T ,N mm Neem een kind voor uw rekening uit een krottenwijk DE SPEELDOOS 25-jarige jubileum tentoonstelling Vogelvreugde Kruiswoordpuzzel I tmmmJ (TIE sn! Handig voor uw geschenken SSE" Zesde St. Nicolaasloop in Bunschoten Sinterklaaswens I Uitbreiding kantoor gewestelijk arbeids bureau -13480 ment Het gezellige theatertje in Baarn Vrijdag 27 november 20.30 uur Henk Batenburg met „In de Stilte" Donderdag 26 november - 20.30 uur „The Shinning" Zaterdag 28 november -14.009 „De Elfenplaats" Zaterdag 28 november - 20.00 uur. „Een schuur vol mooie vrouwen' Het postpak: Openbare bijeenkomst Humanistisch Verbond Soest/Baarn Overzichtstentoonstelling cursussen Ewijckshoeve 12 13 Soester Courant van woensdag 25 november 1981 13 strikjes. Rembrandtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-18050 De eerste solo-voorstelling van Henk Batenburg, „Jij ook, of ik alleen" was een persoonlijke getui genis over eigen dromen en ge dachten, gevoelens van liefde en haat, onmacht en spijt. Rijkelijk overgoten met een nu eens rauw dan weer clownesk en af en toe ook satanisch soort humor. Deze voorstelling die zeer goed is ontvangen en waarin de veelzijdig heid van Henk Batenburg werd ge prezen bevat al de elementen die de volgende met het allesomvattende thema „In de stilte" tot een fantas tisch theatergebeuren zal maken. Het programma: „In de stilte", wat gebeurt erin? Alles. In de stilte droom ik een voorstelling. In de stilte maak ik een reis naar jouw gezicht, Gedroomde. In de stilte wandel ik op een strand van een oude wereld al lang gele den weggespoeld. In de stilte wordt iemand vermoord of gemarteld. In de stilte van de slapende stad, het geheimzinnige gesuis van de natuur, in de stilte is de eenzaam heid van iemand alleen in het don ker, de leegte, de erotiek, de fanta sieën van een mens over een ander. In de stilte iemand mee naar bed nemen, maar ook de stilte in de iso leercel, de waanzin van deze we reldmachine, de zelden slapende macht, de geheime dienst. In de stilte op weg naar het land achter de horizon. Toon Vieijra (gitaar), Josée Way (dans) en Henk Batenburg. Kaartverkoop gestart 21 november van 11.00-12.00 uur en vervolgens van ma. t/m vr. van 11.00-12.30 uur. Toegang 8,-. Pas 65/CJP 6,-. Tentoonstelling in De Speeldoos. Drukken en uitgeven op zondag. In het Kultureel Centrum De Speel doos is van 15 november tot en met 20 december een tentoonstelling in gericht door zes „zondags"-druk kers en uitgevers uit de regio. De tentoonstelling bestaat uit niet alle daagse druksels, boeken en grafiek. De deelnemers zijn: Arethusa Pers en Atalanta Pers uit Baarn, De Oude Degel uit Eemnes, HelPers en Rosmarijn Pers uit Bussum en Uitgeverij Kairos uit Soest. Een unieke tentoonstelling in de gang van De Speeldoos. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van De Speeldoos. Hieraan gekoppeld is een Dichters- middag op zondag 29 november om 14.30 uur. Negen dichters komen op deze poë zie menifestatie bijeen om uit ei gen werk voor te lezen. Deze dichters zijn: Simon Busch- man, Theo Festen, Kester Freriks, Anton Gerits, Kees Helsloot, Theo Holman, Roel Houwink, Johan van Nieuwenhuizen en Cor Stutvoet. Medewerking verlenen een aantal ,,zondags"-uitgevers en drukkers uit de regio Baarn en omgeving. Er is tevens gelegenheid tot het ko pen en laten signeren van dichters- bundels en bijzondere druksels. De toegang is gratis. Toegangsbewijzen kunnen worden