De kampioensteams van Shot I Programma j Bridgeclub Soest sluit jaar af met kerst-bridge/bingo- avond Ie Soester Silvesterloop op Oudejaarsdag Eemvogels pakt volle winst in Culemborg Olympia dames 1 trekt van leer [BOONTJES?/ SVV-Stam kwam - zag en overwon Uitstekende resultaten van BDC-Dames en Heren Duinkikkers laten punten in Oldenzaal liggen ATLETIEK KORFBAL VOLLEYBAL In Kerstperiode geen sportinstuiven DOPT U NOG STEEDS UW EIGEN VOLLEYBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt Inschrijven voor nieuwe cursus Algemene Basis Opleiding i ZWEMMEN/ WATERPOLO fc v 19 T~)P hpiHiranliih 19 De bridgeclub Soest, die momenteel num zeventig leden telt en elke don derdagavond speelt in het gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat, sluit het jaar af met een feestelijke kerst- bndge-bingo-avond in het restaurant van het Soester Natuurbad, eveneens aan de Soesterbergsestraat. Dat ge beurt a.s. vrijdagavond (19 december) om half acht. Eerst een feestelijk kopje koffie, dan een korte bridgewedstrijd om prijzen en tenslotte bingo-dansant. Alles hele maal volgens clubtraditie: primair ee- zellig! 6 Soest doet dit jaar ook weer mee aan de distnctsviertallencompetitie, zij het voorlopig met matig succes. Dat zal wel een kwestie van tekort aan compe- titie-routme zijn. Het eerste viertal staat In de tweede klasse C momenteel (na acht van de veertien ronden) op de vierde plaats (van de zeven) met 75 competitiepunten. Soest 3 staat op een gedeelde vierde en vijfde plaats in de derde klasse A, docht Soest 2 en Soest 4 staan, respectievelijk in III C en E op de laatste plaats. Maar misschien komt daar nog verbetering iner zijn tenslotte nog vier ronden te spelen. In de club competitie om het clubkam pioenschap A, B en C is de eerste serie wedstrijden afgesloten. In de (sterk ste) A-groep eindigden bovenaan de heer A. van Walen met de heer G. Wiersema (57,90%), gevolgd door me vrouw O. Wiersema met de heer K. Krin (54,32%) en de dames A. Ruiten beek-A. Smits (52,05%). In de B-groep werd het echtpaar J. Jetten eerste met 58,54% gevolgd door de dames E. Ahronheim-J. van Walen (55,22%) en de dames L. Vlas-W. Wijsmuller (53,35%). De beide hoogst geëindigde paren promoveren. In de C-groep won het echtpaar C. Okkerse met 58,35%, gevolgd door de dames W. Asperslag- B. Keunen (54,11%) en het echtpaar H. Pullens (53,50%). Ook hier promove ren de beide eersten. Verder houdt Soest op clubavonden nog een z.g. ladderwedstrijd waarin in principe alle paren in één groep uitko men; deze wedstrijd loopt het hele seizoen door. Momenteel gaan de he ren. G. Visser-J.Maliepaard fraai op kop, gevolgd door de dames H. Graaff- C. van der Graaf f en het paar mevrouw J. Post met de heer P. van de Berg. Men begint na Kerst op donderdag avond 7 januari vol goede moede aan de tweede helft van het seizoen. Eventueel kan men nog enkele nieuwe leden plaatsen. Wie daarvoor belang stelling mocht hebben kan zich in verbinding stellen met de secretares se, mevrouw J. Jetten-Haarmans, Stadhouderslaan 120, Soest, tel. 02155- 18513. De atletiekvereniging S.O.Soest houdt donderdag 31 december [Oudejaars dag! 