Jubilerende kerkzangers Lezing voor leden Historische Vereniging Soest 1981 4 VVV nieuws Landbouw van prehistorie tot heden. KERSTFEEST Filmhuis Artishock met dubbele filmavond Kinderfilmhuis van Artishock Meningen van lezers St. Nicolaas ideeën Van Oosten Fotografie Uitbreiding gebouw gemeentewerken wordt bekeken Lekke gastank Inbraak in café Bejaarde automobilist tracht aanrijding te verdoezelen Pseudo-drank- controle In memoriam Antoon van Hornsveld 11 Soester Courant van woensdag 25 november 1981 11 Poëzie in de Speeldoos, dichters en drukkers en boekenmarkt op zondag 29 november om half 3. Voor de liefhebbers van ULTRAVOX. Zij treden op in Carré op zondag 13 december. Prijzen 30.-, 25,- en 20,-. Op 29 november gaat het toneelstuk KASEV1IR EN KAROLINE van het pu- bliekstheater in première in de Stads schouwburg te Amsterdam. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 novem ber organiseert Artishock weer zijn jaarlijkse Sintekraam. Deze Sinter- klaasmarkt wordt op 27 november door Sinterklaas persoonlijk geopend om 19.00 uur. Op zaterdag is de openings tijd van 10.00-17.00 uur. Vanaf heden kunt u bij de VVV weer schaatskaarten voor de Petersbaan ko pen, voor de leeftijd tot en met 14 jaar 4,- en volwassenen ƒ8,-. Op 27 november treden voor u op James Whik and the Blacks in Muziek centrum Vredenburg te Utrecht. Toe gangsprijzen 15.-. In het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden kunt u tot 3 januari '82 een tentoonstelling bezoeken over „In dianen van Mexico, Azteken in 't ver leden, Nahua's van heden". Openings tijden ma. t/m za. 10.00-17.00 uur, zo. 13.00-17.00 uur. In het Stedelijk Museum te Alkmaar is een tentoonstelling „de Gouden Naald". Hier kunt u de 45 mooiste merklappen bewonderen. Geopend tot 30 november ma. t/m do. 10-12 en 14-17, vr. 10-17, zo. 14-17 uur. Op 29 november is er in de Rai in Am sterdam een tentoonstelling van mi neralen en gesteenten. Van 15 december t/m 31 januari treedt Jos Brink op met de musical „Ameri ca- Amrica". Vanaf heden kunt u plaatsbespreken. De prijzen der plaatsen zijn 30.-, 25.-. 20.-, 15,- en 10.-. In het gebouw van de Zwolsche Al gemene Verzekeringen, Oudenoord 33 te Utrecht is van 27 november - 23 december een schilderijententoon stelling van de schilder Armand Cam- pi. De openingstijden zijn van ma. t/m vr. 9.30-17.00 uur en za. 11-16 uur. De Rotterdamse Zesdaagse is weer in het sportpaleis Ahoy en wel van 15 t/m 20 januari 1982. Vanaf heden kunt u hiervoor weer bespreken. Op donderdag 26 november kunt u in Artishock weer genieten van de film Vrouwenstad. Aanvang 21.00 uur. In de Oude Kerk is op 28 november a.s. een concert met werken van J.S. Bach, Quantz, Schickhard, Handel en Bellinzani. Medewerking wordt ver leend door Christine Jansen, sopraan, Lex Vos, blokfluit. Piet Dhont barok- hobo, Inge Bouten, barokhobo, Willem Bouten, barokcello en Jan Jansen, cla- vecimbel. Toegang 7,50, CJP/Pas 65 5.