerland Stern, een sprookje In Sauerland kan men alle kanten uit volgeboekt. Alleen al in 1980 waren er ruim 200.000 boekingen voor overnach tingen. Zo'n cijfer wijst er op dat mefi in die opzet slaagt. De populariteit van het hotel is vooral te danken aan de kwaliteit van het gebodene en de vele voorzieningen (waarvan vele gratis) die er voor de gasten ge troffen zijn. Het begrip service staat bij ons hoog in het vaandel en wij doen er letterlijk dan ook alles aan om het de gasten naar de zin te maken. Gasten die wij overhouden van de vele congressen die hier jaarlijks door par ticuliere en overheidsinstellingen wor den gehouden. Congresgangers die meestal voor het eerst met dit hotel kennis maken en er in hun vrije tijd met vrouw en kinderen terugkeren. De verwachting voor 1981 is dat wij een bezettingsraad van ruim 80% zul len halen. Er zijn practisch geen ho tels in West-Duitsland die ons dat na kunnen zeggen. Populair zijn vooral bij ons de week ends. Dat heeft te maken met drie zaken. De lage prijzen, de gasten die er wel eens een langer of korter week end uit willen en de belangstelling van verenigingen. Uit West-Duitsland, Nederland en België komen veel men sen in verenigingsverband naar ons toe om pot te verteren of om op diverse terreinen wedstrijden te houden. Ik noem skiën, langlaufen, kegelen en bowling. Daarnaast bestaat er ook de mogelijk heid om tegen aantrekkelijke prijzen een aantal dagen buiten het weekend bij ons door te brengen. Alles is er op gericht een zo groot mogelijke bezet tingsgraad te halen. Dat is de enige verklaring voor de relatief lage prij zen". Ruud Zillig, nauwelijks tijd voor een vraaggesprek, wordt door de receptie opgeroepen en is elders in het gigan tische complex in de weer zaken te regelen en te organiseren. Een per fecte organisatie die in niets doet ver moeden dat er dagelijks zo'n duizend gasten op hun wenken worden bediend. Geen enkele sport is na de oorlog zo uitgegroeid tot een industrie als het skiën. In Sauerland, met name in Willingen, kan men er voor terecht. Wie het eens wil wagen: broeken, ski's en schoenen kunnen tegen aanvaardbare prijzen worden gehuurd. Het is geen toeval dat de A.N.W.B. wat „gipsvluchten" betreft aan dit gedeelte van Sauerland een slechte klant heeft. Geen duizen den meters hoge toppen in dit unieke sneeuwgebied. Schitterend glooiend bergterrein waarop men zich nagenoeg risicoloos kan voortbewegen. Op de skilatten vanaf de hellingen, langlau fen in het dal, of zo maar een frisse neus halen tijdens wandelingen in zon en sneeuw. Soester Courant en reis bureau Gerth hebben, voor zover U er nog niet mee bekend was, een heerlijk stuk wintersportland voor u ontdekt. Een buitengebeuren voor be ginners en gevorderden, binnen wacht u de sfeer - warmte en gezelligheid van hotel Der Sauerland Stern. Wie zichzelf eens wil verwennen kan daar voor bij reisbureau Gerth terecht. Wintersport ten voeten uit liste terecht en wie de spieren eens extra wil verwennen moet zeker niet verzuimen een dagelijkse duik te ne men in het therapeutisch zwembad met een bijna tropische watertempe ratuur. Wij deden het (ook al weer gratis) iedere dag en dan rest slechts één conclusie: daar knapt een mens van op. En dan de zorg voor de in wendige mens. De dagen die wij in dit fantastische hotel doorbrachten wa ren gebaseerd op logies met ontbijt. Wat het laatste betreft past slechts één conclusie: meer dan perfect. Via het zelfbedieningssysteem heeft u een onbeperkte keuze uit: koffie, thee, melk, vruchtensap, verschillende soorten brood en broodjes, jam, mar melade, honing, diverse soorten vlees waren en kaas, eieren, kwark en corn- flakes. Een samenstelling waar mee zelfs de onverzadigbaren uit de voeten kunnen. Omdat wij niet aan een maaltijdenplaats gebonden wilden zijn speurden wij elders in Willingen naar gezellige eethuisjes voor lunch en di ner. Daarover straks meer. Ook de avonduren zijn in dit hotel een bele venis. Voor jongelui een slechts ter plekke luid hoorbare disco, elders in het ho tel de rustige bierbar Maximilian, een koffie-shop, terwijl twee gerenom meerde dansorkesten op verschillende plaatsen met levende muziek danslus- tigen begeleiden. Wie er toch de voorkeur aan geeft in het hotel te lunchen of dineren kan te recht in het hotelrestaurant of het grill-restaurant. Zoals gememoreerd, wij deden dat niet. Voortreffelijke keuken Wie zich tegoed heeft gedaan aan het uitstekende ontbijt zal ontdekken dat de lunchtijd zich dagelijks te vroeg aandient. Met een simpele omelet, of verrukkelijk en zeer betaalbaar gebak wordt al spoedig aan de knorrige vraag van uw maag voldaan. Wanneer de zon ondergaat en het met skiën of wandelen is gedaan dan stelt de maag aan de sportieve wintersporter andere eisen. Bij de receptie van het hotel is het een komen en gaan van vakan- tie-gangers die sleutels ophalen tenein de zich op de kamers te verkleden, er een zelf meegebracht neutje naar binnen te slaan en plannen te maken voor het avondeten. Een