's middags op een parkoers in de Korte Duinen haar eerste Silvester loop. Vanaf 13.00 uur kan men zich inschrijven bij de caravan op het parkoers, dat men kan vinden door bij restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat het zijweggetje in te gaan, waar na ongeveer 400 meter de start is. Borden aan de Birkstraat zullen naar het parkoers verwijzen. Men heeft de keuze uit twee afstanden 2km. en 10 km. De start van de 2^ km. is om kwart over twee, terwijl de lopers voor de 10 km. om kwart voor drie weggeschoten worden. Eén ronde is 2% km. lang. Deelname is voor iedereen mogelijk, zowel voor trimmers, joggers als wed strijdatleten. Het gaat gewoon om zich eens lekker te ontspannen, vlak voor het oiiebollen eten. Het inschrijfgeld bedraagt voor de 2^ km. 2,50 en voor de 10 km. 3,50. Naast een prestatiekaart-herinnering zijn er vele prijzen in natura. S.O. Soest-Atletiek wil van deze loop een grote traditie maken, door volgend jaar aan deze prestatielopen ook een paar wedstrijdlopen toe te voegen. Daarnaast denkt de vereniging nog meer crossen te organiseren. Zo gaan de gedachten uit naar een zestal pres tatielopen (waaronder de Pijnenburg cross) per jaar. Wanneer men er dan bijvoorbeeld vier gelopen heeft, ont vangt men een speciale prijs. Stratenloop Vanzelfsprekend staat volgend jaar ergens begin juni ook de Stratenloop Klaarwater weer op het programma. De le Silvesterloop op Oudejaarsdag kan dus voor de verschillende scholen een mooie gelegenheid zijn om al een voorselectie van lopers en loopsters te houden. S.O.Soest rekent dan ook op een grote deelname van scholieren aan deze loop 's middags op 31 december in de Korte Duinen. Jack gestolen Uit een kleedkamer van de sportzaal De Bunt aan de Oude Utrechtseweg werd een zwart lederen jack gestolen ter waarde van tweehonderd gulden. SP0RTH Onderschrift foto: Op de foto de acht teams van Shot die in de najaarscompetitie tafeltennis een eerste plaats wis ten te veroveren: Het le damesteam, Shot 2, 3, 4, S, 6, 7, S en 13. Al deze teams zullen in de voorjaarscompetitie (aanvang 23 januari) een klasse hoger mogen uitkomen en het le damesteam en het 2e herenteam promoveren zelfs naar de landelijke competitie. Door dit resultaat heeft Shot nu liefst vijf landelijke teams, een groot succes voor Shot dat daardoor het dit jaar gevierde 30-jarig jubileum nog meer glans geeft. Foto: Herman van Dam Afgelopen zaterdag moesten vier van de acht Eemvogelploegen aantreden; drie ploegen wisten hun wedstrijden in winst om te buigen, alleen de pupillen kwamen net niet tot winst. Viking 1 - Eemvogels 1 3-4 In Culemborg moest lang gewacht worden op de doelpunten. Pas in de 18e minuut was het Viking dat gebruik maakte van een misgrijpen in de Eemvogelverdediging en realiseerde daarmee een 1-0 voorsprong. Middels Wim van Rheenen had de Eemvogel- ploeg nog in dezelfde minuut een ant woord uit een doorloopbal scoorde hij de gelijkmaker. Het spel golfde heen en weer, daar bij verstoord door een veelvuldig fluitende en waarschuwende scheids- Na de diverse nederlagen van de af gelopen weken, heeft het eerste dames team van Olympia tijdens de uitwed strijd in Dordrecht tegen Orawi over tuigend bewezen het aanwezige ta lent ook te kunnen uitspelen. Het één punt lager op de ranglijst genoteerde Orawi werd door een goed uit de verf komend Olympia wegge speeld. Goede stops, vloeiende pas ses en gevarieerde aanvallen, kortom een goed functionerend Olympia-team verliet Dordrecht met een 0-3 overwin ning op zak en plaatste zich daarmee als vierde op de ranglijst. Setstanden: 10-15,12-15,7-15. Ook het heren 1 team van Olympia voegde opnieuw twee punten aan haar punten-totaal toe, door met 0-3 te