-. An Michielsen exposeert composities in steen en veren in de benedengangen van theater 't Spant te Bussum van 21 november t/m 5 december. Open. tijden ma. t/m vr. 10-16 uur en za. van 10-12 uur. Op 28 en 29 november kunt u een leu ke stadswandeling maken door Delft. Vertrekpost is de stationsrestauratie, waar u ook de VVV routebeschrijving kunt krijgen. Men gaat door vele steegjes, langs grachten en ook kunt u gratis een be zoek brengen aan de Candelaar, een atelier waar Delfts aardewerk wordt vervaardigd. Heeft u al eens een kasteel bezocht? Bij ons kunt u gratis een boekje met kastelen en landgoederen komen afhalen. Een kado zoeken voor vriend, familie of relatie moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Makkelijker kunt U het zichzelf en de ontvanger niet ma ken. Vrije keus in Soest en Soesterberg bij een zeer groot aantal winkeliers. Foto: Herman van Dam Enkele leden van het kerkkoor „St. Cecilia" van de Petrus en Pauluskerk werden zondag j.l. gehuldigd vanwege hun lange staat van dienst als kerkzanger. Het waren de heren Aart van Doorn, die 40 jaren zanger was en de heren Piet Hilhorst en Gerard Beijer, beiden 25 jaren. Na een feestelijke Eucharistieviering in de Petrus en Pauluskerk, ontvingen zij een medaille en oorkonde, die voor de- ze gelegenheden beschikbaar wordt gesteld door de Ned. Gregoriusvereniging, uit handen van pastoor Buisman, pas toor van die kerk. In bijzijn van het gehele koor en haar dirigent sprak pastoor Buisman de zangers toe en dankte hen voor hun jarenlange inzet als kerkzanger. Hierna bleven allen nog een uurtje gezellig bijeen. Morgen, donderdag 26 november, aan vang 20.00 uur, houdt de heer G. v.d. Beemt in gebouw Credo aan de Ju- lianalaan een lezing voor de leden van de Historische Vereniging Soest. Zijn onderwerp is: „Landbouw van prehis torie tot heden". Aan de hand van dia's zal hij vertellen wat de archeologen allemaal te weten zijn gekomen over de levenswijze van onze voorouders; hoe zij woonden en werkten. Ook zal door hem ingegaan worden op de ver anderingen die ons landschap in de loop der eeuwen heeft ondergaan. De heer v.d. Beemt, tot voor kort voorzitter van de Historische Ver eniging Soest, is benoemd tot mede werker van het „Drents Museum". Hij moet daarom afscheid nemen van Soest en hij doet dat met de eerder vermelde lezing. Van bijna twee en een half duizend jaar, van de bronstijd tot de middel eeuwen, moet aan de hand van de resultaten van het opgravingswerk, het beeld van ons land gereconstrueerd worden. Op honderden plaatsen wordt Op beide dagen serveren wij u een uitgebreid diner om 16.30 en 20.00 uur. Voor de kinderen hebben wij een eigen speelhoek en een speciaal kindermenu. Prijs per couvert 52,50. s BIRKSTRAAT 108, SOEST 02155-13720^ daartoe door archeologen onderzoek verzicht. Vanaf de bronstijd zijn er inmiddels gegevens verzameld over de afme tingen en de indeling van boerderijen. Tot in de middeleeuwen hadden alle huizen een houtskelet dat in de bodem was verankerd. Bij opgravingen ko men de kuilen waarin de stijlen van gebinten en wandpalen waren ge plaatst weer te voorschijn. In Orvelte in Drenthe is een recon structie van zo'n behuizing gemaakt. Verondersteld wordt dat ook hier in Soest omstreeks het jaar 1000 na Chris tus, de boerderijen er ongeveer zo hebben uitgezien. In de lezing zal de heer v.d. Beemt ook ingaan op het ontstaan van de Soester duinen en op het aanzicht van het stroomgebied van de Eem in vroeger tijden. Wat is door het ingrijpen van de mensen daaraan veranderd; wanneer kwam de verkaveling van de Eem- polders tot stand en wanneer is de polder in cultuur gebracht. Het belooft een interessante avond te worden. Flehite Door het bestuur van de Historische Vereniging Soest is een vorm van Een in Orvelte gereconstrueerde boer derij uit de ijzertijd