„Soraya": nieuwe zaak aan de Torenstraat Stille tocht in Den Haag 0 AGFA RAMP ,129 Chatoux Prij s winnende ballon kwam in Polen terecht Vivitar 80-200 mm f4.5 zoomobj ectief ;rsbv iüStafffaienst D O P P P P P P ©/7GH De Gooi- en Eemlander m TT INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING MEINERS Dagblad voor Gooi, Eemland, Vechtstreek en Almere Bekijk 't goed met De Gooi- en Eemlander Oproep aan alle vrouwen: DE NIEUWE POCKETCAMERA VOOR JONGE AVONTURIERS Ik was even in de lUtlSSPfp/jp Houten keet in brand NBM-makelaars zijn niet duur Marokkaan uitgewezen Waar was je nou? Diefstal van marifoon Wij verzorgen: HUISWERKBEGELEIDING BIJLESSEN TENTAMENBEGELEIDING EXAMENBEGELEIDING Informatie? Dat kost U dan een telefoontje. Bel dan 17089 (vragen naar de heer Meiners) Extra voordelig Zoomen en scherpstellen in één beweging 5 jaar garantie „Eén van de beste!" (Testresultaat Fokus nr. 4/1981.) De naam voorop 's werelds beste camera's vnfoto-film-uideoi^y Birkstraat 2 - Soest Glaasje op toch gereden Leest u hem nog niet? lendiehet waard zijnl voor iets aparts VAN WEEDESTRAAT17 - SOEST Fnffl! fftarmon l/on Dam Sinds kort is het toch niet geringe winkelareaal in Soest versterkt met de zaak „Soraya" aan de Torenstraat. Een tik keltje naast de beide winkelpolèn, maar toch op een plaats waar iedereen haar kan vinden. „Soraya" is een winkel van de in Baarn wonende heer J. Veninga, waarin kleding en kunstnijverheidsartikelen aangeboden worden uit Oost-Aziati sche landen. De toch wel bekende zeer aantrekkelijke kleding komt uit landen als India, Pakistan, Nepal, Philippijnen en Indonesië. Kleurrijke stoffen, natuurproducten, draagbaar en betaalbaar. De kunstnijverheid wordt door Indonesië geleverd en wie er ooit was herkent het. Prachtig houtsnijwerk, beeldjes, doosjes, sieraden om te dragen en ook dingen als bijvoorbeeld het batikpijpje, oosterse parfums en zeep. Juist in deze geschenken- tijd is er veel leuks en aparts te vinden. De collectie is uniek voor Soest. De heer Veninga is daarom ook in Soest terecht ge komen; hier was een dergelijke zaak nog niet. Het is een completering van het Soester winkelgebeuren. „Vrouwen voor Vrede" en de werkgroep „Vrouwen tegen Kernwapens roepen alle Soester vrouwen op voor een stille tocht met fakkels onder leus „In vredesnaam stop met de kernwapens", op donderdagavond 26 november in Den Haag. Vertrek 19.00 uur Malieveld [bij Centraal Station]. De demonstratie gaat naar het Binnenhof en wordt daar besloten met het aanbieden van handtekenin genlijsten en een korte manifestatie met spreeksters: Sienie Strikwerda, Polly Levens en Hulya Yilmaz. De vrouwen doen hiermee een beroep op parlement en regering om definitief nee te zeggen tegen produktie en plaat sing van nieuwe raketten. De beslis- begint moet er een keerpunt komen. Geen nieuwe raketten in Nederland en niet in andere landen. Waarom weer een stille tocht van sing hierover mag niet langer worden vrouwen na 6 december 1979? Te vaak uitgesteld! Voordat net nieuwe jaar wordt van vrouwen een passieve, af- 1 superhandig tasje in safarilook 3 snelle Agfacolor handige draagriem films afneem mimfhts kwaliteits pocketcamera in safarilook AGFA-GEVAERT wachtende houding verwacht wanneer het om de wapenwedloop gaat. Nog steeds worden vrouwen niet gekend in de beslissingen over vrede en veilig heid. Daar moet nu een eind aan komen. Met deze stille tocht willen wij vrou wen zwijgend uitspreken dat we mon dige mensen zijn die niet langer buiten spel gezet willen worden wanneer het gaat om vraagstukken van levensbe lang, waar het voortbestaan van de menselijke beschaving op het spel staat. Wij wijzen kernwapens af, omdat het bezit van kernwapens de bereidheid in zich draagt deze ook te gebruiken: omdat gebruik van kernwapens geen overleven mogelijk maakt- omdat kernwapens geld, grondstoffen en ta lent verslinden terwijl velen in de wereld hongeren; omdat kernwapens de grootste bedreiging zijn voor het voortbestaan van de mensheid en van alle leven op aarde en omdat wij niet door kernwapens „beschermd" kun nen en willen worden. Nederland heeft nee gezegd tegen de N-Bom. Nederland moet nu ook nee zeggen tegen de nieuwe kernraketten. Het invoeren van deze raketten bete kent een nieuwe stap in de kernwapen wedloop. Deze