Tegenwind in aktie behoud ziekenhuisvoorziening Baarn/Soest BBN éCHTH.MMOM Vier EHBO-ers gehuldigd HIER IS HET KADO DAT U ZOEKT Opruiming in monturen... Z°BUnt Gedurende drie jaren geen herindeling gebruik sportzalen de U/asseèëflë Aan renovatie Parklaangebied moet snel begonnen worden UNIEK SUSKE W1SKE ALBUM ftóen 17.90 VANWEEDESTRAAT17 SOEST OH7[ TELEFOON 02155-13917 't Zou wel goed zijn als al die verouder de brillen eens opgeruimd werden. Wat zouden veel mensen er dan aan trekkelijker uit gaan zien. Waar was je nou? brilmode rzr^" Ik was even in Soester Postzegelhandel St. Nicolaas aanbieding portret- öf familiefoto? 15468! foto paul schneider Herbestraten gedeelte Talmalaan GRATIS BUIW KLEURENFOTO'S. 1 ^fbto-filnvuideoc^' ftestoftint Pijlaanwijzers vanaf 10.50 Set van 4 film- Filmplakpers ERNOS-80 39.- COMPUTERFLITSER KLEINBEELD COMPACT- CAMERA met mq MUZIEK I Model 122 tegen een lage prijs. Bij Muziek Staflhorst, kompleet geleverd met garantie èn een aardige attentie. Tijdelijke prijs Werelümerke Na alle optimistische berichten over het behoud van een basisziekenhuis voor de gemeenten Baarn en Soest is er nu toch sprake van 'tegen wind'. Die komt op de eerste plaats van de directie van het Amersfoort- se ziekenhuis De Lichtenberg, die zich verzet tegen de voorgenomen vermindering van het aantal bed den. Met name verlies van arbeids plaatsen wordt opgevoerd. Datzelf de argument geldt uiteraard ook de ziekenhuizen Zonnegloren en Maar schalksbos. Uit een heel andere hoek waait de tegenwind die komt van het provin ciaal bestuur. Het schijnt dat vorige week in de vergadering van de pro vinciale commissie Welzijnszorg, gedeputeerde mevrouw mr. C. Ven- zelaar-de Boer. het nieuwbouwplan voor het nieuwe basisziekenhuis Baarn/Soest eenvoudigweg van ta fel geveegd heeft. Zij stelt zich, zegt men, op het standpunt dat zowel Baarn als Soest op te geringe af stand van Amersfoort liggen om de handhaving van een ziekenhuis voorziening te rechtvaardigen. Zij blijkt met name de problemen voor ouderen en allen die van het o- penbaar vervoer naar Amersfoort gebruik moeten maken, niet te on derkennen. Het zal daarom zaak zijn de infor matie-avond welke op donderdag 17 december a.s., aanvang 20.00 uur, in de zaal bij de Emmakerk aan de Regentesselaan wordt ge houden, te bezoeken. Daar wil men ondermeer de strategie bepalen over de wijze waarop ingespeeld gaat worden op de door de provincie te organiseren inspraakronde. -. Zoals bekend zijn de adviezen van H g PUI? v,^'.,a i n tipc van nactc7ftro '7rt Hirnt mnopluk de Provinciale Raad voor de Volks- gezondheid en van de stuurgroep uit deze Raad, positief. De ziekenhuis voorzieningen behoren tot de porte feuille van gedeputeerde Venzelaar, en alhoewel haar standpunt nog niet A A betekent dat ook het college van ge- ï?n ,z°rg ï- jn?en t, deputeerde staten dat standpunt Y°Sr gebied Amersfoort komt F de Provinciale Raad met een advies merkwaardig Merkwaardig zou overigens, voor zichtig gezegd, het standpunt van gedeputeerde Venzelaar zijn. Im mers één van de uitgangspunten in de adviesaanvraag van G.S. aan de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid is: 'een zo groot mogelijke spreiding van voorzieningen' Merkwaardig zou ook zijn dat gede puteerde Venzelaar nog vóór dat de inspraak gehouden is, al een stand punt naar buiten brengt. Want Soest en Baarn samen hebben recht op een basisziekenhuis op basis van de formule: 3,7 bed per duizend in woners. In zijn advies wijst de Provinciale Raad daarom ook nog eens op het ties van basiszorg 'zo dicht mogelijk