samenwerking gevonden met de Ar cheologische Werkgemeenschap voor Nederland (A.W.N.) afdeling „Vallei en Eemland". Als gevolg daarvan kunnen de leden van de Soester vereniging gratis de lezingen bezoeken die deze winter in het museum Flehite te Amersfoort gehouden worden. Het betreft op 26 januari a.s. een lezing over „de Ijzertijd"; sprekers prof. dr. W. A. van Es, drs. W. J. van Tent en C. M. Blommenstein; op 23 maart „De vroe ge Middeleeuwen"; spreker prof. dr. W. A. van Es en dr. W. J. van Tent en op 27 april „De late Middeleeuwen", spreker dr. J. G. W. Renaud. „Ons Oranjehuis" De werkgroep „Oud Soest" van de Historische Vereniging is hard aan het werk om de (Soester) oudheidkamer aan de Ferdinand Huijcklaan tegen Kerstmis officieel te kunnen openen. Er wordt dan een tentoonstelling geor- geaniseerd over „Ons Oranjehuis, onge veer honderd jaar geleden". Voor donderdag 26 november staat in het Filmhuis Artishock aan de Steen- hoffstraat de Italiaanse film uit 1980 „Vrouwenstad" op het programma. In de films van Fellini is de wereld een circus en deze keer heet het cir cus Vrouwenstad. Marcello Mastroian- ni speelt een heer van middelbare leef tijd, Snaporaz genaamd, die op z'n Italiaans een vrouw probeert te ver sieren en terecht komt in een wereld die tot aan de nok met vrouwen is ge vuld. In een reeks kleurrijke, fantas tische en groteske scènes wordt de „Latin lover" door vrouwen achter volgd, gekleineerd en belachelijk ge maakt. Eindelijk lijkt Snaporaz een veilige haven te vinden bij dr. Katzone, die zopas zijn 100.000ste vrouw heeft veroverd. 's Nachts beleeft hij scènes uit zijn jeugd om tenslotte uit zijn nachtmer rie te ontsnappen in het mandje van een grote ballon, die de vorm heeft van een vrouwenlijf. Maar opnieuw wordt hij door een vrouw „neerge haald". Tenslotte ontwaakt Snaporaz Kerstviering voor de bejaarden met het Leger des Heils Ook dit jaar zal het Leger des Heils weer een Kerstfeest organiseren voor de bejaarden te Soest. Voor deze vie ring wordt weer gebruik gemaakt van het gebouw De Rank, aan de Soester- bergsestraat weg te Soest op dins dag 22 december om 17.00 uur. Iedere bejaarde is welkom, maar moet wel in het bezit zijn van een toegangs kaart, welke vanaf heden verkrijg baar is bij de Rank tussen 11.00 uur en 12.30 uur en bij het Leger des Heils te Baarn. Men wordt verzocht, zoveel mogelijk zelf voor vervoer te zorgen. De brandweer heeft zatermiddag uit een box onder een flat aan de Smitsweg een tank weggehaald waaruit gas lekte. De politie was er bij gehaald omdat er een sterke gas- lucht in de omgeving hing. in de coupé van de trein die ook in het begin van de film over de rails raast. De vrouwen uit zijn droom blij ken tot zijn reisgezelschap te behoren. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 4,50; CJP 3.50. Zaterdag extra filmavond Naast de vaste film-avond op de don derdag is er door de werkgroep-film huis op zaterdag 28 november een EXTRA-filmavond georganiseerd. Aanleiding tot dit heuglijke feit is het lustrum seizoen. Filmhuis Artishock draait nu al voor het vijfde jaar! Voor de regelmatige bezoekers kan men dit natuurlijk niet zonder meer voorbij la ten gaan. Ook hoopt de werkgroep hier mee het Soester publiek, waar onge twijfeld veel filmliefhebbers tussen zitten, wat extra mogelijkheden te bie den tot het bijwonen van een genoeg lijke filmavond! De