afgehaald vanaf 21 november tus sen 11.00-12.00 uur en vervolgens van ma. t/m vr. van 11.00-12.30 uur. Telefonisch bestellen is ook moge lijk tijdens deze uren, tel. nr. 18050. Speeldoos filmavond Regie: Stanley Kubrick. Met: Jack Nicholson, Shelly Du- vall, DannyLloyd. Ex-leraar en nu schrijver Jack Tor- rance neemt een baantje aan om buiten het seizoen op een verlaten hotel te passen. Hij wil in die tijd rustig kunnen schrijven. Samen met zijn vrouw en dochter nemen ze hun intrek in één van de kamers. Jack weet dat de voorganger van hem, die hetzelfde baantje had in een vlaag van waanzin met een bijl zijn gezin heeft uitgemoord. Het zoontje krijgt hallucinaties en lang zaam maar zeker begint ook Jack een vreemd gedrag te vertonen, Een spannende film. Toegang 5,-. Kaartverkoop gestart zaterdag 21 no vember van 11.00-12.00 uur en ver volgens van ma. t/m vr. van 11.00- 12.30 uur. in het Speeldoos Jeugdtheater. Poppentheater Marianne Rijpma met het spel De Elfenplaats is het verhaal van Liesje, die is verdwaald in het bos, ze is moe en hongerig en valt in slaap. Ze weet niet dat ze op de elfen plaats terecht is gekomen. Daar wonen aardmannetjes en el fen en sinds kort ook een trol, een hele grote, die niet van bloemen houdt en alles wegrukt wat kleur en fleur heeft. De elfen kunnen zonder bloemen niet leven, dus besluiten zij de trol weg te jagen. Maar, Liesje is er ook nog, zij durft met de grote trol te praten. Zal de trol naar haar willen luis teren? Het spel duurt ongeveer een uur, en is bestemd voor kinderen van 5 t/m 10 jaar. Het wordt gespeeld met hand- en stokpoppen. Toegang 3,- knipkaart geldig. Kaartverkoop gestart 21 november van 11.00-12.00 uur en vervolgens van ma. t/m vr. van 11.00-12.30 uur. Toneelgroep van Buurtvereniging „Oosterhei" met Terwijl de bevriende toneelvereni gingen reeds zijn voorgegaan om hun winterseizoen met toneelvoor stellingen te openen, is nu de to neelgroep van de buurtver. „Oos terhei" aan de beurt om haar deel bij te dragen aan het toneelgebeu- ren. Met het kluchtige blijspel „Een schuur vol mooie vrouwen" dat is geschreven door Harry Daniels, zal de toneelgroep voor het voetlicht treden. De korte inhoud is als volgt: Op doktersadvies moet Ma op vakantie, om haar zenuwen tot rust te laten komen. Holderdebolder met drie dochters geboekt voor een rustige vakantie buiten. Eén kleinigheid, de eigenaresse van de vakantieboerderij, een excen trieke douairière, heeft bepaald: geen mannen in het pand op straf fe van uitzetting en verbeurdver klaring van de reeds betaalde for se huur. Dat zal best lukken, meent Ma. Maar het lukt helemaal niet. Er zijn teveel mannen in het spel, oom Frank voor Ma, Theo, Henk en Tom voor de aanvallige doch ters. Die mannen brengen een serenade en dringen binnen via deuren, ra men en zelfs langs een touw. Die schuur? Ja, daarmee begon de misère. Denk je een leuk boerderijtje gehuurd te hebben en dan kom je terecht in een soort bouwval, een schuur, zon der enig comfort. Gelukkig treffen onze vakantiegangers de kordate, hartelijke mevrouw Jansen en de aardige, wat mallotige, barones om de helpende hand te bieden. De regie is weer in handen van Klaas Vlaanderen. Dit stuk heeft geen andere preten tie, dan u veel plezier en een ge zellige avond te bieden. De toegangskaarten voor de toneel avond worden door de contributie ophalers(sters) bij de leden thuis bezorgd, doch ook niet leden kun nen kaarten