winnen van Huizen 2. De keiharde en zuivere serves van Olympia waren teveel voor de stops van Huizen, waardoor de laatsten bij na niet tot aanval kwamen. Daaren tegen waren de aanvallen van de Soes- ters moordend. Haastig opgeworpen bloks van Huizen werden volkomen kansloos, doordat Olympia wisselend vanuit het midden en de zijkanten, diagonaal- en diepte-smashes in het Huizer speelveld plaatste. De eerste en de tweede set werden door Olympia met 1-15, resp. 3-15 ge pakt, waarna in de derde set een aan vankelijk meekomend Huizen, via een 4-4 stand, bij 5-6 alle illusies verloor, doordat Olympia met veel combinatie- aanvallen de eindstand al gauw op 6-15 bracht. Dames ASVD- Olympia 2 (3-1) Ondanks mist en sneeuw toog het twee de dames-team van Olympia naar 't Hok in Dronten om uit te komen te gen ASVD. In een slechte wedstrijd, die geleid werd door een al even slech te en ongemotiveerde scheidsrechter, liet Olympia alle punten liggen. Alleen de derde set speelde Olympia redelijk goed en won deze dan ook met 8-15. In de overige sets ging Olympia kans loos ten onder met de overige set standen: 15-12,15-8 en 15-9. Huizen 2 - Olympia 3 (3-0) Huizen begon de eerste set met uit stekende opslagen, maar Olympia had deze vrij snel onder controle en wist zelfs door uitstekende serves een voor sprong van 12-6 te bewerkstelligen. Slecht stopwerk bij Olympia leidde tenslotte toch met verlies: 15-13. Vervolgens verloor een weinig enthou siast en slecht stoppend Olympia-team de tweede en de derde set met: 15-12, resp. 15-2. Olympia 6- Unieornus3 (3-0) In de eerste set lieten de Soesters UNICORNUS niet aan de bal: 15-0. Dit ging anders in de tweede set waar Unicornus met sterk serveerwerk de Olympiastoppers in moeilijkheden wist te brengen en daardoor een voor sprong van 0-10 wist op te bouwen. Olympia wist zich te herstellen en tot ieders verbazing deze set te win- nenmet 15-11. Het goed attent blij vende Olympia-team wist tenslotte op het tegenstribbelend Unicornus voor te blijven en de set met 15-9 te winnen. Salvo - Olympia 2 (1-3) De eerste set moest Olympia noodge dwongen beginnen met een gewijzig de opstelling, doordat één van de spel verdelers geblesseerd was. Dit gaf enige strubbelingen, maar door goed en geconcentreerd spel werd de eers te set toch gewonnen9-15. De tweede set met dezelfde opstelling gaf meer problemen, mede door het feit dat het publiek op de hand van Salvo was en dat ook duidelijk liet merken: 16-14. Nog steeds met dezelfde opstelling werd de derde set aangevangen, waar bij de pass en de set-up van Olympia niet altijd even mooi waren. Ondanks deze en enige strubbelingen bij de spe lers onderling, werd er toch verdiend gewonnen met: 11-15. De vierde set kenmerkte zich vooral door veel opslagwisselingen en inmen ging van het Salvo-gezinde publiek, maar desondanks lukte het Olympia de setwinst te pakken met 10-15. Olympia 4 - Sportcentrum 3 (3-0) Deze wedstrijd kenmerkte zich door erg slordig spel. De eerste set werd vrij eenvoudig ge wonnen van een uitermate slecht spe lend Sportcentrum. Onzorgvuldig spel van Olympia in de tweede set leidde er bijna toe, dat deze set werd verloren, maar na een spannend eindspel slaagde Olym pia er in met 15-10 te winnen. Door goede serves van Olympia in de derde set werd al snel een voorsprong van 9-2 opgebouwd, waarna een opdrin gend Sportcentrum dit voordeel wist te verminderen tot een tussenstand van 