bedoeling is om in dit lustrumsei zoen regelmatig van deze filmavonden op de zaterdag te organiseren. Voor de eerste extra filmavond heeft de werkgroep beslag kunnen leggen op „Die Ehe der Maria Braun" van Fass- binder. Voor velen is dit Fassbinder's beste film tot nog toe en was het voor hem de doorbraak naar het grote pu bliek. „Die Ehe" is een romantisch passie spel, over mensen die hun leven op offeren (Hermann) om de schuld van een ander te dragen óf om een belof te (de huwelijkseed van Maria) na te komen. Het zijn thema's die de Duitse romanticus Fassbinder aanspreken, maar ook de even Duitse radicaal Fassbinder, die vindt dat de economi sche en politieke ontwikkeling van de Bondsrepubliek ten koste is gegaan van te grote opofferingen. Maria Braun de hoofdrolspeelster is de per sonificatie van de „Duitser", die zich rücksichtslos heeft opgesteld om een ideaal te verwezenlijken. In haar geval loopt de verwezenlijking van dat ideaal (het huwelijk met Hermann) op een grote teleurstelling uit. Op de vraag of Maria Braun zelfmoord pleegt aan het eind van de film, antwoordde Fass binder op een persconferentie: „Ik denk dat ze, voor ze de sigaret aan stak, het gas moet hebben geroken". Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-; CJP ƒ4.-. In verband met de te verwachten toe loop kan men op zaterdag 28 novem ber tussen 18.00 en 20.00 uur, telefo nisch reserveren onder het nummer 21748. De werkgroep Kinderfilmhuis Ar tishock organiseert zondag 29 november, weer een film/doemid- dag. Er wordt gestart met de film 'De Lieverdjes' (8-12j aar) in kleur, jaar) in kleur. Het verhaal gaat over het 11-jarige jongetje Thomas. Hij woont met ziin tante, zijn oom en zijn jongere neefje in een klein dorpje. Hubert is de beste vriend van Thomas. Hij heeft echter geen zin om naar school te gaan, maar is veel liever buiten. Tante ziet dit niet zo zitten en denkt dat Thomas precies het zelfde wil. Dit gebeurt dan ook. Thomas, Hubert en Jozka, een ander vriendje, gaan voortdurend de hort op. Thomas krijgt steeds meer ruzie met z'n tante en op een dag gaat hij er vandoor met Hubert en Jozka. Zij verbergen zich in een ruine van kasteel 'Pakstein', in de buurt van het dorp. Na veel avontu ren komen zij uiteindelijk toch weer terug in hun dorp. Deze spannende en komische film is door de kinderen zelf uitge zocht. Na afloop weer volop gelegenheid om aan allerlei aktiviteiten deel te nemen, zoals kleiën, schilderen, tekenen, dia-verhaal maken, toneel spelen enz. enz. Aanvang: 14.00 uur. Einde 16.30 uur. Toegang: fl. 2,-. Gratis limonade plus een appel. Voor ouders/begeleiders een kopje thee gratis. Tel. reserveren zondag 29 november vanaf 13.00 uur onder nummer 02155-19577. Lastige kraai gevangen Op verzoek van het hoofd van de St. Willibrordusschool heeft de bospolitie- man Van Galen een kraai gevangen. Het dier viel de schoolkinderen bij herhaling lastig op de speelplaats. Het beest is opgeborgen bij mevrouw De Muinck aan de Van Weerden Poelman- weg' Ingebroken werd in een café te Soesterberg. De achterdeur van het pand werd geforceerd. De buit be stond uit driehonderd gulden, weg genomen uit een geldkistje. Op de Nieuweweg bij het Medisch Centrum trachtte een 75-jarige autobestuurder een aanrijding te verdoezelen. Hij reed een gepar keerde personenauto aan, maar hij vertrok zonder bericht achter te la ten. Een