Nog 7 dagen Decemberstraatje Decembermaand-aktie Soester winkeliers al weer bijna bezegeld X piancfe sbv Een briï^^Ky is een bril maarTÜ^T Commissies R.O. en Financiën willen snelle start woningbouw Overhees 3 en 4 UNIEKSUSKE WSKEALBUM MIN*LTA Zeventienjarige veroorzaakt aanrijding met dodelijke afloop Meningen over Soesterbergse afslag rijksweg 28 verdeeld Demonstratie kerstversiering maken^^7 in „De Borg" Met verrassend veel wensen komen ah lerlei mensen. En elke keer weer lukt het ons om ieder de gewenste juiste bri te adviseren, dank zij onze grote en aeer moderne kollektie. "V^zj brilmocle czX" CDA dringt aan op flexibiliteit: Waar was je nou? Ik was even in de UJSssêtêHê 't Paradepaardje van Minolta n die het 'aard zijn! frestoRjnt 2 van BIRKSTRAAT2 TELEFOON 12874 Hoe razendsnel de tijd ons tussen de vingers door glijdt, blijkt wel weer uit het naderende einde van de geslaagde Soester winkeliers-aktie „December maand-Gezellige maand". Sinter klaas is al lang uit ons gezichtsveld verdwenen; de Kerstman is volop be zig de gezelligheid naar een hoogte punt te voeren. Alom vinden we verlichte bomen, zijn de etalages flonkerend verzorgd en bereidt een ieder zich voor op een paar dagen heerlijke rust en knusse huise lijkheid. Nog zeven volle koopdagen scheiden de winkeliers van definitief de-deur-op-slot' We gunnen ze dan zelf de welverdien de stilte na de koopstorm, die dit jaar creatief werd begeleid door het Decemberstraatje, dat werd opge bouwd uit tien winkelpanden, die her en der door Soest verspreid liggen. Een symbool voor samenwerking zou je kunnen zeggen. Die samenwerking is ook wel nodig, willen de Soester On dernemers de koopkracht in hun eigen dorp houden. De toekomst, zo hoor je alom, belooft nogal wat spectaculaire ontwikkelin gen, die voor zover dat nu kan wor den bekeken, zeker in gunstige zin zul len meewerken aan het verbeteren en verder uitbreiden van het totale win kelbestand. Hopelijk zal 1982 het jaar zijn waarin knopen worden doorgehakt en een ieder die duidelijkheid gewaar zal worden, waar men recht op heeft. Zegels In ongekende hoeveelheid zegels zul len er, na het afsluiten van de aktie, onder de Soesters verspreid zijn. Die Soesters hebben op hun beurt die ze gels dan al lang weer, geplakt op de kaarten, geretourneerd, via de specia le bussen, richting Notaris Van Vee- ren, die dp 28 december de winnaars uit de talloze kaarten zal vissen, voor zover dat een term is die op nota rissen in hun dagelijks werk van toe passing kan zijn. Die winnaars staan volgende week in onze krant, maar zelf zullen zij rap telefonisch op de hoogte worden ge steld, want de uitreiking zal op 30 december plaats vinden in Restaurant Darthuizen. Ook hier laat de Soester Ondernemer er geen gras over groei-' en! Extra prijzen Nog zeven dagen hebt u de kans om mee te dingen naar één van de vele prachtige prijzen, waaronder draag bare kleuren TV's, diepvriezers, fiet sen en vele kleinere en troostprijzen. Extra prijzen kwamen nog binnen van Mode Adama en Van Oest bloemen en planten, Eigendomweg, resp. 6 kado- bonnen ter waarde van 50,- en een jaar lang gratis bloemen ter waarde van 10,- per week. Hechte samenwerking Verheugend was dit jaar de samen werking met andere groeperingen, zo als een deel van de industrie in Soest, Fntnt Onna Zo verdwenen duizenden „Decemberstraatjes" in de bussen die spontaan bijdroeg om een groots Sinterklaasfeest waar te kunnen ma ken voor de jeugd tot en met 10 jaar. De hal van het grondbedrijf van de firma Van Asch op het Industrieter rein was het décor voor een grandioos feest, dat organisatorisch perfekt in elkaar zat. Met Sinterklaas zelf en een aantal niet weg te denken Pieterman nen, zorgde het gezelschap van Pim Canté, waarin hijzelf