bestellen om deze avond mee te genieten. Bij de volgende adressen kunnen kaarten besteld worden M. van Remmerder, Scholekster straat 15, Baarn, tel. 20586. A. W. Luikinga, Klaproosstraat 15, Baarn, tel. 15724. Tot ziens op 28 november in de Speeldoos. Zaal open: 19.15 uur. Aanvang: 20.00 uur. Gerekend vanaf januari 1980 tot oktober 1981 besteedt de Stichting Mensen in Nood middels haar Sponsorprogramma maandelijks ruim 330.000 gulden aan kinderprojecten in de Derde Wereld. In totaal gaat het daarbij om meer dan 7 miljoen gulden. Dit geld wordt bijeengebracht door zo'n 22.000 vaste begunsti gers van het Sponsorprogramma „Neem een kind voor uw rekening". Door hun hulp is het mogelijk projecten uit te voeren in een groot aantal Derde-Wereld landen zoals Ethiopië, Ghana, Zimbabwe, Filippijnen, Indonesië, Kampuchea, Argentinië, Brazilië en Peru. In de komende actie van de stichting, die 25 no vember start, staat het sloppenwijkprobleem in laatstgenoemde land centraal, centraal. Beter leven? Zoals overal ter wereld worden arme plattelandsbewoners aangetrokken door de grote stad, waarvan ze ver wachten, dat die hen een beter leven zal bieden. Daar eenmaal aangekomen wordt hun hoop de grond ingeboord. Het enige, dat de stad hen biedt, is een krot als woning, werkloosheid, voedsel- en watergebrek, sociale ontbinding, kortom pure armoe. Geen uitzondering De grootste en volgens sommigen erg ste krottenwijk van Perus hoofdstad Lima, El Salvador, vormt daar geen uitzondering op. In alleen al deze wijk kloppen 16.000 kinderen elke dag aan om voedsel. In Perus tweede sta<i, Arequipa, leeft driekwart van alle bewoners in krot tenwijken. Kinderen worden er het eerst de dupe. Het Spönsorprogramma wil deze kinderen door middel van projecten helpen en zoveel mogelijk kansen bieden op onderwijs en wel zijnsvoorzieningen. Helpen Daarbij beperkt het Sponsorprogram ma zich niet alleen tot Peru, maar tracht in zoveel mogelijk ontwikke lingslanden in de nood onder kinderen en jongeren te voorzien. De wijze waarop dat gebeurt, staat beschreven in de Sponsorkrant '82, die op aanvraag via Postus 1041, Den Bosch te krijgen is. Wie nu reeds wil helpen, kan bijdragen op postgiro 1111 222 of bank giro 70.70.70.112. Oorzaken en gevolgen Op 26 november zendt de KRO-televi- sie in Brandpunt om tien voor half tien op Nederland 11 een reportage uitover de situatie in de slöppenwijken van de Peruaanse stad Arequipa. Getracht wordt oorzaken en gevolgen te laten zien van de trek van het platteland December: Sinterklaas, Kerst, Oud en Nieuw. Een drukke en gezellige maand waarin de mensen elkaar iets goeds toewensen, elkaar iets schenken. Persoonlijk, of op afstand: dus per post. Middels een kaartje of een pakje. Nu is een kaartje versturen zo ge daan. Schrijven, postzegel plakken, op de bus doen en de post zorgt wel voor de rest. Anders ligt dat met het verzenden van een geschenk. Dat moet in de regel goed worden verpakt. Maar niet ieder een beschikt op z'n moment over bij voorbeeld een stevige doos. En touw of plakband is ook niet altijd voorhan den. In dergelijke gevallen kan PTT Post helpen met het postpak: een handige, stevige kartonnen vouwdoos in vier verschillende formaten. De kleinste doos meet 21,5 x 15,5 x 9,5 cm en de grootste 48,5 x 26 x 18.5 cm. El ke doos wordt, compleet met touw en plakstrip, geleverd in een handige draagtas. De postpakken zijn tegen betaling verkrijgbaar op