Tempo's jeugdveldrijderstoernooi uitstekend geslaagd Prij suitreiking duivensporters kring Eemland !fay. tourmgcarreis WILLINGEN S) R Stalenhoef bv Matige wedstrijdavond Nieuwe koploper in bedrïjfsbowlingcompetitie m Handtekeningen voor tochtdeuren Super Van Dam Jubileumconcert Julianakoor grandioos sukses EST Bowling Bond Soest: bowling EVEN EEN WEEKENDJE WEG! (Sauerland) Reissom FI. 195.- p.p. m 20 ijs 19,50 1 schoen >rijs23,90 sn schoen rijs 65,00 Ijs 79,50 js 84,50 Sint-aktie S5-12749 sen: ,K jrpan 4T1- IEKSEL. 1 rmos- kontrole- 1 IPS MIXER j 172. ïlheden met garden.1 U ALS iUG CADO: )PS LUXE OMSTRIJX- :r HD-1207. ïl-1 strijker et automati- 3 stoomregu- ng. Adv.pr.10^ estraat43 1 ,5-22776 23 23 1u een avond zonder een enkel hoogtepunt. Het is alsof de pins sterker z^n dan de bal die ze om moet gooien. Slechts twee teams behaalden de max. score van 5-0. n.l. strike en De Kroon, dat daarmee de mindere prestaties van de afgelopen twee we ken een beetje doet vergeten. Door het behaalde resultaat staat strike nog slechts vier punten van Spruit, dat slechts een moeizame 3-S overwinning op de PeGe Bar wist te behalen. Erg teleurstellend speelt Queen's La- dies. Dit team, dat toch enkele nationa le speelsters in z'n gelederen heeft, komt nauwelijks aan een overwinning toe en bungelt dan ook aan de staart van de ranglijst. Maar ook bij bowlen gaat het gezegde op: De bal is rond dus wie weet! De Kroon blijft in het spoor van Aquadraulic en loert op z'n kans de koppositie weer in te nemen. De andere teams staan al op een behoorlijke afstand, mede omdat Pins Down de opgaande lijn van de laatste weken niet kon vasthouden, waardoor de achterstand is opgelopen tot niet minder dan 10 winstpunten. Uitslagen en standen: Vroege league: De Kroon - Queen 's Ladies 5.0 Turtles - Aquadraulic 1.4 Pins Down - Flying Ball 1.4 1. Spruit 2. Strike 3. Kleuners 4. Duffy 5. PeGe Bar 6. Kapriolen Stand: 38-17 34-21 28-27 25-25 19-31 16-39 1. Aquadraulic 2. De Kroon 3. Pins Down 4. Flying Ball 5. Turtles 6. Queen's Ladies De Kleuners - Duffy PeGe Bar - Spruit Kapriolen - Strike Stand: 40-15 37^-17^ 27-28 25-30 21-34 13%-41% Late league: 2-3 2-3 0-5 Huisleague In de huisleague gaat het dan mis schien minder dan verwacht, maar de drie teams, die de S.B.B. vertegen woordigen in de nationale league, doen het lang niet slecht. Erg verheugend zijn de resultaten van het Spruit en het Aquadraulic-team. Spruit kan zelfs een promotie tegemoet zien, omdat zij al een zeer behoorlijke voorsprong heb ben opgebouwd. In deze league, die op nationaal niveau wordt gespeeld en waarin per wed strijddag 9 punten kunnen worden behaald, heeft het team slechts twee punten moeten inleveren. In dezelfde afdeling speelt ook een team dat louter uit dames bestaat en die ook regel matig hun overwinningen behalen. Zeer goed draait ook Aquadraulic, dat een prima derde plaats bezet en volop meedraait in de promotiegroep. Voor een overzicht volgen hier de standen in de nationale league 5e klasse Poule A 1. Spruit-Soest, 25, 14287. 2. Pe ha Stickers-Loosdrecht, 16, 12999. 3. H. R. C. Smit-Zeist, 15, 12393. 4. Cucarwa-Beusichem, 14, 13211. 5. Wetterwille-Loosdrecht, 14, 12943. 