9-7. Hierna slaagde Olympia er weer in het heft in handen te krijgen en te houden: via 12-10, werd tenslot te met 15-12 gewonnen van Sportcen trum. Door deze overwinning heeft Olympia weer twee punten aan haar totaal van vier toegevoegd: belangrijk om de gradatie te ontlopen. Bentinck Stars 2 - Redeos 1-3) De eerste set was een goede, gelijk- opgaande strijd, waarbij Redeos net iets meer wist door te drukken dan B. Stars 2 en daardoor 10-15 neerzet te. De tweede set wist B. Stars een voor sprong te nemen en deze te behou den: 15-8. In de derde eri de vierde set ging B. Stars erg goed van start door het ne men van een ruime voorsprong en wist dit beide keren met moeite vol te hou den tot 13-11 en slaagde er daarna niet meer in het fel werkende Redeos te weerstaan: 14-16,14-16. Wedstrijdprogramma deze week: Dames 17-12 20.15 Beukendal Olympia 3 - Servio 17-1219.00 Beukendal Olympia 6 - SVH 3 17-12 21.30 Beukendal Olympia 8 - Voll- kei 10 17-12 21.30 Beukendal Olympia 9 - Leos 7 Heren 17-12 21.30 Beukendal Olympia 5 - Servio 17-12 19.00 Beukendal Olypia 6 - Uni cornus 2 18-12 21.15 B'schoten (de Kuil) Uni cornus 3 - Olympia 7 17-12 20.15 Beukendal Olympia 8 - Uni cornus 5 Bentinck Stars Vanavond De Bunt B.Stars 1 - Mug gen 1 Vanavond De Bunt - B. Stars 2 - Mug gen 1. Meisjes 17-1219.00 Beukendal Olympia A2 - Sp. centrum Al Jongens 17-12 19.00 Beukendal Olympia Al - Woudenberg Al Recreanten 18-12 19.15 Amersf. De Koppel SVV 1 - Olympia Hl 18-12 19.50 Amersf. De Koppel LEOS - Olympia Dl 18-12 19.50 uur Amersf. De Koppel SSS1-Olympia H2 18-12 20.25 Amersf. De Koppel SVH - Olympia Dl 18-12 20.25 Amersf. De Koppel Olympia Hl - Olympia H2 18-12 21.40 Amersf. De Koppel SVV 2 - Olympia Dl 18-12 21.40 Amersf. De Koppel Mon- tagnards - Olympia 2 18-12 22.15 Amersf. De Koppel LEOS 1 - Olympia Hl. Op 24 december, 26 december, 31 december en 2 januari worden er zowel in De Borg als in De Bunt geen sportinstuiven gehouden, dit vanwege de Kerstvakantie. rechter die zijn waarschuwingen niet in concrete beslissingen omzette. Vlak voor rust resulteerde dit dan toch in een strafworp tegen de Eemvogels - Viking had geen enkele moeite met de geboden kans en bepaalde de ruststand op 2-1. In de tweede helft was het eerste wapenfeit opnieuw voor Viking en de ploeg nam zo een comfortabele 3-1 voorsprong. Het eerste aanvalvak van de Eemvo gels moest nu trachten wat aan die achterstand te doen en dat lukte beter dan in de eerste helft: in de 10e minuut was een doorgebroken Wim van Rhee nen alleen nog te stoppen middels een ongeoorloofde handeling en de bal ging resoluut op de stip. Wim van Rheenen benutte de kans heel rustig en bracht de Eemvogels zo dichterbij. In de 16e minuut was het Corrie van Herwaarden die haar tegen standster te snel af was en ook nu had Viking een overtreding nodig waardoor Wim van Rheenen opnieuw een straf worp mocht nemen en zo de ploegen op gelijke hoogte bracht. De stand bleef een tijd gehandhaafd en de spanning steeg maar beide ploegen leken met een gelijkspel tevreden. Vlak voor het eindsignaal was dé Eèmvogelaanval alleen nog te stoppen middels een overtreding en mocht de zoveelste strafworp genomen worden. De geroutineerde Jan van de Kuil bleef rustig en benutte de kans op koelbloe dige wijze en bezorgde de Eemvogels hiermee de volle winst. Al met al een verdiende overwinning van een hard werkende Eemvogelploeg die in de zaal competitie vrij goed van start is ge gaan: vier punten uit drie wedstrij den is een aanzet om met goede moed de verdere wedstrijden af te wach ten. Eemvogels jun.