avond brach ten wij door in het restaurant van het hotel. Best smakelijk, maar de gezel ligheid ontbrak er. Attente obers bezorgen in een hoog tempo de bestellingen zodat je binnen een half uur van tafel bent. De vol gende avond een bezoek gebracht aan Sir Henry, naam voor een eenvoudig maar oergezellig eethuis. Twee keer vallen drie keer opstaan, de afstand kan dus ook geen bezwaar zijn. „Twee soep, een Zigeunerschnitzel en een ge bakken tong met alles erop en eraan" luidde de bestelling. Dit alles wegge spoeld met een sherry, een Stein- hager 2 glazen heerlijk schuimend Duits bier leverde een eindrekening op van 44 gulden. Gezien de uitstekende kwaliteit, gezellige sfeer en correcte bediening een koopje. De laatste avond van onze korte vakantie hebben we café-restaurant Alt-Willingen be zocht eigendom van de familie Sieg- frief v.d. Heide. Wie voor een culi nair avontuur vanuit het hotel een kwa- tiertje over heeft zal voor die moeite ruimschoots worden beloond. Alle 120 zitplaatsen van het restaurant bieden een schitterend uitzicht op Wil lingen bij avond. Verstopt in de sneeuw, wakker gehouden door vro lijke lichtjes, rustig rijdend verkeer en het gebeier van kerkklokken. Sieg- fried is in dit huis de maestro. Op een ingebouwd comfoor verschijnt een grote braadslee met kalfsvlees, een rollade van gehakt en lendebief stuk. De maestro zelf geeft de aanwij zingen hoe alles dient te worden bereid. Twaalf sauzen, stokbrood, sla en boter zijn de begeleiders van dit kostelijke gerecht. Je moet er de tijd voor nemen en het wijnadvies van gastheer Sieg- fried zeker niet in de wind slaan om er een gastronomisch hoogstandje te beleven. Wel weten dat u er niet on aangekondigd aan tafel kunt plaats ne men. Naast telefonische reservering, Willingen 6205, wil de patroon telefo nisch graag van u vernemen naar wel ke vlees- of vissoorten uw voorkeur uitgaat. Wie Alt-Willingen niet heeft geproefd is wat ons betreft niet in Sauerland geweest. En wat de calo rieën betreft: de benenwagen gebrui ken en het leed is snel geleden. Moderne aanpak Terug in hotel Der Sauerland Stern hebben wij de laatste avond van ons bezoek gesproken met RUUD ZILLIG, Rotterdammer van geboorte, 23 jaar oud en werkzaam als eerste assistent van de directie van Der Sauerland Stern. Aan hem de vraag gesteld hoe het mogelijk is dat het hotel tegen zeer lage prijzen zoveel te bieden heeft. Ruud Zillig: „Dit hotel is nu zes jaar oud. Het is in ruim V& jaar gebouwd en heeft een slordige 60 miljoen gul den gekost. De mensen die hier hun geld in hebben belegd zijn natuurlijk geen filantropen. Ze willen winst ma ken en daarom is het noodzakelijk dat het hotel practisch het gehele jaar is Gratis zwemmen in heerlijk verwarmd water Het mag dan waar zijn dat wie verre reizen doet veel kan verhalen, over dicht bij huis valt ten minste even veel te vertellen. De Soester Courant is op uitnodiging van reisbureau Gerth de af gelopen winter op ontdekkingstocht gegaan naar het West-Duitse Sauerland, teneinde aan de weet te komen welke mogelijkheden er zijn onze lezers in het land van de duizend bergen een sportieve of romantische vakantie te bezorgen tegen aantrekkelijke prijzen. Vakantie, of zo maar een extra lang weekend. Over deze en andere mogelijkheden vertelt deze wintersport pagina in woord en beeld. Sauerland - het plaatsje Willingen en het grandioze, ruim 500 kamers tellende „Der Sauerland Stern" hotel, staan in dit reisverslag centraal. Men kan er biljarten en bowlen, ke gelen. Het hotel telt zes overdekte tennisbanen, een overdekt zwem bad, een sauna. Ook is het aan te be velen de schaatsen mee te nemen, want van de overdekte ijshal wordt graag gebruik gemaakt. Zelfs de dagelijkse ochtendgymnastiek ontbreekt niet op het programma. Da mes kunnen er tegen betaalbare prij zen altijd bij een schoonheidsspecia- Hotel Der Sauerland Stern van 14 t/m 17 januari 1982 (reductie voor 3e en 4e persoon) Voor nadere inlichtingen en boekingen: In Willingen is het Kur- en Sporthotel Der Sauerland Stern door reisbureau Gerth voor de lezers van de Soester Courant gereserveerd. Zoals reeds eer der in dit verhaal werd vermeld een hotel met ruim 500 kamers. Een derge lijke accommodatie doet veronder stellen dat je in een soort slaapfabriek de nachtelijke uren van je verblijf gaat doorbrengen. Het tegendeel is waar. Slechts drie dagen en nachten hebben wij er doorgebracht, te wei nig om van alles kennis te nemen. De opsomming van wat wij er zagen, desondanks toch indrukwekkend ge noeg om u er van in kennis- te stel len. Zalen van hotelkamers met heer lijke bedden. Iedere kamer heeft een schitterend uitzicht en is voorzien van radio, televisie en koelkast, terwijl ook een balkon niet ontbreekt. Evenmin zult u er tevergeefs zoeken naar een ligbad met douche. Voor het geval dat er sprake is van windkracht 9, het onafgebroken regent en sneeuw ontbreekt, zijn er tal van mogelijkhe den zich binnenshuis te vermaken.

Soester Courant | 1981 | | pagina 9