6. Class Struggle-Veenendaal, 13,12580. 7. Units-Hilversum, 6, 12475. 8. S. B. S. Ladies-Soest, 5, 11742. Poule B 1. St. Frans-Wijchen, 26, 15179. 2. De Woerd-Arnhem, 20, 13600. 3. Aquadraulic-Soest, 18, 13135. 4. Goffertzicht-Nijmegen, 14, 13326. 5. Green Ones-Baarn, 13,13225. 6. Hee Daar-Nijmegen, 8, 12217. 7. Paard van Troje-Tiel, 6, 12139. 8. Jansen-Tiel. 3. 12066. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Het team van Olyslager voert na 5 ronden van de bedrijfsbowlingcompetitie de ranglijst aan. Doordat het team van „de Borg" door ziekte van verscheidene spelers niet kon spelen, is Olyslager hen op de ranglijst gepasseerd. De spelers van „de Borg" zullen in hun inhaalwedstrijd toch stevig aan de bak moeten om wederom een goede positie te bewerkstelligen. BOWLING Chemco is door de terugval van „de Börg" opgeklommen naar de tweede plaats. Chemco is bovendien het enige team dat er in geslaagd is, om in alle tot nu gespeelde ronden in de zeven honderd punten te gooien. Zelfs „pro fessionele" teams zoals Olyslager en „de Borg" is dat niet gelukt. Verdere topposities zijn weggelegd voor Mercurius 4, van de Pol 1 en Honeywell Buil. Ook het eerste team van gemeentewerken verdient het pre dikaat topper! Onder aanvoering van „ervaren rot" Dick van de Bovenkamp wordt door het team bijzonder regel matig gegooid. Hun (goede) scores schommelen steeds rond een pinfall van 680. De strijd, om de (extra) trofeeën voor de beste individuele prestaties, is onge kend fel. Dit jaar worden er door „de Borg" aan het eind van het seizoen 3 bekers ter beschikking gesteld: een voor de dame die de hoogste game gooit; één voor de beste heer; en één voor het team (=6 spelers) dat de meeste punten in één game weet te behalen. Bij de dames gaat Ellen Brouwer (De Borg) aan de leiding met 161 punten. Zij wordt echter op de voet gevolgd door Corry van den Heuvel (Stam 2) met 158 en door Ilse de Rijk (Klomp 2) met 156 punten. Bij de heren is er de laatste weken in de stand weinig veranderd. Anton Pruyn (Chemco) voert hier dus nog steeds de ranglijst aan met 177 punten. Maar het verschil met z'n naaste belagers is nog steeds maar 1 puntje. Wim Haare (Smeeing) en Jos van der Vegt (Oly slager) staan beide namelijk op 176. De beste f,team-game" staat nog steeds op naam van Olyslager. Hét team wist immers vorige maand .de droom-score van 817 te verwezen lijken. Op eerbiedige afstand vol gen hier de Borg (788 punten) en Mercurius 4 (764 punten). Er wordt echter verwacht dat binnenkort een flink aantal van deze „records" zullen sneuvelen. 1. Olyslager, 3601 ptn.2. Chemco Inc. 3553; 3. Mercurius 4, 3439ptn. 4. Van de Pol 1, 3405 ptn. 5. Honeywell Buil 3370 ptn. 6. G. Werken 1, 3339 ptn. 7. NMB, 3299 ptn. 8. Stam 2, 3262 ptn. 9. Klomp 1, 3205 ptn. 10. B. B. V. Articon, 3141 ptn. 11. Smeyer 1, 3110 ptn. 12. Smeeing, 3102 ptn. 13. Rabo, 3023 ptn. 14. Frejo 1, 3019 ptn. 15. Stam 1, 3015 ptn. 16. Van de Pol 2, 2987 ptn. 17. Sola, 2985 ptn. 18. Borg, 2912 ptn. 19. Jozua 2, 2879 ptn. 20. Smeyer 2, 2859 ptn. 21. Mercurius 2, 2828 ptn. 22. Mercurius 5, 2784 ptn. 23. Jozua 1, 2782 ptn. 24. Asi 1, 2749 ptn. 25. Klomp 2, 2744 ptn. 