als Spatje Spek vet optrad, vpor een prima middag. Een middag die zeker volgend jaar voor herhaling vatbaar is. Aan het feest 'ging een kleurwedstrijd vooraf. De jongens en meisjes moesten het Dècémberstraatje kleuren en dat is 400 maal erg leuk gelukt. Het leuke was, dat ieder kind dat de gekleurde plaat kwam inleveren bij één van de vier Rabobanken, een vrijkaartje kreeg voor de middag bij Van Asch. De winnaars van de kleurwedstrijd zijn inmiddels bekendgemaakt en de prijzen zijn uitgereikt. Restaurants Een tweede groep sympathisanten be stond uit de Soester horecabedrijven. Naar een idee van een van de commis sieleden van de Stichting Manifestatie Soest, die het totale gebeuren dit jaar voor de eerste keer op touw heeft ge zet, werden er onder de deelnemende winkeliers, wederom via de eerlijke hoed van Notaris Van Veeren, een tiental diners voor twee personen te voorschijn getoverd. Ook die winnaars zijn bekend. Iedereen weet inmiddels bij wie men voor een heerlijk etentje terecht kan. Alle restaurants stelden deze diners gratis ter beschikking. Pri ma initiatief ook. Zo laat Soest in breed verband zien dab »r best wat kan. Het is te hopen dat ook in de Romen de jaren bij organisaties als deze zo veel mogelijk ondernemers' de handen- in elkaar zullen slaan. Daar is ieder een bij gebaat: het publiek, dat mooi voordeel haalt, het zakenleven, dat zo gezond mogelijk binnen eigen grenzen goede omzetten realiseert en er wordt gezorgd voor een stuk onmisbare sfeer, die zo eigen is aan de maanden no vember en december. Nog zeven volle dagen kunt u genie ten van die sfeer en kunt u uw voor deel doen met de vijf zegels per kaart. Iedereen weet waar de bussen staan. Dat staat trouwens ook vermeld op de zegelkaarten. U kunt beide kleu ren kaarten, de rode en de groene, in leveren. U maakt er evenveel kans mee. De leden van de commissies financiën en ruimtelijke ordening hebben grote zorgen over de haalbaarheid van de kavelprijs van 22.000 gulden voor de woningbouw in de wijken Overhees 3 en 4. Desondanks kreeg het college van burgemeester en wethouders het groe ne licht om de exploitatie op die basis verder uit te werken. De wens vooral snel wat te doen aan de woningnood overheerste daarbij. Wel drong het CDA aan op gefaseerde bouw, met dien verstande dat niet de werkzaamheden voor alle duizend huizen tegelijk ter hand genomen worden. „Start met bijvoorbeeld tweehonderd", zei de CDA-er Oldenboom, „en kijk of daar voldoende belangstelling voor is. Pas daarna moet een volgend deel gebouw daarna moet een volgend deel gebouwd worden". Kritiek was er van de kant van Visser van Progressief Soest. Hij vreesde dat er gebouwd gaat worden voor de leeg stand en sloot daarbij aan bij de CDA bezwaren. Visser pleitte voor meer woningen voor alleenstaanden en twee persoonshuishoudens. Na een uitvoe rige toelichting ojp het bouwplan van wethouder mevrouw Van Stiphout, was hij gerustgesteld. 'hen je het verschil tussen J Heu.) \jom hoofd en een foto b nee (Een foto is ontwikkeld! GRATIS BU UW KLEURENFOTO^. Alleen in december. Lever dus snel uw kleurenfilm in bij Mevrouw Van Stiphout kondigde split sing van flats aan nadat huizen voor gezinnen uit de flats in Overhees ge reed zijn. Gediscussieerd werd ook over de vraag of de huizen niet te dicht op elkaar zullen komen te staan. Nuij- ten (PS) wilde er wel méér maar de heer Blaauw (WD) zei bang te zijn van dit pakhuis-idee. „We krijgen er spijt van", merkte hij op. Oldenboom en ook zijn fractiegenoot Van Poppelen, drong aan op flexibili teit. Hij zei het onjuist te vinden dat de ruimtelijke ordening wordt opgehan gen aan de moeilijke financiële situatie van dit moment. „Was de kavelprijs lager dan zouden wij vermoedelijk op dit moment het bouwen