brillen zijn nog niet jarig geweest... 90r M Pub Sint Nicolaas als baby Rein Bloem over zichzelf en anderen I Meningen van lezers eNBM- iakelaar vraagt uw aandacht voor: "V^zi brilmode UW LEUKSTE »pFOTO VERGROOT OF MINIPOSTER FORMAAT fj Dichter /criticus in Literaire salon Artishock: [BOONTIESt Bekijk onze zeer nieuwe montuurkol lektie. Aktuele mode van nu voor U! vrijetijdskleding Aanbieding! 2 voor bij SEC Gezien en gelezen in de „Bouwsteen" Hinderwet Beschikking Hinderwet Openbare commissievergadering Bouwzaken Verleende bouwvergunningen PARTYSERVICE 03404-31220 v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest n gelegen helft van met vrije achtertuin, voor garage) en v.v. 3. toilet, kelderkast, -oonkamer. Verdie- mers en 1 kleinere. ?t. Grote zolder met jkheid voor kamer, limte. 00,- k.k. ZE ZIJN ER WEER! HONDERDEN MERKBR0EKEN 49.75 Soester Courant van woensdag 9 december 1981 de voetbalver- zaterdag 19 de- ng 20.00, een iseerd. Er zijn te winnen. Ie- neent met SEC >straat. :traat de macht wagen kwijt en flinke snelheid iks van de weg uto werd zwaar vriend, familie obeer eens een telijker kunt U anger niet ma- en Soesterberg il winkeliers. Waarin een klein bedrijf groot kan zijn Hiermede wil ik graag een klein bedrijf dank zeggen. Wat te zeggen van de Firma de Groot, die met medewerking van het 15 man tellende personeel, die hiervoor hun kerstpakketten inleveren en hun vrije tijd er voor geven om 50 ton ja u leest het goed 50 ton groente en fruit naar Polen te brengen, en daar nog even 20.000 eieren bij elkaar ge gaard, aan toevoegen. Ik weet zeker dat de heer De Groot en 2ijn personeel er niet trots op zijn, maar dit moest toch even gezegd worden. Dit ter navolging voor de grote bedrijven van naam. Die nog niets gedaan hebben. Kom op waar blijven jullie? We laten ze toch niet verrekken in Polen. Dat doen Hollanders toch niet. Of hebben we alleen maar de naam om goedgevend te zijn? Mevr. Verwey, Thorbeckestraat 14, Soest. i/ijkstraat. 'legen half vrijstaan- r op ca. 400 m2. ei- e tuin. Onder arch. te trekken uit grijze schoonmetselwerk, nuur-isolatie. overal rdhouten kozijnen, ■tegelwerk, keuken, ar<£ Aangebouwde ree, hal, toilet, zeer 50 m2., keuken, net ruime overloop, mer met ap. doucne te. er originele indeling nog het e.e.a. naar zigd worden, even- t nuis nog een sou- orden. 00,- v.o.n. t. nderhouden semi- [Tond, rondom tuin het zuiden gelegen, len van uitgestrekte tenen garage voor orzien van gas-c.v. t, L-vormige woon- ard, studeerkamer, ;n, provisiekelder. badkamer met lig- 00,- k.k. (het informatieblad van de „Woning bouw Ver. Soest). In het blad heb ik met verbazing ge lezen op blz. 11: ik citeer ,,als alles waar is wat in de Soester Courant staat, deugt er niet veel bij de W.S." Zij gaan dus nu op de zielige toer. Zij lokken mij hierdoor weer uit een stukje te schrijven. Ik schrijf en schreef precies mijn bele venissen in mijn woning van de W.S. en over de klachten die IK hoor van oudere mensen die in de bejaarden- vleugel wonen van onze flat. Waar de wind vrij spel heeft en had want ook het water komt op sommige plaatsen naar binnen. Volgens de W.S. zijn we ongeduldig, maar de klachten (en deze ellendel duurt al jaren. De flat is goedkoop ge bouwd, op een heuvel, op de vlakte. De kozijnen staan verrot, los in de mu ren, met er omheen openingen; op sommige plaatsen reten van 8 mm. Vastgesteld niet door mij maar door een bouwadviseur, wat geen domme' jongen is. Ondanks dit alles, zou ik niet willen zeggen dat de W.S. niets doet, maar zij kunnen de hoofdzaken niet van de bijzaken onderscheiden en dat is een kwalijke zaak. Zij gebruiken het geld graag voor zichtbaar leuke dingen, zoals b.v. hun eigen onderkomen, mo dern en heerlijk warm en b.v. nieuw bouw. Dat is óók hard nodig. Zij den ken duidelijk: laat die oudere mensen met het dure gas maar rustig weg waaien, maar ze kleden deze mensen wel financieel uit. Daar is geen lange termijn voor nodig en ook geen over heid. Over de servicekosten schrijf ik later nog wel eens, als ik de juiste bedragen weet, na controle door mensen die daar voor zitten. Een klein voorbeeld. Toen ik In dit piepkleine flatje kwam wonen, betaalde ik in een vrij huis met rond om een tuin (sproeien dus) ƒ8,- water. Hier in dat flatje 12,-. Dat is maar één ding. Steeds wordt