Polaroid introduceert 's werelds snelste kleurenfilm voor nieuw direkt-klaar foto systeem Pub is Polaroid BUITEN Nieu\N Polaroid 640 'Light-Mixer' camera. voor: DeSoestef Duineti I vn foto-film-yideoE^ GEMEENTE Openbare raadsvergadering Hinderwet Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek Informatieavond over plan Amersfoortsestraat op maandag 7 december Verleende bouwvergunningen Behandeling gemeentebegroting 1932 Voorbereidingsbesluit Aanbieding! 2 voor SLECHT WEER? Maakt ook bij slecht licht schitterende direkt-klaar kleurenfoto's. Speciale introduktieprijs: 219.- -N De eerstvolgende openbare raadsvergadering van de gemeente raad wordt gehouden op maandag 14 december en woensdag 16 december in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom bij deze vergaderingen. De vergadering van maandag 14 december begint 's avonds om half acht en zal in het teken staan van de Algemene Beschouwingen op de Begroting 1982. Eventueel zal die avond nog een aanvang gemaakt worden met de behandeling Begrotingen takken van dienst. Woensdag 16 december begint de vergadering 's middags om twee uur en gaat 's avonds door (er is een korte onderbreking om plm. half zes). Die dag is het vervolg van de behandeling van de begrotingen takken van dienst en vaststelling van de begro ting 1982, inclusief de le wijziging, waarbij tevens behandeld worden de volgende voorstellen: Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het Gas- en CAI-bedrijf voor uitbreiding en vervanging van vaste aktiva Voorstel tot het geven van een reactie op de ontwerp raambe- groting 1982/1983 van de Regionale Muziekschool Amersfoort. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 2 en 4 februari 1981. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot het vaststellen van het uitvoeringsbesluit van de Algemene Subsidieverordening Welzijnsvoorzieningen en -acti viteiten. Voorstel tot het subsidiëren van de tekorten over 1981 en 1982 van de Stichting Peuterspeelzalen Soest. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de •onroerendgoedbelastingen. Voorstel tot verhuur van een perceel grond, gelegen voor het perceel Sterrenbergweg 29 te Soesterberg aan Olyslager Orga- nisation B.V. te Soesterberg. Voorstel tot verkoop van twee perceeltjes grond, gelegen in het bestemmingsplan Overhees II, 2e fase te Soest aan de P.U.E.M. N. Vten behoeve van de bouw van twee trafostations. Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen achter Wiek- sloterweg W.Z. la te Soest aan de heer A. L. M. de Kort te Soest. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond bij de woning Gen. Winkelmanstraat 134 te Soesterberg aan de heer A.J.Ver- heus te Soesterberg. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer W. van Dam ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het ne men van een beslissing op een door het Hotel-Cafe-Restaurant Het Witte Huis Soest B.V. ingesteld beroep tegen de afwijzing van een verzoek om ontheffing tot het voeren van het gemeentewapen. Voorstel tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zone-verordening Hinderwet ten behoeve van het vestigen van een persoverslagstation voor brandbaar afval als mede een puinbreekinstallatie op het perceel Amersfoortsestraat te Soesterberg. Voorstel tot verhoging van de gastarieven per 1 januari 1982. Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stich ting Wijk-(dienstencentrum) Soesterveen. Voorstel tot het vaststellen van het welzijnsplan 1982-1985 en jaarprogramma 1982. Wijziging van de begroting 1981 van de algemene dienst en het bedrijf gemeentewerken. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: J.Schreuder, Gemar, Parallelweg 19 te Soest om een vergunning tot het in werking houden van een supermarkt op het perceel Parallelweg 19 te Soest (kad. gem.Soest sectie K 19, nrs. 2169 en 2168) P.A.Hilhorst, Lange Brinkweg 58 te Soest om een vergunning tot het uitbreiden van een agrarisch bedrijf met een varkens- schuur op het perceel Lange Brinkweg 58 te Soest (kad.gem. Soest, sectie A, nr. 4209) Splinter Eemland B.V., Beukenlaan 80 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een verkoop en herstelinrichting van motorvoertuigen annex verkooppunt van motorbrandstoffen en wasinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Beukenlaan 80 te Soest (kad.gem.Soest, sectie A, nrs. 6738 en 6739). J.W.Huigen, Plasweg 25 te Soest om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een garagebedrijf op het perceel Stationsweg 6 te Soest (kad.gem.Soest, sectie K, nr. 2220). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de ver gunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wet houders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzage- legging van het verzoek d.d. 2 december 1981. Gemotiveerde be zwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden inge bracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 23 december a.s. om resp. 09.00 uur, 09.30 uur, 10.00 uur en 10.30 uur in het ge meentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren heb ben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijk bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. donderdag 10 december - 16.00 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissies financiën en ruimtelijke ordening In deze gezamenlijke vergadering komt aan de orde de "financi ële aspecten Overhees III en IV". 1. Vanaf een kwartier vóór en tot aanvang der commissievergade ring kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de spre kers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. In het Dorpshuis Soesterberg wordt maandagavond 7 december om 8 uur een Informatieavond gehouden over de uitgangspunten voor het toekomstige bestemmingsplan 'Amersfoortsestraat' in Soester berg. Tijdens deze avond zullen die uitgangspunten aan de hand van bijbehorende kaarten nader worden toegelicht en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het rapport met de uitgangspunten, dat dus dient als een praatplan, kan men op de informatieavond verkrijgen voor 2,50. Na de informatieavond bestaat de mogelijk heid om gedurende twee maanden op de uitgangspunten te reageren. Indien men niet in de gelegenheid is om de avond van 7 december te bezoeken, dan bestaat na die avond de mogelijk heid om het rapport in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum Soest of in de Hulpsecretarie Soesterberg voor 2.50 af te halen. Polaroid Nederland heeft een nieuw systeem voor direkt-klaar kleurenfoto grafie aangekondigd waarbij gebruik wordt gemaakt van 's werelds snelste kleurenfilm en twee integrale flits-camera's met elektronische licht-menging, waardoor zowel bij binnen- als buitenopnamen een uitgebalanceerde lichtver- deling wordt verkregen. Het nieuwe Polaroid 600 systeem voor direkt-klaar fotografie gebruikt een integrale zichzelf ontwikkelende kleu renfilm die er net zo uitziet als de Supercolor Land film maar vier keer gevoeliger is voor licht. De nieuwe film (600 AS A/29 DIN) ontwikkelt zich bij vol daglicht binnen 90 seconden tot een schitterende kleurenfoto. Op elkaar reagerende circuits in de twee nieuwe kompakte, direktklaar camera's - de Polaroid AutoFocus 660 Land camera en de Polaroid 640 Land camera - nemen 42 elektronische be slissingen in een volledig geautoma tiseerd systeem dat slechts door een druk op de ontspanknop wordt bediend. De twee nieuwe camera's vermengen licht in een verhouding 75 procent omgevingslicht en 25 procent flitslicht op helder verlichte buitenlokaties. Als de intensiteit van het natuurlijke licht minder wordt, compenseren de camera's dit door het percentage licht van de integrale flitser te verhogen en daarmee de drie op één omgevings lichtverhouding aan te vullen met flits licht en zodoende te zorgen voor de juiste hoeveelheid licht en nauw keurige belichting. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 24 november 1981. aanbouwen van een bijkeuken op een terrein gelegen aan de Schoutenkampweg 97 (kad.gem.Soest, sectie D, nr. 3644) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Be schikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1982 a. van de plaatselijke inkomsten en uitgaven b. voor het bedrijf gemeentewerken c. voor het grondbedrijf d. voor de gemeentelijke sociale dienst en e. voor het gasbedrijf en de centrale antenne-inrichtingen aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secretarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. De begroting ligt ook in het INFOrmatiecentrum ter inzage. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 19 november 1981, afdeling I, nummer RB 81-162, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn ver klaard voor de gebieden, die op de bij dit besluit behorende kaart met grijze kleur zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: I. gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn die globaal begrensd worden door die spoorlijn, de Wieksloterweg 0.Z., de Eigendomweg en de Parklaan II. een perceel grond gelegen aan de Amersfoortsestraat III. een perceel grond gelegen aan de hoek van de Schrikslaan en de Beetzlaan. Tevens heeft de raad bepaald dat A. het verboden is binnen de grenzen van de in dit besluit onder 1, n en III genoemde gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijn de, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerk zaamheden: A. a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeer- gelegenheden, het aanbrengen van andere oppervlaktever hardingen; c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afge dankte aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voor werpen, stoffen of producten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort-, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uit oefening van het agrarische bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaatsvond pp het tijdstip van in werkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouwvruchten en producten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan het gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar-, of vliegtuigen, dan wel het aanleg gen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speel terreinen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erf scheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingèn, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of weg wijzer; onder leidingen, constructies, installaties en appara tuur worden mede begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband hou denden met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken voer- of vaartuigen, arken, caravans, en living-vans voor zover deze als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de water huishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aan legvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwonderne- mingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit be staand bodemgebruik i. het winnen van bosstrooisel of mos j. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de in werkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt; B. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaat baar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder ge schikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende kaart ligt met ingang van woensdag 2 december 1981 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 -12.00 uur) voor een ieder ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. w OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30- E35 17.00 UUR In elk 600 filmpak voor 10 opnamen bevindt zich een Polapulse batterij met een hoog vermogen. De batterij voedt alle camera funkties met inbegrip van de ingebouwde flitser. Het nieuwe systeem rekent af met de behoefte aan extra flitsers of afzonderlijke batte rijen. De prijzen van beide camera's komen onder de 300,- te liggen. De autoFo- cus 660 camera zal te koop zijn voor ca. 280,- en de 640 camera voor ca. 210,-. De 600 kleurenfilm zal onder de 30,- worden aangeboden. Nieuwe direkt-klaar film belichaamt evolutionaire scheikunde De Polaroid 600 high speed Land Kleu renfilm is 's werelds snelste kleuren film. Na belichting wordt de film (8.8 x 10.8 cm.) automatisch uit de 600 série camera's geschoven en begint zich onmiddellijk te ontwikkelen. De kleuren zijn afgeleid van dezelfde kleurstoffen die voor Supercolor film werden gebruikt en worden binnen seconden reeds vaag zichtbaar. Bin nen 90 seconden zijn ze volledig ont wikkeld. De nieuwe high speed film heeft slechts 25 procent van het licht nodig dat vereist is om Supercolor film te be lichten. De hoge 600 ASA gevoeligheid is verkregen door verschillende che mische en strukturele vernieuwingen waaronder nieuwe zilver halide emul sies, een nieuwe spectraal gevoelige laag, wijzigingen in de eigenschap van de film om te reageren op aktinische straling en nieuwe voorzieningen om het licht efficiënter te benutten. De grote gevoeligheid van de film laat snelle sluitersnelheden en kleine dia fragma's toe, tevens een korte flits- duur. Hierdoor kan het 600 systeem een beweging laten „bevriezen" en foto's maken met een grote diepte-scherpte. De 600 film heeft een lager procentueel kontrast dan eerdere Polaroid films en er kunnen daarom aantrekkelijke op namen mee worden gemaakt bij extre me licht-omstandigheden. De reci- prociteits faktoren werden geoptima liseerd door flits-verlichting van korte duur. Consequent gebruik van flitslicht bij iedere opname compenseert uiter sten in lichtsituaties die zodoende wor den aangepast aan het dynamische werkingsgebied van de film. Beelden die opkomen uit een subtrac tief