26. Klockner 1, 2736 ptn. 27 Mercurius 6, 2694 ptn. 28. Frejo 2, 2679 ptn. 28. G. werken 2, 2677 ptn. 30. Van Oest, 2632 ptn. 31. Mercurius 3, 2540 ptn. 32. Van Dam Super, 2511 ptn. 33. Mercurius 1, 2492 ptn. 34. Asi 2, 2372 ptn. 35- Otto Maier, 2350 ptn. 36. Klockner 2, 2084 ptn. Het totale aantal gegooide punten be draagt: 105159. Aantal punten gegooid in de laatste ronde: 21156. Gemiddeld aantal punten per team per ronde: 587.48. Opmerkingen naar aanleiding van de ze ranglijst graag binnen 10 dagen, zodat eventuele fouten in een volgende „run" kunnen worden verbeterd! van IS t/m 17 januari 1982 (reductie voor 3e en 4e persoon) Voor nadere inlichtingen en boekingen: Van Weedestraat 58 SOEST-Tel. 22144 Soesterbergsestraat 22 - Soest - Tel. 12683 SPORT Herman van Dam Het eerste ooit in Nederland gehouden jeugdveldrijderstoernooi, georganiseerd door de Soester Ren- en Toervereniging Tempo is een geweldig sukses geworden. Ruim tweehonderd uit het hele land afkomstige rennertjes namen er aan deel en zij hebben niet alleen kunnen genieten van een open strijd, maar ook van een perfekte organisatie want het Tempo-jeugdbestuur, bestaande uit Guus Luiken en zijn vrouw Annette Luiken-van Ee en de heren Henk van de Broek jr. en Rudo Bakker hadden niets aan het toeval overgelaten. De belangstelling van de kant van het publiek was groot en zelfs het NOS-jeugdjournaal maakte opnamen die maandagavond uitgezonden werden. Verbeten wordt direct na de start gestreden om een plaats in de kop. WIELRENNEN Wethouder Plomp loste het eerste startschot en na hem, later op de dag, deed dat ook Sint Nicolaas, die onder meer uitvoerig een zilveren echtpaar huldigde. Twee heuse „ronde-missjes" waren gul met kussen want er werden heel wat wedstrijden gereden die even zoveel winnaars opleverden. Opvallend was ook dat meisjes-renners zich niet onbetuigd lieten. Voor hen hadden er best wat aparte prijzen be schikbaar gesteld kunnen worden. Die prijzen kwamen overigens van het Soester bedrijfs- en zakenleven dat Tempo altijd een goed hart toedraagt. Organisator Luiken liep ver voor het einde van de geslaagde sportdag dan ook als'één tevredén man rond. Te verwachten is dat dit Tempo voorbeeld navolging krijgt. De deelnemende verenigingen waren afkomstig uit Arnhem, Apeldoorn, Lelystad, Culemborg, Amersfoort, Rotterdam, Spijkenisse, Terneuzen, Den Bosch, Goes, Utrecht, Geffen, Aalst, Drunen, Doetinchem, Purme- rend, Oss, Uden, Schijndel, Beverwijk, Barendrecht, Zaandam, Klaaswaal, Hilversum, Odijk en uiteraard uit Soest. Een klein dompertje op de feestvreug de zette na afloop de Soester politie, die de eigenbouw jurywagen van de weg afhaalde. Men reed er zeer voorzichtig Culemborg; 2. Ton der Kinderen uit Schijndel en 3. Maarten Coolen uit Uden. De tweede serie in deze leeftijds klasse werd gewonnen door Appy Arp uit Hilversum; 2. Dennis Hakkert uit Hilversum en 3. Jacky Fortrei uit Terneuzen. De eerste serie van de 13-jarigen werd gewonnen door Leo Peelen uit Arnhem. Op de tweede plaats eindigde I. Junte uit Kampen en derde werd R. Suppels uit Hoogeveen. Tempo-renner Arend Groen werd twaalfde. In de tweede serie was de zege voor R. Nagengast