nieuwe kernwapens zijn geschikt en bestemd voor gebruik in Europa en worden ingevoerd om een zogenaamde „beperkte kernoorlog" mogelijk te maken. Dat betekent, dat Europa slagveld zal zijn bij een even tueel conflict tussen de VS en de SU. Ook daarom moeten de NAVO en het Warschaupact door de publieke opinie worden gedwongen om te werken aan het afschaffen van de kernbewapening. Nederland kan en moet daaraan zelf standig een bijdrage leveren door een actieve vredespolitiek te voeren, ge richt op het verdwijnen van alle kern wapens. Voor biologische en chemi sche wapens geldt hetzelfde. Nederland dient voor de ontwapenings conferentie van de VN in 1982 voorstel len te doen om onder toezicht van de Verenigde Naties de wapenresearch en -ontwikkeling aanzienlijk te verminde ren door een verbod op nucleaire, biologische en chemische NBC] wapens, te beginnen met nieuwe ver hoogde-stralingswapens zoals de N- bom en een verbod op de ontwikkeling van ruimtewapens. Wij kunnen politici ervan overtuigen dat het mogelijk is. Een kernoorlog is geen natuurramp. Wij kunnen er zelf wat aan doen om die te voorkomen. Laat je stem horen. Doe mee aan de stille tocht op 26 november 1981. Neem andere vrouwen mee. Kom met volle bussen en treinen! Verkoop fakkels bij vertrekpunt. Fi nanciële steun postgiro 4398157 t.n.v. Werkgroep Vrouwen Tegen Kernwa pens Utrecht. Handtekeningenlijsten verkrijgbaar bij vrouwen- en vredes groepen en bij het secretariaat van VTK: Prof Reinwardtlaan 19, 3571 ER Utrecht, 030-71.08.72. Liever geen vlag gen of leuzen van partijen of organisa ties. Wel zoveel mogelijk onze leus: „In vredesnaam stop met de kernwa pens". Verzamelpunt: Station Soest Zuid om 17.30 uur. Voor meer informa tie: 20312. Muziek Staff horst heeft de volgende wereldmerken in voorraad: Bechstein - Blüthner - Berger löbau - Julius Feurich - W. Hoffmann - Pleyel - Wilh, Steinmann - Gaveau - Baldwin Nordiska - Ibach* - August Fórster* - Yamaha - Freiburgh - Fazer - Kawai - Zimmerman - Wulitzer - lindbergh - Geyer - Lager. •Occasion Muziek Slaffhorst verzorgt lessen (groep of privé). Garantie tot 5 jaar. Gunstige financiering. Muziek Staffhorst heeft een ruime keus in occasions, welke veelal niet van nieuw zijn te onderscheiden. Uitsluitend met volledige garantie. Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel. 030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel. 033-34064 juwelier naar ChatOUX toe Burg. Grothestraat 13 Soest Telefoon 02155- 23371 Maandagavond rond acht uur rukte de brandweer met twee wagens uit in verband met een brandje in een bouw keet achter perceel Koninginnelaan 64. Met een straal werden de vlammen gedoofd. Diverse ruiten waren ge sprongen en de keet was van binnen beroet. In het vorige week in onze krant ge plaatste artikel onder de kop „Is een N.B.M-makelaar duur?" is een storen de zetfout geslopen. In plaats van makelaar D. van Wijk noemde wij de naam van D. van Dijk. Onze excuses. Een 25-jarige Marokkaan werd door de vreemdelingen politie aangehouden. Hij werkte illegaal bij een bedrijf in Soesterberg. De man is uitgewezen; het bedrijf heeft een proces-verbaal gekregen. Uit de in Breukelen liggende boot van een Soester werd de marifoon gestolen. Het apparaat kost 2800 gulden. De man deed van de diefstal aangifte bij de Soester politie. Uit de garderobe van een Soester school voor voortgezet onderwijs werd een jack ter waarde van honderd gulden gestolen. De gedupeerde eige naar deed er aangifte van bij de politie. n/rnn Jfiep iivj ws i 19 ■- Twee prijswinnende ballonnen in de wedstrijd die slager Van Asch bij gelegenheid van de viering van bet 50-jarig bestaan van zijn zaak organi seerde kwamen in de Poolse plaats Kisielnica terecht. Daar werden ze door dezelfde man gevonden en hij zond de kaarten, gefrankeerd en wel, terug naar Soest. Omdat er maar één hoofdprijswinnaar kan zijn, trok nota ris M. H. A. van Veeren de naam van de gelukkige en dat werd Jolanda Grift. Zij kreeg haar prijs, een race fiets, vorige week woensdag uit handen van de heer R. van Asch. Ook alle andere prijswinnaars waren in het BDC-klubhuis om hun prijs in Slager Ries van Asch temidden van de vier hoofdprijswinnaars. Foto: Herman van Dam ontvangst te nemen. De eerste prijs, ook een fiets, kreeg Nathalle