-Woudenberg jun. 5-1 De junioren van de Eemvogels gaan rustig door met het winnen van de wedstrijden. Afgelopen zaterdag werd de ploeg van Woudenberg aan de zegekar gebonden. In deze wedstrijd was met name Marco Kuil op schot: de eerste doelpunten van de wedstrijd nam hij voor zijn rekening en bracht de Eemvogels op 2-0. Edwin Touwslager zorgde voor de derde treffer en pas toen had Woudenberg ook iets in huis en scoorde 3-1. Opnieuw was het Marco Kuil die de Eemvogels weer verder deed uitlopen. Van afstand scoorde later ook nog Rien Kraaikamp en zo werd er verdiend met 5-1 gewonnen. Dejeugd De meisjes werden in de najaarscom petitie ongeslagen kampioen en ook in deze zaalcompetitie gaat het weer uit stekend: de meisjes van Spirit kwa men er niet aan te pas en werden op resolute wijze met een 5-0 nederlaag naar huis teruggestuurd. Voor de was het Nannie Friebel dfë tweemaal scoorde en de ruststand op 2-0 bracht. In de tweede helft haalde Linda Martens eenzelfde stunt uit waardoor de Eemvogels met 4-0 voor kwamen. In de slotfase, in de allerlaat ste minuut, bracht Nanie Friebel de eindstand op 5-0. De pupillen speelden een uitstekende wedstrijd maar kwamen net iets te kort tegen de pupillen van T.Z. en er werd verloren met 0-1. Programma zaterdag 19 december in Beukendal: Programma zaterdag 19 december in Beukendal: 18.00 uur Eemvogels Ml - Biko Mi 20.15 uur Eemvogels 2 - Exakwa 3' 21.15 uur Eemvogels 3 - Dalto 7 22.00 uur Eemvogels 4 - K.V.O. 6 vraag de brochure over onze uitgebreide partyservice. •?£*- Hors d'oeuvres, koude enj*.^-r warme schotels bij u thuis bezorgd. De Soester Volleybal Vereniging heeft in de afgelopen week zéér veel punten behaald in de NeVoBo-competitie. Dit zorgde in deze grauwe winterperiode voor stralende gezichten bij speelsters en spelers alsook bij de hun begeleiden de mensen. Het publiek werd door enthousiast spelende teams getrak teerd op een reeks van spannende wed strijden die zowat allemaal gewonnen werden. Het eerste damesteam van SVV speel de afgelopen zaterdag in sporthal ,,De Bunt" een thuiswedstrijd tegen het uit Zevenaar afkomstige Labyellov (dit is het omgekeerde van „Volleybal". Dit team bestaande uit zeer jeugdige speelsters, is erg snel en beweeglijk en toonde het publiek schitterende verde digende akties. De Soester-dames leg de een ongekende vechtlust, krachtig spel ervaring en inzicht op de andere zijde van de weegschaal en deze sloeg dan ook terecht naar hun zijde door. De zeer snelle en harde aanvallen werden vaak nog gered door de tegen partij, maar zorgden er uiteindelijk toch voor, dat er weer een overwinning aan de reeds lange reeks werd toege voegd. De dames blijven dus ruim koploper^n de 2e divisie B. Setstanden van deze wedstrijd waren als volgt: 16-14/10-15/15-10/16-18/15-9. Dames SVV 2 speelde tegen het Am sterdamse ASVU en won ruimschoots met 3-1. Ze zorgden voor zowel zeer verrassend als wisselvallig spel. In ieder geval toonden ze ditmaal hun superioriteit en wonnen met 15-8/15- 12/15-17/15-9. Dames SVV 3 dat al enkele malen geen kans heeftgezien om punten te hale, wist tegen Sportcentrum (uit Hil versum) dit keer precies waar hun kansen lagen en maakte daar dan ook gebruik van. Ze ondervonden tegenslag doordat er in het geheel niet voor