Zo gezien... Nieuwbouw-plannen van Weedestraat kunnen gerealiseerd worden nsdag 2 december 1981 60 jaargang no. 15 KIPPEN SNIJWORST Stokbrood Frank Voor inlijsten Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Gulden werkgelegenheids plan Informatieavond over aansluiting Richelleweg op Rijksweg Zieke wilgen aan Stadhouderslaan worden gekapt Alleen donderdag TWEE VERSE van 13.60 voor slechts Alleen donderdag 150 gran slechts Alleen dit week-end Origineel Frans Gebakken waar u bij staat Nu van 1.80 voor door GEHARD PAUL Drukkerij Smit Drukkerij Smit verhuist begin volgend jaar naar het in dustrieterrein "De Isselt" te Amersfoort. Het betreft uit sluitend de technische afde lingen; de administratie en de redactie van onze krant blijft in Soest aan de Van Weede- straat gevestigd. Ze wordt ondergebracht in een nieuwbouwpand, naast het winkelpand van de "3 Suis ses" (handwerkzaak Van Wee- destraat 51) en tegenover de al 115 jaar in Soest gevestigde comestibleszaak "Joh. Mets". In het nieuwe kantoor kan men ook terecht voor advertenties, familieberichten enz. Koninginnelaan 22. Tel. 12963 De huidige panden, die het toch wel markante straatbeeld bepaalden, zullen uiterlijk april a.s. verdwenen zijn. Birkstaete "Birkstaete" is op het moment gevestigd in het Avia-gebouw aan de Birkstraat. Voor de B.V. is een nieuw kantoor in aanbouw op de hoek van de Birkstraat en de Van Lennep- laan, waar eertijds garage Tensen gevestigd was. Het bouwplan kreeg bekendheid in verband met de daaron der te realiseren schuilkel der. Er komt in het pand drie duizend vierkante meter kan toorruimte; gedeeltelijk ook voor verhuur bestemd. De B.V. bouwt ook in Amers foort aan de Beestenmarkt een winkelproject (1500 m2) met daarboven 49 appartementen en voorts heeft men een aan tal projecten, ondermeer in Soest, in studie. Het bouwplan aan de Van Weedestraat heeft men in recordtijd (drie maan den) van de grond gekregen. WIJ HELPEN U ONDER DAK VAST(goed) EN ZEKER(heid) De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 Alleen donderdag Noord-Hollandse JONGE KAAS KILO voor 8.50 Studentenhaver 250 gram van 4.50 voor 3.50 OESTER 8 COURANT ureau voor redactie en administratie: an Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* ostgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per halfjaar f24- Verschijnt iedere woensdag Toen tegen de kleine uurtjes de problemen van de dag aan de orde kwamen mijn vriend heeft soms een wat droeve dronk - overtuigden we elkaar om het hardst dat een gulden tegenwoordig geen cent meer waard is. Vroeger kreeg je een gulden zakgeld, nu koop je d'r nog geen pilsje voor en de miljoe nennota wordt hier en daar al schamper miljardennota ge noemd. Moet je zien hoeveel guldens er bijvoorbeeld nodig zijn om zo'n werkgelegenheids plan van de grond te krijgen. En dat in de eerste plaats slechts om de stijging van de werkloosheid even een halt toe te roepen. Als nou, dachten wij, al die veertien miljoen Nederlanders eens één gulden op mijn giro rekening zouden storten. Het maakt niet uit of dat op de mij ne is of op die van mijn vriend, het gaat om het principe, niet- waar en mij kent u al. Wat dacht u van zo'n werkgelegen heidsplanVeertien miljoen giro-overschrijvingen geeft een partij werk dat, laten we zeggen, goed is voor zo'n veer tig man. We laten even buiten beschou wing dat eerst enkele miljoe nen mensen nog een giro-reke ning moeten aanvragen, dat maakt de zaak nodeloos ge compliceerd en het