het woord verbetering ge bruikt. Maar mensen laten we opletten. De W.S. wil graag dat wij kiezen voor dubbele beglazing. Dat moeten wij dan betalen bij de kale huur, want dat is verbetering. Elk jaar wordt die huur hoger, ook het geld voor de beglazing. Zo betalen we ook hun verwaarloosde kozijnen. Nee, de kozijnen moeten worden ver nieuwd; eromheen de zaak goed dicht gemaakt. Dat is gewoon achterstallig onderhoud, dat mag niet bij de huur. Zij spreken dan van meer huursub sidie. De tijd is slecht, misschien krij gen we op den duur wel geen subsi die meer, zodat sommigen van ons droog brood eten om de W.S. hun leuke dingen te laten doen. Er is zogenaamd geen geld. Dat is niet zo; ja voor ons niet. Als er in het voorjaar niet aan begonnen wordt zal ik blijven vechten in alle kranten en tot de ombudsman toe. Ik voel mij ver plicht dit te doen, ook voor de ouderen, die hier geen zin meer in hebben. Een bewonerscommissie is er schijn baar niet meer; doet in ieder geval niets. Dat is ook een reden van mijn schrijven: Op de duur zal het Soest toch wel duidelijk worden wat de W.S. wel en niet doet. Hartelijk dank, voor de plaatsing. H. GOUDKADE. de hypotheek voordeligste Inbraak in „De Borg" Ook dit weekend is weer ingebroken in het dorpshuis De Borg. Vermoedelijk heeft de dader zich laten insluiten. Op de eerste etage doorzocht hij het kan toor waarvan hij de toegangsdeur vei - nielde. Ook een ruit sneuvelde. Hij bracht een bezoek aan de donkere kamer van de fotografen en aan de drankopslag. De sigarettenautomaat werd vernield en op de keukenvloer spoot hij een jerrycan tomatenketchup leeg. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: C. J. Ch. Thomas, directeur Cojabé b.v., Isaacstraat 32 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een bedrijf voor het fabriceren van schoonmaakmiddelen en aanverwante artikelen op het perceel Belvédèreweg 7 te Soest (kad. Soest, sectie G., nrs. 4661 en 5067). Technische Handelsonderneming „Hydrotest" b.v., Bartolottilaan 5 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een technische handelsonderneming op het per ceel Merelweg 3 te Soest (kad. Soest, sectie K., nr. 2642). M. H. Bosboom, W. Beckmanstraat 515 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autoschade herstel-inrichting op het perceel Birkstraat 105te Soest (kad. Soest, sectie C., nr. 3320). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het óollege van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzageiegging van het verzoek d.d. 9 december 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 23 december a.s. om resp. 11.00 uur, 11.30 uur en 12.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Bij besluit van 8 december 1981 heeft het college van b. en w. een aantal beslissingen genomen op verzoeken om hinderwetvergunningen. het verzoek van Ben Becker Internationaal Transportbedrijf b.v., Beukenlaan 17 te Soest om een hinderwetvergunning tot het oprichten, in werking houden van kantoren met opslagruimte, werkplaats en doorsmeerruimte t.b.v. een transportbedrijf op het perceel Nijver heids weg ongen. (kad. Soest, sectie G., nr. 6772 ged.). De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op beschik king onder het stellen van voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Fa. Kareisen, Smitsweg 3-5 te Soest om een hinderwetvergunning tot het uitbreiden van de machines in de timmerwerkplaats op het perceel Smitsweg 3-5 te Soest (kad. Soest, sectie G., nr. 4707). De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op beschik king onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Telesonic, b.v., Koninginnelaan 25 te Soest om een hinderwetvergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het vervaardigen van grammofoonplaten op het perceel Kostverlorenweg 2a te Soest (kad. Soest, sectie G8, nr. 6168 ged.). De strekking van de beschikking luidt: positieve beslissing op be schikking onder voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder naar buiten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 9 december a.s. ter inzage - op de gemeentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van Sta te, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De vorige week aangekondigde gezamenlijke openbare commissie-verga dering van de commissies ruimtelijke ordening en financiën, waarbij de fiananciële aspecten van Overhees III en IV aan de orde komen, wordt niet op donderdag 10 december gehouden, maar op vrijdag 11 december 's middags om 5 uur in de commissiekamer gebouw gemeentewerken. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het vernieuwen van een zomerhuisje op een terrein gelegen aan de Birkstraat 118 b te Soest (kad. Soest, sectie C., nr. 3240). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 11 december a.s. gedurende 14 da gen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 1 december 1981. bouwen van een garage met kelder op een terrein gelegen aan de Vin- kenweg 32 (kad. gem. Soest sectie K., nr. 699) wijzigen van een gevelkozijn in de voorgevel van een woning op een terrein gelegen aan de Draailier 109 (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7872). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02156-22555. v OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10,00 -12,30 - 13,30 - 17.00 UUR BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 12874 Uitvoering muziekschool in „De Borg" Als u nu bij ons uw kleuren- Wï rolletje inlevert, krijgt u bij ontvangst van de foto's een f waardebon voor een kleur- rM vergroting op miniposter formaat. Van 28 x 35 cm. WA 35 of28 x 28 cm. (afhanke- lijk van uw negatief). De waardebon is geldig tot 24 december VAN WEEDESTRAAT17 - SOEST Je moet wat ouder zijn om te willen weten hoe Sinterklaas er in zijn prilste jaren heeft uitgezien. Het kan natuurlijk niets onverwachts opleveren want Hij is óók maar een mens. Vorige week stapte Zijne Heiligheid evenwel in de in Honsbergen opgestelde verjongingsmachine. Het was de bedoeling dat hij er als 55-jarige uit zou komen, maar de machine schoot wat door en voor de verbaasde ogen van de leden van de sjoelclub, stapte de Sint er als baby uit. Wel met een speelgoed van deze tijd, een smurf in zijn hand. Hij werd daarna snel weer terug in de tijd gezet en als 465-jarige bezocht Hij in Honsbergen nog zeven bedlegerige club leden. De avond werd verder opgesierd met een gezamenlijke maaltijd en een optreden van de Eemlander Blaaskapel en de PVO-majorettes. Het geheel was een sukses. Leerlingen van de Regionale Muziek school Amersfoort geven vrijdagavond 11 december een uitvoering in het dorpscentrum De Borg in Overhees, aanvang 19.30 uur. Er zal een grote verscheidenheid aan instrumenten en bezettingen te horen zijn. Ook het kinderkoor van de muziekschool zal optreden. De leerlingenuitvoering is zodoende een staalkaart van het mu ziekonderwijs aan de nu 25 jaar be staande RMA. Alle manifestaties in het schooljaar 1981-'82 staan in het teken van dit jubileum. Voor Soest staan verder op het programma een leerlin genuitvoering in het schoolgebouw aan het Kerkplein, de instrumentenparade en in juni '82 een grootse muzikale happening in sporthal Beukendal, waaraan enkele honderden leerlingen zullen deelnemen. Muziek in Artishock Op zondagmiddag 13 december a.s., aanvang 15.00 uur, wordt er in het Artishockgebouw aan de Steenhoff- straat een sfeervol concert gegeven. Daarin treedt op het houtblazerstrio ,,Tre Voci". Dit trio bestaat uit Gé van Koten, hobo; Anneke Dolk, klarinet en Hanna van Koten, fagot. Zij spelen werken van Matthew Locke, W. A. Mozart, Darius Milhaud, Ludwig van Beethoven en Bela Bar tok. In Artishock's Literaire Salon leest op zaterdagavond 12 december de opmerkelijke Amsterdamse litera tor Rein Bloem voor uit eigen werk. Dit optreden wordt afgewisseld met muziek door het fluit/harp-duo Emily Hegens, harp en Emile Bies- sen, fluit. Beiden komen uit Eem- nes. Tijdens het poëziefestival 1981 in Hilversum de vorige maand stak de dichter/criticus Rein Bloem (49) met kop en schouders boven de an dere poëten uit. De schitterende ge dichten die hij voordroeg, met na me uit zijn nog niet verschenen bun del 'Twaalfde eeuw' waar hij sinds 1970 aan werkt, zijn parels van dichtkunst. Vanaf zijn 18e jaar is hij met de 12e eeuw bezig: 'Met die eeuw heb ik van jongs af aan iets gehad. Niet al leen verstandelijk, maar ook émo- tioneel. Als iets me plotseling ex treem boeide, bleek het altijd weer uit de 12e eeuw te stammen. Mijn eigen werk is min of meer op die in teresse geënt.' In 'de Vaart' te Hilversum las hij voor de NOS-microfoon een schit