van huizen anders bekijken", aldus Oldenboom. Hij merkte op dat het zelfs met de verhuur van woning wetwoningen „onvoorstelbare kanten" uit gaat. De CDA-er Bolhuis adviseerde de acht ton rente-verliezen ten laste van de algemene dienst te brengen. „De moge lijkheid is geregeld", zei hij, „in de beheersverordening van het grondbe drijf":. Bolhuis zei niet bang'te zijn' dat de rijksoverheid daardoor in ieder geval niet bij zal springen om het tekort te dekken. ,,Maar wij. móeten", aldus. Bolhuis „hoe dan ook verliezen op zien te vangen door zuinig beleid". Hij wees daarbij op de stroppen die nog te verwachten zijn op plannen Eggher- monde, Zwarte Wegje en mogelijk ook Soest-Zuid. „Er zal in de naaste toe komst ook gesaneerd moeten worden voor deze plannen die uit de hand dreigen te lopen". Ook Bolhus waarschuwde tenslotte voor overhaaste bouw, waaronder leeg stand mogelijk wordt. „Dan zullen wij de huizen toe moeten wijzen aan anderen dan diegenen die op onze lijsten voorko men". Kingma (PvdA) verweet de CDA-ers te sterk te redeneren vanuit een financieel standpunt en niet vanuit de woningbehoefte. Wethouder mevrouw Van Stiphout zei leegstand niet te vrezen. Zeker voor de premie-A woningen zijn er voldoende kandidaten; eengezinshuizen worden nooit geweigerd. De gemiddelde huur prijs wordt 540 gulden per maand. Burgemeester Scholten raadde af de 8 ton verlies nu al voor rekening van de gemeente te laten komen. „Onze on derhandelingspositie om extra steun" voor dit plan, wordt er door bemoei lijkt", aldus de burgemeester. Muziek Staffhorst heeft de volgende wereldmerken in voorraad: Bechsiem - Blüthner - Berger löbau - Julius Feurich - W. Hoffmann - Pleyel - Wilh, Steinmann - Gaveau - Baldwin Nordiska - Ibach* - August Forster* - Yamaha Freiburgh - Fazer Kawai Zimmerman - Wuluzer Lindbergh Geyer - Lager. •Occasion Muziek Staffhorst verzorgt lessen (groep of privé). Garantie tot 5 jaar. Gunstige financiering. Muziek Staffhorst heeft een ruime keus in occasions, welke veelal niet van nieuw zi)n te onderscheiden. Uitsluitend met volledige garantie. Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg Tel, 030-332341 Amersfoort: Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel. 033-34064 Het dodelijk ongeluk op de Amersfoort sestraat, waarbij in de nacht van zondag 22 op maandag 23 november een 28-jarige beroepsmilitair om het leven kwam, blijkt te zijn veroorzaakt dóór een zeventienjarig meisje, R. G. uit Zeist, Aanvankelijk namen pölitie en koninklijke marechaussee aan, dat ziTSHeenTnaar in de auto had gezeten, omdat haar moeder verklaarde dat zij de bestuurster was geweest. Het ongeluk gebeurde om één uur 's nachts ter hoogte van de Veldmaar schalk Montgomeryweg. De militair stak de weg over en werd toen aangere den door een personenauto. Na even te zijn uitgestapt, reed de bestuurster door. Aan omstanders verklaarde zij dit beter te vinden in verband met de toestand van haar dochter, die in verwachting is. De inzittenden van de auto werden later thuis gehoord. Daar bij verklaarde de moeder van het T7-jarige rneisje, dat uiteraard niet in het bezit is van een rijbewijs, dat zij de auto had bestuurd. Omdat de getuigenverklaringen, ook van de inzittenden van de auto, niet eensluidend waren, achtte de officier van justitie een nader onderzoek door politie en koninklijke marechaussee noodzakelijk. Dat heeft uiteindelijk tot resultaat gehad, dat de 17-jarige R. G. bekend heeft dat zij de auto heeft bestuurd. Haar moeder had de schuld op zich genomen. Volgens het meisje was zij doorgereden omdat zij in pa niek was geraakt. De veelzijdige reflexkamera, ontworpen voorde hedendaagse, aktieve levensstijl. de villa met c.v.