levert met het uitschrijven van machti gingen erbij wel méér en zeker niet minder werk op. Over die veertien miljoen guldens die ik ontvang beloof ik getrouw en met vreugde het maximum be lastingtarief te betalenmet als aangenaam neveneffect dat niemand mij meer zal kunnen betichten op eigen voordeel uit te zijn. Want hoeveel mensen kent u die door een particuliere actie enkele tientallen mensen aan werk helpen en ze door middel van extra aanslagen van in komsten- en vermogensbelas ting ook eigenhandig voorziet van een redelijk salaris? Bo vendien ben je altijd zelf de klos als je een idee lanceert, dus dat moet dan maar. Als mijn privé-werkgelegen- heidsplan slaagt stel ik ook mijn eigen baan ter beschik king en dan bent aan de beurt. Echter, eerlijk is eerlijk, na mijn vriend die de bereke ningen maakte en het plan ver zon. Na deze uitgebreide proef gaan we wijksgewijze door heel Soest en rekent u zelf maar uit wat de gevolgen daarvan zijn. Cijferen is mijn sterkste kant niet. Op dit werk gelegenheidsplan hoeft u ook niet te wachten tot de Twee de Kamer het uitgekauwd heeft. Zo'n plan komt gewoon op uit het volk en kan uitge voerd worden. XJ vindt het onbenullig, kort zichtig en niet realistisch Deze kwalificaties heb ik ook over de jongste regeringsver klaring gehoord, dus daar kan ik moeilijk van onder de indruk komen. In het Dorpshuis Soesterberg wordt woensdag 9 december 's avonds om 8 uur een informatieavond gehouden over het eventueel aansluiten van de Richelleweg op de nieuwe rijksweg A 28. De Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer b.v. (A.G.V.) heeft enige tijd geleden van het college van burge meester en wethouders de opdracht ge kregen om de verkeerskundige conse quenties aan te geven van het al dan niet aansluiten van de Richelleweg op de A 28. Alvorens het college hier over een voorstel zal doen aan de ge meenteraad, wil het eerst door middel van Inspraak de gevoelens van de be volking polsen. Het rapport van de AGV ligt voor geïnteresseerden ter In zage in de hulpsecretarie Soester berg en in het gemeentelijke INFOr- matiecentrum te Soest. De gevel van het nieuw te bouwen pand aan de Van Weedestraat vanaf de apotheek tot aan de hoek Nassauplantsoen. Het gedeelte van het pand dat aan het Nassauplantsoen wordt gerealiseerd. Foto: Goos van der Wilt Tijdens een onlangs door de afdeling "Groen en Recreatie" van gemeente werken uitgevoerde controle van de staat van onderhoud van diverse laan bomen in de gemeente is bij de 33 wilgen welke staan aan weerszijden van de Stadhouderslaan bij de Korte Brinkweg de watermerkziekte gecon stateerd. Alle 33 bomen vertonen in min- of meerdere mate de verschijn selen van deze ziekte. Het is een virus- aantasting welke tot gevolg heeft dat, van boven uit de kroon, de takken af sterven. Dit virus veroorzaakt name lijk een verstopping in de houtvaten, waardoor de sapstroom wordt onder broken en de twijgen afsterven. Dit heeft tot gevolg dat er door mogelijke takbreuk, verkeersgevaarlijke situ aties kunnen ontstaan. Het college van burgemeester en wet houders heeft dan ook besloten dat de 33 schietwilgen geveld kunnen wor den om ook verdere "verspreiding van de watermerkziekte te voorko men. ue ataeiing Groen en Recreatie gaat de velling als 'winterwerk' deze winter uitvoeren. Met de herbeplanting zal ge wacht worden tot 1983. In dat jaar wordt namelijk onder meer een trans portriool aangelegd in het betreffende gedeelte van de Stadhouderslaan. Ook