Kult; de teede prijs, een radio-cassetterecor der, ging naar Jeroen Stalenhoef en de derde prijs, een transistorradio was voor Maiska Brons. De ballonnen van Jeroen Stalenhoef en Maiska Brons kwam met nog negen andere in Oost-Duitsland terecht. En dan werden er nog een massa kaarten teruggestuurd door vinders die in West Duitsland wonen. In totaal kwamen er 352 kaarten retour. Het gros daarvan uit de omgeving van de Duits/Neder landse grens, maar bijvoorbeeld ook twee uit Amersfoort. De wind was sterk en pal oost en merk waardig is het dan dat er een kaart uit Groningen terug kwam. Dat geeft te denken. De wenkbrouwen mogen ge fronst worden bij een kaart die in Ierland gepost werd. Dat moet een hele sterke ballon geweest zijn, die de tocht heen en terug gemaakt heeft, dan wel door een „goede" vinder meegenomen is naar Ierland. De ballonnen werden op woensdag 7 oktober gelost. In Polen werden ze gevonden op 18 oktober. Maar in Duitse plaatsen als Kurtschlag, Angermünde en Kalba was de vinddatum 8 oktober en bijvoorbeeld in Borgitz, op 9 okto ber. Op de kaarten stond in het Nederlands gedrukt dat ze „ongefrankeerd" kon den worden retour gezonden, maar Nederlands is zelfs in Duitsland geen wereldtaal en daarom werden alle kaarten keurig gefrankeerd. De kinde ren hebben de kaarten overigens mee kregen om de vinders persoonlijk te bedanken. Vivitar. Verhuur kinderfilms - Inruil - Occasions Zondagmiddag tegen half drie werd bleek toch zijn auto te besturen on een 59-jarige autobestuurder uit danks een hem eerder opgelegde rij- Soest op de Molenstraat aangehou- ontzegging. Zijn voertuig werd in den. Hij was niet nuchter. De man beslaggenomen. O binnenlands, buitenlands èn regionaal nieuws sport, televisie en radio, film, muziek, de schertsrubriek van Wuiver, kunst, boeken, voor de vrouw, agenda, achter grondverhalen, stripverhalen en elke zaterdag een interessante weekendbijlage Met onderstaande bon kunt u zich abonneren. De eerste twee weken ontvangt u de krant gratis. Ik abonneeer mij op De Gooi- en Eemlander en zal uw krant 14 dagen gratis ontvangen. Naam: Adres: Postcode en plaats: Giro/banknr.: een abonnement met automatische betaling per maand f 17,90 een kwartaalabonnement f 52,60 een jaarabonnement f 209,20 een proefabonnement van 3 weken f 4,10 aankruisen wat wordt gewenst. Handtekening: Deze bon ongefrankeerd in open enveloppe zenden aan: DE GOOI- EN EEMLANDER ANTWOORDNUMMER 225. 1200 VB HILVERSUM n grond ligt aan de rijstaand woonhuis Jereen prijkt in een eigentijdse kleuren, i zien is het prach- luxe, houten keuken et verlaagd plafond e grote woonkamer d, decoratieve wan- kenplafond. Verder verkt een studeer- ruimte, toilet en hal. Dkamers, badkamer oop met vaste kas- Dbele beglazing en usief vrijwel nieuwe j, vitrage en over- let c.v.-gas en diepe 2 grond. enst aan bosplek. inkamer met open :hte houten zit/eet- ilet en hal. lapkamers en bad- >e toilet. nde villa op ca. 900 -d in 1978. Een huis irlijk heel wat bege- zoals: thermopane id). hardhouten ko kisolatie en c.v.-gas. 3n ruimte van 50 m2, kken, natuurlijk van n buiten bereikbaar met royale hal. wormige woonkamer talkenplafond, open en hal. jpkamers, luxe bad- rlijke doucheruimte, apkamer. wasruimte rage en een grote )n bosstrook. 50 i met magazijnruimte kantoorruimte met. en toilet. I ca. 280 m2. bedrijfsterrein. ow met c.v.-gas, ga- tuin, luxe zwembad in een peer als een m het zonneterras en tterende woonkamer ijk haalt, op 2 niveaus de open haard en het :eker bewondering af- 3n, royale werkkamer er met openslaande toilet en hal met gar ing: Royale overloop, jkamer met ligbad en ungalow met c.v.-gas garage, provisiekelder luizend vierkante me- let souterrain is in een inderen in een repre- rruimte die van bui- sinds jaar en dag het i genoemd. oonkamer met plavui- srwarming, eetkeuken, jkamer en hal. j en dit riante huis is nk van Engeland, uitgesloten. Informatie ag enz. bij ons kantoor. eg 71. halfvrijstaand m2 eigen grond, 3sl.i f 157.000, 69, hoekwoning aan f 159.000, iweg 16, halfvrijstaand bos gelegen, 4 slaap f237.000,- Gelderhof 12, midden lapkamer. f 139.000,- NZ 38, landelijk gele low. f285.000,- zone 87/02155-16251 isringi47/033-30488 Soester Courant van woensdag 25 november 1981

Soester Courant | 1981 | | pagina 4