terend gedicht over een 12e eeuwse opgraving in Kootwijkerzand: 'Woesting' en een bewerking van een gedicht van Hadewijch. In Soest zal hij ongetwijfeld ook ge dichten lezen uit zijn debuutbundel 'Overschrijven' (1966), 'De bomen en het bos' (1968), 'Scenarios' (1970) en 'Part en deel' (1979). Met Hans Faverey en H.C. ten Ber ge heeft hij gemeen het materiaal voor zijn gedichten niet zo zeer uit zijn eigen bestaan te putten, maar uit andere lagen van de cultuur. Als maker van iets, een ambachtsman, als een smid van woordketens heeft hij verwantschap met de vaganten poëzie uit de middeleeuwen. Rein Bloem die docent literatuur is aan de lerarenopleiding 'De Witte Lelie', maakte verder vertalingen van Mallarmé Beaudelaire, Appolinaire en Joyce. Binnenkort verschijnt van hem een vertaling van de poëzie van de nog levende Franse dichter André du Bouchet, die ook gedichten van hem vertaal de in het Frans. Bloem maakte verder films, o.m. o- ver Hercules Seghers, is sinds 1962 poëziecriticus van Vrij Nederland en ontving in 1977 de Bayle-prijs voor Poëziekritiek. Hij is bezig met een proefschrift over 'De plaats van Hans Faverey in de moderne poë zie'. Dit literaire programma wordt afge wisseld met klassieke muziek. Het fluit/harp-duo speelt o.m. de sona te in g kleine terts van J.S. Bach en de Entr'acte van J. Ibert. Emily He gens is soloharpiste bij het Radio Philharmonisch Orkest en hoofd vakdocente aan het Conservato rium te Utrecht. Emile Biessen is fluitist bij het Ra dio Philharmonisch Orkest en even eens hoofdvakdocent aan het Con servatorium te Utrecht. In verband met de grote belangstel ling de laatste tijd voor de Program ma's van de Literaire Salon (de vo rige keer bij Hubert Lampo was de zaal uitverkocht) is het aan te beve len van tevoren telefonisch plaats te bespreken bij het secretariaat van de Werkgroep: 17389 (Nelleke Streefkerk). De literaire manifestatie begint om 20.30 uur en wordt gepresenteerd door Jan Visser. Bomen rooien langs de Biltseweg in Baarn In de week van 7 t/m 11 december worden honderd bomen langs de pro vinciale weg S3 Maartensdijk-Baarn (de Biltseweg) onder Baarn gerooid. Het gaat om vijftig beuken naast de tuin van paleis Soestdijk en vijftig dou- glassparren in de buurt van de Wiek- sloterweg. De beuken zijn er slecht aan toe; van verschillende bomen moesten de krui en er al eerder worden uitgezaaid. Het ligt in de bedoeling om in de komende vijftien jaar geleidelijk alle bomen tot aan de Beckeringhstraat te vervangen door honderd nieuwe jonge beuken. De douglassparren zijn ge woon kaprijp. Er komen zestig jonge eiken voor terug. Elders langs de Biltseweg zullen nog eens honderdvijftig eiken tussen de bestaande bomen worden geplant. Pullovers gestolen Van een voor de winkel aan de Ko ninginnelaan staand rek werden tien pullovers gestolen. Ze vertegenwoor digen een waarde van 450 gulden. Filmhuis Artishock „Vengeance in mine [aan mij de wraak]" „Vengeance in mine", Imamuri's meest recente film, is gebaseerd op Ryuzo Saki's non fiction-roman die in 1976 werd bekroond met de Naoki Prijs. De titel van de roman en de film is ontleend aan de bijbel (Romeinen 12:19). In de vorm van een spannende politiefilm vaart Imamura behoorlijk uit tegen allerlei Japanse tradities. Een enorme frustratie blijkt de achter grond van de moordenaar. Hij komt uit een toegewijd katholiek gezin van vis sers in een dorp. Soldaten van de kei zer confisceren de boten van zijn vader. De zoon werpt zich op die soldaten en om erger te voorkomen geeft de vader zijn boten. Door dat incident verliest .de jongen zijn ver trouwen in God en zijn vader, die hij lafheid verwijt. Hij groeit op voor galg en rad, steelt rooft, moordt en stort zich als sexmaniak op vrouwen. Door de oppervlakte van het verhaal heen steekt felle kritiek op de Japanse man en de Japanse maatschappij. De stijl van Imamura is heftig en op het eerste gezicht rauw en ongekunsteld, maar in feite is hij erg precies. Wie niet verder dan de oppervlakte kijkt zal denken met een slordige, harde misdaadfilm te maken te hebben. Aanvang: 21.00 uur op donderdag 10 december. DOPT U NOG STEEDS UW EIGEN vraag de brochure over onze uitgebreide partyservice. Hors d'oeuvres, koude en warme schotels bij u thuis bezorgd.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5