de thans aanwezige "slag" in de Stad houderslaan bij de kruising met de Korte Brinkweg zal dan wellicht ge corrigeerd worden. Derhalve heeft herbeplanting op dit moment geen zin. P.V. voor parkeren auto's langs openbare weg Een op het Soester industrieterrein ge vestigd bedrijf heeft een proces-ver baal gekregen wegens overtreding van artikel 140 van de Algemene Verorde ning Soest. Daarin is het verboliden drie of meer voertuigen, waarvan re delijkerwijze is aan te nemen dat deze hem toebehoren of zijn toevertrouwd; op de weg in eikaars nabijheid te par keren of geparkeerd te laten staan. En net betreft dan eenieder die zijn bedrijf, nevenbedrijf, beroep, neven beroep, dan wel gewoonte maakt van het stallen, herstellen, verhuren, ver- handelen of slopen van voertuigen. Op het moment dat het p.v. werd opgemaakt stonden er negen voertui gen zonder kentekenplaat. In dit ver band werden ook de belastingdienst en de douane-recherche ingeschakeld. Het bedrijf betrekt namelijk een deel van de wagens uit het buitenland. Midden vorige week zijn de plannen rond de nieuwbouw van winkelpanden met daarboven appartementen op de plaats waar nu de firma Van Hall en Drukkerij Smit gevestigd zijn, rond gekomen. De voorlopige koop- c.q. verkoopcontracten zijn allen getekend en de verwachting is dat nog deze maand (decem ber) met de sloopwerkzaamheden aan de achterzijde van de panden begonnen zal kunnen worden. Reeds in onze krant van 7 oktober 1.1. kondigden wij deze grote verandering aan de Van Weedestraat aan; de voorbe reidingen zijn nu afgerond en als de plannen geheel uitgevoerd worden dan is de nieuwbouw medio tot eind 1933 gereed. Koper van het geheel is de in Soest gevestigde BV "Birk staete", waarin, voor ieder de helft, participeren de Philip Schaap-Holding en de Onder linge Waarborgmij "Trans- vemij" U.A. te 's Gravenhage/ Hoogeveen. Het project wordt ontwikkeld en gebouwd door de Amers- foortse projectontwikkelaar Vahstai b.v., naar een ontwerp van de Soester architect Z.G. Molnar. Het project is tot stand gekomen dankzij bemiddeling van de heer V.M. J. Jansen van Butzelaar-Makelaardij o.g. te Soest en het makelaarskantoor Gooch Wagstaff te Amster dam. Het is een project van circa zeven miljoen gulden. Het perceel is totaal (van Hall en Drukkerij Smit samen) 2500 vierkante meter groot. Daarvan wordt circa 1300 vier kante meter bebouwd. Het be tekent 1300 m2 vloeroppervlak te voor winkels met nog eens 700 m2 ingebouwde verdieping met winkelbestemming en daarboven in twee bouwlagen 28 appartementen. De appartementen in de pre mie-A koopsector hebben ieder een oppervlakte van 50 tot 60 vlerkante meter en de netto vaste-lasten worden circa 350 gulden per maand. Ze zullen via het gemeentelijk bureau huisvesting toegewezen wor den. Achter het nieuwbouwpand komt een parkeerplaats voor ongeveer zestig voertuigen. Ook de bevoorrading van de winkels zal via deze parkeer plaats plaatsvinden. De in gang komt aan de zijde van het Nassauplantsoen. Het hele terrein wordt op het niveau van de Van Weede straat afgegraven. De huidige bouwgrens wordt aangehou den, waardoor aan de zijde van het Nassauplantsoen een strook vrij blijft, binnen het bouwperceel, om de parkeer plaats te bereiken. Het hele project levert in deze opzet een bijdrage aan het oplossen van het parkeerprobleem in het winkelcentrum Van Weede straat. De nieuwe vestiging van Drukkerij Smit aan de Vanadiumweg 6 te Amersfoort.

Soester Courant | 1981 | | pagina 1