EN •N b.v. De heer M. van Dorp neemt afscheid als voorzitter van de Volksuniversiteit ƒ10.- Geen puinbreekinstallatie aan de Amersfoortsestraat s, vraagt uw aandacht voor: (BOONlIESt i I i vrijetijdskleding irlijk bij Informatie-avond plan Parklaan op donderdag 26 november Hinderwet Beschikking Hinderwet Aardgastarievën per 1 januari 1982 Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen PARTYSERVICE v.Weedestraattlc tel.12424 Soest Soes ter Courant van woensdag 25 november 1981 ;els en station fertegels, kel- ceuken, roya- loer en open kamers, com- let. 2e verd.: iimte. k.k. en diepe tuin, jarderobe-nis, i, (kamer en worden), kel- slaapkamers, adkamer. 2e el bergruimte. Rijksweg. Ge in huis. 'ive-in woning ■nen. k.k. kap, garage, i. lonkamer met ;amer, 1 werk man da, grote sstaand bad en arage. Verd.: Jlen met vaste toilet, veel :e trap en grote ?n wijnkelder k.k. 13404-31220 T O O R Soest 17251 of •ld lecht op dobonnen t.w.v. 5,- 10,- 15,. 25.- Donderdag 26 november om 20.15 uur wordt in het gebouw ,,De Open Hof" aan de Veenbesstraat/hoek Dalweg aan belangstellenden gelegenheid geboden tot inspraak over de uitgangspunten met betrekking tot het toe komstige bestemmingsplanParklaan". Tijdens deze avond zullen de uitgangspunten met bijbehorende kaart wor den toegelicht en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het rapport met kaart zal op de info-avond gereed zijn en verkrijgbaar worden gesteld voor 2,50. Na de info-avond is er desgewenst de mogelijkheid gedurende een ter mijn van twee maanden op de uitgangspunten te reageren. Indien men niet in de gelegenheid is om de avond van 26 november te be zoeken, dan bestaat na die avond de mogelijkheid om het rapport in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum voor 2,50 af te halen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van A. Palte, directeur Vortex B.V., Industrieweg 21 te Soest voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fabriek voor het balanceren van rotoren. het maken van balanceermachientjes en enig algemeen constructiewerk op het perceel Industrieweg 21 te Soest (kad. Soest, sectie G., nr. 5038). A. A. M. van Roomen, Birkstraat 115a te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf melkveehouderij en varkensmesterijop het perceel Birkstraat 115a te Soest (kad. Soest, sectie C., nr. 3627). H. J. van Schie, Wieksloterweg wz. 1 te Soest om een vergunning tot het in werking houden van een melkveehouderij op het perceel Wiek sloterweg wz. 1 te Soest (kad. Soest, sectie G.. nr. 5620). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 17 december a.s. om resp. 09.00 uur, 9.30 uur en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelij ke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Bij besluit van 24 november 1981 heeft het college van b. en w. een be slissing genomen op het verzoek van Alsogas b.v., Nijverheidsweg 10 te Soest om vergunning voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een metaalverwerkingsbedrijf op het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest (kad. gem. ^Soest, sectie G9, nrs.6407, 6408 en 6409). De strekking van de beschikking is: dat positief is beslist op de beschik king onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade en hinder voor de omgeving. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 25 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21. 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21. 