kleuren-bestand van 17 lagen waar uit de Polaroid film bestaat, verschij nen helder en scherp onder een nieuwe laag die verstrooiing van licht vermin dert. Vernieuwd scherpstellings systeem, geavanceerde elektronika Polaroid's nieuwe AutoFocus 660 Land camera combineert een scherpstel- systeem met ultrasone geluidsgolven, geavanceerde elektronische circuits voor omzetting in digitale pulsen en een induktieve elektronenflitser. Vol ledig geautomatiseerde direkt-klaar fotografie met Polaroid's nieuwe 600 high speed film. Door zachtjes op de ontspanknop te drukken laadt de flitser zich in onge veer vijf seconden op. Meer druk op de ontspanknop zet het belichtings programma in werking waarbij com plexe beslissingen worden uitgevoerd door de elektronika van de camera die gebaseerd is op digitale elektronische pulsen afkomstig van het AutoFocus scherpstelsysteem en een gevoelige silicium foto1 diode. De camera bepaalt onmiddellijk, aan de hand van de door de fotocel vastgestelde hoeveelheid omgevingslicht, wannéér de flitser moet flitsen om te voorzien in de drie-op-éën verhouding bij hoge omgevingslicht niveau's, of om de hoeveelheid flitslicht aan te vullen indien het niveau van het omgevings lichtzo laag is dat meer flitslicht nodig is om het onderwerp te belichten. De flits is effektief op afstanden van 60 cm. tot 4.20 m. Gegevens van het scherpstelsysteem bepalen welke van de vier extra lenzen die op een draaibare schijf zijn ge plaatst gebruikt moet worden om sa men met de basis f/10 lens afgesteld te zijn op één van de vier scherpstel gebieden tussen 60 cm. en oneindig. Digitale meetgegevens bepalen tevens het elektronische „follow-focus" systeem dat voor optimale flitsbe- lichting zorgt. Binnen milliseconden registreren en reguleren circuits in de AutoFocus 660 het verloop van elke belichting. Wanneer de belichting beëindigd is, schuift een motor en een tandwielsysteem de zich ontwikkelen de foto naar buiten, net als in de huidige Polaroid SX-70 camera's. Zowel het AutoFocus systeem als auto matisch gebruik van de flitsbelichting kan uitgeschakeld worden om speciale effekten te bereiken. Polaroid 640 camera meet teruggekaatst licht De 640 is een camera met vaste f/14 asferische lens voor scherpe foto's van 1.20 m. tot oneinding. De 640 meet feitelijk flitslicht dat wordt weerkaatst door het onderwerp en dooft bij buiten opnamen het licht om op precies het juiste ogenblik tot de drie-op-één ver houding van omgevingslicht en flits licht te komen. Bij lage licht niveau's regelt de 640 de belichting door het meten van weerkaatst infrarood licht van het onderwerp. Infrarood licht is niet zichtbaar voor het menselijk oog. In een typische binnen-situatie wordt infrarood licht gelijkmatig teruggekaatst van gezich ten, kleding en omgeving. Zichtbaar licht reflekteert sterk van lichtgekleur de voorwerpen en slecht van donkere voorwerpen. Teneinde deze verander- m ZE ZIJN ER WEER! HONDERDEN MERKBR0EKEN 49.75 vrijetijdskleding v.WfeedestraatTF tel.12424 Soest lijkheid te elimineren meet de 640 camera infrarood licht. Evenals de AutoFocus 660 camera, kan Ook bij de 640 camera het automatisch gebruik van de belichting worden uit geschakeld om speciale effekten te bereiken. Automatisering en betrouwbaarheid Verlaagt kosten van fotograferen Het nieuwe 600 systeem biedt consu menten waarvoor hun geld. Het aantal mogelijkheden waaronder direkt-klaar foto's gemaakt kunnen worden is aan zienlijk vergroot met de zekerheid van goede resultaten. De licht-meng eigenschappen van het nieuwe systeem, het konstant be schikbaar zijn van de juiste hoeveel heid licht voor alle mogelijke opna men, zowel binnen als buiten, daar nog bijgeteld de eliminatie van kosten voor extra uitrusting of het vervangen van batterijen, verhoogt de mogelijkheden van de consument om 10 bevredigende foto's te maken uit elk filmpak van 10 stuks. Iedere zaterdag- en zondagavond kunt u bij ons binnen terecht voor een originele barbecueparty. Ons barbecuemenu kost inclusief soep en ijs slechts f 24,50 met onbeperkt sausen en Reserveren gewenst. Tot 70 personen. ■■I RESTAURANT WBBmÊÊk SOESTERBERQSESTRAAT 188.-30ESTDUINEN. 02155-12739. Verkrijgbaar bij: i De 'Light-Mixer' werkt altijd, zowel binnen als buiten. Hij bepaalt de juiste verhouding tussen bestaand licht en flitslicht, i Kleurrijke, scherpe direkt-klaar foto's in ongeveer 90 seconden, i U behoeft niets in te stellen. Blrkstraat 2 Soest-Zuld Telefoon 02155-12874 Van Weedostraat 17 Soest Telefoon 02155-13917

Soester Courant | 1981 | | pagina 5