-gas, :htertuin met uitsteken- i gebouwd uit een aan- ormsteen. hardho"! en heeft uiteraara een latie. Onder het huis errain. Indeling: Grote 3pen haard, keuken, verdieping: 3 slaap- met ligbad. 2e toilet JCheruimte. riante zolder met grote i van uw huidige huis eem te ziin, omdat de een verkoopgarantie osten van overdracht repen). t villa (bouwjaar 1974) e en tuin rondom. De i prima zonligging en ng door gedeeltelijke itectuur, gevels van okken uit gele hand- ten bebouwing aan u vrij uitkijkt op wei- te staat van onder- ormige woonkamer, '•me hal. 1e Verdie- badkamer met lig- louche, 2e toilet en 5 naar grote zolder 28 n op ruim 2000 m2 fin op het zuid-wes- formidabele verbou- 3ft voorzien van alle r met vide en open it-eetkamer, 3 slaap- en 3 toiletten, 'ze prijsklasse zijn !b, halfvrijsl. gemo- gas open haard. f 720.000,-. 2. vrijstaand per- voonhuis, 400 m2 f249.000,-. snlaan 2, half vrij af rieten kap, 290 1168.000,-. at 19. vrijst. woon- "!9er. als kant. f319.000,-. 69, Bungalow op ipandige garage, f370.000,-. 155-16251 I47/03J-J Sopsh-r Courant van woensdag 16 december 1981 Perfekte resultaten, dankzij de automatische, elektronische belichtingsregeling met diafragmavoorkeuze. Speciale effekten bij handinstelling (met blijvende belichtingsinformatie). Gemakkelijk instellen m.b.v. de ekstra heldere, informatieve zoeker. Direkt aansluitbare motordrive (3'/ü bld./sek.) en winder (2 bld./sek.). XG M met f2.0/50 mm obj. f799.- Motordrivef519.- Uw MINOLTA adviseur ihuis met c.v.-gas en diepe 400 m2 grond, die grenst aan bosplek. s woonkamer met open ingerichte houten zit/eet- cen, toilet en hal. 3 slaapkamers en bad- ad en 2e toilet. 21 vrijstaande villa met c.v - louten schuren en 600 m2 bomen, afwisselende vil- i de heuvelachtige omge- aen heel eigen sfeer, woonkamer ensuite. zij- badkamer, keuken, kel- il. 1e verdieping: 4 slaap- oop. illa met c.v. en dubbele m2 eigen grond. Vrijwel a L-vormige woonkamer, >r, 3 slaapkamers, 2 toi- uxe uitgevoerde hal. ar het hele huis een sou iet hele huis, een dubbe- n 40 m2) in spouw uitge- veel raampartijen zodat aestemming kunt geven, i een aantal zaken nog t zoals de keuken bij wachten is op u. id is bij dit huis het beste (waliteit steen, spouw, jrmopane beglazing en s verder praten. Ook als og niet is verkocht. Het CDA bleef echter bij haar stand punt dat door opnieuw geld te le nen, de lasten steeds maar hoger zullen worden. „Tijdig ingrijpen kan beter zijn; rekent u maar eens uit wat lenen ons over drie a vier jaar gekost heeft", aldus Bolhuis. De verwijten van de PvdA-er Kingma wees de heer Oldenboom (CDA) af. „Flexibiliteit in de woningbouw is juist ten behoeve van de woningzoekenden. Flexibiliteit betekent ook geen geld steken in bouwrijpmaken van grond waarop mogelijk niet gebouw zal wor den", aldus Oldenboom. Het winkelend publiek trof het niet best in de sneeuwstorm van maandagmiddag. Foto: Goos van der Wilt De gemeenteraad van Soest krijgt de puzzel op te lossen of Soesterberg nu wel of niet voorzien moet worden van een aansluiting op de rijksweg 28. Dat is de nieuwe weg die aangelegd wordt tussen Amersfoort en Utrecht. Rijks waterstaat wil de aansluiting van de weg op de [oude] Amersfoortsestraat (rijksweg 223] via de Richelleweg wel tot stand brengen, maar de gemeente lijke adviseur, het Utrechtse bureau AGV, raadt aan dat maar niet te doen. Tijdens de vorige week gehouden infor matieavond bleken de meningen ook verder nog verdeeld te liggen. Een voorstander van de aanleg is de Kamer van Koophandel Eemland, -.he er een economisch belang van Soest in ziet. Het vrachtverkeer krijgt daar door een betere verbinding met het Amersfoortse industrieterrein. De RW 28 komt in de toekomst uit op de S 9, de verbindingsweg Maarn-Doorn, en heeft geen aansluiting op de Stichtse Rotonde. Het vrachtverkeer moet in de visie van de K.v.K. via de (oude) Amersfoortsestraat en de weg langs het dierenpark (de B.W.