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter in zagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Graven- hage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkoms tig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening. Burgemeester en Wethouders hebben besloten de Raad voor te stellen het gastarief voor kleinverbruikers - overeenkomstig het advies van de VEGIN (Vereniging van exploitanten van gasbedrijven in Nederland) per 1 januari 1982 als volgt aan te passen huidige tarief excl. BTW incl. BTW tarief per 1-1-1982 excl. BTW incl. BTW 0,3990 0,4708 0,4693 ƒ0,5538 Prijs per kubieke meter incl. milieuheffing De abonnementstarieven zijn dienovereenkomstig aangepast. Het vastrecht per aansluiting blijft ongewijzigd. De Raad van de gemeente Soest heeft gezien de voorstelle/i van Burge meester en Wethouders d.d. 25 september 1981 besloten de tarieven voor het huren van gas-wa'rmwaterapparaten en abonnementen op de C. A.I. per 1 januari 1982 als volgt vast te stellen. - Huren gas-warmwaterapparaten Per maand excl. BTW incl. BTW a. keukengeisers b. badgeisers c. badgeisers, voorzien v. muurdoorvoer d. variogeisers e. gasboilers voor huishoudelijk gebruik f. gasboilers - grote cap. - voor hotels, restaurants e.d. - Signaallevering C.A.I. 4.60 5.43 6,90 8.14 10.00 11,80 10,00 11.80 10,00 11.80 22,00 25.96 Tarief per maand excl. BTW incl. BTW 1. Voor een perceel waarvoor aansluiting tot stand is gebracht en waarvoor 50,- entreegeld is betaald. 2. Voor een perceel, waarvoor aanslui ting tot stand is gebracht en waarvoor 300,- entreegeld is betaald. 3. Voor percelen van W.B.V. „Soest" op de Eng en in het Smitsveen, die aan gesloten zijn op het DKS-systeem en waarvan de GAI'n zijn overgenomen 4. Voor aansluitingen tot stand gekomen vóór 1 januari 1978 in Overhees I, Egghermonde, Steenberghe en de flat in Soesterberg 5. Voor een aansluiting van een GAI op de CAI wanneer die GAI niet is over genomen en wanneer daarop alleen signaal wordt geleverd voor max. 6 kanalen, per aansluiting op de GAI 6. Voor extra aansluitingen in het perceel op het DKS .net, per extra aansluiting 11,45 10,80 Deze maand heeft bij de Volksuniver siteit Soest/Soesterberg een bestuurs wisseling plaatsgevonden. De heer M. van Dorp is als voorzitter afgetreden en heeft de voorzittershamer over gedragen aan Mevr. W. J. Köhlinger. Van meet af aan is de heer van Dorp betrokken geweest bij het tot stand komen van de Volksuniversiteit in Soest. Het instituut van volksuniversi teiten bestaat in Nederland en andere landen, zoals Duitsland, reeds vele jaren. In Soest werd eigenlijk pas in 1976 behoefte gevoeld aan de oprich ting van een dergelijke instelling. Dit bleek vooral uit het grote aantal Soes- ter bewoners dat naar Baarn en Amersfoort trok om aldaar een cursus te volgen. In de stichtingsakte werd de heer van Dorp als voorzitter van het bestuur van de Volksuniversiteit genoemd en tot nu toe is hij dat gebleven. Mevr. Köhlinger vervulde gedurende deze periode de functie van secretaris. Dit najaar is voor de vijfde maal het programma van de volksuniversiteit van start gegaan met vele interessan te, leerzame en nuttige cursussen. Dat de Volksuniversiteit in zo'n korte spanne tijds een eigen plaats in de Soester gemeenschap opgebouwd heeft, is zeker mede te danken aan de inzet van de heer van Dorp. Na zijn pensionering als genie-officier heeft hij met veel enthousiasme zijn tijd aan de volksuniversiteit gewijd. Voor de heer van Dorp is het belang» rijk geweest een eigen gezicht aan de Volksuniversiteit te Soest te geven. Allereerst moest duidelijk gemaakt worden dat de Volksuniversiteit er is voor iedereen, onafhankelijk van maatschappelijke positie of vooroplei ding. In de tweede plaats moest er gezorgd worden voor een geheel eigen prettige sfeer. Dat de heer van Dorp er stellig in geslaagd is een goede sfeer te scheppen in het bestuur, blijkt duidelijk uit het album, dat hem bij zijn afscheid als voorzitter door de overige bestuursleden werd aangebo den. Ook blijkt deze goede samenwer king uit de minimale wisselingen die er in de samenstelling van het be stuur hebben plaatsgevonden. De