bij de grootste bevolkingsconcen traties moeten worden gekozen'. En Soest en Baarn samen, zonder Soes- terberg, hebben 60.000 inwoners. Zo'n basisziekenhuis dient dan 75% heeft overgenomen, is deze ontwik keling toch enigszins verontrustend. In het gebruik van de diverse overdekte sportaccommodaties door de Soester sportverenigingen komt de eerste drie jaren geen verandering tenzij blijkt dat de toegewezen uren niet ten volle benut worden of een sportvereniging zelf te kennen geeft met minder toe te kunnen. De zaalvoetballers uit Soest moeten daarop wachten om t.z.t. thuiswedstrijden te kunnen spelen. Afgezien van de vraag of ze er op dit moment behoefte aan hebben, zal hen niet lukken wat de korfballers voor elkaar kregen. Zij slaagden er na jaren eindelijk in trainingsuren te krijgen, maar die ingreep heeft nu tot gevolg gehad dat een soortgelijke ontwikkeling de komende drie jaren niet meer kan plaats hebben. In de vorige week gehouden bestuurs vergadering van de sportstichting zijn de vertegenwoordigers van badmin ton, korfbal, basketbal, tennis en vol leybal akkoord met de nieuwe stand puntbepaling. Daarin wordt vastge houden aan de beslissing van de ver gadering van 17 april 1981, waarin de toewijzing van zaalruimten in de ont wikkeling naar een gewijzigd verde lingspatroon wel als een gegeven wordt aanvaard, maar waarin in beginsel geen wijziging wordt aangebracht. Concreet betekent het dat ingaande het seizoen 1982/1983 de zaalruimte per seizoen wordt beschikbaar gesteld, waarbij die toewijzing tevens een optie inhoudt voor de daaraanvolgende twee speelseizoenen. Daardoor wordt dan getracht enigszins in te spelen op de door de verenigingen wenselijk geach te continuïteit, noodzakelijk in verband met het aantrekken van technisch/be stuurlijk kader. Voorzitter drs. G. Plomp zei tijdens deze, matig door verenigingen bijge woonde vergadering, dat er per kwar taal streekproefsgewijs gecontroleerd zal worden hoe het feitelijk gebruik van de zalen is. Als er ruimte vrij blijkt te zijn dan wordt volgens een nieuwe prioriteit stelling gewerkt. In de sporthal Beu kendal komen dan in eerste instantie korfbal, handbal, hockey en voetbal aan bod en in tweede instantie bad minton, basketbal en volleybal. De sportzalen (de Bunt en de Borg) worden in eerste instantie toegewezen aan badminton, basketbal en volley bal en alle gymnastieklokalen zijn be schikbaar voor gymnastiek en tafel tennis. In de vergadering van de sportstich ting stelde alleen de tennis vertegen woordiger, de heer B. M. Dooper, vast dat er voorlopig dus niets verandert. Hij vond het uitgangspunt onjuist en meende dat de zaalverdelings commis sie jaren niet meer bijeen hoeft te komen. Het werd weersproken omdat herwaardering van de toewijzing aan de hand van de resultaten van de controle nodig zou kunnen zijn. De overige stichtingsbestuursleden deden er het zwijgen toe. drie ziekenhuizen in stand te hou den: twee centrumziekenhuizen in Amersfoort (De Lichtenberg en St.- Elisabeth) en één basisziekenhuis in Baarn/Soest. 