O Volop boeken d<&adhouder [et Fotopraethuys in beeld U I m m voor iedereen voor elke prijs Dij! Deelnemers Sint Nicolaas/ Kerst Aktie m m.9o boekhandel Siffl wmm Gemeente wil tekorten peuterspeelzalen overnemen Tentoonstelling „Het Oranjehuis - zo'n 100 jaar geleden" krijgt reeds gestalte december a.s.) 10DE NGEVEND IEN iade 47 Baarn 4-12672 3 1982 wordt een fantastisch scheurkalender j aar Rien Poortvliet's Schitterende kijk- en leesboeken 49.50! 59.90 90 Jj^ben ïffWfWÏl Lekkere leesturven voor de lange winteravonden Spanning en avontuur Toon Hermans de meest gelezen schrijver van Nederland. Literaire Paperbacks Voor elk wat wils 5.— 9.90 8.90 15.- 19.50 12.50 boekhandel métvo Bistro de Dissel rwFS wSSÊmil mm tan (mm ra MS; h •ï-' De Oudheidskamer meldt: ■Ml 8 type: N i -73-78-83-88 cm. 83-88-93 cm. ■opend. 130 uur. Soester Courant van woensdag 25 november 1981 «roerde wiriterlaars- ezool - gemakkelijk t juchtleder NORD-WEST-RUG schilderijen Mooie dia's rog briljanter een goed vorden gepro- urn. Wanneer hij genoeg tegin mei tot en met half npera turen onder de 0°C ld worden als er kans op l buit bij :sen werd het afgelopen broken. De buit bestond uit geld, bankcheques en Uit de hal van een wo- olonieweg verdween een strippenkaarten, een bril urocheques, twee porte- respectievelijk 350- en een bankpasje. De dader :h toegang tot de woning breken van een deur. verd in dezelfde nacht en woning aan de Eiken- !r werd een deur gefor- it bestond uit een geld- 0 gulden, drie cheques, 1 een bankpasje en een ït honderd gulden. Het "d teruggevonden aan de ïg aan het Claroensteker- jewenst bezoek. De keu- 3 geforceerd en uit de erd een tas weggenomen :heques en een betaalpas. üddels terecht. Ze werd n een postbus aan de Den 3en uit een bouwkeet aan laan elf pakken steenwol en. De waarde van de den. geef eens wat méér letters geef'n beek Bescheurkalender 17*50 Wibo's Ophangkalender 17*50 Pieter Goemans Puzzlekalender 15*00 Maja Krans Receptenkalender Wat eten wij vandaag?17*50 Slank, fit en gezond kalender 17*50 f 17,50 ||llr NIEUW: De Oproep der kabouters slechts Leven en werken van de kabouter Het Brieschend paard (goedkope editie)52.— Hij was van ons Jachtteke- ningen 57.— Te hooi te gras Van de hak oo de tak 62.75 Vossen holen Colleen (Doornvogels) McCullough: Obsessie34.50 Catharine Gaskin: Lady Brandon 32.50 Cynthia Freeman: De poort van het geluk34.90 Victoria Holt: Gemaskerde betovering/ Vlammen in de nacht39.50 Belva Plain: Uit liefde voor de mens 34.50 Collins /Lapierre: De vijfde ruiter29*50 Ludlum: Het parsifal mozaïek28*50 Evelyn Anthony: Het Sasanovkomplot 15*50 Koos van Zomeren: Minister achter tralies 19*90 Ken Follett: Door het oog van de naald27*50 MacLean: Rivier des doods, nieuw, geb19*90 Paperback edities van MacLean, Deighton, Bagley, Innes, van Gulik vanaf 14.90 NIEUW: Ik heb het leven lief17*50 Alles is heimwee 14.90 Liggen in het gras14.90 Fluiten naar de overkant 14.90 j Dagboek: Tussen Mei en September 16*90 Clownerietjes 14*90 Waar ben je? 16*90 Over Toon Hermans: Clown in klompenland 19*50 Jan Wolkers: Brandende liefde 20.— Alle verhalen 25.