uit Hoogeveen; 2. Ronny Vloet uit Uden en 3. Marcel Eickhof uit Apeldoorn. Arno Semper van Tempo werd zestiende en zijn clubgenootje Ellen Jansen zeventiende. De uitslag van de 14-jarigen ziet er als volgt uit: 1. Peter Verstegen uit Gef- gen; 2. Jos van de Pas uit Den Bosch en 3. Berry Lodder uit Spijkenisse. John Paul Wouterse van Tempo werd tiende en Rudolf Bon veertiende. ftf'D'é" tw?eeüe série' -In' deze"'lééftijds- Bij def tienjarigeri won Toon van« gen uit Arnhem2. Lucien Hermens uit Schijndel en 3. Erwin Arp uit Culem borg. mee op de Soesterbergsestraat, maar de wagen toonde verkeerstechnisch enkele problemen. Zo waren er geen richtingaanwijzers en stoplichten en om meten met twee maten te voorko men, werd de wagen daarom van de weg gehaald. Uitslagen Er werd gereden in leeftijdsklassen van acht tot en met veertien jaar. Bij de achtjarigen kwamen vijf coureurs aan de start; de eerste plaats was voor R. Bork uit Hoogeveen; 2. Mare Jansen uit Uden en 3. Toine Liersen uit Amers foort. Bij de negenjarigen, 22 man aan de start, ging de zege naar Niels van Steen uit Amersfoort; 2. Sandro van Hout uit Uden en 3. Terry van Heesjvijk uit Schijndel. In de klasse van de 11-jarigen won S. J. Kinkelaar uit Hoogeveen met Frans Neggers uit Uden op de tweede plaats en E. Dekker uit Hoogeveen op de derde plaats. Tempo-deelnemers leg den beslag op wat lagere plaatsen: 10. J. Jansen; 11. A. Jansen; 13. JeanPaul Luiken en 24 Michael Edelman. De eerste serie van de 12-jarigen werd gewonnen door Eddy van Zoelen uit Gerritsen uit Amersfoort; 2. Marcel van Klooster uit Goes en 3. Nicky Walraven uit Den Bosch. Fred Tromp van Tempo eindigde als vierde. Dan werden er nog wedstrijden gehou den voor jongens zonder licentie-num mer. Bij de jongsten ging de zege naar E. Vulpen uit Hilversum; 2. T. Bas- chaard uit Utrecht. Tien en elfjarigen: 1. J. W. v.d. Helm, Flevoland; 2. M. Krijger; Tempo; 3. H. Hoogeveen, Tempo. De oudste groep, 11-, 12- en 13 jaar: 1. A. Boeijen, Tempo; 2. H. de Koning, Amersfoort en 3. H. Krijger, Tempo. De prijswinnende duivenliefhebbers uit de Kring Eemland DUIVENSPORT Zaterdagavond werden in het EHBO- gebouw aan de Parallelweg de prijzen uitgereikt aan de duivensportliefheb bers van de kring Eemland. In deze kring, waarvan veertien verenigingen lid zijn uit Baarn, Soest, Amersfoort, Nijkerk en Leusden met in totaal 575 leden, werd ondanks de soms on gunstige weersomstandigheden met veel animo aan de wedvluchten deelge nomen. In zijn openingswoord dankte voor zitter J. van den Brakel alle besturen voor de vele steun die zij het kringbe- stuur verleenden en zijn mede-kringbe stuurders voor het vele werk dat zijn belangeloos hebben verricht. 120.000 Duiven zijn dit jaar verzonden en voorzitter Van den Brakel betrok in zijn dankwoord ook de vervoersstich- ting. Hij huldigde daarna alle kam pioenen, waarna de gewonnen attrac- tieprijzen, bestaande uit huishoude lijke artikelen en levensmiddelen pakketten werden uitgereikt. Tenslotte werd aan de VARA-speel- goedaktie het bedrag van elfhonderd gulden overgemaakt, zijnde het batig saldo van de wedvluchten. De belangstelling voor deze avond was zo groot dat de heer Van den Brakel aan het slot van de avond alle aanwe zigen dankte voor hun grote inschikke lijkheid. Daardoor was het zelfs moge- Foto: Goos van der Wilt lijk tussen de prijsuitreikingen door een dansje te maken. De uitslag van de kampioenschappen was als volgt: Vitesse: 1. G. Rijksen. 