'De consequenties van dit model zijn het realiseren van de nieuw- bouwplannen voor een basiszieken huis met 200 bedden van de reeds gefuseerde ziekenhuizen Maar schalksbos en Zonnegloren. Het ziekenhuis zal een essentieel ba- sis-funktiepakket bieden en - in nauw overleg met de twee centrum ziekenhuizen - die facultatieve func ties die passen binnen dit pakket. De aard en omvang van de verrich tingen van de facultatieve functies dienen afgestemd te zijn op de mo gelijkheden die aanwezig zijn bin nen het ziekenhuis', aldus het ad vies van de Provinciale Raad. In het advies wordt ten overvloede gewezen op de realiteit dat zowel voor patiënten als voor hun familie leden geldt dat een basisziekenhuis door zijn omvang en door de moge lijkheid van persoonlijker contact met de ziekenhuismedewerkers, minder vervreemding tot gevolg zal hebben. Wethouder mevrouw Van Stiphout was dinsdagmorgen voor commen taar niet bereikbaar. BIRKSTRAAT2 TELEFOON 12874 Occasion orgels, compleet gereviseerd, met inruiigarantie vanaf 690. - Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel.030-332341 Amersfoort Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel.033-34064 gebeurtenissen zoals sportwedstrijden en grote manifestaties. Daarnaast wa ren zij nauw betrokken bij het interne verenigingsgebeuren" De drie jubilarissen kregen van de afdeling bloemen en een reis-wekker- klokje. Van de gelegenheid gebruikmakend kondigde de heer Overbeek de viering aan van het 55-jarig bestaan van de afdeling aan. Dit is volgend jaar aan de orde. Er is een werkgroep bezig het feest, dat vooral intern gevierd zal worden, voor te bereiden. Het feest-geschenk zal bestaan uit geld voor het opknappen van het gebouw. Daarvoor zullen diverse akties gehou den worden, te beginnen met een bin go-avond in december. dames G. Kudders, E. Karssen-Suik en C. Cochlus-van Velsen. Postfris MOLENSERIE 1963 ƒ25,-. 1976 KINDVELLETJE ƒ9,-. DAVO NEDERLAND-ALBUM, speciaal voor jeugdige verzamelaars ƒ27,50 Ook 's avonds geopend. Bosstraat 5 - Soest - Telefoon 02155-14841 Vier EHBO-ers zijn vorige week gehul digd in verband met hun 25-jarig lid maatschap van de afdeling Soest. Oud-voorzitter H. E. J. Smit kreeg uit handen van mevrouw J. Nieuwkoop, voorzitter van het district Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging E.H.B.O., voor zijn vele verdien sten de Dr. Tilanus jr.-onderscheiding. De heer Smit was negentien jaar lid van het afdelingsbestuur, waarvan acht jaar_als voorzitter. Zestien jaar maakte hij deèluit van het districtsbe- stuur ondermeer als tweede-voorzitter en als penningmeester. Hij was vorige week dinsdagavond niet ruw; neruiaii van uam in het EHBO-gebouw aan de Parallel weg aanwezig, toen afdelingsvoorzitter dokter J. H. H. Overbeek de drie andere jubilarissen huldigde. De heer Smit was door werkzaamheden verhin derd, maar de felicitaties van de afde ling waren er niet minder om. De heer Overbeek bracht de drie anderen, me vrouw C. Cochlus-van Velsen, me vrouw E. Karssen-Suik en mevrouw G. Kudders, dank voor hun inzet geduren de de voorbije vijf en twintig jaren. „Zij zijn", aldus voorzitter Overbeek voor het gehoor van een groot aantal nieuwe cursisten, ..aktief geweest bij hulpverlening tijdens alle mogelijke De firma v.d.Wakker uit Amersfoort is maandag 30 november begonnen met het herbestraten van de Talma laan tussen de Rubenslaan en de Frans Halslaan. De Talmalaan zal daarom gedurende twee a drie weken tussen de Jan Steenlaan en de Rubenslaan af gesloten worden voor het verkeer. Als hét aan de bewoners van het Parklaan-gebied ligt, moet er morgen nog begonnen worden met de renovatie van hun woonomgeving. Stelselmatig door het opstellen en weer intrekken van nieuwe plannen (Centrum en Centrumweg) is de buurt verpauperd; woningen werden afgebroken en ga ten niet meer opgevuld. Er is nu weer een nieuw plan om het gebied te re noveren en daarin is' dan nu weer sprake van uitsluitend woningbouw. Aan de snelbeid waarmee het allemaal van de grond moet komen, werd tijdens de vorige week donderdag gehouden informatie-avond nogal ge twijfeld. Uit de rij van de vijfenveertig man die de avond bijwoonden kwam ondermeer naar voren: 'Zorgt u eerst maar met de aktie- en milieu groepen rond te komen, wij hebben geen problemen!' en ook: 'De ge meente moet eerst maar eens voor geld zorgen!'