technische fouten gefloten werd. De handbaineigingen van sportcen trum werden toegestaan en dit kostte enkele malen een punt. Hierdoor niet het minst uit het veld geslagen, hielden de SVV-dames stug hun eigen spel vol en er werd gewonnen met 3-1. Het vijfde damesteam speelde even eens tegen Sportcentrum (3e team) en had ook al deze problemen, doordat de tegenpartij de meest vreemde ballen over het net „wierp". Na een 6-0 voorsprong te hebben genomen in de eerste set, kwam SW hierdoor achter met 6-7. Uiteindelijk beschikte SW over meer en kwalitatief betere aan vallen, svaardoor het lot voor Sportcen trum 3 al gauw beslist was. SVV won met 3-0 (15-11/15-6/15-9). Een belangrijke ontmoeting vond af gelopen donderdag plaats tussen SVV 9 en BG&SV 4, die beiden tot nu toe evenveel punten hadden behaald. SW wist goede akties op te bouwen en er werd goed aangevallen. Het bleek uit eindelijk dat beide partijen aan elkaar gewaagd waren, want de wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijk spel met als setstanden13-15/15-6/4-15/15-9. Heren Ook het eerste Herenteam van SVV liet duidelijk blijken dat men hen niet mag onderschatten. Set-Up uit Scherpen- zeel, dat tot nu toe tweemaal zoveel punten als SW had behaald, verkeer de duidelijk in de veronderstelling dat ze wel even konden winnen, sV V was er natuurlijk erg op gebrand om dei-e wedstrijd te winnen wat dan ook ge schiedde. Iedereen in 't team deed optimaal zijn best. De spelverdelers wisten de passes erg goed te verdelen waardoor een optimale aanvalskracht benut kon worden Set-Up werd over rompeld met 15-5/15-7/15-7. De SW 2-heren speelden evenals de dames tegen Sportcentrum 2 uit Hil versum en toonden, vooral in de eerste set, een grandioze inzet. Er werd bijzonder hard gewerkt en de eerste set eindigde na een drie kwartier durend doel in een 19-17 overwinning. Dit vergde blijkbaar teveel concentratie, want de nauwkeurigheid in de twee volgende sets was verdwenen. De pass was te onzuiver om een goede aanval te kunnen creëren, waardoor beide sets verloren gingen met respectievelijk 6-15 en 7-15. In de laatste set werd de strijd weer volop aangebonden maar kon niet worden verhinderd dat de tegenstanders met de eer gingen strij ken (15-17). Heren SVV 3 speelde tegen SW 5 en hun fanatieke spel bezorgde het vijfde team een moeilijke wedstrijd. De ver dediging van heren 3 wist veel aanval len op te vangen of af te blokken en er werd af en toe bijzonder spectaculair aangevallen. Heren 5 moest alle zeilen bij zetten om hun positie op de rang lijst (2e achter AGAVSwaar te maken en te behouden. Deze wisten dan ook maar nét te winnen. Setstanden7-15/ 18-16/9-15/14-16. SVV 4 speelde in Huizen een van hun betere wedstrijden en hoe verder de wedstrijd verliep, des.te soepeler werd er gespeeld. De Huizenaren konden hard aanvallen, maar er werd door SW effectief geblokkeerd en verde digd. Halverwege de wedstrijd kwa men de zeer snelle aanvallen bij SW op de proppen en vanaf dat moment waren de kansen voor Huizen voorbij. Setstanden: 16-14/15-12/6-15. Heren SVV 6 tegen Unicornus 3 (Spa kenburg) werd ook een overwinning voor SVV. Nadat de eerste set was verloren, werd er omgeschakeld naar een ander speltype hetgeen meër resul taat opleverde. Bij de laatste punt van de derde set raakte een van de Unicor- nus-spelers geblesseerd en kon niet verder spelen waardoor de 4e set reglementair werd gewonnen door SVV. Setstanden 7-15/15-10/15-11/15-0. Programma deze week: Dames SVV 9 - Spirit 3 do. 17-12 20.15 uur (Soest) SVV 10 - Wilhelmina 5 do. 17-12 21.30 uur (Soest) Heren SVV 3 Lovoc 2 do. 17-12 20.15 uur (Soest) SVV 5 - BG&SV 3 wo. 16-12 19.45 uur (Baarn). Alle overige teams hebben winter- pauze tot 7 januari 1982. Zaterdag 19 december 1981 09.00-12.30 uur B.D.C. handbal 12.30 -18:00 uur Red Stars basketbal 18.00 - 23.00 uur KNKV korfbal Zondag 20 december 1981 09.