2. J. Kamer beek. 3. H. de Bree. Midfond: 1. J. Kamerbeek. 2. P. Bercu- lo. 3. Altenaar-Reijerse. Fond: 1. H. de Bree. 2. Nieuwenhuis en Zn. 3. Gebr. Burgman en Zn. Totaal oude Duiven: 1. H. de Bree. 2. H. Buitink. 3. P. Berculo. Jonge Duiven: l. Jansen-Roethof. 2. Comb. K. D. S. 3. H. de Bree. Navlucht: 1. P. Berculo. 2. J. Kamer beek. 3. C. Vaessen. Generaal: 1. H. de Bree. 2. J. Loh- meijer. 3. Altenaar-Reijerse. Fpto: Herman vanJJani Een van de vele handtekeningzetters voor de tochtdeuren van Super Van Dam. Veel meer dan duizend handtekeningen zijn vorige week gezet bij Super Van Dam in de wijk Klaarwater. Daarmee willen de klanten van Wouter van Dam de gemeente duidelijk maken en vermoedelijk ook overtuigen dat de door Van Dam gevraagde tochtdeuren geen overbodige luxe zijn. Een mogelijk veel grotere en ook denkelijk doorslag gevende steun heeft Van/Dam inmiddels ontvangen van de Soester commissie voor de beroepschriften. Deze uit raadsleden bestaande commissie adviseert de leden van de gemeenteraad de door burgemeester en wethouders geweigerde vergunning toch maar te verlenen. De weigering is volgens de commissie toestemming te geven het windscherm gebaseerd op strikt formeel juridische gronden. Er bestaan bestemmingsplan bepalingen, die het college geen ruimte laten. In het bestemmingsplan heeft het gedeelte waar de tochtdeuren ge plaatst zouden moeten worden de be stemming „rijwielpad, voetpad en/of plein". Het college legde die bepalingen in feite al in 1977 naast zich neer door Van Dam toen toe te staan een windscherm te plaatsen (buiten de winkel) waar door hinderlijke wervelwinden, waar van het publiek last had, konden wor- der ondervangen. Over het tochtpro- bleem in de winkel werd toen evenwel door Van Dam niet gesproken. De commissie voor de beroepschriften is van mening dat het tochtprobleem wordt veroorzaakt door de noord-wes telijke ligging van de ingang van de winkel èn de hoogte van het gebouw Honsbergen, waarvan de supermarkt deel uitmaakt. Burgemeester en wethouders hebben dat min of meer erkend door in 1977 te plaatsen. Daardoor ontstond een aan drie zijden omsloten en overdekte ruimte, die in feite niet meer voldoet aan de bestemming „plein". Van Dam wil de ruimte geheel afslui ten met tochtdeuren, ook al om het werkklimaat voor zijn personeel te verbeteren. De tochtdeuren gaan tij dens de winkeluren automatisch open en dicht en zullen buiten de winkeltijd gewoon open blijven staan. De commissie ziet dan ook geen bezwa ren meer en bovendien heeft de direc teur van gemeentewerken instemmend geadviseerd ook al omdat de tocht deuren energiebesparend zullen wer ken. Handhaving van het bestemmings plan is in de gegeven omstandigheden volgens de commissie geen zwaarwe gend belang meer. Er zijn geen drin gende redenen meer om de gevraagde vergunning te weigeren. Het resultaat van de handtekeningak- tié