- Peskens: De man met de urn ...21.90 Maarten 't Hart: De zaterdag- vliegers 21*50 Conny Sluysmans: Vrouwenpoëzie 22*50 Etty Hillesum: Het verstoorde leven 24*50 John Kennedy Toole: Een samenzwerina van idioten32.50 Stop! Een gids voor mensen die met roken willen stoppen Sapristi, uitspraken van Van Agt De Hongaarse kubus voor gevorderden Jos Brink: Allemaal poppenkast Het grote blufboek Groot Nederlands Fileboek VAN WEEDESTRAAT/ HOEK STADHOUDERSLAAN SOESTERBERGSESTRAAT 53 SOEST TELEFOON 12419 Jaarvergadering FdA-Soest Vanavond, woensdag 25 november, anvang 20.00 liur, wordt in het dorps huis De Borg in de wijk Overhees de 'aarvergadering gehouden van de af- "eling Soest van de Partij van de irbeid. Na behandeling van de jaar erslagen van de secretaris en de enningmeester komt er een bestuurs verkiezing aan de orde. Piet Vet treedt af en stelt zich niet neer herkiesbaar. Kandidaten zijn Jo- sien Klazinga, Charley Luczycki, Hen- ny Jansen en Anneke Wolthuis. Na de ■ondvraag wordt met de leden in beslo tenheid verder vergaderd in verband met de raadsverkiezingen van volgend jaar mei. Dagelijks geopend van 17.30 - 24.00 uur. 's Maandags gesloten. Burg. Grothestraat 16 - Soest Telefoon 02155 -1 72 49 Marian en Dik van Wijngaarden is beide Kerstdagen geopend. Wij bieden U de keuze uit twee menu's van vijf gangen. Met de Kerstdagen hebben wij gedekte tafels. Openingstijden van beide Kerstdagen zyn van 20.00 tot 24.00 uur. Reserveer tijdig. Tel. 02155-17249 ">»U ifal,-ff III - S Engel moet zijn naam eer aangedaan hebben toen hij bovenstaande lucht- toto maakte. De foto Is gemaakt vóór de verbouwing, die deze week afge vild Is. Wekenlang hebben Cees Engel en zijn medewerkers verbouwd teneinde et Fotopraethuys nog kompleter te maken. Het resultaat kunt u donderdag- ïlddag aanstaande komen bewonderen. Om half twee komt Nico Haak de to- vernieuwde zaak heropenen door middel van het doorknippen van een e aangebracht lint. Vie vervolgens de zaak binnengaat Fzal getroffen worden door de opvallen- f de verruiming van de winkel. De stu- fdio is aanmerkelijk vergroot, waar- 1 door nu ook portretopnames gemaakt I kunnen worden van grotere groepen I tot ongeveer acht personen. De show ruimte is vergroot en tegelijk is het hele assortiment in de diepte uitge breid. Hierdoor heeft de klant een gro tere keuzemogelijkheid. Volstrekt nieuw is de video-afdeling. Inspelend op de jongste ontwikkelin gen heeft Cees Engel gemeend ook gro te aandacht te moeten gaan schenken aan het videogebeuren. Net als iedereen is Cees Engel ooit begonnen op zijn buik in de box. Maar al jong had hij de box op zijn buik. Met andere woorden, de belangstelling voor de fotografie is hem met de pap lepel ingegoten. Reeds in 1929 had zijn vader in Haarlem een fotozaak. Deze bestaat nog en is inmiddels uitgebreid zodat een zoon daar nu de leiding heeft over vier fotozaken. Ook de an dere kinderen (4 in totaal) hebben eén eigen fotozaak; twee zussen in res- pektievelijk Lisse en Hillegom en na tuurlijk Cees Engel in onze woon plaats. Dat alles op fotogebled zijn grote interesse heft, blijkt uit een uniek fo tomuseum, dat een eigen plaats heeft gekregen in een hoek van de modern Ingerichte zaak. Daar zijn zo'n tweehonderd filmkame ra's, projektoren en fototoestellen te bewonderen. Desgewenst kunt u al lerlei wetenswaacdigheden verkrij gen. Als lid van de Camera Oldtimer Club is Cees Engel goed op de hoogte van de geschiedenis van de fotografie. Maar ook voor informatie over uw mo derne kamera of over wat dan ook op dit gebied kunt u altijd eens ko men praten. Met een beetje geluk krijgt u, net als onze verslaggever een kop koffie ingeschonken. Niet voor niets bent u in een fotopraet huys! Burgemeester én wethouders stéllen de raad voor de tekorten over 1981 en 1982 van de Stichting Peuterspeelzalen Soest te subsidiëren. Het betreft ex ploitatiekosten van circa 25.000 gulden voor 1981 en van circa 15.000 gulden voor 1982. Daar staat dan tegenover dat het Stichtingsbestuur maatregelen zal treffen om ingaande 1983 te kunnen werken met een sluitende exploitatie. Als dat niet lukt, dan zal het bestuur in ieder geval geen geroep doen op finan ciële steun van de gemeente. In het