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 10.00 uur jongens welpen. B.D.C. - Sport Ver. 10.40 uur jongens pup. B.D.C. I - Seyst 2 U.30 uur meisjes adsp. B.D.C. 4 - Fortissimo 5 12.20 uur meisjes adsp. B.D.C. 3 - EMM 2 13.10 uur dames sen. B.D.C. 4 - Amersfoort 3 14.10 uur dames jun. Baarn - UD 2 15.00 uur meisjes adsp. B.D.C.5 - Staedl/HMS 3 15.50 uur meisjesadsp. B.D.C. 2 - Seyst 18.00 uur - 21.30 uur Red Stars basketbal Zaterdag 19 december 1981 09.00 -12.00 uur sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 20.00 - 22.00 uur badminton part. groep Zondag 20 december 1981 10.00 -15.00 uur Selby badminton Zaterdag 19 december 1981 09.00 - U.00 uur Badso badminton 11.00 -12.00 uur Tennisinstr. R. Blok 12.30 - 21.00 uur S. V. V. volleybal 21.00 - 24.00 uur Badso badminton Zondag 20 december 1981 10.00 -17.00 uur Badso badminton Door met liefst 17-9 te winnen van het op de derde plaats staande JC Vido uit Purmerend hebben de BDC-dames zich met vier punten voorsprong stevig genesteld op de eerste plaats van de ranglijst. De he ren behaalden een 16-11 overwin ning op UDI en mogen verder spe len om de beker. Tegen Vido liepen de BDC-dames moeizaam, maar toch wel naar ver wachting snel uit naar een voor sprong. Er werden ook weer heel wat kansen gemist, maar na tien mi nuten was de stand 5-2. Merkwaar dig blijft het dat de Soester dames daarna altijd een wat minder flo rissante periode doormaken. Ook Vido maakte daar gebruik van. De achterstand werd weggewerkt en de Purmerendsters namen zelfs een voorsprong; 5-6. Nog voor de rust werd het 6-6. Daardoor was de wedstrijd in de tweede helft weer geheel open. Via 7-7 liepen de Soester dames, vooral met afstandschoten uit naar 10-7. Die voorsprong werd regelmatig uitgebouwd. Ria van Duuren, Tine Simons en Ria van Dijk scoorden veelvuldig vanuit de tweede lijn en pas toen de stand 17-8 bereikt was, slaagde Vido er nog een keer in het Soester doel te doorboren. Eind stand 17-9. Volgende week wordt de laatste wedstrijd van de le competitiehelft gespeeld in Sporthal Zuid te Am sterdam tegen Niloc 2. De wedstrijd begint om 11.50 uur. Vanavond, woensdag 16 december komt het eerste dames-team echter in sporthal Beukendal uit tegen 'Soest en Omstreken'. Inzet is de Kerststolprijs. Deze wedstrijd be gint om 22.00 uur. Heren De BDC-heren verrichtten een niet onverdienstelijke prestatie door UDI uit de bekerwedstrijd te wip pen. Van datzelfde UDI werd im mers vorige week in de competitie nog verloren. BDC was dit keer de betere ploeg al was het begin wat onzeker. Er wer den veel fouten gemaakt en pas in de achtste minuut werd de score ge opend. UDI maakte direct gelijk, maar daarna was het toch steeds BDC wat de klok sloeg. Om de twee minuten werd gescoord en bij de rust was het 3-10 voor de Soesters. Paul van de Deijsel was de grote man. De tweede helft verliep niet zo mak kelijk; het samenspel was zoek en de UDI-spelers scoorden wel. Zij lieten er