getuige noteerde zijn auto- nummer en liet dat achter onder de ruitenwisser. De bejaarde automo bilist vulde daar later een gefin geerde naam bij in, zonder het ken tekennummer te veranderen. En via dat kentekennummer werd hij uiter aard toch opgespoord. Zaterdagavond werd een taxi op de Beukenlaan klemgereden door een autobestuurder. Uit dit voertuig stapten twee beschonken lieden die verklaarden van de politie te zijn. Zij wilden controleren of de taxi chauffeur gedronken had. De chauffeur voldeed aan hun verzoek omdat hij meende in een van de twee mannen een politiefunctiona ris te herkennen. De passagier deed later aangifte van het voorval. Weekenddienst vergeet 't maar! Wat houdt eigenlijk de weekenddienst van de plaatselijke doktoren in? Als er een ongevalletje heeft plaats gevon den, kun je de dienstdoende arts bellen. Als de een niet thuis is, is er ook nog een ander beschikbaar. Maar deze arts constateerde afgelopen weekend „door de telefoon", dat het wel niet zo erg zou zijn. Via de politie kwam ik bij het Ongevallencentrum in Amersfoort te recht waar bleek dat voor een inwendi ge bloeding aderen dichtgeschroeid moesten worden. Wat heeft het nu voor inwoners van Soest voor zin dat er een weekenddienst is? De dienstdoende artsen hebben blijk baar lang niet allen zin om de dienst van hun collega's over te nemen. Als het bij hen alleen maar om geld gaat, laat ze zich dan niet beschikbaar stellen. De collegialiteit blijkt immers ver te zoeken te zijn. 't Is jammer dat zij dit beroep ge kozen hebbenhun studiegeld had een betere bestemming kunnen krijgen. Hoe anders zijn de in Soest gevestigde dierenartsen. Dat heb ik enkele weken geleden ervaren met onze hond. De dienstdoende arts was er direct en stelde niet door de telefoon een diag nose. Zo van: 't zal wel niet erg zijn! Waar zijn de huisartsen van vroeger, die liefde voor hun vak hadden en altijd klaar stonden voor iedere patiënt? Mevrouw J.A. Karwoczik-Kuijer - 17 november Soest, 12 maart 1981. Ome Toon is niet meer. Met het verscheiden van onze collega, oud-lid en ere-lid van onze afdeling, is een pionier heengegaan van de oude stempel. Ruim 62 jaar mocht hij lid zijn van onze afdeling, van de Hout- en Bouw bond C.N.V., waarvan 40 jaren als be stuurslid en als penningmeester. Ook heeft hij ons een aantal jaren ver tegenwoordigd als Bonsraadslid in de bondsraad te Utrecht. Hij heeft het werk voor onze bond altijd met veel plezier en ambitie ge daan. - Niets was hem te veel. Hij stond steeds achter de leden, om voor hun belangen op te komen. Maar ook als P.V.-er, voor de stich ting Sociaal Fonds Bouwnijverheid, was hij een vraagbaak voor allen, die hiermede te maken hadden. Hij was ook altijd propagandist, als het ging om leden te winnen. Mensen die in de W.W. kwamen of hun vakan tiebonnen kwamen verzilveren en geen lid waren van een vakbond, wer den steeds bewerkt: „Je moet lid wor den van de bond, je mag geen klap loper zijn, we werken ook voor jou" Na 46 jaar aktief lid te zijn geweest, heeft hij zich om gezondheidsredenen teruggetrokken uit het bestuur van on ze afdeling. Zijn vrouw die achterblijft, is hem ook bij het vakbondswerk altijd een grote steun geweest. Als vrouw niets voor dit werk voelt is 't haast ondenkbaar vakbonds werk te verrichten. Als je naar je werk bent of naar een vergadering, dan moet moeder de vrouw, de mensen ontvangen