-laan) naar het Amersfoortse industrieterrein geleid worden. Soest vreest in dat geval vrachtver keer op de Van Weerden Poelmanweg en de Soesterbergsestraat. Vrees voor overlast van vrachtver keer heeft ook het Kontakt der Konti nenten en woordvoerders van de instel ling maakten dat duidelijk. Het vlieg verkeer bezorgt al heel wat geluids hinder en daar moet niet de overlast van vrachtverkeer bij komen. De Soester Zakenkring daarentegen stelde zich op het standpunt dat tegen de aanleg niet zo'n bezwaar gemaakt moest worden, tenzij die aanleg de gemeente veel geld zou gaan kosten. Dat bleek overigens niet zo te zijn; Rijkswaterstaat neemt de kosten ge heel voor haar rekening (voor Soest resteert in de toekomst misschien het extra onderhoud? Het gemeentebestuur is overigens wel gelukkig met de aansluiting van de weg op de Kampweg, want daardoor wordt de aansluiting van Soesterberg op het openbaar vervoer aanzienlijk verbeterd. Maar enkele bewoners van de Kampweg zijn er fel tegen omdat daardoor de waarde van hun huizen zal dalen. Ook de vereniging Soesterbiergs Be lang liet weten niets te zien in de afslag tot aan de Amersfoortsestraat. Ook daar overheerst de vrees voor toename van het vrachtverkeer. Zoals gezegd; de gemeenteraad mag de puzzel in eerste instantie oplossen. Is de beslissing conform het advies van de verkeersdeskundige AGV (nega tief) dan bestaat de kans dat de provincie dat besluit verwerpt. Want in het provinciaal wegenplan is de afslag al wel ingetekend. Overigens was bestuurlijk Soest enkele jaren geleden nog voorstander van de aanleg van deze afslag. De toenmalige wijk raad verzette zich er tegen en zijn visie is inmiddels door AGV bevestigd. Vrijdagavond, 18 december a.s. orga niseert de afdeling Soest van de Ko ninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde „Groei en Bloei" een de monstratie kerstversiering in het dorpshuis „De Borg", Willaertstraat te Soest, te geven door de heer J. Amesz, die leraat is aan de School voor Bloemsierkunst en Tuinarchitectuur te Naarden. Hij geniet landelijke bekend heid met zijn altijd zeer geslaagde bloemschikcursussen die een zeer per soonlijk karakter dragen, daarbij af wijkend van vele platgetreden paden. Dit geldt in het bijzonder voor zijn artistieke visie op de kerstversiering in huis. Op deze avond zal de heer Amesz, omlijst door sfeervolle muziek, demon streren, hoe men gedurende de komen de hoogtijdagen het huis in een recht feestelijke stemming kan toveren. Zijn demonstratie vangt aan bij de voordeur, gaat dan over naar de hal én vervolgens naar de woon/eetruimte. Ook aan het trappenhuis en de slaap kamer wordt alle aandacht besteed. Wat denkt U bijvoorbeeld van een keuken in kerststemming? Ook hier geeft de heer Amesz nuttige tips, waarbij hij een beroep doet op de artistiek-creatieve vermogens van zijn toehoorders. Met lof, kool en andere groente soorten, aangevuld met kleur rijk fruit, kan men van het werkdo- mein van de vrouw een feestelijke ruimte maken. Een apart hoofdstuk neemt de alterna tieve kerstboom in, in vorm en versie ring volledig afwijkend van de tradi tionele spar, volgehangen met slin gers, uallen en engelen. Het zal een boeiende en instructieve avond wor den, waarbij ook introducees van harte welkom zijn. Zj betalen een entree van ƒ3,-. Na afloop van de avond, die oni 20.00 uur aanvangt, vindt een verloting plaats, waaronder de drie door de heer Amesz vervaardigde kerststukken. Presto Print fotovakman daar krijg je ook adviezen van. BIRKSTRAAT 2 - 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-12874

Soester Courant | 1981 | | pagina 4