acht aantekenen, waar te genover de BDC-ers er moeizaam zes zetten. De overwinning was binnen, maar tevredenheid was er allerminst. Tot 10 januari krijgt het team rust. Dan volgt de wedstrijd tegen Enschede voor de competitie. Kerstbingo SEC Ook de voetbalvereniging SEC organi seert traditiegetrouw een Kerstbingo. Hij wordt gehouden op zaterdag a.s., 19 december. Ieder die het goed met SÉC meent en van een gezellige sfeer houdt is welkom in de SEC-kantine aan de Bosstraat. Het eerste rondje start ojn 20.00 uur. Er zijn prachtige prijzen te winnen. De Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport organiseert ook in 1982 bij voldoende belangstelling weer een cursus Algemene Basis Opleiding (A.B.O.). Het ligt in de bedoeling dat deze cursus medio januari 1982 van sta/t zal gaan en gehouden zal worden óp de maandagavond in het wijkdieifs- stencentrum De Borg in Overhees. Men kan zich voor deze cursus aah- melden tot 1 januari 1982 bij liét bureau van de sportstichting, Steeh- hoffstraat 6 (tel. 16744, toesfel 458). Het doel van de cursus is de cursis ten voor te bereiden op het volgèn van een sporttechnische vervolgop leiding c.q. een opleiding voor re- creatiesportleider A. Om toegelaten te worden tot deze vervolgopleiding is het A.B.O.-be wijs noodzakelijk. De opleiding is niet uitsluitend be stemd voor het huidige kader van de verschillende verenigingen, doch kan bovendien van groot nut zijn voor die leden van de verenigingen, waarvan verwacht mag worden d&t zij in de toekomst een (begeleiden de funktie in de sport gaan vervul len. De behoefte aan gekwalificeerd ka der voor de begeleiding van recre atiesport in het algemeen en ook bij de diverse sportverenigingen fis thans erg groot. De cursuskosten voor de twaalf vte- ken durende cursus zijn 65 guldèn per persoon. Het eerste herenteam van de Soester zwemvereniging De Duinkikkers is er niet in geslaagd om de laatste wed strijd van de eerste competitiehelft in haar voordeel te beslissen. Zaterdag j.1. moesten de Soester he ren in Oldenzaal aantreden tegen het plaatselijke OZ PC. Al na een minuut wist Roel Timmer de Duinkikkers op een voorsprong te brengen, maar nadat OZPC de gelijk maker had gescoord moesten de Soes ter heren gedurende de gehele wed strijd in hun tegenstander de meer dere erkennen. In de tweede speelperiode wist Wim Hengeveld een hoog gegeven bal nog fraai in te tikken, maar de 4-2 achter stand waarmee de vierde speelperio de werd begonnen werd niet meer inge haald en door de tegenstander zelfs uitgebouwd tot 6-2, waarmee de.eind stand werd bepaald. Hierdoor hebben de Duinkikkers vijf verliespunten uit tien wedstrijden. Als gevolg van het aan hen toegewe zen protest van de in Veendam ge speelde wedstrijd tegen Bubble, is Öe voorlopige eindstand van die wed strijd 5-5, daar de laatste minuten van de wedstrijd, waarin de 9-6 eirfci- stand werd bepaald, wegens een ver keerde beslissing van de scheidsrech ter ongeldig zijn verklaard. Hierdoor wordt de stand in de compe titie als volgt: 1. ZPA - Almelo 17 uit 10 2) Duin- kikkers ,- Soest 15 uit 10, 3) HZC - Weusthag-Hengelo 14 uit 10, 4) De IJsel - Deventer 13 uit 10. De Duinkikkers wacht nu een „winter stop" van zes weken waarin ze zieh zo goed mogelijk zullen voorbereiden op de eerste wedstrijd in de tweede helft van de competitie, waarin ze èe koploper ZPA uit Almelo thuis ontmoe ten.

Soester Courant | 1981 | | pagina 21