zal vermoedelijk niet meer nodig zijn om de raad in de december-ver- gadering, „over de brug te krijgen". Foto: Goos van der Wilt Het Julianakoor met de sopraan Groet Andringa. Het zaterdagavond in de Juliana- kerk gehouden jubileumconcert van het vijftig jaar bestaand Christelijk Gemengd Koor Juliana is een ge weldig sukses geworden. Er werd zo geïnspireerd gezongen en op zo'n hoog niveau, dat de ongemakkelij ke kerkbanken snel vergeten wer den. Een grote bijdrage aan dit suk ses leverden de solisten; de alt/mez- zo-sopraan Annett Andriessen; de sopraan Greet Andringa; de tenor Gerard van Dolder; de organist A- rie Bax en vooral ook de pianist Hans Broekman. Gerard van Dol der verdient als dirigent nogeens a- part genoemd te worden, want niet alleen had hij zijn zangers vast in de hand, maar hij gaf als solist blijk, zeer flexibel te ziin. De jubileumviering werd geopend met een felicitatie namens het ge meentebestuur, overgebracht door burgemeester mr. P.Scholten. Hij prees het koor voor vijftig jaar trouw en inzet en sprak van een voorbeeld voor vele verenigingen. Onder leiding van Gerard van Dol der werd daarna een gevarieerd pro gramma ten gehore gebracht. Voor de pauze werden achtereenvolgens uitgevoerd: een selectie uit 'Or- pheus'; het stemmige lied 'Into my Heart' en een glorieus 'King all-glo- rius'. Annett Andriessen en Greet Andringa alsook pianist Hans Broekman boeiden met sterke soli in de 'selectie' en al luisterend werd weer eens duidelijk dat levende mu ziek niet te overtreffen is. Op zo'n avond kan betreurd wor den dat niet meer dan ongeveer vier honderd mensen van hun belang stelling voor koorzang blijk geven. Die 'schare' blijft in Soest dikwijls beperkt tot vrienden en kennissen en goede relaties, terwijl koor en so listen een veel breder gehoor verdie nen. Het tweede deel van het concert werd ingezet met een mooi gezong en 'Preiset froh den König', ge volgd door een 'Russische Vesper'. De overgang naar wereldser zang werd voltooid met 'Du Hirte Lsra- ëls'. Na aria's uit de operette 'Grafin Mariza' en de opera 'II Trovatore', respectievelijk gezongen door An nett Andriessen, Gerard van Dolder en Greet Andringa, zong het juli anakoor 'Tolite Hostias'. Het had programmatisch gezien achter 'Du Hirte Israëls' gekund. Maar daarna volgden fragmenten uit opera, operette, musical en ook enkele nummers als 'Deep River' en 'Bridge over troubled water' elkaar in hoog tempo op. Magnifiek was vooral ook het 'Cent mille chansons' een bijzonder goed in het gehoor liggend lied, dat bo vendien uitstekend gebracht werd. Het concert werd besloten met 'Wer uns getraut' en 'Ja dass alles auf ehr' uit 'Der Zigeunerbaron'. Ge rard van Dolder schitterde hier en het was daarom geen wonder dat juist hij na de staande ovatie tot een toegift verleid werd. Een geslaagd concert al kan men zich afvragen waarom het koor geen enkel Nederlands lied ten ge hore gebracht heeft. Uiteindelijk verplicht de naam 'Juliana' toch wel tot iets, dunkt ons. A.s. zaterdag recipieert het koor van 14.30 tot 16.30 uur in gebouw Credo aan de Julianalaan. Het zal er ongetwijfeld zeer druk worden.

Soester Courant | 1981 | | pagina 24