ruim 300 post kantoren en in enkele honderden boek handels, beide herkenbaar aan de spe ciale „Postpaksticker". Het in elkaar zetten van de vouwdo- zen gaat erg gemakkelijk, evenals het later weer uit elkaar halen; de dozen zijn dan ook meerdere malen te ge bruiken. Er zijn ook extra stevige do zen voor zware zendingen naar het buitenland. In zowel postkantoor als boekhandel kan men alle informatie over het post pak krijgen. Daar zijn ook speciale folders beschikbaar en kan men de vouwdozen bekijken. En kopen na tuurlijk. Met de feestmaand voor de deur is dat laatste beslist geen over bodige luxe. Op dinsdag 1 december houdt de ge spreksgroep van de gemeenschap Soest/Baarn een openbare thema - avond over humanistisch voelen en denken en de praktische betekenis hiervan voor het dagelijks leven van gewone mensen. Laten we ons leven? Laten we ons gedrag bepalen door de buren, de maatschappij, de traditie? Is het hu manisme te moeilijk en te verstande lijk? Hoe kunnen mensen, die tot het inzicht zijn gekomen, dat zij zelf vorm en inhoud aan hun leven moeten geven, antwoorden vinden op deze en andere levensvragen, zoals zingeving van het leven, samenleving en het ervaren van religieuze gevoelens? Deze avond biedt een goede gelegen heid om in een open gesprek wat inzicht te krijgen in een belevings wereld welke humanistisch wordt ge noemd. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Plaats en tijd: De Borg, Willaert- straat 49, Soest, dinsdagavond 1 de cember om 20.00 uur. Op 28 november organiseert de trimvereniging Qua Vadis uit Bunschoten deze prestatieloop die nu alweer voor de 6e keer wordt gehouden. In 1976 werd dit evenement voor het eerst georganiseerd. Het aantal deelnemers was toen 147. Vorig jaar warén dat er al meer dan 600 geworden. Dit jaar verwachten de organisatoren een nog grotere opkomst. Het parcours ligt rond sporthal De Kuil en is in overleg met de gemeen- De vereniging van vogelliefhebbers „Vogelvreugde" aangesloten bij de Algemene Bond van Vogelhouders, viert dit jaar haar 25ste tentoonstelling in de duivenzaal „De Zwaluw" aan de Schrikslaan te Soest, waarbij de op richter van deze vereniging, de heer Van Klooster ook zijn 25ste tentoon stelling viert. Deze opening zal geschieden door wethouder Plomp en vindt officieel plaats op donderdag 26 november om 20.00 uur. De tentoonstelling is geopend op 27 november van 19.00 uur tot 23.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 23.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is geheel gratis voor iedereen. Om de feestelijke opening mee te maken is het raadzaam om op donder dag om 19.45 uur in de duivenzaal aanwezig te zijn. De tentoonstelling omvat ongeveer 350 vogels, waarvan de meeste zelf door de leden zijn gekweekt. De vogels worden woensdag 25 november door 7 gediplo meerde keurmeesters gekeurd, waar van er 4 zijn gespecialiseerd in kana ries en 3 in exotische vogels o.a. gras parkieten. Grote parkieten zullen ook in grote getale aanwezig zijn, zelfs zeldzame parkieten uit alle wereld delen. Door de eigen leden zijn o.a. gekweekt, dwergpapegaaien, die wei nig of nooit op tentoonstellingen verschijnen. Dat de laatste jaren de tentoonstelling steeds een groot succes is geweest met zo'n 2000 bezoekers, is mede te danken, aan het voltallige bestuur en alle mede werkers, die het mogelijk hebben ge maakt, dat de vereniging zo is uitge groeid. Informatie wordt U gratis