overleg met het gemeentebe stuur heeft de stichting aangegeven via een aantal offers de exploitatie weer gezond te maken. Niet getornd wordt aan de gemeentelijke subsidie van vijftig procent in de goedgekeurde per soneelslasten. De door de stichting voorgestelde V j r' 'r 'maatregelen worden nu al in uitvoe ring genomen, maar zullen eerst in de loop van 1982 effect sorteren. Het gemeentebestuur is wat dat betreft overigens van mening dat het aan de stichting overgelaten moet worden of het in de ouderbijdrage wel of niet wil differentiëren. Het betekent, wordt er in het voorstel aan de raad bij gezegd, dat de finan ciële consequenties van een differen tiatie binnen de begroting van de stichting moeten worden opgevangen en dat daartoe geen extra subsidie zal worden toegekend. In het voorstel wordt verder ook ver meld dat één lid van b. en w. zich met dit voorstel niet kan verenigen ,,uit vrees voor gewenning aan een hogere subsidie". De raad behandelt het voorstel in de vergadering van 16 december. De Oudheidskamer aan de Ferdinand Huycklaan is druk bezig met het organi seren van een tentoonstelling over het Huis van Oranje, zo'n honderd jaar gele den. Men probeert op alle mogelijke manieren interessante brieven, boeken, borden, gebruiksvoorwerpen, foto's en andere herinneringen te verzamelen waarmee men de tijd vanaf Willem II (1792-1849) tot en met Wilhelmina (1880- 1962) in de herinnering terug wil roepen. Eerdere berichten rondom deze plan nen hebben reeds geleid tot aardig wat leuke reacties van mensen zowel in als buiten Soest, die hun medewerking graag willen verlenen. Bekendheid Praten met de heer P. v.d. Breemer, secretaris van de Stichting Oud Soest, die de belangen van de Oudheidkamer behartigt, brengt aan het licht dat het het Bestuur voornamelijk te doen is om de belangstelling voor de Oud heidkamer in brede kring te wekken. De Stichting heeft de stap om de boer derij te huren een paar maanden ge leden gezet en naast de voorbereidin gen die er worden getroffen om het geheel bewoonbaar en Oudkamer"- rijp te maken, is er voortdurende geld zorg. De heer v.d. Breemer hoopt met mijn medebestuursleden, door regel matig aktiviteiten op touw te zetten, veel Soesters naar de Ferdinand Huycklaan te kunnen lokken". Dat kan alleen als er ook werkelijk goede dingen te zien zijn. En dat zal met de op handen zijnde tentoonstelling over ons Koningshuis zeker het geval zijn. Films Naast allerlei attributen, die per lid van het Oranjehuis zullen worden ge groepeerd, zodat meteen duidelijk zal zijn welke voorwerpen bij of aan wie hebben behoord, zijn er twee neven- aktiviteiten gepland. Zo ls het inmid dels zeker dat er op gezette tijden films zullen worden gedraaid die ge leend zijn bij de Filmotheek van de Rijksvoorlichtingsdienst in Den Haag. Er zal vermoedelijk keus zijn uit een zestal interessante films die o.a. de te rugkeer van Koningin Wilhelmina in Nederj^nd laten zien. Andere titels zoals ,,Onze Prinsesjes", ,,De eerste Koninginnedag op 30 april", „De Ko peren Bruiloft van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard", en „Onze Koninklijke Familie", belo ven ons weliswaar geen beelden van honderd jaar geleden, maar zullen, zowel jong als oud, zeker boeien met prachtige momenten uit een sympa thiek Koninklijk verleden, waarbij, zo staat in de catalogus te lezen in een tweetal films „kinderen uit Soest en Baarn" een rol spelen. Een tweede aktiviteit, die men ten uit voer wil brengen is een postzegelten toonstelling. Het Bestuur zoekt momenteel kon- takt met de Soester Postzelvereniging om te onderzoeken of er voor een der gelijke aktiviteit, passend in het ge heel, belangstelling