en te woord staan en dat gebeurde nogal vrij veel. Zij is een blijmoedige vrouw, 58 jaar hebben zij lief en leed samen gedeeld en gedragen. Dat God onze Vader haar mag blijven steunen en sterken voor de komende tijd, dat is onze oprechte bede. Veel jubilea bij onze bond heeft hij mogen meemaken. Van de bond ont ving hij „de zilveren en gouden speld, daarbij nog de lauwertak. Maar nu heeft God hem bevorderd tot de hoogste heerlijkheid, en mag hij wonen in het huis des Vaders, waarvan de Here Jezus heeft gezegd: „In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen, ook voor u is daar een plaats bereid". Maar 't leven gaat ver der. Ook het werk moet doorgaan. Daarom, vrienden en leden van onze Hout- en Bouwbond, treedt in het spoor van wijlen Ome Toon. Lever uw aan deel in het vakbondswerk. En zij die nog geen lid zijn, treedt aan. geeft u op als lid en versterk de gelederen van onze hout- en bouwbond C.N. V. Namens het bestuur, Wnd. voorzitter, F. Lenten. Secretaris, K. Veerkamp. Geld en goederen bult bij diverse inbraken Vorige week werden op enkele plaat sen in Soest en Soesterberg inbraken gepleegd. Uit een kantoor aan de Amersfoortsestraat werd 1600 gulden weggenomen en een aantal cheques en betaalkaarten met een ingevulde waarde van 2500 gulden. De onbekende dader kwam het pand binnen via een bovenlicht. Uit een woning aan de Amersfoortse straat werden een tuner/versterker en een cassettedeck gestolen. De hele woning werd doorzocht. Hier werd de voordeur opengebroken. Uit een caravan, staande op het terrein van het vormingscentrum In De Ruim te aan de Insingerstraat werd een kist met gereedschap gestolen. Ook ver dwenen er enkele cassettebandjes en wat kantoorbenodigdheden. De toe gangsdeur werd geforceerd. FOTOLIJSTEN; keuze uit meer dan 400 stuks. Wissellijsten met ontspiegeld glas. „0 13 x 18 cm 20 x 25 cm"'71 20 x 28 cm #12,2» STUDIOBLOCS met ontspiegeld glas 10 x 15 cmyam 13x18 cmLI 20 x 25 cmf 12,— FOTOLIJSTEN voor collage met glas 28 x 35 cm 24 x 30 cm#11,— HOUTEN FOTOLIJSTEN 9 x 13 cm7>®° 10 x 15 cm 13 x I8cmX 20x25 cmMS' X 20 x 28 cm#19,80 etc., etc. FOTOKUBUS 9x 9cm7,25 9 x 13 cmf 7,80 13 x 13 cm#14,60 PASFOTOLIJSTJES vanaf 4,25 NEGATIEFALBUM met 20 vel inhoud#16,95 Multo FOTOALBUM (ringband) vanaf#11,95 ZELFKLEVENDE BLADEN, zwart en wit8,50 KARTON BLADEN voor Multo, rood/zwart/wit/crème/ bruin vanaf f 3,80 NEGATIEVEN OPBERGBLADEN Multo, weekmakervrij plastic8,50 MULTOBAND, inhoud met passé partouts (collage)7,95 KODAK DIREKT KLAAR CAMERA nu60,— DIAVIEWER #30,— PRITTSTIFT2,95 LERO TUBE2,95 Nieuw: 3 M LIJMPEN 4,95 BLAASKWAST4,95 BATTERIJ OPLAADAPPARAAT#42,— FILMEFFECTEN 9,— DIASNIJAPPARAAT met licht #47,50 DIASNIJAPPARAAT zonder licht #13,— CAMERADRAAGRIEM v.a#11,85 RETOUCHEERSET #29,— RETOUCHEERPENSELEN2,95 FILMAANLOOPSTROKEN 8,90 ZONNEKAPPEN 7,60 UV FILTERS#19,50 FILM REINIGINGSMIDDEL 5,75 ELECTRONENFLITSERS vanaf39,50 ELECTRONENFLITSER voor pocketcamera 59,50 100 DIARAAMPJES f 8,40 Sakura KLEURENFILMS Kleinbeeld 36 opnamen #10,50 Kleinbeeld 24 opnamen 8,30 Kleinbeeld 12 opnamen 6,70 POCKETFILMS 12 opnamenf 6,40 POCKETFILMS kleur, 24 opnamen 8,50 Crest POCKETCAMERA met ingebouwde flits #98, Spciale aanbieding POCKETCAMERA. Alléén vrijdag 4 en zaterdag 5 dec. f25, Cokin FILTERSET met voorbeeldboek #17, PROJECTIETAFEL#49,50 Negema demontabele mini/maxi PROJECTIETAFEL 98 ONTWIKKELSCHAAL 