werking van deze goede sfeer strekt zich echter veel verder uit. Het is belangrijk volgens de heer van Dorp als deze in de cursussen ook voor de deelnemers voelbaar is. Iedere cur sist dient zich op zijn gemak te voe len, terwijl het ook van belang is dat de cursisten een eigen inbreng hebben. Bij de cursussen tracht de Volksuni versiteit in te spelen op een leerbe hoefte van mensen, die zich binnen de bestaande onderwijsstructuren on voldoende hebben kunnen ontplooien. De Volksuniversiteit tracht deze leer behoefte te bevredigen, niet op een schoolse en zuiver wetenschappelijke wijze, maar meer speels en op de prak tijk gericht. De ideale toestand bestaat volgens de heer van Dorp, als er bin nen een groep, die maar klein is (er nemen maximaal 15 personen aan één cursus deel) een eigen groepsdyna miek tot leven komt. Ook de twee dozijn docenten, die voor de Volksuniversiteit werken, worden automatisch in deze sfeer betrokken. De Volksuniversiteit te Soest nam het initiatief een speciale begeleiding aan de docenten te geven en heeft zo wellicht de stoot gegeven tot de do centenbegeleiding, welke nu algemeen in de Bond van Volksuniversiteiten gangbaar wordt. Het doel van een cursus bij de Volks universiteit is niet het behalen van een examen, al is het wel mogelijk bij de talencursussen een internationaal er kend certificaat te krijgen, als men de nodige spreekvaardigheid heeft en aan een meerkeuzetoets voldaan heeft. Een belangrijk element bij iedere cursus vormt het sociale contact met de andere deelnemers. Vier jaar geleden is de Volksuniver siteit begonnen met Nederlandse les- (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 18 november 1981 aanbouwen van een bijkeuken .op een terrein gelegen aan de Vondel laan 21 (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3350) vergroten van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Schouten kampweg 56 (kad. gem. Soest, sectie D., nr. 3516) gedeeltelijk vergroten/vernieuwen en veranderen van een bedrijfs gebouw op een terrein gelegen aan de Nieuweweg 97 (kad. gem. Soest, sectie G., nr. 4828); bouwen van een erfscheiding op een terrein gelegen aan de Kolonie- weg 2h (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2300). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikkihg bij het collége van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. woensdag 25 november -19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brink- weg: commissie culturele zaken Aan de orde komt o.m. 2 Welzijnsplan 1982-1985 en jaarprogramma 1982. donderdag 26 november - 19.30 uur - geboqw gemeentewerken. Lange Brink weg: commissie maatschappelijke dienstverlening en volksgezondheid De agenda vermeldt o.m. regionalisatie van de gezondheidszorg Welzijnsplan 1982-1985; voorstel i.v.m. de financiële situatie van de Stichting Peuterspeelzalen, dinsdag 1 december - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brink- weg: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat o.m. Volkshuisvestingsplan; Voorstel tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het vestigen van een persoverslagstation voor brandbaar afval alsmede een puiribreek- installatie op een perceel aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg; Werkplan Ruimtelijke Ordening. dinsdag l december -19.30 uur - kantoor gas- en cai-bedrijf, Lange Brink- weg: commissie gas- en cai-bedrijf De agenda vermeldt o.a. verhoging gastarieven per 1 januari 1982 krediet voor vervanging en uitbreiding vaste activa 1982. automatisering verbruikersadministratie gas- en cai-bedrijf. woensdag 2 december -16.30 uur - gemeentehuis, Steenhoffstraat: commissie algemene bestuurszaken Aan de orde komt o.m. voorstel tot het vaststellen van het Welzijnsplan 1982-1985 en jaarpro gramma 1982; Ervaringen Wet Openbaarheid