bestaat. Het ligt dan in de bedoeling om de postzegel-afdeling in de prachtige op kamer te installeren. Onderzocht zal ook worden of een ruil beurs kan worden georganiseerd. Wie helpt Dat de organisatie op zich veel arbeid vraagt mag zonder meer worden aan genomen. Men komt dan ook handen tekort. Vooral waar het straks op het „bewaken" van al het oude schoons aankomt kan het Bestuur van de Stichting Oud Soest wel hulp gebrui ken. Meldt u aan bij de heer Van de Bree mer, Vosseveldlaan 21. tel. 13910. Ook zij, die menen bijdragen aan de tentoonstelling te kunnen leveren, ge lieven kontakt op te nemen met de heer Van den Breemer. U kunt dat dagelijks doen. behalve 's zondags. De tentoonstelling wordt gehouden 18 december 1981 tot en met 10 januari 1982 en zal bijna dagelijks geopend zijn. Om de kopers in Soest enig inzicht te geven, welke winkeliers deelnemen aan de aktie: Decembermaand/ Gezellige maand laten wij hieronder straatsgewijs de deelnemers volgen. Vraag uw zegels bij Beetzlaan Kaashandel Robberse Birkstraat Foto Optiek Van Essen Fa. van Woerkom, meubelen Fa. Kortekaas, levensmiddelen Bakkerij Faas Burg. Grothestraat Slijterij Ben v.d. Linden Meilofs behang Geijtenbeek Bloemsiérkunst Hulleman Optiek Studio Karla Karwoczik Dalweg Supermarkt Jan Koot Eigendomweg Bloemisterij Van Oest F.C. Kuiperstraat Binnen en Buiten verlichting Gallenkamp Pelsweg Rijwielhandel de Bruin Kamperfoeliestraat Bloemenmagazijn Buxtorff Kerkstraat Systel Open haarden Bakkerij van B rum melen Kindermode Mikimo Kaashandel Pieter Bor Koninginnelaan Boutique Anneliese Frank Doe 't Zelf Louise Fashion Zuivelhandel Jak Drogisterij De Pil Drogisterij At Breij De Gulle Lach Hakkenbar Sjoe Textielhandel Tolboom Krommeweg Rijwielhandel Grift Laanstraat Sigarenmagazijn Van Tienen Marjo Kadoshop Meubelhalde Rond Drankenhal Ben Rademaker Bakkerij Rademaker Nieuweweg Jadi's Mode Fa. ter Horst verlichting J. C. Spruit Doe 't Zelf De Stronk Kunstnijverheid Zaadhandel Spruijt Nieuws traat Groente- en Fruithandel 'tHart Slagerij den Blanken Sigarenmagazijn Botzenhardt Levensmiddelenbedrijf Hilhorst Nieuwerhoekplein Banketbakkerij Oudwater Garage Stam Nijverheidstveg Houthandel Wolfsen Ossendamweg Bakkerij van Brummelen Rembrandtlaan Juwelier Van Setten Soesterbergsestraat Bakkerij V.d. Meij Sporthuis Eb Kareisen Groente en fruit B. H. ten Brinke Drogisterij van Amerongen Wijnandswoninginrichting Suisse Modehuis Adama Soester wijnhandel Manders Sigarenmagazijn H. J. Meijering Foto Van Oosten Brandsma, glas en verfhandel Horlogerie Van de Weerd Ijzerhandel Hooijer Fa. Nilson Boekhandel van de Ven Kaashandel Robberse Supermarkt Centra De Graaf Slijterij Ben v.d. Linden Foto Astra Smitsweg/Smitshof Drogisterij Kok Bakkerij van Buuren Slagerij Bakker Speelgoed/Huish.art. V.d. Broek V.d. Fliert, tabak, lektuur en fournituren Spoorstraat Fa. Tolboom Steenhoffstraat Electrotechnisch Bureau v. Schalkwijk Wijnhandel Brouwer Sigarenmagazijn Akkerman Kapsalon Hans Wewer Fa. Koeleman Electrisch Inst. Bur. Bosboom Boutique des Fleurs Torenstraat Banketbakkerij Van Dogterom Fugers Lederwaren Veldweg KaVe Doe 't Zelf Centrum Van Weedestraat Sigarenmagazijn Pieneman Kantoorboekhandel Immerzeel Gielen Ijzerwaren Middelman Mode Tip-Top Schoenhandel Dorrestein Would be Dames mode Brilcentrum Nota Drukkerij Smit Fa. Reehorst, Groente- en Fruit Nic. van Dam, Schoenen en Sport Aalsmeers Bloemenhuis Juwelier Colitico Modehuis De Ster Sigarenmagazijn Van Kleef Bonneterie Mevrouw Quik Rijwielhandel Homoet Radio TV Schoemaker Joh. Mets, delicatessen Tiffani De Stadhouder, boekhandel Weteringpad Davo Ijzerwaren

Soester Courant | 1981 | | pagina 10