8^25 TAFELPROJECTIESCHERM #36,— Speciale aanbieding KLEURCHEMICALIËN voor Agfa Kodak, zolang de voorraad strekt #20, Zeer speciale occasion aanbieding: 2 Leitz DIAPROJECTOREN 4 OBJECTIEVEN (zeer geschikt voor zaalprojectie) 1 OVERVLOEISET 1 professionele PROJECTIETAFEL in één koopf 975, KERST/NIEUWJAARSKAARTEN in kleur van uw eigen negatief, incl. enveloppen, per stukf 1,50 Minimum aantal: 10 stuks Een KLEURVERGROTING van uw leukste negatief 13 x 18 cmf 4,75 20 x 28 cmf 10, Allemaal uit ons eigen kleurenlaboratorium. Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest Telefoon 02155-13109 De uitbreiding van het gebouw ge meentewerken als alternatieve oplos sing voor herhuisvesting van diverse afdelingen van de gemeentesecretarie zal onderzocht worden. Dit delen bur gemeester en wethouders de VVD-er Ebbers mee in antwoord op door hem schriftelijk gestelde vragen. De heer Ebbers vraagt in zijn brief te onderzoeken wat een mogelijke uit breiding van het gebouw gemeente werken zal gaan kosten en wat de gevolgen daarvan zijn voor de jaarlijk se kosten ten laste van de Algemene Dienst. „Naar onze mening", zegt de heer Ebbers, „is een spoedige realisatie van een en ander mogelijk, hetgeen ook snel een oplossing kan zijn voor de huisvestingsproblematiek van de Ge meentelijke Sociale Dienst". De vraag is gesteld in het kader van de notitie die het college van b. en w. in voorbereiding heeft met betrekking tot de bouw van een nieuw gemeentehuis. Daarin komt de financiering van de nieuwbouw aan de orde en de con sequenties daarvan op langere termijn voor het gemeentelijk budget. „Hierbij", zo schrijft de heer Ebbers, zou de haalbaarheid wel eens niet mogelijk zijn en het lijkt ons [WD- raadsfractie, red.] nuttig om alterna tieven in uw beschouwing te betrek ken". Ebbers doelt dan met name op het ontstellend ruimtegebrek waarmee de gemeentelijke sociale dienst mee kampt en dat bij de behandeling van de concept begroting voor 1982 weer eens aan het licht kwam. ,Een verplaatsing van de afdelingen onderwijs, maatschappelijk werk en huisvesting zou een aanzienlijk soulaas kunnen bieden", aldus de heer Ebbers. Hij wijst daarbij op gegevens dat bij de bouw van het kantoor van gemeente werken in de constructie rekening is gehouden een uitbreiding met 257 vier kante meter en mogelijk zelfs met 387 m2. Ebbers verwijst naar het raads besluit van 16 november 1972. Het college heeft hem inmiddels geant woord dat de mogelijkheid beslist on derzocht zal worden. Het resultaat zal in de in voorbereiding zijnde notitie worden meegenomen. Inbraak in „De Borg" In de nacht van vrijdag op zaterdag is weer ingebroken in het dorpshuis „De Borg". Toegang verschafte men zich door het ingooien van een ruit van het kantoor op de bovenverdieping. Kasten en buro's werden opengebroken, maar de buit was in verhouding gering, in het gebouw waren geen grote geld bedragen achter gelaten. Meegenomen werden twintig sloffen sigaretten, twee metalen prullenmanden en een bedrag groot 17,35. De totale schade be draagt evenwel toch nog elfhonderd gulden. Snelheidscontrole Op de Stadhouderslaan controleerde de politie vorige week het verkeer gedu rende twee uren op snelheid. De score was frappant hoog. Van de 325 passe rende voertuigen reden liefst 54 be stuurders te hard. De hoogst gemeten snelheid was 89 km per uur.

Soester Courant | 1981 | | pagina 12