. Echte problemen had men inder daad niet. Wel werden er wat vraag tekens gezet bijvoorbeeld bij het ge plande eenrichtingsverkeer en de aansluiting van de Parklaan op de Nieuweweg bij de Eigendomweg. Wat dit laatste betreft werd geadvi seerd een volledig kruispunt aan te leggen, zodat er een verkeerslicht beveiliging aangelegd kan worden. Gevraagd werd ook om een parkeerplaats in de directe omgeving van het N.S.-station Soest-Zuid om parkeren in de woonwijk te voorkomen. Het plan wordt nu verder uitgewerkt in sa menwerking met elf uit de buurt af komstige 'insprekers'. Zij krijgen twee maanden de tijd. Daarna wordt het plan definitief opgesteld; over een jaar zal het dan bij de Pro vinciale Planologische Commissie kunnen liggen voor goedkeuring. woningbouw Het woningbouwprogramma zal zoveel mogelijk afgestemd zijn op de woningbehoefte en de realiseer baarheid. De nieuwbouw betreft volgens de planopstellers 13 vrij staande woningen (goothoogte 3,5 m.); 14 twee onder één kap woning en (goothoogte 5,5 m.); 13 eenge zinswoningen (goothoogte 5,5 m.); 8 woningen voor één- en tweeper soonshuishoudens (goothoogte 6 m.) en één praktijk/kantoor (goot hoogte 6 m.). De vrijstaande woningen zullen aan de Engrand gebouwd worden om het landelijk karakter (het door zicht op de Eng) te behouden. Er is in het plan sprake van 'grote dak- vlakken met lage goot en wolfsein- den, rood-getint gebakken metsel werk en niet al te grote raampar- tijen. Dan wordt er naar gestreefd langs de Nieuweweg een bijzonder bebou wing te situeren in verband met het verkeerslawaai. Men verwacht dat in de toekomst, als Overhees volge bouwd is, 16.000 motorvoertuigen per etmaal van de weg gebruik zul len maken. De spitsintensiteit zal ongeveer 1600 voertuigen per uur bedragen. Het heeft tot gevolg dat er een_ woonbebouwingsvrije zóne van 38 meter in acht genomen moet wor den en daarom kunnen langs de Nieuweweg geen nieuwe huizen ge projecteerd worden. Het gebied daar zai een bijzondere bebouwing moeten krijgen en in dat verband denken de planopstellers aan een kantoorbestemming van be perkte omvang 'met twee lagen en qua vormgeving aansluitend bij de achterliggende woonbebouwing'. In het plangebied ligt wel een benzi- ne-verkooppunt. Het zal niet ver plaatst worden alhoewel dat op lan gere termijn toch wel mogelijk zal worden. Langs de Nieuweweg komt een, zo mogelijk vrijüggend, fietspad. De fietsers zullen dan niet meer via de Parklaan geleid worden. Ook wordt de buurt aangesloten op het fietspad dat bij de Gouden Ploeg begint en verder langs de be graafplaats over de Eng loopt. Het busstation bij de Soesterbergse- straat zal niet naar de omgeving van de Parklaan verplaatst worden. Daaraan werd vroeger in verband met het Centrumplan wel gedacht, dacht. De planopstellers zeggen verder dat er rekening gehouden moet wor den met een mogelijke reconstructie van de overweg. Hen )i het verschil tvuen fouv hoofd en mi foto (Een foto n ontwikkeld!) Alleen in december. Lever dus snel uw kleurenfilm in bii BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874 Een Presto Print fotovakman daar knjgje ook adviezen vaa Beeldschermdiaviewer Geschikt voor AA universeel magazijn 3737.— Richtgetal 26, met energie spaarregeling ingebouwde flitser 1/37.— Incl. paraattas

Soester Courant | 1981 | | pagina 3