verschaft. Deskundige mensen zijn hiervoor aanwezig. Neem gerust vrienden en kennissen mee. Het bestuur van „Vogelvreugde" wenst alle bezoekers een aangename verpozing toe. Ten overvloede zij nog vermeld, dat er ook een jeugd-af deling is, en er ook een verkoopklasse tijdens de tentoon stelling aanwezig is. naar de stad door het leven van één familie te filmen. Nieuw: infoschrift over wereld- honger Het gebrek aan voedsel in krottenwij ken, veroorzaakt door onder andere onvoldoende werkgelegenheid, is een van de onderwerpen, die behandeld worden in het vijfde Infoschrift van de Stichting Mensen in Noord, dat in november onder de titel „Honger: mensenwerk" is verschenen. De kwes tie honger of geen honger wordt niet bepaald door het feit, dat er genoeg voedsel is, maar door de vraag, of men genoeg voedsel heeft. 500 miljoen men sen moeten die vraag met nee beant woorden, ze lijden permanent honger. Waardoor? Omdat ze te arm zijn om genoeg voedsel te kopen. Honger heb ben alleen de armen, dus. In Infoschrift is geïllustreerd, meet 20 bij 29 cm en telt vijf hoofdstukken, te weten: - Honger; drie oorzaken, één gezicht; - Voeding: wat is dat? - Voorlichting als middel tot voedings verbetering; - Honger-horizon voor het jaar 2000: 1,5 miljard mensen zullen honger lij den; - Voedselhulp: zegen of vloek? Het Infoschrift is bedoeld voor wie bijzonder in het wereldvoedselvraag- stuk is geïntesseerd. Kosteloos ver krijgbaar bijPostbus 1041, 5200 BA 's Hertogenbosch. 'gCS®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®^ Hoe U dat doet. Sint, moet U eens vertellen: Toen U in Amsterdam aankwam per schuit Hoorde ik prompt hier de overweg bellen En stapte U uit de trein in Soest-Zuid. 'k Heb wel begrepen dat U razend knap bent. En dat U alles weet van iedereen. Maar nooit heb ik beseft dat U zó rap bent. U bent voor mij werk'lijk een fenomeen! Ik zag die grote, blijde kinderschare. En vol verwachting klopte ieders hart. Ja, ook de ouders die ter plekke waren. Dachten: Wat krijgen wij nou, koek of gard? U bent de „superman" voor alle kinderen. Zij staan voor U altijd in vuur en vlam. En daarom zou het mij zeker niet hinderen. Als U eens d'ouders onderhanden nam. Al die presentjes die U gaat verstrekken. Moeten die altijd groot zijn en heel duur? U, die zo knap bent, zult toch wel ontdekken Ook 'n klein geschenk zet zo'n jong hart in vuur. Is zo'n groot, duur cadeau altijd het beste? Iets kleins (maar goeds) maakt een kind toch ook blij? Zeg eerlijkGeeft U iets duurs om te pesten. Zodat 't kind zeggen: ,,'k Heb meer dan jij?" Ook te veel zoetigheid is overbodig. Geef hun wat worst er bij, wat kaas of fruit. Anders hebben zij de tandarts vroeg nodig. En dan moet alles voortijdig er uit. Menigeen hoor je vandaag-de-dag klagen: Wat zijn die tijden toch slecht en beroerd. Dus durf ik mij aan de uitspraak te wagen Uit valse trots wordt vaak 'n kind overvoerd. Straks rijdt U met Uw schimmel op de daken. Halsbrekend werk wordt dan door U verricht. Om alle kinderen weer blij te maken. Want bij een kind hoort een vrolijk gezicht. Maar.nog te vaak laat men de kleinen vrezen. En wordt U als de „boeman" voorgesteld. Ik vraag me afZou het niet beter wezen. Als 't ware Sint-verhaal hun wordt verteld? 