Bestuur. donderdag 3 december -19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brink- weg: commissie financiën De agenda vermeldt o.m. Welzijnsplan 1982-1985; raambegroting 1982/1983 Muziekschool krediet voor vervanging en uitbreiding vaste activa 1982 gas- en cai- bedrijf verhoging gastarieven. De agenda's en de stukken liggen vanaf heden ter inzage in het INFOr matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR - M. van Dorp, oud-voorzitter Volksuni versiteit. sen aan buitenlandse gastarbeiders. Dit onderwijs nam echter zo'n vlucht, dat het de Volksuniversiteit, als orga nisatie die uitsluitend door vrijwilli gers bestuurd wordt, boven het hoofd groeide. Dit project behoorde evenals de alphabetiseringscursussen niet meer tot de doelstelling van de Volks universiteit en is dan ook overgenomen door de gemeente Soest, die er een spe ciale coördinator voor aangesteld heeft. Afgezien van het aanvankelijke stich tingskapitaal, dat door de gemeente Soest werd verstrekt, werkt de Volks universiteit zonder subsidies. Dit is een vrij unieke toestand voor een derge lijke instelling, vooral als men be denkt, dat bij het gebruik van gemeen telokalen door de Volksuniversiteit huur aan de gemeente moet worden betaald. Ondanks zijn aftreden als voorzitter, zal de heer van Dorp dit jaar nog als bestuurslid aanblijven. Op deze ma nier wordt ruimte gemaakt voor nieu we, jonge krachten met frisse ideeën, terwijl toch continuïteit en behoud van ervaring wordt verzekerd. DOPT U NOG STEEDS UW EIGEN vraag de brochure over onze uitgebreide partyservice. Hors d'oeuvres, koude enJ^L--.. warme schotels bij u thuis bezorgd. BIRKSTHAAT106. SOEST 02155-13720 Dixidienst in Emmakerk Zondag 29 november a.s., aanvang 19.00 uur, wordt in de Emmakerk aan de Regentesselaan een dixi(jeugd) dienst gehouden. Ds. H. K. de Wilde zal voorgaan en spreken over het thema „Echo". Muzikale medewerking ver lenen het dixicombo en het dixikoor onder leiding van Freek Berrier. Gebruik gemeentewapen aan banden De leden van de commissie voor de beroepschriften zijn van mening dat het gebruik van het gemeentewapen aan banden gelegd moet worden. Van het college van burgemeester en wet houders verlangen zij een aktiever beleid om dat gebruik binnen de per ken te houden. Aan de eigenaar van Hotel „Het Witte Huis" wordt toestem ming verleend gedurende twee jaar zijn voorraad briefpapier, waarop het gemeentewapen staat op te maken. De gebroeders Van Kampen, de eige naars van „Het Witte Huis" zagen hun verzoek om het gemeentewerpen te gebruiken door het college van burge meester en wethouders afgewezen. Het college verwees naar de Algemene Verordening Soest waarin de bepaling is opgenomen dat voorkomen moet worden dat de burgerij in verwarring gebracht wordt door een onjuiste ge bruik van het wapen. Daardoor zou een bepaalde relatie met de gemeente ver ondersteld kunnen worden. Het voeren van het gemeentewapen is het exclusief recht van de 'gemeente en ieder die dat zonder toestemming doet, handelt op eigen risico. Particuliere belangen moeten niet gediend worden. Wel zal toestemming gegeven kunnen worden als er sprake is van specifieke Soester belangenbehartiging. In het geval van „Het Witte Huis" is de commissie van mening dat b. en w. terecht het verzoek om ontheffing voor het voeren van het gemeentewapen hebben afgewezen. P.V.O. ballonnen geland in West-Duitsland Zeven van de 250 ballonnen die tijdens de P.V.O.