't Verhaal van de bisschop die zijn eigen kleren. Aan een behoeftig mens heeft uitgedeeld. Is toch veel beter dan een kind te leren. Dat Sinterklaas zo graag de boeman speelt? Daarom zou ik de ouders willen vragen: U bent toch zelf vroeger óók kind geweest? Onthoudt dan goed: Niet met de boeman plagen! Bezorg het kind geen angstdroom maar een feest! Een mens onthoudt veel uit zijn kinderjaren. En menig kind werd voor 't leven verknoeid. Omdat de ouders niet de juisten waren. En zich verkeerd met 't kind hebben bemoeid. Daarom heb ik dan ook voor alle kleinen. AanU, Goedheiligman, één hartewens: Laat deze boeman voor altijd verdwijnen. Kweek toch geen zenuwpees maar 'n normaal mens! Louis Nehret te en de politie uitgezet. Er is zeer na drukkelijk naar gestreefd het geheel autovrij te houden. In die opzet is men volledig geslaagd. De te lopen afstanden variëren van 2 - voor de jongeren - tot en met 15 kilo meter. Het startschot zal. zoals ook al een goede gewoonte is geworden, ge lost worden door de burgemeester van Bunschoten/Spakenburg, de heer Bol. De start is gepland op 10.30 uur bij sporthal De Kuil. Dit jaar hebben de organisatoren de financiële steun van de middenstands vereniging, de S.N.A.-deelnemers, die o.a. voor 1000,- aan prijzen ter be schikking hebben gesteld. Daarnaast is er voor iedereen die over de streep komt een prachtige herinnering aan deze sportieve St. Nicolaasloop. In schrijven is mogelijk tot 15 minuten voor de start in sporthal De Kuil. Het inschrijfgeld'bedraagt 2,50 voor lopers tot 18 jaar en 4.00-voor .vol wassenen. Voor alle duidelijkheid zij vermeld dat er volop parkeergelegenheid is en dat er voldoende kleed- en doucheruimte is. Als u zich nu alvast wilt opgeven, dan kan dat bij het Quo Vadis-secre- tariaat, Rikkert Jacobsstraat 13 in Bunschoten/Spakenburg, tel. 03499- 2115. Vermoedelijk zal in het Seen taal van 1982 begonnen w?rIden™ fikse uitbreiding van het kantoo, het gewestelijk arbeidsburea Amersfoort. Het wordt een ingnjpenae verbouwing geheel ten faveure v stijgende bezoekerstal. Er wordt etage bovenop gebouwd, zodJl?. QP parterre gedeelte totaal hese luk kan worden gesteld aan de cüenten. komen ondermeer betere spreeKKa- mers. Er is bij het maken van de plannen ook gedacht aan totale nieuwbouw, maar de personeelsinspraak heeft opgele verd dat men liever op het huidige stekje wil blijven zitten. Dat impliceert dan wel dat gedurende de verbouwing, en daar wordt een jaar voor uitgetrok ken, elders in Amersfoort een tijdelijk onderdak gevonden zal moeten wor- den. Overweging om te blijven zitten zijn ondermeer geweest dat er rond het huidige pand voldoende parkeerruimte is; dat de start van de bouw van een totaal nieuw pand vermoedelijk verder in de tijd, dus na '83 zal komen te liggen en ook dat door de uitbreidingsplannen in Amersfoort-Noord, het kantoor lang zamerhand centraal in de gemeente Amersfoort zal komen te liggen. Overigens is de huisvesting van de medewerkers inmiddels al zo knellend, dat er in de naaste omgeving van het kantoor uitgekeken wordt naar een noodhuisvesting, waar begin volgend jaar 18 man personeel van de afdeling bijzondere arbeidsvoorzieningen in zullen worden ondergebracht. Zij ke ren eind '83 terug in het dan vernieuw de en uitgebreide hoofdkantoor. Tegen de kleurrijke achtergrond, die de herfst op landgoed Ewijckshoeve uitstraalt, wordt op zaterdag 28 novem ber een overzichtstentoonstelling ge houden. De tentoonstelling geeft een goed beeld van de les- en werkvormen van de 15 verschillende cursussen. De werk stukken zijn verdeeld over de 9 fraaie atelierruimten, zodat van elke cursus de verschillende stadia van ontwikke ling van cursisten duidelijk zichtbaar wordt, evenals de verschillende inter pretaties van een model, portret of stilleven. Nieuw is ook de cursus por tret- en figuurboetseren, voor begin ners en gevorderden. Voor informatie en inschrijving voor de cursussen zullen de docenten van 10.00 uur tot 17.00 uur aanwezig zijn. De Ewijckshoeve is gelegen aan de Soestdijkerweg 12 te Lage Vuursche en is telefonisch bereikbaar onder nr. 02156-294. Wij en onze hond in de boswachterij De Vliürsche is een foldertje van Staats bosbeheer, waarin u kunt lezen waar u uw hond vrij mag laten lopen. Een en ander wordt verduidelijkt met een kaartje. Wanneer u het foldertje even haalt loopt u niet het risico op voor honden die loslopen „verboden ter rein" te komen. Horizontaal: 1. grondstof voor weefsels; 5. dapper; 10. voor; 12. eikenschors; 13. rondhout; 14. eng. telwoord; 15. zeedier; 17. zachte veertjes; 19. duivenver- blijf21. het romeinse rijk (lat. afk.22. groente; 24. deel v.e. eeuw; 24. eil. in de Midd. Zee; 27. werkplaats; 28. lidwoord; 30. ongerijmd; 32. geneesmiddel; 34. jongensnaam; 36. drank; 37. zangnoot; 39. bijb. naam; 40. pers. vnw.; 41. lengtemaat (afk.); 43. larve; 44. heilige (afk.); 46. deel v.e. dag (afk.); 48. bloei- wijze; 50. compagnon (afk.)52. vlaktemaat; 55. richting; 57. dun; 59. gelijk; 61. jongensnaam; 62. treiter; 64. deel v.h. beddegoed; 66. nobel; 67. in orde; 68. pers. vnw.; 69. visgerei; 71. meisjesnaam; 73. deel v.e. breuk; 76. verlaagde toon; 78. zangnoot; 79. kippe-eigenschap80. pl. in Brabant; 81. partijblad; 82. drinkgerei. Verticaal: 1. zoogdier; 2. groot water; 3. rangtelwoord; 4. maanstand (afk.); 5. omroepvereniging (afk.); 6. drank; 7. windrichting (afk.); 8. binnenkomst; 9. lopend touw; 10. deel; 11. danskoor; 16. verhoogd stuk grond; 17. kindergroet; 18. wapen; 20. deel v.h. jaar; 23. Europeaan; 25. deel v.e. bloem; 26. wandversiering; 27 laatst leden (afk.); 29. bar; 31. deel v.e. fr. ontkenning; 33. meisjesnaam; 35. waterdier; 38. Europeaan; 39. enzovoorts (afk.); 42. tam; 45. niet mals; 46 niets uitgezonderd; 47. meisjesnaam; 49. pl. in Drente; 51. ijzerhoudende aarde; 53. deel v.d. mast; 54. niet hier; 56. deel v.e. breuk; 57. titel (afk.); 58. luchtstrijd krachten (afk.); 60. kleur; 63. meisjesnaam; 65. jongensnaam; 67. onder andere (afk.); 68. snijwerktuig; 70. nieuwe wereldtaal; 72. inhoudsmaat; 74. ik (lat.); 75. niet gebonden; 77. natuurkundeterm (afk.); 79. maanstand (afk.). hi :ss. 'LL :soi sl 'oSd 'fi !uoi ZL !opi 0L teaui *89 'vo *2,9 !JOjad 59 Jepjiy 89 IpaS 09 •HSFI "83 "IS 'aauiaou -99 '.saapte 'tg 'v* 'SS Uao 'IS 'uassy et 'ate* 'Lf 'saflB •9Ê -g* tjpttii 'Zf 68 !J9I '88 ïspv -gg tauaJl '88 '18 !3ja 68 til 'LZ !s;a '9Z '88 "88 tejuai 0Z !teq^P '81 '^P 'LI 91 Jpj 'TI ten-md '01 :p3 '6 ïaa-nui '8 !ou 'L !bCubj 9 :ojh 'fi 'V.isjaa '8 teaz 'Z !soa t •saojif Z8 ubbSjo '18 5SSO '08 !3at *6L !op *8L !sap -9L !J9Itel '8L :«1TN 'U :uite '69 teux '89 teifo 'Ld !teP» "99 te-Kis *t9 !JBS 29 !oaq '19 '6S !teï 'LS !SJ|ini '98 '88 OO 'og 1 jbb '81- ture *9* 4.}s 'ff '.Jiauia £f iun| 'if '.aS 0* ".TI3 '68 'te '19 -te» '98 '.vra^a 'Vè llïd '88 tdauj '08 !uaa '88 tq«l 'LZ '-Bte-DI 'S8 ÏJuef 'fz :«te '88 :pi 'iz '61 !suop i\ :aa)S90 si :auo 'f-I :bj gi '.^aa '81 2ojd oï !Snra"f g IjazaA 1 ijtrnjuozjaoH iizzajaHooMsiaim onissctmo

Soester Courant | 1981 | | pagina 14