-fancy-fair op zaterdag 31 oktober de lucht in gingen, hebben West-Duitsland gehaald. De verste kwam neer in Haaren. De andere vindplaatsen waren Eickelborn, Lip pental, Selm, Olfen. Velen en Rhede. Haaren ligt ongeveer 20 kilometer ten zuiden van Paderborn. In totaal werden 25 kaarten terug gezonden; het gros daarvan uit de Achterhoek en het grensgebied, maar ook een uit Hooglanderveen. De drie ge lukkige prijswinnaars worden op 2 de cember, tijdens PVO's Sint Nicolaas- viering in het verenigingsgebouw aan de Rembrandtlaan verwacht. Dat zijn Jaap Bantjes, Varenstraat 14, hij krijgt een klokradio; Astrid Blan- kenstijn, Nieuwstraat 72, voor haar is er een horloge en Elias de Bree, Braamweg 54, op wie een barometer ligt te wachten. Om twee uur 's mid dags zijn zij welkom. Acht dolle broekendagen bij de Mid-pub. Profiteer ervan! Op ALLE broeken korting (en je hoeft je oude broek niet eens in te leveren!) van 18 t/m 28 november Burgemeester en wethouder stellen de raad voor geen vergunning te geven voor het vestigen van een persover slagstation voor verbrandbaar afval en voor een puinbreekinstallatie op een perceel, toebehorend aan de gebr. Tammer, aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Het gaat om de stortplaats van het bedrijf, waarvoor bij besluit van 3 juni 1969 een hinderwetvergunning ver leend werd. Het ter plaatse geldende bestemmingsplan kent evenwel geen gebruiksvoorschriften. Omdat met de aktiviteit, gericht op het ontzanden en weer opvullen van de grond tot een bepaald niveaü, is begonnen voor het verbod van de bouwverordening (ge bruik in strijd met de bestemming) van kracht werd, is dat gebruik op basis van het overgangsrecht toege staan. Maar het vestigen van een persover slagstation en een puinbreekinstallatie heeft volgens b. en w. zeker niet ten doel de stortplaats vol te krijgen. Het effect zal, naar verwacht wordt, zelfs omgekeerd zijn; de stortplaats raakt minder snel vol. Dat zal dan het gevolg zijn van het feit dat het afvalprodukt na bewerking weer wordt afgevoerd, want slechts een klein gedeelte komt voor storting in aanmerking. „Deze handelingen", zegt het college in het voorstel, „zijn daarom in strijd met de aan de grond gegeven bestem ming". Wel wordt een totale herzie ning van het bestemmingsplan voor bereid, maar het is volgens b. en w. onjuist om in dit stadium iets defini tiefs te doen. Duidelijk is wel dat de aktiviteiten waarvoor de ontheffing wordt gevraagd niet zal worden voorgestaan. Opgemerkt wordt ook dat bij het toe staan van een dergelijke inrichting verwacht mag worden dat het land schap zal worden aangetast. Er wordt in dat verband gesproken van „ver loedering". Een puinbreekinstallatie met de daar aan verbonden ODslae van bergen puin van verschillende stukgrootte, va-, riërend vari zeer grof tot stof, mag volgens het college tot een van de meest milieu-onvriendelijke aktivitei ten worden gerekend. Gewezen wordt ook op de geluids hinder die zelfs zo hoog kan zijn, dat de naaste omgeving minder geschikt wordt voor bewoning. Burgemeester en wethouders stellen daarom voor de gevraagde ontheffing van de zonever ordening Hinderwet niet te verlenen. Onderscheiding voor wijlen inspecteur Schreuder Bij Koninklijk Besluit van 13 november j.1. is het vérzetsherdenkingskruis toe gekend aan wijlen Inspecteur A. F. Schreuder. De onderscheiding werd toegezonden aan zijn zoon, de heer F. L. Schreuder te Hengelo (o). De heer Schreuder, op 2 augustus 1985 geboren te Veenendaal, werd op 1 april 1928 benoemd tot hoofd van de Soester politie. Het korps telde toen iets meer dan tien man. In 1941 werd hij door de Duitse bezetter opgehaald. Zij kwamen bij het politie bureau waar hij op dat moment niet aanwezig was. De Duitsers hielden bij zijn woning de wacht, waar hij later op de dag aangehouden kon worden. Ge dreigd was dat zij zijn vrouw mee zouden nemen. Op 4 november 1942 overleed hij in het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg. Van een veroordeling is nooit sprake geweest. In Soest is een straat naar hem ge noemd. Foto: Herman van Dam De plaquette van inspecteur Schreuder in de hal van het politiebureau.

Soester Courant | 1981 | | pagina 6